Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) donceleger8 válasza MC Pite (#21000) üzenetére


donceleger8
őstag

Nagyon jó képeket csinál az N8 is! Igazából számomra tökéletes, kiváltotta a kompaktomat, amit már el is adtam. A 808-as tesztképek is tetszenek, de nem látok akkor különbséget, hogy most váltsak azonnal. Kb 100 rugót kéne ráfizetni, ennyit viszont nem ér, ennyivel nem jobb a kamera.
Kinézetre meg szerintem szebb az N8 és tetszik benne, hogy unibody.
Részemről marad az N8! Amíg ki nem leheli a lelkét. Remélem még jó sokáig nyomkodhatom! :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#21002) Ricardo válasza donceleger8 (#21001) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért a 808 nem csak a kamerában javult az N8-hoz képest. Jóval erősebb processzor, több ram.

(#21003) donceleger8 válasza Ricardo (#21002) üzenetére


donceleger8
őstag

Ez igaz, de az android esetében is többször kérdeztem már, mi a fenének a 2 mag, meg a 4 mag?
Az N8 tudása kimagasló, és mégis elég a 680 MHz-es proci. Meg a 256 RAM is. Más telefont sem használnék másra. A 808 tudja azokat, amiket az N8 is. De az N8 is vígan megcsinálja ezeket a kisebb hw ellenére. Lehet gördülékenyebb, de együtt tudok vele élni, s ami a fő, hogy ez szintén nem ér meg plusz 100 rugót!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#21004) busman válasza donceleger8 (#21003) üzenetére


busman
addikt

Ennyi. :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21005) Misály válasza donceleger8 (#21001) üzenetére


Misály
addikt

Azert a zoom lehetosege meg a jobb hangminoseg dupla orajel, dupla ram, polikarbonat burkolat ( aluminum nalam nem valt be, nem birja a strapat, tokokat meg nem szeretem, ha megfogsz egy n9/l800-at eleg minosegi erzes ), azert ez engem meggyozott. Es mindennemu szapulas nelkul en napi szinten meg tudom akasztani az n8-at, nem fagyas szinten, de elgondolkodik neha.

N8-am megvolt debutalaskor, mire kijon ez, tobb mint masfel eves lesz. Szoval csereerett:D

[ Szerkesztve ]

(#21006) MC Pite válasza Ricardo (#21002) üzenetére


MC Pite
veterán

Valamivel ellensúlyozni kell a tepsi méretet és azt a csúnyácska külsőt :D
Ez a C7 stílus, meg a piros bekapcsoló gombos rész számomra brrr...
3 évre visszamenőleg messze legszebb készülékek sztem az N8/E7, utána a lumiák, X6 (feketében) régebbi N-es telefonok (86,79), és a fasorban sem találok helyet az új szappan alakúaknak :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21007) MC Pite válasza Misály (#21005) üzenetére


MC Pite
veterán

Jobb hangminőség? Megfülelném. Mikrofonnál vagy kimeneten? Elenyésző lehet a különbség. A kimeneten meg a, hifire úgyis kevés, fülessel meg most is jó.
Dupla órajel csak akkor érdekel ha fogyasztásban maradtunk a mostani szinten. Dupla ram elfér, bár a mostani sem kevés. Hogy alu vagy polikarbonát, nekem majdmindegy, mert masszív tokban van; otthon mondjuk jobb az alut fogdosni, de ez nem annyira fontos.

szerk: Nem csipázom a marketinget, de a nokia most okosan csepegtet a geekeknek, ez tény :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21008) attisx


attisx
addikt

Kim Kardashian and the Nokia 808 PureView

Mik vannak... :U

MC Pite "Jobb hangminőség?"

Feltételezem a - pl. videózás közbeni - hangfelvétel minőségére gondolt... ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#21009) ---Lasali--- válasza MC Pite (#21007) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mondjuk ha nem pattogna a hang ha fut valami program a 808-ban, az már előre lépés lenne hangminőség terén. :D Erre gondolom azóta sincs megoldás? Hardveres hiba mi?

[ Szerkesztve ]

(#21010) xedos válasza donceleger8 (#21003) üzenetére


xedos
addikt

Nem kell várni a rendszerre, programok indulására...
Tegnap vettem egy N9-et... zongorázni tudom a különbséget. Pedig csak 1000Mhz-es a proci!
Az Internet és a levelezés sokkal pörgösebb!
Az n8 680Mhz-es procival Internetes dolgokban lassabb a 600Mhz-es iPhone 3Gs-nél!
Az N9-es nagyobb képernyője és más billentyű kiosztása miatt sokkal jobban használható.

(#21011) attisx válasza attisx (#21008) üzenetére


attisx
addikt

A hangminőséget illetően kimaradt (mert kifutottam az időből):

"It is also the world’s first device to include Nokia Rich Recording, which combines a unique digital microphone technology and Nokia algorithms to record distortion-free stereo audio at levels of up to 140 dB."

[link]

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#21012) Misály válasza attisx (#21008) üzenetére


Misály
addikt

Igen arra gondoltam, egyebkent a 808 minden teren elorelepes az n8hoz kepest, mind hardveresen mind szoftveresen, fotozasrol nem is beszelve. Nem vagyok fotos, nincs tukros gepem, de meg en is latom a kulonbseget, aki nem latja annak vagy rossz a szeme, vagy kognitiv disszonancia dolgozik az agyaban. Egyedul a kijelzofelbontas ami ugyanaz maradt, meg a cpu architektura jelen allas szerint.

Nem kell sorok kozott olvasni, jo keszulek az n8 nagyon jo hasznalni jo a telefonalasi minosege, a fotok, netre is elfogadhato ( bar azert zsebrevagom neha ha betoltok par oldalt olyan szelsebesen renderel ), de ha van utodja ami nem egy egyszeru facelift ala samsung akkor miert ne erne meg azt a 20 euro netto tobletet mint amennyi az n8 volt anno?

[ Szerkesztve ]

(#21013) karldergroße válasza Misály (#20997) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nekem a c:\private\10003a16-ban egy büdös file nincs. Egyébként hogy lehet megnézni, hogy ezek a paraméterek mire vannak állítva?? köszi előre is.

(#21014) donceleger8 válasza xedos (#21010) üzenetére


donceleger8
őstag

Kinek mi az elvárása! Nekem a használhatóság. Nem sietek sehova, úgyhogy kivárom.
Amúgy iPhone 3GS-el pont össze tudom hasonlítani, egyáltalán nem lassabb.
Amúgy meg 2-3 másodperc és már böngészhetem is az adott oldalt.
Nekem ez megfelel.
Az N9 formavilága először megtetszett, de aztán láttam élőben, fogta mis, és úgy már nem nagyon jött be. Így a Lumia 800 sem. Meg ezek már nagyok nekem.
Nem te írtad, de ide írom.
Régebben a fém volt a minőségi anyag. Most hogy van valami más is, azért nem kell leírni ezt. Nálam tok nélkül van, és darab karc sincs rajta, pedig esett is már.

De kinek a pap, kinek a papné......
Nekem megfelel és még sokáig jó is lesz. A 808 max a zoom-ban tudott újat hozni, de én azt nem nagyon használtam a kompakt esetében sem, pedig ott 10x-es állt a rendelkezésemre.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#21015) Lirion válasza xedos (#21010) üzenetére


Lirion
addikt

Az N9-es nagyobb képernyője és más billentyű kiosztása miatt sokkal jobban használható.

Jah. A kérdés csak az, hogy mire? Az oké, hogy netezni jobb rajta, mert értelmes böngészőt írtak rá. De én meg felrakok egy operát és mindjárt nem vagy annyival előrébb. Van egyáltalán bármi olyan, amire az n9 képes, az n8 meg nem? Fordítva tudnék példákat mondani...

A más billentyűkiosztás meg nem feltétlen előny. Nekem pl. a symbianos fekszik a legjobban a repülő ékezetekkel..

(#21016) Misály válasza donceleger8 (#21014) üzenetére


Misály
addikt

2-3 masodperc szimplan nem igaz. Nyiss meg egy indexet teljes betoltes soha nem ennyi 3g-an, de meg wifin se . A hello world html oldal apache-on nem er:) 6-7 masodperc mar jonak szamit, igaz ez megfelelo sebesseg, de pl egy fmobira rengeteget kell varni, hogy tortenjen valami.

Nem kopik? Mindket kupakot cserelni kellett mar, ketszer ejtettem el magasabbrol ( 1.2 m korul ), meghorpadt mindket helyen, persze ha kanapera, vagy szonyegre ejtem akkor nem lesz baja, de sajnos nem tartok ott meg, hogy mindenhova szonyeget teritenek elem... A fem meg mindig minosegi anyag foleg azokban a szinekben amikben a nokia kiadja oket ( aldom az eget a sotetszurkeert napfenyben zsenialisan mutat ), de ez a polikarbonat olyan hatast kelt mintha egyszerre lenne csontbol es keramiabol. Mindemellett a 808 nem lesz szamottevoen nagyobb az n8-nal, nem ugy mint az n9/l800 szeria amik valoban tepsik.

(#21017) Misály válasza karldergroße (#21013) üzenetére


Misály
addikt

Notepad++-ban megnyitod akkor meg tudod nezni vagy a telefon sajat olvasojaval csak sajnos ott nem editalhato.

Bocs a duplaert, el akartam kuloniteni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#21018) Kvazár válasza deka10 (#20995) üzenetére


Kvazár
őstag

Köszi a segítséget, ez volt a megoldás.
(Csak sajnos későn jött, így nekem kellett kisakkozni. :( )

Viszont lenne még egy kérdésem mindenki felé.

Többféle óra widgetet lehet valahogyan használni?
Mind a 6 "asztalon" nem szeretném ugyanazt használni, mert az unalmas és ráadásul van elég elérhető féle/fajta.

Pl. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#21019) MC Pite válasza Misály (#21016) üzenetére


MC Pite
veterán

Méret: hát azért a másfél centi hosszában, és egy canti vastagságában nem semmi; ha nem is egy dézi hd, közelebb van ahhoz mint az N8hoz.

Netezésbeni különbségeket itt láthatjuk.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21020) busman válasza MC Pite (#21019) üzenetére


busman
addikt

És ki használja az a hígfos gyári böngészőt? :U

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21021) Kolondrum válasza busman (#21020) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ott a pont!

(#21022) busman válasza MC Pite (#21019) üzenetére


busman
addikt

Amúgy meg kibírom azta 3-4 másodpercet...annyi lehet a külömbség...operán meg annyi se..

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21023) Lirion válasza MC Pite (#21019) üzenetére


Lirion
addikt

Azt hogy csinálta, hogy a teljes weboldalt jeleníti meg először és nem rázoomolva? :F

(#21024) MC Pite válasza busman (#21022) üzenetére


MC Pite
veterán

Én is operázok, bár tény hogy valamivel operával is gyorsabb a 808, de nekem nem lassú.
itt egy elég böszme honlap volt a példában - ezeknek jellemzően van mobilos oldala is. Amúgy aminek lehet, azt a változatát nézem; néha még asztalin is a ph mobiloldalát böngészem, reklámok, faszbuk és google stat nélkül...

Lirion: Őőőő, nemtom.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#21025) TaylorPro válasza attisx (#20971) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! :R

Pixel 8 Hazel

(#21026) Misály válasza MC Pite (#21019) üzenetére


Misály
addikt

113.5 x 59.1 x 12.9 mm N8
123.9 x 60.2 x 13.9 mm 808

Szemmertek egyes:) Nekem egyedul a hossz faj egy kicsit, a tobbi elhanyagolhato, az ivek viszont nagyon sokat javitanak a hosszusagon. Ha szogletesbe hoztak volna ki egy ilyen keszuleket kaptal volna egy n95-szeru batart.

(#21027) Kolondrum válasza Misály (#21026) üzenetére


Kolondrum
félisten

Új tok kell. :W

(#21028) stewe780 válasza MC Pite (#20999) üzenetére


stewe780
őstag

Jó volt újra átszaladni rajtuk :C

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21029) Misály válasza Kolondrum (#21027) üzenetére


Misály
addikt

Ez legyen a legnagyobb baj:)

(#21030) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Amióta frissítettem a Battery Monitor-t 3.0-ra, a mindenkori töltések befejezése után mindig csak 97%-osnak írja a töltöttséget. Kezd gyengülni az akksi kapacitása?

(#21031) stewe780


stewe780
őstag

Na ez is megvan! Elkészült életem első témája N8-hoz! :DD
Minden a gyári, csak a főképernyő alsó sávját cseréltem le átlátszóra. Így a gyári kamera képébe nem zavar bele. Az egész nincs 2 kilobájt. :D Ha kell valakinek dobjon 1 privit. :)

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#21032) kacsa7 válasza attisx (#20971) üzenetére


kacsa7
őstag

Nagyon igényes téma! Arra van vmi tipp, h. az ikonokat miért nem cserélte ki miután telepítette a store-ról?

(#21033) kacsa7 válasza Misály (#21026) üzenetére


kacsa7
őstag

Azért a kamera résznél vastagabb a 808 mint 13,9 mm, vmi 17 mm rémlik.

(#21034) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Üdv!

Egyik ismerősömnek van egy céges N8-asa, ami úgy van feketelistázva, hogy csak 10 számot fogad. A többi telefonszámról beérkező hívást nem fogadja, ugye, DE pittyen, hogy hívni akarták. Nem lehet valami beállítással letiltani ezt a pittyegést?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#21035) Misály válasza kacsa7 (#21033) üzenetére


Misály
addikt

Ahogy az n8 is.

(#21036) attisx válasza kacsa7 (#21032) üzenetére


attisx
addikt

Melyik ikonokat nem cserélte le?

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#21037) kacsa7 válasza Misály (#21035) üzenetére


kacsa7
őstag

Való igaz :D Nagyjából 15mm a kamera dudornál.

(#21038) kacsa7 válasza attisx (#21036) üzenetére


kacsa7
őstag

Hát úgy konkrétan egyiket sem. Csak a háttér és a menü sávok változtak. Viszont vmi gyík lesz, mert sehogy sem változnak vissza még az origi ikonok sem, mióta iconchangerrel és foldericonnal kicserélgettem. Hiába nyomtam gyári visszaállítást a programokban, csak 1-2 változott.

(#21039) Pikkolo^^ válasza Misály (#21026) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tökéletes méretek :-) Mihamarabb legyen jóárasítva.

(#21040) slimshady


slimshady
senior tag

Hi all!

Taylor féle Pro Edition RC V2 Bellével használom az N8-am egy ideje. A kérdésem az volna, kijött-e már a T-Mobile-os Belle? Illetve, ha igen akkor mi módon kéne feltennem az új hivatalos T-s Bellét, hogy a garim ne vesszen el azaz ne legyen nyoma, hogy volt rajt nem hivatalos szoft?

Ez a leírás a V2 és a garivesztés elkerülése esetében is megállja a helyét? Akkor honnét tudom leszedni a T-s Bellét?

Vagy milyen firmware verziót kéne feltennem, ha OVI Suite-tal akarnék frissíteni Bellére, úgy hogy a garancia ne vesszen el illetve a T-s menjen fel vagy az probléma, ha T-s a telefon és mikor beviszem gariban javíttatni a telefont akkor nem T-s a Belle rajt?

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv.: SlimShady

(#21041) deka10


deka10
senior tag

Én anno az E7-et néztem ki a nagyobb kijelző miatt de a kamera miatt nem vettem meg, de a 808 most nagyon tetszik már régóta vártam valami hasonlót így augusztus vagy szeptember végén csere lesz.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#21042) attisx válasza kacsa7 (#21038) üzenetére


attisx
addikt

Értem, illetve nem értem ,de érted, hogy értem... :B

Nos, 1. telefon újraindítás (ha még nem volt) úgy, hogy ez a téma legyen beállítva. 2. Töröld a témát, próbáld meg visszaállítani az ikonok eredeti állapotát, és ezután próbáld meg újra felrakni a témát...

Több ötletem nincs, ilyen problémával sem találkoztam még. :(

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#21043) Nick no.1 válasza TaylorPro (#20664) üzenetére


Nick no.1
aktív tag

"Reméljük most már az éjszakai képek is megjelennek, nemsokára kiderül. Az előzőben este is napsütés volt. :) "
Taylor,és megjelentek az éjszakai képek..??(WeatherWidget ) mert nálam most is napsütés van. :)

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#21044) Pikkolo^^ válasza Nick no.1 (#21043) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nálam is napsütés van.

(#21045) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Feltettem az átlátszó időjárás widget-et és itt a holdat mutatja napocska helyett, link.

(#21046) kacsa7 válasza Pikkolo^^ (#21045) üzenetére


kacsa7
őstag

Nálam simán frissitési hiba van és nem tudom felrakni az átlátszót...

(#21047) Pikkolo^^ válasza kacsa7 (#21046) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Először szedd le a régit is utána mehet fel. A pog...-2 az a nagy, a másik pedig a kicsi widget.

(#21048) kacsa7 válasza Pikkolo^^ (#21047) üzenetére


kacsa7
őstag

Közben megtettem. Köszi!

(#21049) busman válasza Pikkolo^^ (#21047) üzenetére


busman
addikt

Megnézem én is...nem értem a nokiások mit xarzonak vele....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#21050) TaylorPro


TaylorPro
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.