Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37051) whited


whited
addikt

mi most a reális ára amúgy az n8-nak mert olyan árakat látok... :( :U

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#37052) Francia91 válasza whited (#37051) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem 15k

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37053) MK VII válasza whited (#37051) üzenetére


MK VII
veterán

Állapottól függően 10 és 20 ezer közt.. Én mondjuk már 20-atz nem adnék érte... Szertintem max 15-ért kell megkeresni a legjobbat.
Én nemrég vettem itt apróról 10 ezerért egy makulátlant.. Mintha új lenne olyan.. Annyi hibája volt, hogy az usb aljzat nem működött.. Nekem csak a külső megérte annyiért, mert beleraktam az előző N8-am panelját az meg tökéletes volt...

Tényleg, ha már így bekukkantottam..
Nem tud valaki ajánlani olyan "boltot" online felületű áruházat vagy valamit/valakit ahol tudok venni hozzá felső műanyag részt? Egyik nap zakózott egyet és kitört a jack aljat mellett a műanyag. Így meg olyan kis szerencsétlenül néz ki :)

(#37054) simongab válasza MK VII (#37053) üzenetére


simongab
senior tag

a Speedshop már egy éve kiszorta a teljes alkatrészkészletet :(

(#37055) MK VII válasza simongab (#37054) üzenetére


MK VII
veterán

Ohh... Fene.. Együtt kell éljek egy nyomorék telefonnal ?.. :(

(#37056) Elims válasza MK VII (#37055) üzenetére


Elims
veterán

Dehogy. :-)
DjTommy "boltjàban" sokàig àrultak ilyesmit is fillérekért.Vmi skyphone a bolt neve.
Ha tévednék javítsatok ki. :-)

(#37057) kpal


kpal
veterán

Szerintetek az ilyen olcsó 32Gb-os , és ez a kari nem valami kamu cucc ? Postával együtt ennyiért jó volna.

[ Szerkesztve ]

(#37058) MK VII válasza Elims (#37056) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi!!
Megtaláltam.
Rákérdezek majd náluk.
Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#37059) tomee007007 válasza kpal (#37057) üzenetére


tomee007007
őstag

Nagyon valószínű....vagy a 32 GB-ból csak 3-ad lesz...

(#37060) kpal válasza tomee007007 (#37059) üzenetére


kpal
veterán

Ettől félek. Kingston -nal is előfordult ilyen ,bar azok kb. 4e -től kezdődik Ebay-en.

(#37061) tomee007007 válasza kpal (#37060) üzenetére


tomee007007
őstag

Én egyszer itthon, hardverapron rendeltem 32-es karit már jó régen, 5000-ért (akkor ez nagyon olcsónak számított), Kingston (legalább is ez van rá írva), évek óta hibátlanul működik, szerencsém volt...de ahogy több topikban is megfigyeltem az ilyen hiperolcsó kártyák általában kamuk...én nem kockáztatnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#37062) kpal válasza tomee007007 (#37061) üzenetére


kpal
veterán

Ebay-en kb milyen ártól lehet benne bízni ? 1500 Ft-ost lehet megkockáztatom gondolkozok ,ott legalább nem vesszetek olyan sokat, ha gagyi lenne.

(#37063) tomee007007 válasza kpal (#37062) üzenetére


tomee007007
őstag

Nem rendelek ebayen, nekem macera, túl kényelmes vagyok :D
Memóriakártyát mindig az Aqua-ból rendelek, viszonylag olcsó és megbízható, mindenre gyári gari van.

(#37064) kpal válasza tomee007007 (#37063) üzenetére


kpal
veterán

Én rendeltem már sok féle cuccot Ebayen, eddig nem volt gond vele.
Van amit itthon veszek+.

(#37065) TommyX_ válasza kpal (#37057) üzenetére


TommyX_
őstag

Memóriakártya, pendrive, ha olcsóbban kell, akkor tőle veszek.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37066) Elims válasza kpal (#37057) üzenetére


Elims
veterán

Bizony. :-/ Valòszínű,hogy Tomee-nak lenne igaza.
Ha biztosra akarsz menni,vegyél itt a harderapròn.

MK VII: Nincs Mit. :-)

(#37067) kpal válasza Elims (#37066) üzenetére


kpal
veterán

Aprón nézegettem ,de ha nem olyan sok a különbség itt veszem.

#37065) Dj Tommy :R Ahogy látom SANDISK ULTRA 32GB-os 2789.- FT. Az jó! :)

[ Szerkesztve ]

(#37068) T. I. válasza kpal (#37067) üzenetére


T. I.
senior tag

Emlékszem, kb. 2 éve még én is itt vettem HA!-n 32GB-s SanDisk-et, bontatlan csomagolásban, és azóta is kiválóan szuperál. Akkor még 5k-ba került, de az is félárnak számított.

Egyébként augusztus elején én is elváltam szeretett N8-amtól, bekerült a fiókba a nagyöreg. Persze el sosem fogom adni, legfeljebb a családon belül elajándékozom.
Sokáig rágódtam, hogy mi lenne jó választás: WP, Android, BB vagy Sailfish.. aztán gondoltam egy merészet, 19-re lapot húztam, és most egy BQ Aquaris E5 Ubuntu Edition boldog tulajdonosa vagyok.
Kicsit olyan izgalmat érzek, mint anno az N8-cal még mikor sima Symbian3-mal volt szerelve, ígéretes rendszer és szerintem robbanásszerűen és látványosan fog fejlődni, mint anno a PR1.2, Anna és Belle update-ek esetében ez megtörtént.
Mindazonáltal a fórumot folyamatosan figyelemmel kísérem, ahogyan eddig... up-up N8, ne sikkadjon :DD

(#37069) Elims válasza kpal (#37067) üzenetére


Elims
veterán

Ennyiért nagyon korrekt. :-) Ha tényleg tudja a kapacitást/sebességet.

(#37070) TommyX_ válasza Elims (#37069) üzenetére


TommyX_
őstag

Kapacitás természetesen meg van, először egy 32, majd egy 64 Gb-s sandisk micro sdt vettem tőle, mindkettőnél a H2testw program hiba nélkül végigment.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37071) Francia91


Francia91
veterán

Na, hazaértem a 6 napos Erdély túráról... Azt kell mondanom, hogy le a kalappal a Nokia Maps előtt! :R Remekül navigált odakint mindvégig, a sávasszisztens nagyon jó, nagyvárosban (Brassó, Déva) is remekül navigál, egyszóval megvagyok vele elégedve! Remek navigációs cucc! Odakinn mndvégig a Nokia N8-asommal navigáltam, mindenfelé :).

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37072) MK VII válasza Francia91 (#37071) üzenetére


MK VII
veterán

No.. Ez jó hír...
Viszont annyit kérdeznék, hogy, hogy tudsz beírni akármilyen címet? Nekem már az is gondot okoz, mert annyira túl van bonyolítva, hogy egy egyszerű címet is fél óra megkerestetni vele..
Valahogy nem úgy működik mint egy normális navigáció. Nem lehet csak úgy egyszerűen címre keresni aztán odavisz..
Tudom milyen a Nokia navigáció ( Kifejezetten szeretem. Szerintem sokkal jobb mint a többi.), mert előtte volt többféle Lumiám, de az N8-ban valami szörnyű.. Konkrétan ezért nem használom pedig jól jönne sokszor..
Vagy az én telefonom valami különleges N8? :DDD

Vagy valaki írjon egy használati utasítást, mert komolyan küzdök vele pedig műszaki ember vagyok és kb 3 perc alatt kiismerek egy tök ismeretlen ketyerét, de ezzel nem boldogulok.. :R

(#37073) Francia91 válasza MK VII (#37072) üzenetére


Francia91
veterán

Szimplán beírom a település nevét, az utcát sokszor már elhagyom, mert ha beérek, általában boldogulok, ha nem túl nagy város. Meg én "Érdekes pontokhoz" navigáltam magam, amiket tudott a Nokia Maps, tehát benzinkút, bevásárlóközpont és történelmi hely/múzeum
Meg úgy is szoktam, hogy Térképen kikeresem, majd mikor megtalálom, odabökök, hogy "Navigálás autóval ide", és akkor amit kijelölsz térképen pontot, utcát, stb-t, oda navigál

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37074) MK VII válasza Francia91 (#37073) üzenetére


MK VII
veterán

Ahammm.. Értem.. Tehát akkor tényleg nem egyszerű vele navigálni csak Te elfogadtad ilyennek én meg hozzászoktam a normális navigációhoz.. Itt a bibi akkor.. Tulajdonképp bennem a hiba. :)

Ettől függetlenül én úgy vettem észre, hogy a navigálás is gondot okoz neki.. Kb sosem ott volt a helyzetem a telefonon ahol valójában voltam.

(#37075) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Van egy full dobozos eladó autós csomagom. CR-122. Akit érdekel írjon privátban és megegyezünk. :) A teló még meg van, azt nem adom el.

Pixel 8 Hazel

(#37076) Francia91 válasza MK VII (#37074) üzenetére


Francia91
veterán

Itthon a Sygic-et hasznaltam, de a Symbian-os verzioban nagyon sok kis falu Romaniabol nincs benne, a nagyvarosoknak is csak a foutjai vannak, a Nokia Maps-nal a legkisebb falu legkisebb utcaja is megvan. Az uj Sygic-ben ezek benne vannak, de ugyebar az Symbian-ra kb 3-4 eve nem elerheto...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37077) kpal


kpal
veterán

Debrecen egyrészt átépítették,változtak az utak is , ezek mikor kerülhetnek bele Naviba ?

(#37078) Francia91 válasza kpal (#37077) üzenetére


Francia91
veterán

Véleményem szerint az idei volt az utolsó frissítés a Symbian alapú Nokia Maps térképekhez, kétlem, hogy később is adnának ki hozzá térképfrissítést

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37079) gyulavezir válasza Francia91 (#37078) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Soha ne mondd, hogy soha. A legutóbbi frissítésre sem számítottunk. Lehet nemsokára visszaköltözök. mióta 5 colon nyomom a droidot egy csomó időm elmegy olyan dolgokra, amiket korábban teljesen feleslegesnek tartottam és egy csomó dologról lemondtam, ami viszont korábban fontos volt vagy legalábbis annak hittem. Szóval annyira nem nagy dolog ez a mobilmánia. Könnyű belehülyülni, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy nagyon sok pénzed és időd ráment és van egy alapvetően kényelmetlen telefonod egy bizonytalan rendszerrel... Most meg ez a navi-dolog is. Azt hittem persze van internet nem számít, guglimaps elég lesz. Csak a Cuhavölgye a térerő fogalmát hírből sem ismeri.
Kezdek kicsit visszavágyakozni ide...

[ Szerkesztve ]

(#37080) Francia91 válasza gyulavezir (#37079) üzenetére


Francia91
veterán

Én a mai napig az N8-ast nyúzom, de nem érzem szükségét, hogy cseréljem, még mindig. Az e-heti Erdély-túra pedig megerősített, hogy mind GPS terén, mind fotózás terén még mai is bőségesen megállja a helyét az N8-as! :) Sőt, GPS-ként adog neki egy 5-öst, meggyőzött :)
Tény és való, hogy erre a frissítésre is 2 évet kellett várni, de mivel már 100%-ig Microsoft, és el is lett adva a HERE Maps, ebből sejtem, hogy a Symbian alapú készülékekre ne várjunk nagy reményekkel frissítést

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37081) EndR válasza Francia91 (#37076) üzenetére


EndR
tag

Én évek óta Spanyolországban használom a gyári navigációt.
Ide is azzal jöttem ki és épp ma értem haza egy 1500km-es körről az országon belül.
Mindvégig hibátlanul navigál és a legkisebb hegyi falu utcáit is ismeri! (persze a legújabb és átépített szakaszok nincsenek meg, de az elhanyagolható; a fejét is használhatja sz ember... :) )
5 év alatt 4-5 alkalomnál többször nemigen kellett felülbírálnom az útvonalat.
Ezért sem szívesen válnék meg tőle! :) (...ami sajnos lassan érik...)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#37082) Francia91 válasza EndR (#37081) üzenetére


Francia91
veterán

Hat en most Erdelyben (es Romaniaban, bocsanat, hogy igy megkulonboztetem, de nekem kulon szamit Erdely es Romania) 1.900 km-t nyomtam le motoron, de ahogy irtam, a Nokia navigaciojaval maximalisan elegedett voltam :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37083) EndR válasza Francia91 (#37082) üzenetére


EndR
tag

Ugyanarról beszélünk. :)
Részemről csak megerősítve!! :K

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#37084) Tomcat válasza Francia91 (#37080) üzenetére


Tomcat
őstag

Navigációra 2012-es térképekkel és nyaraláskor bérautóban baráti társasággal az FM transmitter még mindig igen jó szolgálatot tett idén nyáron is az utolsó még használatban lévő N8-ammal, de az az igazság hogy (bár sokmindenre lehetne még elviekben használni) számomra másra már effektíven nem igazán használható az N8. Talán még a fotózáshoz tudtam volna elővenni, gondoltam is rá, de akkor pl. ott volt velem két Nikon tükrös gép is így inkább azokkal fotóztam. (Vagy ha olyan volt hogy egy-egy kép azonnal online kellett akkor a SONY Z3-al).

Navigáláskor mindenhova elvitt offline hiba nélkül, ha meg is kavarodott vagy bizonytalakodott eldugott helyeken azt a saját belátásom szerint fejben korrigáltam és mindenhova eljutottunk ahova szerettünk volna.

Egyébként számomra mókás hogy ennyi év után is van aki nem hiszi el hogy az éppen hallott zene a rádióban a Nokia telefonomból jön. Aztán persze megkérdezi hogy ezt meg ugyan hogyan csináltam. :)

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#37085) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Arról tudunk valamit, hogy van-e megoldás a Messengerre? Az egyetlen dolog, amit hiányolnék.
Ha van rá épkézláb megoldás (értsd nem mindenféle kliensen keresztül), akkor már költözök is vissza. Eszement sok időm elmegy az okostelefonnyomkodásra... és utólag úgy látom hasztalan.

(#37086) deka10 válasza gyulavezir (#37079) üzenetére


deka10
senior tag

Tedd fel a Here mapsot androidra és lesz megbízható Nokia mapsod ismét.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#37087) Francia91 válasza deka10 (#37086) üzenetére


Francia91
veterán

De azért a Sygic sem rossz Offline GPS program ám ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37088) tomee007007 válasza Francia91 (#37087) üzenetére


tomee007007
őstag

Használtam párhuzamosan mindkettőt, a Sygic magasan veri a Here-t.

(#37089) Francia91 válasza tomee007007 (#37088) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem még a 2012-es Sygic van a Nokiámon (a platform miatt nem is tudok újabbat feltenni), de unokabátyám Sony M4 Aqua telefonjára feltettem a 15.3-as Sygic-et, és az már tényleg jó :)
De emlékszem, hogy anno az N82-esen is a Sygic-ot használtam, egy ideig az N8-ason is. Őszintén, most azért használtam a Nokia Maps-ot, mert nekem a 2012-es Sygic-ben nagyon sok kis Román falu nincs benne, a nagyvárosok pedig csak pár útvonallal vannak, de az újban már utcaszintre benne vannak

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37090) MK VII


MK VII
veterán

No skacok.. Elhalálozott a második N8 is.. :( :O

Futottam át az úton egy kamion előtt és kiesett a zsebemből a tela.. Természetesen a kamion annak rendje és módja szerint le is nullázta a készüléket.
Kijelzőt vitte...

Több N8-ra már nem ruházok be, de, ha esetleg valakit érdekelne valami akkor van két alkatrésznyi N8-am.
Egy független panel egy Telekomos panel rossz usb-vel, két xenon egység, meg a többi apróság.. Hangszórók, mikrofonok... Szóval az aprólék.. Esetleg, ha valakinek kellene valami akkor nagyon szívesen állok velük szolgálatára. Természetesen ingyen.. Nem kérek értük pénzt.. Az esetleges postaköltséget kellene csak fizetni illetve kb kéthetente járok Pesten akkor oda el tudom vinni vagy alapvetően Veszprémben elérhető vagyok.

Már most hiányzik pedig fél órája történt. :(

(#37091) gyulavezir válasza MK VII (#37090) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Nekem van egy Telenoros. Fekete. Kicsit kopott, de ha nagyon hiányzik a Tiéd, akkor szívesen neked adom...

[ Szerkesztve ]

(#37092) MK VII válasza gyulavezir (#37091) üzenetére


MK VII
veterán

Nagyon kedves vagy köszönöm szépen.
Viszont úgy érzem, hogy le kell zárjam az N8-kal való kapcsolatomat..
Visszatérek az őskorba. :)
Végre kielégítem egy régi vágyam egy Nokia 8850 személyében. :)
Csörög és lehet rajta sms-t írni.. Ennyi nekem bőven elég.. Na jó.. Az N8 kamerája hiányozni fog.. :P :)

A topikot természetesen figyelemmel kísérem és tényleg, ha valakinek kellene valami akkor nyugodtan szóljon! ;)

[ Szerkesztve ]

(#37093) Elims válasza MK VII (#37090) üzenetére


Elims
veterán

Kàr érte. :-(

Nagyon kedves felajànlàs!!! :-)
Nekem hàl'istennek semmi nem hiànyzik,de vki biztos hasznàt veszi vminek. :-)

(#37094) Joe215


Joe215
aktív tag

Windows10 problémával találkozott már valaki?
Konkrétan ujra raktam az asztali pc -t felment a nokia suite is.
USB -n csatlakoztatom a telefon elkezd dolgozni, aztán semmi.
Nem tud csatlakozni. Végén rájöttem nem telepíti az eszközkezelő illesztő programokat.
Neki kezd, de hibával fejezi be.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#37095) Francia91 válasza Joe215 (#37094) üzenetére


Francia91
veterán

Még mindig Windows 7-esem van, így ehhez kuka vagyok...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37096) MK VII válasza Joe215 (#37094) üzenetére


MK VII
veterán

Igaz, hogy én a Nokia Suite-ot nem használtam windows 10 alatt, de simán Nokia N8 háttértárnak felismerte.
BT-on keresztül is rögtön kapcsolódott a géphez meg kábelen is.

[ Szerkesztve ]

(#37097) Joe215


Joe215
aktív tag

Win 8.1 -ről frissítve win10 -re még müködött, de ujra raktam a 10 -et 0-ról így már benyögte az unalmast és nem telepíti az illesztő programokat. :F

[ Szerkesztve ]

(#37098) Joe215 válasza MK VII (#37096) üzenetére


Joe215
aktív tag

ha háttértárként csatlakoztatom úgy látja viszont suite módban dobja a hibás illesztőket.

(#37099) gyulavezir válasza MK VII (#37090) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Van egy fekete telenorosom, viszont kívülről eléggé kuka, ha van esetleg némi karosszéria elemed hozzá, az nagyon jól esne... :))

(#37100) MK VII válasza gyulavezir (#37099) üzenetére


MK VII
veterán

Pont kívülről vannak oda az enyémek is.. Műanyag részek töröttek. Fém rész is nagyon csúnya.. Talán a sim meg microsd kártya takaró elemek jó állapotúak.

(#37098) Joe215
Értem. Hát abban sajnos nem tudok segíteni. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.