Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkJedi


DarkJedi
csendes tag

Nokia N8

Olvasd el, mielött kérdésed lenne! Sokat segíthet:

]Használati útmutató
Technikai paramérek

Haznos linkek:
Nokiaprogramok (forum, programok - regisztrálás ajánlott)
Nokia N8 fanclub (programok)
Nokia Conversations (friss hírek)

GYÍK:

A fényképezőm homályos, fényes képet csinál:
-Vagy piszkos a lencse, vagy közel van a kezed a lencséhez. Vaku használata esetén érdemes odafigyelni az ujjunk elhelyezkedésére, hogy ne zavarja a kép tisztaságát.

A rendszer gyakran fagy, újraindul:
-Sajnos, egyes készülékekben gyári hibás a memória chip. Amennyiben a soft/hard reset sem segít a probléma kiküszöbölésében, érdemes szervízhez fordulni.

Felraktam egy programot, de az instabil, fagy, kilép:
-Minden telepített program után érdemes újraindítani a telefont a garantált működéshez.

Kompatibilis-e az S60v5 alapú szoftwerekkel:
-Egyesekkel igen. Lehet részleges, teljes vagy semmilyen kompatibilitás. Érdemes a S'3 alapúakat keresni.

Van-e különbség a független és a szolgáltató függő telefon között:
-Van. A szolgáltató függő telefonban plusz (régió függő) szolgáltatások vannak telepítve, melyeket kedvünk szerint törölhetünk. Ami tényleges eltérés, az a frissítés. A független azonnal, a függő "hamarosan" kapja meg. Ezen kívül a bejelentkező animáció és egy logo a hátulsó oldalon.

Érdemes-e hacket, modot, cooked sw-t feltenni:
-Általában nincs. Ezeket saját felelősségre használja az ember. Mindenki döntse el maga és jól nézzen körbe, mielött belevág. A hackek és modok általában törölhetőek (ha más nem, szoftwer resettel). A cooked-sw más tészta. Ajánlott forum.

A kijelzőn folt(ok) vannak:
-Sajnos az AMOLED hátránya, hogy előfordulhatnak ilyen gondok. Sarokban lila folt, vagy beégett kép/szöveg, mely a háttérben is látszik. Szervíz javaslott.

Hogyan tudom az email klienst beállítani, hogy a mobilon törölt elemeket ne törölje a postaládámból:
-Bővebb leírás ITT.

Nem tudom a kamera hangot kikapcsolni:
-Szolgáltató függő készülék esetén hiányozhat a menüpont. Ezt telepítsd fel és restartolj! Utána bent lesz a menüben a némítási lehetőség.

Az USB-OTG nem viszi a pendrive-/winchesterem:
-Áramellátás vagy fájlkezelés lehet a probléma. Körülbelül 200mA ellátást tud biztosítani, mely egy winchesternek nem biztos hogy elég. Amennyiben elég kell hogy legyen, akkor a fájlrendszer lehet a ludas, mivel csak FAT32-ig kezel. Tehát érdemes erre formázni/partícionálni a külső adattárolókat.

Az USB-OTG és/vagy BT nem ismeri fel az egerem, billentyűzetem etc...:
-Az átlagos külső eszközök többségét felismeri. Amennyiben nem, akkor is érdemes 2-3-szor próbálkozni. Ha sikertelen a próbálkozás, más eszközt kell keresnünk.

Mekkora fájlokat kezel, játszik le:
-Avi esetén a 3 gigás se gond, MKV esetén 1,5 giga tuti.

Milyen tokot érdemes vennem:
-Sokan használják a gyári silicon tokot. Mindenesetre ez személyiség függő, ki mit akar.

Kelle-e tartanom a Microsoft + Nokia házasságtól:
Nem. Minket nem érint különösebben még egy darabig.

Ajánlott programok:
Nokia Internet Rádió
Panorama (panorama fotó program)
Opera (böngésző)
Folder Player (zenelejátszó - loseless és mappa támogatás)
Fring (MSN)
Skype
X-plore (total commander szerü intéző)
Music Stopper (időzítő, mely programokat csuk be előre beállított időben)
SymTorrent (torrent kliens)
UpCode (QR kód olvasó)

Kasya munkája.

[ Módosította: philoxenia ]

(#2) turorudi94


turorudi94
tag

Nekem meg elromlott az N8asom :(

Mert megérdemled.

(#3) Karma


Karma
félisten

"mozgásérzékelőt (giroszenzor, hogy pontosak legyünk)"

Ha meg még szakmailag is helyesen akarod írni, akkor gyorsulásmérőt (accelerométert) írsz, ugyanis giroszenzor éppenhogy nincs benne :P

“All nothings are not equal.”

(#4) Karma


Karma
félisten

Apropó, én nem sok multitáccsot tudtam kipréselni egyik S^3-as telefonból se. Támogatja a nagyítást és szevasz, ugyanaz, mint pl. a HD2 esetében a Sense-en.

Bár elvileg és nagyon remélhetőleg a rendszer tudja fogadni a második érintést is normálisan, akkor még lehet menteni egy kicsit a dolgokat.

Bathory Peti:
Persze, jól jönne, mint ahogy a billentyűzetnek is nagyon jól jönne, de ez a hardver képtelen két ujjnál többet kezelni, és még azt is csak inverzióval.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5) Bathory Peti válasza Karma (#3) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

Szerintem a multitouch a játékoknál is jól jön.Lásd az iphone játékokat.

[ Szerkesztve ]

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#6) bob011 válasza Karma (#3) üzenetére


bob011
tag

A gsmarena szerint:

"Built-in accelerometer and proximity sensor ",

bármit is jelntsen ez szakmailag.

Egyébként vártam már a tesztet nagyon. :C

(#7) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Na végre a nokia is csinált az n95 után egy telefont.Mert nekem eddig a nokia ugy tünt ,hogy nem képes fejlődni,roszabbnál roszabb telefonokat dobott piacra.Ezzel szerintem is késtek egy kicsit.De ez a telefon tetszik.Ki fogom próbálni.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#8) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Nem is olyan erős ár érte én azt hittem kb annyiba fog kerülni mint az Iphone4, na most

akkor melyiket éri meg megvenni???

Jó kis teló lett ez de én azt hittem élesebbek lesznek azok a képek amiket csinál.

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#9) korpicschess


korpicschess
veterán

No mindjárt elolvasom. ;]

szerk:
turorudi94:
Mi baja lett? :F

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#10) toldy


toldy
őstag

Ez az , végre. Hazajöttem neki is ülök. :C

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#11) joey04


joey04
titán

Ez az n8 arra jó, hogy csökkenjen a hátrány. HW fronton elég nagyot léptek előre, de a konkurencia még mindig jobb. Ebből látható, hogy igen nagy lemaradást kell ledogozniuk. A szoftvernél meg egy picit léptek előre.Használható kategória alja. Már a konkurenciához mérve.papíron mindent tud, csak ugye a funkciókat használni kell, ez a rendszer meg nem ad elég kényelmet hozzá. Házon belül nagy lépés, de azon kívül nem egy kiemelkedő darab. Kb ezt vártam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) EczkE


EczkE
addikt

Nem rossz, de ez a menü annyira unalmas... a menüképeket meg se néztem inkább. :B

Asszem mindenféleképpen!

(#13) Karma válasza bob011 (#6) üzenetére


Karma
félisten

Szakmailag pont azt jelenti, amit mondtam.

Az accelerométer három tengely mentén mér gyorsulást. Leegyszerűsítve a dolgot a telefonra ható erők hatását méri, tehát ha pl. az asztalon hever, akkor 1G gyorsulást mér az egyik tengelyen (talán Z, most nem tudom megmondani pontosan). Más szögben tartva ez máshogy oszlik el.

A giroszenzor elfordulást mér az egy-kettő-három tengely körül.

A proximity sensor meg azt nézi infrával, hogy ott van-e a fejed a telefon előtt.

---

Az N8-ban (és az iPhone4-et kivéve az összes többi telefonban) csak accelerométer van, giro nincs. Van, ahol megpróbálják (tipikusan kevesebb sikerrel) emulálni ezt a magnetométer bevonásával - ilyen például a Wave -, de konkrét hattengelyes érzékelés csak az i4-ben van.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14) sunone


sunone
aktív tag

iphone, andorid winmob7 menő
nokia nem menő
...és ezen az sem változtat, ha az N8 vagy használhatóságban, vagy felszereltségben az egyik legjobb a piacon.

(#15) bob011 válasza Karma (#13) üzenetére


bob011
tag

Köszönöm a leírást, most már világosabb a kép.

(#16) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

A S^3-at nem írták újra az alapoktól. Az az S^4 lesz elméletileg.

Ez az SN-es összekötés nagyon logikátlan, viszont a natív Facebook program fut Ovi név alatt, azért visz oda, ha azon keresztül írsz, nem?

(#17) Bog válasza sunone (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Megjott az elso juzer, akinek faj, hogy nem a Nokia a kiraly. N8-rol irom, ezert nincs ekezet.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na vége itt van! Jó teszt, gratula :R Teljesen lényegre törő, és mind pozitív, mind negatív oldalát leírja :)

Viszont pár dolog. A rádió az 5530-amon is tudja ezt az animációt. Nemtudom, mitől függ, de van mikor a frekvenciával játszik, van mikor az RDS adatokkal. Ez lehet csatornától is függ, illetve az is lehet, hogy teljesen random dolog.

A másik, tegnap néztem épp egy videót, ahol egy monitorra volt köve, mellette USB egér, és bill. Egy játékot tolt épp rajta, és ott neki működött a multitouch.

Az EQ-nál meg ha rámész valamelyikre nem lehet valahogy előcsalogatni opciókat, és ott szerkeszteni? Elég baklövés lett volna kihagyni a manuális piszkálást..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#19) Bog válasza Arthuro_Adam (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

ha nativ, akkor minek hozza Ovi? Felesleges lepesnek tunik, ha a menuben nyomok a social networks pontra akkor is elobb az Ovi nyilik meg.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#20) Bathory Peti válasza Bog (#17) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

Nem tud ékezeteket irni?Ezt most nem értem.Nem olyan mint az iphone hogy nyomva tartod,és akkor előjönnek a karakterek?Ne már hogy nincs ékezet.Remélem azért sms irásnál van?

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#21) Davey7


Davey7
senior tag

Valaki nezi a Dexter c. soroztot? Ott mar adtak a foszereplonek egyet es promozzak a sorozatban :)

(#22) KillArmy


KillArmy
tag

Hát sajnálom hogy ez lett a nagy N8-ból... :( Szerintem egy ilyen drága telónál már egyértelműnek kéne lennie, hogy prociból azért valami izmosabb kerüljön bele, és akkor a kijelzőt még nem is említettem. Egy érintőképernyős okostelefonnál ezek kb. a legfontosabbak szerintem, meghát tényleg, az ember ennyi pénzért már elvárna valami szebb és izgalmasabb OS-t, jobb testreszabhatósággal.
Nem vártam sokat ettől a telótól, szóval végülis nem csalódtam. Egy SGS/Desire sokkal jobb vétel szerintem, ebben a kategóriában

(#23) Bog válasza Barthezz2 (#18) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

a Nokia szekhazban neztuk ezt a hdmi-multitouch dolgot, ott mondta es mutatta a termekfelelos, hogy nem mukodik. Az eq-t en is nyomkodtam, de csak kivalasztani tudtam a hangszimeket, ha megnezed a menukepet nincs is ¨opciok¨ gomb.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) Bog válasza Bathory Peti (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

de, tud. Csak előbb meg kell nyomni a karakter előtt a rákerülő ékezet gombját.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) Barthezz2 válasza Bog (#23) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igaz, azt nem is figyeltem. Nem értem mért hagyták ki :(

A fent amit linkeltem videót, ott 2:52-től látszik, hogy odanyúl, és belezoomol, majd vissza, ami a telefonon is látszik, meg a monitoron is amire rákötötték. Lehet akkor nem működik mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#26) bikkamokka


bikkamokka
tag

Jó cikk.
Nekem az nem tetszik, hogy mindig bemegyün az ovi-ba? Na ne...
Az üzemidő határozottan tetszik, itt jön ki a gyengébb hardver (processzor és kijelző) előnye.
A kamera nem is oly rossz, mint vártam, a read only QuickOffice fájó pont, bár teljes verzió (ha jól emlékszem) csak az E szériában van, az E51-től.
Összességében nekem inkább pozitív véleményem, főleg, ha az ára is esik.

(#27) AMD ehog válasza Bog (#17) üzenetére


AMD ehog
aktív tag

Pedig lehet ékezetet bevinni, a baloldalon lévő ´,˝,¨ gombokat kell először lenyomni, majd az ékezethez tartozó betűt.

(Egyébként ez jobb, mint a hosszanlenyomós változat)

(#29) BalanceR


BalanceR
addikt

Vártam a tesztet, hogy majd jól leesik az állam, de nem így történt...
Innovációk szempontjából korrekt a kütyü (USBhost, Extrém kamera ,HDMI...)
De szerintem nem ütött akkorát, mint kellett volna...
A legjobban a kamera részét vártam, de valahogy nem az igazi...
Ha a Nokia akar még valamit ebben az világban, nagyobbat kellett volna alkotnia.
Remek cucc, de szerintem egy éven belül lesz olyan androidos cucc, ami ugyanezeket az újdonságokat tartalmazza (ugye a HDMI már van Motorola XTben, és egy kis moddal az USBhost is megoldható bizonyos telóknál) és ebben az esetben a Nokia megint csak vánszorog a HTC/Samsung/Sonyericcson után...
A Symbyan halott platform ez tény, de az S^3nak nem kell feltétlenül annak lennie.
Egy kicsit több designal új felhasználói felülettel még lenne esélye...

Maga a cikk jó lett, viszont hiányoltam egy pár dolgot:
Komolyabb kameratesztet ( éjszakai vakus képek különböző távolságból, több beltéri kép...)
A HDMI tesztet (pár film, képek TVn visszanézve, netezés a TVn...)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#30) Konflikt válasza Davey7 (#21) üzenetére


Konflikt
addikt

de csak a hetfoi reszben cserelt N8-ra (s05e03), mert ez elso kettoben meg N96-ja volt:)

teszthez:
a tobb mint 2 napos uzemido eros hasznalat mellett, az azert tobb mint oke.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#31) Karma válasza Barthezz2 (#25) üzenetére


Karma
félisten

A galéria tiltja csak le a zoomolást HDMI-re kötve, mint ahogy pl. a képek közötti váltáskor mindenféle effektet. Kapásból megjelenik a következő, ha elhúztad az ujjad, nagyon júzerfriendly. Attól még a játék reagálhat az eseményre, ha úgy látja jónak.

Illetve elég sok effektet letiltott a rendszer, amikor én láttam.
És még így is lassú volt kikötve.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#32) Ricardo


Ricardo
félisten

Összességében nem rossz készülék A rendszert ahogy olvasom azért éri kritika, mert túlságosan hasonlít az elődökre. Mivel nekem bejön így nez nem hátrány számomra. Összetettség sem, mert legalább ismerem:)

"Mindegy, hát ezt kaptuk, majd témákkal jól megvariáljuk, illetve létezik már az SPB Mobile Shellnek is olyan verziója, amit rá lehet nyomni a rendszerre. Ezt nyilván a buhera-orientált júzerek fogják majd erőltetni, a vásárlók zöme azonban az ilyesmiről nem is hallott, ők majd bámulják a statikus menüt."

A buhera orientáltak megoldják, a többieknek meg külön jó hogy nem változott sokat.

Hardver:
Kicsit "gyengébb" a proci, de ezek szerint nem okoz gondot a rendszer sebességében. A kijelző felbontása lehetne nagyobb, de majd élőben megnézve tudok véleményt alkotni. Az optika visz mindent. Az akku kellően jól teljesít (én féltem hogy nem lesz elég az 1200, és sajnáltam az 1500-as leváltását), még erős használat esetén is.

Jó cucc lesz ez. Nem a legerősebb a piacon, symbianos,nem pörög forog a menü nem csillog villog, megbízhatóan és csendben teszi a dolgát ahogy kell. Van erősebb szagosabb színesebb, de bőven hozza azt amit kell.

Szerk: Háttérképet lehet mindegyik főképernyőre beállítani vagy csak témaszerkesztővel lehet megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#33) Barthezz2 válasza BalanceR (#29) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Remek cucc, de szerintem egy éven belül lesz olyan androidos cucc, ami ugyanezeket az újdonságokat tartalmazza (ugye a HDMI már van Motorola XTben, és egy kis moddal az USBhost is megoldható bizonyos telóknál) és ebben az esetben a Nokia megint csak vánszorog a HTC/Samsung/Sonyericcson után...

Azért várjuk meg azt az 1 évet, és majd ezt utána beszéljük meg. Jön majd a meego, meg valamikor az s^4 is. Nem mondom, hogy tuti megváltást hoz, de az ellenkezője sem biztos még :)

(#31) Karma: Értem. Végül is logikus, akkora felbontásra már tényleg sovány ez a proci..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#34) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

"egy átlagos kompakt fényképezőgépben 1/2,5 inch szokott lenni"

Nem azért, de nem 1/2,3 ez a bizonyos tipikus érték? Én mindenhol ezt látom.

"A microUSB csatlakozón keresztül nagyjából 300-400 MB/s sebességgel történik az adatok mozgatása."

Ez tuti, hogy elírás ugyanis az USB 2.0 maximum elméleti sebessége 480 Mb/s (= 60 MB/s), szóval esetleg 300-400 Mb/s lehet, vagy 30-40 MB/s. :U

A képalkotó képességek kapcsán: a kamera nagyon jó lett, bár az utolsó képen látszik a zajszűrés hiánya(?). A 20 centis makró viszont nem valami hű de jó érték. A videó szintén zajos kicsit.

A Symbian^3 nem hozott túl nagy újításokat, S60v5 foltozás, ennyi :( Az USB OTG, és HDMI dicséretes dolgok azért.

(#35) Konflikt válasza Ricardo (#32) üzenetére


Konflikt
addikt

megbízhatóan és csendben teszi a dolgát ahogy kell.

mintha Bog ezt irta volna:

Bár elvileg a nálunk járt telefon(ok) már véglegesnek tekinthetőek szoftveres szempontból, sajnos mindkét eszköznél beleszaladtam egy-két csúf hibába. Először az Ovi regisztrációnál kerültem végtelen ciklusba (az újraindítás segített), egyszer nem tudtam felvenni a hívást, mert a kijelző nem oldott fel, egyszer pedig a levelezés hatására mélyült teljes sötétségbe a termék, amin megint az újraindítás segített csak. Vannak még tehát néha gondok, nyilván jönnek majd az újabb szoftververziók, de továbbra sem szeretjük látni, ha egy gyártó ilyen hibákkal engedi ki az első szériát.

mondcsak te melyik telefonrol beszelsz?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#36) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sajnálom de nekem tetszik. A funkcionalitást jobban értékelem mint a csilli-villit. Ha nem lenne az i8910, akkor bizony megvenném.

valami

(#37) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Na erre vártam énis egy fél éve. Hát az árától függ. Ez a teszt vegyes érzelmeket keltett. Ha t-mobilnál lesz 25 kezdővel, meg értelmes részlettel akkor benevezünk egyre. (bár kétlem a 30 latti kezdőt mert a galaxy-s is 29el kezdődik) :(

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#38) Ricardo válasza Konflikt (#35) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem mondtam hogy nem fordul elő hiba. Hanem hogy egy kiforrott rendszer amivel most "az a baj" hogy nem reformálták át az alapoktól.

szerk:
"de továbbra sem szeretjük látni, ha egy gyártó ilyen hibákkal engedi ki az első szériát."

Mégis ez már általános.

[ Szerkesztve ]

(#39) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Szerintem nem lett ez rossz, a hardver nagyjából megfelelő, az összeszerelési minőségről mindenhol azt írják, hogy példátlana tobbi Nokiához képest. Szerintem ez nem a csúcsmodell, az N82 termékvonalát viszi tovább.
A kamera dícséretes, a felbontás szerintem elég, bár a kezelőfelületen tényleg dolgozhattak volna...
A böngésző remélem, normális lesz a frissítés után, a legújabb Ovi Maps meg támogatja már a Multigesture-t. A zenelejátszó szintén jó lett.
De ezeket a kezdeti szoftveres hibákat nem fogadom el, mindig ez van Nokiáéknál. Az 5800-val is ez volt. Egy pár hónap múlva a legtöbb bug biztosan javítva lesz.

"A microUSB csatlakozón keresztül nagyjából 300-400 MB/s sebességgel történik az adatok mozgatása."

Ez viszont szarvashiba, ez egy PCI-e slotos SSD kártya sebessége. 35-38 MB/s lehet a megfelelő érték.

[ Szerkesztve ]

(#40) jooker82 válasza Bog (#24) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha még nálad van a telefon,nagy kérés lenne,hogy pár xenon vakus képet csinálj???Lehet,hogy makroba azzal csináltad,de inkább arra lennék kiváncsi,hogy 2-4 méterre hogy villan...van e a többi telóhoz hasonló zaj vagy a pl 4 méterig eljut e a fény..ugyebár a SE-nak jó villanói vannak..kiváncsi lennék ez mit tud..
A videofelvételt stereonak reklámozta a gyártó...neked erről mi a véleményed?? mert szerintem csak olyan álstereonak tűnik...
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#41) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Bog Tudod mi fáj? Az hogy az objektivitás halvány parányi porszemét se hordozzátok magatokban! Olyan lett ez az értékelés, mint ha egy anti Nokiás írta volna!
A tegnapi szutyok Samsung Galaxy 5 ajánlott lett ez meg csak tetszett? Ez egyszerűen NEVETSÉGES! Persze végig érződik a cikken, hogy lehúzzátok ezt a nagyszerű készüléket.

Fikázzátok a felbontást, a processzort, stb de az már nem jut eszetekbe, hogy talán azért nem raknak 1-5 Ghz-es procit bele és feleslegesen magas felbontású kijelzőt, hogy ne merüljön le pár óra után... Ezért nem kéne meglepődni az üzemidőn, a Nokia ésszel használja a hardvert nem eszetlenül mint pl a HTC. Az meg tény, hogy az agyon istenített ANdroid hardverigénye egyre brutálisabb!

[ Szerkesztve ]

(#42) RedBoyforCE


RedBoyforCE
csendes tag

Jó teszt lett :K
Tetszik nagyon a készülék, és ha lesz ugyanilyen tudású (12Mpixel, Xenon vakus), QWERTY-s modellváltozat is, mindenképp arra cserélem az N82-t.

Nokia 3210 -> Nokia 3330 ->Nokia 6600 -> SE K750i -> Nokia N82 -> LG GW620 -> Nokia N82 -> HTC Desire Z -> Samsung Galaxy Note 3 -> Oneplus 3T -> Onellus 7T-> Samsung S21FE -> Samsung S22 Ultra

(#43) Misály válasza Ricardo (#32) üzenetére


Misály
addikt

Én örülök hogy nem variáltak a rendszerrel meg logikával, kezembe veszem és ismerős minden, mindennek ismerem a helyét. Egyetértek a nokia logikájával és szerintem nem vagyok egyedül.

Viszont ez az ovi-s sn link eléggé hajmeresztő lehet. Böngésző még mindig ergya, ami viszont nekem kell ( nevjegyzek, telefon, mail kamera, gyors-gps usb-otg ) az jó benne. A többi nem izgat túlságosan. Csak ezeket féltettem de ezek a funkciók rendben vannak. amiket kifogásoltál Bog azoktól nem is vártam csodát azokban legendásan szarul teljesít a nokia. Mindenesetre a kedvemet nem vette el a vásárlástól, legyen egy értelmes kezdő a t-nél média mánia s-el és már hozom is ki.

(#44) Olcsi válasza Davey7 (#21) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hehe... én is felfigyeltem rá! :D Gondolkoztam is, hogy milyen modell lehet, mert nagyon tetszik formára, és még nem láttam, de már megvan a válasz! :C

(#45) Konflikt válasza Ricardo (#38) üzenetére


Konflikt
addikt

megbízhatóan és csendben teszi a dolgát ahogy kell.

ezt irtad, pedig az N8 a teszt alapjan kozel sem megbizhato (meg).

es megis mitol lenne mar "kiforrott rendszer"? nalam egy teljesen uj OS ami most jelent meg, es erosen beta allapotban van, bugos, kozelsem tartozik a megbizhato, es kiforrott kategoriaba.

es igen, ez a legnagyob baj, h nemmertek hozzanyulni ehhez az elavul vacak szar GUI-hoz.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#46) Probber


Probber
őstag

A menüről készült képekről még nem mondanék semmit, inkább megvárom a videót. A processzor 680 MHz-e ha elég, hogy elvigye a rendszert, akkor szerintem elég. Nem kell feleslegesen túlméretezni, ez meg is látszik a készenléti időn. A fotók szerintem egy "mobilhoz" képest nagyon is szépek, hiszen ez még mindig nem egy fényképezőgép. Sok okosságot belepakoltak a Symbianˆ3-ba, de egyben nagyon "ódivatú" is maradt. Nekem talán egy kicsit kuszának is tűnik, várom a videót. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#47) Jeanne d'Arc

Többet vártam, és azért az ára elég durva ha úgy nézzük még 30 ezer forint + és már Iphone 4-et vehetünk.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48) fateless


fateless
veterán

Huh, ez a készülék tetszik. Igazából mindent tud, ami nekem fontos egy telefonban, kivéve a fizikai qwerty gombsort. Ettől függetlenül el tudnám képzelni. Főleg, hogy a térkép miatt máris lehet spórolni 20k-t egy másik készülékhez képest.
Bár előbb venném meg a San Francisco-t, mint ezt, de most leszokófélben vagyok, és nem cserélek, míg nem lesz nyomós okom rá.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#49) tjb007 válasza RedBoyforCE (#42) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lesz, legalábbis mostanában nem.

[ Szerkesztve ]

(#50) KillArmy válasza =Mentor= (#41) üzenetére


KillArmy
tag

Az N8 kb 2,5x annyiba kerül mint a Galaxy5... Szerinted ennyivel jobb a nokia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.