Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36651) imi290 válasza Tomcat (#36650) üzenetére


imi290
aktív tag

Az a baj,hogy a Microsoftra gondoltam,csak tudat alatt írtam Nokiát . :B A Microsoft jön ki új telefonokkal szeptemberben,azt olvastam valahol.
Jövőre már szerintem is lesz új Nokia.

(#36652) kpal válasza Francia91 (#36649) üzenetére


kpal
veterán

Igen különbözőek vagyunk :)

(#36653) gyulavezir válasza imi290 (#36651) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Szerintem NEM lesz...

(#36654) Tomcat válasza imi290 (#36651) üzenetére


Tomcat
őstag

Majd meglátjuk mi hogyan alakul. Ahhoz képest hogy mi volt a "tényállás" úgy fél-egy évvel korábban ma már más a helyzet. A döntéshozókon kívül szerintem senki nem tudja hogy mi lesz a Nokia márkanévvel a továbbiakban, de majd meglátjuk hogyan alakulnak a további fejlemények. Én reménykedem a pozitív folytatásban és új Nokia telefonokban amelyek között meg lesz az N8 "utódja" is.

Szigorúan az én saját meglátásom, véleményem, vagyis az én értelmezésemben az utolsó Nokia telefon a 808PV (volt), az ez után kiadott többi műanyag tokos "csempés valamihez" már nem sok köze volt az eredeti (a többiekhez képest talán túlontúl igényes) fejlesztőgárdának. Volt a kezemben szinte mind, nyomkodtam, próbáltam megérteni a logikát, a működést, próbáltam bebeszélni magamnak hogy jó lesz ez, megszokom majd, de nem sikerült. Sajnos azt kell hogy mondjam hogy csupán Microsoft Mobile telefonok lettek évekig a még mindig jól csengő Nokia márkanév alatt kihozva.

Tomcat

(#36655) dionaea válasza Tomcat (#36654) üzenetére


dionaea
őstag

+1.

(#36656) Cilinder001


Cilinder001
tag

Ezzel odab@...hat a microsoft! [link]

(#36657) Elims válasza Tomcat (#36654) üzenetére


Elims
veterán

Én hasonlòbòl màr pukkantottam egy kisebb vitàt màs topikban.
Itt az igazsàg! :-)

(#36658) Salmi


Salmi
tag

Lehet ők is rájöttek arra, amire a Jolla is (már korábban): ha nincs elég megfelelő minőségű app a rendszeredre, hívd segítségül az Android-ot :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#36659) Tomcat válasza Elims (#36657) üzenetére


Tomcat
őstag

Az a helyzet hogy egy alapvető emberi rossz tulajdonság (főleg a fórumokon) hogy sokan megpróbálják a saját döntésüket és véleményüket másokra ráerőltetni mint de-facto igazságot és helyes utat. Én mindig csak akkor alkottam saját véleményt amikor kipróbáltam a csempés telefonokat is ahogyan a W8-at és a társait és levontam a konzekvenciát, vagyis azt hogy nekem ez nem kell, mert nem nekem tervezték.
Persze vannak itt a fórumon is akik talán onnan kapják a fizetésüket és vért izzadva is leoltanak mindenkit akinek más a véleménye, vagy ha valaki egyenesen rossz véleménnyel van a csempékről akkor már-már éhes hiénaként ugranak is rá hogy ízekre szedjék. Talán mert ez okoz neki(k) élvezetet, talán mert éppen ezért fizetik ő(ket)t.
Aki a fentiek alapján magára ismer mint egy szemellenzős Microsoft fan vagy mint egy sima Microsoft alkalmazott az talán gondolkodjon el rajta.

Tomcat

(#36660) Ijk válasza Tomcat (#36654) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a gond hogy a piac miatt a Nokiának is be kellett állni a sorba.
Az N8 és a 808 telefonok multimédiás funkcióval, amire igény van az pedig multimédiás kütyü telefon funkcióval.
Ha az emberek a vékony tepsiket veszik, ha a tesztoldalak negatívumként hozzák fel ha egy telefon vastag, "kicsi" a kijelző, akkor a gyártó kénytelen elmenni a divat irányába. Az Apple a legjobb példa, az iphone-t ergonómiailag átlag kézbe tervezték, kényelmes egykezes használatra. És a trendek miatt kijött a 6-os a jelenlegi formájában, vékony és széles lett.
A nokia számomra mindig a masszív, megbízható készülékeket jelentette. A Lumiával ez megszűnt, átmentek a multimédiás kütyük világába. Jó lenne ha visszatérnének és N8-hoz hasoló prémuim telefont dobnának ki olyan rendszerrel mint a symbian. Egy alacsony erőforrás igényű, egyszerű rendszer, viszont egy üzletember számára minden alkalmazást és funkciót magában tartalmaz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36661) Tomcat válasza Ijk (#36660) üzenetére


Tomcat
őstag

Igen, gyakorlati gondom is van amiatt hogy a mai 5"-os tepsik ergonómiai okokból kifolyólag a telefonáláson kívül szinte mindenre jók. Ha mégis telefonálni akarok akkor meg az N8-at veszem a kezembe. Fura világ fura igények és sajnos ehhez igazodott a különböző cégek termékpalettája.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#36662) Salmi


Salmi
tag

Elég kockázatos lenne nekik N8-hoz (vagy N808-hoz) hasonló készülékkel kijönni. Mi abba a körbe tartozunk, akiket érdekelne egy ilyen telefon, de a többséget a látványosság (nagy méretű és felbontású kijelző, erős grafika és ezekhez szükséges hardverek, stb.) vonzza. Belőlünk meg nem biztos, hogy megélne a cég :).

(#36663) Ijk válasza Salmi (#36662) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fene tudja, szerintem előbb utóbb lecseng ez az őrület is.
Múltkor bementem a MM-ba és végig szinte ugyan az a koncepció, már a márkákat sem könnyű megkülönböztetni.Az a vicc ha azt mondják otthagyom az N8-at és bármelyiket elhozhatom, de azt kell használnom évekig akkor bajban lettem volna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#36664) gyulavezir válasza Salmi (#36662) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Pedig én legalább kettőt vennék...

(#36665) Tomcat válasza gyulavezir (#36664) üzenetére


Tomcat
őstag

Én is vennék egy ezüstöt és egy feketét. :)

Tomcat

(#36666) Elims válasza Tomcat (#36659) üzenetére


Elims
veterán

"...Én mindig csak akkor alkottam saját véleményt amikor kipróbáltam a csempés telefonokat is..."

Én szintén!Vakon nem beszélek..

Ljk: "Az a gond hogy a piac miatt a Nokiának is be kellett állni a sorba."

Sajnos ez a tömör lényeg.

Salmi: "Elég kockázatos lenne..."

Nagyon kockàzatos lenne egy nagyon komoly reklàm nélkül.És még akkor is lehet belőle egy komolyabb mínusz. :-/

(#36667) kpal válasza Ijk (#36663) üzenetére


kpal
veterán

Nekem haverom olyan örült a friss telefonok utáni vágya ,kb. a 3310 -es megjelenése óta havi szintem, igaz változó 2-4 db új telefont vesz és csak újat, mert annak az illatát szereti. :D Én meg eggyel is elvagyok évekre :B szeretem egy telefont kihasználni , belakni. Haver meg csak 1 nap múlva eladja gyorsan mert nem tetszik a színe neki . :)

[ Szerkesztve ]

(#36668) Joe215 válasza kpal (#36667) üzenetére


Joe215
aktív tag

Volt már orvosnál? :N

(#36669) kpal válasza Joe215 (#36668) üzenetére


kpal
veterán

Nem, de kész kabaré a srác közel 40-hez :B :D

[ Szerkesztve ]

(#36670) karldergroße válasza kpal (#36669) üzenetére


karldergroße
senior tag

És miből él? Én is ezt a munkát szeretném végezni... :)

[ Szerkesztve ]

(#36671) Elims válasza kpal (#36667) üzenetére


Elims
veterán

Én régen így voltam a nőkkel.Màra olyan lettem mint te. :-)
Így közel a 40-hez..

(#36672) kpal válasza karldergroße (#36670) üzenetére


kpal
veterán

Két melója van , és otthon lakik szülőkkel ,így minden pénzt elver :B

#36671) Elims:Mire én is annyi leszek ,addigra úgy leszek én is a csajokkal. :) ( van kb. 10 évem. :) )

[ Szerkesztve ]

(#36673) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Szerintetek létezik az, hogy downgrade-nél megmarad a telefon lezáró kód?
Helyzet a következő: tesómé a telefon, karácsony előtt szép simán felraktam neki a v9-et. Most sikeresen felrakott valami kódos kijelző lezáró progit, persze a kódot nem tudja. 5db 0 nem működik, 12345 sem.
Próbáltam halott módban újrarakni de valami fájl hiányzott neki a telepítő mappából (két hete raktam újra egy n8-ast, azóta nem variáltam a telepítő fájlokkal) ezután akartam downgrade-lni, de az sem ment végig, amikor a telefon kommunikációjára várt hiába nyomkodtam a gombokat, semmire nem reagált.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36674) imi290 válasza Freeman007 (#36673) üzenetére


imi290
aktív tag

Szia !

Lehet hülyén hangzik,de nem kell sem downgrade,sem update ahhoz hogy a telefon elfelejtse a biztonsági kódot.Elég ha csak a gyári beállítások visszaállítását csinálsz.Jaj nem ahhoz is kód kell. :B

Próbáld meg a Hard reset funkciót,jónak kell lennie.

(#36675) Freeman007 válasza imi290 (#36674) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi, megpróbálom. Írok, hogy sikerült-e.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36676) Elims válasza imi290 (#36674) üzenetére


Elims
veterán

Így van,ez vissza állítja a gyárit.
Viszont Freeman,mivel csináltad a phoenix-ben?Refurbish vagy sw update?

(#36677) Freeman007 válasza Elims (#36676) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Csakis refurbish. Az az igazi újratelepítés, az sw update-t sose használtam.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36678) Elims válasza Freeman007 (#36677) üzenetére


Elims
veterán

Nem szóltam. :-)

(#36679) Freeman007 válasza imi290 (#36674) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Tesóm szerint nem sikerült a hard resettel sem. Pontosan minek kell történnie? Rezzenés, csippanás stb?
Holnap megint megpróbálom újrarakni, ha nem sikerül, csinálok képeket, hátha van valami ötletetek.

szerk: Elims: :)

szerk,szerk: esetleg tudtok valami megbízható progit amivel le lehet zárni a telefont/kijelzőt? Gondolok itt a droidos ujjkeresztülkasul húzogatos féle képernyőzárra..

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36680) TommyX_ válasza Freeman007 (#36679) üzenetére


TommyX_
őstag

Belle extra buttons tud "swipeos" zárat is.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36681) Freeman007 válasza TommyX_ (#36680) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi :)
Tesóm alkotott valamit, most megy a telo v9 euro 3-assal, halott módban rakta fel. Működik a gyári telefonzár kód is.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36682) MK VII


MK VII
veterán

Üdv skacok..
Holnaptól ismét egy ilyen csodamasinát használok. Már-már hiányzott.. :)
Egyszerűen nem lehet elszakadni ettől a telefontól...
Az előző is még mindig megvan "kis" szépséghibával :D
Annyi kérdésem lenne.. OneDrive használható rajta? Van hozzá app?

(#36683) TommyX_ válasza MK VII (#36682) üzenetére


TommyX_
őstag

Filesplus program esetleg jó lehet.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36684) MK VII válasza TommyX_ (#36683) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm kipróbálom...
Ilyen, hogy Viber, IM+ működnek?

(#36685) TommyX_ válasza MK VII (#36684) üzenetére


TommyX_
őstag

viber: csak üzenet nincs hanghivás
im+: slick program esetleg jó lenne?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36686) MK VII válasza TommyX_ (#36685) üzenetére


MK VII
veterán

Viber üzenet nekem elég.
IM+ a gtalk kezelésére kell. Úgy emlékszem, hogy az N8-on használtam. Na majd akkor holnap megpróbálom öket. Köszi.

(#36687) Freeman007 válasza MK VII (#36686) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Slick jól viszi a gtalk-ot, azt használom nap mint nap.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36688) MK VII válasza Freeman007 (#36687) üzenetére


MK VII
veterán

Rálesek köszi :)

(#36689) Tomcat válasza TommyX_ (#36685) üzenetére


Tomcat
őstag

Azért N8-on a Viber bár még mindig működik de eléggé "mezítlábas". Valóban lehet rövid szöveges üzeneteket küldeni a partnereknek és ők is tudnak válaszolni de rettenetesen lassú maga a program és ha nagyobb méretű képeket vagy animációkat próbál valaki küldeni egy N8-on futó Viber-re akkor esélyes hogy hibaüzenetet ad mindkét oldalon. Egyébként én is használom még mindig.

Tomcat

(#36690) Elims válasza Tomcat (#36689) üzenetére


Elims
veterán

Inkàbb whatsapp.Megbízhatòbb.

(#36691) MK VII


MK VII
veterán

Teljesen elfelejtettem már,hogy hogyan tudom a gmail címtáramat a névjegyzékhez csatolni. Segítsetek légyszíves.. :) Pedig régen ment mint a karikacsapás :)

(#36692) MK VII


MK VII
veterán

Na most már tényleg hülyének érzem magam..
Nokia fiókot hol állítom be a telefonon? Sehol nem találom.. Ha jól tudom a Nokia fiók kell ahhoz, hogy össze szinkronizáljam a gmail-el.
Kerestem a régi írásaimat itt topikban amiben hosszasan leírtam ennek a menetét valakinek,de azt sem találom.. :(
Hát hiába.. Rég volt N8-am nah.. :)

(#36693) Francia91 válasza MK VII (#36692) üzenetére


Francia91
veterán

A Nokia fiokokat tudtommal megszuntette a Microsoft,
. En sem tudok bejelentkezni az enyemmel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36694) MK VII válasza Francia91 (#36693) üzenetére


MK VII
veterán

Értem. Ettől függetlenül a gmail-os címtáramat valahogy rá tudom varázsolni vcf meg mindenféle fálj nélkül? Vagy megyünk vissza a kőkorszakba?
Most mérges vagyok magamra,mert régen pikk pakk megoldottam a névjegyeim importálását,de már nem jut eszembe semmi sem róla ( hát hiába öregszem :) )... Na majd munka után otthon lehet kicsit belemerülök egy két oldalba hátha találok rá megoldást.
Köszönöm a válaszod.. ;)

(#36695) Salmi válasza Elims (#36690) üzenetére


Salmi
tag

Valamint mellette szól még, hogy a fejlesztők továbbra is frissítik!

(#36696) Elims válasza MK VII (#36694) üzenetére


Elims
veterán

Most akkor te végülis telefonkönyvet szeretnél àtrakni egyik telefonròl a màsikra??
Ha igen,milyenről milyenre? (Gondolom N8-Ra?)

Salmi: Tényleg,egy nem elhanyagolandò tény.

(#36697) MK VII válasza Elims (#36696) üzenetére


MK VII
veterán

Nem nem..
A gmail-os címtáramat akarnám rászinkronizálni a telefonra. Előzőleg mikor volt N8-am akkor simán ment. Most vagy nem emlékszem mindenre,hogy hogy csináltam vagy közrejátszik a sikertelenségemhez az,hogy megszüntette a Nokia a Nokia fiókot.

(#36698) TommyX_ válasza MK VII (#36697) üzenetére


TommyX_
őstag

Igaz régi cikk, de talán működik még. :U
vagy
ez esetleg.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36699) Elims válasza MK VII (#36697) üzenetére


Elims
veterán

Éértem!
Így viszont el kell,hogy keserítselek... :-(((
Esélyed nem lesz a dologra. :-(
Én is szerettem volna ezt megcsinàlni,de fél nap sikertelenség utàn -ha jòl emlékszem- pont Tommy írta meg itt,hogy a symbian és a gmail között minden kapcsolat megszünt.Leàllítottak a google-nél vmi symbian-ra vonatkozò szervert. :-(

(#36700) Francia91 válasza Elims (#36699) üzenetére


Francia91
veterán

Ez kb akkor lehetett, amikor megszüntették a Nokia fiókot... Teljes mértékben el akarják kaszálni a rendszert. A folyamat a Skype felvásárlásával kezdődött, ha pontosan megfigyelitek a folyamatokat....

1. 2013 márciusában a Microsoft felvásárolja a Skype-ot, és itt vezeti be, hogy kizárólag a Skype alkalmazással lehet használni a Skype fiókot, rá pár hónapra a Nokiát is felvásárolja (innentől volt 2 év kihagyás a térképfrissítésekben is)

2. 2013 május - június táján megszűnik a Nokia időjárás működése is

3.. 2014 elején megszűnik a Skype Symbian-ra, nem lehet használni

4. 2014 novemberében a felhőbe szinkronizálás és a Nokia fiókok megszűnnek

Szerintem teljesen tiszta és átlátható a folyamat, és annak lényege :U

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.