Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37301) Elims válasza Francia91 (#37299) üzenetére


Elims
veterán

Hasznàld egészséggel!
De kérlek ez maradjon n8 topik.
Összehasonlítàsnak jò volt,te véleményed tudjuk,én is nyomkoràsztam pàr napig 1020-at,nekem annyi elég volt.Kameràja neked jobban bejön,O.K. De mégegyszer,ez egy n8 topik.

Szerk.:

Csabyka: "...pontosabban a programok hiánya."

Ez pontosan így van.Szépen lassan leépítették.Hogy huzzàk rà az arra bizonyos részükre az egyik hozzàtartozòjukat. (De finom voltam..)

[ Szerkesztve ]

(#37302) Francia91 válasza csabyka666 (#37300) üzenetére


Francia91
veterán

Én is ezért voltam kénytelen váltani. Térképek frissessége (tudom, most márciusban jött ki egy frissítés, de biztos, hogy ez volt az utolsó), Skype és Viber nekem kell, mert a családnak a fele Németországban él, és a laptop nem lehet mindig nálam....
Őszintén megvallva hardveresen én is elégedett voltam a telefonnal, itt ami beb*szott neki, az a Microsoft, hogy szándékosan elkaszálta a rendszert. Ne mondja má', hogy a Skype nem futhatott volna tovább rajta, meg egyebek....
A Lumia 1020 4,5".os kijelzője kb a maximum nálam, ami még elviselhető, de ahogy elnézem a trendeket, már nagyon be sem merészkednek 5" alá a gyártók, ha meg igen, akkor alsókategória.
N8-as márcsak az FM Transmitter miatt is marad, na meg tartalék GPS-nek tökéletes! Nekem full Európa térkép van rajta, nyáron ez navigált Erdélyben is hibátlanul :)
FM transmitter funkció is teljes mértékben jó, főleg, hogy nekem a belső 16 GB tárhely mellett még egy 32 GB-os kártya is csücsül az N8-asban...
Tehát GPS-nek, Zenelejátszónak (Transzmitteren is), fényképezőnek és videofelvevőnek biztosan jó még mindig :K

(#37301) Elims:

Nem akartam áttéríteni a topikot, csak megemlítettem, hogy akárhogy is szeretjük az N8-ast, ne legyünk annyira elfogultak, hogy asszondjuk, hogy jobb képet csinál az 1020-asnál, mindössze ennyi :B

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37303) kpal


kpal
veterán

Vajon az N8 porciját lehetne valahogy húzni picit ? Persze aksi időt venne el ,de kíváncsi vagyok rá hogy ez csak a Pc kiváltsága. :)

(#37304) Elims válasza Francia91 (#37302) üzenetére


Elims
veterán

"...ennyi."

O.K.

KPal: Vhol olvastam màr erről régebben,talàn két helyen is.Nem mondom 100%-ra,de mintha ùgy emlékeznék,hogy volt hozzà patch vagy csak pròbàlkoztak vele?
Taylor erről biztos tudna írni.
De szerintem ha normàlisan refurbish-sel van felrakva egy Taylor rom -nem sw update-tel- akkor nem fagy/akad a telefon.Amit megnyomsz csinàlja.Bàr lehetnek olyan alkalmazàsok amiknél lehetnek kisebb lag-ok,de talàn az lehet a program pici hibàja is. ? (Facebook,ilyesmi nem tudom,hogy hogyan megy rajta,ezért nem merek fixet írni..)

(#37305) csabyka666 válasza Elims (#37304) üzenetére


csabyka666
addikt

A JAVA-s appok szinte biztos, hogy lagosak maradnak, a JAVA sajátossága, hogy lomha, mint a fene. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37306) Francia91 válasza kpal (#37303) üzenetére


Francia91
veterán

Az N82-es 332 MHz-es prociját is fel lehetett húzni anno 400 MHz-re. Az N8-asét is lehet szerintem valamilyen módon, de fogyasztásban sokat fog benyelni, legalábbis ezt olvastam fúrumon még 3-4 évvel ezelőtt.
Az én véleményem, hogy telefon CPU-ját ne húzogassuk, nem egy PC-ről van szó, amin aktív hűtés van....

Itt éppen van vami N8 CPU húzás téma vagy alkalmazás, nemtom, mennyire megbízható...
De éppen itt is van egy fórum erre a témára

Olvasataim szerint 1 GHz-ig lehet felhúzni az N8-asban is lévő ARM CPU-t

Ha véletlen sikerülne is, az üzemidő biztosan csorbát fog szenvedni, szerintem nem is kicsit

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37307) kpal válasza Francia91 (#37306) üzenetére


kpal
veterán

Én is olvasgattam anno és most úgy eszembe jutott .

Akkor Kínai 2200mAh aranyszínű aksi kell . :)

(#37308) Francia91


Francia91
veterán

A vendégsereg :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37309) Freeman007 válasza Francia91 (#37308) üzenetére


Freeman007
aktív tag

És a 4. N8-assal fényképezted? :)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37310) csabyka666 válasza Francia91 (#37308) üzenetére


csabyka666
addikt

Na persze...ennyit nem is gyártottak belőle! :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37311) Francia91 válasza Freeman007 (#37309) üzenetére


Francia91
veterán

Lumia 1020-assal fotóztam :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37312) kpal válasza Francia91 (#37308) üzenetére


kpal
veterán

Ennyivel már egyszerre 3D videót is lehet rögzíteni . :DD

(#37313) T. I. válasza Francia91 (#37311) üzenetére


T. I.
senior tag

Már megint a 1020-ast promózod... pedig igazán tudhatnád, hogy ez egy N8 topik. 😈 😉

(#37314) Francia91 válasza T. I. (#37313) üzenetére


Francia91
veterán

Még jó, hogy N8-asról akartam írni... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37315) kpal


kpal
veterán

Ezt láttátok [link] ? Remélem jövő tavasszal jön még update a térképhez ettől függetlenül.

(#37316) bkri válasza kpal (#37315) üzenetére


bkri
tag

Sziasztok!

Tudomásotok szerint van az N8-nál mód arra, hogy függetlenítve legyen? Vagy mind független gyárilag?

ÜDV: BK

(#37317) Freeman007 válasza bkri (#37316) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szia. Van gyári független és szolgáltató függő telefonok tudomásom szerint.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37318) bkri válasza Freeman007 (#37317) üzenetére


bkri
tag

Köszi a választ.
T-s függőn vagy függetlenül árulhatta?

ÜDV: BK

(#37319) csabyka666 válasza bkri (#37316) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Én úgy tudom, hogy gyárilag minden telefon szolgáltató-független, a mobilszolgáltatók teszik függővé.
Ha független teló kell, beszélj egy használtmobilossal, de szerintem ezt a témát zárjuk le, mert kb annyira legális, mint cigit csempészni. :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37320) bkri válasza csabyka666 (#37319) üzenetére


bkri
tag

:R :R

Értettem...

Köszi.

(#37321) Freeman007 válasza bkri (#37318) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Szerintem T-s boltban nyilván függő telefont fogsz kapni. Néhány telefonon láttam a hátlapra rányomva, hogy T-mobile - valószínűleg szolgátatói függő telefon. Függetlenül nagyáruházakból, elektronikai boltokból lehetett beszerezni.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37322) bkri válasza Freeman007 (#37321) üzenetére


bkri
tag

:R
Köszönöm.

(#37323) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

létezik valami olyan módszer amivel meg lehet tudni, hogy a készülék szolgáltató függő vagy független? Nincs csak egy féle szolgáltatós kártya az ismeretségi körben így ez kilőve.

(#37324) Elims válasza kpal (#37315) üzenetére


Elims
veterán

Mindegy mit csinàlnak,magàt a telefont,a phoenix-et és A Taylor rom-okat nem tudjàk elvenni.Még elop -ni sem!!!

Anulu: Szia!

Vmikor volt erre egy kòd,de màr biztos nem tudnàm megmondani.Viszont ami 100%,hogy kiolvastatod szàmítògépen.

(#37325) Anulu79


Anulu79
addikt

Na és ez a kiolvastatás hogyan zajlik?

(#37326) Elims válasza Anulu79 (#37325) üzenetére


Elims
veterán

Most egy pillanatra megfogtàl.. :-)
Van egy kis szàmítògépes program vmi nokia rom vagy vmi ilyesmi a neve,ha jòl emlékszem a nokia pc suite-tal eyütt működik vagy pont,hogy vele nem(?).Az megmutat mindent a telefonròl.

100%-ra mondom,hogy DjTommy tudja a program nevét.Nekem is megvan még szàmítògépen -telepítetlenül-,de most nem tudnàm megírni a nevét.
Ha holnapig nem írja meg senki,este megnézem.

(#37327) Anulu79


Anulu79
addikt

Rendben azt megköszönném!

(#37328) TommyX_ válasza Anulu79 (#37325) üzenetére


TommyX_
őstag

Phonetinfo programban van olyan, hogy sim lock status, vagy
Provider lock status: #pw+1234567890+1
Network lock status #pw+1234567890+2
Provider lock status: #pw+1234567890+3
SimCard lock status: #pw+1234567890+4

Bár szerintem ezek a kódok, csak régi Nokia telefonokon működnek.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37329) Elims válasza TommyX_ (#37328) üzenetére


Elims
veterán

Nem tudod véletlenül annak a szàmítògépes programnak a nevét amivel csatlakozott a n8 a szàmítògéphez?Pc suite-hoz hasonlò program volt.
Sajnos màr nem emlékszem,hogy mire is hasznàltuk azt,de egyszer-kétszer kellett.
Talàn vmi rom volt a nevében de lehet,hogy rosszul emlékszem.

Szerk.:

Beugrott!!A product kòdot lehetett ezzel àtírni.

[ Szerkesztve ]

(#37330) kpal válasza Elims (#37324) üzenetére


kpal
veterán

Az viszont igaz. :K

(#37331) Freeman007 válasza TommyX_ (#37328) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Az elsőt és utolsót most lepróbáltam. A kód beírása után semmi nem történik, ha lezárom egy # -tel akkor kódhibát ír.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37332) kpal


kpal
veterán

Ez szerintetek elég jó az N8-ba és majd később Lumiába ez a memkari ?

[ Szerkesztve ]

(#37333) Francia91 válasza kpal (#37332) üzenetére


Francia91
veterán

Az N8-asomban ilyen van nekem is, 2 éve hiba nélkül :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37334) kpal válasza Francia91 (#37333) üzenetére


kpal
veterán

Akk ezt választom . :K

(#37335) Francia91


Francia91
veterán

Napi kb 2 óra zenehallgatással, Offline módban szépen bírja az N8-as... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37336) tomee007007 válasza Francia91 (#37335) üzenetére


tomee007007
őstag

Ez bizony szép :C
Nálam is offline módban van nagy részt, nálam is zenehallgatás az elsődleges, futásnál, így napi fél óra zenehallgatással kb 15-16 napot bír....
Egy pont 3 éves aksitól nem rossz ;)

(#37337) imi290 válasza Francia91 (#37335) üzenetére


imi290
aktív tag

Mi ez a főképernyő TE ? :D

[ Szerkesztve ]

(#37338) Francia91 válasza imi290 (#37337) üzenetére


Francia91
veterán

Tán nem tetszik? :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37339) Elims válasza Francia91 (#37338) üzenetére


Elims
veterán

Nekem tetszik. :-) A lényeget írja. :-)

(#37340) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!

Próbálom feltenni egy N8-asra a Taylor V9 Pro Edition x-et, de ezt írja ki mindig a Phoenix, hogy "NAND bad block"
Mi lehet ez? Azért próbálok más szoftvert feltenni, mert eddig nem nagyon akarja bevenni a SIM kártyát, konkrétan nem is látja azt...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37341) Elims válasza Francia91 (#37340) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Gondolom mindent a leírás szerint csinálsz?Raktál már fel pár telefonra ilyet.
System,stb. mappát törölted?
De ha a telefon nem érzékeli a sim kártyát egy rom csere szerintem nem fogja megjavítani. :-( Egy próbát megérhet,de nem sok esély van rá.

Boldog Karácsonyt! :-)

(#37342) Francia91 válasza Elims (#37341) üzenetére


Francia91
veterán

Kb a 10-ik N8-asra rakom fel a Taylor V9-est.... Egyszer, a gyári szoft visszaállítása után beolvasta a SIM-et, azóta nem, ezért prbáltam meg a szoftvercserét

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37343) csabyka666 válasza Francia91 (#37342) üzenetére


csabyka666
addikt

A SIM foglalatába nem tettél mikroSIM-et átalakítóval? Ugye nem?! Vigyázni kell vele, mert ha kijön az adapterből egyik oldala, akkor letörheti az olvasó érzékelőit - nekem ezt egy használtmobilos mondta, de lehet benne igazság.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37344) Francia91 válasza csabyka666 (#37343) üzenetére


Francia91
veterán

Unokabátyámé a telefon, öcsémnek adta volna Karácsonyra. Átalakítóval használta, olvastam is ezt a féle problémát...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37345) csabyka666 válasza Francia91 (#37344) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem biztos, hogy ez történt, de sajna benne van a pakliban, az adapterrel vigyázni kell. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37346) Elims válasza Francia91 (#37342) üzenetére


Elims
veterán

Így viszont passzolom. :-/
Google-ban kerestèl màr a hibàra?
Ha minden kötél szakad üzenj Taylor-nak,ő biztos tudna mondani vmit.
De személyes véleményem,hogy nem szoftveres gond lesz. :-(

(#37347) Francia91 válasza Elims (#37346) üzenetére


Francia91
veterán

Nem szoftvergond van, eredeti ROM-ot is visszatettem. Neten utanaolvastam, az atalakitok b*sznak ki a foglalattal

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37348) csabyka666 válasza Francia91 (#37347) üzenetére


csabyka666
addikt

Csak ezt nem kötik az userek orrára, hadd dugdossák bele az adapterrel a telójukba a kártyát... A ráhajtós módszerrel (pl 6230i) nincs semmi gond, de ezek a betolós-reteszelős dolgok, hát, nem szerencsések.
Az igazság az, hogy a gyártókat sem értem, miért kellett 2 lépésben is csökkenteni a SIM méretét, szerintem elférne a régi méret is a telefonokban, aztán a kártyát úgyis lehet frissíteni..

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37349) Elims válasza csabyka666 (#37348) üzenetére


Elims
veterán

Erre a méret csökkentésre én is nagyon kíváncsi lennék.Szövegnek azt adnák meg,hogy "biztonsági oko miatt".Mást úgysem hinne el az ember.

Én is raktam már n8-ba átalakítóval kártyát.Én raktam egy pici cellux darabot az egész hátára.pont azért,hogy ne tudjon beakadni az átalakított sim kártya.
Viszont a mostani átalakítók hátulján már van egy vékony hártya,így a sim kártya nem tud arra kibukni.

(#37350) csabyka666 válasza Elims (#37349) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja, jó szöveg, a biztonság miatt aztán fontos, hogy 3 méret is legyen. :F A chip más kérdés, a kártya méretével vannak gondok... :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.