Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Karma válasza AkosL (#4999) üzenetére


Karma
félisten

Azaz nincs szüksége okostelefonra, appokra meg csillogásra...
Mily' csoda, hogy jobban tetszik neki az, ami közelebb áll az ősökhöz?

A Wave egyébként ugyanez, azok az igazán elégedettek vele, akik egy feature phone-nal is vidáman elvannak.

“All nothings are not equal.”

(#5002) Just486 válasza zazenke (#4994) üzenetére


Just486
senior tag

Minden telefon - legfőképp az okos - fagy. Ez nem a rendszertől, hanem a használattól függ leginkább. Minél többminden fut a háttérben, és minél jobban szét van mókolva a rendszer, annál jobban. Az én telefonom ha kell, hetekig elfut akár kikapcsolás nélkül is, fagyásmentesen. Ilyenkor rendszerint csak telefonálok meg sms -ezek vele. De ha nekiesek komolyabban a témának, például én szórok wifit az egész osztálynak, miközben magam is netezek, meg közben torrentezek, skypeolok, fotózok bla bla bla, akkor az egy dolog, hogy 5 óra múlva nullán van az akksi, de hogy 1 óra után a telefon megunja a dolgot és újraindul, az is biztos. Hangsúlyoznám, hogy ez minden rendszernél így van, ami képes párhuzamos futtatásra. Ez is egy olyan funkció, amit ésszel kell használni, mert a telefon nem mindig tud magától helyesen dönteni. tudnod kell, hogy van 256mega ramod, abból 110 jó ha szabadon van bekapcsolás után. Azon elfér mondjuk egy skype meg egy böngésző, és akkor stabil lesz. De ha beraksz mellé még valami jó kis játékot is, akkor vagy elfogy a memória és bezárul a többi dolog, vagy jön az, hogy alkalmazásváltás közben gondol egyet a telefon, és újraindul. Ezen lehet javítani szoftveresen memóriakezeléssel, de az eszetlen használat a jól megírt szoftvert is megbolondítja.

That unconquered country we call the future.

(#5003) AkosL válasza Karma (#5001) üzenetére


AkosL
aktív tag

igen, nincs szüksége okostelefonra, de mondj egy nem okostelefont, amin normálisan lehet netezni és szinkronizál a céges exchange-el. Ennyit ugyanis használ, de programokat valóban nem telepít. Nem kötözködés, tényleg érdekel, hogy van-e ilyen érintős nem okostelefon. :)

(#5004) Just486 válasza manchester85 (#4996) üzenetére


Just486
senior tag

Próbáltál már műkörmöt hordó nő kezébe kapacitív telefont adni? Én igen. Azt hiszem lenne egy kis nézeteltérésetek a képernyőket illetően. Pontosan tudom idézni amit mondott: "Ez szar, add inkább vissza a satiót"

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#5005) Misály válasza AkosL (#5003) üzenetére


Misály
addikt

Tudtommal zartak kozul egyik se tamogat exchange-et.

(#5006) Just486 válasza Misály (#5000) üzenetére


Just486
senior tag

" a piac nem ti vagytok.(nem mi vagyunk)"
Hát igen, tudok ilyeneket kitalálni ha kicsit megerőltetem magam -és kellően késő(illetve már inkább korán) van.

Na lassan elfelejtem a csavarhuzos akciodat
:) pedig az is hozzám tartozik, nem engedem hogy különválaszd :D

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#5007) Misály válasza Just486 (#5006) üzenetére


Misály
addikt

:DDD innentol nekem ugy maradsz meg hogy csavarhuzoval a kezedben neha bolcs vagy ;]

(#5008) zazenke válasza Just486 (#5002) üzenetére


zazenke
őstag

csak az a baj hogy némelyik hozzászólásból az tűnik ki hogy nem ment ennyi minden a háttérben csak épp alapdolgokat csinált a friss új telóján és kiakadás történt

(#5009) Just486 válasza Misály (#5007) üzenetére


Just486
senior tag

Azt hiszem ez tökéletesen jellemez is engem :D

That unconquered country we call the future.

(#5010) tomi564 válasza zazenke (#5008) üzenetére


tomi564
csendes tag

Egy frissen megjelent telefonnál, és jelen esetben frissen kiadott rendszernél ez benne van. Aki megveszi tisztában van vele,hogy mint mindennek, ami új vannak gyerekbetegségei, és kevés a tapasztalat. Ezeket általában később orvosolni szokták, de a kezdet minden esetben ilyen. Nem lehet a gyárban előre gondolkodni a több millió ember különböző felhasználási módjaira.

Am. nekem is volt 1-2 megfagyás, újra kellett indítani, csinál érdekes dolgokat, de nem zavaró, és tudom, hogy a frissítések orvosolni fogják.

(#5011) Misály válasza zazenke (#5008) üzenetére


Misály
addikt

Azert ez eros tulzas, en inkabb azt mondanam hogy meg nem bolondbiztos:P

(#5012) zazenke válasza tomi564 (#5010) üzenetére


zazenke
őstag

azt hogy orvosolni fogják az még a jövő zenéje. Akkor várok még egy két hetet mert a lóvét már összeszedtem csak azért kötekedek érdeklődök tőletek mert nem akarok mellényúlni mert még egy telóra nem lesz keret

(#5013) Just486 válasza zazenke (#5008) üzenetére


Just486
senior tag

Az van, hogy azt sosem tudhatod hogy másnak milyen körülmények között fagyott le. Lehet, hogy az adott hozzászólónál a kilépés egy programból egyenlő a home gomb megnyomásával. Én is csak azt írtam, le, ami nálam gyakran előfordul. Mindettől függetlenül "veszélyes" dolog mások véleményére hagyatkozni, mert sosem tudhatod, hogy aki a kábel - vagy az antenna - másik végén ül az mennyire ért a dolgokhoz, amikor hirtelen felindulásból beírja (újabban gyakran inkább befossa) az ócsároló véleményét egy fórumba. Nálam például szakmai szemmel nézve "Ufff"nevű fórumtársunk vágta el magát ma, amikor is olyasmi következtetésre jutott, hogy az üveg vezető anyag. Ez nem azt jelenti, hogy őt most nem kedvelem vagy ilyesmi. Csak ha ír valami "szakmait", annak még 2x utána is járok, mielőtt elhiszem. Ellentétben mondjuk Karmával, aki ha megszólal egy témában, annak szerintem van alapja is. Velem pedig így van Misály, mivel korábban azzal jöttem elő, hogy az n8 lencséje nem karcálló (ez amúgy igaz), mert kipróbáltam egy csavarhúzóval és az belehúzott. Ezzel nála elég rendesen kiütöttem a biztosítékot, (és amúgy még sokaknál másoknál is) mivel szerinte ez a kis "teszt" egyenlő volt a vandalizmussal. Dehát ez van, én sem azért regisztráltam ide, hogy mindenki díjazza amit néha csinálok :D
Lényeg a lényeg, igyekezz minél több személyes tapasztalatot gyűjteni, abból baj nem lehet.

That unconquered country we call the future.

(#5014) zazenke válasza Just486 (#5013) üzenetére


zazenke
őstag

teljesen igazad van de itt vidéken senkit nem ismerek akinek ilyen telója van azt meg ne mondjátok hogy menjek be a boltba mert ott legfeljebb annyi derül ki hogy valóban lötyög e a hangerő gombja ,de semmi más mert kívülről amúgy szerintem gyönyörű a telefon

(#5015) Just486 válasza zazenke (#5012) üzenetére


Just486
senior tag

Ha butapesti vagy, akkor valamelyik délután összefuthatunk, hogy kipróbáld, ha máshol nincsen lehetőséged. Bár ha jól informálódtam akkor valószínűbb, hogy tószegi vagy. Na mindegy ha jársz erre, akkor kipróbálhatod :D
Szerk.:
Ja, olvasom a HSZ -ed, hát igen. Az már a nehezített pálya :D
Nem ígérem, de megpróbálok majd a héten egy saját stress-test videót összedobni.
Amúgy boltostól is el lehet kérni. Én még tavaly amikor a satiót vettem, akkor asszem 3 órát álltam a boltban, és próbálgattam. Utána mondjuk "meg lett mondva" (magyarul leb/szott), hogy nem szokás órákat álldogálni egy "bemutatótelefonnal" de én meg megmondtam neki, hogy mielőtt elköltök 160 ezret a hülye telefonjukra, annyit próbálgatom amennyit jólesik.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#5016) zazenke válasza Just486 (#5015) üzenetére


zazenke
őstag

előre is köszönöm

(#5017) Ufff válasza zazenke (#5014) üzenetére


Ufff
senior tag

Veszprém vagy Székesfehérvár? Én erre lakom...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#5018) Ufff válasza Just486 (#5013) üzenetére


Ufff
senior tag

Pontosítás:

"A kapacitív megoldás esetében egy kemény üveg- vagy műanyag lap alatt egy rácsos szerkezetű vezető réteget helyeznek el, aminek segítségével a kijelző „felett” egy elektromos mezőt alakítanak ki. Amikor ujjunkat közelítjük a panelhez, zavart okozunk ebben az elektromos mezőben (töltést vezetünk el a kezünkkel), amelyet a vezérlőchip érzékel, s ez alapján határozza meg a pozíciót."

Valóban hülyén fogalmaztam. Elkúrtam. Nem kicsit, nagyon. Mondjuk össze is voltak mosódva a betűk rendesen. Mondtam én, hogy az whisky -be tett jég rontja a látást...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#5019) zazenke válasza Ufff (#5017) üzenetére


zazenke
őstag

Szolnok

(#5020) attisx válasza Kvazár (#4981) üzenetére


attisx
addikt

Ott hagytam abba az olvasást, hogy csupán a doboz mérete miatt megkérdőjelezi a Nokia környezettudatosságát. Látszik mennyire felkészült a tesztelő, milyen sok IT hírt olvas, hisz a WWF szerint már évek óta a Nokia legzöldebb vállalat. BTW, ha nem tévedek, az ominózus doboz is újrahasznosított papírból készült... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#5021) ferrari1 válasza attisx (#5020) üzenetére


ferrari1
őstag

Tetszik az aláírásod :) Mikor lesz elérhető?

(#5022) AndrewTdi válasza attisx (#5020) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nekemisnekemisnekemis...
(az aláírás)

(#5023) Ufff válasza zazenke (#5019) üzenetére


Ufff
senior tag

Ahhh, az nincs közel. Bár, ha beiktatnék egy rokonlátogatást, még útba is esne... :D

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#5024) attisx válasza ferrari1 (#5021) üzenetére


attisx
addikt

Folyamatban van, talán a hét vége felé már tudom kicsit tesztelgetni. Jelenleg az ikon készlet optimalizálásával vagyok elfoglalva, baromi monoton és végeláthatatlan meló. :B

BTW a moddolt MemoryInfo widget már kész van, csak erre ráment egy napom (igaz ilyet most csináltam először).

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#5025) Kvazár válasza attisx (#5020) üzenetére


Kvazár
őstag

Bár én sem olvastam végig, de addig is a kedvencem a következő volt: "A nyílások és az USB csatlakozó között található egy kis fekete pötty, ám nem jöttem rá, hogy az mi célt szolgál. Reset biztos nem, mert nem benyomható." :DDD :DDD :W :W :W

Úgy néz ki valami extra tápos verziót kapott és 1x sem töltötte a teszt alatt. :DDD A gyengébbek kedvéért, egy LED van mögötte, és ha a telefon tölt, akkor az világít.
Jah, és a telefon nem csak a Nokia töltőről tölthető, hanem az adatkábelen keresztül is lehet. Az viszont nekem is kérdéses, ha az USB adapterrel kötöm rá a gépre akkor mi történik.
Tölt/nem tölt, esetleg rendesen működik mintha adatkábellel dugtam volna rá?!

Eladó cuccaim: -

(#5026) Kvazár


Kvazár
őstag

A másik ilyen nagy talány számomra, hogy hol világít át nekik a ház???
Nekem sehol, pedig a redőnyt is leengedtem, hogy teljes sötétségben keressem meg azt a pontot, ahol rossz az illesztés.
De lehet az a gond, hogy ilyen "szakértők" az én telefonomat nem szedték szét 26x, hogy a pocsék tesztjeiket megírják, és csináljanak 1-2 képet.

Eladó cuccaim: -

(#5027) Pola-Roid válasza Kvazár (#5026) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Csak arra gondolok, hogy nagyon szort lehet az osszeszereles minosege.
Nekem nem lotyog se a billentyuzar, se a hangerogombok, sot, semelyik gomb se, nem vilagit at a hazon a menu gomb ledje sem...

(#5028) ferrari1 válasza attisx (#5024) üzenetére


ferrari1
őstag

:DD :R

(#5029) kp78


kp78
addikt

(#5030) Sarlon válasza Kvazár (#5026) üzenetére


Sarlon
aktív tag

Hát itt: [link]
Nekem is ilyen volt, de megoldottam :D
Amúgy a gombok nem lötyögnek.. És nem is recseg a ház.

N82- N8- Lumia 920

(#5031) Spricccer


Spricccer
tag

Hali!

Én a napokban akarok telefont venni. Ezeket nézegetem, de nem tudok dönteni. Eddig egy Nokia 6700c-ot használtam. Várnám a véleményeteket. Köszönöm

https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=252539&langId=-11

https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=238040&langId=-11

https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=219541&langId=-11

https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=243040&langId=-11

https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=247539&langId=-11

Magyar vizslák, Xiaomi 13t pro

(#5032) Sarlon válasza Spricccer (#5031) üzenetére


Sarlon
aktív tag

C7, de sztem nem ide kellett volna ezt írni.. :N :U

N82- N8- Lumia 920

(#5033) koveradam


koveradam
tag

Sziasztok!

Valami hozzáértő válaszoljon már ha lehet kérdésemre!
1 hetes a telóm és olyat csinál kezdetektől, hogy állandóan ingadozik a térerő jel?
Hálózatot nem dobta el még egyszer sem de legtöbbször 1-2 áll ahol a többi telefon maxon van!

Lehet ez annak az oka, hogy a sim kártyám már vagy 8 éves Pannonos?

Köszi

(#5034) b4zsi-


b4zsi-
őstag

[link]

Nokia N8 bravúros kéztechnika! :)

(#5035) AndrewTdi válasza b4zsi- (#5034) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ügyes.
Bár azt a mozdulatomat, amikor kapkodok a telefon után - mert kicsúszott a kezemből -, hogy le ne essen, azt nem tudja utánozni! :D

(#5036) Assdak válasza koveradam (#5033) üzenetére


Assdak
őstag

Igen. Miután kicseréltettem a 11 éves Westeles simemet, sok problémám megoldódott nekem is =)

(#5037) Misály válasza Spricccer (#5031) üzenetére


Misály
addikt

Hat Desire fel napig birja de jo aron megy, omnia 7 meg buta de kesobb ez javul es olcso, galaxy s tepsi es gagyi anyagbol van az arahoz kepest de hat ultimate es sokszor leirhatod megvetele utan hogy SGS, n8 kamera uber meg szarfos symbian de legalabb kibirnak 2-3 napot, c7= n8-kamera + a szeperzek dont.

Nyomkodd meg oket amelyik bejon, az omnia 7 a leggordulekenyebb amugy.

Hozzatennem ha valaki lat ertelmes aron mahagoni c7-et az szoljon. Asszonynak faj a foga ra.

[ Szerkesztve ]

(#5038) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Délutánra kész az N8 kikódolása. (csak a garlevél kellett a szervízben)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5039) Karma válasza Misály (#5037) üzenetére


Karma
félisten

Az Omnia7 is fél napig bírja :(

“All nothings are not equal.”

(#5040) Misály válasza Karma (#5039) üzenetére


Misály
addikt

Ou ezt nem tudtam:) Hat akkor az is felejtos.

Jacis garlevelet honnan szedtel nekem a dhl csak egy szamlat hozott vagy az is eleg?

[ Szerkesztve ]

(#5041) Sarlon


Sarlon
aktív tag

Ez tetszik!

N82- N8- Lumia 920

(#5042) Misály válasza Sarlon (#5041) üzenetére


Misály
addikt

Ez tenyleg otletes habar az enyem ugyis pulzal.

(#5043) jacis válasza Misály (#5040) üzenetére


jacis
nagyúr

Garlevél van minden esetben. Attól, hogy a T-nél vetted és futár hozta ki lenni kell garlevélnek.
Sztem még most kérj hozzá, mert késöbb lehet belőle gondod.

Amúgy nem tudták megcsinálni. Fel kell vinni pestre ami minimum 5 nap lesz :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5044) Kvazár válasza Sarlon (#5041) üzenetére


Kvazár
őstag

Tényleg jó kis apps lesz, de egy állvány elkél majd hozzá.
De,egy kis szórákozáshoz ez is jól tud jönni: [link] Természetesen az ára mutatja a minőségét is.

Igen, azt a videót én is láttam, de az enyém nem olyan. Az enyémet rendesen össze tudták rakni.

Teszt ill. promó videók közül nekem ez jön be: [link]

Viszont nekem is sikerült úgy kiakasztani, hogy újrainduljon. Igaz kevés telefon tudott volna mást csinálni abban az esetben: Ment a nav, egy másik GPS-es progi, közben ment a GPS-es sporttracker, és egy az utcán talált wifi-re felcsatlakozva neteztem, majd gondolva egyet megpróbáltam hívást kezdeményezi. Na akkor beadta a kulcsot és tolt egy restartot.

De ez kb. olyan mint most a gépem hűtését tesztelem/próbálgatom, és már 1,5 órája ment a prime95, meg a GPU Caps, majd mikor az everestet megpróbáltam elindítani, akkor megfagyott. Valahogy azt érzem 1x, 2x túl sokat akarok. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5045) jacis válasza Karma (#5039) üzenetére


jacis
nagyúr

Normál használat esetén is? Vagy csak ha szétnyúzod?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5046) Kvazár


Kvazár
őstag

Memkari formázásához tudok valami jó kis progit ajánlani mert nem akar vele sem a gépem, se a telóm boldogulni. :( :( 16 gigás micro sd.

Eladó cuccaim: -

(#5047) Ricardo válasza jacis (#5043) üzenetére


Ricardo
félisten

Hogy felejthetted el a saját kódodat :F

Egy több éves készüléknél ok (a franc sem tudja anno mit adtam meg felkiáltással:) ), de nem olyan rég vetted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#5048) Misály válasza Kvazár (#5046) üzenetére


Misály
addikt

kalapács

(#5049) Karma válasza jacis (#5045) üzenetére


Karma
félisten

Ezt nem lehet mivel szétnyúzni, annyira kőhülye.

Egyébként egy tipikus nap: reggel 9-kor leveszem a töltőről, napközben MSN-ezek vele úgy össz. max. három órát, többnyire kikapcsolt kijelzővel (tömegközlekedésen főleg, ha gép előtt vagyok onnan jelentkezek be inkább), zenét hallgatok (szintén tömegközlekedés, úgyhogy 2-3 óra), és mire este hét-nyolckor hazaérek, már kritikus szinten nyávog. Ja a push email még be van kapcsolva. Azért ez nevetséges kategória.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5050) Just486 válasza Ufff (#5018) üzenetére


Just486
senior tag

Na, így már helyes. valóban így működnek :)

That unconquered country we call the future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.