Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37151) Francia91 válasza kpal (#37149) üzenetére


Francia91
veterán

Gondolom a 64 GB-os verzional mar elnéznéd a bovithetoseg hianyat... :P

Elmeletileg Mo.-n is volt forgalomban belole keveske mennyiseg, de ugy tudom, hogy eredetileg a brit O2 szolgaltatonak lett gyartva a brit piacra. Akarcsak a Lumia 928, ami az USA piacra keszult a Verizon-nak... Pedig Xenon-os a Lumia 928 is, es nem lattam olyan rossznak a vele lott kepeket

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37152) Joe215 válasza Francia91 (#37123) üzenetére


Joe215
aktív tag

N8 -ról ment a költöztetés, az nem volt problémás.

Közben megoldottam a vissza költözést is.
A varázs szó MS Exchange az N8 -ra és a szinkronizálási beállításoknál néjegyzék szinkronizálás leállítása.
Így már outlook fiókot szinkronizálja az N8 -ra is.

(#37153) Joe215 válasza Joe215 (#37152) üzenetére


Joe215
aktív tag

"A varázs szó MS Exchange az N8 -ra és a szinkronizálási beállításoknál néjegyzék szinkronizálás leállítása."
névjegyzék szink. beállítása.

A tárhely nem bővíthetőség problémája eddig még nálam nem jött elő elég volt az a 20 GB üres hely a nyaralások alkalmával.
Amennyiben nem elég wifi közelben One Drive -ra fel lehet tölteni, bár én nem szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

(#37154) kpal válasza Francia91 (#37150) üzenetére


kpal
veterán

Átsiklottam fölötte biztos ,erre a cikkre nem emlékeztem . :B

(#37155) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Néhány kérdés N8 témában.

1.) Viber nálatok is botrányosan lassú? Miközben a másik oldal pötyögi az üzenetet, nálam baromira belassul. Amúgy sem valami gyors, de türelemmel azért használható. Gyári, legfrissebb Belle van rajta.

2.) Az N8 bluetooth-ra milyen átvitelt tud a gyakorlatban? Sokat fényképezek vele, és nem akarom mindig dugdosni a kábelt, hátha a csatlakozó nem díjazza, ezért akarok venni egy gyors USB-s bluetooth adaptert PC-hez. Vettem is, de régi, és 700kb/s-t tud, ami nagyon lassú. Milyet érdemes venni? Tapasztalat...?

Köszi előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37156) Francia91 válasza csabyka666 (#37155) üzenetére


Francia91
veterán

Az N8-as BT-je számítógépre olyan 90-110 kb/s adatátviteli sebességgel szokott menni nálam, a notimnak beépített BT-je van

Vibert szökőévenként használom a telefonon, inkább PC-ről szoktam nyomatni, így ezzel nincs nagy tapasztalatom. Csak azt tudom, hogy ha telefonról elindítom, kb 4-5 perc, mire használható a Viber, addig "lefagyott" állapotban van

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37157) TommyX_ válasza csabyka666 (#37155) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha van wifi routered, akkor a myexplorer program segítségével tudsz fájlokat átrakni wifi-n keresztül.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37158) Francia91 válasza TommyX_ (#37157) üzenetére


Francia91
veterán

Feltettem, tényleg jó program, közel USB sebességgel másolja a cuccokat :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37159) csabyka666 válasza Francia91 (#37156) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja nekem is így van, néha tovább is malmozik, amíg elindul. 110kb/s? Ott valami nem jó, annál gyorsabbnak kell lennie - másik telefonra nagyon gyorsan áttolja a fájlokat, szal' valószínűleg a géppel van a probléma.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37160) csabyka666 válasza TommyX_ (#37157) üzenetére


csabyka666
addikt

Húú, ezt megnézem, köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37161) csabyka666 válasza csabyka666 (#37160) üzenetére


csabyka666
addikt

Egy kérdés. Ez tud olyat, hogy a gépen böngészem a fájlokat, mintha adatkábellel lenne csatlakoztatva a telefon?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37162) TommyX_ válasza csabyka666 (#37161) üzenetére


TommyX_
őstag

Erre a lehetőségre, szerintem már ez kell.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37163) csabyka666 válasza TommyX_ (#37162) üzenetére


csabyka666
addikt

A bevezető jónak tűnik, megpróbálom! Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37164) csabyka666 válasza csabyka666 (#37163) üzenetére


csabyka666
addikt

Ehh, csak ez meg nem települ Belle-re, csak S60-ra. :(

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37165) TommyX_ válasza csabyka666 (#37164) üzenetére


TommyX_
őstag

Találtam egy másik lehetőséget
A neve Remote Multi Drive 5.1.6.
Alap esetben csak a böngészőben tudod a fájlokat "nézegetni", de ha leszeded a Total Commander-hez a webdav plugint, akkor már ott is használható.

Vagy még kísérletezhetsz a SymSMB-vel is.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37166) Francia91 válasza TommyX_ (#37165) üzenetére


Francia91
veterán

A MyExplorer-t belőttem 1 perc alatt, de amit írtál most 2 progit azt én sehogy sem tudtam beállítani :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37167) TommyX_ válasza TommyX_ (#37165) üzenetére


TommyX_
őstag

Telefonon:
Elindítod a Remote Multi Drive programot Shared Content-ra kattintasz, majd kiválasztod a mappát, amit meg akarsz "osztani" , utána a Status alatti play gombra kattintasz.

Pc-n:
Ha fent van a Total Commander a gépen, akkor letöltöd ezt a zip-et. Letöltés után kitömöríted egy mappába.
Ezután Total Commander->Beállítások->Általános beállítások->Beépülök->Fájl rendszer beépülök (wfx)->hozzáadás->kikeresed a davplug.wfx, vagy a davplug.wfx64 fájlt,(windows rendszertől függően)
Ha mindent jól csináltál, akkor a hálózat ikonra kattintva a Total Commanderben látni fogsz egy WebDAV mappát, arra rá katt, majd a Quick Connection-on jobb egér gomb->Adatlap->Connect to részhez beírod a http://telefonod ip címe, vagy http://telefonod ip címe/E (meghajtó betű jele)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37168) csabyka666 válasza TommyX_ (#37167) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a korrekt leírást, holnap megpróbálom!

A SymSMB-t megnéztem délután. Nem Belle-re való, de feltelepedett, el is indult, viszont mondta, hogy regisztráljam. Gondolom fizetős, szóval felejtős. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37169) csabyka666 válasza csabyka666 (#37168) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem tudtam volna nyugodtan aludni, megnéztem. Ez nagyon laza! :) Egyelőre csak böngészőben próbálkozom a dologgal, a felület elég fapados, de az nem különösebben érdekel, az viszont már gond, hogy random eldobálja a kapcsolatot.

Újraindítottam a telefont, talán így ok lesz, de legalább már van remény!

MOD: Sikerült Commanderrel is összehozni, de eldobja ugyanúgy. :F

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37170) csabyka666 válasza csabyka666 (#37169) üzenetére


csabyka666
addikt

...lekapcsolódik a WiFi-ről.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37171) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Megtenné közületek valaki (vagy akár többen is), hogy megméri az N8 Bluetooth-jának sebességét? A specifikáció szerint 3.0-s verzió van benne, az elméletileg 24Mbps-t tud (a gyakorlatban 1,5-2Mbps körül várnék legalább), de az én notimban valószínűleg valami régebbi szabvány lehet, mert 140-160kbps-nál gyorsabb adatátvitelt nem tudok kicsikarni belőle. A fájlmásolás működik, sajátgépnél látom a telót, de másolni csak lassan tudok róla.

Azért fontos, mert akarok venni az asztali gépemhez egy USB-s Bluetooth adaptert, de biztosra kellene tudnom, hogy mennyi a max átvitel. A dolog apropója, hogy sokat fotózok az N8-cal, és nem akarom a kábelt dugdosni, kímélni szeretném a csatlakozót.

Korábban írtatok alternatívákat, mint a WiFi-s fájlátvitel, de valahogy nem működött rendesen, mindig megszakadt a kapcsolat, ezért lenne jó egy BT adapter.

Köszi a segítséget előre is!

Most nézem, hogy azóta nem is voltak hozzászólások. Óha... :(

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37172) Francia91 válasza csabyka666 (#37171) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem megy a wifis dolog hibátlanul

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37173) csabyka666 válasza Francia91 (#37172) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát, ezzel nem vagyok kisegítve, mert nekem nem megy. :D

MOD: Hihetetlen, most meg jó! Eddig az volt, hogy az első fájlnak 10%-át másolta át, aztán ledobott a WiFi-ről, de most tökéletes! Így szemre kb 1MB/s a sebessége, teljesen jó! :R :R

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37174) Francia91 válasza csabyka666 (#37173) üzenetére


Francia91
veterán

:D

Amúgy nekem a notiban 2.0+EDR BT van, elméleti sebessége 2,1 MB/s, ennek ellenére 100-120 kb/s a másolási sebesség telefonról

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37175) csabyka666 válasza Francia91 (#37174) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerintem nálam is az a helyzet - ez egy Lenovo netbook, annyira nem régi, hogy a leglassabb BT legyen benne, 2-es lehet talán...de ennél közelebb már nem tudom tenni a telót.

Na ez a WiFi téma jó lesz egyelőre, így már annyira nem sürgős a bluetooth adapter.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37176) kpal válasza csabyka666 (#37171) üzenetére


kpal
veterán

Nekem 10-12éves usb Bluetooth van működik csak nagyon lassú. Ha újabb lenne gyorsulna biztos valamennyit . Még Nokia 7650 idején vettem.

(#37177) csabyka666 válasza kpal (#37176) üzenetére


csabyka666
addikt

Az enyém is akörül lehet, működik, de elviselhetetlen lassú. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37178) kpal válasza csabyka666 (#37177) üzenetére


kpal
veterán

Én manapság tényleg csak pár fotónál használom ,anno elég volt mindenhez. De most valamikor 1-2GB-ot mozgatok azt csak kábelen lehet gyorsan.

(#37179) csabyka666 válasza kpal (#37178) üzenetére


csabyka666
addikt

Pár fotónál ok, de amikor egy kép is fél percig kúszik át, és ebből van 5 darab, na abban meg lehet őrülni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37180) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok!

Régóta használok N8-at,bár egy ideje csak a kocsiban FM transzmitterként.Most a GPS-t is szeretném beüzemelni,de nem akar összejönni,sehogysem talál jelet.Elképzelhető,hogy sim kártya nélkül nem üzemel a GPS? 3.09 es térképszoftver van rajta,Mo. térkép is le van töltve.

üdv
Balázs

(#37181) Francia91 válasza kuntics (#37180) üzenetére


Francia91
veterán

Pff, SIM nélkül sosem próbáltam még, de nálam le van tiltva a mobilhálózat használata a GPS mellett, és így is talál jelet 1-2 percen belül, aztán pedig stabilan tartja.
Pár precen belül kipróbálom Offline módba kapcsolva az N8-ast, és írok megint

Szerk.:
Kivettem a SIM-et és elindítottam a Nokia Maps-ot (3.09 van nekem), 15 másodperc alatt megvolt a pozícióm felhős időben.... :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37182) kuntics válasza Francia91 (#37181) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi,akkor valahol máshol van a hiba

(#37183) Francia91 válasza kuntics (#37182) üzenetére


Francia91
veterán

Beállításokban hogy van beállítva a GPS?
A készülék beállításaiban, nem a Nokia Maps-ban

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37184) Francia91 válasza kuntics (#37182) üzenetére


Francia91
veterán

Itt nézd meg a beállításokat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37185) kuntics válasza Francia91 (#37183) üzenetére


kuntics
aktív tag

helymeghatározásra gondolsz?mert ott a beépített gps van beállítva.
A gps antenna egyébként az alsó takaróelemben van?

(#37186) Francia91 válasza kuntics (#37185) üzenetére


Francia91
veterán

Azt nem tudom, hogy hol van az antenna

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37187) kuntics válasza Francia91 (#37186) üzenetére


kuntics
aktív tag

a hiba nálam van,egy kis csatlakozó le van törve.(régen N8-akat mentettem meg,hibásokból raktam össze működött,ez a maradékokból van zenelejátszásra összerakva)Most kereshetek olcsón egy sim hibás alaplapot...

(#37188) kpal válasza kuntics (#37185) üzenetére


kpal
veterán

Én ugy tudom GPS felül a GSM/3G alul.

(#37189) csabyka666


csabyka666
addikt

Ha már GPS. Az N8 tud magassági adatokkal szolgálni? Nem égbekiáltó, de néha szükségem lenne rá, a gyári térképszoftvert pedig hiába bújom, nem találok benne ilyet.

Más - ma navigáltunk Miskolcon az N8-cal, és bizony volt pár olyan utca, amit nem ismert a legújabb Nokia Maps (idén tavasszal frissítettem a térképet). Na most emiatt hadd ne vegyek másik telefont, és mivel tudtommal nincs rá frissebb térkép, kérdeznélek benneteket, létezik-e olyan szoftver, aminek van kvázi-naprakész térképe?

Köszi a válaszokat előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37190) Francia91 válasza csabyka666 (#37189) üzenetére


Francia91
veterán

Symbian-ra az elérhető legfrissebb térképadatbázisa a Nokia Maps-nak van. A Sygic és a Garmin 2012 óta nem kap friss térképeket Symbian-ra
Garmin-ra ráhackeltem leírás alapján a 2014-es Térképeket, de a Garmin pprogram tervezés közben "Elfogyott a memória" hibával nem tudja megtervezni az útvonalat, ha az kb 200 km-nél többre sikeredik

Amúgy meg igen, tud magassági adatokkal szolgálni az N8-as, hiszen a 3 műholddal azt is tudja, és az N8 asszem maximum 24 műholddal tud kapcsolatot tartani. De a Nokia Maps-ben nem fogsz ilyet találni, csak a Sygic-ban, és az átportált "GPS adatok" alkalmazásban.
A többi navi program (NaviGuide, NaviDrive, stb) térképei meg a Nokiához képest csapnivalóak, nem beszélve a programról, nem is akartam velük több időt elcseszni, mert nincs bennük potenciál...
A 2 értelmes választás egyike a Sygic 2012-es térképekkel, de a Nokia Maps sokkal részletesebb térképeket ad Symbian-ra, ráadásul 2015. februári adatbázissal, ami megint a Nokia Maps mellett szól, így lényegében ez marad az egyetlen alternatíva navigációra, ha maradsz az N8-asnál

Tessék, itt van e, most lőttem Neked a ScreenShoot-ot:

Rám írsz FB-n, el tudom küldeni, de emlékeim szerint már egyszer kérted tőlem, és akkor is az volt a baj, hogy a telefonodon gyári szoftver van, az pedig nem tört. Mert ez a telepítő szignózatlan,, így simán nem fog felmenni

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37191) Francia91 válasza csabyka666 (#37189) üzenetére


Francia91
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből.... :D

Ha teszel rá bármilyen GPS alapú sebességmérő programot az N8-asra (van belőle választék), az is kiírja neked a magasságot

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37192) Francia91 válasza csabyka666 (#37189) üzenetére


Francia91
veterán

Amit írtam, ez egy GPS-es sebességmérő program (Velocimeter a neve), teljes képernyőbe is ki lehet tenni a sebességértéket, lényegében akkor olyan, mint egy digitiális km óra :).
Jobb felső sarokban szintén a magasság:

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37193) csabyka666 válasza Francia91 (#37192) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi szépen a korrekt válaszokat! :R

Igen, nekem még mindig a gyári van fenn, de egyre jobban érik a másik ROM, mert már gyakoriak a fagyások meg a "System error" üzenetek. Néha elmegy 2-3 hétig probléma nélkül, aztán befagy, kikapcs-bekapcs, és van, hogy csak harmadszorra sikerül felállnia a Symbi-nek, mert error-t dob. Nem volt sok szabad helyem, csak 17 mega, panaszkodott is rá, most csináltam 28 mega körül, de még mindig fagy. Amikor beindul, akkor sokáig tünetmentes.
Remélem nem hardveres hiba, mert most valahogy nem akarok másik telót venni. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37194) Freeman007 válasza csabyka666 (#37193) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Másik ROM-mal 100+ MB helyed lesz ;)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37195) imi290 válasza Freeman007 (#37194) üzenetére


imi290
aktív tag

Az tuti.Nekem is mikor kevés volt ott a hely fura dolgokat produkált a telefon.De töröltem ami nem kellett oda képek videók és jó lett.

(#37196) csabyka666 válasza Freeman007 (#37194) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, előbb utóbb felkerül az itt is dicsért rom, de arra nekem be kell rendezkednem, mert első bálozó vagyok. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37197) csabyka666 válasza imi290 (#37195) üzenetére


csabyka666
addikt

Fura dolgok alatt mit értesz? Én amíg garis volt, a Nokia Care-ben rakattam újra az akkori (és azóta is) legfrissebb Belle-t, akkor ha jól emlékszem, 90 mega szabad helyem volt, ami szépen elfogyott 2 év alatt. Persze tele van a gyári T-s moslékokkal, amiket sose használok, de letörölni sem lehet, helyet viszont foglal. :W

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37198) Freeman007 válasza csabyka666 (#37197) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Én is a sok vacak miatt raktam fel a rom-ot és alatta nem nagyon fogy a hely :)
Amúgy meg ne pánikolj, ha lépésről lépésre követed a leírást, baj nem lehet. Ha meg kérdés van, innen valaki csak fog válaszolni/segíteni.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#37199) csabyka666 válasza Freeman007 (#37198) üzenetére


csabyka666
addikt

Ebben bízok, igen. :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37200) Francia91 válasza csabyka666 (#37199) üzenetére


Francia91
veterán

Ha először a Skandináv szoftvert rakod fel, majd aztán a Taylor V9-et, úgy tuti a dolog, és persze ha az ott linkelt Phoenix-et használod. Nem lehet elrontani, ha a leírást követed ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.