Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) szp1


szp1
addikt

Na ! Benéztem egy kicsit, hátha kapok valami hasznos infót a sym'3-al kapcsolatban.
Visszaolvastam kicsit, rájöttem ez egy fotós rovat.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6002) Ufff


Ufff
senior tag

Pár esti kép Sümegről. Telefon, ne hasonlítsátok fényképezőgépekhez!

Esti kép1
Esti kép2
Esti kép3

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6003) Ufff válasza jacis (#6000) üzenetére


Ufff
senior tag

Gyárija nem jó? Nekem a Dia2-höz egész jó volt.
Az is ExtUSB-s?

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6004) Ufff válasza szp1 (#6001) üzenetére


Ufff
senior tag

Mert most mindenki a kamerára kíváncsi. Büntetésből csinálj pár képet, és tedd szépen fel! :P

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6005) szp1 válasza Ufff (#6004) üzenetére


szp1
addikt

Áááh.....nekem csak 8 megapixelem van EDOF-fal....C7....de az a topik totál halott....látszik, hogy a nokia "rétegtelefon" lett. Lassan történelem. Viszont én egyre jobban csípem.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6006) Ufff válasza szp1 (#6005) üzenetére


Ufff
senior tag

Lassan történelem. Miért? Megmondom őszintén, hogy ezentúl már csak symbian-os telefont akarok. Volt androidon kívül minden, de egyik sem nőtt hozzám. Bár a HTC azért a TouchFlo-val ütött, csak alatta a Winfos nem az igazi. Lassú tetü. Ha gyors lenne, egy álom lenne, na de nem az.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6007) ferkope77 válasza jacis (#6000) üzenetére


ferkope77
csendes tag

De komolyan... Nincs a DHD-nak saját topicja?

(#6008) Ufff válasza ferkope77 (#6007) üzenetére


Ufff
senior tag

Megszeretett minket. Vagy csak várja a Mojito party -t. :D :C

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6009) szp1 válasza Ufff (#6006) üzenetére


szp1
addikt

Nem pejoratív akartam lenni, hanem realista.
Nézd meg : kijön egy sokadik androidos cucc, pillanatok alatt akkora topikja lesz mint ide Lacháza....és "szakmai" dolgokról megy a témázás, nem egymást nyalogatják körbe a tulajok. Ráadásul segítenek is a lámáknak. És akkor az iphone-ról még nem is beszéltem.
Mindegy, nekem tetszik a C7, aztán csak boldogulok egyedül is.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6010) jacis válasza ferkope77 (#6007) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem a HD-ről kérdeztem :W

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6011) bgabek válasza Ufff (#6002) üzenetére


bgabek
tag

Kapitány Hotel klassz :)

(#6012) Ufff válasza bgabek (#6011) üzenetére


Ufff
senior tag

Apró hibák azért voltak, de amúgy egész jó volt. A szálloda meg gyönyörű volt, ez az épület, meg a kivilágítása az egyik legszebb az országban, ha nem a legszebb.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6013) Ufff válasza szp1 (#6009) üzenetére


Ufff
senior tag

Itt a fotózás is szakmainak tekinthető. Szerintem itt is segítünk mindenkinek, akinek valami nem megy. Most épp a fotózás volt a téma, előtte egymásnak estünk, meg ilyenek. Nem tehetünk arról, hogy mindenki ért mindent, mindenkinek jó minden. Ezért vettünk Nokiát...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6014) 3XV válasza Ufff (#6013) üzenetére


3XV
tag

Egyetértek.
szp1: Sokáig követtem egy androidos telefon topikját, amíg az volt a kiszemelt. Úgy vettem észre, hogy a hozzászólások egy jelentős hányada ROM-cserékkel, stb.-vel foglalkozott. Persze több a lehetőség is, de Symbiannál nem is látnám akkora értelmét egy ilyen beavatkozásnak (ha nálam tapasztaltabb userek megcáfolnak, elfogadom). Itt inkább az egyes (adott!) funkciók minél jobb kihasználásával lehet többet foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#6015) Lord Zero válasza szp1 (#6009) üzenetére


Lord Zero
addikt

nekem volt ennyolcasom, helyette lett céhetes, aztán egy kis ideig még birtokoltam egy másik ennyolcast (a céhetessel szimultán), a mérleg kábé ez: a 12 mpx AF helyett egy sokkal gyengébb EDOF kamera, cserébe egy sokkal érintésérzékenyebb és finomabban használható kijelző. stabilitásban abszolút pro-céhét (a céhét nem akadt ki egyszer sem, az ennyolc többször is), de belátom, h nem tudok érdemben összemérni, mert ez simán lehet, h a hozzám került egyes egyedek esendőségén múlott.
a saját empíriámból meg nem lesz tézis (így nem hangoztatom : ))

konkrétan mi baj/kérdés a telefonoddal kapcsolatban? vagy pusztán a házon belüli hierarchia szellemisége az, aminek margójára e hszt vésned kellett? : )
itt is segíteni fognak, hidd el (én biztos, ha tudok)

nem, mindegy

(#6016) szp1 válasza Ufff (#6013) üzenetére


szp1
addikt

Értem én, köszi. Azért máskor is benézek, hátha felcsippentek valami használható info-morzsát a sym'3-al kapcsolatban is.
Én sajnos a fotózás terén leragadtam az SLR szintjén, általában valami jófajta ISO 100 -as töltettel ( még van a hűtőben )...ha lesz rá keret, áttérek elektronikusra. ;) Még gyűjtögetek.

Lord Zero: köszönöm a hsz-t, a C7 nekem sem fagyott még le és mint mondtam eddig meglepően jól elvagyok vele. Konkrét problémám most nincs, csak kíváncsiságból néztem be ide. Viszont találtam olyan érdeklődő hozzászólást, aminek megválaszolása valószínűleg elsikkadt a nagy képözönben. Persze senkinek nem akarok a fogadatlan prókátora lenni, ha valaki kérdez, kérdezzen addig amíg választ nem kap.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6017) Kvazár válasza szp1 (#6005) üzenetére


Kvazár
őstag

Lehet nem növekszik a Nokia tábor olyan ütemben mint a többi, de vagyunk egy páran: [link] :K

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#6018) szp1 válasza Kvazár (#6017) üzenetére


szp1
addikt

1'997 óta ( régen volt ) egy év kihagyással nokia telefonjaim voltak és most is az van.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6019) Kvazár válasza szp1 (#6018) üzenetére


Kvazár
őstag

Nem volt az olyan régen. Nekem is kb. akkortól van mobilon, de nekem nem csak Nokiám volt. ;)

Eladó cuccaim: -

(#6020) szp1 válasza Kvazár (#6019) üzenetére


szp1
addikt

Ez már nagyon off lesz, de maxon carryphone majd benefon delta voltak az első fecskék...leírni sem akarom a dátumokat. :O

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#6021) ferkope77 válasza jacis (#6010) üzenetére


ferkope77
csendes tag

Nem azt írtad h Desire HD?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6022) Misály válasza ferkope77 (#6021) üzenetére


Misály
addikt

en is ugy tudtam hogy ez nem egy Desire HD-s topic....

(#6023) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Estét!
Hátha valakit érdekel.
Kipróbáltam a Symtorrentet ami ingyenesen tölthető OVIról.
Minden fasza. 1 szépséghibája van.
Elvileg G-s routerrel 6MB-s nettel (ez van anyósoméknál) 200K fölé nem megy a letöltés. Egyelőre nem tudom miért nem (up nincs).
Holnap megnézem otthon az N-es rúterrel.

[ Szerkesztve ]

(#6024) gabeeen válasza AndrewTdi (#6023) üzenetére


gabeeen
tag

Üdv
Nálam is ez van.. N-es routerrel 10M-os nettel is mindíg max 200k -val tölt..
lehet le van korlátozva gyárilag?

(#6025) AndrewTdi válasza gabeeen (#6024) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Lehet. Vagy talán a titkosítást nem bírja a telefon?
Esetleg a sok szeletet nem tudja egy időben "lemezre írni"?

(#6026) tomi564 válasza AndrewTdi (#6025) üzenetére


tomi564
csendes tag

Lehet, hogy a hálózati kapcsolat nem bírja a sok szálat gyorsabban kezelni, de azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a hirtelen túl nagy adatforgalom generálás miatt lekorlátozták (nehogy sokba kerüljön vkinek):)

(#6027) MarKoo válasza AndrewTdi (#6023) üzenetére


MarKoo
őstag

Pont most próbálgattam én is. 250kbyte/s a max, viszont ha JoikuSpottal megosztom a mobilnetem, akkor stabil 1Mbyte/s a letöltési sebesség. :) Jó lenne ha teljesen ki lehetne iktatni a számítógépet és a telóra kapásból ilyen sebességgel jönne.

(#6028) emre33 válasza AndrewTdi (#6023) üzenetére


emre33
addikt

nekem is ennyi, vagyis 170 körül.
WIFI és Symsmb-vel 1,5MB/sec tartósan másoltam PC és telefon közt.

Netem 2,8MB/sec képes.

Szóval vannak hiányosságai ennek a proginak erősen..

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6029) emre33 válasza AndrewTdi (#6025) üzenetére


emre33
addikt

Sok kapcsolat, 25 gyári korlát, 19 kapcsolattal bírnia kell.
Symsmb-nek is elég nagy "gépigénye"

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6030) AndrewTdi válasza tomi564 (#6026) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Hát igen. Azért kíváncsi lennék, hogy teszteli-e valaki (napi általános mezei user használattal) ezeket a programokat.
Meg lehetett volna írni ezt a (talán) korlátozós dolgot úgy is, hogy külön lehet osztani mobilnetet (3g) és wlant és a korlátozás is ennek függvényében alakulhatott volna. Nem hinném, hogy annyival többet kellett volna melózni rajta.

Vagy túl sok az elvárásom? :)

Ha már torinál tartunk. próbálta már valaki a telefon ZIP progiját? Pl 90 rar fileba csomagolt avi-t is ki tud tömöríteni megfelelően?

(#6031) jacis válasza AndrewTdi (#6030) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia,

Igen ki tudja tömöríteni.

Korlátozás valszeg tényleg van mert a kollegámnál (N8) is max. 200k-val jön amit tőlt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6032) jacis


jacis
nagyúr

[link]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6033) Gyula84 válasza MarKoo (#6027) üzenetére


Gyula84
veterán

Milyen net van nálatok mobilra? :D ha 8mbit/s -t bír a háló :Y nekem meg max edge :W

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#6034) Assdak


Assdak
őstag

http://www.nokia.hu/termekek/tartozekok/osszes-tartozek/stilusos-viselet/boritok/nokia-kemeny-borito-cc-3002-nokia-n8-telefonhoz

Ilyet látott/próbált már valaki?

Tetszetősnek tűnik, gigael-nél lehet is rendelni.

(#6035) Karma válasza Assdak (#6034) üzenetére


Karma
félisten

Én élőben láttam hasonlót, legalábbis formára. Azok átlátszó plexik voltak, és szerintem jól néztek ki. Nameg masszív.

“All nothings are not equal.”

(#6036) stewe780 válasza jacis (#6032) üzenetére


stewe780
őstag

Azt eddig is tudtam, hogy sokan vannak Kínában, de, hogy %-ban kifejezve többen vannak mint 100, ez már durva :Y :DD

Ovi store 67%
Mmarket 57%
Android Market 13 %
App Store 9%
----------------------
Összesen: 146%

Ja és ez csak az appstore használók, amúgy az összlakosság mára már 350%-ot is elérte... :C :DD

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6037) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni.

Nincs energiam atfutni teljesen 5000 hszt de erdekelne osszefoglalo mifele progikat erdemes hozza hasznalni mi az amit nem erdemes mert megfekteti a telefont.
vhol olvastam hogy pl spbtol lefagyott, nem tudom egyedi eset v sok embernel elofordult.

Ha valakinek van energiaja leirni, annak orulnek.

Koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6038) jacis válasza stewe780 (#6036) üzenetére


jacis
nagyúr

Legalább hiteles a cikk :B

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6039) Misály válasza stewe780 (#6036) üzenetére


Misály
addikt

Meglehetosen hulyen van a cikk megfogalmazva, a Mmarket egy china mobile-os szolgaltatas, nem egy gyartohoz kotheto. Szerencsetlen dolog volt azt is belevenni a tobbi koze.

Szintugy szerencsetlen dolog ezen lovagolni...

(#6040) kpal


kpal
veterán

Még sokan temetik a Nokiat pedig elég jól teljesít Rendkívül dinamikusan növekszik a mobilpiac

[ Szerkesztve ]

(#6041) kpal


kpal
veterán

2x :B

[ Szerkesztve ]

(#6042) jacis válasza kpal (#6040) üzenetére


jacis
nagyúr

Az évi közel 10%-os zsugorodásra gondolsz? :B

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6043) Kvazár válasza stewe780 (#6036) üzenetére


Kvazár
őstag

Arra nem gondolsz, hogy egy embernek több telefonja is van, és innentől kezdve droid és sym felhasználó is lesz egy időben? (Máshogy nem igazán jöhetne ki az a szám :DDD :DDD )

Bandus99: az spb-vel sokan próbálkoztunk, nagyon szép meg minden, csak használhatatlan. Nekem pl a hívásaimat állandóan megszakadtak, és olyankor a spb-ből is kidobott. (Lehet mem gond volt, de az spb-n kívül más nem ment. :F )

Eladó cuccaim: -

(#6044) Kvazár válasza jacis (#6042) üzenetére


Kvazár
őstag

Azért a droidnak valahonnan el kell vennie a felhasználókat. Nem totál telefon szüzek veszik azt sem.

Eladó cuccaim: -

(#6045) Misály válasza Kvazár (#6044) üzenetére


Misály
addikt

Nem tudtad, hogy minden ujszulott kap egy androidos telefont? Nem a nokiatol veszik el, az csak szimplan szar.

(#6046) Sarlon


Sarlon
aktív tag

Valaki még valamikor kérdezte!

[link]

N82- N8- Lumia 920

(#6047) stewe780 válasza Kvazár (#6043) üzenetére


stewe780
őstag

Akárhogy osztok szorzok, valahogy ki kellene jönnie a 100%-nak.

Misály: lovaglás nálam máshol kezdődik. :DDD

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6048) jacis válasza stewe780 (#6047) üzenetére


jacis
nagyúr

ez jó volt :D

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#6049) Assdak válasza Sarlon (#6046) üzenetére


Assdak
őstag

Jó, hát az még azért nem lesz RDS, hogy NOKIA helyett azt olvasom FAHASÁB

(#6050) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

rere

Tudom, hogy ezt a csontot már párszor megrágtuk, de azért leírom.
Beszereztem ma egy gyári Nokia szilikontokot. Bár még csak pár órát használtam, azt kell mondjam, tetszik és nem bántam meg (remélem így is marad).
Jobb lett így a fogása, nincs az a bizonytalanság amikor előkapom, bátrabban teszem le mindenhová, nem csúszkál a kezemben sem. És az a kb 3 mm amivel szélesebb lett a telefon majdnemhogy jobb is. Na persze ez az én véleményem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.