Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) csigi válasza hcs57 (#5650) üzenetére


csigi
addikt

Idén telet kellene kihúznom vele. Nyáron meg jobb volt (eddig legalábbis). :U
Autót kp-ra vennék.

nofene

(#5652) tothm


tothm
őstag

Mik a tapasztalatoka 90-96-os Swiftekről? :R

(#5653) pc-user válasza tothm (#5652) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nekünk különösebb gondunk nem volt vele...
Megbízható volt a motorja. A karosszériája viszont a gyengéje...

(#5654) as_Rock válasza csigi (#5640) üzenetére


as_Rock
őstag

Hm, ez eszembe se jutott, de most, hogy mondod, mintha a lakásklímáknál is ajánlott lenne legalább heti eccer bekapcsolni :U

Az ajánlatokat átdobnád? Kíváncsi vagyok mik az árelképzelések mostanság, különösen, hogy a válság miatt minden márka jön kifele az akciókkal :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5655) csigi válasza as_Rock (#5654) üzenetére


csigi
addikt

Nem készültem rá, csak firkáltam egy PÜ-t.

nofene

(#5656) tothm válasza pc-user (#5653) üzenetére


tothm
őstag

Köszi! Más? :R

(#5657) csigi


csigi
addikt

No, eldöntöttem. Swift II lesz. Szombaton meglátogatom a legjobb ajánlattevőt.
Így előre, tud valaki egy oldalt, ahol dokumentációk, kapcsolási rajzok elérhetőek? Főképp az elektronika érdekelne, egyedi kütyü beépítése miatt.

[ Szerkesztve ]

nofene

(#5658) pc-user válasza csigi (#5657) üzenetére


pc-user
aktív tag

Tehát maradsz a "mi autónk" -nál...

(#5659) csigi válasza pc-user (#5658) üzenetére


csigi
addikt

Ja. Az agresszív árengedményekkel elérték, hogy Suzukit vegyek. ;]

nofene

(#5660) a_tesz válasza csigi (#5657) üzenetére


a_tesz
Korrektor

kapcsolási rajzot én még nem találtam hozzá, de van szervizkönyvem, abban elég sok elektromos cucc bekötési pontjai megvannak :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5661) csigi válasza a_tesz (#5660) üzenetére


csigi
addikt

Ez publikus, meg lehet venni valahol? Érdekelne valamilyen formában... :K

nofene

(#5662) ett válasza csigi (#5661) üzenetére


ett
aktív tag

Akkor én is jó vagyok neked. Megvan pdf formátumban. :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5663) SzalaiG válasza ett (#5662) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kérlek töltsd fel valahova és dobj egy linket! Please! :)

(#5664) a_tesz válasza SzalaiG (#5663) üzenetére


a_tesz
Korrektor

tessék. azért így, hogy az extra ne reklamáljon :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5665) ett


ett
aktív tag

Szereztem pár apróságot a verdába még tavaly, itt van két kép róla, igaz nem túl jó a minőségük, mert mobillal készült, de sebaj.
Na ki találja ki hogy mi változott az eredetihez képest? :)
belso1
belso2

Más: Valami barom jó poénnak találta összekarcolni kulcssal a verdát, így egy kb. 40 centis jó mély karcot sikerült ejtenie a vezető oldali ajtón. A javítás 40000 forintomba került, pont amikor behalt az alaplapom is, egyenesen remek év vége volt. Szerencsére legalább jól megcsinálták, újra kellett festeni a kilincsig az ajtót, de olyan lett mint előtte. Jól átnéztük egy munkatársammal mielőtt kifizettem (munkahelyi ártalom :DDD ).
karc1
karc2

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5666) fekeandras válasza ett (#5665) üzenetére


fekeandras
őstag

Vannak ilyen idióta vadparasztok.Barátom autóját két 15éves kisgyerek karcolta körbe (szó szerint az összes karosszéria elemet) egy nagyker előtt.Szerencsére a portás meglátta, kiszaladt és elcsípte az egyiket.Az ő szüleiknek nem volt szép karácsonyuk az biztos.Körbe kellett fényezni az egész kocsit, ami nem volt olcsó mulatság.De legalább ingyen megúszta a kőfelverődésből fakadó karrcok kijavítását is :DDD .Komolyan nem értem miért jó poén ez. :(

(#5667) csigi válasza a_tesz (#5664) üzenetére


csigi
addikt

Éppen megy a letöltés, Köszönjük! :R

Más:
Délelőtt vettem egy Swift II -est... ;] Illetve még csak a megrendelés van meg, de már láttam a szekeret is. GLX CD AC verzió lett, karibikék színben. Azért ez, mert már tavaly szeptember óta megvan a rendszáma (forgalomba lett helyezve?) és ellenállhatatlan ajánlatot kaptam rá.
Most jön egy hét futkosás a papírokkal, adókkal, biztosításokkal, pénzekkel. Azután majd ha eladták a régi Swift-em, mégegyszer ugyanez.

nofene

(#5668) a_tesz válasza csigi (#5667) üzenetére


a_tesz
Korrektor

mindenkinek aki érintett, a jelszó hozzá csigi. ez úgy odakerült, de most nem szenvedném fel megint a 80 megát:)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5669) csigi válasza a_tesz (#5668) üzenetére


csigi
addikt

Nekem tetszik így is.... ;] Jó lesz, köszönjük. :R

nofene

(#5670) pc-user válasza csigi (#5667) üzenetére


pc-user
aktív tag

Gratulálok!
Vezetni még nem vezettem, de már utaztam benne... Jó kis csendes autó Swift I. után...

(#5671) a_tesz válasza csigi (#5667) üzenetére


a_tesz
Korrektor

érdekes, ezek szerint ahány kereskedő, annyiféle hozzáállás? nekünk annyi volt a dolgunk, aláírtuk a régiről a papírokat hogy igen, nekik eladjuk vagy mi, az újról meg a szokásos dolgokat, a bank küldött utána egy levelet, beállították a csoportos beszedésit, és kb ennyi, a régiről azt se tudjuk azóta mivan. (mondjuk én azon tanultam meg vezetni, kicsit kötődtem hozzá, vicces ezt egy suziról elmondani, ráadásul 1.0 odabaszósról, de ez van)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5672) Mecy_Lacee válasza csigi (#5667) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Gratula! :C
Nekem is ilyen van!
Sok-sok ezer balesetmentes kilométert kívánok nektek! ;)
Nem fogod megbánni.
Az enyémbe lassan 80.000 km van. Eddig komolyabb probléma nélkül.
Áprilisba "megyünk" műszaki vizsgára...

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5673) csigi válasza a_tesz (#5671) üzenetére


csigi
addikt

A kötelezőt azt magam akartam csinálni, mert maradnék a saját helyemen és azokkal ez a kereskedő nem áll kapcsolatban. A súly(teljesítmény)adót meg amúgy is magam kell intéznem.
Csak az itt a keverés, hogy konkrétan nem veszik meg a régi autóm. Ideiglenesen max. 6 hónapig kivonom a forgalomból, erre az időre lemondom a kötelezőt is. Remélem találnak rá vevőt ezen idő alatt, mert csak azután azzal az emberrel lesz adásvétel. És csak azután kerül le a nevemről, mondható le a kötelező, súlyadó, illetve a bóniuszom is akkor vihető át az új autóra.
Ezek vannak... De amúgy nem láttam olyan kereskedőt, aki megvette volna tőlem rendesen az autóm. :U

pc-user & Mecy_Lacee: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

nofene

(#5674) ett válasza csigi (#5673) üzenetére


ett
aktív tag

Na senki nem jött rá mit cseréltem a tragacsban? Ilyen nehéz a feladvány? :DDD

Csigi: gratula a verdához, tolj képet róla majd, meg nézd meg az összes burkolat illesztését, hogy jól vannak-e patentolva, mert nekem az egyik rosszul volt, de megcsináltam. Meg próbálj ki minden vackot rajta.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5675) Mecy_Lacee válasza ett (#5674) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Én tudom, vagyis látom.

A szellőzőnyílások befoglaló kereteit krómoztattad?
Esetleg a váltó új bőrborítású szoknyát kapott?
(Nem tudom,mert még Sport-ot nem láttam belülről. Vagyis láttam, de nem emlékszek az ilyen részletekre...)

Szerk:
Talán még az ajtónyitó kallantyúja is krómos lett...

[ Szerkesztve ]

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5676) a_tesz válasza ett (#5674) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nekem inkább túl könnyű, azért akartam volna érvényesülni hagyni a többieket is :) na jó akkor nézzük, a kis kuka vagy hamuzó jól elbújt ott a váltókar mögött, amin szép a szoknya, és igencsak csillog a kerek szellőző körül a kis karika. amúgy meg rossz szögben fényképezted :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5677) Mecy_Lacee válasza Mecy_Lacee (#5675) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

S került bele könyöklő is!

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5678) ett


ett
aktív tag

A 3 hozzászólásban benne is van minden. :) A könyöklő, hamutartó, váltószoknya, szellőzőrostély és a 4 kilincs. Egyébként nem kellett a kilincsekkel meg a szellőzővel semmit sem csinálni, csak cserélni, mert van olyan sx4, amiben ilyenek vannak.
Egyébként tényleg rosszul fényképeztem, de olyan rohadt hideg volt, hogy nem foglalkoztam beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#5679) as_Rock válasza csigi (#5667) üzenetére


as_Rock
őstag

Azt azért tedd meg, hogy elviszed egy másik márkaszervízbe és megkéred őket a gyáriszám alapján nézzék meg a rendszerben volt-e valami a kocsival, esetleg, ha computerrel kiszedhető, hogy ténylegesen hány kilóméter van benne, de egy biztosítóst se árt keresni, aki a rendszám lapján megnézi, nem volt-e véletlenül már valami javítás a kocsin :U
Nem gondolom, hogy így járt, de annyi horror dolgot olvas az ember mostanság :B

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5680) as_Rock


as_Rock
őstag

lapján=alapján

Még annyi jutott eszembe, hogy valahol mintha azt olvastam volna a garancia kezdete a gyártás és nem a forgalombahelyezés időpontja, de ez lehet hülyeség :U

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5681) csigi válasza as_Rock (#5679) üzenetére


csigi
addikt

Nem hüleség! Meg is keresem az emberem... köcce! :R

Egyébként szóltak, hogy mehetek érte. De ma nem jó, talán holnap elhozom.

nofene

(#5682) Calogero válasza csigi (#5667) üzenetére


Calogero
addikt

Gratula hozzá!
Sok-sok balesetmentes km kívánok hozzá....
Mi is néztük a swit II.-t, amikor megjelent, kis próbáltuk egyet (de nem olyat amit szerettünk volna) . Rendelés előtt, egy szakszervízes szerelő lebeszélt róla, hogy megvegyük azt amit kinéztünk.(MTA váltóval szerelt példányt akartunk venni) Így maradt az aláírásomban lévő verda.

A rokonságban van swift II. panaszt még nem halottam tőlük.

(#5683) csigi válasza Calogero (#5682) üzenetére


csigi
addikt

Köszi! :R
Én ki sem próbáltam, annyian használják, csak jó az. A nünükéket meg majd megszokom.
A szerelő a váltó miatt beszélt csak le, avagy úgy a Suzuki volt a baj?
Astra Classic-ot is lestem. Ott igazán a felszereltség hiánya nem jött be.
Ford Fusion lett a második.
Swift II maradt végül, remélem méltó utódja lesz a Swift I -nek.

nofene

(#5684) Calogero válasza csigi (#5683) üzenetére


Calogero
addikt

A váltó miatt beszélt le.
Ha jól tudom ez lett volna az első szériás Robotizált manuális váltó, mert az Swift I-be csak manuális volt és full automata.

Mi Ford Focusrólról akartunk váltani az új kocsira, 5 hónaposan 2 kétszert kellett tréllerre rakni (szétköpte az olajat, illetve amikor full elektonika megadta magát), állandóan beázott a hátsólámpám (eső, illetve mosás után állt benne víz) illetve 3 szor lett megtörve a járgány.

1. A párom belém jött amikor kihozta a szalonból (kb 1 km tett meg vele) Így jöttünk össze. (kiszálltam, megláttam, megszerettem, megkértem, elvettem :D )
2. Utána meg belénk szálltak hatulról... kétszer ugyanaz a személy.... először a lámpánál, másodjára meg amikor félreálltunk.

Ekkor döntöttünk úgy hogy eladjuk az Focust mert ez csak vonza a bajt.

Pont ekkor jelent meg a Swift II, így került be a képbe. Majd megnéztük a Astra Classicot.
Nálunk is a felszereltség hiánya miatt került le a listáról. De hamár ott voltunk nézzük meg az Astra H-t. Nha ott már volt felszereltég bőven (rakattunk is bele bőven 6-7 hónapot vártunk mert rendelni kellett), illetve több tapasztalat volt váltó terén, mert már a régi Corsától fejlesztették az Easytronic váltót, és mire az Astrába bekerült akkorra már kinőtte a gyerekbetegségeit, mint pl ha folyamatosan + irányba tartottad a kart akkor felpakolódtak a fokozatokat gyorsan 5.-ig. Nha szegény autó 20-30km sebességgel ötödikbe.... :)

Illetve az Astra mellett szólt az Adaptive Kanyarkövetős Bi-Xenon fényszóró.
Az ár viszont a Swift mellett szólt volna (ár/teljesítmény), de egy nőt lebeszélni egy olyan dologról, amibe teljesen beleszerett... ;]

(#5685) csigi válasza Calogero (#5684) üzenetére


csigi
addikt

Magam is gondolkodnék egy nagyobb, komolyabb szekéren, de nekem csak amolyan második autó lenne a Swift. Csak hétköznap és kevés Km-t megy majd. Így már ez is luxus, szóval inkább maradtam az ár\érték aránynál.
Páromnak van egy céges, ám korlátlanul használható Auris-a. Ami nemsokára cserélődik egy Focusra. Remélem nem megy neki senkinek, még lecsapnák a kezemről... :D

De a Tiéd óriási történet:
1.(kiszálltam, megláttam, megszerettem, megkértem, elvettem )
De ugye nem rögvest ott az út szélén, az egészet egy szuszra? ;]

2. Utána meg belénk szálltak hatulról... kétszer ugyanaz a személy.... először a lámpánál, másodjára meg amikor félreálltunk.
Nála nem működött a korábbi reflex, hogyaszonygya: kiszálltam..., stb.?

Teeee aszfaltbetyár! ;] ;) :R

nofene

(#5686) Calogero válasza csigi (#5685) üzenetére


Calogero
addikt

1. Nem.
Az eset délután történt, betétlapon rajta a telefonszám, este "vigasztaló" randira hívtam, és felajánlottam hogy amíg nincs kész a Focus leszek a sofőrje. 2 hét után összeköltöztünk
5 hónap múlva megkértem a kezét, majd 1 év múlva elvettem.

2. Ott másképp történt
1 kiszálltam, az indokot meghallgattam, majdnem lecsaptam (hát eléggé felhúzott amikor közölte hogy "bocsi de nem működik a fékem teljesen"... egy kb 2x éves Passat volt)

(#5687) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy kérdés.
Pár hete nagyon nyikorgott az albaktörlőm, mire ma vettem egy új párat.
Rövid ideig hangtalanul működött, majd az egyik megint elkezdett nyikorogni.
Miért lehet ez? :F

Samsung Galaxy A54

(#5688) Mecy_Lacee válasza Viktor0610 (#5687) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Ilyet nekem a noname márkás csinált. Le is dobtam rögtön.
Helyére BOSCH került, az van fennt majdnem 1 éve, s csak most kezd el csíkozni...
Szóval nekem bevált a márkás, amennyivel drágább, annyival jobb is. Szerintem.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#5689) Viktor0610 válasza Mecy_Lacee (#5688) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pfff...

Lehet, másikat kellene vennem? Ezer forint alatt volt a mostani. Mondjuk, mikor az első "nyikordulást" meghallottam, elhatároztam, hogy inkább költök rá többet legközelebb.

Köszi az infót, kicsit még kínzom magam a hangjával, aztán, mikor már elviselhetetlen lesz, lecserélem egy szuper minőségi darabra. :D

Samsung Galaxy A54

(#5690) pc-user válasza Viktor0610 (#5689) üzenetére


pc-user
aktív tag

Nekem egy időben előfordult ez a probléma. Sorra cseréltem a lapátokat, de elmaradt a nagy siker, mert "nagyáruházas" termékek voltak...

Szerintem is érdemesebb lenne valami márkással próbálkozni.

(#5691) Reaper


Reaper
őstag

Hali mindenkinek!
Nem tudjátok hogy lehetne 1-es Swifttel elérni a gyárinál jobb fékerőt? sima 1,3-as '98-as Sedan.
Köszi

(#5692) as_Rock


as_Rock
őstag

Tavaszra tervezek egy nagy karbantartást, hogy 2-3 évig ne legyen gondom a kocsira (swift sedan, 9 éves, 100eKm), miket érdemes megnézetni, cseréltetni? (féltengely, lengéscsillapító, motorolaj, váltóolaj, ablakok szigetelése, elektromos ablakemellő mozgó-korrodáló részei, vezérműlánc, ajtók szintbeállítása, mittudomén)
Mekkora költségre számítsak, esetleg észak budán vagy pesten tudtok-e ajánlani egy jó suzuki szerelőt?

A motorzajt lehet-e valamilyen plusz hangszigeteléssel csökkenteni (gondolom a szélzaj konstans :DDD ) ha igen érezhető-e a javulás, hol csinálnak ilyet és mennyiért?

Fekvőrendőrnél, járdára ferde szögben felhajtásnál olyan érzésem van, mintha nem lenne teljesen merev a kaszni :DDD , gondolom ez nem is tesz a kocsinak jót, lehet ez ellen valamilyen pl. a motorba tett keresztmerevítővel segíteni?

Aktuális lesz a nyárigumik cseréje, milyen olcsóbb, de bevált gumit javasoltok ami az évi 5-6 sztrádás igénybevételnél se okoz kellemetlen meglepetést?

Mégvalami: Létezik olyan, hogy felnire szerelt gumik raktározása? Kicsi a lakás és jelenleg a kertben vannak ami nem az igazi, és persze a felniről le-fel rakosgatás se tesz jót se a felniknek, se a gumiknak:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5693) pc-user válasza as_Rock (#5692) üzenetére


pc-user
aktív tag

Szerintem minden fontosabb alkatrészt érdemes megnézetni, kezdve azokkal, amik a biztonságos közlekedéshez szükségesek.

Csak azt cseréltetném ki ezen kívül, ami megérett a cserére.
Így tehát előre nem lehet megbecsülni a kiadásokat...

[ Szerkesztve ]

(#5694) as_Rock válasza pc-user (#5693) üzenetére


as_Rock
őstag

Folyamatosan karbantartott autó, fékek, gumik rendben vannak, szervízkönyv által előírt "konktrollpontokat" betartjuk :B

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#5695) pc-user válasza as_Rock (#5694) üzenetére


pc-user
aktív tag

Akkor nagyon gondos autótulajdonos vagy. Én már kevésbé, mert nem vezetem a szervízkönyvet, pedig (csak) 6. éves az autónk...

A zaj pl. engem is zavar(t). 100-as tempónál már jócskán fel kellett csavarni a rádiót... Plusz szigeteléssel nem próbálkoztam. Nem csak a motorzaj, hanem a futómű-zaj is "beszüremlik" egyébként.

(#5696) csigi válasza Calogero (#5686) üzenetére


csigi
addikt

1. Milyen romantikus eset... azt hittem ilyesmi csak filmekben eshet meg. Elmeséltem páromnak, Neki is tetszett. :K
2. No igen, ez már másképp hangzik. Innen nézve még viccesnek is tűnik a duplázás, de nem szerettem volna a helyedben lenni.

Mindenki: Meglett a karibikék Swift II !!! ;]
Hűha, jobb, mint gondoltam. A szaga is fincsi, hetedik éve már, hogy nem szippantottam ilyet. Hirtelen nincs jobb összehasonlítási alapom, mint a párom Aurisa, teljesen ahhoz tudom hasonlítani. Puha, halk, kezesbárány.
Viszont keményebben ott vagyok vele a földön, a Toyota valahogy súlyosabb, billegősebb. De az enyém jobb! ;]
Fogyasztása városban az első cirka 50Km-en 7l/100Km.
Szoknunk kell még egymást...

nofene

(#5697) a_tesz válasza csigi (#5696) üzenetére


a_tesz
Korrektor

gratula hozzá, sok gondmentes kilométert kívánok hozzá :) a fogyasztás lesz még jobb szerintem, ha ráérzel hogy hogy ideális vele közlekedni, meg ha kicsit bejáródik a szerkezet, összekopnak a dolgok :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5698) csigi válasza a_tesz (#5697) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm. :R
Szinte már túl finom is nekem, egyszer le is fulladtam vele induláskor. A kuplung-váltót kell még szoknom.
A váltója még kissé kockás, nem csúszik olyan simán, mint az előző autóm. Ez gondolom javulni fog későbbre.

nofene

(#5699) Calogero válasza csigi (#5696) üzenetére


Calogero
addikt

Nálunk a fogyasztás 3000 km után állt be következőképpen.

(#5700) ett válasza csigi (#5698) üzenetére


ett
aktív tag

Igen, a váltó rengeteget javul. A kuplungját tényleg szokni kell, de utána remek.
A fogyasztás nekem 8 liter körül van városban, mondjuk picit már csökkent, most van benne kb. 6000 km. Az országúti fogyasztása viszont már új kora óta rendben van.

Gratula a járgányhoz!

KÉPET! :)

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.