Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) bobalazs válasza la_cc (#56498) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, nem rossz, hisz néztem én is, de ahogy indult engem inkább a protomolekula témája érdekelt a legjobban de sokkal inkább a 3 népcsoport közti feszültségre terelték a hangsúlyt.

.LnB

Szerintem is kár lenne kihagyni, kevés jó scifi van amúgy is amit érdemes lenne helyette nézni.

[ Szerkesztve ]

(#56502) RetepNyaraB válasza bobalazs (#56501) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Keptelenseg mobilrol spoilerbe rakni, kitakarja a billentyuzet valamiert :W

Beza mikor pedzegették a közös tudattá alakult protomolekulát az elusztult urallomason, nagyon erdekelni kezdett. Aztan hagytak a fenebe es helyette jott a rem szenvelgos evad a portalokkal.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56503) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Your Honor-t darálom.....totál nézhető. Egy karakter viszont botrány rossz benne, a maffia főnöké. Nem is értem, hogy nem látták a készítők mennyire kilóg a színvonalból.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56504) SPF válasza xy.zsolt (#56503) üzenetére


SPF
senior tag

Your honor-t hol nézed?

(#56505) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Na megneztem a Debris 1x13at,de ez most évad záró???

Nem lettünk okosabbak.
Azert Walter megjelenése odacsapott :D

Janaboy

(#56506) Janaboy válasza RetepNyaraB (#56502) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Használd a régi szerkesztőt, mobilon úgy a legjobb.

Janaboy

(#56507) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Debris évadzáró

Az egyébként sem túl magas elvárásaimat is sikerült, messze alul múlni. Az epizód végén, röhögtem egy jót, es mondtam magamban, hogy "kasza".

Ez megint tipikusan az a sorozat, ami dobálja egymás után az alapjában véve "érdekes" dolgokat, csak aztán amikor már sok van, akkor valahogy inkább "hülyeségeknek" tűnnek nekem. Mert minek ennyi hülyeség, ha egyetlen egy választ sem kapunk?? Tipikusan jól megpakoljuk a puttonyt (puskaporral), aztán ha szorul a hurok, veszélyben az évad berendelés, akkor beletúrunk, és ami éppen a kezünkbe akad, azt kifejtjük, megmagyarázzuk. Hány és hány ilyen sorozat volt már?!? De ez mögött sincs ez épkézláb koncepció sem. Majd szépen sodródnak az írók az árral, amíg lehet.

Mert ilyen évadzáró nincs (vagyis hát van), hogy egyetlen kérdést sem válaszol meg. Ellenben hülyeségekkel van tele, mint ,hogy Bryan kapja az injekciót. Mire? Hát azt senki se tudja. Akkor mit kap? Hormonblokkolót?! Ha lecsatlakoztatjuk a roncsról az ott meditáló embereket, akkor törlődik a memóriájuk. Miért? Mert George azt mondta.
És ha eddig nem lett volna elég kérdőjel, akkor sétáltassunk egy méhkas embert csak úgy az egész epizódba. Ő kirándul, nézi biztos ő is a történéseket. Mert kábé a néző is olyan értetlenül viselkedik, mikor nézi ezt. Aztán ott van Winetu is, látszólag ő legalább mindent tud, beszélget a disco gömb-höz, aki késett, biztos nagy volt a forgalom a sztrádán. A Bőrpofának meg a Texasi láncfűrészes-ből, aki cserélgeti az arcát, annak meg van egy Finola viaszbábúja dugiba, csak úgy.
Walter után meg vártam volna az időügynökök felbukkanását is a Fringe-ből.

Véleményem szerint, ez egy irtó gyenge sorozat. Tippelek neki max. 3 évadot. De ez után az évadzáró után, kétlem, hogy visszatérne a nézők többsége a 2. évadra.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56508) oriic válasza .LnB (#56507) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ennyi, mondtam én hogy cliffhanger lesz, semmit nem tudtunk meg és 100%-ig biztos vagyok hogy nem lesz 2. évad.

Live-Die-Respawn

(#56509) .LnB válasza oriic (#56508) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem néztem utána a nézettségnek. Lehet itt lesz vége, de az elég hülyén venné ki magát. Csak kap még egy évadot, meg valami lezárást.

Ezt én még cliffhanger-nek se nevezném. Mert arra se volt jó, hogy spekulálj a következő részig. Ez ilyen volt, nincs.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56510) bobalazs válasza .LnB (#56507) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Igy is elég alacsonyak az értékelések, gondolom a nézettség se lehet olyan nagy. A nézők hamarabb rájöttek hogy ez egy szar mint én. Jogosak az érvelések, elég nem összefüggő az egész, túl sok a kérdés.
Kicsit olyan x-aktás az egész.

(#56511) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Már bocsi de ez is elég spoileres amiket írtok. Épp most tartok a 13. rész felénél és már tudni vélem, hogy se füle se farka nem lesz a sorozatnak. :U

⭐ Stella

(#56512) xy.zsolt válasza SPF (#56504) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Laptopon :) ......és a virágboltból kölcsönöztem 😉

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56513) nubreed válasza xy.zsolt (#56503) üzenetére


nubreed
veterán

Pedig Michael Stulhbarg egy nagyon jó színész. Már a Boardwalk Empire -ben is zseniális volt az alakítása és ezenkívül több filmben is láttam, nagyon sok oldalú színész, én egyáltalán nem éreztem gyengének itt sem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#56514) .LnB válasza radi8tor (#56511) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha sorozat nézés közben a fórumot olvasgatod, akkor nem mindegy igazából?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56515) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok ajánlani valami terroristás, közel keletes sorozatot? Fauda, Homeland, Az elitalakulat megvolt. Jöhet amúgy más háborús is... II. világháborús, Öböl-háborús...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56516) .LnB válasza V.Stryker (#56515) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pacific?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56517) Maxxy10 válasza V.Stryker (#56515) üzenetére


Maxxy10
addikt

Tehran Appletv+ sorozat, nekem nagyon tetszett :K
Illetve Jack Ryan esetleg Seal team vagy The last ship.

(#56518) xy.zsolt válasza nubreed (#56513) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor lehet csak nekem csalódás ebben a sorozatban :F

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56519) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Don't Forget The Driver. A berendelt 2. évad sem fog elkészülni (covid)

Kaszát kapott a Bulletproof. A már forgó 4. évad sem fog elkészülni. (*Noel Clarke botránya.)

[ Szerkesztve ]

(#56520) Maxxy10


Maxxy10
addikt

A Black Lady Sketch Show 3. évad berendelve.

Formula 1: Drive to Survive 4. évad berendelve.

The Owl House 3. évad berendelve.

House Divided 4. évad berendelve.

Double Cross 3. évad berendelve.

For the Love of Jason 2. évad berendelve.

Workin' Moms 6. évad berendelve.

(#56521) V.Stryker válasza Maxxy10 (#56517) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm mindenkinek. Ezekkel most el leszek egy darabig.

A The last ship már megvolt. Az nagyon faxa.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56522) radi8tor válasza .LnB (#56514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A lényeg remélem átment. ;)

⭐ Stella

(#56523) Pitterix


Pitterix
őstag

Superman and Lois 106.:

Kicsit laposabb, de még nézhető. Jobb, mint a többi hasonló sorozat.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56524) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Két nap múlva jön Lucifer. S5E9-16 ha jól látom.

(#56525) k-adi válasza Maxxy10 (#56517) üzenetére


k-adi
nagyúr

néztem én is hátha ráakadok valami újra, de basszus láttam már mindegyiket.. lehet új hobbi után kéne néznem :)

(#56526) gyuromoj válasza bobalazs (#56524) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, holnap lesz a premier. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56527) .LnB válasza Bad Pritt (#56374) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Castlevania

Nem is tudom mit írhatnék még, amit nem írtál le. Az egész anime nagyon jó volt, kimagaslóan jó! És olyan jó volt látni, hogy kerek az egész, van rendes vége, lezárása.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56528) Ellia válasza .LnB (#56527) üzenetére


Ellia
addikt

Ellenben Isaac és Drakula szála nyitott, amiből simán összejöhet (remélem össze is fog) egy új sorozatra való.

(#56529) Bad Pritt válasza Ellia (#56528) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vagy elhagyhatják az egész időszakot, van még vagy féltucat izgi Belmont, akivel lehetne foglalkozni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56530) Ellia válasza Bad Pritt (#56529) üzenetére


Ellia
addikt

Akkor legyen több sorozat :P

(#56531) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megleste mar valaki a Jobaratok show-t?

Live-Die-Respawn

(#56532) Bad Pritt válasza Ellia (#56530) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az lesz, nem? Most ilyen spinoffokat meg ilyesmiket terveznek új szereplőkkel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56533) Ellia válasza Bad Pritt (#56532) üzenetére


Ellia
addikt

Igen, de semmi konkrétumról nem hallottam még.

(#56534) BornToBePuli válasza oriic (#56531) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Egy talk show sok visszaemlékezéssel, kulisszatitokkal és vendégekkel. Aki szereti a Jóbarátokat, annak ajánlott.

Read only felhasználó

(#56535) .LnB válasza BornToBePuli (#56534) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Arra leszek kíváncsi, hogy 1080p-ben, vagy 2160p-ben ment e a műsor? Előbbire tippelek, mert Courteney Cox arca, mostanra olyan, hogy 4k-ban, már korhatáros besorolást kapna a műsor miatta. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56536) oriic válasza .LnB (#56535) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

HBO Go, szoval orulj ha fullHD lesz ;]

Live-Die-Respawn

(#56537) .LnB válasza oriic (#56536) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elég az, legalább a gyerek is nézheti majd velünk. :D Itthon szinkronnal ment?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56538) oriic válasza .LnB (#56537) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, felirattal. De kesobb lesz hozza elvileg szinkron.

Live-Die-Respawn

(#56539) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Firefly Lane 2. évad berendelve.

(#56540) fant0mi válasza .LnB (#56535) üzenetére


fant0mi
addikt

Szerintem csak Phoebe öregedett szépen, természetesen.

(#56541) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Friends: Reunion

Sose voltam az a hardcore Jóbarátok rajongó, ez valahogy mégis kellemes emlékeket hozott fel, vigyorogtam is eleget rajta. Egyedül talán a divatbemutató volt kicsit ciki, de azt végül ráhagytam, inkább elcsodálkoztam hogy Cindy Crawford milyen jól néz ki. :)

Durva látni, hogy mennyire megöregedtek a szereplők, de ez ellen nem sok mindent tudunk tenni. (Mondjuk Courtney Cox azért próbálkozott vele több-kevesebb sikerrel. ;] ) Matthew Parry kicsit mintha mélabús lett volna, Matt Le Blanc meg kvázi pont az ellentétje volt. Még mindig bírom az ürgét. :D

Live-Die-Respawn

(#56542) koncsik válasza oriic (#56541) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Matt-nek eléggé ment (megy?) a családapás sorozata, Matthew-t mások is észrevették, itt a magyarázat. Ezzel együtt nekem kedvencem. Van egy limited T-shirt sorozata, gondolkozom a "Can I be more vaccinated?" feliratún, persze Friends kalligráfia, valami charity is van benne talán.
Sajnos még nem láttam a Reunion-t, nagyon elfolgult rajongó voltam (vagyok) :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#56543) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Breeders 3. évad berendelve.

(#56544) .LnB válasza oriic (#56541) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megnéztük. Hát nekem semmi pluszt nem adott. De bajom sem volt vele. Idén egyébként is újranéztük már az egész Jóbarátokat (A Lost után), és ez a sorozat még mindig nagyon jó, jól is öregszik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56545) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Debris.

(#56546) Janaboy válasza Maxxy10 (#56545) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Eh.. Hát nem meglepő, de akkor is. :(

Janaboy

(#56547) .LnB válasza Maxxy10 (#56545) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Helyes.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56548) oriic válasza Maxxy10 (#56545) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Meglepodott barki?

Live-Die-Respawn

(#56549) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az itteni visszajelzesek alapjan a sorozatnak nem sikerult kiaknaznia a benne rejlo lehetosegeket ami a nezzetsegi szamokon tukrozott.

(#56550) Komplikato válasza Maxxy10 (#56545) üzenetére


Komplikato
veterán

Harmadik rész óta béka segge alatt volt a nézettsége. Ha legalább tanulnának a hibákból a készítői ... De nem fognak.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.