Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Maxxy10 válasza V.Stryker (#56645) üzenetére


Maxxy10
addikt

Tredstone
Hanna
Alex Rider
Homeland

(#56652) bagyulajuve válasza OgreImre (#56646) üzenetére


bagyulajuve
addikt

jelen, bár én az első évadot végignéztem, a másodikba épp csak belekezdtem, számomra túlértékelt sorozat
pedig jól indult amúgy

Resistencia eterna

(#56653) lemmy9 válasza OgreImre (#56646) üzenetére


lemmy9
őstag

Addig sem jutottam. Nem értem mi ez a túltolás.

Szerintem!

(#56654) OgreImre


OgreImre
senior tag

köszönöm, akkor nem vagyok egyedül a véleményemmel, megnyugodtam :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#56655) k-adi válasza pilóta (#56649) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, az eredeti hanggal kell nézni

(#56656) fant0mi válasza OgreImre (#56646) üzenetére


fant0mi
addikt

A szinkron, de még az angol is sokat elvesz belőle. Spanyolul sokkal jobb.
Az eleje nem lenyűgöző, első évad második felétől szippantott be, mikor kezd összeállni a kép.
De nem tetszhet mindenkinek, ha nem, hát nem. :)

(#56657) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Mondjuk annó én a Game of Thrones sorozattal is így voltam. Legalább 4x álltam neki és sose jutottam tovább az első évadnàl aztán mikor már vagy kint volt 5 vagy 6 évad egybe ledaràltam. Van olyan amikor éppen nem passzol hozzád egy sorozat de később talán igen.

(#56658) OgreImre válasza k-adi (#56655) üzenetére


OgreImre
senior tag

eredeti hanggal néztem, igen.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#56659) fant0mi


fant0mi
addikt

Who Killed Sara?
[link] (mexikoi sorozat, netflix)

Az elso evad elso fele elokeszites volt, ennek megfeleloen annyira nem volt izgalmas. Aztan azert belecsaptak a lecsoba, mindig jutott valami meghokkento dolog.
Az plot szerint egy srac 18 evet ult bortonben egy el nem kovetett gyilkossagert, es kiszabadulva bosszut akar allni az igazi elkovetokon. Na, pont ez nem a legokosabb szala a sorozatnak, nem kell egy Szokes-t varni tole. Viszont amiben a latinok a legtapasztaltabbak (szarkutyulas), abban itt is hozzak a format.

Nezem a tinedzser Marifert jatszo szinesznot, mondom szep no lesz, ha megno. Ja. 28 eves. :D [link] Ela Velden.

Jo volt, lesz harmadik szeria, bar ha itt befejezik, sem lett volna rossz, de ugy latom meg egy bort megprobalnak lenyuzni.

(#56660) volandy


volandy
senior tag

Mare of Easttown jó kis krimi! Nem pörög, de folyamatosan adagolja az infókat, izgalmakat! Utolsó pillanatban is van egy csavar. Kate Winslet szerintem nagyot játszik benne! De az anyját játszó Jean Smart is nagyot alakít! Óriási jelenet az 5. részben amikor Glen Carrol bejelenti a felesége gyászszertartásán, hogy nem bírja tovább és elmondja, hogy megcsalta őt Helen Faheyel, köpni, nyelni nem tudnak a részvevők Winslet sikítva röhög a hazaúton. Nem vígjáték a sorozat, hanem egy nyomasztó krimi. Viszont van benne néhány megmosolyogtató jelenet.

(#56661) radi8tor válasza volandy (#56660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, nekem is nagyon bejött. Lassan indul, de most hogy már nem kell várni rá heteket nézhetőbb a sztori.

⭐ Stella

(#56662) wolf88 válasza fant0mi (#56659) üzenetére


wolf88
tag

Nekem is tetszett a sorozat és örülök a 3. évadnak,amellett,hogy jó lezárása volt így is.
Amúgy nekem az Elisa-t játszó színésznő, Carolina Miranda a numero uno.

(#56663) Aventador91


Aventador91
őstag

lucifert jól kiherélte a netflix. szörnyű volt nézni a maradék részeket az évadból

(#56664) Maxxy10 válasza Aventador91 (#56663) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én még az évad első felènèl kaszáltam. Kár érte :(

(#56665) Janaboy válasza Aventador91 (#56663) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Miert?
Nekem tetszett.

Janaboy

(#56666) xy.zsolt válasza volandy (#56660) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1 :K ....most fejeztem be a darálását

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56667) volandy válasza xy.zsolt (#56666) üzenetére


volandy
senior tag

Murder in the First. Sorozatbaráton fenn van a 2. 3. évad feliratosan. Nem szeretek ott nézni semmit mert rossz a minőség és sokszor el sem indul! A lényeg hogy láttam fenn van és néztem a 2. évadot, de a 11-12. rész már hibás volt! Írtam is nekik. Le is szedték, egyenlőre nem tették vissza. Harmadik évadba nem kezdek bele mert nem akarok bosszankodni ha nem tudom megnézni. Pedig nekem nagyon tetszett a sorozat. Sehol máshol nem találtam ahol le is jön! Feliratot meg pláne nem!

(#56669) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kid Cosmic 2. évad berendelve.

Love 101 2. évad berendelve.

Almost Happy 2. évad berendelve.

Undercover 3. évad berendelve.

Sintonia 2. évad berendelve.

Perfume 2. évad berendelve.

Daughter Form Another Mother 2. évad berendelve.

Coroner 4. évad berendelve.

The Hookup Plan 3. évad berendelve. És ezzel kaszálva is a sorozat.

(#56670) negyven2


negyven2
veterán

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#56671) la_cc válasza OgreImre (#56646) üzenetére


la_cc
addikt

Egy bugyuta közhelyes fos szerintem is. ;) Eredeti nyelven néztem magyar felirattal és kb. az első évad fele körül kukáztam én is.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#56672) xy.zsolt válasza negyven2 (#56670) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha ehhez lenne magyar felirat már passzolnám is anyámnak....170résszel el lenne egy ideig :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56673) k-adi


k-adi
nagyúr

The Mosquito Coast (2021) season 1

Lement a 7 rész, most nem tudom hogy mid-season szünet van-e vagy ennyi volt-e a season 1 de nagyon gyenge az egész. Valahol láttam írva hogy berendelte az amazon prime a 2. seasont is? hát nem tudom....

(#56674) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Mare of Easttown

Ez nagyon magasra került nálam. 7 rész tömény nyomasztás és emberi nyomorúság, hibátlan rendezésben és elsőrangú színészekkel. Majd egy számomra ritka felemelő zárlat.
Kate Winslet pedig a legnagyobbak között van, ha ez valakinek eddig nem volt világos. 10\10

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56675) vond válasza RetepNyaraB (#56674) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Ebbe bele is vágok, amint lesz egy kis időm. Imádom az ilyen sorozatokat, filmeket.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#56676) Maxxy10 válasza k-adi (#56673) üzenetére


Maxxy10
addikt

Én három részén vagyok túl de még mindig nem állt össze a kép.
Amúgy ez a Apple saját sorozata nem Amazonos.

(#56677) bryant56


bryant56
aktív tag

The Good Doctor

Őszintén megmondom nem tudom, hogy lehet nézni ezt a sorozatot. Azt se tudod, hogy én hogy tudtam eddig nézni.
Undorító, hogy a nézőket megerőszakolják a politikai ideológiájukkal és woke-ságukkal, arról nem is beszélve, hogy kizárólag egyoldalúan prezentálják ezeket a dolgokat.

A harmadik évadig teljesen jó volt a sorozat, aztán a negyedik évadba valaki megőrült vagy új írókat kapott a sorozat, nem tudom, de valami miatt 180 fokos fordulatot vett a sorozat.
Így kell elcseszni egy jó sorozatot. :W

Ha egy sorozatot akarnak, ahol a politikai ideológiájukat tolják, akkor hajrá, de arra csináljanak egy új sorozatot és ne egy meglévőt csesszenek szét.

(#56678) Komplikato


Komplikato
veterán

Sweet Tooth - S1
Mit is mondhatnék? Éjjel hazaértem és gondoltam megnézek egy részt belőle. Persze reggelig ott ragadtam.
Oké, ez csak egy képregény feldolgozás. Oké, tele van olyan kis részekkel, amiket máshol már láthattunk, olvashattunk, rengeteg mindenből merít A Dzsungel könyvétől a Legyek Urán át, A Gyermekkor végéből, de még is van saját karaktere.
A sorozatnak vannak hibái, talán nem is kevés. De. Hangulata van. Nyilván lehet valakinek bejön, valaki meg szivárványszínűt fog hányni tőle.
Szóval egy napja jött ki. És már rengeteg ember keres rá mikor lesz folytatása. Remélem NEM fogják kaszálni, bár utóbbi időben rengeteg sorozat bukott pont azért mert volt benne víruspara vagy más korunk égető problémáit feszegető történet.
Szerintem eredeti nyelven érdemes nézni, egyszerűen James Brolin narrációja már önmagában indokolja ezt.

Szerintem három erős hibát tudnék felhozni a sorozat ellen:
1. PG13, a történet megértve brutális, nagyon. A szereplők személyes tragédiái is, nem beszélve az egész emberiséget érintőkről. Miért kell takargatni, a brutalitást, erőszakot, mindent amit a helyzet szűl? A fiam nemsokára 13 éves. NEM mutatnám meg neki így sem. Még nem.
2. A CGI és maszkok minőségének egyenetlensége. Pár helyen amilyen jó, sok helyen pont annyira rossz. Értem én, hogy pénzkérdés, de amikor hobbi grafikusoktól látsz sokkal sokkal jobbakat, akkor kiábrándító, pláne mert megérdemelné a legjobb minőséget.
3. Gyönyörű felvételeket láthatunk, szépen fotozva ... amiket rengeteg helyen elbaltáz a most divatos direkt homályos részeket alkotó lencsék alkalmazása. MIÉRT? Nem lehet ráfogni, hogy látványelemekkel akartak spórolni, a környezet sokszor nem érdemli meg a "kitakarást". Gyönyörű új-zélandi helyszíneken forgattak.
+1 A főgonosz szerintem fullban nyomja a kretént. Ráadásul tisztára úgy néz ki mint Dr. Robotnik.

Christian Convery szerintem elég jól nyomja a címszerepben, úgy értem jó választásnak tűnik. Remélem nem éri utol sok jó gyerekszínész átka, hogy eltűnik, elkallódik vagy kiég. Valamiért Max Records(!) jut eszembe a Where the Wild Things Are filmből, aki szintén elég jó volt és eléggé eltűnt.

Nem tudom értékelni. Szerintem megosztó lesz és vagy nagyon bejön valakinek, vagy nagyon nem. Meg a szokásos fanyalgás is várható, mert ritka nagyon, hogy jobb legyen a feldolgozás a forrásanyagnál.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#56679) negyven2 válasza Komplikato (#56678) üzenetére


negyven2
veterán

Engem annyira nem igazán érdekelt a sorozat amikor elkezdték promózni (az előzeteseket se néztem meg). Úgy voltam vele, hogy ha majd nem lesz mit nézni, akkor bepróbálom (leginkább azért, mert a Netflix eléggé vacakol adaptálja sorozatként, filmként a legtöbb képregényt (mondjuk ezt a Hulu-ra szánták, csak megvette a Netflix, Robert Downey Jr.-ék produkciós cégétől a terjesztés jogát, miután a Hulu-nak mégsem kellett).

Viszont tegnap jópár helyről jött vissza, hogy valami zseniálisan sikerült az első rész. Rotten-en is 100%-on nyitott 26 kritikával. Úgyhogy úgy voltam vele, hogy akkor belenézek, és úgy jártam mint te (hajnal 2-kor fejezetm be). És én azok között vagyok akiknek nagyon bejött nem csak a pilot, de az egész évad.

Viszont amiket írtál hibákat azok engem is zavartak. Igazából a 4. részig nagyon tetszett, utána meg csak szimplán jó (de érezhető volt e kezdeti lendület visszaesése), de már Gus karaktere miatt megérte nézni az egészet.

Egyébként simáén benne lehet, hogy azért lett PG13, mert megvágtak az egészet. Ezért is érződik, hogy még ebben a korhatár besorolásban is nagyon sötét dolgokat mutatnak be, vagy csak utalás szintjén, vagy vágással elintézve. Amikor Jepp a medvecsapdával intézi el a rájuk törő (veri halára őket), támadókat azért ott már nagyon látszott ez. De az is, miszerint ebben a világban felnőtt emberek vadásznak kisgyerekekre, hogy azokat csak szimplán megöljék, vagy csak eladják olyan kísérletekre ahol lényegében élve boncolják fel őket (a tudomány nevében). Vagy ott van az Animal Army, ahol gyerek a hibridek védelmében ölnek meg mindeket akik bántják azokat. Az élve elégetjük a szomszédokat, énekelgetve, mert miért nem dolog is nem sem éppen gyerekbarát megoldás.
De ott van az is, hogy ez egy olyan világ, ahol azért érezhető, hogy 10 év alatt azért az emberség nagy része kipusztult (sőt ugye ahogy később kiderült, valószínűleg a teljes emberiség jelen állapotában el fog majd tűnni).

A másik meg tényleg a vegyes CGI/maszkok. Rengeteg helyen volt olyan, ahol ordított, hogy vetített háttér elött szaladgáltak csak (és abból is a gyengébb megvalósítású), vagy nagyon kilógtak a CGI-al berakott elemek (pl. amikor Aimee az utcán áll és mennek el mellett az elefántok, meg a többi állatkerti lakó)

Bár ez simán lehet a karantén forgatás eredménye is (bár vannak olyan helyszínek ami alapján lehet, hogy előtte forgatták még le).

És igen Új-Zéland még nagyon gyönyörű.

Amúgy szerintem a legidegesítőbb hibája, hogy ennél is látszik, hogy ez is egy pilot évad (de egyáltalán nem annyira mint pl. a Jupiter's Legacy, hanem pl. mint egy Umbrella Academy)., de azért koherens egészet alkot.

Úgyhogy én azt javaslom, hogy az első rész alapján el lehet dönteni, hogy valakit érdekel-e, vagy nem.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#56680) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az új Stephen King sorozatot elkezdte már valaki? [link]

(#56681) radi8tor válasza Maxxy10 (#56680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, eddig nagy zagyvaság.

⭐ Stella

(#56682) k-adi válasza radi8tor (#56681) üzenetére


k-adi
nagyúr

..akkor jól tippeltem.. már az előzetes is az :D

(#56683) Maxxy10 válasza radi8tor (#56681) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi, akkor várok még pár hetet vele.

(#56684) RetepNyaraB válasza negyven2 (#56679) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én végigszenvedtem az első részt, hamár írtátok. Maradhatunk annyiban, hogy nem vagyok célközönség, de cizellálhatom is "objektívre".
Nulla önálló gondolat, szavanként összelopva (a hibrid koncepciótól eltekintve, ami meg nekem szimpla mindfuck)
Borzasztóan steril, Disney-stúdió szagú megvalósításban
Gyenge és "cuki" gyerekszínésszel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56685) lemmy9 válasza RetepNyaraB (#56684) üzenetére


lemmy9
őstag

Én is elkezdtem, de elnehezültek a szemhéjaim 20 perc után, és nem bírtam megtartani őket. :)

Szerintem!

(#56686) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Easttowni rejtélyek

Nekem nagyon kellemes meglepetés volt. Gyakran tudtak nem várt módon csavarni a sztorin és a végkifejlet olyan lett, amire nem is számítottam.
Nekem bejött nagyon.

9/10, de csak azért mert a jó alázene nekem hiányzott kicsit, vagy legaláábbis most egyre sem emlékszem, ami jelent valamit, vagy semmit. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56687) bobalazs válasza V.Stryker (#56686) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a beszámolót, ez alapján elkezdtem én is nézni. Az első rész lassan bontakozik ki, több rejtélyt vártam, de aztán az utolsó percekben már tudom miért fogom folytatni.

(#56688) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nem kedvelem a négeres, gengszteres filmeket, de a Power című sorozat eléggé bejön :K ....ajánlom másoknak is akiknek szintén előítéletei vannak az ilyen témával kapcsolatban :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56689) k-adi válasza xy.zsolt (#56688) üzenetére


k-adi
nagyúr

én is csak jókat írtam róla ide..
majd nézd meg a spinoffot is, power book II (és majd 3,4,5,)

(#56690) headhunter86 válasza V.Stryker (#56686) üzenetére


headhunter86
senior tag

Köszi. Elkezdtem én is. Első rész tetszett. Már hiányzott egy jó kis krimi!

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#56691) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Master of None harmadik évadról valaki? Első kettőt láttam annak idején, de már nem emlékszem semmire. Érdemes feleleveníteni a harmadik évad kedvéért, vagy annyit nem ér?

Forza JUVE!!!

(#56692) brownus válasza Komplikato (#56678) üzenetére


brownus
veterán

Szia,

köszi az ajánlót, bepróbáljuk, szeressük az ilyen sztorikat.

a sweet toothra a sorozatjunkien rákeresve belefutottam ebbe: [link] top61
innen ami jónak tűnik:
- Resident Alien ezt tuti bepróbálom, az alapötlet remek, na meg dexter féle :d
- Everyone Is Doing Great ez aranyos lehet

van még pár so-so, de nincs rá időm, mármint arra, hogy minden pilotot megnézzek.
de ha Te vagy más ajánlana még valamit, hogy kár lenne kihagyni, azt örömmel fogadom.

(#56693) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Star Trek Discovery Michael S3

Huh, masszív élmény volt ez az évad is minden szempontból. :D Összességében nem tartom annyira hulladéknak, mint sokan mások és szerintem jobb volt, mint a második évad, de még mindig az a baj vele, hogy nem igazán érzem Star Trek sorozatnak.
Enterprise-ok, Voyager, Deep Space Nine, mind egy csillaghajó vagy bázis életébe engedett betekintést, ha nem is egyenlően, de foglalkoztak az összes főbb szereplővel és rendszerint lineáris, egy vonalon haladó sztorikat írtak hozzájuk. Na a Discovery továbbra sem ilyen és ez zavar benne a legjobban: bármilyen helyzet lép fel, valamilyen konfliktust kell megoldani azt garantáltan Michael fogja megoldani, de még ha nem is ő van ott helyben, akkor találnak egy másik sztorit, ami hozzá kapcsolódik, mint mikor Saru meg Culber doki a kelpien csávóval szenvedett, de közben Michael hősködött a Discovery-n és nyilván ez kapott több időt. Rögtön az évad elején a Discovery nem tudott kimászni a jégből, Michael szedte ki őket, az egész sorozat körülötte forog és ez a one-man-show kezd kicsit már fárasztó lenni, teljesen inkompetensnek és sokszor feleslegesnek tűnnek a többiek.
A másik gondom továbbra is az, hogy abszolút hihetetlen, hogy ez egy regulázott szervezet egyik legfontosabb hajója, folyamatosan kizökkentenek a hülyeségek, Michaelnek ez az inkább bocsánatot kérek, mint engedélyt hozzáállása, meg az olyan baromságok, hogy Saru egy zászlósra (!!!) bízza az elsőtiszt feladatait, na ott meg kellett állnom ez pillanatra, hogy ezt milyen elvek mentén gondolták jó döntésnek, de nem találtam semmit.
Mindezek mellett kész felüdülés volt Vance admirális, aki végre évadok után egy badass, tök érthető és tárgyilagos csillagflotta tiszt és rengeteg rohadt jó mondatot adtak az írók a szájába, ráadásul Oded Fehr már külsejében is tökéletes választás volt a szerepre. Nem is értem, hogy ugyanezek az írók mit gondoltak Tilly-vel például... A pátoszt sem értettem teljesen, minden részben sírt valaki valamiért, de egy idő után megszoktam...
De mindemellett volt sok pozitívuma is a sorozatnak: a látvány továbbra is páratlan, láthatóan gigantikus összegeket öntenek minden képkockájába, ez a jövő vonal láthatóan tetszett a dizájnereknek, ötletes dolgokat találtak ki hozzá és továbbra is ügyesen idézik meg a korábbi Star Trek pillanatokat. Alapvetően az egész évad alap konfliktusa jól működött szerintem, még ha az individuális részek annyira nem is voltak erősek, az új karakterek is hoztak egy kis színt a meglévőek mellé, úgy is, hogy túl eredeti nem volt egyikük sem. Azt sajnálom, hogy ez a sorozat sem mert jobban belemélyedni ebbe az out-of-time élethelyzetbe, gyorsan elfogadta mindenki, hogy itt vannak és végezték a dolgukat (gondolom, mert amúgy csak a Michaellel közvetlen kapcsolatban lévőket láttuk nyilván).

Az az igazság, hogy nem igazán ültem tűkön már a második évad miatt sem, de azt még néztem megjelenéskor, ezt még kevésbé vártam és most lett csak hozzá hangulatom, úgyhogy egyben daráltam és igazából nézette magát, de nem fogom újranézni szerintem soha (bár jobbnak érzem, mint a második évadot, az katasztrófa volt). A negyediknek szerintem ugyanez lesz a sorsa, a Picard meg majd a Pike-Enterprise sori sokkal jobban érdekel, előbbi első évadának néhány percében több Star Trek volt, mint a Discovery három éve alatt összesen, ami azért elég szomorú.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56694) updog


updog
senior tag

Friends: Reunion megvolt nekünk is asszonnyal (gyerekek miatt 3 körben néztük végig) , nem tudom hogy 20-30x végignézve a 10 évad magyarul (2002 óta követjük, minimális lemaradással néztük a végét akkoriban), párszor végignézve angolul, plusz a Jóbarátok könyvek, plusz az összes bakiparádé, trivia stb. rajongásnak számít-e :D Idézni egy szót se tudnék akkor se, mert az agyam olyan mint az ementáli sajt... :DDD Szóval kb. semmi újdonságot nem mondott, kivéve talán - ha igaz - Aniston és Schwimmer közti valódi(?) vonzódást az első évadokban - de igazából az egész "csak" egy viszonylag jól megírt és kevésbé jól összerakott show volt, 0 spontaneitással. Nem tudom mennyire szánták metának vagy csak nekem tűnik annak LeBlanc egyik mondata, amikor mondta hogy én amikor magamat látom, azt mondom a tv előtt, nem hiszek el annak a fickónak semmit, tudom hogy hazudik mert én játszottam el.

A patikamérlegen adagolt sziruposkodás végén természetesen a szemem ködösödött még nekem is, de amúgy semmi extra. Talán annyi hogy Matthew Perry úgy néz ki mint nagyapám a halála előtt :( De volt itt is linkelve magyarázat (#56542), úgy legyen hogy tényleg csak a forgatás meg az emlékek viselték meg.

Szerintem amúgy ezt is leszinkronizálhatná majd az HBO, semmit nem veszítenénk, egyrészt profi a magyar stáb, másrészt tényleg 0 volt, ami nekem nem kimért, színpadi szövegnek tűnt volna az angol változatban. Nem mondom hogy csalódás, de ha nem csinálják meg szerintem akkor se veszítettem volna semmit.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#56695) oriic válasza updog (#56694) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyáron jön magyar szinkronnal, ez már hivatalos.

Live-Die-Respawn

(#56696) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Snabba Cash 2. évad berendelve.

(#56697) k-adi válasza Maxxy10 (#56558) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Az Amazon új sorozata Panic [link]"

Panic (2021)

Jól indul, majd befullad de a végére próbál talpra állni de nem jön össze és a finale is csalódás. Ez is olyan sorozat, hogy érződik rajta az egész évadot átívelő vergődés, ami általában főképp az idióta forgatókönyv és kezdő színészek kombinációjából adódik és itt is ez a helyzet.

(#56698) la_cc válasza xy.zsolt (#56688) üzenetére


la_cc
addikt

:DDD :DDD :DDD A négerekkel vagy a bűnözőkkel van bajod?

Godfather of Harlem-be is nézzél bele, hátha bejön az is. ;)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#56699) k-adi válasza la_cc (#56698) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaja Godfather of Harlem is jó :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.