Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) konikan válasza TaaT (#59448) üzenetére


konikan
aktív tag

[Szintén Blöff] ;]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#59452) prolad válasza Csupingo (#59450) üzenetére


prolad
őstag

Nekem van egy 1GB-os 550ti (legalábbis 99%, hogy az), ami amúgy egy 1060 5GB. Ez is valami ilyesmi lehet. Mondjuk nekem a végére nem került semmibe, annyit pont megért.

(#59453) Starchm válasza Csupingo (#59450) üzenetére


Starchm
őstag

Szerintem csak szimplán ráírták, hogy annyi. De lehet biosban is átírták 4gb-ra...

(#59454) Trailblazer válasza konikan (#59451) üzenetére


Trailblazer
addikt

:C

Ez jöhetne más panaszok alá is. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59455) TaaT válasza Csupingo (#59450) üzenetére


TaaT
veterán

Már messziről lehet látni a hűtéséből meg a dobozából hogy hamis. :)

Give them hell Ukraine!

(#59456) TaaT


TaaT
veterán

"Gigabyte GT 210 1 GB, Asus ATI Radeon 4350 512 MB

Eladó 2 videokártya, mind a kettő működik!
Le lettek cserélve egy picit erősebb kártyára.
Akit érdekel írjon.
Ha gyűjtő vagy csak kell esetleg egy kezdő géphez tökéletesek!

Ár: 20000ft"

Give them hell Ukraine!

(#59457) envagyok válasza pn4hvq (#59446) üzenetére


envagyok
veterán

Hát pont nem.
Ha működött volna a lap, akkor a korából eredő hajszálkarcok, apró esztétikai hibák miatt nem morogtam volna.
Én már egy szervizes által feltámasztani próbált semmire se jó alaplapot kaptam, az s8-as ember egy teljesen használható telefont kapott olyan apró esztétikai hibával, ami csak ügyeskedéssel csalható elő, de úgy is alig észrevehető.
Azért nem mindegy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59458) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Localhoston a "sony playstation kar es memoria kartya" hirdetésre nézzetek rá. PlayStation 2 kategória.

Ilyet még nem láttam, fel nem tudom fogni mi történhetett.

(#59459) opr válasza quailstorm (#59458) üzenetére


opr
veterán

Ezen most mit kell nezni? Gane allapotban van, plusz az egyiket szerintem valami gyerek osszefilcezte vagy valami, de ennyi. Umbrella corporation sztem adna erte valamit, legalabbis az alapjan, ahogy kineznek, ezek megteszik elso lepesnek valami eleg brutal biofegyverhez. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#59460) Grg válasza quailstorm (#59458) üzenetére


Grg
tag

A másik hirdetése se semmi..."ki van cipelve..." :D

(#59461) quailstorm válasza opr (#59459) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt, hogy mitől lett piros.
Lekvárosat már láttam. Pirosat még nem.

De amúgy valószínűleg csak filc ahogy mondod.

Anno még PlayStation 1-hez, meg emulátorozáshoz vettem egy újszerű PSOne kontrollert jó áron, de nagyon (be)ragadt rajta a négyzet gomb. Szétszedtem, lekvár... Mentségére takarítás után tökéletes lett, szóval megúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#59462) opr válasza quailstorm (#59461) üzenetére


opr
veterán

Igy hirtelen tippre gyerek + filc.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#59463) KROK640 válasza TaaT (#59455) üzenetére


KROK640
veterán

Gyanús h kitakarja a dobozt, meg a kártya PCI-E csatlakozója több mint gyanús, de nekem amúgy így a hűtés nem tűnne furcsának elsőre.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#59464) envagyok válasza KROK640 (#59463) üzenetére


envagyok
veterán

[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59465) quailstorm válasza KROK640 (#59463) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sima Gigabyte GTS450, ilyen van nekem is, csak az eredeti, még 2011-ből :DDD

(#59466) gban


gban
Közösségépítő

Csalós se semmi.
Gyakorlatilag a korábbi eladó kirabolta a vevőt.
Mert ugye ha eladsz valamit akkor minden hozzá fűződő jogot is eladsz.

Postázást nem vállalok.

(#59467) Silent77 válasza gban (#59466) üzenetére


Silent77
veterán

Mik vannak. :@ kezét lábát eltörném a kis kecsegnek.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#59468) hhenry válasza Silent77 (#59467) üzenetére


hhenry
őstag

Erre ennyit lehet mondani: :Y :W

(#59469) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mint amikor a gyerek örömmel mondja, hogy talált pénzt!
- És hol találtad, Pistike?
- A zsebedben!

(#59470) hhenry válasza Kalandor (#59469) üzenetére


hhenry
őstag

:K

(#59471) elder troll válasza gban (#59466) üzenetére


elder troll
senior tag

BB topikba linkeltem régebben (az új topikban nem találtam) egy képernyőmentést az alza ügyfélszolgálattal történt levelezésemről, ahol "állásfoglalást" kértem ezzel kapcsolatban, és adásvételi + meghatalmazást írtak. Utóbbi gdpr miatt felejtős, mert a fiókodhoz adnál hozzáférést gyakorlatilag. "Enyhén" lettem lehurrogva.

[ Szerkesztve ]

(#59472) Gyuri27 válasza elder troll (#59471) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is irtam, hogy legyen papir mert alza problémás. De én is le vau. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#59473) Gyuri27 válasza elder troll (#59471) üzenetére


Gyuri27
félisten

Teszem hozzá halkan mivel az ember bement személyesen és átíratta amit kell az alza nem küldheti el.
Ők hibáztak. A szar is az övék. Ők meg szerezzék vissza a tévesen kiutalt pénzt ahogy akarják. Ezt bármelyik biróság így itélné meg.
A károsultnak nem is a nyomoroncot kell feljelenteni. Hanem az alzát kell megrángatni.
Olyan ez mint ha egy bank rossz cimre utal, küld pénzt. Ott se az szaladgál aki nem kapta meg ami jár.

Amd - Radeon - Ryzen

(#59474) envagyok válasza gban (#59466) üzenetére


envagyok
veterán

És ilyenkor tényleg mi a korrekt.
Eladó megvette újan 96000-ért, nagy bukóval eladta 22000-ért ha jól értem.
Vevő elvitte gariztatni, majd a 96000Ft az eladónál landolt.
Nehéz itt igazságot tenni.
Mert ha a vevőnek jár a 90k, akkor szakmát kellene váltanom. Milyen kontroller is volt ?:DD
Mondjuk ha a vevőnek megy a lóvé, akkor 70k tiszta nyereség. Így én is vennék sok használt cuccot.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59475) cof válasza envagyok (#59474) üzenetére


cof
veterán

Szerintem meg nem. Miért nem vitte vissza a régi tulaj, és nem is azért vitte vissza mert pénzt akart ebből, hanem mert hibás elvileg.

Ha te veszel egy lakást, és eladod X idő múlva haszonnal, nem fogsz a régi tulajdonossal te sem megosztozni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59476) gban válasza envagyok (#59474) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nem nehéz.
Nem is értem mi a probléma itt a döntéssel.
Amire válaszoltál, ott szerepel a lényeg.
Onnantól kezdve eladónak semmi köze nincs semmiféle, az eladott termékhez kapcsolódó joghoz, legyen az negatív vagy pozitív.
Ha elad egy autót, és garba cserélik akkor kér még pénzt? És ha elütnek vele valakit, akkor ő is ül egy kicsit?

Postázást nem vállalok.

(#59477) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ugyancsak gyönyörűséges történet. Hát ez bizony Alza-sár+eladói gátlástalanság combo. Eladta a cuccot, a bolt által kifizetett teljes ellenértéke a vevőt illeti, ő intézkedett érte. Azt meg még meg sem néztem, ugyan milyen csodás túlárazott Razer cucc ez, ami újonnan 96k-ba fáj... Gamepad-et ennyiért? Ez egy jobb vga ára. Margit, nooormális?

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59478) hcl válasza qnadam (#59419) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván, aki valós tevékenységeket hostol, azzal nincs gond. Szerintem ilyen fake cégtemetők csak olyan banánköztársaságokban léteznek, mint ez is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#59479) olle válasza Trailblazer (#59477) üzenetére


olle
senior tag

96 ért konzolt veszel kontrollerrel. :D vagy kettővel. :C

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#59480) envagyok válasza cof (#59475) üzenetére


envagyok
veterán

Rossz hasonlat. A lakás nem garis elromló újkori árán visszavehető cucc, hanem befektetés, ami ára kiszámíthatatlan hogy emelkedik vagy csökken. Az autógyartók is avultatnak vagy javítanak, de olyan nincs, hogy egy 3 év 100kkm garis kocsit 2.5 évesen 98000km-el új áron visszavenne Magyarország területének nagy részén örülsz ha a bekerülési érték kis részéért elmegy az ingatlan. Kivétel nagyobb városok, bp, nyugat magyarország egyes helyei.

A hardver meg nem befektetés, hanem csökken az értéke.

Szóval ilyen esetben akkor mindenki átutalná a 96k-t azért a hardverért a vevőnek, amiért az 22k-t fizetett neki.
És senkinek sem jutna eszébe, jogy a termékért kapott 22000-et utalja a vevőnek, neadjisten megosztozzanak a hasznon.

Igen, egy szép ideális világban ez úgy lenne korrekt, hogy a vevőé a pénz.
De igazából ez nem az eladó sara. A bolt és a vevő cseszett el valamit.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59481) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van baj...

A vásárlástól kezdve a vevő szedi a dolog hasznát, viseli terheit. Pont.

(#59482) Silent77 válasza envagyok (#59474) üzenetére


Silent77
veterán

Ne csináld már. :D
Eladta, onnan semmi köze hozzá. Nincs miről beszélni.

Miért osztaná meg?
Jézusom, ugye csak viccelsz?

Én is jártam így, én voltam aki jól járt.
Megvettem a kártyát, nem sokra rá gariztatni kellett. Közel 3 éves kártya volt, így levásárolhattam az eredeti árát. 110k. 35-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#59483) cof válasza envagyok (#59480) üzenetére


cof
veterán

Ez csak egy volt az 1000 közül. De legyen bármi, ha egyszer már eladtam semmi közöm hozzá, hogy mi lesz majd vele, kinek, mikor és mennyiért lesz majd tovább adva.

Olvastam (talán itt a fórumon), hogy rossz VGA-t árul de garis, vigye vissza és majd kap egy 0 perceset az új tulajdonos. Tudta, hogy van rá garancia, miért nem vitte ő vissza, de az sem tiszta, hogy mennyiért lett vásárolva.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#59484) Popes válasza envagyok (#59480) üzenetére


Popes
őstag

Kicsit érdekes szemszögből nézed ezeket sztorikat.
Veszek tőled valamit és eladom drágábban, akkor is utánna osztoznom kellene veled a hasznon?🙄
Ez a szép új világ? Kinek is?

Deus ex machina

(#59485) Trailblazer válasza envagyok (#59480) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mivan? Az Alza elszabta az utalást, hogy kinek menjen, neki még csak tudnia sem kéne arról a 96k-ról!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59486) envagyok válasza Popes (#59484) üzenetére


envagyok
veterán

Olvasd el újra mit írtam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59487) Popes válasza envagyok (#59486) üzenetére


Popes
őstag

Szerkesztés után sem látom azt hogy az eladónak bármi köze lenne ahhoz a pénzhez amit a számlájára utaltak.
Az hogy vérszemet kapott hogy az akár lehetett volna az övé is, az nem hatalmazza fel arra hogy ne adja vissza.(hiánytalanul)

Deus ex machina

(#59488) qnadam válasza hcl (#59478) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk úgy, hogy a cégtemetővel ne az a baj, hogy sok cég van egy helyen, hanem hogy a cégeket el lehet temetni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59489) envagyok válasza Popes (#59487) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor újra:
"Igen, egy szép ideális világban ez úgy lenne korrekt, hogy a vevőé a pénz.
De igazából ez nem az eladó sara. A bolt és a vevő cseszett el valamit."

Hol olvasod itt ki, hogy az eladónak köze lenne hozzá?
Szerkeszteni meg muszáj, mert a telefon hihetetlen mód át tudja szerkeszteni a leírtakat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59490) Gyuri27 válasza Trailblazer (#59485) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dehogynem. Mert fele neki jár.
Hizen volt olyan fogykós elsőre, hogy 22k-ért adta el.
Másodjára kiköszörüli a csorbát.
De mint irtam. A károsult bemegy az alzához. Megkérdezi hol a pénz vagy a termék.
Az alze elkezd magyarázkodni. Ott le kell állitani az illetőt mert neki semmi köze ahhoz, hogy a cég kinek ajándékoz 96k-t. Be kell irni a nagy könyvbe. Ha arra 15 napon belül nem érkezik érdemi válasz akkor lehet fordulni az illeékes hivatalhoz (erre előzetesen fel is kell hivni a figyelmüket). Az ilyen történeteket szeretik a hivatalokban. Mert legalább lesz ok szétnézni és némi birságot kiszabni. Ezt elkerülendő szerintem az az alza hamar rendezné a dolgot. Azt aki meg elbaszta vagy kirakják vagy kifizettetik vele vagy a cég benyeli. Vagy a rendörséghez fordulnak, de ennek már nincs jelentősége a mi szemszögünkből.

Amúgy annó én is jártam úgy, hogy eladtam egy kis procir és a világon a 3 legjobb tuningot prezentálta vele az új tulaj. Szidtam is évekig, hogy kirabolt, ócsóé vitte a procit. És azóta se kaptam kárpótlást. :DD
Remélem olvasod Krami. ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#59491) envagyok válasza Gyuri27 (#59490) üzenetére


envagyok
veterán

Elkótyavetyéltél egy golden silicon lottery winnert?
Ilyenekre licitálni szoktak...
:W :W :W
Milyen proci volt, és mennyit ment?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59492) koko52 válasza Gyuri27 (#59490) üzenetére


koko52
veterán

Tökéletesen egyetértek. Az Alza faxát kell verni. Kit érdekel kinek ajándékoztak. Ott közöltem volna hogy feljelentést teszek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59493) hcl válasza qnadam (#59488) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi. Amint lesz ilyen, vissza is él vele valaki.
De ilyenkor különben, megint csak, hol van a NAV? Elég könnyű pénz lenne nekik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59494) Gyuri27 válasza envagyok (#59491) üzenetére


Gyuri27
félisten

Koko: persze. A jog is ezt mondja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#59495) envagyok válasza koko52 (#59492) üzenetére


envagyok
veterán

Nem is értem, igazából ez a hardverapró részéről inkompetens már.
Vevő megvette, eladó eladta, működött a termék 1 hónapig, de szerencsére garis volt, azaz nem történt semmilyen átverés, korrekt volt mind2 fél. Most utána a vevő és az alza hogy rendezi (mivel ők ketten szerződtek a garanciális javításra), ahhoz sem a ha-nak sem a eladónak semmilyen köze nincs. Téves utalási ügyben az utalónak (ALZA) kell ügyködni, nem akinek a számlájára utalták. Egyszer egy nullával többet utaltam valakinek, megmondta a bank, hogy szopás.
Nem lehet visszacsinálni. Pereskedni lehet, mivel nem is rendőrségi ügy.
Nem kell a vevőnek feljelentést tenni. Oda kell menni, és kérni a hibátlan kart, vagy a vételárat.
Ha nem adja az ALZA, akkor kell feljelentést tenni csak.

szerk:
Az utolsó mondatot nem kellet volna írnia a jelentőnek:"Szeretném visszakapni legalább a ráfordított pénzemet és ebben kérném a segítségeteket. Köszönöm."
Ezek után mondhatja az eladó, hogy jóvan báttya, ennyi volt a cucc, meg a 4 buszjegy tessék..

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59496) envagyok válasza Gyuri27 (#59494) üzenetére


envagyok
veterán

Az komoly :Y
Sebesen ír az a cerka.
Én is itt vettem egy q6700-át kb 1 -2 éve, egyik retró gépemben megfutotta a 3.6-ot
Jók ezek a conroe cuccok.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59497) Gyuri27 válasza envagyok (#59496) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja csak ez majd 100% tuning. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#59498) Popes válasza envagyok (#59489) üzenetére


Popes
őstag

Akkor szerinted az eladó jogosan tartja meg a pénzt?
Igen, elcseszte az alza. Viszont a legegyszerűbb megoldás az lenne ha az eladó továbbutalná a vevőnek a pénzt és nincs gond.
Ha ezt nem teszi akkor mindhárom érintett szép kis procedúra elé néz.
És bármi is történjék, az eladónak semmi joga ahhoz a pénzhez. Pont. Ez a véleményem.

Deus ex machina

(#59499) envagyok válasza Popes (#59498) üzenetére


envagyok
veterán

Harmadszor írom le: nem jogos.
De törvény szerint ez ami történt, nem az eladó hibája, és nem kötelezhető semmire se, ő a cuccot eladta, vételárat átvette. Részéről a történet ott véget is ért.
A legegyszerűbb megoldás a világbéke, és a tolvajok csalók kezének levágása lehetne még. Igazam van? És így lesz?

Addig egy kis apró, amíg rendeződik a "kis procedúra", hátha valaki erre vágyik.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#59500) tupacamaru válasza Popes (#59498) üzenetére


tupacamaru
veterán

A legkorrektebb meg az, hogy az Alza kártalanítaná a vevőt, és behajtaná a pénzt az eredeti vevőtől.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.