Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Thunder78 válasza Raptus (#5200) üzenetére


Thunder78
senior tag

Igazad lehet.
Egyik ismerősöm tavaly azért vett Dacia Logan-t, mert az alsóbb árkategóriába az volt az egyetlen olyan autó, amibe a 3 gyerekülése elfért egymás mellett :)
Egy Lada 1200 kombiból ült át ... abba is elfért :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5202) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Gyerekek lehet elcsabulok,holnap szaladok a helyi szalonba egyeztetni.Elcsabitott a sport swift.Minden attol fugg mennyiert veszik be a skodrit :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5203) lacam válasza DeadMeat (#5202) üzenetére


lacam
aktív tag

Sziasztok.

Igaz, igen távoli tervem az új kocsi (addíg hajtom a jelenlegi Fiat-omat, amíg szét nem esik :) ), de én is rápályáznék egy Swift Sport-ra. Nagyon tetszik, dögös kis autó, ráadásul meg van pakolva minden földi jóval. Egyenlőre csak irigyelni tudom (a szó legpozitívabb értelmében :D ) azt, akinek ilyenje van, vagy ilyet készül venni.
Nemtom' mennyire lehet alkudozni a szalonban, de ha sikerülne kicsit alacsonyabb árat kicsikarnom a kereskedésben, nemsokat tétováznék.

Kulcsnélküli indítás, n+1 lufi, soksok "hárombetűs" ( :D ) rendszer, klíma, erős motor. Ennél jobbat el sem tudnék képzelni magamnak. :D
A fogyasztására viszont kiváncsi lennék. Tudom lábfüggő, de nagyátlagban kb mennyi lehet?

Üdv

(#5204) Khelben


Khelben
nagyúr

4 millióért biztosan nem kapni jobb autót :K ;]

(#5205) Latissimus Dorsi válasza Khelben (#5204) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

De!

Pl. egy használt német nagyvadat :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5206) SzalaiG válasza Latissimus Dorsi (#5205) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ne kezdjétek megint!!!!

Ez a Suzuki topic. :)

(#5207) Latissimus Dorsi válasza SzalaiG (#5206) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Ha lenne 5 ajtós engem is érdekelne egy sport :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5208) DeadMeat válasza Khelben (#5204) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igazad van veszek inkabb hasznalt kombi mondeot. :W
Mutass hasonlo tudasu autot olcsobban.Es nem erdekel a rakter,nem erdekel a gyerekules.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5209) Khelben válasza DeadMeat (#5208) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mutass hasonlo tudasu autot olcsobban.

használt kombi mondeo :D

(#5210) lacam


lacam
aktív tag

Van még pár típus a "kosárban".

Kia Cee'd és GrandePunto...ezek mind tetszenek. Majd ha aktuális lesz, ezeket mindmind tesztvezetem, és kiderül melyik a legbejövősebb. Annyit megyek h megérné a diesel, de még soha nem volt dieselem, tartok tőle...de ez itt már nagyon offtopic, abbafejezem.

(#5211) DeadMeat válasza Khelben (#5209) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ilyenkor annyira buszke lehetsz magadra.Elbirom kepzelni hogy dagad a melled a buszkesegtol:Megint okosat tartalmasat szoltam.Vagy vegre egy topik ahol belelehet valamibe kotni?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5212) DeadMeat válasza lacam (#5210) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nezegettem en is ezeket.Proceed nagyon draga,nalam a kosarban meg a punto 1,4 tjet van.Minden az ajanlatktol fugg.Bar azt mondjak a punto futomuve nem olyan sportos,bar a motorjaban tobb a tartalek az biztos...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5213) Khelben válasza DeadMeat (#5211) üzenetére


Khelben
nagyúr

te kérted, hogy mondjak olcsóbb autót :)
mivel a raktér nem érdekel, ezért gondolom a menetteljesítményre gondoltál, hát mondtam egyet. :D

(#5214) Róth válasza lacam (#5203) üzenetére


Róth
aktív tag

"Kulcsnélküli indítás, n+1 lufi, soksok "hárombetűs" ( ) rendszer"

Ezeket én mind odaadnám plusz 200 köbcentiért. ;)

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5215) SzalaiG válasza Latissimus Dorsi (#5207) üzenetére


SzalaiG
addikt

Van csak sajnos Japánban. :((

(#5216) DeadMeat válasza SzalaiG (#5215) üzenetére


DeadMeat
veterán

Genyo ferdeszemuek minden jot megtartanak maguknak :) Bar nekem nem kellene az 5ajtos valtozat.

Róth:Minek kellene meg nagyobb moci bele?Ha annyira tobbre vagysz lehet bele turbo kitet rendelni japanbol :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5217) Latissimus Dorsi válasza SzalaiG (#5215) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Bár egy 1.9 ddis-t is kipróbálnék, de gyanítom olyan se lesz....

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#5218) Róth válasza DeadMeat (#5216) üzenetére


Róth
aktív tag

"Minek kellene meg nagyobb moci bele?"

Hogy nyomatékosabb legyen alul. :K

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#5219) divot


divot
veterán

Az ötajtós Sportra én is elcsábultam volna, ha van, de most már nem vennék. Egyrészt azért, mert sokat járok nagyon ratyi budapesti utakon, olyan szarokon is, hogy a "sportosra" hangolt Fiat Panda 100HP-val 30-ra kellett lassítanom, hogy ne harapja el hátul a nyelvét a gyerkőc, másrészt meg a nagyon szigorú büntetési tételek miatt úgy sem tudnám rendesen kihasználni. Ezekhez a 300ezres tételekhez már az 1.3-as Swift is bőven sok. :(

[ Szerkesztve ]

(#5220) Thunder78 válasza divot (#5219) üzenetére


Thunder78
senior tag

Jaja ... aki meg nyomni akarja neki, az menjen pályára :)
Ott aztán megmutathatja mindenki, hogy mire képes a járgánya :D

Persze akinek csak a szája jár ... :))

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5221) süti5 válasza divot (#5219) üzenetére


süti5
őstag

A futóműtől meg a bazi nagy kerekektől én is féltem, főként itt Pesten használva....

Én általában egyedül utazom vele, és elől nem érezni, hogy nagyon kemény lenne a rugózás, viszont tény, hogy aki eddig hátul ült, mind mondta, hogy mennyire érezni minden úthibát, így családi kocsinak kevésbé válna be ez is igaz.....

Valaki kérdezett átlagfogyasztást, nekem a 16.000 km átlaga 8 liter. Ja, és szoktam tolni neki, de persze nem állandóan.

(#5222) DeadMeat válasza süti5 (#5221) üzenetére


DeadMeat
veterán

98+ benyat raksz bele?Vagy probaltad mar 95-sel is?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5223) süti5 válasza DeadMeat (#5222) üzenetére


süti5
őstag

98-ast tolok bele mindig, nem olyan nagy az ártöbblet és mégiscsak azt írják a gépkönyvében....
Tettem bele 95-öst is én nem éreztem különbséget bár 95 carrera volt, de az meg ugyanannyi mint a 98-as....akkor már inkább 98-ast töltök bele.

(#5224) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Üdv.

Lassan autóvásárlás elé keveredek diploma megszerzése után, eddig nagyon úgy tűnik, hogy swift2 lesz belőle.
Mik azok a dolgok amikre ennél a típusnál különösen figyelni kell vásárlásnál? Én csak az 1.5-ös GS-ben gondolkodom szóval ha ezzel volna tapasztalat az jól jönne.

-- end of transmission --

(#5225) divot válasza SaNyEe (#5224) üzenetére


divot
veterán

Nekem ezeröcsim van, a kérdés, hogy mi a kérdés. Vagyis, hogy mire vagy kíváncsi.

(#5226) SaNyEe válasza divot (#5225) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hát ez szuper :))

Elsősorban a fogyasztása, már mindenkitől hallottam mindent, hogy egy ismerősének a nagybátyjának a ... tudom is én kijének milyen sokat illetve keveset fogyasztott.
Aztán milyen problémák voltak vele?
A minőségérzet változott vmit amialatt használtad? Úgy értem, hogy nyöszörögnek cinceregnek-e a beltér ill. futómű alkatrészei?
Vásárlásnál van valami amire mire különösen oda kell figyelni (persze leszámítva azt a halom mindent amire minden kocsinál oda kell)? Bár ilyen fiatal kocsiknál talán még nem jöttek elő az általában mindenütt meglevő rejtett hibák.
Hja azt nem írtam még, hogy használtban gondolkodok csak..

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#5227) divot válasza SaNyEe (#5226) üzenetére


divot
veterán

Ha használtat veszel, akkor vidd el egy órás próbakörre. És menj vele egyet valami nagyon ratyi úton, akkor azonnal kiderül, hogy ciceregnek-e a műanyagok. Az enyém még elég új, másfél hónapos, értelemszerűen egyben van, az előző, 1.3-asnál olyan egy év után kezdtek nyiszogni a dolgok a műszerfal környékén, de nem volt vészes, meg én össze is törtem egyszer, így nem mérvadó a tapasztalatom.

Fogyasztás nem vészes: 7-8 között hozhatod, attól függően, hogy mennyire tolod neki.

Ami problémám volt az autóval, az mind a törés miatt keletkezett, így csak arra tudok hagyatkozni, amit a szaktársak mondanak: semmi gond nincs a járgányokkal.

A lényeg, hogy ne hároméveset vegyél, hanem inkább egy, másfél esztendőset, mert az első szériának még voltak apróbb butaságai, amiket aztán kijavítottak.

(#5228) zsid


zsid
senior tag

Na kicsit beleoffolok ebbe a topicba.
Öcsém sikeresen megtörte haverjáék WagonRjét. A helyi márkakereskedő szervizénél van jelenleg a kocsi, kértünk egy kalkulációt kb menniy lenne a javítás. Ami kár lett az autóban: jobb elejével egy padka után villanyoszlop... :DDD felni,jobb elsö lengőkar, féktárcsa, sárvédő, jobb tükör, jobb első lámpa és légzsák kinyílt. Alánéztek közölték hogy kb 400 e + a nyulvány visszahuzatása, amit ha ők intéznek akkor +minimum 200e, a gyári légzsákszett !!!800e !!!.A többit bontott alkatrészekből teszik helyre.

Kicsit felakadt a szemünk,gondoltam felhívom a szabolcsi megyeszékhelyen az egyik márkaszervízt,ahol körberöhögtek. Ők mindezt új alkatrészekből megcsinálják huzatással mindennel 400e alatt.

Ez nagyon nagy vicc.Máshol is ilyen gátlástalanok a vidéki szervizek?

<tRucKdriFteR>

(#5229) mefistofeles válasza zsid (#5228) üzenetére

Azt azért megnézném, hogy új alkatrészekkel ennyiből kihozzák....kizárt!
Azért azt is gondold végig, hogy "olcsó húsnak híg a leve" főleg ha ennyire olcsó.....
nekem az új swiftemen első lökhárítót kellett csak cserélni és tokkal, vonóval, fényezéssel, munkadíjjal az volt majd' 200e. Biztos nem vágtak át, ennyi az ára.....

A légzsákok pontos árát nem tudom, de az tuti, hogy minden tipusu autóhoz aranyárban adják. és abból ugye nem vehetsz használtat......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5230) ett válasza mefistofeles (#5229) üzenetére


ett
aktív tag

Csak azért ennyi mert mindenki ráteszi a maga hasznát, rengeteg kézen megy keresztul az alkatrész mire eljut hozzád. A szerelo is rápakolja a hasznát, na meg a munkadíjat. Régen amikor még nem voltam a gyárban, volt olyan kedvezmény az alkatrészekre, hogy ha suzukid van, akkor eloállítási! áron megveheted a cuccokat hozzá. Komplett elso lokháríto színrefújva valami 4000 ft volt a 90-es években. Most kb. kijonne 10-20000 ft kozott. Csak egy vacak muanyag fillérekért legyártva. Na ez a gáz itt.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5231) mefistofeles válasza ett (#5230) üzenetére

Amit írsz az igaz, de ez mindennel így van a gumicukortól a télikabátig. Sőt a suzuki alkatrészek a leg olcsóbbak még mindíg...
De ennek ellenére ami sérülést leírt a srác azt max egy útszéli bekőtóni csinálná meg rozsdás használt cuccokból gányolva 400 ezerért, vagy talán még ő se.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5232) zsid válasza mefistofeles (#5231) üzenetére


zsid
senior tag

Hát azért érdekesnek találom, hogy a két suzuki márkaszervíz egymásnak homlokegyenest ellentmond, holott a városunkban levő szervíz a nyír1iből szerzi az alkatrészeket.... Amúgy magában a kocsiban nincs nagy kár, a legnagyobb a légzsák. Azért a szervizes amikor mondta az árakat akkor a huzatás 30k,lengőkar 15k, féltengely30k, 2 féktárcsa ( erre nem emlékszem ), a sárvédő meg a lámpatest passz ( erről csak a felfogatás tört le, kivülről hibátlan amúgy :DDD ) . Itthon meg a nyálvány helyrehúzását kezdték úgy, hogy 100e felett...

Na mind1. Ezt csak úgy érdekesség képpen dobtam fel .

<tRucKdriFteR>

(#5233) Dare2Live válasza mefistofeles (#5231) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért ez nagyon helyzetfüggő.

Ha egy suzuki gyárban lévő szerelővel történik hasonló lehet összehozza 400K nál is sokkal olcsobban úgy, hogy minden zsírúj.

Ettöl még nekem is gyanus a 400K egy hivatalos szervíztöl.... de nemsokára remélem kiderül, mi is lesz a vége a Storynak.

btw ett: Swift Sedant holgyártják? MO?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5234) SzalaiG válasza ett (#5230) üzenetére


SzalaiG
addikt

Lesz Swift kombi vagy nem lesz? :U

(#5235) Lejszi


Lejszi
senior tag

Lenne egy ilyenem ha vkit érdekelne:

[link]

(#5236) Zenty válasza SzalaiG (#5234) üzenetére


Zenty
őstag

ha csinálnak kombit szerintem az sx4-ből hoznák ki. A swift úgy tűnik marad amilyen

Guild Wars - Zenty a survivor

(#5237) Dare2Live válasza Zenty (#5236) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mármint SX4 szedán, newm swift kevertem.

Láttam a héten a városban egyet azért kérdeztem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5238) zsid válasza Dare2Live (#5233) üzenetére


zsid
senior tag

Ma voltam bent egy ismerösömmel ( Ford márkakereskedésben szerelő ). Aki a 400k+ os árat mondta az nem volt ben ( ő a család barátja ..), megemeltettük, alánéztünk.
A nyúlványnak semmi baja ( mellesleg aki bent volt suzukis szerelő az is csak nevetett ),gyakorlatilag csak lengőkar, féltengely,első sárvédő,féktárcsa. Lámpatestnek csak a műanyag felfogatása tört el,azt mondták javítható.
A légzsák az majd Psten lesz berakatva.

A jelenlegi állás szerint vagy meg egy nem márkaszervízbe, vagy a nyíregyházi suzuki szervízbe.
Eddig is csináltak érdekes dolgokat, amikor 15 000kmenként bevitték a szervízbe, akkor nem cseréltek benzinszűzőt, légszűrőt, de kiszámlázták és a szervízkönyvbe beírták a cserét. Érdekes hozzáállásuk van a dolgokhoz.

Nem a márkával meg hasonlókkal vna problémám, csak az emberi hozzáállással.

Ha meglesz a végösszeg majd leírom.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#5239) ett válasza Dare2Live (#5233) üzenetére


ett
aktív tag

Az sx4 sedan nem tudom hol készül, úgy rémlik hogy a japánok gyártják. Hogy nem nálunk készül, az biztos. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5240) SzalaiG válasza ett (#5239) üzenetére


SzalaiG
addikt

Japán, azért ilyen drága.

(#5241) ett válasza SzalaiG (#5240) üzenetére


ett
aktív tag

Nem is kéne annyi pénzért. Pedig egész jól néz ki.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5242) Thunder78 válasza ett (#5241) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nekem a sima SX4 speciel jobban tetszik ... valahogy a Sedan-nak a fara nem jön be nekem. Viszont az elején az első lökhárító az tetszik :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#5243) mefistofeles válasza Thunder78 (#5242) üzenetére

Hát a segge az tényleg ronda, főleg attól a nagy otromba kilógó lökhárítótol.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#5244) hossszú válasza mefistofeles (#5229) üzenetére


hossszú
őstag

Ennyire emelkednek az arak? Tavaly egy uriember beletolatott a Swiftem elso lokharitojaba a vonohorgos Samarajaval az en automnak a javitasi koltsege egesz pontosan 99,5k volt amibe beletartozott a komplett lokharito csereje fenyezve.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#5245) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Mennyibe kerülhet a műszaki mindenestűl? 1,3-as 2002es Swift.

(#5246) Khelben válasza SzalaiG (#5245) üzenetére


Khelben
nagyúr

minden autóra ugyanannyi, 10ezer körül adatlappal együtt (ami nem tudom, mihez kell, de azt is kifizettették)
maga a műszaki talán 7000valamennyi + matrica 500ér.

(#5247) SzalaiG válasza Khelben (#5246) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nem is olyan vészes. Többre gondoltam. :)

(#5248) Khelben válasza SzalaiG (#5247) üzenetére


Khelben
nagyúr

a 20-30ezres vizsgaköltségek akkor jönnek ki, ha megkenik a vizsgáztatót, mert rohad a küszöb, nem világít ezmegaz, stb.
persze, mint tudjuk, ez csak fikció, nálunk, mutyiországban ez elképzelhetetlen...

(#5249) divot


divot
veterán

Szomorú vagyok. :(

Imádott ezeröcsim a Fiat Panda 100HP után egy dögunalmas autó. :O

(#5250) SzalaiG válasza divot (#5249) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ülj be egy sima régi swiftbe aztán vissza az ezeröcsibe! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.