Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36101) Elims válasza Freeman007 (#36093) üzenetére


Elims
veterán

BUÉK!! :-)

Anulu: Hogyan ment föl a rom?
A sw update-re nyomtàl vagy a refurbish-re a phoenix-ben?

(#36102) Anulu79 válasza Elims (#36101) üzenetére


Anulu79
addikt

SW update-re a telefonon. (Remélem, hogy jól csináltam!)

Először a skandináv rom-al próbálkoztam de a sok rengeteg sikertelen próbálkozás után (pedig már nem sok kellett hozzá, hogy végezzen a telepítéssel) úgy gondoltam, hogy megpróbálom a végleges rom-ot felrakni. Az egyik "hibaüzenetnél" megszakítottam a skandináv telepítését és utána elkezdtem a V9-et. Egyből felrakta. Phoenixből a 2011.24.002.46258-as verzióval csináltam. Hamar végzett. Még tesztelgetem, próbálgatom. De a frissítés után szinte minden hiányzó "dolog" meg lett a készüléken.


(#36103) Elims válasza Anulu79 (#36102) üzenetére


Elims
veterán

Amikor felraktad a rom-ot,a phoenix programban mire nyomtàl?A sw update-re vagy a refurbish-re?

(#36104) Francia91 válasza Elims (#36103) üzenetére


Francia91
veterán

Mikor eloszor tettem fel az N8-asomra a V9-et, SW Update-ra kattintottam, szepen felment, nem volt utana sem semmi anomalia. Jo esetben mukodni fog az ugy is, ha mar fent van. Ha hasznalat kozben nem vesz eszre hibat, akkor jo lesz az.

Csak akkor kellett Refurbish, mikor tok veletlen visszaflasheltem az eredeti Belle Refresh szoftvert, utana csak Refurbish-sal ment vissza a V9

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36105) Anulu79 válasza Elims (#36103) üzenetére


Anulu79
addikt

A Refurbish-re nyomtam.

(#36106) Elims válasza Francia91 (#36104) üzenetére


Elims
veterán

Természetesen a sw update-tel is működik.De nem mindegy,hogy hogyan.
Ha csak a sw update-es n8-at hasznàlod nem veszel észre problémàt.Ha viszont mellé teszel egy refurbish-sel frissítettet észre fogod venni,hogy mi a különbség. ;-)

Anulu: Az a jò! :-) Úgy tökéletesen csak a v9 van rajta kristàly tisztàn.

(#36107) bringasisti


bringasisti
őstag

Üdv. Azt szeretném tudni hogy a fizetős utakat a térkép a mostani állapotnak megfelelően szerintetek fogja kezelni? Próbáltam a frissítést de kiírta hogy minden rendben mármint szerintük

BENEFON DELTA--------N8

(#36108) Anulu79 válasza bringasisti (#36107) üzenetére


Anulu79
addikt

Ezt én is akartam kérdezni, hogy a térkép vajon mennyire napra kész.

(#36109) bringasisti válasza Anulu79 (#36108) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem " kész"

BENEFON DELTA--------N8

(#36110) imi290 válasza bringasisti (#36107) üzenetére


imi290
aktív tag

Nem naprakész,a Nokia N8 nem tudja sajnos.Esetleg ha van mobilneted,akkor olnine próbálj meg navigálni,bár nem hinném hogy az segítene.Sajnos frissítés már nem fog rá jönni.

(#36111) Anulu79 válasza imi290 (#36110) üzenetére


Anulu79
addikt

Pedig mostanában egyre jobban azon voltam, hogy most, hogy sikerült rendbe tenni a telefont ezt tartom meg mert ez bírja a strapát. De lehet, hogy megy akkor a levesbe. Pedig az egyik legjobb telefonom idáig hiába a csúcs gépek. :)

(#36112) gyulavezir válasza bringasisti (#36109) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

2013 júliusi állapot. :((( és már nem is lesz frissebb.

(#36113) bringasisti


bringasisti
őstag

Ezzel gyakorlatilag bevégeztetett, ugyanis ha elmegyek az ország másik felébe és beleszaladok egy - két fizetősbe akkor a bünti drágább mint egy fizetős navi megvétele

BENEFON DELTA--------N8

(#36114) Francia91 válasza bringasisti (#36113) üzenetére


Francia91
veterán

Eddig az N8-asommal navigaltam en is, kulfoldre is. Nokia Maps-on 2013.03-as, Sygic Aura-n 2013.04-es terkepeim vannak. Egyikre sem tudok frissebbet tenni sajnos... Tavasszal erik, hogy egy Lumia 1020-ast veszek, ennek az utodjakent, ez pedig megmarad tartaleknak az N82-esem mellé :). Eladni nem fogom, mert nagyon hozzam nott, meg az FM Transmitter meg most is kulonlegesseg benne :D. Raadasul a kamera mind videoban, mind fenykepezes teren meg ma is boven megallja a helyet. Nem kell nekem 4K video, meg LED villanos kamera...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36115) imi290 válasza bringasisti (#36113) üzenetére


imi290
aktív tag

Azért is fontolgatom az új telefon vételt.Venni külön gps-t nem fogok,annyit nem használnám,de jó ha van.Azt hiszem 4 év használat után az N8 leszolgálta már magát,és csak másod telefon lenne.De még nem váltok :))

(#36116) bringasisti


bringasisti
őstag

Ez a telefon dolog egy nehéz kérdés. A kamera a hangminőség még mindig ott van. A böngészés viszont:-) Azt gondoltam hogy ha droidba lesz hasonló kamera váltok, de azt látom hogy ekkora érzékelő mint az N8 sose lesz droidban. Viszont a tabot nem tudom mindig a honom alatt hordani. Azt hiszem át kell gondolnom a dolgot mert valamit kell csinálni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#36117) karldergroße válasza bringasisti (#36116) üzenetére


karldergroße
senior tag

Sok androidos telefonban van már elég jó fényképező. Lehet, hogy nem éri el a n8 színvonalát, de jók. Viszont használhatóság területén sajnos az n8 már csak elég komoly kompromisszumokkal viselhető el. Nekem c7-em volt, a mai napig megvan, kedvenc telefonom már mindig. Viszont napi szinten már nem használható.

(#36118) Anulu79 válasza bringasisti (#36116) üzenetére


Anulu79
addikt

Nekem Note 3 van még amit használok. Számomra nagyon jó képeket tudok ezzel is lőni. Bár valami miatt most az N8 nekem olyan (mármint az általa készített fotó) mintha valami szürke fátyol lenne a képeken.

(#36119) gyulavezir válasza Anulu79 (#36118) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Banális a dolog, de megtörölted a lencsénél, mielőtt fényképeztél? Nekem akkor szokott ilyent csinálni, mert szinte vonzza az ujjlenyomatokat. Márcsak a kialakítása végett is) :))

(#36120) Anulu79 válasza gyulavezir (#36119) üzenetére


Anulu79
addikt

Igen teljesen tiszta volt. Meg ott próbálom nem is fogdosni. Akartam pár képet csinálni a szabadban, hogy biztosra menjek de elfelejtettem magammal vinni. Aztán már be volt sötétedve amikor haza értem. Az is lehet, hogy a fényviszony miatt volt a fátyol. Holnap kiderítem biztosra. :)

(#36121) bringasisti válasza Anulu79 (#36118) üzenetére


bringasisti
őstag

A Sony topikban találtam két srácot akik itt sokat voltak mikor még én is rendszeresen irkáltam. Kértem csak a fényképezőt mérjék össze. Szerintük az N8 főleg a vaku miatt a nyerő. A Note nekem kicsit nagy, az S5 amivel szemezek egy helyen 2 év gyári barival kínáljak 145 ért foglalkoztatja az agyamat. Az a gond hogy a droid tabra feltettem a Here navit hát nagyon nagy csalódás, a bétára frissítés nem érkezett úgyhogy a megváltozott körülményeket az sem kezeli

BENEFON DELTA--------N8

(#36122) bringasisti válasza Anulu79 (#36120) üzenetére


bringasisti
őstag

Én az " élesség" -et mindig keményre teszem, és a " kontraszt" is babrálom

BENEFON DELTA--------N8

(#36123) Anulu79 válasza bringasisti (#36121) üzenetére


Anulu79
addikt

Én a gyári google maps-et használom. De amikor Csehországba mentünk (nem én voltam a sofőr) akkor a Sygic.et használtuk oda vissza. Semmi probléma nem volt. Igaz szerintem kell egy kis idő amíg ezt a zagyva úgy rendszer bele teszik a navikba. Vagy próbáld ki még a Waze (ha jól írtam) nevezetűt. Ha jól ez az amit a felhasználók is tudnak "fejleszteni".

Az N8-ra nem lehet friss IGO-t felvrázsolni?

(#36124) bringasisti válasza Anulu79 (#36123) üzenetére


bringasisti
őstag

Nagyon rég volt itt szó a hárombetűsről de szerintem már senki nem foglalkozik vele

BENEFON DELTA--------N8

(#36125) Anulu79 válasza bringasisti (#36124) üzenetére


Anulu79
addikt

Lehet, hogy bepróbálkozom akkor vele. Hátha találok valamit. :)

(#36126) Anulu79


Anulu79
addikt

Most nézem, hogy erre is Waze a store-ban. Szerintem egy próbát megér ez is.

(#36127) Elims válasza bringasisti (#36116) üzenetére


Elims
veterán

"Azt hiszem át kell gondolnom a dolgot mert valamit kell csinálni"

Csak azt nem értem,hogy ha feljön a telefonváltás akkor csak android jön szóba mindenhol. :-//
Ne érts félre,most ez nem konkrétan neked szól hanem úgy mkinek a nagyvilágba ( :-) ).
Olyan,hogy iphone miért nem kerül a képbe??Miért rögtön ez jön szóba?
Persze ezt most nem feltétlen azért kérdezem,hogy válaszoljatok rá csak ajánlom neked mint egy másik alternatívát.

(#36128) imi290 válasza Elims (#36127) üzenetére


imi290
aktív tag

Nem tudom,de én valahogy nem költenék annyi pénzt egy kínában gyártott mobilra,ami meg nem is csúcskategóriás.Miért nem lehet akkor már Lumiára váltani ? Ha fogok én arra fogok.A droid számomra borzalom.

(#36129) Elims válasza imi290 (#36128) üzenetére


Elims
veterán

Vmelyik nap vettem egy eredeti sony(!) hdmi kábelt.A hátuljára az volt írva,hogy "made in china".
Sony-ról beszélünk. :-/
Lehet,hogy nagy része ott van összeszerelve viszont a minőség az nem kínai. :-)
Ez az "annyi pénz" meg már rég nem érvényes.Simán elérhető árban van egy sima iphone5 is.
Persze kinek mi tetszik. :-)

[ Szerkesztve ]

(#36130) Anulu79 válasza imi290 (#36128) üzenetére


Anulu79
addikt

A telefonok talán 80 %-a szinte Kínában van gyártva. :DDD

(#36131) bringasisti válasza Elims (#36127) üzenetére


bringasisti
őstag

Hogy miért droid? Rém egyszerű a számomra. Mikor láttam hogy a böngészés a telon már igen karcsú akkor vettem egy Nexus 7 et. Mikor besz@rt vettem a Samut. Én annyira nem tudom magam beleásni a dolgokba hogy egyszerre több rendszerben otthon legyek, valamint megtetszett így hát nem kísérletezek

BENEFON DELTA--------N8

(#36132) karldergroße válasza imi290 (#36128) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én is gondolkodtam lumian, hogy nokiam legyen. A rendszer visszatartott tőle. Alapvető dolgok hiányoznak belőle, vagy nagyon kényelmetlenek. A WP-t topicokat olvasva az embernek elmegy a kedve. Az android számos hibája ellenére jóval közelebb áll a symbianhoz, főleg használhatóságban, mint a wp.

[ Szerkesztve ]

(#36133) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

waze nem fog menni, leálltak a fejlesztéssel. Ami a storeban van, az évekkel ezelőtti verzió és a térkép már nem kompatibilis vele.
A telefonváltásról esetleg tudakoljátok meg SymbianOS-t... Ő (is) a BBre voksolt és azt hiszem, ha végleg meghal az N8am, akkor én is arra fogok váltani. ;-

[ Szerkesztve ]

(#36134) karldergroße válasza gyulavezir (#36133) üzenetére


karldergroße
senior tag

Lehet makacskodni a BB-vel vagy a wp-vel, de jelenlegi állapotukban egyik sem versenyképes. Egy új és jó symbian lenne az. Adná az ég, hogy a Nokia - megszabadulván a microsofttól - újra kirukkoljon egy ilyennel az androiddal szemben... de azt hiszem, itt más (amerikai...hm...) erők is beszólnak majd a háttérben.

(#36135) Elims válasza karldergroße (#36134) üzenetére


Elims
veterán

Isten szòljon belőled! :-)

BringasIsti: "...Én annyira nem tudom magam beleásni a dolgokba...így hát nem kísérletezek"

Pont ezért hasznàlnak olyan nagyon sokan android-ot. :-/
De így teljesen érthető.

(#36136) gyulavezir válasza karldergroße (#36134) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

így legyen!!! :C

(#36137) imi290 válasza Elims (#36129) üzenetére


imi290
aktív tag

Nekem valahogy akkor is drága.Egy 2012-ben kiadott telefonért valahogy nem tudnék kiadni 390 eurót,hirtelen ennyit dobott a kereső.
Ellentétben a Lumia telefonokkal,a 930 ami most a zászlóshajó 429 euró,és az 2014-es modell. Meg hardverileg sokkal erősebb.

Nekem még az N8-ra Made in Finland van ráírva .Jó az alkatrészek tuti Kínában készültek,de akkor is. :))

[ Szerkesztve ]

(#36138) karldergroße válasza imi290 (#36137) üzenetére


karldergroße
senior tag

A c7-emre meg made in Hungary :-)

(#36139) simongab


simongab
senior tag

1 hónapig próbáltam egy Androidos cuccot, szép, jó csilingel meg minden, de az igazi az N8 :D Logikájában a Windows Phone áll a legközelebb az N8 hoz szerintem... Lehet egy 530 ast kipróbálok

(#36140) akos3 válasza simongab (#36139) üzenetére


akos3
addikt

de csak próbáld :P Minőségében és tudásában is alulmarad nem csak a többi lumiától de az N8-tól is :)

(#36141) Elims válasza imi290 (#36137) üzenetére


Elims
veterán

Rosszul kerested. De persze én nem mondom meg,hogy ki mit használjon.Csak próbálok tippet adni. ;-)

SimonGab: "szép, jó csilingel meg minden, de az igazi az N8"

:-)))))

Nem itt keresett a múltkor vki egy kamera modult?Láttam egy hirdetést a hardveraprón.Sim kártya lett beletörve az egyébként működő n8-ba.5e Ft-ért árulják.
Arra simán rámennék.

(#36142) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Egyéletem egyhalálom, énbiza felraktam a Delight N8 v6.4-et
hááááát
őszintén megmondom, kéne valaki, aki jobban ért hozzá, de szerintem kurvajó :C

(#36143) Anulu79 válasza gyulavezir (#36142) üzenetére


Anulu79
addikt

Link van hozzá? :)

(#36144) Francia91 válasza Anulu79 (#36143) üzenetére


Francia91
veterán

Itt van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36145) Elims válasza gyulavezir (#36142) üzenetére


Elims
veterán

Így rànézve nem lehet rossz. :-)
De a Taylor szerintem veri.Az az "üres",tiszta Taylor rom azokkal kényelmi dolgokkal megspékelve szerintem jobb.
Ha mégvki felrakja írjon kérem. Mondjuk én a Taylor-t akkor sem cserélném le,de szivesen olvasnék ròla.

(#36146) Anulu79 válasza Francia91 (#36144) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi!

(#36147) gyulavezir válasza Elims (#36145) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hogyan tudom a telefonomon újratalapíteni a v9-et? úgy veszem észre, hogy az elmúlt pár hónapban nagyon lelassult. Mondjuk nyilván tettem érte, hiszen minden sz*rt felraktam rá, amit csak értem, és persze 90%-át egyből hajítottam is le róla, de mint látom megviselte a rendszert.
Csak simán nyomok egy formatot és vissza a taylort?
Ennyi?
Remélem nem kell előtte downgradelni...

Ha újratelepítem, elvesznek:
- a térkép poi-k, útvonalak, stb?
- a "megtanult" szavak (mivel eléggé rákaptam az emailezésre a telóról, jó lenne, ha nem kellene megint mindent újra bepötyögnöm :-)
- böngésző jelszavak, oldalak, stb

Vagy ha csinálok egy biztonsági mentést és újrahúzom a telót és visszaállítom, az akkor jó lesz?

Előre is köszönöm!

(#36148) Tomcat válasza gyulavezir (#36147) üzenetére


Tomcat
őstag

"Vagy ha csinálok egy biztonsági mentést és újrahúzom a telót és visszaállítom, az akkor jó lesz?"

Én egy ilyen esetnél kerültem idegtépő végtelen ciklusba. A végén skandináv ROM downgrade majd V9 upgrade lett a megoldás , és majd ezután minden egyes fontos cuccot egyesével visszapakolni.
Nekem a downgrade természetesen minden adatot visszaállíthatatlanul törölt a telefon memóriájából.

Tomcat

(#36149) imi290 válasza gyulavezir (#36147) üzenetére


imi290
aktív tag

Az amúgy ha jól tudom,le is van írva Taylor oldalán,hogy nem tesz jót neki ha vissza állítod a régi dolgokat.Sajnos rá kell szánni egy kis időt.Múltkor nekem is úgy volt.Egy amit vissza tettem a telefon könyv és a jegyzetek,azok nem kavartak be :)

(#36150) Elims válasza gyulavezir (#36147) üzenetére


Elims
veterán

Taylor oldalán le van írva.Most sajnos nem tudom linkelni,mert volt vmi változás az oldalán.
Olvass picit visszább,vki linkelte.
Megéri újrarakni mindent.Az a kristály tiszta Taylor rom szerintem atomstabil! :-)

Ahogy Imi is írja,nagyon óvatosan a biztonsági mentéssel.Én talán csak a telefonkönyvet merném,de inkább azt sem.Memóriakártyára rámásolni és onnan olvastatnám be a telefonnal.
Taylor azt írja,hogy inkább semmit ne rakjunk így vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.