Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37251) TommyX_ válasza csabyka666 (#37246) üzenetére


TommyX_
őstag

A windows nem írja ki nálam a sebességet, amúgy simán jobb egér gombbal küldtem, megnéztem a saját gépes küldést, az tényleg lassabb, nem is vártam meg a végét.

"Nézzétek el nekem, de lehet, hogy elkárhozok."
Én már elkárhoztam akkor. :DDD , mert én is Win Phone-t használok már.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37252) imi290 válasza csabyka666 (#37248) üzenetére


imi290
aktív tag

Gondolj csak bele,egy telefont általában 2 évig használnak.Ez a teló,2010-ben jött ki.Én 2011-ben vettem,januárban,azaz lassan 5 éves lesz.Szóval te is kihasználtad a telefont meg én is.Csak én nem válok meg tőle továbbra sem,igaz nekem könnyebb dolgom van mert sem skype-ot,sem vibert nem használok :D

(#37253) kpal válasza csabyka666 (#37248) üzenetére


kpal
veterán

Grat! :) Én majd valamikor jövő év vége felé váltok ,addig N8 lesz . De persze nem adom el. Megy a többi Nokia telom mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#37254) csabyka666 válasza TommyX_ (#37251) üzenetére


csabyka666
addikt

A Windows nekem sem, csak ha fenn van a PC Suite, és sajátgépből nyomatom.
Ezek szerint ez ennyit tud. Na, majd talán a 820-as kihasználja a BT adaptert.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37255) csabyka666 válasza imi290 (#37252) üzenetére


csabyka666
addikt

Nekem megfelelne, de néha úgy érzem, szívatom magam, mert helyenként olyannyira lassú, hogy őrület. A teló maga egész gyors, de az alkalmazásokkal már van baj.

Ja, és ez nem az N8 hibája, mert érdekes, a WhatsApp nagyon jó, gyors is, de a Viber botrányos, Skype meg (már) nincs is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37256) csabyka666 válasza kpal (#37253) üzenetére


csabyka666
addikt

Én sem tudnám eladni, annyira hozzámnőtt. :)
2 dolog fog hiányozni: Xenon vaku (a jóféle kamerával) és az FM transmitter. :(

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37257) kpal válasza csabyka666 (#37256) üzenetére


kpal
veterán

Igen azok lehetnének már alapdolgok így 2015-ben.

(#37258) Francia91 válasza csabyka666 (#37256) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem a Xenon marad ;]

Az FM Transmitter sjanos nem, mert 5 évvel az N8 után olyan rohadt nehéz lenne beletenni bármibe is... :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37259) kpal válasza Francia91 (#37258) üzenetére


kpal
veterán

sose akarnak mondhatni tökéletes mobilt gyártani :)

(#37260) Silverr válasza Francia91 (#37258) üzenetére


Silverr
aktív tag

Pedig elég sok modellben van Fm Trasmitter csak szét kell nézni ;)

(#37261) MK VII válasza csabyka666 (#37248) üzenetére


MK VII
veterán

Nagyon jó telefon a 820-as.. Én N8-ról 820-ra váltottam.. Egyáltalán nem bántam meg.. Nekem szempont volt a Glance, mert ugye megszoktam N8-on..
Akkuja lehetne kicsit acélosabb szóval, ha keményebb használatnak teszed ki akkor már akár délután töltőre rakhatod.. Általános jelenség 820-nál.. Nem minden esetben akku hiba.. Sajnos ez ilyen..
Nekem a jelenlegi 820 ( mert ez már a második ) hál' istennek most jól bírja.. Két napot simán megy egy töltéssel. Tegnap lőttem egy képernyőfotót. Elég jól bírja.

Telefonálások, net, chatelés. Minden volt benne.

Összességében egy nagyon szerethető telefon. Könnyű kezelni, azt csinálja amit akarsz nem azt amit ő akar, nem akadozik, nagyon smooth a menü meg minden, játékok is szépen mennek rajta.
Na. Szóval nem fogod megbánni..

(#37262) gyulavezir válasza Silverr (#37260) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hááát, én spec 31-et találtam...
Ezt azért nem mondanám soknak

(#37263) Francia91 válasza Silverr (#37260) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, azokban meg a kamera emlitesre meltatlan, ezt elfelejtetted hozzatenni. De olyan masik, mint az N8 osszessegeben, nincs,erre utaltam volna.
HDMI, Transmitter, normalis kamera + Xenon vaku, stb....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37264) akos3 válasza Francia91 (#37263) üzenetére


akos3
addikt

óh igen az N8 elkényeztetett minket :)

(#37265) Elims válasza csabyka666 (#37254) üzenetére


Elims
veterán

Ez most komoly??Tényleg lenyomtàl 3 hsz-t egymàs utàn??Miért nem vàrod ki legalàbb az 5percet?Ha meg benne vagy szerkessz!

(#37266) T. I. válasza Elims (#37265) üzenetére


T. I.
senior tag

Mindenkinek külön válaszolt, már az is baj?!

Az N8 remek darab, nehezen pótolható. Mérlegelni kell, kinek mi a fontos. Nekem a nagy képátló (5"), a microSD és a biztonságos OS volt szempont. Vaku, transzmiti, viber nem érdekelt. Kinek mi jön be, az biztos, hogy a serpenyő egyik oldalán a valós vagy vélt igényekből lejjebb kell adni. A 820 15e-ért remek választás! Hajrá! ;)

(#37267) Elims válasza T. I. (#37266) üzenetére


Elims
veterán

Erre most inkàbb kihagyom a vàlaszt.

Nagyon kényelmes a n8,formàra hasznàlhatòsàgra mindenképp.Nekem egyetlen gondom volt vele -a hasznàlhatòsàgban :-) - az íràs. :-( A menükezelés,àtlàthatòsàg minden jò,a billentyűzet viszont picit kényelmetlen hosszabb tàvon.Sajnos -nekem- keskenyek/picik a betűk. :-( Persze sokàig hasznàltam,de talàltam ezen szempontbòl kényelmesebbet,de màsban nem jobbat.

(#37268) simongab válasza Elims (#37267) üzenetére


simongab
senior tag

Meg egy kicsit lassú. Én a céges teló mellett használom, most megint tesztelek majd egy fekete péntekes androidos csúcstelót, de aztán visszatérek az n8 hoz :D

Sajna a Facebook kliens kérdés problémáját még nem, de a memóriagondokat megoldottam. Most 5 éves egyébként a telefon :D

(#37269) kpal válasza simongab (#37268) üzenetére


kpal
veterán

Én Facebook-ot csak Opera mini és Mobil-on keresztül használtam .

(#37270) Elims válasza simongab (#37268) üzenetére


Elims
veterán

Rakj fel egy Taylor rom-ot és nem lesz lassù. :-)
Komolyan.
+a memòriagond is le lesz tudva -bőven-..

(#37271) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok. Félig-meddig elköszönök, de a topikot figyelni fogom.
Pár hónapja vettem egy LG nexus 4-et használhatósági, támogatottsági szempontok miatt. Kellett rajta pár dolgot cserélni, még most sincs igazán belakva. Vannak hibái, a gps-t, kamerát egyenesen szidom. Sőt, ha tudom, hogy fogok fényképezni viszem magammal az N8-at. Egyszerűen a nexussal csak nagy nehezen tudok éles képet lőni. Autómata fkusza van és ahogy kicsit bemozdul a telefon - amikor rányomok a kijelzőre - bemozdul. Azt hiszem mindig is hiányolni fogom, de reménykedek hátha visszatér a Nokia a piacra egy újabb tökéletes telefonnal. Pedig még Lengyelországból is vettem egy tartalék N8-ast alkatrésznek - tökéletesen működik. Az N8-as az eddigi legjobban szeretett telefonom.
De az örömteli felfedezés volt, hogy az új munkahelyemen egy illetőnek van N8-asa :))
Kitartást kívánok minden hű N8 tulajnak.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37272) Francia91 válasza Freeman007 (#37271) üzenetére


Francia91
veterán

Őszintén megvallva, fotózás terén kb csak a Galaxy S4 Zoom, és a PureView Nokiák tudják hozni (és überelni) az N8 szintjét, más nem nagyon rúg labdába mellettük, ami azért nem rossz teljesítmény egy 5 éves telefontól, akárhogy is nézzük... :)

Nekem Lumia 1020 lett az utódja, hétfőn, max kedden érkezik meg. De marad az N8 sok tulajdonsága miatt, viszont méltó utódot kap kamera terén :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37273) Freeman007 válasza Francia91 (#37272) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Sőt, az a tény, hogy nem sok telefont tudja azt a szintet fényképezésben, méginkább emeli a Nokia fényét, hírnevét. Nekem a windows rendszer nem annyira szimpatikus ezért is lett droid, bár ezért se vagyok oda meg vissza.

Köszönök minden segítséget amit itt kaptam Tőletek :R

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37274) csabyka666 válasza MK VII (#37261) üzenetére


csabyka666
addikt

Közben hétvégén kezelésbe is vettem, és elég jól belaktam. Gyárira visszaállítottam mindent, és nulláról építettem fel a dolgot.
Amit leírtál, az pontosan úgy igaz, sajnos az akksis dolog is. Enyém már egy 2 éves készülék, szóval egy cserét lehet, hogy megérne valami izmosabb akksira, mert ha nagyon nyüstölöm, 4-5 óránál nem bír többet. :(

Eddig 1 "fagyást" produkált, de az is csak pillanatnyi volt, a Messenger nem reagált semmire, de aztán megint gyors lett minden. :)

@ (#37265) Elims: Bocsi... :U

@ (#37266) T. I.: A 820-ból meg az N8-ból lehetne egy jó kombót csinálni. :) A 820 kamerája, hm, érdekesek a színek - nem jobb vagy rosszabb, csak másabb, mint az N8. Megszokás kérdése, nem vagyok művész, apróhirdetésekre lefotózni a termékeket teljesen jó. :)

Nekem maradt volna az N8, ha - akár lassan is - tudná hozni azokat, amiket a WP alapból hoz: egy kalap alá veszi az összes üzengetős dolgot. Nekem a munkám miatt is fontos, hogy Viber, WhatsApp, , Facebook, Skype egyidőben menjen, ezt sajnos nem tudta az N8, nem csak a sebessége miatt, hanem egyszerűen nincs is rá néhány app, ami nekem kellene.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37275) Francia91


Francia91
veterán

Kész a gyűjtemény... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37276) TommyX_ válasza Francia91 (#37275) üzenetére


TommyX_
őstag

Majdnem, hiányzik a 808. :DDD

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37277) Francia91 válasza TommyX_ (#37276) üzenetére


Francia91
veterán

Hát igen, arra már nem futotta.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37278) kpal válasza Francia91 (#37275) üzenetére


kpal
veterán

Grat ! Szépek! ;) :K 1020 fóliásan vetted ?

(#37279) Francia91 válasza kpal (#37278) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, fóliásan, és egy gumírozott tok is járt hozzá :)

De az biztos, hogy én telefontól még életemben nem láttam ilyen jó képminőséget... :D

Vaksötétben, 5 Mpixel....

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37280) csabyka666 válasza Francia91 (#37279) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem olvasható az apróbetűs írás a kék löttyön, ez így gagyi...

De valójában csak irigykedem. :D ;]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37281) kpal válasza Francia91 (#37279) üzenetére


kpal
veterán

Ütős PV kamera :K

(#37282) Elims válasza csabyka666 (#37274) üzenetére


Elims
veterán

Semmi. :-)
Köszi!

Francia: Nem rossz fotò,de n8 vaksötétben odaver neki (is). ;-)

(#37283) Francia91 válasza Elims (#37282) üzenetére


Francia91
veterán

Teljesen automatikus módban lőttem, ha egy picit állítok a fehéregyensúlyon, már nem ez lenne a helyzet... ;) :P

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37284) Elims válasza Francia91 (#37283) üzenetére


Elims
veterán

O.K.,de a n8 szebbet csinàl.Főleg ilyen kisebb helyiségben.Én csinàltam vmikor pàr teljesen sötét nappalis képet n8-cal,megszòlalnak a fotòk!
De tény,hogy ez is szép. :-)

(#37285) simongab válasza Francia91 (#37283) üzenetére


simongab
senior tag

Nagyon jó kép lett, pont a fotós képességei miatt gondoltam hogy veszek egyet , kár hogy a kameramodult másba nem rakják. 5 évig fejlesztette a Nokia. Aktív fotós vagyok egy 5D II mellé jó lenne másodgépnek :P Mennyiért vetted?

(#37286) TommyX_ válasza simongab (#37285) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha minden igaz, ezt vette meg.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37287) Francia91 válasza TommyX_ (#37286) üzenetére


Francia91
veterán

Igen :K

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37288) MK VII válasza Elims (#37284) üzenetére


MK VII
veterán

Ennyire nem lehetsz elfogult... :)
Szerintem pont nem csinál jobb képet az N8.. Nekem mindig az volt a bajom az N8 kamerájával, hogy élettelen fakó képeket csinált.. Számomra sosem volt tökéletes az N8 kamerája.. Felbontásban jó nagyon, de egy Iphone 5S is sokkal élet telibb, részletesebb, szebb képeket csinál. Egyik nap lőttem pár képet egy régi Sony J-vel és szebb képet csinál azzal a nem is tudom talán 5mpx-es kamerájával mint az N8.. Sokkal szebbek a képek. Több a szín nem olyan fakó mint az N8-al lőtt képek..

(#37289) T. I.


T. I.
senior tag

Vasárnap nekiajándékoztam unokaöcsémnek (14éves) az N8-amat. Ő még értékeli rajta a sok offline játékot, és úgy voltam vele, inkább ő nyúzza, kattingasson vele, mint hogy a fiók alján porosodjon.

(#37290) Francia91 válasza MK VII (#37288) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, be kell vallani, hogy ebbol a szempontbol nem jobb az N8-as. Az meg biztos, hogy nem csinal jobb kepet az 1020-asnal :D

Amugy en manualisan mindig allitgattam egy picit az N8 kamerajan, es nem volt eletlen, valamint fako, ezt a reszet viszont cafolnom kell. Az iPhone 5S-es temaban viszont egyetertek, meg a tobbiben is, foleg hogy most az 1020-ast kattintgatom... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37291) Francia91 válasza Elims (#37284) üzenetére


Francia91
veterán

Felül a Lumia 1020, alul a Nokia N8-as fényképe. Automata mód, 5 Mpixelre állítva mindkettő, 100%-os kivágás részlet...
Ezek után is az N8 fele hajlik a véleményed?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37292) akos3 válasza MK VII (#37288) üzenetére


akos3
addikt

nem akarok beleszólni a vitába, de az iPhone 5S-nek sztem korántsem olyan jó a kamrája mint amit elvárhatnánk. Összehasonlításképp csináltunk a barátnőmmel (neki az van) képeket az én lumia 720-ammal és saját bevallása szerint is jobb képeket cisnált a lumiám, pedig papíron gyengépp a kamerája..
N8 sztem nagyon király (volt) kamerában :)

(#37289) T. I.

Igy legalább nyomon tudod követni hogyan amortizálódik majd le :D

[ Szerkesztve ]

(#37293) T. I. válasza akos3 (#37292) üzenetére


T. I.
senior tag

Szerencsére 60km-re lakik tőlem. :D Amúgy már az okozott öröm megérte. Nem hiszem egyébként, hogy valaha is visszatérnék N8-ra, meg gyűjtő se vagyok. Nálunk a fotózás kérdést megoldotta párom 1020-asa, ami valóban elképesztő képeket lő, N8-cal nem egy kategória.

(#37294) Elims válasza MK VII (#37288) üzenetére


Elims
veterán

Nem vagyok elfogult. :-)
Te hány n8-cal próbáltad ki ezt a "fakó"ságot?Nem lehet,hogy a kameralencsével volt vmi?Közel sem fakó,12mp-ben meg meglátszik a légy ..akármilye is. ;-)

Francia: Ilyen fotós témában egyértelmű,hogy azt lehet beállítani szebbnek amelyiket éppen szeretnénk.
Próbáld meg ugyanezt légyszives ne ilyen kis helyiségben és meglátod a különbséget.

(#37295) MK VII válasza Elims (#37294) üzenetére


MK VII
veterán

Konkrétan kettő N8-cam volt.. Illetve most is megvannak csak törött kijelzővel.. :(
Verőfényes napsütésben jók a képek, de egy picit felhősebb időben vagy szürkületben esetleg lakásban vagy lámpafénynél már nincs a helyzet magaslatán az automata fehéregyensúly szabályzása..
Iphone 5S agyon vissza veri automata üzemmódban..
Legtöbb ember nem szarozik meg pepecsel hanem fényképez.. Mint pl én is.. Nem állítgatok.. Alapon csináljon szép képet és kész..

Na jó.. Nehogy azt mond, hogy nem csináltam azért vele szép képeket.. :D
Tud ez ilyet is nah..
De kevesebb fénynél az Iphone 5S fölénye szerintem nem kérdés..

[ Szerkesztve ]

(#37296) Elims válasza MK VII (#37295) üzenetére


Elims
veterán

Én nagyon sok képet csináltam n8-cal,napfényben,bent,este ben,este kint,teljes sötétben,stb.,amivel egyetértek,hogy lámpafénynél nincs teljesen a helyzet magaslatán és a sima iphone5 is picit szinesebb képet csinál,ez tény,de nem részletesebbet.Ezeket a telefonokat 12mp-en alázza a n8,ez meg másik tény. :-)
Csak nehogy elkezdjük azt ami kb. fél/egy évente előjön egy telefoncserénél,"'hát ez a n8 nem is olyan jó.Sőt egyenes szar,nem is tudom hogy tudtam használni."
Előtte két hónappal meg szopogatta mint a nyalókát és majdnem istenként tisztelte...
Most itt nem rólatok írok,de volt már itt ilyesmi egy-két éve.

Egy szó mint száz,ha vkinek jobban bejön még most a 1020 akkor használja azt,ha vkinek a n8 akkor azt,de nagyon ne hasonlítgassuk,mert nem biztos,hogy a várt eredményt érjük el.

(#37297) MK VII válasza Elims (#37296) üzenetére


MK VII
veterán

Félreértés ne essék.. A felbontásával nekem sincs gondom egyáltalán.. Sőt.. Abban a mai napig csak pár telefon tudja felvenni vele a harcot, de színtelítettségben már vannak jobbak..
:R

(#37298) Elims válasza MK VII (#37297) üzenetére


Elims
veterán

Ezt halkan aláírom. :-/
:-))

(#37299) Francia91 válasza Elims (#37294) üzenetére


Francia91
veterán

3 éve N8-asom van, ez idő alatt ellőttem vele pár képet, elhiheted... ;)
Szó sincs arról, hogy rossznak állítanám be, hiszen láttad az Erdélyben készült képeket, amik az N8-assal készültek. Csupán arról van szó, hogy a fizikát nem tudja meghazudtolni az N8 sem, akármilyen szép képeket is csinál. Nagyon jó telefon, fotós viszonylatban még a mai mezőnyben is vígan megállja a helyét, ami 5 év elteltével azt kell mondjam, hogy nem kis teljesítmény ;) . De akárhogy is szépítjük, a Lumia 1020-szal nem tud versenyre kelni, sem színtelítettségben, sem részletességben, de ezt nem is várom tőle, ugyanis hatalmas technikai különbség van köztük. Ennek ellenére nekem marad az N8-as másodtelefonnak, ahogy még az N82-esem is megvan, és néha bizony azt is előveszem. Ugyanis ahogy írtam, még bőségesen megállja a helyét, ha a fotós és videós képességeit nézzük, a Xenon vaku és az 1/1,83"-os szenzor azért még ma sem elterjedt páros, és a 720p videója is a legszebbek között van

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37300) csabyka666 válasza Francia91 (#37299) üzenetére


csabyka666
addikt

Az N8-at a Symbian tette tönkre, pontosabban a programok hiánya. Engem nem érdekelt, hogy lassú, nem érdekelt, hogy kicsi a kijelzője, viszont azzal már nem tudtam megbarátkozni, hogy Skype egyáltalán nincs, a Viber botrányosan lassú, facebook is csak a JAVA-s van, a gyári kliens katasztrófa...nem sorolom tovább.

Én is WP-re tértem át, és eddig úgy néz ki, megérte! N8 marad, de a szoftverek hiánya miatt nekem már nem alternatíva sajnos, pedig egy szerethető kis telefon. 2011-ben vettem újonnan (úgy emlékszem, vagy 2010, már nem tudom), azóta a gyári akksival megy. Egy újabb jó példa arra, amiért a Nokia összeborult...egy életre gyártottak telefonokat. Mondhatnak nekem akármit, egy agyonsztárolt Galaxy S "sok" ennyi idő alatt már 3x kipusztult volna a kezemből.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.