Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Lauda


Lauda
félisten

Peremvidék Sorjonen / Bordertown tippet köszönöm szépen mindenkinek, nagyon tetszett! ;) :R

(#59302) volandy válasza Lauda (#59301) üzenetére


volandy
senior tag

Megnézted mind a három évadot?

(#59303) Lauda válasza volandy (#59302) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Nekem mind a három tetszett. :)

(#59304) volandy válasza Lauda (#59303) üzenetére


volandy
senior tag

Grat! Én az első évad végén járok! Jó sorozat! Nekem is tetszik!

(#59305) volandy válasza Lauda (#59301) üzenetére


volandy
senior tag

Craith/Hidden
Den som draeber-Those who kill(Kard által vész)
Post Mortem/ A halottak nélküli város norvég mini sorozat!
Invastigation/Nyomozás dán sorozat
Vigil
Darkness Those Who Kill.
Forever (Mindörökké)
Harrow ausztrál sorozat!

(#59306) updog válasza updog (#59290) üzenetére


updog
senior tag

Időbevándorlók / Beforeigners S02E02

Ha már mindkét rész fent van HBO Go-n, lezavartam ezt is. Kicsit a rész eleje lapos volt, a szürreál megmaradt (azt hiszem, elég befogadónak kell lenni ehhez, nem is tudtam hogy értékelem az eféle vonalat, a "Szent Olaf nem ad elsőbbséget senkinek" jelenet egészen hatalmas volt :D

Jó pont hogy gyorsan feloldották az előző rész cliffhangerét, aztán a végére elkezdtek záporozni a WAT WAT WAT pillanatok, és a vége, az így simán libabőrös MIAF.... :Y

Ha ezt minden rész végére így folytatják, agyvérzést fogok kapni az évadzáróig. 5/5, 10/10.

3. rész aligvárós.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#59307) nubreed


nubreed
veterán

Goliath, Startup.

Ezek egészen jóra értékelt sorozatok, nézi/nézte esetleg valaki itt őket? Milyennek találjátok?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59308) Ribi válasza elod22 (#59226) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csak a trélert néztem, de nem csodálkozok. Lehet ha valaki nagyon be van tépve annak vicces, de amúgy...

(#59309) nitro16 válasza nubreed (#59307) üzenetére


nitro16
senior tag

Goliath 1-2 évad egész jó, majd szépen esik is a színvonal. Alapból az egész sorozat lassú, sok a tökölés és az időhuzás mert amúgy nem lett volna rossz csak fele ennyi részből is ki lehetett volna ezt hozni úgy, hogy végig fenntartja a néző figyelmét. Ha újra meg kellene néznem nem nézném meg.

Startup: Ez is csak közepes sorozat. Igazából semmi kiemelkedő nincs benne. Én akkor néztem meg amikor uborka szezon volt és nagyon nem volt mint nézni. Ha a kettő közül kellene választani mit nézzek akkor inkább ezt nézném.

[ Szerkesztve ]

(#59310) Tempes válasza nitro16 (#59309) üzenetére


Tempes
tag

A 4. évad milyen? Azt még nem láttam. Ha a 3-nál jobb akkor azért megnézem majd.

(#59311) nubreed válasza nitro16 (#59309) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi a beszámolót! :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59312) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elég "állatvilágos" volt az utóbbi Yellowstone rész. Így működik az állatvilágba is. (bikák harcolnak kb)
A merényletek megbízója is kiderült, Jamie utólagos reakcióján meglepődtem.

(#59313) nubreed válasza bobalazs (#59312) üzenetére


nubreed
veterán

Ezek szerint Jamie még él. :D (Nem kezdtem el még a 4. évadot, majd akkor ha lement az összes rész). Kedvenc sorozatom ebben a zsánerben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59314) la_cc válasza Laraxior (#59295) üzenetére


la_cc
addikt

Én az első éved elején abbahagytam, mert vállalhatatlanul gagyinak találtam... :U Mai napig nem értem a hype-ot körülötte.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#59315) nitro16 válasza Tempes (#59310) üzenetére


nitro16
senior tag

A harmadiknál sokkal jobb a 4-ik. Én is úgy voltam, hogy a harmadik után már nem nézem meg de csak megnéztem. (Gondoltam úgy is lezárják stb). Szóval ha már ennyit megnéztél akkor nem ezen fog múlni szerintem.

(#59316) paatrick válasza Maxxy10 (#59275) üzenetére


paatrick
őstag

Atyaég ez a Fear the walking dead még mindig megy? :DDD

Emlékszem anno mekkora reményekkel vártam hogy a sorozat a kitörésre fog fókuszálni, erre az első évad végén már copy-paste walking dead volt :( talán a 2. évadot már el se kezdtem ezért.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#59317) nitro16


nitro16
senior tag

Lement ma a Vigil összes része egymás után. Remek kiss sorozatot dobtak össze. :K Esetleg tud valaki hasonlót?

(#59318) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Halo 2. évad berendelve.

Brassic 4. évad berendelve.

[ Szerkesztve ]

(#59319) Lauda válasza volandy (#59305) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi az ajánlásokat! ;) :R

(#59320) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Cobra Kai: 4. évad | Hivatalos előzetes | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#59321) Komplikato


Komplikato
veterán

Cowboy Bebop - RIP

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#59322) VágniValó válasza gyuromoj (#59320) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem húzták az időt az új évaddal. Dara lesz :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#59323) grizlisandor válasza VágniValó (#59322) üzenetére


grizlisandor
addikt

Így van! :B

Ki ez az új Kobra edző?
Mozikat nem követtem, LaRusso ellenszenves volt számomra. :U

(#59324) Farkassacred válasza Komplikato (#59321) üzenetére


Farkassacred
őstag

A vicc az, hogy pedig az eredeti se volt jobb. :DD Az emlékek bizony szépíthetnek. Bírtam egyébként az animét meg a sorozatot is, de az fellegekbe egyiktől se szálljunk.

(#59325) VágniValó válasza grizlisandor (#59323) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem tudom én se, csak az első filmet láttam többször anno. A második részt bár megnéztem, de mély nyomot nem hagyott.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#59326) gyuromoj válasza grizlisandor (#59323) üzenetére


gyuromoj
veterán

3. részben szerepelt, egy kis ideig ő volt Daniel San mestere.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#59327) nubreed válasza Komplikato (#59321) üzenetére


nubreed
veterán

Kaszálták? Nem csodálkozom. Bele se kezdtem de nem is fogok, nekem már a trailerek és előzetesek alapján is rettentően gagyiknak tünt. A főszereplő gyereknek meg valami rettentően béna volt az arcjátéka.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59328) Kergeboci válasza nubreed (#59327) üzenetére


Kergeboci
tag

Ízlések és pofonok. Pont annyira gagyi amennyire az akar lenni, és ehhez a világhoz, karakterekhez, mást nehezen is tudnék most elképzelni élőszereplősben.

Igaz, kicsit nehezen indult be, de a 3.-5. résztől én teljesen megszerettem a karaktereket, a sorozat stílusát. Frissen vagyok túl az anime második megnézésén, én személy szerint örömmel fogadtam a karakterek megcsavarását, kicsit személyesebb háttér kidolgozását (kivéve Vicious-ét.. bár a múltas visszaemlékezős részben még ő is működött).
Még nem értem ugyan a végére, így még nem tudom mennyire fog hiányozni a folytatás, de jelenleg meglepően jól elvagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#59329) erahurka válasza nubreed (#59327) üzenetére


erahurka
félisten

Jó volt pedig, direkt ilyen B-filmes gagyi hangulata van. Nekem bejött, néztem volna tovább.

(#59330) nubreed válasza erahurka (#59329) üzenetére


nubreed
veterán

A rengeteg jó sorozat mellett (mert azért még tényleg vannak ilyenek) nincs már időm arra, hogy B-filmes gagyikat nézzek, függetlenül attól, hogy direkt olyan van pont így sikerült.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59331) PhilBrick válasza nubreed (#59330) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nem a díszlettől "jó" vagy kedvelt egy sorozat.
Firefly vs. Foundation

(#59332) nubreed válasza PhilBrick (#59331) üzenetére


nubreed
veterán

Ez természetesen így van. Legjobb példa a Battlestar Galactica, ahol a díszlet sok helyen eléggé "lo-fi" de ettől nekem még mai napig a kedvenc sci-fi drámám, semmi sem tudta letaszítani a trónjáról.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59333) headhunter86


headhunter86
senior tag

Én megnéztem első részt a Cowboy Bebop-ból, elég gyorsan elrepült a játékidő.
Sokáig halogattam hogy elkezdjem-e, de végül nem olyan rossz, mint aminek mondják. Sőt...
Szerintem egy-két jelenetet leszámítva sokszor tök jó a CGI.
Néha jók ezek a könnyed sorozatok és annyira nem gagyi, mint általában az a sorozat ami már tényleg gagyi. Csak itt nagyobb volt a hype és ezért nagyok lehettek az elvárások is. De mivel részemről nem volt túl nagy elvárás és anime-t se ismerem, simán csak jól szórakozom rajta.

Ezt viszont kérlek ne rontsátok el!
Halo TV Series - Official Trailer | Game Awards 2021

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#59334) erahurka válasza nubreed (#59330) üzenetére


erahurka
félisten

Az te vagy, másnak meg tetszik. Miért nem lehet megérteni?

(#59335) erahurka válasza headhunter86 (#59333) üzenetére


erahurka
félisten

Hát pedig a trailerek pont azt ígérték amit kaptunk. Nem tudom miért számíottak sokan másra :D

(#59336) grizlisandor válasza gyuromoj (#59326) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, trailer alapján tud bunyózni. :K

Vigil
Ha idén egy sorozatot néz meg az ember, akkor ez legyen az! :B

(#59337) k-adi válasza Komplikato (#59321) üzenetére


k-adi
nagyúr

na megmondtam előre hogy ez 1 évados sori!
az is lett :D
talán jobb is így..

(#59338) Ribi válasza k-adi (#59337) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pedig igen sok sorozatnál jobb volt amit nem kaszáltak el.
Mint a sztártrek, ami csak azért megy mert lgbtq meg woke szutymák az egész és mert 10 percet sírnak minden részben. Minden részben ahol összeülnek a vezetők egy full nőgyüli megy. :O
Vagy batwuman, ami csak szimplán szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#59339) nubreed válasza Ribi (#59338) üzenetére


nubreed
veterán

Ez mostani Star Trek megérett a pusztulásra. Igazából az első évad még egészen jó volt, sőt még a 2. eleje is, aztán hoztak be egyre gázabb karaktereket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59340) Komplikato válasza nubreed (#59339) üzenetére


Komplikato
veterán

Mondjuk a faarcú hősnőt eladták azzal, hogy vulkáni nevelés és én elhittem. Na de mikor minden második részben sirdogálós, lelkizős jelenetek vannak, kissé már nehéz.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#59341) parkr válasza nubreed (#59339) üzenetére


parkr
őstag

a fiúlány és kpop lelkitársa nem hiszem el hogy bárkit is érdekelne.. legutóbb is nem győztem beletekerni.

(#59342) bobalazs válasza parkr (#59341) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából nem bánnám ha minden egyes rész független lenne, nem ilyen összefüggő.
Mert a cselekmény most is csak el volt terelve, mondhatni filler rész volt ez is.

Wheel of Time
viszont jól halad, minden részben kiderül valami új, és jéé volt meleg szál is ...
Ezek az olcsó special effects is nekem bejön. Szívem szerint ezt is darálnám.

(#59343) Ellia válasza parkr (#59341) üzenetére


Ellia
addikt

Én tok toleráns vagyok, de azt a két karaktert ki nem allhatom. Valahogy nem hiányozna a sorozatból, ha nem lennének.

(#59344) erahurka válasza bobalazs (#59342) üzenetére


erahurka
félisten

Én a Rosamund Pike-ot darálnám abból a sorozatból ;]

(#59345) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez az Expanse erősebben szokott kezdeni nem? Mert ez szerintem gyenge kezdés volt.

(#59346) nubreed válasza Ellia (#59343) üzenetére


nubreed
veterán

Én is pont így vagyok. Főleg a kpop gyerek, akiről először el sem tudtam dönteni, hogy fiú vagy lány (mármint biológiai értelemben). Rohadtul rühellem megmondom őszintén, nem értem minek hagyták benne a sorozatban.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59347) negyven2 válasza bobalazs (#59345) üzenetére


negyven2
veterán

A 4. évad egyben jött ki, az 5. pedig, 3 résszel kezdett. S4/E1 és a S5/E1-ben se történet sokkal több mint most.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#59348) RetepNyaraB válasza Farkassacred (#59324) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kérlek mondd el az anime zsánerben melyik alkotást találod jelentősen jobbnak és miért?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#59349) Mik76


Mik76
senior tag

Invasion ep10

Haat.. Felemas erzeseim vannak. Voltak nagyon jo dolgok ebben a sorozatban, de sok butasag is. Mint azt lehetett tudni a berendelt masodik szeria alapjan, lezaras nuku. Annyira viszont nem sikerult jol az elso hogy most olyan baromira varjam. A cliffhangerek meg a vegen enyhen facepalm kategoria egytol egyig.
5/10 :(

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#59350) NC-17


NC-17
csendes tag

Yellowjackets első három rész

Elég jó kezdése volt, lekötötte a figyelem, a vágások, zenék, profi munka ez nem kérdés.
Viszont valamit hiányolok belőle, úgy érzem, hogy több lehetne és talán próbál is több lenni mint ami és remélem a folytatásban ezt megtalálják.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.