Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) vanezigy válasza donceleger8 (#23994) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Semmitől! A telefon objektív látószögén nem tud változtatni, csak annyit tud tenni, hogy levágja neked az alsó és felső szélét, hogy igazodjon a HD TV méretéhez. Jobb ezt utólag elkészíteni képszerkesztővel, mert úgy eldöntheted, hogy mit szeretnél megtartani a képen..

Más:

Én meg azt nem értem, hogy több program telepítési leírásában van benne, hogy telepítsem a C-re, sőt van ami szigorúan a C-re megjelöléssel sokkol engem, ennek ellenére feltolom a F-re és tökéletesen fut. Akkor miért is kéne a C-re?

(#24002) Ufff válasza semetka (#23999) üzenetére


Ufff
senior tag

Na arra én is! Semmi nem volt a zsebemben, csak a telefon. Sosem rakok mást abba a zsebembe. Lehet, hogy egy kis homokszem volt, de nem láttam semmit a kijelzőn. Csak ezt az ótvaros karcot. :W
Mi lenne, ha nem vigyáznék rá? Remélem a kristálycsiszoló tud rá valami okosságot! :F

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24003) vanezigy válasza Ufff (#23995) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Ez nem karc, ez már szinte bevésés és ami fura, hogy kör alakú.
Mivel tudtad ezt elérni?
Én fél évet töltöttem ytong falazással úgy, hogy közben a telefon a lábszár zsebben volt egy egyszerű nyitott tokban, hullott bele a por és egyéb szennyeződés, de még egy halvány karc sem lett rajta.

(#24004) busman válasza Ufff (#24002) üzenetére


busman
addikt

Mikor nekem megkarcolódott,azt mondták,valószínű homokszem volt a ludas....farmerzsebben hordom :F

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#24005) Ufff válasza vanezigy (#24003) üzenetére


Ufff
senior tag

A poén az, hogy mikor zsebre tettem, nem volt rajta karc. A kijelző mindig befelé néz, a combom felé, hogy még jobban védve legyen. Kiszedtem a zsebemből, és ez a látvány fogadott. 2 perc néma csenddel reagáltam a dologra, aztán persze előtörtek a gondolataim...

Busman: Miért nem zafírüveg? Miéééért? Azt kb csak a gyémánt karcolja meg, akkor meg nem is érdekelne, ha a zsebemben levő gyémántocskák összekarcolnák... ;]

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24006) busman válasza Ufff (#24005) üzenetére


busman
addikt

Farmer volt gondolom,mert azt valamiféle kőporral koptatják....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#24007) Ufff válasza busman (#24006) üzenetére


Ufff
senior tag

A másik poén, hogy nem hordok farmert...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24008) vanezigy válasza Ufff (#24005) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Nincs a nadrágod zsebén belül fémszegecs?
Ezt a karcot egy kis homokszem nem fogja előidézni, szerintem körmöd is akadhat benne.. szerintem akkor tuti volt valami még a zsebedben, vagy nem ott sérült meg.. csak nem figyeltél fel rá egyből..

(#24009) busman válasza vanezigy (#24008) üzenetére


busman
addikt

Tök felesleges találgatni...soha nem fogunk rájönni mi karcolta meg..
A kérdés inkább,hogy lehet-e cseréltetni? A cserés gorrillámon is van már egy apró karc.....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#24010) Ufff válasza vanezigy (#24008) üzenetére


Ufff
senior tag

Nincs se fém, se homok, se semmi. Reggel, mikor betettem a zsebembe, karcmentes volt. Egész nap vezettem, elő sem vettem, csak este. És addigra ilyen lett...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24011) vanezigy válasza busman (#24009) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Éppen akartalak kérni, hogy döntsd már el helyettem, hogy találgathatok, vagy sem(te vagy a látó ember? ) :) .
A kérdést meg tedd fel akkor is ha a válasz egyértelmű.
Miért ne lehetne cserélni, bár garanciában biztosan nem...

(#24012) Ufff válasza busman (#24009) üzenetére


Ufff
senior tag

Lehet. Úgy kb 40-50 ezer pénz. Most nincs kedvem hozzá, inkább építek egy fullos grillezőt a kertbe, aztán kiélvezem a napsütést pár Mojito mellett... :D

Homok, hogy rohadjon meg...

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24013) vanezigy válasza Ufff (#24010) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Akkor az ufók voltak :D ezt egyik szervizben sem fogják megenni :N

(#24014) Ufff válasza vanezigy (#24013) üzenetére


Ufff
senior tag

Hmmm. És ha így mondom: Éjjel megjelentek nálam azUFO-k, és a körmükkel megkarcolták direkt a kijelzőmet! Azt mondták, hogy vigyem be gariba, mert van beépített "emberük" és majd tudni fogja, hogy mi a szitu. Ha nem csinálják meg, akkor az éj leple alatt az összes eladott és raktáron lévő Nokia telefonba belekarcolják a kijelző közepébe, hogy Samsung.
Kezd felcsillanni a reménysugár... :DD

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24015) vanezigy válasza Ufff (#24012) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Jól teszed, ha kész lesz fotózd le, persze előtte moss kezet ;) ha megtetszik, jöhetsz hozzám is.

(#24016) vanezigy válasza Ufff (#24014) üzenetére


vanezigy
aktív tag

:C

(#24017) vanezigy


vanezigy
aktív tag

Még lenne egy kérdésem, bár az előzőekre sem kaptam választ.

Mindent a memóriakártyára telepítek.
Egy újabb flashnél ha eltávolítom, majd flash után visszahelyezem, működni fognak a programok?

(#24018) janek69 válasza Ufff (#24014) üzenetére


janek69
senior tag

Én rájöttem.a genetika az oka.Szerintem neked olyan erős szőrzetet termel a szervezeted,hogy üveget karcol,így nehéz eldönteni,hogy a lábadon levő szőr,vagy a szakállad karcolta meg,de ezek közül lehetett valamelyik. :Y :DD

(#24019) MC Pite válasza Ufff (#24014) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem tudod mit mondtak amikor megkarcolódott az N8?
Azt csak egy másik N8-as tudja megkarcolni :D (Van még egy ugye, nem nagyon röhögtem rajta...)

Ennnnyi...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24020) oggy71


oggy71
tag

Akkor én nagy luzer vagyok, hogy még mindíg rajta van a gyári fólia a kijelzőn?
Lehet "sokat" ront a képminőségen, de karc az nincs az üvegen!

(#24021) ZooLee válasza semetka (#23998) üzenetére


ZooLee
őstag

Nono, attól még, hogy kisebb a mérete (felbontása), még valódi 16:9-es, ez csak egy arányszám, nem jelent felbontást. Egy 32×18 képpontos kép is 16:9-es arányú :) Egységsugár-júzer segítség, hogy ne kelljen utólag vágni, valóban, a már kicsit fejlettebb felhasználó, az jobban járhat, ha teljes felbontásban fotóz, és utólag vág - ha akar. (Én egyébként jobban szeretem a hagyományos 4:3 arányú képeket)

Múlt hétvégén fotóztam a Camera Lovers Pack panoráma-módjával (PhotoRama) és nagyon elégedett vagyok vele, két képpel (2x3 expo) 180 fokban gyönyörűen lehet fotózni vele.

Z.

(#24022) ZooLee válasza oggy71 (#24020) üzenetére


ZooLee
őstag

Nekem is rajta van (~5 hónapos) de már eléggé karcos, csúnya, le kellene cserélni rendes fóliára (ezek után pláne), de még soha nem sikerült ilyen képernyővédő-fóliát felraknom rendesen... :(

Z.

(#24023) donceleger8 válasza Ufff (#23996) üzenetére


donceleger8
őstag

Mindkettő 12 mpx-es, a 9 mpx-es kép felbontása 3642x valamennyi.....
De akkor fotózz le valamit 3 mpx-en és 12 mpx-en is 4:3-ban, ugyanazt fogod látni a képen, csak a több pixel részletgazdagabb lesz.
Szóval a 16:9-es képeknek így tényleg nem sok értelme van, lévén hogy így még információ is elveszik a függőleges irányban!
Maradok én is a 4:3 as képeknél.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#24024) Ufff válasza donceleger8 (#24023) üzenetére


Ufff
senior tag

Mindkettő 12MP-es? Lefosom a bokámat! Nézd meg mégegyszer!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#24025) busman válasza ZooLee (#24022) üzenetére


busman
addikt

Ha nagyon összekarolódik max veszek ra 10 -ért egy üveget....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#24026) imi290


imi290
aktív tag

nekem is van az n8-on egy karc kb 1cm-es.nekem akkor lett,még hallottam is,mikor a ruhámba töröltem a kijelzőt,azon meg volt valami fémforgács vagy valami hasonló.
de annyira nem vészes.

(#24027) donceleger8 válasza Ufff (#24024) üzenetére


donceleger8
őstag

Nyugodtan fosd le ;] , bár a hangsúly nem ezen van! Mindenesetre több mint 9 mpx a 16:9 es is, az biztos!
A lényeg a látószögön van, ami meg teljesen egyértelműen nem 16:9-es! Hanem ugye csak egy kivágott rész, ami számomra meg csalódás. De ez van!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#24028) Sztbeni


Sztbeni
őstag

sziasztok!

A Phoenix és a JAF közt mi a különbség? Melyik jobb? Tudják a Symbian FP1-es telókat frissíteni? Rossz tapasztalata nem volt vele még senkinek?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#24029) busman


busman
addikt

V 7.1-el volt már valakinek,hogy a gyári böngésző teljesen kifagy?
Csak az újraindítás segít....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#24030) stewe780 válasza MC Pite (#24019) üzenetére


stewe780
őstag

:DDD

Jelen! Én voltam!

Az N9 esetében is gyanús, hogy az N8 a tettes ;]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#24031) Kolondrum válasza oggy71 (#24020) üzenetére

nekem is gyári fóliás, fél éves lesz a tel. Páromé meg kapott fóliát annó amit az új tapi miatt elvesztett,de az újon meg volt gyári fólia. Így eladni is jobb arra már rájöttem.

(#24032) vanezigy válasza ZooLee (#24021) üzenetére


vanezigy
aktív tag

Feltolod megmutatni a noob.hu-ra?

(#24033) vanezigy


vanezigy
aktív tag

Tacskóim és egy kép a végére ami végre tetszik fényileg. [link] [link] [link] [link] [link] [link]

(#24034) Just486 válasza donceleger8 (#24027) üzenetére


Just486
senior tag

Zöldségeket beszélsz...
A telefon 16:9 képarányban 4000*2248 -as felbontást használ, ami 8,992,000 pixel, tehát jó közelítéssel 9Megapixel. A szoftver pontosan azt csinálja, amit előttem is leírtak már, hogy a 3000 pixel magasságból levág alul és felül. (Hozzáteszem, a 808 41 megapixeles érzékelője nagyítás során pont ugyan így fog működni.)
Az, hogy a gyártók milyen látószöget alkalmaznak, nem befolyásolja az érzékelőn elhelyezkedő pontok oldalarányát, nem véletlenül léteznek 4:3 képeket készítő fényképezők a legkülönbözőbb látószögekkel. Amint ezt tudni szokás, a drága fényképezőkön cserélni is lehet az objektívet, ezzel megváltoztatva a fényképező látószögét (és egyéb tulajdonságait is).
16:9 -es érzékelők alkalmazásánál meg az lenne a probléma, hogy 4:3 képek készítése során jobb és baloldalt hiányozna a kép.
A széles látószögnek - amiről beszélsz, és annyira erőltetnéd - nem csak előnyei vannak. Előjön a torzítás, az úgymond halszemeffektus, ami miatt az egyenes nem egyenes lesz, hanem hordósodik, stb. (Persze ez utólag szoftverrel bizonyos mértékig korrigálható)
Mellékesen jegyezném meg, hogy az N8 eleve elég széles látószöggel operál, így a torzítást amiről beszéltem meg lehet figyelni, ha megpróbálsz lefényképezni egy négyzetrácsos füzetet.
Szemléltetésre alkalmas képet csak egyet találtam, és az sem a legjobb, mert a már elkészült képek közül kellett válogatnom, mivel én már túladtam az N8 -on egy ideje. Azt kell csak nézni rajta, hogy a doboz élei felfelé megszűnnek párhuzamosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#24035) MC Pite válasza stewe780 (#24030) üzenetére


MC Pite
veterán

Az tuti :DD

N9 szenzor:

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24036) semetka válasza imi290 (#24026) üzenetére


semetka
őstag

Én soha nem törlöm a ruhámba. Inkább legyen ujjlenyomatos. Naponta egyszer áttörlöm szemüvegtörlővel amit kaptam a szemcsihez.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#24037) imi290 válasza semetka (#24036) üzenetére


imi290
aktív tag

már én sem,nálam mindig rutyma a kijelző,van hogy még a szenzor se megy annyira. megtörlöm utána ok

(#24038) laci laci


laci laci
addikt

Üdvmunkába használom porban,koszban.Amennyire lehet vigyázom rá.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#24039) Sztbeni válasza Sztbeni (#24028) üzenetére


Sztbeni
őstag

up

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#24040) janek69


janek69
senior tag

Waooo! Az új camera pro oda fókuszál a képen,amire ráböksz,mint az androidnál.

(#24041) SpongyaBob válasza janek69 (#24040) üzenetére


SpongyaBob
veterán

hűűű ha ez engem is érdekel :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#24042) laci laci válasza janek69 (#24040) üzenetére


laci laci
addikt

Melyik az?Linkelnéd?Köszönöm

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#24043) donceleger8 válasza janek69 (#24040) üzenetére


donceleger8
őstag

És tényleg! Én ugyan felraktam, de ki nem próbáltam! :B
Amúgy nem jöttem volna rá!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#24044) janek69 válasza donceleger8 (#24043) üzenetére


janek69
senior tag

A video felvételnél is megy,persze azt nem próbáltam ki,hogy csinál-e valamit,vagy csak úgy tesz. :)

laci laci A nokiaprogramok.hu-n megtalálod

[ Szerkesztve ]

(#24045) Kolondrum

Sikerült beüzemelni a gyári mail progit, azonnal megtelt szinte a C. Melyik mappát írtsam ki, hogy legyen egy kis hely? Valaki régen írta. Thx!

(#24046) janek69 válasza Kolondrum (#24045) üzenetére


janek69
senior tag

Azért van az IMAP4,hogy ne legyen tele a telefonod.

(#24047) laci laci válasza janek69 (#24046) üzenetére


laci laci
addikt

köszönöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#24048) Kolondrum válasza janek69 (#24046) üzenetére

Na ebből semmit nem értek.

(#24049) TommyX_ válasza Kolondrum (#24048) üzenetére


TommyX_
őstag

Szerintem erre gondol:
A levelek nem töltődnek le, a kliens csak cache-eli őket.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#24050) Kolondrum válasza TommyX_ (#24049) üzenetére

Na és ezt gyári mail alatt hol állíthatom be? Soha nem használtam még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.