Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) divot válasza SzalaiG (#5250) üzenetére


divot
veterán

Ez jó megoldásnak tűnik. :)

(#5252) tildy válasza SzalaiG (#5250) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért nem a régi 1.6os swiftet mondod neki?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5253) mefistofeles

Tegnap 500 kilcsit pakoltam az 1.3-as swiftembe (Szombathely-Budapest-Szombathely) és 120-140 es átlag tempóval, szinte végig légkondival 5,6 lett az átlagfogyasztásom. Ha beleszámítom, hogy mindkét városban is volt egy rövid köröm, plusz a légkondi, akkor ez szerintem nagyon jó fogyasztás!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5254) ett válasza tildy (#5252) üzenetére


ett
aktív tag

Azért, mert az új 1,5-ös jobb a régi 1,6-osnál. Mielőtt kételkednél benne, kipróbáltuk. Úgy 140-ig egyformák, de onnan az 1,5-ös már jobb.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5255) Khelben válasza mefistofeles (#5253) üzenetére


Khelben
nagyúr

hátizé... a 120-140es átlaghoz úgy 180-200as tempóval kell menned, ez megvolt? :)
nekem egy bp-sopron útvonalon a város 60- országút 120- autópálya 160-as tempók hoznak kb 80 km/h-s átlagsebességet.

(#5256) South Velen válasza divot (#5249) üzenetére


South Velen
addikt

De legalább az ezeröcsid 12 év múlva is ezeröcsi lesz, a Panda meg a roncstelepen fog sínylődni (no nem mintha 12 év múlva ilyen autód lenne majd)

[ Szerkesztve ]

(#5257) mefistofeles válasza Khelben (#5255) üzenetére

Ok, igazad van. A 120-140 az lakott területen kívül, főleg autópályán értendő...
Mostanában lakott területen nem megyek 65 fölé.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5258) ett válasza South Velen (#5256) üzenetére


ett
aktív tag

A panda nem rosszabb autó a swiftnél. Nem értem miért lenne a roncstelepen. Attól függ hogy használják és gondozzák.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5259) mefistofeles válasza ett (#5258) üzenetére

Attól függ mit értesz rosszabb alatt...
pl. azt azért megnézném, hogy 5 vagy akár 10 év alatt melyiket viszed többet szervízbe. Ott a swift igen csak lekörözné a pandát (pozitív értelemben)

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5260) Dare2Live válasza mefistofeles (#5259) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fiaték egyben voltak rosszak: elektronika, amióta azt rendberakták nem nagyon érheti kritika őket.

ett: Suziban Denko és tsai vannak vagy már nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5261) ett válasza Dare2Live (#5260) üzenetére


ett
aktív tag

Denko? Az mi? Melyik alkatrészre gondolsz? Többnyire, bosch és denso cuccok vannak benne.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5262) SzalaiG válasza ett (#5261) üzenetére


SzalaiG
addikt

Denso. :)

(#5263) Róth válasza ett (#5261) üzenetére


Róth
aktív tag

"Denko? Az mi?"

:)) Ez olyan, mint amikor megkérdezték Galla Miklóst, hogy volt-e porbléma a külföldi útján. "Nem volt semmi porbléma" - hangzott a válasz - "viszont probléma annál inkább" :DDD

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5264) ett válasza Róth (#5263) üzenetére


ett
aktív tag

Én is arra gondoltam, hogy denso akar lenni. Belezavarodtam itt hirtelen. :) De meglett a végeredmény.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5265) Thunder78 válasza ett (#5264) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ha már itt tartunk, milyen márka ez a Denso? A Bosch-ról legalább már hallottam :)

Denso feliratot, ha jól rémlik, a hűtőn láttam :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5266) Khelben válasza Thunder78 (#5265) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#5267) ett válasza Thunder78 (#5265) üzenetére


ett
aktív tag

A denso nagyon pöpec cuccokat gyárt, sok autóban ilyen alkatrészek figyelnek.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5268) Róth válasza Thunder78 (#5265) üzenetére


Róth
aktív tag

"A Bosch-ról legalább már hallottam"

Ugyanaz csak japán kiadásban. Fehérváron van egy bazinagy termelőüzeme. A teljes neve Nippon Denso.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5269) SzalaiG válasza Róth (#5268) üzenetére


SzalaiG
addikt

Jobb, mint a Bosch. :K

(#5270) Thunder78 válasza Khelben (#5266) üzenetére


Thunder78
senior tag

Képzeld megnéztem ... de ettől még nem tudom, hogy milyen cég ez a Denso, csak azt hogy mit írtak ki a honlapjukra a marketingeseik :)
Látom nen nagyon bírod ki, hogy ne kötekedj.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5271) Thunder78


Thunder78
senior tag

Egyébként köszi a válaszokat! :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5272) Thunder78


Thunder78
senior tag

Volt valaki közületek ma Sopronban? Suzuki találkozó volt.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5273) Dare2Live válasza SzalaiG (#5269) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ilyen általánosságokat ekkora cégeknél szerintem nem szabad kijelenteni.

Olyan ez mint amikor vki azt mondja, hogy az NVIDIA jobb mint az ATI. Mikor? MI? Mire? Melyik széria?

A MOi Denso üzem uazt a minőséget hozza mint a Japán? A Francia/Török Toyota ugyanolyan minőségű mint a Japán?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5274) Róth válasza Dare2Live (#5273) üzenetére


Róth
aktív tag

"A MOi Denso üzem uazt a minőséget hozza mint a Japán? A Francia/Török Toyota ugyanolyan minőségű mint a Japán?"

Úgy általánosságban elmondható, hogy a Denso 100x jobb a Bosch-nál. :K
A fehérvári cégnél - ha jól tudom - csak dízel cuccokat, pölö porlasztócsúcsot gyártanak.

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5275) Latissimus Dorsi válasza Dare2Live (#5273) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

A generátorok, starterek esetében, szerintem jobb a bosch mint az ND.

Ha pl. gondod akad egy ND generátorral, akkor szinte tuti kuka vagy drága és komlett alkatrészek kellenek hozzá, egy Bosch ezzel szemben viszonyleg egyszerűen szerelhető, felújítható.

A swiftbe amúgy Mitsubishi generátor van, nem tudom a többiben mi. Na nem mintha az szerelésbarát lenne :)

[ Szerkesztve ]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5276) ett válasza Latissimus Dorsi (#5275) üzenetére


ett
aktív tag

Pedig azt is lehet javítani. Azt nem tudom milyen generátor van benne, de már azon se lepődnék meg ha ezen is spórolnának, már mindenen spórolnak. Régebben még a klímák is mitsubishik voltak benne, mostmár valami számomra ismeretlen izé.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5277) Róth válasza Latissimus Dorsi (#5275) üzenetére


Róth
aktív tag

Más területen is jellemző a japán cuccokra, hogy nem szerelhetőek, például a szerszámgépek is javíthatatlan egységekből állnak, a német cuccokat pedig darabokra lehet szedni, és összerakni. Sőt, a japán elektronikákra az is jellemző, hogy mindent fullosan szállítanak, és ha nem veszed meg az opciót, akkor letiltják (szoftveresen). Például a szerszámgépek többségébe max memóriát pakolnak bele, mégis csak annyit tud használni a júzer, amenyit megvásárolt. Őrültek :))
Más szemlélet, ezzel együtt általában jobb minőséget képviselnek.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5278) Latissimus Dorsi válasza ett (#5276) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Lehetni lehet, csak nem egyszerű :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5279) Thunder78 válasza Róth (#5277) üzenetére


Thunder78
senior tag

Végülis van benne ráció ... alacsonyabb tervezési és fejlesztési költségek, egyféle gyártási folyamat, alacsonyabb gyártási költség.
A német cuccok gondolom többek között pont azért is drágábbak, mert mindent szét lehet szedni és össze lehet rakni, javítható, más tudásu készülékben több v. kevesebb alkatrész van, stb. Ezt mind ki kell találni, meg kell tervezni, többféle gyártási folyamat, meg ilyenek.
Nem értek hozzá, de józan paraszti ésszel is belátható, hogy lényegesen drágább a termék előállítása.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5280) mefistofeles

Kicsit láma kérdés....
Tudjátok, hogy van rögzítve a váltógomb az új swiftekben, talán ragasztott, menetes?
Ki szeretném cserélni....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5281) Thunder78 válasza mefistofeles (#5280) üzenetére


Thunder78
senior tag

Szerintem hasonlóan, mint az SX4-be ... csak bele van ütve.
Berakod kettesbe és határozott mozdulattal le tudod húzni.

De előtte azért járj utána, hogy tényleg úgy van-e :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5282) ett válasza mefistofeles (#5280) üzenetére


ett
aktív tag

Tényleg úgy van, ahogy Thunder78 írja. Csak simán rá van tolva. Lehúzod egy erősebb mozdulattal és kész.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5283) mefistofeles válasza ett (#5282) üzenetére

Köszi skacok....
Amúgy lájtosan már próbálgattam de elég keményen rá van nyomva, még nem jött le....
Fekete a verda és belül sportos, fekete-piros dizájnt szeretnék.
Ha jól megy egy effélét szeretnék felpaszírozni
[link]

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5284) süti5 válasza divot (#5251) üzenetére


süti5
őstag

Én nem próbáltam ki a panda 100 hp-t de erősen gondolkodtam rajta anno, lévén már volt fiatom és nagyon meg voltam vele elégedve, és a totalcar pl. fantasztikusakat írt hogy milyen kis lendületes stabil kisautó és sztem vagányul néz ki.
Jól oldották meg ezzek a 6 fokozattal, ugyanazt játszották el, mint anno a régi punto I. 6 speed-del, ott még kevesebb volt a motorerő, és jól elosztották pörgősre a fokozatokat és élmény volt vele vezetni.
Viszont!
1. ránézek a pandára, nekem ne mondja senki, hogy stabilabb mint a swift sport, pl. egy porsche cayenne-t is hiába csinálnak meg full jó futóművel, a magas súlypont az magas súlypont marad futómű meg elektronika ide vagy oda. Szóval magasabb építésű a panda, meg nekem kissé keskenyke.

2. A motorerő. 25 lóerő plusz az iszonyat sokat jelent nem 0-100-nál hanem afelett. Múltkor tapasztaltam meg ezt vidéki vezetésnél mikor egy buzi mazda6 elkezdte tolni mikor előztem éppen, mondván gondolom nehogymá egy suzuki előzze meg, előtte 60-nal ment külterületen....hát gyerekek, megizzadtam, és már értem, miért. Gondolom 2 literes lehetett, és hiába verem meg 0-100-ra, 100 felett a tömeg már kevésbé számít, ha pörgeted, nyomaték semennyire, lóerő az elsődleges, az meg neki 143 vagy mennyi volt.... Szóval a 100 hp meg a sport swift között van +25le.

3. A felszereltség. Hasonlítsd egyszer össze a kettő felszereltségét, ég és föld. 17-es alukerekek, digit klíma, 8 légzsák, amit 6-nak írnak, ülésfűtés, sportülések stb.

4. Megbízhatóság. Jobban bízom a suzukiban, ennyi.

(#5285) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Up! :DD

(#5286) mefistofeles

Egyre jobban szeretem a swiftemet.... :C
Már teljesen összeszoktunk, nagyon meg vagyok vele elégedve, ráadásul új hobbit is találtam magamnak, elkezdtem (szolidan) optikailag tuningolni a gépet.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5287) SzalaiG válasza mefistofeles (#5286) üzenetére


SzalaiG
addikt

Mindenki így kezdi... Csak finoman! ;]

Írj róla! Km? Fogyasztás? Hibalista?

(#5288) Latissimus Dorsi válasza mefistofeles (#5286) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Tegnap nálam is megvolt az "optikai tuning".
Az asszony összehányta én meg kitakarítottam :O

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5289) Olcsi válasza Latissimus Dorsi (#5288) üzenetére


Olcsi
senior tag

Uh...szó szerint kell érteni a dolgot? :U

Mi szuzink éppen betegeskedik. Sajnos valamiért állandóan felforralta a vízet, mindig el is fogyott... Mint kiderült, a termosztát nem volt jó, így ki is lett cserélve... Most annyival jobb, hogy a hűtőből egyelőre nem fogyott el a víz, a tartályból viszont igen... Ezzel párhuzamosan egy másik, igen elkeserítő probléma is előjött. Elfogyott az olaj...a nívópálca végén volt egy kb hangyapiszoknyi... Nem tudom, milyen mértékben függ össze a két dolog, csak remélni tudom, hogy a motornak nem lett túl nagy baja a forralástól. :((( :O

(#5290) kisninja válasza Olcsi (#5289) üzenetére


kisninja
őstag

Há nem kéne forralni lehet hengerfejes lett, olaj nincs a vízben ?
Esetleg megrepedt a tartály és valahol elfolyik

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#5291) Olcsi válasza kisninja (#5290) üzenetére


Olcsi
senior tag

A vízben nincsen olaj, csöpögni, vagy folyni meg nem látom...
Nem szándékosan lett felforralva, egyszerűen elfogyott belőle a víz...

(#5292) mefistofeles válasza SzalaiG (#5287) üzenetére

Párducfekete metal, 1.3-as GLX CD AC
hibalista: az üzemanyagkijelző gyárilag szar volt, kicserélték gariban, most ok!
Fogyasztás: városban ha nem figyelek ( :B ) megeszi a 8,1-et, de autóúton, ha lehet nyomni és folyamatosan zúzni (100-140 között) akkor 4,7 is elég! :R
persze ha klímával nyomom akkor erre jön szűk egy lityó (5,6)
Amúgy imádom! gyorsul is mint álat ha kell, csak legyen a fordulatszámmérő 3000 felett!
Nagyon kezes és bár még csak 5000 kilcsi van benne már összeszoktunk. Könnyű vezetni a váltója könnyű, jó. A rugózás a magyar utakhoz kissé keményre van hangolva, de sportos, megszokható.
A külsőt, mivel fekete a "jószág" csak szolid króm díszítés vadítja. Tanksapka ajtó króm feltét, oldalindex króm keret. + jön még első-hátsó lámpa króm keret.
Belül most kezdem egy piros-fekete tér kialakítását.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5293) mefistofeles válasza Olcsi (#5289) üzenetére

Nincs szerencséd...
Ezek éppen nem tipikus suzuki hibák....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5294) mefistofeles válasza Latissimus Dorsi (#5288) üzenetére

Ezt a designet inkább kihagyom..... :Y

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5295) SzalaiG válasza Latissimus Dorsi (#5288) üzenetére


SzalaiG
addikt

Betegség vagy alkohol? Nem mindegy.

(#5296) SzalaiG válasza mefistofeles (#5292) üzenetére


SzalaiG
addikt

Előre audis lámpa, hátra lexus. Remus dob stb.

(#5297) Latissimus Dorsi válasza SzalaiG (#5295) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Fejfájásból adódó hányinger...

Legalább tiszta lett a belseje végre:)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5298) newthing válasza Róth (#5268) üzenetére


newthing
csendes tag

"...A teljes neve Nippon Denso...." Rosz információid vannak ! :K A Nippon egy másik cég.

"A vegetáriánus egy ősi indián szó/név.... Jelentése: Rossz Vadász!"

(#5299) newthing válasza Róth (#5274) üzenetére


newthing
csendes tag

"...A fehérvári cégnél - ha jól tudom - csak dízel cuccokat, pölö porlasztócsúcsot gyártanak...."

Pont azt nem. Az csak a régi adagolós rendszernél volt.

De CommonRail rendszerhez, szinte mindent. Injektor, nagynyomású szivattyú, stb. (Toyota, Isuzu, Ford, Suzuki, Nissan)

Benzinesekhez, is pl. injektor, VVTi vezérlés, OCV, stb. (Audi, Suzuki, Toyota, Jaguar, Nissan, stb-stb) Na meg a gyújtógyertyák.

"A vegetáriánus egy ősi indián szó/név.... Jelentése: Rossz Vadász!"

(#5300) mefistofeles válasza SzalaiG (#5296) üzenetére

Most le vagyok égve, de ha első lámpa akkor fekete:[angel eyes]
A fekete verdában egyszerűen brutális lenne....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.