Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) Thunder78 válasza Khelben (#4749) üzenetére


Thunder78
senior tag

Rendesen kihajtja ... nem szabad annyira lebecsülni ezeket ... általában a gyenge gyári dolgok a kábelezésen szoktak elcsúszni, meg persze azért az sem mindegy, hogy az adott hangszórók mennyire könnyen vagy nehezen hajthatók. Nem csak a wattokat kell nézni.

Majd készítek képeket és videót is, aztán feltöltöm a honlapomra :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4752) Thunder78 válasza Latissimus Dorsi (#4750) üzenetére


Thunder78
senior tag

Majdnem, de az írás óta annyi változott, hogy a hátsó ajtóban lévőket végülis nem közösítettem egyikkel sem, szal most összesen 10 hangszóró van.
Az első ajtókba 1 mélyközés + 1 magas, és a kalaptartó hasonló konfigban, mint az Ibizán látható.
De azért ez is durvát szól nagyon :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4753) divot


divot
veterán

Megvolt a mai, Duna-kanyaros kirándulás: Budapest-Dömös. Odafelé végig a parton, visszafelé a hegyen keresztül, Pilisszentlászló felé.
Az átlagfogyasztás 6 liter lett. Ha nem a saját szememmel látom, én sem hinném el, sőt, hülyének nézném, aki ilyet állít, márpedig ennyi...

Az autó elképesztően jól megy, odafelé ötösben pilicgáztam 50 km/h és 100 km/h között, ahogy a forgalom engedte, de nem kellett visszatolni negyedikbe, mert nyomatékból ötvennél is elment.

És bár még nem huzattam ki igazán, már így is sikerült meglepnem egy-két antiszuzukista nagymenőt. Nem nézik ki ebből az autóból, hogy mire képes, pedig a mezőny 90 százalékánál jobban gyorsul.

Imádom. :D

(#4754) csapos2 válasza divot (#4753) üzenetére


csapos2
addikt

Shrek, te mekkora vagy? Kényelmesen elférsz benne?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#4755) divot válasza csapos2 (#4754) üzenetére


divot
veterán

185 cm, 95 kg, szóval nem egy szupermini méret. :DDD

Én teljesen hátratolom az ülést, és így tökéletesen elférek.

(#4756) Khelben válasza divot (#4753) üzenetére


Khelben
nagyúr

erős elfogultságot érzek a hangodban ;) hány lóerős is a csodasuzuki? :)

a fogyasztás tankolással jött ki ennyire? mert a computer adatára nem sokat lehet adni, fél-1 litert bármikor képes tévedni.

(#4757) divot válasza Khelben (#4756) üzenetére


divot
veterán

Computer mutatott ennyit: de ez szerintem is lehetetlen, mondjuk ha rátoljuk azt az egy liternyi tévedést, akkor legyen 7 az átlagfogyi. Ami szintén majdnem hihetetlen. :)

Az autó pedig 102 lóerős, amihez 1000 kg tartozik, tehát igencsak tisztességes a súly/teljesítmény arány. Ezért meny ennyire, s csak a nagyobb sebességeknél fekszik meg, mert az autó nagyon magas.

(#4758) Khelben válasza divot (#4757) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az autó pedig 102 lóerős, amihez 1000 kg tartozik.

akkor kb ugyanaz, mint a focusom, mondjuk az nem olyan magas.
annak 7,5 liter a 3 éves átlagfogyasztása, mondjuk ennek a 70%-át rövid utakon futotta, tehát a 7 kb reális.

(#4759) ett válasza divot (#4753) üzenetére


ett
aktív tag

Tény, hogy jol megy az 1.5-os, bár az 1.3-as is elég jol megy. Kicsit porgezni kell, de megy. A fogyasztásuk is elég jo, bár attol biztos tobbet eszik picivel, a 7 lityi teljesen reális.
Kis elfogultságot én is érzek. :) Elég sok ilyen géppel megyunk meloban, igaz csak padon, bát probáltam már pad nélkul is. Tényleg egész jol megy, de azért a nagymenoket nem tudod lenyomni vele. Bár senki nem nézi ki belole, hogy mire képes, pedig tud jol menni.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4760) divot válasza ett (#4759) üzenetére


divot
veterán

De nem is mondtam, hogy a nagymenőket nyomnám le, szó nincs erről, egyébként sem vagyok versenyzőtípus, no meg tisztában vagyok az autó képességeivel. Amit írsz a végén, azt mondom én is, hogy nem nézik ki belőle, mennyit tud valójában. Csak egy Suzuki, nagyjából ennyit gondolnak, aztán meg nem értik, hogy mi történt, és ezt nagyon élvezem. :DDD Azért a 10 másodperces 0-100 sprint az átlagmagyar átlagautója kategóriában nagyon ott van.

(#4761) Khelben válasza divot (#4760) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért a 10 másodperces 0-100 sprint az átlagmagyar átlagautója kategóriában nagyon ott van.

a közlekedésben inkább múlik a sofőrön a dolog. sokan írják, hogy ilyenolyan autókkal vertek bmw-t, erősebbeket, pedig jó eséllyel nem az autót verték meg, hanem a sofőrt. mint ahogy hiába adnak nekem egy 5 másodperc alatt 100ra gyorsuló autót, egy rallyversenyző egy 1literes swifttel otthagyna akármelyik hegyi szakaszon :D

(#4762) divot válasza Khelben (#4761) üzenetére


divot
veterán

Jaj, már, pontosan tudjátok hogy miről van szó: az egyötös Swift nagyon megy, aki nem ismeri az autót, annak tud meglepetéseket okozni, ennyi. Én meg tényleg nem vagyok egy lámpától lámpáig bajnok, de az azért örömöt okoz, hogy a sok Suzukifikázó csak a hátamat látja. :)

(#4763) Khelben válasza divot (#4762) üzenetére


Khelben
nagyúr

jó, de érted, én is fikázhatnám a suzukit, aztán mégse látnám a hátadat :D

(#4764) divot válasza Khelben (#4763) üzenetére


divot
veterán

Asszem tényleg nem érted, talán azért, mert nem Suzukit vezetsz.

A honi közlekedés tele van olyan flusztrált faszkalapokkal, akik nem bírják elviselni, hogy egy Suzuki haladjon előttük, és hiába a szakadt verda, akár az életük kockáztatásával is, de mindenképpen megpróbálnak megelőzni. Ezeken amúgy csak röhögni szoktam az első piros lámpánál, amikor begurulok mögéjük, de mivel most úgy is próbálgatom az autót, egy kicsit megmutattam nekik is, hogy mire képes egy szar Swift.

A másik antisuzukista társaság meg ül a húsz éves, kétezer köbcentis akármiben, és egy centire megy a seggedtől, csak hogy mutassa, akármelyik pillanatban simán letolhatna. Átlagos napon ilyenkor lehúzódom a külső sávba, hadd erőlködjön, mert úgy is letolja az első A6-os. De ma inkább odaléptem neki én is.

(#4765) tildy válasza divot (#4757) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért komputer alapján mrsz? Miért nem tankolásból számolsz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4766) divot válasza tildy (#4765) üzenetére


divot
veterán

Mert igazából nem érdekel a dolog, de ha már egyszer a computer kiírta, akkor kiírta.

(#4767) tildy válasza divot (#4766) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha annyira nem érdekelne a dolog, meg sem jegyezted volna...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4768) divot válasza tildy (#4767) üzenetére


divot
veterán

Ha annyira édrekelne, akkor vennék egy dízel Smartot.

(#4769) Khelben válasza divot (#4764) üzenetére


Khelben
nagyúr

ez egy érdekes dolog, nekem is volt suzukim, vezettem vagy 100ezer km-en keresztül és sose tapasztaltam azt, amiről a suzukisok panaszkodni szoktak (letolnak, mindenáron megleőznek, stb) talán mert nem suzukis módra vezettem? fene tudja :D
(meg most sem úgy vezetek, hogy nézd egy suzuki, akkor ezt rögtön meg kell előzni, stb)

szóval megint csak oda jutunk, hogy az emberekkel van a baj, nem a kocsival :)

(#4770) divot válasza Khelben (#4769) üzenetére


divot
veterán

Persze: most gondolj bele, hogy ha egy idióta barom hozzájut egy bazi erős Audihoz, mit fög művelni az utakon? Sőt, azt tapasztalom, hogy aki az életben pöcs, az az úton még pöcsebb lesz.
Szerencsére azért tapasztalni némi javulást, legalább is mostanában úgy tűnik, hogy valamelyest javult a morál.

(#4771) South Velen válasza Khelben (#4769) üzenetére


South Velen
addikt

Hogy lehet suzukis modra vezetni??

(#4772) Integra válasza divot (#4762) üzenetére


Integra
titán

szard le, igenis jó autó a kis swift:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4773) Khelben válasza South Velen (#4771) üzenetére


Khelben
nagyúr

ha ezt meg kell kérdezned, akkor te is úgy vezetsz ;) :D

(#4774) South Velen válasza Khelben (#4773) üzenetére


South Velen
addikt

Akkor biztos. :D Na megis?! Nem vezetek ugy, hogy minden vw-t megelozok, rahuzom minden audira, stb. .Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#4775) Khelben válasza South Velen (#4774) üzenetére


Khelben
nagyúr

én kétféle "tipikus" suzukist ismerek, az egyik a 20éves hülyegyerek kék leddel, beömlővel a motorháztetőn, amint városban cikázik az autók között, a másik meg a skodából átült tata, aki képes egy Budapest-Siófok távot úgy megtenni, hogy egyszer sem megy a mutató 60 km/h fölé. :)

(#4776) divot válasza South Velen (#4774) üzenetére


divot
veterán

Talán arra gondol az olvtárs, hogy az Suzuki a legnagyobb tömegautó, ezért mindenféle figura előfordul a volán mögött, értelemszerűen a hülyék is nagy számban mutatkoznak.

Én kétféle rossz Suzukist ismerek (már ha lehet ezt a kategóriát használni), az egyik, amelyiknek tudatalatt kisebbrendűségi érzése van az autója miatt, ezért megpróbál mindenkit megelőzni, és nagyon, de nagyon haladni, a másik meg a kalapos suzukis bácsi anyukával az anyósülésen, aki 49-el megy a 60-as táblánál.

(#4777) divot válasza Khelben (#4775) üzenetére


divot
veterán

Épp most írtam kb. ugyanezt. :DDD

(#4778) South Velen válasza Khelben (#4775) üzenetére


South Velen
addikt

ok a suzi-vezetok max. 15%-a. Persze, lehet mas auto.markanal kisebb ez az arany.

[ Szerkesztve ]

(#4779) DeadMeat válasza Khelben (#4775) üzenetére


DeadMeat
veterán

Es te melyik voltal?A fiatal,vagy a skodas tata?Azt mondtad volt szuzukid.

Tegnap vezettem splasht :D Baratosnem azt mondta csereljuk a fabiat egy ilyenre :DDD Nagyon bejon neki.Amugy kellemes kis auto lett,bar a muszerfal kicsit fura.De az oszkep kellemes.Es tenyleg megbamuljak :C

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#4780) Khelben válasza DeadMeat (#4779) üzenetére


Khelben
nagyúr

én egyik se, meg gondolom a suzukit vezetők többsége sem ilyen.
én ugyanúgy vezetem az 50 és a 170 lóerős autót is.

(#4781) Integra válasza divot (#4776) üzenetére


Integra
titán

szerintem egyre kevesebb a suzukis idióta, mármint a 20 éves bontex tuningos hülyegyerek. viszont van sok új swift és szerintem a legtöbbjük teljesen normális. én legalábbis valamiért nem kapok vérszemet ha suzukit látok magam mögött.
tegnap pl egy uno vitte majdnem le az oldalam a hungárián, mikor jobbra akartam egy sávot lámpa elpőtt váltani. direkt figyelem a sávokat hátra még ha tempósabban is megyek, mert hátha vérszemet kap valaki. hát az unos gyerek vérszemet kapott, a jóisten se tudja, hogy honnan jött és mikor került ide, de úgy repült be mellém jobb oldalt ahova mentem volna, hogy még jó, hogy lassan soroltam át indexeléssel, mert még könnyedén visszarántottam a kormányt.. tudod, mikor odafordulsz a holttér miatt, nincsen ott, aztán azért sávváltáskor megint odafordulsz biztos ami biztos és már ott figyel a semmiből..
ilyet pl én suzukisban még nem láttam. és mennyi hondást tudnék mondani, akik állandóan azt hiszik, hogy ha két honda egymás mellett van, akkor máris sztritrészing van a programon és egymást kell üldözni a forgalomban.. indexel, köszön, visszavillogsz, erre már hallod hogy a kályhacső üvölt kettesben és már padlózza is, én meg nem megyek utána, erre lelassít valahol egy km-rel előttem és "bevár", hogy mi a baj..
suzukisokkal van itt a legkevesebb baj szerintem. azt meg nem tudom hibáztatni aki nem tud vezetni, mit idegeskedjek rajta? 5x jobban odakell figyelni és segíteni őket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4782) divot válasza Integra (#4781) üzenetére


divot
veterán

"Azt meg nem tudom hibáztatni aki nem tud vezetni, mit idegeskedjek rajta? 5x jobban odakell figyelni és segíteni őket."

Erről van szó. Emlékszem, hogy mennyire igzultam az első hetekben, kezem-lábam remegett, hát persze, hogy hibázik ilyenkor az ember.

Az új Swift meg talán az ára miatt is szűri egyelőre a közönséget. Az én autóm listaáron 3.640.000 forint, azért ez mégsem az, amibe csak úgy beleugrik hitelileg az ember. És ahogy nézem a swifteseket: a gombócokban nagyrészt fiatalok, fiatal családok ücsörögnek. Talán egy kalapos sofőrt láttam eddig. :)

(#4783) süti5


süti5
őstag

Én inkább azt tapasztalom, hogy megy külterületen 60-nal, aztán mikor előzöm, akkor nehogymá egy szar suzuki lehagyjon kiáltással gyorsulni kezd...ilyenkor azért jól jön az erőtöbblet, mert az ilyenek nem audi, bmw-k, hanem sikerült egy középkategóriás kocsit vennem stílus, a lényeg: ne suzuki legyen.

(#4784) Thunder78


Thunder78
senior tag

Most frissítettem a honlapomat, az autohifi menüpontot érdemes megnézni :D
[link]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4785) ett válasza divot (#4782) üzenetére


ett
aktív tag

Na igen, ez már egyáltalán nem olcsó, sőt kifejezetten drága. Ennyi pénzt szerintem nem is ér meg a swift. Amúgy nem rossz gép, de a csomagtartó számomra katasztrófa. Ha nem lenne gyári kedvezményem, az biztos hogy nem suzukit vennék. Lehet még így sem az lesz, ki tudja. Egy darabig most úgysem lesz autóm.

Thunder78: Ez nagyot szólhat. :) Grat. hozzá, jóféle!

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4786) süti5 válasza ett (#4785) üzenetére


süti5
őstag

Nos, aki nem használja ki még ezt a csomagtartót se, mint pl. én, annak tökéletes viszont.....
Mindenki harcol nagyobb gépekért, pedig az emberek kb. fele sem használja ki.....az ülések pedig nekem is kényelmesek a swiftben, igen, hátratolt üléssel, de mivel nem viszek senkit jóformán hátul, ezért tökéletes így.

(#4787) Thunder78 válasza süti5 (#4786) üzenetére


Thunder78
senior tag

Az SX4-et én is teljesen átratolt üléssel vezetem, elég magasra állítva, így mögöttem is simán elfér bárki ... még én is (178 cm, 105 kg) :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4788) ett válasza süti5 (#4786) üzenetére


ett
aktív tag

Nem írtam, hogy rossz autó. :) Én viszont kihasználnám a csomagtartót, de ezt inkább szatyortartónak lehet nevezni. Egyetlen gyenge pontja az autónak, minden más tetszik benne. Na meg tegyük hozzá azt is, hogy sok helyen ilyen autót csak második, harmadik autónak vesznek, meg esetleg széthajtani a gyereknek míg megtanul rendesen vezetni, nehogy az audit, meg a franc tudja mit összetörje, mert az egy vagyonba kerül (túlünk nyugatabbra értem ezt). Nálunk meg sok család vesz suzukit, csakhát mondjuk a swift minden, csak nem családi autó.
Ezzel arra próbáltam célozni, hogy csinálhatnának már valami normális szedánt is suzukiék, mint amcsiban, ott létezik ilyen. Mert az sx4 sedan a maga 4,2 milliójával enyhén drága és anyni pénzért már jobb autót is lehet venni.

Thunder78: Az sx4-ben én is elférek magam mögött. :) De mondjuk azt is kicsinek érzem, legalábbis a külső láttán. Kívűlről nagynak látszik, az eleje nagyon tetszik, de belülről egyáltalán nem az.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4789) bobsys válasza ett (#4788) üzenetére


bobsys
addikt

tegnap sx4 sedant is neztunk, szep lett, de hiaba az 515 liter szerintem nagyobb dolgokat szintugy nem lehet berakni mint a regi swift sedanba

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4790) ett válasza bobsys (#4789) üzenetére


ett
aktív tag

A külseje nekem is tetszik, szebb mint a sima sx4. A csomagtartóját még nem néztem, mert a sedan nem Esztergomban készül, csak láttam kitéve az egyik kereskedésben.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4791) Thunder78 válasza ett (#4790) üzenetére


Thunder78
senior tag

Abban tudsz nekem segíteni, hogy az SX4 vezetékezése milye?
Hallottam, hogy Ignis-nél volt japán vezetékelésű verzió is pl. SX4-be van ilyen vagy itt a polaritások ill. a vezetékezés az EU szabvány szerint van?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4792) Khelben válasza Thunder78 (#4791) üzenetére


Khelben
nagyúr

miért nem méred ki?

(#4793) Khelben


Khelben
nagyúr

ja, jelentem ma autóztam 600 km-t és egy hülyével se találkoztam, se suzukissal, se mással. :C

(#4794) South Velen válasza Khelben (#4793) üzenetére


South Velen
addikt

Vegyel lottot ha ekkora szerencsed van!

(#4795) Thunder78 válasza Khelben (#4792) üzenetére


Thunder78
senior tag

Mert nem értek hozzá ... fogalmam sincs, hogy milyen az EU és milyen a japán szabvány, csak azt tudom, hogy az EU-s xenon szett nem megy a japán vezetékezéssel.
De ha elmondod, hogy mit kell mérni, akkor kimérem. Műszert tudok szerezni és színvak sem vagyok :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4796) ett válasza Thunder78 (#4791) üzenetére


ett
aktív tag

Szerencsére nem én rakom ossze a gépeket, akkor már régen rossz lenne. én csak ellenorzom oket de csak akkor, ha már készen vannak, vagyis én a végellenorzo soron vagyok. Szerintem mi nem gyártunk japán vezetékeléses izéket, legfeljebb az sx4 sedanbol lehet olyan, de az nem Esztergomban készul.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#4797) Thunder78 válasza ett (#4796) üzenetére


Thunder78
senior tag

Akkor elképzelhető, hogy volt olyan Ignis, ami nem Esztergomban készült?
Azok között volt japán verzió.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#4798) süti5 válasza Thunder78 (#4797) üzenetére


süti5
őstag

A Magyarországon forgalmazott Ignisek közül csak az Ignis Sport volt japánban gyártott modell, tudtommal.

(#4799) qdak


qdak
addikt

egyik haveromnak van egy 99-es suzukija ami fél évet állt,mer enyhén sérült volt.
javitáskor kivettük a blokkot, és miután visszatetük nem indult.
a porlaszto nem akar müködni,vagy valami hasonló
a kocsiba volt riaszto is amit elvileg kikötöttek.
MI LEHET A BAJA?????????

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4800) divot


divot
veterán

Csak május elején kapok egy hétre Splasht. Viszont a háromhengerest, csak hogy kövér legyen a lúd. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.