Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

na végre, nagyon jó lett az American Gods befejező epizódja - mindenképp nézem a 2. évadot

ezzel szemben a Handmaid's tale utolsó epizódja is végtelenül unalmas volt....nem tudom, hogy folytassam-e, mert az alaptörténet jó, de valahogy a történetvezetés nem az igazi, sokkal több lenne benne. Nagyon keveset kaptam abból, hogy mi is történt, hogyan is volt az átalakulás.

Resistencia eterna

(#35652) k-adi válasza Lauda (#35650) üzenetére


k-adi
nagyúr

Néhol azért esetleg volt, de igen készül a 3. évad belőle.

(#35653) Zizmand válasza gyuromoj (#35619) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Gotham évadzáró/k
Nekem tetszett, fordulatokban nem volt hiány, nagyjából érezni, hogy merre fog tovább folytatódni a sorozat. :)
Szerintem Butch valódi neve Butch, csak a kórlapra volt írva, hogy Cyrus Gold, aki nem más mint Salamon Grundy :DD Tehát őt is megkapjuk a kövi évadban, valahogy egyből tudtam, amikor fejbe lőtték, hogy Grundy lesz belőle.
Macska?nő? megkapta az ostort, kisbatman feketében osztja a jobb-balt az éjszakában + lesz még itt R'as Al Ghul :Y

Jó lesz a folytatás, nagyon várom. :D

(#35654) Andris837


Andris837
senior tag

Ajánlanátok nekem esetleg sorozatot, amit tudnék pörgetni addig, amíg nem indulnak azok amiket nézek?

Amiket nézek/láttam:

- Arrow
- Homeland
- Blacklist
- Prison Break
- Két pasi meg egy kicsi
- TBBT
- Csillagkapu SG1
- Sliders

Köszi! :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#35655) Zizmand válasza Andris837 (#35654) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem ezeket megpróbálhatsz párat, én mind láttam :)
Flash
Mr. Robot
The 100
Suits
Gotham
Westworld
Daredevil
Jessica Jones
Luke Cage
Iron Fist
Sherlock
Black Mirror
Archer
Breaking Bad

Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#35656) customer114 válasza Zizmand (#35655) üzenetére


customer114
senior tag

Vikings, Game of thrones, Person of interest

(#35657) odrif válasza Andris837 (#35654) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Designated Survivor, The Last Ship

20 éve a Prohardveren

(#35658) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Star Trek Discovery 09.24 (8+7 epizód lesz az első évad)

Live-Die-Respawn

(#35659) FoxiestFox válasza oriic (#35658) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miben más a 8+7, mint a 15? Kettészedik?

(#35660) petipetya válasza FoxiestFox (#35659) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolom lesz egy kis év végi szünet köztük.

"nincs rá lezsóidő"

(#35661) oriic válasza FoxiestFox (#35659) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A show két részletben kerül adásba: az első nyolc epizód szeptember 24-e és november 5-e között lesz elérhető heti rendszerességgel, míg a maradék hét epizód 2018. januárjától kerül adásba.

Live-Die-Respawn

(#35662) FoxiestFox válasza oriic (#35661) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Aki nem bírja a szüneteket, inkább daráljon, ha kint van az egész. :D

Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belőle amúgy, én mindig rühelltem a ST-t, de ebbe belenézek majd.

(#35663) gyuromoj


gyuromoj
veterán

New Girl S06
Elfáradt a sorozat és csak a kliséket ismétlik/lépik meg benne. Sajnálom, mert az eleje nagyon jó volt anno.
Gondolom totál happy-end lesz majd a vége, de bőven elég lesz a 8 rész neki szerintem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35664) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Az IM Global Television és a Rebellion játékfejlesztő elkezdett dolgozni egy angol Judge Dredd-képregény adaptáción. A Judge Dredd: Mega City One egy ensemble (vagyis nem egy főszereplős) dráma lenne a 22. századból, mely egy, a keleti parti amerikai városok összeolvadása révén létrejött megapoliszban játszódna, és bírók, azaz futurisztikus rendőrök egy csapatát követné, akiknek joga van ítélkezni, elítélni és kivégezni embereket. A középpontban a főhősök mindennapi munkája, az állandó kihívásaik lennének.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35665) mark! válasza Zizmand (#35655) üzenetére


mark!
őstag

Mr. Robot +1, zseniális sorozat.
Silicon Valley is mehet.
Games of Thrones-al is végezhetsz amíg indul a 7. évad ;]

>

(#35666) vond válasza gyuromoj (#35664) üzenetére


vond
MODERÁTOR

És van esély rá, hogy Karl Urban-nel. :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35667) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na, Agents of Shield második évadának közepére végre valami tényleg vicces is történt, megjelent Edward James Olmos hajó parancsnokként, régi BSG fanként gyakorlatilag minden mondatán csak vigyorogni tudtam, annyira adta ugyanazt a feelinget. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#35668) gyuromoj válasza vond (#35666) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor Instant Get :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35669) brownus válasza vond (#35666) üzenetére


brownus
veterán

na, az tök jó lenne. az almost humant szerettem. st-ben is

(#35670) vond válasza brownus (#35669) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem tudom, ki castingolta, kinek az ötlete volt ő újkori Dredd-ként, de minden idők egyik legjobb karakter-színész választása volt. :K

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35671) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural season 13 to feature a backdoor pilot for Wayward Sisters spin-off

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35672) k-adi


k-adi
nagyúr

Better Call Saul SEASON 3 finale

Nem volt rossz, most talán kicsit gyorsabban is haladtak a történések mint eddig. A főszereplő még mindig remekül alakít, a story ismerős de a hangulat megvan továbbra is. Még mindig lassú, de érezhetően gyorsul.
Chuck tárgyalása volt az évad csúcsa.

(#35673) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Chicago Fire 6. évadról van valami infótok? Mert az 5. évad utolsó része alapján sajnos nem úgy tűnt, mintha nagyon folytatni akarnák, pedig az egyik kedvenc sorozatom...

:R

(#35674) Gretel válasza nzozz (#35673) üzenetére


Gretel
tag

Berendelték a hatodik évadot.

steam: ziretta

(#35675) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

House of Cards S05
Csak sikerült befejezni :D Remek évad volt, végre újra felér az első évad színvonalához, tele volt fordulatokkal, Frank remek monológjai mellé már Claire-től is kaptunk jópárat, végig pörgött a cselekmény.
Be is durvult újra a cselekmény, ahogy szorult a hurok Frank nyaka körül, előtört a régi énje. Az is jó volt, ahogy bemutatták, Claire-t is hogy megrontotta a hatalomvágy.
A finálén csak fogtam a fejem, egy részbe sikerült annyi meglepetést belerakniuk, hogy csak néztem. Cserébe pont a csúcson fejezték be az évadot, megint nem lesz egyszerű kivárni ezt az 1 évet a következő évadig.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35676) Gretel


Gretel
tag

Újabb spinoff terv a Supernatural mellé. Wayward Sisters. Backdoor pilot a tizenharmadik évadban. Középpontban Jodyval és - valószínűleg - a sleppjével (Claire, Alex meg Donna).
Én személy szerint örülnék, ha ez a próbálkozás hosszabb életű lenne, mint a Bloodlines volt annak idején (meg normálisan lenne összerakva), mert szeretem ezeket a karaktereket.

steam: ziretta

(#35677) petipetya


petipetya
nagyúr

Channel Zero

Twin Peaks és Alkonyzóna rajongóknak ajánlom. Egy kisvárosban olyan műsort vetítenek a tévében, melyet csak bizonyos gyermekek látnak, és még az üres csatornákon is bejön. Ennek hatására pár gyermek halott testét egy fára akasztva találják meg. Jól kezdődik, igaz? 20 évvel az események után az egyik érintett visszatér a helyszínre. Még nem tudni, hogyan menekült meg anno, de mivel a gyilkosságok és a műsor egyaránt újraindul, egyértelműen őt gyanusítják. Vajon tényleg ő a tettes, vagy az a lény, amely a halott gyermekek tejfogait gyűjti? A színészek névtelenek számomra, ennek ellenére színvonalas az alakításuk.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#35678) DopeBob


DopeBob
addikt

De jó, hogy benéztem, nem is tudtam, hogy van Halálos Fegyverből sorozat is. A filmeket imádom, úgyhogy megnéztem már pár részt, elég jó lett, nekünk nagyon tetszik.

Azt külön értékelem, hogy különállóan értelmes részek vannak, így nincs az a kényszer, hogy ledaráljam egyben az egész évadot. Jut idő alvásra is. :N

MZ/X

(#35679) MineFox54 válasza k-adi (#35672) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez a 10-es rész ugye?

(#35680) F.B.I. válasza DopeBob (#35678) üzenetére


F.B.I.
veterán

És egy elég mély kis dráma, ami jobban tetszett szinkronosan, mint eredeti hanggal.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35681) brownus válasza petipetya (#35677) üzenetére


brownus
veterán

oo, köszi, meglesem!

(#35682) brownus válasza brownus (#35681) üzenetére


brownus
veterán

annyira vágyom, nagyon, egy olyan sorozatra mint amilyen volt a the OA, a stranger things. két-három iccaka meg is néztem őket.

vagy jöhetne már a westorld 2. évada, vagy valami rohadtul behúzós sorozat, ami nem ereszt. mostanában semmise érdekel különösebben. a sense8 s02-ből is megnéztem két részt és kukáztam a pitsába. de kb így járt jó pár régi kedvencem is. :( :) ok, mások a körülmények is, de bosszantó egy picikét

[ Szerkesztve ]

(#35683) vond válasza brownus (#35682) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jöhetne már a Peaky Blinders S4, a Mr. Robot S3, meg a Taboo S2 is. Stranger Things-et mi is nagyon várjuk. OA-t még nem néztük. Az milyen ezekhez képest?

A Westworld viszont egy nagy kamu volt, egy óriási kihagyott ziccer. Remélem, a második évadra összekapják magukat a készítők. Egyelőre hájli-hájli óvörrétid...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35684) brownus válasza vond (#35683) üzenetére


brownus
veterán

mr. robot s02 jó? van olyan mint az első?

taboot nem ismerem, peakyt imádom.

hát, a the OA engem megfogott, jó volt a hangulata. sztem gyengébb mint a peaky és a strenger things. érdekes sorozat, jó pár kérdéssel. remélem kapunk válaszokat a 2. évadban...

[ Szerkesztve ]

(#35685) vond válasza brownus (#35684) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Robi szezonkettőt elnyújtották, mint a rétestésztát. 3-4 részbe simán belefért volna az érdemi történés. Szerintem jóval gyengébb, mint az első évad, de azért még így is top. A S1 közel tökéletes. Egyik legmeghatározóbb filmes/sorozatos élményem (mondjuk azt a "homokozós" jelenetet szívesen kihagytam volna).

Taboo-ra érdemes ránézni. Van, akinek nem jött be, de nekem nagyon tetszett. Berántott, mint hülyegyereket az ingyen körhinta. Csak rápróbáltunk, aztán gyakorlatilag daráltuk egyben az egész 8 órát.

OA-t lehet meglessük akkor. Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#35686) Zizmand válasza brownus (#35684) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem a Mr. Robot 2015-ben "az év sorozata" volt. (1. évad) A 2. is nagyon jó volt, de nekem nem ütött akkorát mint az első évad.

szerk: vond teljesen egyetértek a Mr Robottal kapcsolatban. :K

De szerintem mindenképpen elkezdheted. Ha nem tudsz mit nézni ajánlom a Rick and Morty-t, annak ellenére, hogy animációs rajzfilm elég érdekes. 2 évad van, 2x13 rész, illetve 3. évad 1. része.

[ Szerkesztve ]

(#35687) k-adi válasza MineFox54 (#35679) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez a season3 aha

(#35688) nikilauda válasza k-adi (#35687) üzenetére


nikilauda
senior tag

Big little lies -ról mi a véleményetek?

(Bocs, nem válasznak szántam)

[ Szerkesztve ]

(#35689) brownus


brownus
veterán

netflixen? f.sza akkor az dara lesz :d

[ Szerkesztve ]

(#35690) oriic válasza brownus (#35689) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lesz dara. Heti részek lesznek. Sőt két adagban lesz leadva az évad, decemberben pihenő, majd jövő év elején a folytatás.

Live-Die-Respawn

(#35691) brownus válasza oriic (#35690) üzenetére


brownus
veterán

de a netflix mindig egyben elérhetővé teszi a sorikat!? mondjuk ez nem is netflix sorozat, szal nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#35692) oriic válasza brownus (#35691) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ez nem Netflix sorozat, csak ott is elérhető lesz.

Live-Die-Respawn

(#35693) brownus válasza oriic (#35692) üzenetére


brownus
veterán

és a netflix ezt nem adja le egyben, mert akkor a cbs bukna gondolom kis pénzmagot!?

ettől nem vagyok boldog

(#35694) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

El Chapo - netflixes sorozat a Narcos nyomán, bár itt magára El Chapo-ra koncentrálnak. Egy kicsit azért gyengébb annál. Eddig 6 részt néztem meg a 9-ből, első 4 rész nagyon korrekt - aztán az 5. 6. gyengébb volt szerintem, remélem a maradék részek ismét jók lesznek. Drogkártell, lövöldözés, erőszak, politikai bűnözés és egyéb események bemutatása, érdekes nagyon, jó történetvezetéssel, a színészek is jók.

Spanyol nyelvleckének sem utolsó :)

Resistencia eterna

(#35695) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Gotham Season 4 Teaser Promo (HD)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35696) Enton


Enton
addikt

The Mist S01-E01:

Hát ezt nagyon eltalálták, ötletes sok utalás filmes dolgokra. Jó hangok zenék, mellé a vágások is jók, a finálé uccsó öt percet szinte mesterien összerakták szövegileg/zene mindenhogy kb.

Ha nem esik a minőség akkor van egy újabb üde szinfolt a sorozatok egén.

Öreg csávót néztem volna hosszabb ideig, de kellett egy magányos özvegy a sztorihoz mindenképp.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#35697) mark! válasza petipetya (#35677) üzenetére


mark!
őstag

tényleg jó? régóta listán van már, csak sose jutottam el odáig hogy megnézzem :D
ilyen candle-cove szerű? http://creepypasta.wikia.com/wiki/Candle_Cove (telóról vagyok, candle cove ról annyit hogy fiktív)

[ Szerkesztve ]

>

(#35698) lacy86 válasza gyuromoj (#35695) üzenetére


lacy86
addikt

👍👍👍

(#35699) daninet


daninet
veterán

Befejeztem a The Handmaid's tale első évadát.

Jó kis sorozat lenne de elképesztően zavartak a következő dolgok:
-A karakterek sokszor nem kommunikálnak, és ebből az információ hiányból feszültséget csinálnak
-Felbaszott mikor a vonatállomáson June nem mondta az őrnek, hogy azzal a Nannyvel van.
-Borzasztóan gyenge az ellenállás még gondolati szinten is, gyakorlatilag szenvednek de elfogadják.
-Modern gondolkodású emberek gyakorlatilag egy huszárvágással beletörődnek, hogy visszamennek 150 évet az időben.
-Nevetségesen sok a gépfegyveres katona, minden ajtóban 20an állnak még a kisbolt előtt is. Ráadásul semmit nem csinálnak, mikor a csaj ellopta a kocsit, csak álltak és bámulták, megvárták, hogy áthajtson az egyiken.
-A csaj ellopta a kocsit és meg sem próbált elhajtani, ment egy kört és hagyta, hogy elkapják. LOL.

Na szóval ilyenek.
A hangulata fasza, csak valahogy nem hihető az egész. Nem ilyen lenne.
Kicsit vontatott volt sok helyen.

Még gondolkozom, hogy folytassam-e a második évadot majd, túl sok jó sorozat van a playlist-en.

Van most egy új sorozat, Riviera. Nézi valaki? Milyen?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.