Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) koko52 válasza DJGABI (#59100) üzenetére


koko52
veterán

:R Akkor envagyok, csicso82: 🖕

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59102) envagyok válasza elder troll (#59098) üzenetére


envagyok
veterán

Mit akarsz?
Helyetted beporozta a lapot, és megpajszerelte a hdd-t, hogy biztos jó legyen.
Mondjuk az ilyen jobb is, ha nem takarítja le a lapot, a végén még lesöpri a gyökérkefével az összes SMD-t róla. :W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59103) koko52 válasza elder troll (#59098) üzenetére


koko52
veterán

A helyesírása mindent visz!!!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59104) elder troll válasza koko52 (#59103) üzenetére


elder troll
senior tag

Szerintem az írásképe pozitív értelemben egy másik dimenzió a portéka állapotához képest.

(#59102) envagyok
Egy ideig gondolkoztam rajta, hogy milyen külső behatásnak lehetett kitéve az a szerencsétlen hdd, amivel így el lehet deformálni a sarkát. A működésre biztosan nem volt jó hatással.

[ Szerkesztve ]

(#59105) BiP válasza elder troll (#59104) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a behatás csak a helyükre rázta a biteket.
De maga a konfig a Tatuinon üzemelhetett, hogy ennyi port felszedett.

[ Szerkesztve ]

(#59106) gban válasza elder troll (#59098) üzenetére


gban
Közösségépítő

A csavar se gyenge a CPU hűtés csatija mellett.
Meg a NB hűtő is le lett szedve és fordítva visszatéve. Hacsak nem tisztogatta meg, amit kétlek, akkor a hűtés hatásfoka így biztos szuper lehet :O

Postázást nem vállalok.

(#59107) Cs1csó válasza nullpoint (#59095) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nóómális vagy, ddrága a benzin, hozza ide és itt átveszem.

(#59108) nullpoint válasza Cs1csó (#59107) üzenetére


nullpoint
senior tag

Azt azért nem írtam mert teljesen magától értetődő. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#59109) Gyuri27 válasza elder troll (#59098) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dikk mó há mi bajod? Fasza lap, proci hűtő (nem verlek át) éééés bónusz 2 kiló por.
Nem tudsz te semminek örülni.

BiP: azé nálad van egy kis baj.
A komplett konfig mindig olcsóbb mint ha minden alkatrészt darabonként megveszel.
Eleve neked is jobb ha egybe viszik el és nem 5-8 hülyével kell beszélni, alkudni válaszolni.
Másrészről ha alkatrészenként válogatom össze akkor olyan amilyennek szeretném. Egybe meg nem biztos, hogy minden szimpatikus.
Kocsit is ha veszel egybe sokkal olcsóbb mint ha alkatrészenként rakod össze.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#59110) #89309696 válasza Trailblazer (#59054) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nincs rá, csak az IE, illetve minden 3rd party böngésző ami a piactéren van IE alapú, tehát ugyanúgy nem fog működni. A Microsoft nem enged(ett) más böngészőmotort használni a sajátján kívül.

(#59111) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Aki Windows Phone-t vett az meg is érdemli, már az elején is látszott, hogy nem ér semmit, félgőz.

(#59112) #89309696 válasza Cs1csó (#59111) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csak helyén kell kezelni, a WP egy köztes telefon volt a nagyi nyomkodós szarja és az Android/iPhone között. Ezt a rést jól kitöltötte, nem is akartam tőle többet. Tudtuk is, hogy nem fog ennél többet adni később se, de az azért meglepett, hogy leállították.

(#59113) envagyok


envagyok
veterán

Valakinek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59114) Trailblazer válasza #89309696 (#59110) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja értem. Ez így elég gáz. :((

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59115) #89309696 válasza envagyok (#59113) üzenetére


#89309696
törölt tag

Bemész a sarki írószerboltba és megcsinálják ugyanúgy.

be mész a sarki iroszer bolt ba es mekcsinályák ugyan ugy

[ Szerkesztve ]

(#59116) hcl válasza Trailblazer (#59054) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De mondjuk ha lenne is, maga az OS semmilyen szinten nem biztonságos már :S
Lehet szeretni a MS-t, amiért így cserben hagyta a usereit :S

@kijelző beégés : Lehet, hogy ezért vette? Neki feltűnt a beégés, megvette, jól lealkudja utólag, és eladja amennyiért vette :D

@envagyok : Mondani neki, hogy kimész, de ha ott fel tudsz vele csatlakozni, akkor 5000... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59117) #89309696 válasza hcl (#59116) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mivel kb. nem látszik a térképen, senki nem is fog vele vesződni, hogy rést keressen rajta. A Linuxnak is kb. ez a védelme, mert nincs feltörhetetlen vagy résmentes rendszer, ha most mindenki Ubuntut kezdene használni Win helyett egy hónapon belül kéne arra is mindenféle csoda ahogy ma a Win-re.
Jobban tartanék a milliós számú elavult Androidos kütyük miatt.
Egyébként régen se volt biztonságos, mert a W10-zel ellentétben a WP10-en, vagy W10M bocs, ki lehetett kapcsolni az updatet és gondolhatod a user nem volt rest itt sem. Pláne azért is, mert az anyukájától örökölve a W10M is szépen szétfosta magát az updatek miatt, olykor még a frissítés sorrendje sem volt mindegy neki.

[ Szerkesztve ]

(#59118) hcl válasza #89309696 (#59117) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mivel kb. nem látszik a térképen, senki nem is fog vele vesződni, hogy rést keressen rajta. "
Utolsó mondatok ;) Van elég ismert rés rá szerintem.
A Linuxnak nem az a védelme, hanem a felépítés, meg a legtöbb disztró esetén a tárolós rendszer, így elég nehezen tud terjedni egy vírus. Szerveroldalon sokkal durvább a Linux elterjedtsége, mint desktopon, oda érdemes lenne vírusokat írni, aztán mégsenincsen.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59119) #89309696 válasza hcl (#59118) üzenetére


#89309696
törölt tag

Aztán mégsenincsen a lejárt Androidon se, pedig néhány millió van belőlük a kezeimen megszámolható WP10 helyett. Értem én az aggodalmat, csak túl van tolva.
Egyébként lehet próbálkozni Redstone 1 fut a telefonon. ;)

(#59120) hcl válasza #89309696 (#59119) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Androidra elég sok kártevő van. Hogy nem veszed észre, az nem azt jelenti, hogy nincs a telefonodon, csak hogy nem tudsz róla (ugyanez igaz minden informatikai eszközre).

Hogy nincs a lejárt droidon - ha nem nagyon forgalmaz a teló a háló felé, akkor nehezen is lesz, de itt a lényeg az, hogy ha egyszer valami be akar jutni, akkor be tud-e? Egy nem frissített cuccon több esélye lesz. És ha felkerül egy hálóra (pl. egy public wifi) egy fertőzött eszközel, akkor onnan jó eséllyel fog is kapni támadást.
A legtöbb Winmobile teló nem ilyen szerencsés :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59121) BiP válasza Gyuri27 (#59109) üzenetére


BiP
nagyúr

Milyen baj? Összeadva 133e lett volna, ezt hirdettem egyben 125e-ért, mindezt alkura nyitottan. Hogy ezt nem adtam oda 95ért, szerintem nincs velem baj.
Szép lassan jöttek az érdeklődők az alkatrészekre külön-külön, így ment el. Nem úgy. hogy felhúztam magam, és inkább nem egyben adtam el.

(#59122) Gyuri27 válasza BiP (#59121) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint látod egyben sokkal alacsonyabb áron ment volna el.
133 vs 125 teljes konfig esetén. Ugye viccelsz?
Nem mondom és nem mondtam, hogy a 95 reális érte (főleg mert nem tudjuk milyen vasról van szó).
De mint mondottam alkatrészenként többet kapsz. A komplett konfig 10-20-30%-al is olcsóbban kell el.

Amd - Radeon - Ryzen

(#59123) Cs1csó válasza Gyuri27 (#59122) üzenetére


Cs1csó
félisten

Abban a világban ahol a képcsöves tévéket 10k-ért árulják ezek az elvárások túlzóak.

(#59124) Trailblazer válasza Cs1csó (#59123) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hogy jön ide a képcsöves tévé? :F Nem jó példa. Azt nem tudod alkatrészenként kiárulni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59125) Cs1csó válasza Trailblazer (#59124) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az "irreális" elvárásokra utaltam, itt senki nem a "megszabadulni" akar egy adott megunt, kinőtt stb. eszköztől, hanem keményen nyerészkedni, és minimum nem bukni rajta.

(#59126) Trailblazer válasza Cs1csó (#59125) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mondjuk ez így kimondottan igaz. Jó is, hogy valaki végre megfogalmazta eképpen.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59127) MasterDeeJay

Bevezettem azt hogy friss regeknek SEMMIT nem adok el. Sokadik hogy nem írnak vissza, nem utalnak stb. :(((
Szóval egyből meg a tiltás minden friss újoncra akik érdeklődnek, de leírom hogy újoncoknak nem eladó. Inkább rohadjon rám a cucc. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59128) BiP válasza Gyuri27 (#59122) üzenetére


BiP
nagyúr

Lehet, ebben nincs tapasztalatom. Elég rég volt, hogy platformváltás miatt árultam az egész gépbelsőt.
De nekem meg ez az irreális, hogy 30-35e-et engedjek csak azért, mert egyben menne el. Pedig ez a maga 25%-os alkujával még bele is esik az általad említett 10-20-30%-ba. Annyira nem voltam se megszorulva, se nem volt sürgős. (pedig végül viszonylag gyorsan elment)
Lehet, hogy ez a gyakorlat, ezt nem tudtam. De akkor inkább rászánom az időt, és eladogatom. Ahogy végülis alakult.
(6700k+Ninja3+MSI Z270 alaplap+2x8GB DDR4 3000+1TB Toshiba XG3 m2 SSD).
Ha külön-külön alkukkal együtt ért 127-et, akkor nekem ne mondja senki, hogy gombokért adjam oda, csak mert egy kupacban van. Olcsóbb, tiszta sor, de nem a negyedével.
Ez az én szememben ilyen mennyit engedsz a feléből szintű alku lenne, pont amiről a topik szól :)
De felfogom úgy, hogy kerestem 30e-et az utánajárással :)

(#59129) gban: ó, mennyi ilyen van. Ír, válaszolok azonnal, aztán eltűnik.
Vagy még a kedvencem. Ír valamit, aztán kilép. Hiába válaszolok azonnal, csak másnap olvassa. És ez így megy, napi egy üzenetváltással.

[ Szerkesztve ]

(#59129) gban válasza MasterDeeJay (#59127) üzenetére


gban
Közösségépítő

Senior meg hasonló régi tag ugyanúgy megcsinálja...
Hány ilyen ír hogy érdekel, megvenném, aztán amikor visszaírok, annyit se képes válaszolni hogy messze vagy hülyegyerek, vagy mégsem érdekel vagy bármi.

Néhánnyal eljátszottam hogy a horror áron hirdetett termékére írtam pár hét múlva hogy érdekel, megvenném, aztán lógva hagytam...
Biztos gondolja, ez mekkora bunkó, és talán eszébe jut ha visszaolvas, hogy ő pont ugyanezt csinálta.

Postázást nem vállalok.

(#59130) Gyuri27 válasza BiP (#59128) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez mióta itt vagyok így van. De gondolom az idők kezdete óta így van.
Az okokat, indokokat leirtam.
És te ezt meg is erősited.
Csak azt nem érted, nem fogadod el amit irok.
Szóval ismét: egyben kevesebbet ér, kevesebbet kapsz érte. Ha kiárultad 127k-ért akkor egyben 100-110k teljesen reális.

Amd - Radeon - Ryzen

(#59131) #89309696 válasza BiP (#59121) üzenetére


#89309696
törölt tag

Gondolom a 100 volt a lélektani határ, ha kerek 100-at mond rá annyiért odaadtad volna?
Mondjuk én ha ilyen árakon van mozgás biztos nem lenne pofám 100 alá alkudni. Főleg nem 95-re. Ennyi erővel 94762 Ft-ra is alkudhatta volna. Az a 100 annyira szép kerek, hogy mindenkinek tetszett volna.

(#59132) BiP válasza Gyuri27 (#59130) üzenetére


BiP
nagyúr

Oké, akkor én voltam eddig vakon. Nem vagyok otthon a teljes-/félkonfigok terén, mindig alkatrészenként cseréltem.
Az okokkal tisztában vagyok, értem is, jogos is, mindössze a mérték volt nekem fura.
Ezzel nem voltam tisztában, hogy ekkora a különbség, nekem ez irreális. Vagy úgy fogalmazok, megdöbbentő. Nekem ennyi minuszt nem ér meg, inkább vesződök vele.

(#59131) Fehér Farkas: nem, 100ért sem adtam volna oda. Kaptam ennél jóval kedvezőbb ajánlatot is.
kb. 120-at akartam kihozni a cuccból. És mindegy volt, hogy hogyan megy el, nekem nem derogál egyenként árulgatni.
Nem tudom, mennyi lett volna az az egyben ár, amibe még belementem volna, de 100 alatt semmiképp. De biztos én élek a Holdon. Nem vagyok businessman, csak körbenéztem itt a HA-n, mi mennyiért megy, az alapján lőttem be az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#59133) Trailblazer válasza BiP (#59132) üzenetére


Trailblazer
addikt

Szerintem nem kell magyarázkodnod. Az eladás sikere téged igazol.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59134) Gyuri27 válasza Trailblazer (#59133) üzenetére


Gyuri27
félisten

Darabokba! :DDD

BiP: nézd van aki nem akar, nem szeretne heteket (rosszabb esetben) árulgatni.
Vagy már kinézte, megvette a kövit és kell a lé.
Az meg relativ, hogy nem akarsz rajta bukni. Ha időközbe jön egy akció (akár gyártói, akár bolt, akár egy új széria stb-stb) egyből csökken a portékád ára és csak olcsóbban fogják megvenni. Ez mind mind benne van.
Ettől szép a piacozás.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#59135) berek21


berek21
senior tag

A soha véget nem érő történet.

LG Velvet eladó!

(#59136) aprokaroka87 válasza berek21 (#59135) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem lassan iskolai tananyag lesz Bánáti "úr":D

Olyan mint valami celeb....

(#59137) koby11h válasza aprokaroka87 (#59136) üzenetére


koby11h
aktív tag

Már ha olyan celebre gondolsz akit szívesen meglincselne pár tucat ember, miután megfürdették egy kis sósavban és megmasszírozták sóval, majd végighúzták egy motor után kötve az Andrássy úton egy kifordítva ráadott szegekkel kivert bőrdzsekiben...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#59138) Cs1csó válasza Trailblazer (#59133) üzenetére


Cs1csó
félisten

Így, hogy eladta végül neki lett igaza, ez tény. Ez a használt piacos értékesítés kb. olyan mint egy licitálós oldal csak annak az inverze:
A probléma akkor lett volna amikor az általa meghirdetett konfigot kb. egy éven keresztül fenn tartja az aprón - senki sem veszi meg - és ezt árcsökkentés nélkül.
Mondjuk ha 1 hónapon belül nem megy el akkor valószínűleg drága, tehát érdemes újra feltenni 10-20%-al kevesebbért ha 2 héten keresztül így sem viszik el akkor esetleg lehet lejjebb vinni az árat megint vagy 10-20%-al esetleg, de a második árcsökkentésnél már érdemes elgondolkodni a abban, hogy inkább alkatrészenként kellene feltenni.

Konkrét példát tudok, egy illető kb. 1 évig hirdetett egy telefont folyamatosan csökkent az ára de talán túl magasról indult és idővel nem csökkentett eleget árat végül egy komolyabb árcsökkentés után vitték el.
1 évig hirdetni valamit azért kemény. :D

(#59139) BiP válasza Gyuri27 (#59134) üzenetére


BiP
nagyúr

Mondom, ez tiszta sor. Csupán a mértéke lepett meg. Nálam ez a 30% az azonnal kell a lé típusú odaadom gombokért ár.
Még azt is elhiszem, hogy ez a módi, csak akkor én kimaradok belőle.

(#59140) Gyuri27 válasza BiP (#59139) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen gombokért?
Nyilván a te konfigod nem volt olyan értékű.
De egy drágább vasnál hidd el reális a 25-30.
És ennek semmi köze a mindjárt kell a pénzhez.
Számold ki. Táp, ház, lap, vga, cpu, ram, hdd-ssd, hűtő (lehet több darab is) monitor (kiegészitők hangkártya stb-stb).
Ha ezt darabonként viszik ennyiszer kell postára menni. Ennyiszer kell személyes talit egyeztetni. Ennyi az esélye az átverésnek. Ennyi lidérccel kell alkudni, beszélni, felvilágositást adni.
Ez mind idő és ideg.
Arról nem is beszélve ha bontod a gépet és utána 2-3 héttel adod el a végét az se jó.
Miért? Mit irsz a hirdetésbe 2-3 hete jó vót (feltételezve, hogy nincs másik vagy másik kompatibilis pc)?
Irhatod de ez egyből csökkenti is az árat.
Szóval sok összetevős ez. És szakadj is le a gombokról témáról. Mert ha 130k a vasad és kapsz 100k-t az nem gombok. Nem feltétlen reális de nem is gombok.
A gombok valahol mert még 75k is félár. 30-40k a gombok.
Ráadásul mivel döglött, zsákutca platformot adtál el így egybe nyilván nincs olyan értéke. Ezt is számold bele.
Nyilván külön külön elment mert aki kicsit akart pofozni a masináján annak tán még megérte.
De így egybe ennyiért nem. Mert ennyiért vagy kicivel többért azért jobb vasat lehet kapni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#59141) Trailblazer válasza berek21 (#59135) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hatóság, kacc... Szegény még hisz a mesékben.

(#59138) csicso82: Nyilvánvaló, ha jóideig nem kel el, akkor az árral van baj. Ezért kell alaposan megnézni az ugyanolyan termék, esetünkben a telefonnak a használtpiaci árát előtte, és aköré belőni. Ha másnak elmegy annyiért (kis alkuszi ráhagyással), akkor neki is el fog.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59142) qnadam


qnadam
veterán

oledek ügyében: demókészülék a media marktban

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59143) patomi válasza qnadam (#59142) üzenetére


patomi
őstag

Az szép. :(

Párom s8+-a másfél éves, nyüstöli rendesen, de nyoma sincs semmiféle beégésnek. Kíváncsiságból most megnéztem.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#59144) envagyok


envagyok
veterán

Nem ide való, de halálra röhögtem magamat rajta :D
Az indexen láttam ma.
[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59145) oriic válasza qnadam (#59142) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezekkel amúgy mit csinálnak (Demó készülékekkel)? Csökkentett áron eladják később, vagy megy vissza gyártónak?

Live-Die-Respawn

(#59146) Starchm válasza oriic (#59145) üzenetére


Starchm
őstag

Elvileg demo telót nem adhatnak el a legtöbb helyen, de van ahol olcsóbban kiköt némelyik dolgozónál/random vásárlónál.
Miskolci samu boltba elvileg érkezett 8 darab fold abból 1 kiállitási darab volt, de azt is megvette vki első nap.

(#59147) Astroboy válasza patomi (#59143) üzenetére


Astroboy
őstag

"Kíváncsiságból most megnéztem"
...
És lesz válás? ;]

(#59148) Trailblazer válasza envagyok (#59144) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem néztem bele, de majd akkor kezdjünk aggódni, ha Bánáti "úr" lesz egy "hogyan lettem milliomos" video főszereplője... :N

(#59147) Astroboy: Nem, új telóvétel lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59149) cbmfan válasza Trailblazer (#59148) üzenetére


cbmfan
senior tag

"véletlenül" pont elromlott, be sem kapcsol, és még a memkártya is kettétört mikor leejtette? :DDD

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#59150) #89309696 válasza qnadam (#59142) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ebbe csak az a röhej, hogy a leggagyibb LCD TV-n is van demo mód és ha statikus képet mutat akkor megy rajta végig csíkokban a specifikáció ami mozgatja. LCD-nél ahol kevesebb a fontossága. Erre itt hiperszuper okos Androidos kacat amoleddel és nincs rá demo mód? Pár perc statikus kép után egy teljes képernyős wow effekt videót kéne tolnia, mikor a user rányom akkor pedig kikapcsol és a home-ra dob. Csak ennyi lenne, biztos kikúrt nehéz leprogramozni. :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.