Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#56401) meridaharcos válasza AMD Power (#56400) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm ! :R

Megtennéd, hogy teljes terméknevet írsz ?
5W-30, 0W-20 ?

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56402) AMD Power válasza meridaharcos (#56401) üzenetére


AMD Power
titán

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56403) tboldi válasza meridaharcos (#56401) üzenetére


tboldi
nagyúr

K12-be 0W20 kell!

Fékfolyadékból bármilyen DOT 4 jó, csak legyen 2-3 évente cserélve.
Váltóolajból a viszkozitást hirtelen nem tudom (talán 75W90, de nem esküdnék rá), viszont GL4-nek kell lennie, az biztos.

(#56404) AMD Power válasza tboldi (#56403) üzenetére


AMD Power
titán

Én csak márkát javasoltam.... :B :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56405) meridaharcos válasza tboldi (#56403) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Eneos 0w-20 sustina
Eneos Premium Ultra 0W20
???
:B

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56406) tboldi válasza meridaharcos (#56405) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én földgázos Shell és Motulbuzi vagyok. :D

(#56407) zzz03 válasza yaneez (#56396) üzenetére


zzz03
őstag

2014es Toyota Verso, autópályán kapott követ / kavicsot az üvegtető és szépen végig repedt. Aztán hogy mitől, hogyan, miért senki nem tudja azóta sem.

(#56408) simonjoe válasza meridaharcos (#56399) üzenetére


simonjoe
senior tag

..múlt év végén mi is ebből a célból vettük ugyan ezt, az olajcseréhez és szűrőkhöz tudok hozzászólni. A készlet kassza nem egészen 24eHUf.
Olaj a gyári: ECSTAR F9000 0W20 4L
szűrők MANN
MANN FILTER CU2028 pollenszűrő
MANN FILTER C25006 levegőszűrő
MANN FILTER W67/2 olajszűrő
és kell még egy 110HUF/db alátét a leeresztő csavar alá, mert azt is cserélni kell.

Joe

(#56409) zsolt19900 válasza simonjoe (#56408) üzenetére


zsolt19900
őstag

szóval kötelezőre ti vittétek az alkatrészt és úgy is szuper volt minden?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56410) hemaka válasza meridaharcos (#56399) üzenetére


hemaka
nagyúr

0w-20, eneos, liqui Molly toptech (én ezt használok, igaz nem K12-be)
váltóolajat múlt hónapban cseréltettem én abból motult tetettem bele(gear 300). Neked GL-4 75W-80 kell HA manuális.
Ha automata, akkor speckó olaj jó csak bele: Suzuki ATF 3317 vagy Mobil ATF 3309
Fékfolyadékból mindegy csak DOT4 legyen.
Azt nem tudom, hogy ebben a korabeli swift féle gagyi ABS kocka van?
Mert ha igen, akkor két olajcserénként nem árt cseréltetni a fékfolyadékot.

owner manual, ha esetleg nincs hozzá, igaz angol, de hátha jól jön. :DDD

(#56411) beef válasza hemaka (#56410) üzenetére


beef
őstag

Két évente illene fékfolyadékot cseréltetni. Igen jó eséllyel a Swiftek és társaiban azért állt meg az ABS kocka, mert 15 évesen is a "jóvanazúgy" szemlélet működött.

(#56412) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét ! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#56413) simonjoe válasza zsolt19900 (#56409) üzenetére


simonjoe
senior tag

..nem értem a kérdést! :F
Ez az autó már nem garos, így nincs kötelező szerviz, csak erősen ajánlott! Vagy mire gondoltál?
A szerelőmhöz természetesen én viszem az alkatrészt, folyadékot. Az volt a kikötése, h gyárit, vagy gyári beszállítóit vigyek, a folyadékokból gyárit (pl. fékfolyadék, fagyálló) vagy annak előírásszerinti minőséget.

Joe

(#56414) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Próbálta már valaki az új S-Crosst?

Jövőre tervezünk családi autót venni, ami kettős használatú lenne, mert B kategóriat is oktatnék vele.

Elsőkerekes, manuálist néznék, de még nem jutottam tesztre el.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56415) dethroner válasza Graphics (#56414) üzenetére


dethroner
veterán

Ismerős már kipróbálta. Neki most kb 1 éves scross van, előtte volt a hibrid nélküli is majdnem 3 évig. Annyit mondott hogy talán egy picivel mintha erősebb, dinamikusabb lenne az új annál, mint ami most van neki. De szerinte a kettővel ezelőtti, a 140 lovas volt az igazi.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56416) yaneez válasza Graphics (#56414) üzenetére


yaneez
csendes tag

Próbáltam. Nekem 2017.07. havi 140 lovas S Cross van jelenleg. Nagyon nehéz az alatt az 1-2 km próbaút alatt konzekvens véleményt alkotni, főleg úgy hogy a határokat ugye nem nagyon feszegetheted, mert valszeg igen csúnyán néznének rád. :DDD Én nem igazán vettem észre nagy különbséget a két modell között. Talán mintha az új picit jobban tolna 2000-es fordulat fölött. De igazából olyan 50-100 km után lehetne objektívabb véleményt mondani. Amúgy szerintem rendben van így elsőre, nem volt hiányérzetem.

(#56417) Graphics válasza yaneez (#56416) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, elvileg lehet ismerősnél is lesz hosszútávon , most felmérem a lehetőségeinket, mert munkaeszköz lenne, és nekem lehet valami lízing-hitel konstrukció lenne a nyerő, de ebben teljesen zöldfülű vagyok :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56418) zsolt19900 válasza Graphics (#56417) üzenetére


zsolt19900
őstag

te is a mostani csapattal tanulsz, vagy már régi motoros vagy? :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56419) Graphics válasza zsolt19900 (#56418) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én az 5 évvel ezelőtti körben végeztem. ( de már nagyon régóta akartam oktatni, mert fater 40 éve tolja, ebben nőttem fel :D )

A mostaniakkal most csak pár ismerős fog majd végezni, de nem egyszerűsítették meg az ő életüket is, habár elég nagy könnyítés, hogy elég csak a B... Nekünk még ABC kellett. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56420) zsolt19900 válasza Graphics (#56419) üzenetére


zsolt19900
őstag

akkor "csak" fél leendő kollégák vagyunk
én nem panaszkodom, az elődeinkhez képest én úgy gondolom, hogy sok-sok előnyt kaptunk és segítséget az elvégzéshez
persze az egy picit fájó, hogy nem lehetett választani több kategóriát, de majd idővel :)
Amennyiben van már 1-2 lezárt adóéved, mint vállalkozó én a helyedben ráfeküdnék a most futó kavosz-os hitelekre, nagyon kedvező feltételekkel lehet autót vásárolni

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56421) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Valaki be tudná azonosítani ezt a felnit? Minden mérete érdekel, de kiváltképp az ET...

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56422) Graphics válasza Vigneau (#56421) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Google :) Suzuki alufelni.

Tessék: [link]

Osztókör: 4X100 Méret: 6X16" ET45 (középfurat: 54,1 mm)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56423) Vigneau válasza Graphics (#56422) üzenetére


Vigneau
félisten

Sajnos, nekem nem mindig segít úgy, ahogy azt szeretném. Pár órát elszöszöltem a kereséssel tegnap este. Bár igaz, kép alapján kerestem első körön. Viszont muris, hogy pont a saját felnim köszön vissza elsőként a linkről. :)

Köszönöm szépen az infót! Jó alternatíva lehet a 2018-as Swiftemre. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56424) Graphics válasza Vigneau (#56423) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1 perc alatt meglett :DDD Képtalálatokat nézd, ott meglesz mindig a megfelelő.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56425) PNP válasza Graphics (#56422) üzenetére


PNP
őstag

De ez nem ugyanaz.

(#56426) Graphics válasza PNP (#56425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az is igaz látod :D túl gyorsan reagáltam. Engem megtévesztett a hasonlóság :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56427) Vigneau válasza Graphics (#56426) üzenetére


Vigneau
félisten

Semmi gond. Akkor ezért nem látom mégsem. Azt hittem, valami gond van nálam a böngészőben. Már nem mertem írni, mert nem akartam lámának látszani... :B ;)

Szerintem bedobom a felni/gumi topikba is. Csak gondoltam, Suzuki felni, csak volt valakinek ilyen pl. a korábbi Swiftjén. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56428) Graphics válasza Vigneau (#56427) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem méretben és ET-ben vad eltérések nem lesznek, a japánok nagyon kitartóak méretügyileg, de talán ott vagy esetleg FB csoportban lehet lesz válasz :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56429) Vigneau válasza Graphics (#56428) üzenetére


Vigneau
félisten

Pl. R15-ben szaladtam bele érdekességekbe. A 2017-es váltáskor az ET45-ről 40-re ugrott le és nagyon necces az első féknyereg... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56430) 2ozzmexy válasza Vigneau (#56429) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az ET függ a felni szélességétől is, pl ha a fentiszamokat nézem, akkor a a 6x16 et45 az egy 5,5x16 esetében más lesz mivel a nyomtavod változik vele.
Az ET az a felni közép vonalatol mérhető eltolas, ha változik a felni szélesség akkor más lesz az ET, ha maradna az ET szám akkor a kerék külső széle kijebb vagy beljebb kerülne a kasztnihoz viszonyitva, tehát elvinné a nyomtavot és a futómű geometriat is.
Na megaszontam de remélem érthető. :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#56431) Vigneau válasza 2ozzmexy (#56430) üzenetére


Vigneau
félisten

Persze, érthető voltál és köszönöm szépen. Ezzel már egy ideje tisztában vagyok, saját bőrömön tapasztaltam meg, milyen is, mikor egy gyönyörű 6Jx15 ET48 i10 alufelni fennakad a féknyergemen.

Muris, hogy a 2009-es Ford Fiestaval nem volt gondom (14"-s Ka felnit benyelte) és a 2012-es Peugeot 208 is simán elvolt a korábbi 15"-s 406 felnivel... Valószínűleg mákom volt és mindkettő közel volt a gyári értékekhez. Ilyen a formám, nem minden jön össze...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56432) Vigneau válasza Graphics (#56428) üzenetére


Vigneau
félisten

Közben meglett a válasz. Baleno felni a drága... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#56433) Tigi válasza Graphics (#56414) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Én kereken 3 hete vettem és mostanra lett meg az első 1.000 km.
Az előző S-cross-okkal nincs tapasztalatom, ezért nincs összehasonlítási alapom, de nagyon szeretem. :)
Ha gondolod átgurulhatsz holnap (Monorierdő), hogy kipróbáld. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56434) AMD Power


AMD Power
titán

Lassan indulunk az éjszakai Wellness bulira. Igy mindenkinek Boldog Újévet kívánok!!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56435) Tigi válasza AMD Power (#56434) üzenetére


Tigi
őstag

Köszönjük
Boldog új évet neked is.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56436) Gyöször


Gyöször
senior tag


Búék!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56437) JSaN


JSaN
addikt

Boldog uj evet mindenkinek, eddig olvasoja voltam a topicnak, most mar irogatni is fogok majd.
Mult heten elmentunk parommal suzuki kereskedesbe megnezni az uj s-cross-t, mindenkepp aktualis volt nekem egy uj auto. Vitara volt a kiszemelt sokaig, paromnak 2015os vitaraja van 1.6 szivo, 6AT, allgrip, GLX. Automatat tud vezetni ezert ez van neki. En nem vezetem az ovet amugy, utobbi idoben probaltam par utra hogy milyen, fura valto hangja meg mindig szokatlan, amugy tetszik kenyelmes. Nekem amugy egy 1996os opel astra F ferde hatu 1.4 szivo benzin van, [ilyen (nem sajat kep)] szal szerintem erzesre en is szekerrol urhajora fogok at ulni. :)
Vegul S-cross lett 1.4 turbo benzin, 6AT, allgrip, GL+ felszereltseg, indigo kek szinezesel. A GLX nekem sehogyan sem ert meg +850k huf felarat, nem fog hianyozni a 360fokos kamera es a mubor par helyen.
A kereskedo szerint a 24ik oraban vettuk meg a par elerheto maradekbol, amit februar masodik felere at is vehetunk. Onnantol o se latot semmit.

Kivancsian varom.
Tigitol par mondatos velemenyt olvasnak milyen azota miota meg van neki?

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#56438) Gyöször válasza JSaN (#56437) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ebben akkor benne van a radaros tempomat már ugye, nem csak a glx ben? Marha jó lesz!

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56439) burgatshow válasza Gyöször (#56438) üzenetére


burgatshow
veterán

Mar az elozo generacios GL+-ban is adaptiv (radaros) volt a tempomat.

(#56440) JSaN válasza Gyöször (#56438) üzenetére


JSaN
addikt

Alaposan at neztuk a felszereltseg listat, a vezetes tamogato rendszerek, biztonsag, es kulonbozo szenzorok tekinteteben meg egyezik a GL+ és GLX. Egyetlen kulonbseg a GLX esten a 360° kamera. A sima GL-nel mar jelentosebb csonkolasok vannak.
Ennel az S-cross-nal a GL+ lesz a slager 2WD, 6MT, es ha valakinek nem kell 4wd, es automata akkor a 2022es varhato evet figyelembe veve a 6,5m jo ar.
Nekem fontosabb volt az automata es a 4wd mint a csillogo diszek, kisvarosok es falvak kozott ingazom majd napi szinten, havi 1-2 autopalyaval, ki fogom hasznalni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#56441) burgatshow válasza JSaN (#56440) üzenetére


burgatshow
veterán

Jaja, a GL+ best buy. Mar a korabbi generacional is az volt a tutisag. Raadasul a Suzuki most mar a parkoloradart meg az egyeb tamogato rendszereket is belerakta a GL+-ba.

(#56442) Gyöször válasza burgatshow (#56439) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nem tudtam, nekem 2017ben még glx-et kellett venni, hogy legyen radar meg parkolóradar.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#56443) burgatshow válasza Gyöször (#56442) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem egy '21 októberi S-Cross GL+ van, abban már van tolatókamera meg adaptív tempomat, de parkolóradar nincs. Utóbbit elengedtem, az elejét látom, hátulra meg ott a kamera. Minimális szituban kellene a radar, de azokhoz meg nem olyan nagy a kocsi. A korábbi 5m körüli kombi kocsijaimnál viszont jó volt hogy volt, de oda a méret miatt szerintem indokolt is.

Viszont az új S-Cross-ban már a GL+-nál is bekerült a parkolóradar, ami szerintem így kissé érvényteleníti a GLX-t (ha csak tényleg nem kell a navi, a 9 colos média kijelző meg a 360-as kamera).

[ Szerkesztve ]

(#56444) AMD Power válasza burgatshow (#56443) üzenetére


AMD Power
titán

Az újból a GLX fehér holló lesz.... nem sok értelmes extrát nyújt, annyi pénzért.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56445) zsolt19900 válasza burgatshow (#56443) üzenetére


zsolt19900
őstag

extraként rendelhető volt a gl+okhoz az első parkradar ha jól emlékszem, szóval azt is ki lehetett pipálni akár utólag is :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#56446) Tigi válasza JSaN (#56437) üzenetére


Tigi
őstag

Sziasztok

Nemrég értem haza Ceglédről, az 1.000 km-es pecsétért mentem be a kereskedésbe.
M4-en mentem, gondoltam kipróbálom az adaptív tempomatot, nekem se volt még tempomatos autóm, nagyon szeretem, beálltam 110-re 6-osban, bekapcsoltam a tempomatott, amint utolértem egy másik autót, az én autóm lelassított a másik sebességére, de amint bementem a belső sávba, az autó gázt adott, hogy visszagyorsuljon 110-re, a lábaim meg pihentek a padlón. :)
Nagyon tutiság :C .

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56447) Tigi


Tigi
őstag

Ja, és megvolt az első fogyi mérésem is.
90% pálya, 10% város, komputer szerint és tankolástól tankolásig is 5.3 liter/100 km.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#56448) tatararpad válasza Tigi (#56446) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem egyszer benézett egy nyerges vontatót és ment rá mint ha semmi sem lenne ott, szóval nem egy autopilot, viszont a faceliftből az araszolós módot tudnám használni, egyedül ezért fáj a szívem.

(#56449) dethroner válasza Tigi (#56446) üzenetére


dethroner
veterán

Nem rossz, de az igazi az lenne, ha vissza is kapcsolná a vàltót ha úgy alakul.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#56450) mefistofeles

Megmondom őszintén, még nem próbáltam az adaptív tempomatot (szeretem kézben tartani a dolgokat) de a következő pesti karikán meglesem.

Egyébként a Pécsi 500 kilométeres karika fogyasztása, vegyes, főleg szar , néha hókásás úton,. 120-és útviszonyoktól függően 90 km/h között, végig klímával. 4,6 ra jött ki.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.