Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Mik76 válasza brownus (#56399) üzenetére


Mik76
senior tag

Philip K. Dick novella gyujtemenyt ajanlom. Asszem az egyiknek a cime Lent a Sivar Foldon.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#56402) brownus válasza Mik76 (#56401) üzenetére


brownus
veterán

kb az összeset olvastam már ami megjelent magyarul.
itt ajánlották pl. az expanse sorozat alapjául szolgáló könyveket, valami ilyesmire gondoltam, masszív cyberpunk. leviatán asszem...

[ Szerkesztve ]

(#56403) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nemrég futtam bele a Kim's Convenience című sorozatba a Netflixen, és szerintem hosszú idő óta a legszórakoztatóbb sorozat, amibe az utóbbi időben belebotlottam.

All→M8

(#56404) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56405) fant0mi válasza gyuromoj (#56404) üzenetére


fant0mi
addikt

:( Filofax

(#56406) gyuromoj válasza fant0mi (#56405) üzenetére


gyuromoj
veterán

Egyel elnéztem a topikot, filmesbe akartam, ami pont felette van. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56407) Pitterix


Pitterix
őstag

Supergirl 607.:

Nos ez a félelem dolog félelmetesen szar volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56408) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Debris

12. rész

Nem sok mindent történt és továbbra is csak kérdések záporoznak az agyamban. :D Hogy ebből hogy lesz lezárás vagy bármi egyéb a jövő heti utolsó részben, azt nem tudom. Mi volt az a gömb egyáltalán, meg amúgy is WTF? :D

Live-Die-Respawn

(#56409) Janaboy válasza oriic (#56408) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Most vagy olyan lezárás lesz, h az agyunkat eldobjuk vagy nagyon gáz és kasza lesz.

Janaboy

(#56410) radi8tor válasza Janaboy (#56409) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy második évad :DD

⭐ Stella

(#56411) Janaboy válasza radi8tor (#56410) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mondjuk a Pandorabol is van már 2 évad és az ezekhez képest egy Barátok közt színvonal.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#56412) negyven2 válasza callmeakos (#56403) üzenetére


negyven2
veterán

És június 2-án jön az 5. évad Netflix-re (Kanadában már lement mind 13 rész)

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#56413) Ventur@ válasza Pitterix (#56407) üzenetére


Ventur@
senior tag

Kitartás, lesz ez még jobb :DDD .

Én azon temettem az arcomat a kezembe és közben röhögtem, hogy elindulnak egy rendkivül veszélyes küldetésre....és Lena magassarkúban nyomja...mert hát abban kell menni életmentő küldetésre. Komolyan a könnyem kifolyt, hogy ilyen nincs.....és van. :DDD :DDD :DDD

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#56414) negyven2


negyven2
veterán

Resident Evil: Infinite Darkness - Official Trailer

Július 8 - Netflix

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#56415) .LnB válasza oriic (#56408) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Első három rész után, olyan érzésem van, hogy itt a nézőre semmit sem hagynak. Van egy eset, egy rejtély ami kérdéseket vet fel. Bemutatják a szituációt, de esélyem sincs logikát találni benne, esetleg kitalálni a dolgot. A két főszereplő a semmiből húzza elő a megoldásokat. Nem tudom, hogy valaha zavart e ez engem sorozatban. De itt minden részben olyan a megoldás, hogy közbe azt gondolom "ezt meg honnan a francból húzták elő?!" A rejtély bemutatására elég idő jut, a megoldását meg hirtelen elkapkodják, hogy csak pislogsz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#56416) Maxxy10


Maxxy10
addikt

SEAL Team 5. évad berendelve. (A Paramount+ vette át, miután a CBS kaszálta.)

The Great North 3. évad berendelve.

(#56417) S e t h


S e t h
nagyúr

Azt hiszem várom. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#56418) oriic válasza S e t h (#56417) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a szakall. :D

Johet amugy minel hamarabb.

Live-Die-Respawn

(#56419) spiky03 válasza oriic (#56418) üzenetére


spiky03
veterán

Jöhet jöhet.
Élő is fizettem az Amazon Primera. :D
Remélem lesz hozzá felirat is ott.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#56420) la_cc


la_cc
addikt

Hogy lehetséges, hogy nincs magyar felirat a Godfather of Harlem első évadjához? Már 2019. végén kint volt az egész évad... :o Imdb 8.0, Oscar díjas főszereplő meg minden.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#56421) PhilBrick válasza la_cc (#56420) üzenetére


PhilBrick
őstag

Akkor akár be is vállalhatod! ;)

(#56422) la_cc válasza PhilBrick (#56421) üzenetére


la_cc
addikt

Elég penge az angolom, de azért ez többről szól szerintem. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#56423) Piszmaty76 válasza G.Zs. (#56256) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Most végeztem a sorozattal és nekem is nagyon tetszett. Annyira, hogy komolyan elgondolkodtam egy Netflix előfizetésen a többi koreai sorozat és film miatt. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#56424) Maxxy10 válasza Piszmaty76 (#56423) üzenetére


Maxxy10
addikt

Vannak még jók de nem olyan szinten.
Amiket a héten fejeztem be és ilyen 8-9 pontot kapott nálam az a Itaewon class és a Start-up. Mindkettő jó. :K

(#56425) Piszmaty76 válasza Maxxy10 (#56424) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Köszi szépen. Ezelőtt az arthdali krónikákat zavartam le egyhuzamban és már vadászom a következő koreai sorozatot. Lehet, hogy mégis Netflix előfizetés lesz ebből. :D

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#56426) G.Zs. válasza Piszmaty76 (#56425) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Itt vannak az idei Baeksang Arts Awards gyoztesek/jeloltek: [link]
Nyaron most nem nagyon fogok sorozatozni - ma kerult be a Pfizer a vallamba, hamarosan szabadsag van - de ha akarnek innen valogatnek.
Lehet Netflix melle egy viki.com elofizetes is kelleni fog hogy nezhesd az ujabbakat - pl Beyond Evil. [link]

A magam reszerol a Startup-ot akartam meg megnezni a napokban aztan osszel folytatom majd a tobbivel..

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#56427) Maxxy10 válasza G.Zs. (#56426) üzenetére


Maxxy10
addikt

Wow köszi! Ez nekem is hasznos. :R
Amit még nagyon sokan mesterműnek mondanak az a Flower of Evil.

(#56428) Piszmaty76 válasza G.Zs. (#56426) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Köszi szépen, a vikire is rálesek majd.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#56429) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

The Nevers évadzárója állkoppantóra sikerült. Amilyen béna kliséhalmaz volt az előző öt rész (pár remek karaktertől eltekintve, lásd Maladie, vagy a nyomozó ), ezen akkorát csavartak; csak néztem. Látom nem vagyok egyedül, aki azt hitte 20 percig rossz sorozatot indított.
Más kérdés, mit fognak tudni ebből továbbépíteni. Akkora lore-kezdeményt mutattak be, amiből bármit is ki lehet fejleszteni, meg ugyanígy folytatni a pusztulat bullshitet. Reménykedjünk az elsőben :K

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56430) S e t h


S e t h
nagyúr

Kolléga javasolta a Resident alien című sorozatot, aminek az alapkoncepciója zseniális, nem is volt nehéz felkeltenie a figyelmemet.

Földönkívüli lény szenved balesetet a Föld légkörében és lezuhanva alakváltóként lemásol egy embert, aki ezzel összefüggésben el is halálozik, aztán kiderül, hogy ez az ember orvos volt, akinek éppen szükség lenne a szakértelmére egy kisvárosban.

Adott tehát egy ötlet, amiről gyermekkorom sorozatai jutottak eszembe- Egy úr az űrből, Nehéz napok egy Föld nevű bolygón – a kérdés csak az volt, hogy maga a sorozat melyik műfajban próbál maradandót alkotni.

Ez is volt a pilotot követően az első problémám, mert nagyobb felütést vártam, ehhez képest az epizód óvatosan próbált lavírozni a dráma, vígjáték, sci-fi labirintus útvesztőjében, mindig lefordult volna valahová, aztán megtorpanva másfelé vette az irányt, én meg próbáltam élvezni a koktélt, de eleinte még hiányérzetem volt.

Aztán eltelt pár rész, én is sikeresen beköltöztem a kisvárosba és rengeteget nevettem az esetlen ufonaután, aki kényszeredetten próbál megfelelni orvosként és közben próbálja megjavítani az űrhajóját is.

Persze a helyieknek is feltűnik, hogy vmi nem stimmel a dokival és akkor még óvatosan fogalmaztunk, mert a legképtelenebb módokon próbál reagálni az eltérő szituációkban, az orvosi rendelőben mutatott dolgai fenomenálisak, amint az internetről beszerzett információk alapján igyekszik a pácienseit meggyógyítani.

Számomra kifejezetten Dexteres volt, ahogyan a gondolatait halljuk, miközben- időnként gyilkos ösztönöktől vezérelve - próbálja értelmezni a földi létformák viselkedési mintáit.

Később persze kiderülnek a földönkívüli motivációi is, mit keresett egyáltalán a Föld közelében, valamint egyre többen vonódnak be a történetbe és mondhatni a lokális történet kiszélesedik, jó volt látni feltűnni Linda Hamiltont is.

Így a sorozat felénél tartva engem megvett, ehhez nem kis mértékben járult hozzá Alan Tudyk, aki szenzációsan hozzá az emberbőrbe bújt földönkívülit, nem lehet nem nevetni a mimikáján, ahogyan igyekszik megfelelően reagálni az interakciók során.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#56431) pilóta válasza RetepNyaraB (#56429) üzenetére


pilóta
nagyúr

Angolul nézte-e valaki? Úgy értem, hogy ért annyira angolul, hogy nem kellett felirat.
Csak mert az eleje totál zagyvaság volt, gyanítom, hogy a fordító se értette, hogy ki-kivel van.
Hátha majd a szinkronos változatnál kijavítják, ha az angol amúgy értelmes volt. Ha az se, akkor így jártam :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#56432) RetepNyaraB válasza pilóta (#56431) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt a very british, mássalhangzók nélküli ugatást csak felirat mellett értem sajna :N
De nekem nem tűnt zagyvának. Mármint egy rakás sz@r volt, minden önállóságot nélkülözve, ám jól érthetően sz@r.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#56433) Mik76 válasza RetepNyaraB (#56432) üzenetére


Mik76
senior tag

"mássalhangzók nélküli"

Basszus, tenyleg. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#56434) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jóbarátok: Újra együtt (Friends: The Reunion) 05.27

(#56435) oriic válasza Maxxy10 (#56434) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Plusz ami a lenyeg hogy egybol jon HBO Go-ra is.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#56436) oriic válasza oriic (#56435) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Viszont elvileg nem lesz magyar szinkronnal elérhető premierkor.

Live-Die-Respawn

(#56437) radi8tor válasza Maxxy10 (#56434) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sorozat lesz?

⭐ Stella

(#56438) Maxxy10 válasza radi8tor (#56437) üzenetére


Maxxy10
addikt

Úgy tudom, hogy film lesz. De eltudom képzelni, hogy több részre szét fogják vágni, fogalmam sincs.

(#56439) spiky03 válasza radi8tor (#56437) üzenetére


spiky03
veterán

Én azt olvastam, hogy vmi beszélgetős rész lesz, ahol pár híresség is feltűnik majd.

De majd 27én kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#56440) radi8tor válasza Maxxy10 (#56438) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, akkor jól emlékeztem csak nem értettem miért a sorozatok topikba írtad be. :P

⭐ Stella

(#56441) Gsx-rr válasza radi8tor (#56440) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kezdtem mar orulni, de igy annyira nem fog erdekelni

(#56442) oriic válasza radi8tor (#56437) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem jó helyen van itt, hiszen sorozathoz kapcsolódik nem? Amúgy sima beszélgetős, nevetgélős műsor lesz.

Live-Die-Respawn

(#56443) radi8tor válasza oriic (#56442) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor S11E00 ? :D

⭐ Stella

(#56444) k-adi válasza radi8tor (#56443) üzenetére


k-adi
nagyúr

kb.

(#56445) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Elkezdte már valaki az Amazon új Sci-Fi sorozatát?

(#56446) radi8tor válasza Maxxy10 (#56445) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne csigázz, miről van szó? :D

⭐ Stella

(#56447) pilóta válasza Maxxy10 (#56445) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én már be is fejeztem.
Bár attól is függ, mit nevezel újnak :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#56448) Maxxy10 válasza radi8tor (#56446) üzenetére


Maxxy10
addikt

(#56449) brownus válasza pilóta (#56447) üzenetére


brownus
veterán

és jo volt?

(#56450) pilóta válasza Maxxy10 (#56448) üzenetére


pilóta
nagyúr

Gyölgy? ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.