Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37201) csabyka666 válasza Francia91 (#37200) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem kerülhetem el a sorsom... :)

A Viber lomhaságára tudtok valami megoldást N8-on?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37202) imi290 válasza csabyka666 (#37197) üzenetére


imi290
aktív tag

Időjárás widget nem frissített,emaileket nem akarta betölteni,lassú lett a telefon.Persze van hogy segít az újraindítás,de az is lassan ment.Mire helyre állt bele telt pár percbe,Jó akinek csak egy kezdőképernyője van,és nincs rajta widget az hamarabb helyre áll.

(#37203) csabyka666 válasza imi290 (#37202) üzenetére


csabyka666
addikt

És neked is a V9 van rajta?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37204) imi290 válasza csabyka666 (#37203) üzenetére


imi290
aktív tag

Úgy bizony.Talán egy évig használtam a gyári szoftvert.Nekem ez bevált :)

(#37205) csabyka666 válasza imi290 (#37204) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, más lehetőségem nem marad. Most megint jó a teló, de ki tudja, meddig. Ha a fagyás az új szoftverrel sem szűnik meg, akkor leszek bajban.

Kérdés: ha csinálok egy backupot a Nokia Suite-tal, akkor azt vissza tudom rakni a moddolt romra?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37206) Francia91 válasza csabyka666 (#37205) üzenetére


Francia91
veterán

Csak az üzeneteket és névjegyzéket mentsd le, a többiből gond lehet, ha a moddolt szoftverre teszed vissza

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37207) csabyka666 válasza Francia91 (#37206) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja úgy gondoltam, persze. :)
Illetve...naptárat meg a jegyzeteket is lementhetem? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37208) Francia91 válasza csabyka666 (#37207) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, azok még mehetnek.
Ha az alkalmazásbeállításokat is lemented, majd visszaállítod, azokból lehet elméletileg összeakadás

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37209) csabyka666 válasza Francia91 (#37208) üzenetére


csabyka666
addikt

Azok mennek a levesbe, felteszem majd újra. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37210) bkri


bkri
tag

Sziasztok!

Aki használta/használja az N8-at autóban FM transzmitter-segítségével (azaz erről megy a zene) mi a vélemény? Minőség? Mondjuk egy kínai-csoda FM transzmitterhez képest? ;)

Köszi!

ÜDV: BK

(#37211) Francia91 válasza bkri (#37210) üzenetére


Francia91
veterán

Én használom évek óta, autóban, melóhelyen és otthon is a transzmittert, nekem tökéletes!
Egyedül annyi, hogy valamivel halkabb, mint a többi rádióadó, de nem vészesen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37212) bkri válasza Francia91 (#37211) üzenetére


bkri
tag

Nagyon köszönöm a válaszod!

Tehát akkor dinamika-tartomány is jó (értem ez alatt, hogy van dinamikus mély és magas is) ?

ÜDV: BK

(#37213) Francia91 válasza bkri (#37212) üzenetére


Francia91
veterán

Van, igen.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37214) bkri válasza Francia91 (#37213) üzenetére


bkri
tag

:R :R :R

Köszi.

(#37215) csabyka666 válasza bkri (#37212) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Sok múlik azon, hogy milyen a kocsiban a "hangtechnika". Én egy F-es Astra-ban használom, gyári Grundig rádiós magnó, 2db gyári hangszóró az ajtókban...hát, elég gyengén szól. Amikor áll az autó, akkor egész jó, de ha megyek 90-100-at, nagy az alapzaj, fel kell hangosítanom, és sokkal rosszabb a minősége.
Hozzáteszem, elég érzékeny a fülem a minőségre, szóval ha annyira torz, inkább kikapcsolom.

FM-et használ, sokat ne várj tőle - az FM rádióadók sem szólnak úgy, mint mondjuk egy gyári CD lemez (hogy a FLAC formátumot már ne is említsem...), tompábbak a mélyek, nem olyan éles a magas.

Ennek ellenére, az N8 transmittere közel sem olyan rossz, mint a kínai szivargyújtós vackok. El kell találni a műszerfalon azt a pontot, ahol tisztán adja a jelet, és lehet csapatni. :)
Ja, és a mobilnetet célszerű kikapcsolni, mert gyakran begerjed, főleg ha valami olyan alkalmazás fut, ami állandóan fenn lóg a neten. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37216) csabyka666


csabyka666
addikt

No, egy kis közvélemény-kutatás. Ki milyen böngészőt használ?

Én Opera Mini-t, és kérdezem, van-e valami szebb/jobb/gyorsabb? No nem mintha lassú lenne, de az AJAX-os tartalmak nem működnek (pl amikor google-ba írok valamit, nem keres közben), és ezáltal vannak olyan oldalak, amik nem is használhatók.

A gyári böngésző tudja az AJAX-ot, de az olyan botrányosan lassú, hogy ne beszéljünk róla. Próbáltam korábban Opera Mobile-lal, de ahhoz is elég vékony az N8 hardvere. :(

Létezik alternatíva?

###

Más: kellene nekem olyan alkalmazás, amivel tudok chatelni facebookon, és van widget-je, de ha az nincs is, legalább csipog, amikor üzenetem jön. Feltettem a JAVA-s facebook klienst, tök jó, de egyet morran, amikor üzenetem jön, és ennyi, nem csipog. :W

###

Megint más: aki használ Vibert...nálatok is olyan lassú, mint nálam? Van, hogy elsőre elindul, de akkor is kell neki 5 perc, de van, hogy órákig sem indul, be van fagyva. Érdekes, hogy a WhatsApp gyönyörűen fut, minden funkciója működik, a szar Viber meg csak akadozik, és nagyon minimalista stílusban tudom csak használni.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37217) Francia91 válasza csabyka666 (#37216) üzenetére


Francia91
veterán

- Rendes Opera Mobile-t használom, pár oldal megfekteti a hardvert, de ennek nem tudsz mit tenni

- Viber nálam is tetű lassú, 4-5 percig olyan, mintha le lenne fagyva, aztán jó, de az üzenet is pár perc késéssel érekezik meg

- FB chatre én évek óta a Slick-et használom, már az N73-asom óta. Pici, egyszerű és gyors alkalmazás, mobilnetből is csak kb-okat fogyaszt, csipog rendesen, egyszóval jó program! Amire ügyelj beállításkor, hogy FB-nél nem az e-mail címet kell beírni, hanem ami a profilodra kattintva a címsorban van a FB cím után (www.facebook.com/****)

Amúgy meg nekem jövőhéten az N8-as átveszi a tartaléktelefon szerepét (az N82-esem pedig a harmadtelefon szerepét :D ), megérkezik a méltó utódja... ;]

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37218) csabyka666 válasza Francia91 (#37217) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja igen, ezt a nevet kerestem! Mondtad anno, hogy ez jó, de hiába írtam be hasonlókat, ezt nem találtam meg. Hamarosan kipróbálom! Köszi! :R
Arra is gondoltam, hogy a gyári widgetet kitenném, az jelezné az üzeneteket, de mivel használhatatlan, helyette a JAVA-s progit nyomatnám - de letöröltem korábban a gyári klienst. Annak mi a neve? Tudja valaki? Le lehet tölteni?

A többivel akkor nincs mit tenni, új teló megoldaná, de egyelőre minden nyűgjével együtt is szeretem az N8-at. :B :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37219) Francia91 válasza csabyka666 (#37218) üzenetére


Francia91
veterán

A Slick nálam csinál néha olyat, hogy nem akar bejelentkezni 5-ből kb 1 alkalommal. Lehet, hogy nálam van a hiba, de nézd meg Te is. Lehet, hogy ezt is elkaszálják a Symbian miatt, de remélem nincs igazam :(

Én is imádom az N8-asomat, de a térképfrissítés és a Skype nekem szinte kötelező cucc, ezért lesz egy utódja, ami kamerában még ma is az első helyen van, pedig több, mint 2 éves cucc :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37220) T. I.


T. I.
senior tag

Taylor ROM esetében hogyan kell a térképet visszatelepíteni?

(#37221) Francia91 válasza T. I. (#37220) üzenetére


Francia91
veterán

Taylor honlapjan, ahonnan a ROM-ot is le lehet tolteni, van egy olyan mappa, hogy "Torolt app-ok" vagy vmi hasonlo elnevezessel. Ott keresd a terkepeket, ha nem talalod, dobj egy privatot nekem itt PH-n, ird meg az e-mail cimedet, es elkuldom Neked a csomagot

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37222) imi290 válasza Francia91 (#37219) üzenetére


imi290
aktív tag

Nekem ez a slick nem akar működni :( Hogy kell beállítani ?

(#37223) Francia91 válasza imi290 (#37222) üzenetére


Francia91
veterán

A programon belül Edit Accounts, majd ott az Username mezőbe azt kell beírni, ami a profilodra kattintva a címsorban van

Nálam pl Csubakka, a képen bekarikáztam, hogy melyik részt kell beírni az Username mezőbe:

A jelszó természetesen a FB jelszavad

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37224) imi290 válasza Francia91 (#37223) üzenetére


imi290
aktív tag

Azt írtam be de nem megy.Jelszó is stimmel de semmi. :F

(#37225) Francia91


Francia91
veterán

Akkor nemtudom, én 2 hónapja használtam utoljára, akkor még ment

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37226) Francia91 válasza imi290 (#37224) üzenetére


Francia91
veterán

Na meglestem az N8-asomon, a "Getting list..." felirat egy ideig virít, aztán kiírja, hogy "Disconnected to Facebook"

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37227) csabyka666 válasza Francia91 (#37223) üzenetére


csabyka666
addikt

Hoppáré, MZ. :D :)

Azért én is megpróbálom este, hátha működésre lehet bírni!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37228) kpal


kpal
veterán

Nálatok működik a You Tube ?

Mert nálam bejönnek a videóképek aztán mikor nagyobba megjelenik az egyik ott elakarom indítani csak felül megjelenik egy fehér csík aztán ugyan úgy marad minden. :F

(#37229) Francia91 válasza kpal (#37228) üzenetére


Francia91
veterán

Nálam megy rendesen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37230) kpal válasza Francia91 (#37229) üzenetére


kpal
veterán

Köszi! :R
Eddig nálam is hibátlan volt. Lehet valamit lekel tarkítanom róla.

(#37231) simongab


simongab
senior tag

Sziasztok, megtelt a memória, leszedtem a felesleges vagy már nem működő alkalmazásokat, és a tisztogatás alkalmával valami elveszhetett, mert a FB által kiadott FB kliens nem akar feltelepülni. "nem sikerült, lehet hogy lejárt a tanusítvány...." Valami ötlet? Újrahúzni a sok meglévő alkalmazás miatt nem szeretném.

(#37232) csabyka666 válasza simongab (#37231) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez az a JAVA-s FB kliens, amit a böngésző is felkínál? Lehet volt már, de kikapcs-bekapcs nem segít esetleg?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37233) simongab válasza csabyka666 (#37232) üzenetére


simongab
senior tag

igen, volt már minden ilyesmi. Most telepítettem az fMobile t és a Nokia Revo t, de egyik sem működik, de most felment a gyári FB, a mamória viszont kevés :(

[ Szerkesztve ]

(#37234) csabyka666 válasza simongab (#37233) üzenetére


csabyka666
addikt

Tyű, akkor ott valami tényleg belepiszkálhatott a rendszerbe. Mondanám a gyári visszaállítást, de gondolom nem véletlen, hogy azt nem lépted meg eddig.

###

fMobi-nál nálad van (volt) widget? A program ígéri, már az előző verzióban is volt, hogy a Belle-re ismét van widget, de nálam nem jelent meg soha, v3.61 asszem a legfrissebb, de annál se volt. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37235) simongab válasza csabyka666 (#37234) üzenetére


simongab
senior tag

még a képet sem lehetett olvasni , szét volt esve. Nem volt bejelentkező képernyő sem

[ Szerkesztve ]

(#37236) csabyka666 válasza simongab (#37235) üzenetére


csabyka666
addikt

Nekem az előző verzió működött, volt widget is, de mindenféle nyűgje is volt emellett, szóval töröltem. Az új nálam is problémás volt, gondolom a 3.61-et mondod te is.

###

Más. Valakinek sikerült már bluetooth-on másolnia 90-100kb/s-nél gyorsabban? Elvileg az N8-ban 3.0-s BT van, ami 24Mbit/s, ehhez képest a 4.0-s adapteremmel 90-100kb/s között másolok 0 cm-re az adaptertől. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37237) Francia91 válasza csabyka666 (#37236) üzenetére


Francia91
veterán

Korabban beszeltuk ugyanezt, nekem is a noti es az N8 kozott 90-110 kb/s az adatatviteli sebesseg, ennyit visz az N8

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37238) simongab


simongab
senior tag

engedélyezi hogy az alkalmazás használjon hálózatot....? Blabla kérdést ki lehet kapcsolni hogy ne kelljen leokézni? Marha idegesítő

(#37239) csabyka666 válasza Francia91 (#37237) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, tudom, azóta próbálgattam a 4.0-s BT adapteremmel, de semmi. Oké, hogy ennyi, de a 3.0-nak többet kellene vinnie, nem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37240) TommyX_


TommyX_
őstag

fmobi, kb már év eleje óta nem működik, pedig ez volt számomra legjobban használható Symbianon.

A Bluetoothon keresztül másolást megnézem még ma, ha nem felejtem el.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37241) kpal válasza Francia91 (#37229) üzenetére


kpal
veterán

Észhez tér, most már jó. :)

(#37242) csabyka666 válasza TommyX_ (#37240) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37243) TommyX_ válasza csabyka666 (#37242) üzenetére


TommyX_
őstag

A rövid "teszt":
Egy 6,90 mb-s zene küldése BT-n, 36 másodperc alatt ment végbe.
Szóval nálam se volt gyors. :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37244) csabyka666 válasza TommyX_ (#37243) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, ez cirka 200kb/s. Ezt mivel produkáltad?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37245) TommyX_ válasza csabyka666 (#37244) üzenetére


TommyX_
őstag

MSI U100-as netbook beépített BT és Win 8.1.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#37246) csabyka666 válasza TommyX_ (#37245) üzenetére


csabyka666
addikt

Fura. De ugye jól számolom?! A Windows mennyit ír, amikor áthúzod? Én sajátgépből szoktam, akkor írja az ablak keretén. :)
Nálam a 100kb/s-t se éri el, pedig se WiFi, se semmi nem zavarja. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37247) Elims válasza bkri (#37212) üzenetére


Elims
veterán

Kicsit megkésve...Nem rossz a fm transzmitter,de nagyon tiszta hangzàst ne vàrj.Hasznàlhatònak hasznàlhatò,de hallhatòan tompàbb a zene mint mondjuk egy cd/fm ràdiò.

Csabyka: Én is opera mini-t hasznàlok/hasznàltan szinte mindig.Ha vmi "gàzosabb" oldal volt akkor néztem meg a gyàri böngészővel.

SimonGab: "lejárt a tanusítvány"

Ezt szokta akkor is ha nincs beàllítva a dàtum vagy a program "lejàrt".
A dàtumot àllítsd be,ha nem jò akkor àllítsd visszàbb egy évvel,ha akkor sem még egy vissza és így tovàbb.2010 körül biztos jò lesz.

(#37248) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Nézzétek el nekem, de lehet, hogy elkárhozok. Pár napja egyik ismerősnél láttam egy Lumia 820-at, azt mondja, nem tetszik neki, így eladja. Vett droidos telót. 15.000-be egyeztünk meg, mindezt úgy, hogy elhozom, kipróbálom, aztán ha minden ok, fizetek. Az akksit lehet, hogy ki kell cserélni, de annyit faragunk majd az árból.

Az N8 persze megmarad, vagy anyumra átruházom, vagy megy vissza a dobozába, mert nincs szívem eladni...sokat szolgált nálam!

Megfogadtam, hogy amíg az N8 hardveresen meg nem hal, addig nem cserélem le, de azt hiszem, most az eszemre kell hallgatnom. Egyre égetőbb, hogy működjön normálisan a Viber (ne induljon 5 percig, és ne csak minden harmadik indításra sikerüljön belépnem), menjen a Skype, és ne fagyjon meg a teló 2-3 hetente. Van, hogy nem kapom meg a Viber üzeneteket, van, hogy este magától újraindul, van, hogy nincs net, amit csak abból veszek észre, hogy órák óta nem jött mailem... Szóval vannak apró, de annál idegesítőbb dolgok, ami miatt a csere miatt döntöttem, és ilyen ajánlatot amúgy se mindig kapok egy 820-asra. Elvileg Win10 is lesz rá később, ami egy újabb jó pont.

Eddig jókat olvastam róla, és tudom, hogy ez N8-as topic, de közületek valaki kezelte már a típust?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#37249) Francia91 válasza csabyka666 (#37248) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor valamelyest rokonságban maradunk, csak én az 1020-assal ;)
Természetesen az N8-as nálam is megmarad, nincs az a pénz, amiért eladnám :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37250) csabyka666 válasza Francia91 (#37249) üzenetére


csabyka666
addikt

Perszehogy! Maradunk a Nokia vonalon. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.