Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36351) gyulavezir válasza TommyX_ (#36350) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Bahhh, igen hülyén érzem most magam...
Eddig akkor hol volt ez? Na mindegy, megy kukába.
köszönöm szépen

(#36352) akos3


akos3
addikt

nah én is telepítettem majdnem 700megát frissítésnek :D Bár eddig se volt gondom sose, de remélem most már minden ösvény rajta van. heheh :P

Múltkor kicsit beszéltünk a lelendő telefonokról. Samsung Galaxy S4 mini most nagyon megtetszett, és az ára ist űrhetű. :)

(#36353) Freeman007 válasza akos3 (#36352) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Milyen mapot raktál fel, hogy 700 mega? :))

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36354) akos3 válasza Freeman007 (#36353) üzenetére


akos3
addikt

Az összes frissítésére nyomtam :K

(#36355) Francia91 válasza gyulavezir (#36345) üzenetére


Francia91
veterán

Sepsibükszádon lesz a szállás kinti ismerősömnél, útba ejtjük a Fogarasokat is, Szent-Anna tavat, Esztelnek, meg még pár felé megyünk :)

A drágaságommal :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36356) TommyX_ válasza gyulavezir (#36351) üzenetére


TommyX_
őstag

Ha másra nem is, ismeretbővítésre volt jó a frissítés. :DDD

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36357) Tomcat válasza Macsek1988 (#36332) üzenetére


Tomcat
őstag

Nem gondoltam volna hogy lesz még ilyen, de most jól meglepődtem. Fel is frissítettem a térképeimet én is a még mindig használt N8-amon. Remélem hogy nem egyedi jelenséggel állunk szemben és megtartják majd ezt "jó szokásként" a jövőben is. :)

Tomcat

(#36358) Elims válasza Francia91 (#36355) üzenetére


Elims
veterán

Gratulálok a géphez!!! :-)
Nagyon egyben van!
Bár a könyököt lecserélhetnéd és teljesen patent lenne.

Nekem is volt egy ilyenem vmikor.Igaz,az egy "kissé" módosítva volt....Konkrétan csak a MZ feliratról látszott,hogy MZ.
Hirdetés útján vettem,a hirdetés szövege egyetlen mondat volt:
"ETZ 300cm3 végsebesség 195km/h."
Ment annyit. ;-)

(#36359) Francia91 válasza Elims (#36358) üzenetére


Francia91
veterán

A könyököt nem cserélem le, mert eredeti gyárit nem találok hozzá, az utángyártottak pedig nem jól illeszkednek
Majd télen, amikor áll a motor, újrakrómoztatom ezt

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36360) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Ti milyen ROM-ot használtok ? Nokia N8 Pro Edition V9 ki használja és milyen megelégedéssel ? A régi N8.-on V8 fut a mostanin a gyári és nyomkodom a kettőt egymás mellett és úgy nem veszem észre,h gyorsabb lenne az egyik a másiktól

(#36361) Francia91

Gyáritól miben különbözik úgy isten igazán ? gyorsabb nem fagy be ? elolvastam a leírását meg minden csak gyakorlatban olyantól szeretném leírva látni aki használja

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#36361) Francia91 válasza H.Ezredes (#36360) üzenetére


Francia91
veterán

Én V9-et használok, tökély! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36362) Freeman007 válasza Kobak77 (#36347) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Csak kíváncsiságképpen: hardveres vagy szoftveres akadálya van hogy az N8 rendes hotspotként működjön? Pl droid is lássa..

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36363) attisx válasza Freeman007 (#36362) üzenetére


attisx
addikt

Szoftveres. Legalábbis régebben volt valami rendszerfájl csere-berés okosság rootolt droidra, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy a Jelly Bean óta már ez sem működik...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#36364) Freeman007 válasza attisx (#36363) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Köszi. Akkor elvileg egy ügyes, időmilliomos symbian programozó meg tudja csinálni... már csak találni kell egyet.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36365) Silverr


Silverr
aktív tag

Félreértettétek egymást úgy látom :K

(#36366) Francia91


Francia91
veterán

Megnezne nekem valaki, hogy a Nokia Maps-szal tud-e tervezni utvonalat kulfoldre? Romaniaba peldaul
Mert hiaba utom be az uticelt, csak kiadja a nyilacskat, es csokolom, se utvonal, se duma. Ha viszont akarmilyen belfoldi telepulest adok meg, akkor egybol navigalna
Regebben beadta kulfoldi celoknal is a navigaciot, most nem sikerul...

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36367) gyulavezir válasza Francia91 (#36366) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Letöltöttem a Románia térképet, címet ugyan nem tudok megadni, de ha kijelölöm a helyet, akkor elnavigál oda. Mondjuk piszok sokáig tervez, az tény.
Szerintem lassabb is lét a navi az új térképpel, nem tudom, hogy ezt tapasztalja-e még valaki és mintha a beviteli módban is lennének változások. Értem ez alatt, hogy ugye minden egyes újrahúzás után csak akkor látja a navigációval a névjegyeket, ha egyesével az új címeket megkeresteted vele a térképen és hozzáadod. Na most hiába próbáltam meg hozzáadni az eredetileg benne lévő címet, nem kereste meg, hanem kiírta, hogy nincs találat. Úgyhogy ki kellett törölnöm a városnevet és az irányítószámot és úgy ismét rákeresni és azután kiválasztani a megfelelő címet.
(érthetően mondtam el? Kv előtt vagyok még...)

(#36368) Francia91 válasza gyulavezir (#36367) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor türelmetlen voltam :)
Köszi! :R
A Sygic Aura olyan 20 s alatt kiszámolja az útvonalat, ami nekem kell majd Erdélyig
De mikor először terveztem a Nokia új térképével, még megtervezte, az útvonal tök ugyanaz volt, amit a Sygic számolt, így van alternatívám :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36369) Francia91


Francia91
veterán

Március 25-ei bejegyzés

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36370) simongab válasza Francia91 (#36369) üzenetére


simongab
senior tag

Nekem nagyon szépen lejött a frissítés, már ki is próbáltam, nem láttam hogy változott volna bármi rajta. Viszont a műholdas pozicionálás mintha lassabb és pontatlanabb lenne, mint majd' 5 évvel ezelőtt. Endomondo használhatatlan :D Valaki észrevette hogy kopott ez a képesség? :D Valami rugó vagy fogaskerék kophatott el :P

(#36371) Elims válasza simongab (#36370) üzenetére


Elims
veterán

Nekem meg pont nem.Iszonyat gyorsan talàlt jelet -mobilinternet kikapcsolva- és szépen,ùton,pontosan vezetett.

A lassù ùtvonaltervezés ùgye a kevés ram miatt van,de ha hosszù ùtvonalat adunk meg neki akkor egyértelmű.
Szerintem simàn hasznàlhatò.

Igaz,jòpar évvel ezelőtt Ausztria nyuati végétől hazàig +80km-es kerülőt tervezett. :-/

(#36372) Francia91 válasza simongab (#36370) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem azonnal talál jelet, pár pillanat csak, pedig én komplett Európa térképet frissítettem (eddig is komplett Európa volt rajta)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36373) simongab válasza Francia91 (#36372) üzenetére


simongab
senior tag

akkor szegény pára elöregedett...

(#36374) Elims válasza simongab (#36373) üzenetére


Elims
veterán

Dehogy. :-) A te n8-ad is legalàbb annyira patent mint bàrmelyikünké.
A beàllítàsokban nincs véletlenül olyan,hogy ùton tart?

(#36375) simongab válasza Elims (#36374) üzenetére


simongab
senior tag

A GPS jelet találja meg nehezen meg, endomondon téved a távolságban

(#36376) Francia91 válasza Elims (#36371) üzenetére


Francia91
veterán

Na én feladtam az Erdélyi útvonal beadását a Nokia Maps-nak... Tervezi, megy a folyamatjelző, aztán 2-3 perc után abbahagyja, útvonal nincs megtervezve...
Belföldre jó lesz ez, külföldre pedig marad a Sygic Aura a 2014-es térképekkel, Erdélybe úgyis ugyanaz az útvonal, mint 5 éve :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36377) EndR válasza Francia91 (#36376) üzenetére


EndR
tag

Én 2010 óta az N8-cal járom Európát. A leghosszabb, spanyolországi utat is tökéletesen megtervezte és végigvitt. (azóta itt is ragadtam, itt is használom nap, mint nap :) )
Hol adod meg az útvonalat? A "Térképek" app-ban nekem sosem volt gond! ;)

[ Szerkesztve ]

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#36378) Francia91 válasza EndR (#36377) üzenetére


Francia91
veterán

A Terkepek-ben is probaltam, meg a Drive-ban is, mindkettonel gondolkozik 2-3 percig, aztan feladja

Ha pl Sopront teszem be uticelnak (300 km-re van tolem), akkor kb 1 percig gondolkozik, majd beadja az utvonalat, es mar navigal is
De ha pl Bixad-ot rakom be uticelnak, akkor gondolkozik neki, majd visszadob az aktualis pozicioba

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36379) kpal válasza Elims (#36371) üzenetére


kpal
veterán

Nekem is mintha gyorsabban működne . :K Vagy csak beképzelem mert frissült.

(#36380) Freeman007 válasza Francia91 (#36376) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Felraktam Románia térképét, majd megkerestem Kolozsvárt és navigálás autóval-ra nyomtam... percekig semmi. Határ előtti utolsó kis falu pikkpakk (Gyulavári) megvolt. Határ utáni első falu (Gyulavarsánd - Varsand) 1 perc után kiírta hogy csak fizetős utat tud, mondom oké.. már ment is a navigáció (255 km).
Következőnek határtól távolabbi települést adtam meg (Nagypél - Pilu), kb 3-5 perc után (mikor már leállítottam volna) újra írta hogy csak fizetőset tud - jó.
Háát mocsok nagy kerülővel vinne (Varsand és Pilu között kb 3 km van). Gyulavarsándra pl Kecskemét - Békéscsabán keresztül. Nagypélre meg Kecskemét - Szeged - Röszke- Csóka (Coka) - Nagykikinda (Kikinda) - Arad - Nagypél rettentő sok kis falun keresztül (473 km).
Az útvonal leírás miatt többször is rákerestem a településre, másodjára mintha gyorsabb lett volna a tervezés.
3. próba: Arad, 2-3 perc lehetett (tipp), 416 km.
4. próba: Nagyvárad, 3 perc (mérve), Cegléd - Szolnok - Karcag - Berettyóújfalu - Sarkad (majdnem Gyula) - Szalonta - Tinca - Nagyvárad. 417 km. Olyan érthetetlen kunkorokat tesz bele, hogy nem igaz..
Most jut eszembe, hogy van quicksnaps :D Most újra végig kerestettem az útvonalakat.

Bocsi ha túlrészleteztem :)

Szerk: route settings: selections: faster route, avoid trafic: no, motorway: yes, tunnel: yes, ferry: yes, toll road: no (mégis azt ajánlotta), unpaved roads: yes, train ferry: no.

[ Szerkesztve ]

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36381) Francia91 válasza Freeman007 (#36380) üzenetére


Francia91
veterán

Hmmm... Majd csinálok neki vmit....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36382) Freeman007 válasza Francia91 (#36381) üzenetére


Freeman007
aktív tag

Talán a határ után újraterveztetni, de meg kell nézni, hogy mennyire ésszerű, mert így nekem csinált hülyeséget nem is kicsit, marhanagy kerülőt, olyan csekély 200 km-eset.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#36383) Francia91 válasza Freeman007 (#36382) üzenetére


Francia91
veterán

Nah, benyomtam az autópályát és fizetős utakat, 1 percen belül megtervezte a 630 km-es utat....
A Sygic a fizetős utak elkerülésével is megcsinálta 1 percen belül... Nah mindegy, ez volt a hiba :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36384) Elims válasza simongab (#36375) üzenetére


Elims
veterán

Ha a mobilneted be van kapcsolva akkor is nehezen talál jelet?

Francia: Szerintem töltsd le mégegyszer a román térképet.

Szerk.: Legalább megoldódott. :-)

(#36385) Francia91 válasza Elims (#36384) üzenetére


Francia91
veterán

Nah, nekifogtam, lepucolom az összes térképet, és újrarakom az egészet. Ha egyszer csinálom, akkor a gyökerénél kezdem :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36386) Elims válasza Francia91 (#36385) üzenetére


Elims
veterán

Jònak kell lennie.Nekem is le kellett töltenem ùjra a térképeket.Amik fent voltak nem akarta megfrissíteni csak keresgélte hozzà a frissítést,de meg 20perc utàn is ugyanùgy keresgélt.
Rànyomtam,hogy töltse le ùjra és minden jò lett.

(#36387) simongab válasza Elims (#36384) üzenetére


simongab
senior tag

Akkor azért gyorsabb, az endomondo akkor is pontatlan lett...

(#36388) Elims válasza simongab (#36387) üzenetére


Elims
veterán

Ezt passzolom.Én nem hasznàlom.

(#36389) simongab válasza Elims (#36388) üzenetére


simongab
senior tag

Valami hardveres hiba lehet...

(#36390) gyulavezir válasza simongab (#36389) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Szerintem rakd újra, nekem tökéletesen működik. Igaz messze nem a legújabb verzió, de nagyon pontos nekem.

(#36391) dionaea


dionaea
őstag

Sziasztok

Ismét beléptem a klubba. Vettem egy n8 at. Nincs nagyon jó állapotban, de olcsó volt. Igaz nem is telefonálásra vettem, hanem inkább fotózásra. Tudtok infót, hogy hol lehet "olcsón" venni pár alkatrészt hozzá?
Alsó felső műanyag rész kellene nekem.

(#36392) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Pár hónapja elkezdtem gondolkodni, lecserélem az N8-at és szerzek egy másik első telefont.
WP-t offoltam, mert minőségileg nem találtam megfelelő készüléket. Robotos telókat szintén, mert lassan egy-egy mini paksot kell magunkkal cipelni, hogy meghajtsuk azokat az erőműveket.
Kis érdekesség, hogy mi kell egy űrsikló vezérléséhez...
Végül is azt gondoltam, hogy BB lesz a nyerő. Ki is néztem a lehetséges utódokat és két versenyző maradt a végére, a Passport és a Z30. Annak rendje és módja szerint elkezdtem követni a megfelelő topikokat és azt kell mondjam:
beszerzem az összes gyári alkatrészt az N8-amhoz és soha de soha többet nem fogok ezzel a telefon kérdéssel foglalkozni, ha tönkremegy benne valami kicserélem és ezzel fogok telefonálni életem végéig... :))

(#36393) Francia91 válasza gyulavezir (#36392) üzenetére


Francia91
veterán

Én az 1020-as Lumiát elég jónak tartom, összeszerelésileg is, volt már a kezemben egy teljes napig, az alatt pozitív benyomást tett rám. Olyat is fogok majd venni, karácsonyra megajándékozom magamat vele :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36394) gyulavezir válasza Francia91 (#36393) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

hmmmm... elgondolkodtató :K :K

(#36395) Francia91 válasza gyulavezir (#36394) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem csak az az egyetlen nagy bajom van, hogy az N82 és N8 után kamerában nem vagyok hajlandó lentebb adni. Rendszeresen olvasom az új telefonok tesztjeit, de azt kell hogy mondjam, hiába vannak 16 meg 20 Mpixeles új telefonok, képminőségre szinte mind az N8 alatt van. Amelyik pedig véletlen megütné azt a szintet, abban meg LED villanó van, márpedig én Xenon nélkül sem tudnék már rendesen fotózni, nálam a Xenon is követelmény

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36396) TommyX_ válasza Francia91 (#36395) üzenetére


TommyX_
őstag

Én is így voltam ezzel, amikor N8-ról váltottam 808 PV-ra, innen nehéz lesz váltani. ;]

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#36397) Tomcat válasza Francia91 (#36395) üzenetére


Tomcat
őstag

Ezzel detto én is így vagyok. N8, 808PV után még ma is mindenen csak fintorgok és egyszerűen nem kell. Eddig jól elvoltam az N8+androidos tablet 3Gs tandem sim kombóval, de egyre inkább be kell látnom hogy 2015 van és sajnos akár tetszik vagy nem teszik de mostanra tényleg itt ideje továbblépni.

Ez van, el kell sajnos búcsúzni a Xenon vakutól meg a mert az újabb egyre laposabb telefonokban egyszerűen fizikai képtelenség lesz beletervezni az új készülékek házaiba. :(

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#36398) Francia91 válasza Tomcat (#36397) üzenetére


Francia91
veterán

Lumia 1020 lesz a kovetkezo, az meg megfelel a kor elvarasainak. Mondjuk most az uj terkepfrissites meghosszabbitotta az N8-asom hasznalatat :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#36399) dionaea


dionaea
őstag

Én anno az n8 at egy az egyben (2 éve) elcseréltem egy arc S re. sajnos kellett az "okosabb" teló mert a céges levelezést nem tudtam felrakni az N8 ra csak elég érdekesen.
Nekem a droid vonal bejön. most SP m van ami fényképezés tekintetében hát khm.
Viszont win mobil nem kell. Drága S5 G3 ... ra meg nem tellik. Gondolkodtam egy sony dsc qx 10 ben de nagy volt a bizonytalanság, használatot tekintve.
Tegnap reggel kitaláltam nokia 801 de dobtam az ötletlett mert drága arra hogy csak fotózásra használjam. Így 8k ért egy N8 dobozzal mindennel, csak az állapot nem valami jó.
Hülyén hangzik,hogy egy telót vettem fotózásra. De nekem vannak rendes fényképező gépeim amiket nem szeretek magammal vinni. Ez meg pont elfér és mindenhová tudom vinni. nincs benne sim de nem is kell.

Használt alkatrészek mennyire jók? A gyáriak drágák eléggé.

(#36400) EndR


EndR
tag

Olyan "érdekes", hogy akinek N8-a van, az nem akarja/tudja lecserélni. :U
Ezt a telefont egyszerűen eltalálta a Nokia 5 éve!!! :K

Én is követem rendszeresen az új mobilokat, de egyszerűen semmi alternatíva évek óta... (bár nem xenon vakus és android, de a Lenovo Vibe Shot-ra vagyok kíváncsi, más nem éri el az ingerküszöbömet.)
Ha tehetném (mint a PC-ben), inkább csak bővítenék picit a hardveren. :)

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.