Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36401) Francia91 válasza EndR (#36400) üzenetére


Francia91
veterán

Osszegezzuk roviden:
- Fem haz/kialakitas
- Normalis uzemido
- AMOLED kijelzo, szep szinek, ha a felbontas nem is nagy (nekem megfelel pl)
- Olyan kamera - szenzor - lencserendszer parositas, ami meg ma is magasan megallja a helyet, raadasul Xenonnal parositva
- Szerintem gyonyoru minosegu 720p videok
- N-es WIFI es jo GPS

Nem rossz ez meg mai szemmel nezve sem, legalabbis nekem most is megfelel az N8 :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36402) Elims válasza Francia91 (#36401) üzenetére


Elims
veterán

És magàt a symbian rendszert ne felejtsd ki.Nekem a legfontosabb.Mindent alàzna ha "élne" még.

(#36403) Francia91 válasza Elims (#36402) üzenetére


Francia91
veterán

En is szeretem. Tud par dolgot, amit a mai "modern" OS-ek nem tudnak... Khmmm....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36404) Silverr válasza Francia91 (#36403) üzenetére


Silverr
aktív tag

Például? Csak kiváncsiságból :)

(#36405) Francia91 válasza Silverr (#36404) üzenetére


Francia91
veterán

Mondjuk kikapcsolt allapotban is mukodo ebreszto. Ebreszt, aztan megkerdezi, hogy bekapcsolod-e a telefont, vagy sem.
FM Transmitter. Tudom, ez nem OS kerdese lenne, de megsem latok sem Android, sem WinPhone rendszeru telefonokon FM Transmittert. Pedig rem egyszeru lenne megcsinalniuk, raadasul szerintem marha hasznos funkcio, nekem legalabbis.
Na meg ott a Nokia 808-as. Tekintsuk a hardvert: 1,3 GHz-es egymagos processzor, megis gyonyoru 1080p videot vesz fel, ma meg egy tobbmagos "csoda" sokszor a 720p-re sem kepes. Vagy korlatozas, vagy mas miatt, de azert kerem. Ahhoz, hogy ilyen videot vegyen fel, kellett egy pici optimalizacio...
Tudom, most jon, hogy ott van hozza egy grafikus mag, de a tobbi telefonban is ott van, raadasul ennel sokkal fejlettebb, es a 808 processzora sem a csucs volt akkor
Na meg sokan hianyoljak az AMOLED kijelzokon levo keszenleti orat az N8 es a 808 utan, aki ezekrol a telefonokrol valtott Droidra vagy WP-re. Es ott nincs, akkor sem, ha a keszulekben AMOLED van. Bar programmal lehet, hogy elerheto, de alapbol nincs.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36406) Francia91 válasza Silverr (#36404) üzenetére


Francia91
veterán

- Kikapcsolt allapotban is mukodo ebreszto (sokszor hasznos)

- FM Transmitter. Tudom, ez nem OS kerdese, vmiert megis csak a Nokia tette bele a Symbian-os telefonjaiba. Nekem pl nagyon jol jon a transmitter, surun hasznalom.

- Vegyuk a 808-ast: egymagos ARM11-es 1,3 GHz-es processzor, es ennek ellenere gyonyoru minosegu 1080p videot rogzit, ami meg ma is megallja a helyet. Tudom, most majd jon, hogy van mellette egy grafikus mag is, de a tobbi telefonban is van, raadasul a Broadcom BCM2763 mar akkor sem volt vmi modern cucc, ma meg ennel sokkal erosebb GPU-k vannak az also kategorias telefonokban is. Es azok a tobbmagos "csodak" sokszor 720p-ben sem tudnak rogziteni, vagy ha megis, meg az N8-as 720p videojanak minoseget sem erik el.... Szoftveres optimalizacio, biztosan kellett a dologhoz, tobb kulfoldi oldalon is megjegyeztek, hogy azert nem semmi optimalizalast hajthattak vegre az OS-ben, hogy a hardver ellenere igy boldoguljon az 1080p-s tartalmakkal.
Egyenlore ennyit tudok hozzafuzni.

Ahhh, ez a szar ketszer kuldte el.... Azt hittem lefagytam, a kuldest mar nem lattam, kilepett az Opera......

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36407) Silverr válasza Francia91 (#36406) üzenetére


Silverr
aktív tag

Amit felsoroltál minden hardver kérdése. Vannak más telefonok melyek ébresztenek kikapcsolva. A készenléti óra és optimalizáció álja a helyét :)

(#36408) gatto_ válasza Francia91 (#36406) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez a készenléti óra valóban hiányzik. Az N8 mellett egy Samsung S4-et használok. Valami hasonlót el lehet érni rajta utólagos programmal, bár az sem az igazi. Tehát úgy hogy kikapcsolt kijelzőnél megjelenjen magától, olyat nem sikerült elérnem, csak ha konkrétan elindítom a programot. Mondjuk éjszakára jó tud lenni.
Viszont míg az N8-on szinte nem is befolyásolja a fogyasztást, addig az S4 100-ról 60%-ra merült egy éjszaka alatt. Gyakorlatilag csak töltőn van értelme használni.

(#36409) imi290


imi290
aktív tag

Hogy én mennyire komolyan veszem ezt a telefont,mi sem bizonyítja jobban,hogy a napokban rendeltem hozzá egy új tokot.A szilikon tok 4 év alatt megadta magát,vagyis hogy több helyen szétjött,elszakadt,de a telefon nem adta meg magát :)) Várom hogy megjöjjön.

(#36410) Elims válasza Francia91 (#36406) üzenetére


Elims
veterán

Na meg egy hatalmas amatőr hiba az összes többi telefontòl -kivéve persze a symbian-t-,hogy töltőn rezeg.
Mi a fasznak rezeg egy telefon ha töltőn van??? :-o
Tényleg csak a nokia tudta ezt kikapcsolni??

Hatalmas baki.Màr figyelmességből is kivenném.
A legfőbb ok,hogy nem szeretném ha leesne akàr honnan is töltés közben.
Rendesen gagyi.

(#36411) gatto_ válasza imi290 (#36409) üzenetére


gatto_
senior tag

Én is tegnap vettem bele egy új gyári aksit a közel öt éves helyett. Még öt évet kihúz... :D

(#36412) Elims válasza gatto_ (#36411) üzenetére


Elims
veterán

Olyan "apròsàgokat" írj meg légyszives,hogy honnan és mennyiért?
Tényleg gyàri nokia?

(#36413) Francia91 válasza Elims (#36412) üzenetére


Francia91
veterán

Én pl innen vettem a gyári Nokia akkumat, 3900 Ft-ért.
November környékén

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36414) gatto_ válasza Francia91 (#36413) üzenetére


gatto_
senior tag

Jaja itt vettem én is.

(#36415) Elims válasza Francia91 (#36413) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!

(#36416) simongab válasza Francia91 (#36413) üzenetére


simongab
senior tag

Én is innen vettem, mikor fél éve felújítottam (és ha emlékeztek a másik boltban harmadszorra is hibásat adtak) oda kell figyelni!

Lassan 2 hónapja használom a céges 530 ast, amikkel gondom van: az egész telefon gagyibb, a fényképező fényévekkel rosszabb, és nagyon hiányzik a reteszelő billentyűzár gomb. A transmitter is nagyon jó szolgáltatás...

(#36417) Francia91 válasza simongab (#36416) üzenetére


Francia91
veterán

A fényképezőt nem is szabad az N8-aséval összevetni, nem egy kategória
De azért erre mit mondjak? 4 magos 1,2 GHz-es procival is csak 854 x 480 pixel felbontásban tud videót rögzíteni az 530-as...
Az N8-as pedig 1 magos 680 MHz-es procival tud az átlagnál szebb 720p-t rögzíteni... Khmmm.. Tessék észrevenni az OS-ben rejlő lehetőségeket, ami szerintem megint csak az optimalizálásra vezethető vissza

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36418) simongab válasza Francia91 (#36417) üzenetére


simongab
senior tag

Persze, én az egész nayaralást N8 cal csináltam, és elég profi lett...

(#36419) TommyX_ válasza Francia91 (#36417) üzenetére


TommyX_
őstag

Én nem védeni akarom az 530-t, de nem egy kategória az N8-cal, az akkori mércével a C5-03 felel meg kb annak besorolásnak, amit az 530-as lumia "képvisel" most.
Az N8 mostani kategóriájában, a 9-es sorozatú Lumiak tartoznak véleményem szerint.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36420) Francia91 válasza TommyX_ (#36419) üzenetére


Francia91
veterán

Értem én, de a hardver bőven adott lenne normális videó rögzítéséhez... Vagy nem?

Sőt! Elvileg a SnapDragon 200-as chipset támogatná is a 720p felvételt, de gondolom szándékosan lett butítva. Meg én úgy tudom, hogy 2015-ben már azért eléggé alapvetőnek számít a 720p rögzítési lehetőség

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36421) TommyX_ válasza Francia91 (#36420) üzenetére


TommyX_
őstag

Itt az adott kategória játszik szerepet, én is tudom, hogy a hw bírna többet, de akkor hogyan adnák el a 8 és 9-es szériát. :D
Az MS-nél, meg a Nokianál így gondolták, hogy jó lesz ez így.

Tegnapi kijelző órához hozzászólva néhány lumia telefonon elérhető Glance screen, amit láttam/volt nálam a 820 és a 735-ös.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36422) mrgold


mrgold
tag

Sziasztok!
Nálatok működik a gooWeather? Nálam 3 nap óta nem.
Köszi.

(#36423) gyulavezir válasza Francia91 (#36420) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hát, beleolvastam a 1020 topikba és azt gondolom, hogy nem nagyon sikerült meggyőzzön a cucc. Persze még mindig az egyik legszimpatikusabb választás a sok közül. Mondjuk ha valamilyen előre nem várt esemény miatt le kellene cserélni az N8at, akkor ezt választanám.
Így azért még várok, hátha a Nokia mégis csinál megint telefont. :-)

(#36424) Francia91 válasza gyulavezir (#36423) üzenetére


Francia91
veterán

A Nokia már nem fog, maximum a Microsoft
Amúgy én is olvasgatom az 1020 topikot, volt is pár kérdésem oda, de nem olyan vészes a dolog szerintem... Ismerősöm telefonjával pl semmi gond nincs, még a frissítés után sem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36425) this is life válasza Francia91 (#36406) üzenetére


this is life
Ármester

A 808 kulon lap , mert az kulon gpu-t kapott a fenykepezo reszehez, hogy megfelelo tempoban dolgozza fel a kepeket, illetve a vieoknal se legyen gond.

Aki netet osztana a n8-rol , a droidos eszkozre telepitse a blue dun progit, es bluetoothon keresztul , dial up networkent mar hasznalhato.... wifi tethering felejtos , mert a droidon kell piszkalni roottal , a vegeredmeny ketseges.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#36426) imi290 válasza Francia91 (#36424) üzenetére


imi290
aktív tag

Csinál még most is a Nokia telefont,igaz nem okostelefont :) (ha jól tudom)
Meg aztán ott van a tablet ami Nokia N1 néven van,és android van rajta,de persze nem az alap android,hanem nokiás.És ha nem tévedek,2015 év végéig a microsoft és a nokia között van szerződés,hogy a nokia nem használhatja a nokia márkanevet okostelefonokon.De utána még bármi történhet,nagy valószínűséggel azokon is android fog majd futni.Ha egyáltalán lesz olyan telefon :)
Egyébként az 1020 már egy régebbi készülék,és az is meg fogja kapni a win 10 frissítést ami egy jó dolog.

(#36427) gyulavezir válasza Francia91 (#36424) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy hardveresen mennyire van rendben a gép, mert a 735ben egyértelműen a polc aljáról válogatták össze a hozzávalókat. Alkatrész és alkatrész között iszonyat különbségek vannak, és sajnos ez csak használat közben derül ki.
Az N8at vígan wifiztem ott, ahol a 735nek fogalma nem volt arról, hogy van - e egyáltalán hálózat a GPS-szel hasonló gondok voltak. Az N8 vevője annyira penge, hogy látja hogy a gyorsforgalmin megyek vagy a Gyömrői. A 735el ilyen "gondok" nem voltak :N

(#36428) TommyX_ válasza mrgold (#36422) üzenetére


TommyX_
őstag

Nálam működik, éppen most frissítettem az időjárás adatokat.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36429) mrgold válasza TommyX_ (#36428) üzenetére


mrgold
tag

Már több verziót is kipróbáltam... Évekig működött. Ránéznél, hogy Neked melyik verzió van fent.
Köszi.

(#36430) TommyX_ válasza mrgold (#36429) üzenetére


TommyX_
őstag

qooWeatherII 4.5.0-ás verzió

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36431) Francia91 válasza gyulavezir (#36427) üzenetére


Francia91
veterán

Olvass rola teszteket, magyar nyelven is van boven

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36432) mrgold válasza TommyX_ (#36430) üzenetére


mrgold
tag

Köszi, kipróbálom. Az az érdekes, hogy internet, facebook van - a nokiás időjárás sem működik.

(#36433) TommyX_ válasza mrgold (#36432) üzenetére


TommyX_
őstag

A nokias időjárás szolgáltatás, már 2013 decemberében leállt.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36434) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

2 kérdés:
Próbáltátok, hogy tud-e kezelni a telefon USB DAC-ot?
Másik:
Skype, Viber, BBM vagy hasonló program működik, lehet valamilyen formában ezeknek a beszélős részét használni a telefonnal?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#36435) gyulavezir válasza TommyX_ (#36430) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

az, honnan van az? :-)

(#36436) mrgold válasza gyulavezir (#36435) üzenetére


mrgold
tag

Én sem találtam, csak 4.3.3 -at.

(#36437) kpal válasza Francia91 (#36424) üzenetére


kpal
veterán

Én ha nagyon távoli jövőt nézem vagy 1020 agy 1520 -ban latom . 1020 kicsit godolkodtat mert nem bővithető , 1520 igen viszont 6"-os kijelző mennyire mobilitás barát aztan lehet nagy lenne hordozni.

(#36418) simongab: en tavaly kint volta, F1-en es ott jo fotokat es videokat lőttem , ráadadul előttem egy külföldi srac is n8-al nyomult :) lejtette de nem zvarta videozott tovabb . :)

[ Szerkesztve ]

(#36438) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

vajon mit ronthattam el a beállításoknál, mert a fácsé most nem nagyon akar működni a vodafone hálózaton. Wifivel nem volt ilyen gond. Egy oldalt betölt, aztán amikor megint tölteni kéne valamit, akkor kiírja, hogy hálózati hiba. Ilyenkor nyitok egy új alakot, ott elindítok egy másik lapot és akkor megint lesz annyi net, hogy betöltse a fácsén, amit eredetileg szerettem volna, de aztán megint ledob a netről. Be van nyomva a 3g, elvileg van még felhasználható adatkeretem is, szóval nem tudom, mi lehet a gond...

(#36439) mrgold válasza kpal (#36437) üzenetére


mrgold
tag

Esetleg 930 !?!

(#36440) kpal válasza mrgold (#36439) üzenetére


kpal
veterán

Az jo volna de nem bővithető es nem tud galace -t.
1520 mellet erősen az üzemidő ,es a mem bővités szol + galace.
Szoval nehéz döntés lesz az tuti . De az n8 mindig melesz 2. telonak megtartom. :)

(#36441) mrgold válasza kpal (#36440) üzenetére


mrgold
tag

Az utolsó mondattal abszolút egyetértek!
Én a windowstól való idegenkedés miatt választottam a Galaxy Alpha-t.

(#36442) mrgold


mrgold
tag

Csak a Gismeteo működik :W Az meg ronda fehér!

[ Szerkesztve ]

(#36443) TommyX_ válasza mrgold (#36436) üzenetére


TommyX_
őstag

Az Applist nevű "áruház" programon belül található meg. :K

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36444) mrgold válasza TommyX_ (#36443) üzenetére


mrgold
tag

Köszönet Dj Tommy! Ez tényleg működik! (Érthetetlen, hogy a régebbiek miért nem.)
A lényeg, a lényeg, hogy ez OK. :C :R
[link]

(#36445) kpal válasza mrgold (#36442) üzenetére


kpal
veterán

myWeather most megint nem mükszik. AccuWather viszont jó.

(#36446) Elims válasza gyulavezir (#36427) üzenetére


Elims
veterán

A n8-cal nagyon sok helyen wifi-tel ott ahol sok telefonnak gőze nincs a jelről.Tapasztalat.
Több android-os/ios telefont lenyomott màr a kezemben.

KPal: Attòl függ,hogy mire hasznàlnàd a 6"-t.
Ha egész nap íròasztal mögött ülsz akkor jò vàlasztàs,ha a usebedben hordanàd akkor talàn az ùj hajlékony lg. 6" màr-màr zavarò àllandòan zsebben.

(#36447) T. I.


T. I.
senior tag

A napokban vettem észre, hogy a távolságmérő kicsit félrehord. Makro képeknél feltűnő igazán, hogy nem az a rész lesz éles, amin van a zöld kocka. Aztán tüzetesebben megnéztem a kamera modult, és felfedeztem, hogy a vaku sávja oldalról nézve kissé lejt. Nem igazán feltűnő, de mégis kb. 1 mm a különbség a vaku egyik és másik végének mélysége között.

Valaki másnál esetleg fennáll még ugyanez a helyzet, vagy - ahogy sejtem - ez az állapot abnormális?

(#36448) Freeman007 válasza mrgold (#36444) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi a linket :R Nekem is a 4.3.3 volt fent, pár napja nem ment, de ez okés :)

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36449) kpal válasza Elims (#36446) üzenetére


kpal
veterán

LG íves telfon nem jön be . De az aksi nagyon a 1520 felé vonz. Nálam az intenzív hasznalat sokszor van.

(#36450) korpicschess válasza korpicschess (#36434) üzenetére


korpicschess
veterán

Asszem veszek egyet, aztán majd kiderül. Pedig a második kérdésem elég triviális volt...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.