Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) Balinov válasza mikk2000 (#78200) üzenetére


Balinov
félisten

Én azért megnezem, hogy DHCP engedélyezve van a routeren..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78202) Carlos Padre válasza mikk2000 (#78200) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem lehet, hogy a korábbi tulaj "ingyenes" játékokat futtatott rajta, teszem azt usb-s pendrive-ról és azért nem tud a netre csatlakozni?
Magyarul warez miatt bannolva van.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#78203) mikk2000 válasza Carlos Padre (#78202) üzenetére


mikk2000
őstag

Értem, és hogyan lehet erről meggyőződni egyértelműen? Mert valamit ki kéne írnia szerintem...

Balinov: Köszi, majd figyelek erre...

(#78204) vhavasi


vhavasi
csendes tag

Attól, hogy a gép esetleg bannolva van még simán csatlakozik a netre. A böngésző is működik, nota bene még a játék patch-ek is letöltődnek és települnek. "Csak" a psn store nem működik és a játékok online funkciói, szóval a kutya máshol lesz elásva.

Az hálózati beállítások varázsló végén van lehetőség a kapcsolat tesztelésére, nézd meg hátha ad valami használható információt.

(#78205) arty válasza mikk2000 (#78200) üzenetére


arty
veterán

pendrive-ról, nem hackelt gépre NEM lehet telepíteni játékot

a hálózat lehet kompletten ki van kapcsolva a menüben?

[link]

a menüben van hálózat teszt menüpont is - az nem ír valami hasznosat?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78206) mikk2000 válasza arty (#78205) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha minden igaz hétvégén jutok el hogy megnézzem, köszi.

(#78207) razor03


razor03
aktív tag

Kicsit off de légyszí segítsetek... ha el akarom kezdeni a God of war-t melyik lesz történetileg az első rész? (az írjon csak aki 100% biztos benne) :D

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78208) fausto válasza razor03 (#78207) üzenetére


fausto
addikt

Az Ascension, de nyugodtan játszhatod őket megjelenési sorrendbe

(#78209) arty válasza razor03 (#78207) üzenetére


arty
veterán

szinte mindig a megjelenési sorrend a döntő... ascension után a gow1 elég bénácskának hatna...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78210) Energie X válasza arty (#78209) üzenetére


Energie X
őstag

Ez így igaz.
razor03 nyugodtan játszd ebben a sorrendben: gow 1, 2, 3, Ascension. Így is jelentek meg, és így lesz igazán nagy élmény :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#78211) mikk2000 válasza arty (#78205) üzenetére


mikk2000
őstag

a hálózat lehet kompletten ki van kapcsolva a menüben?

Plusz még az is eszembe jutott (amit írtam is) hogy az elmondottak alapján alapra lett hozva a készülék (addigi játékállások elvesztek stb.), ekkor viszont egyértelmű, hogy a beállítások is kirezetelődtek, tehát nyilván a hálózat bekapcsolódott, még ha ki is volt (mert amúgy mi értelme van egy rezetnek/alaprahozásnak).

Viszont ekkor felmerül egy logikus kérdés, ha "hekkelt" a gép, akkor nem lehet hogy direkt le van benne tiltva a hálózat, hogy ne legyen "lebukás"? Ez esetben nyilvánvaló hogy rezetelés után is megmarad a hálózat kikapcsolt állapota... mivel direkt így állították be.

Amúgy az, hogy egy készülék lebukott azzal hogy nem eredeti játékot futtat, az az infó psn fiók, vagy a készülék gyári száma alapján van eltárolva (bannolva)?

Köszönöm.

(#78212) Tegla80 válasza mikk2000 (#78211) üzenetére


Tegla80
addikt

visszaolvastam.
az a baj,h igy nem lehet segiteni..... haverodnak koze nincs a dologhoz es nala a gep,Te meg sajna nem ertesz hozza es gep sincs elotted,h lasd,megertsd amit kellene.
Van itt egy klafa osszefoglalo felul,azt nezd at legyszi.....account krealas,store,stb,h kepbe kerulj.
Plusz itt a netrecsatlakozas menete [link](magatol a ps3 nem kapcsolodik.....)
Ha gep elott vagy es nem boldogulsz akkor irj,segitunk szivesen.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#78213) mikk2000 válasza Tegla80 (#78212) üzenetére


mikk2000
őstag

Szerintem nem kérdeztem bonyolult dolgot az előző hozzászólásban...

(#78214) arty válasza mikk2000 (#78213) üzenetére


arty
veterán

szerintem látatlanban senki nem akar már tippelgetni, semmi értelme :D

odamész, majd meglátod... gép bekapcs, bebootol és ha ott a menüben az "enable HEN" vagy látszik a felületen, hogy nem gyári (CFW, azaz custom firmware), akkor megvan a válaszod, nagyjából.... (mert a hekkelt gép is tud netre menni, csak amikor már neten van (wifi vagy vezetékes), a PSN lehet pl elérhetetlen - azaz egy psn account nem tud bejelentkezni a sony hálózatára - de önmagában az internetre csatlakozással legalább mennek a játékok frissítései, az is valami! és akkor mellette egy lokális/helyi accountal játszhatóak a játékok.)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78215) mikk2000 válasza arty (#78214) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, köszönöm, hasznos infókat írtál.

(#78216) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, két darab move "fagyival" kamera nélkül mit lehet kezdeni?

(#78217) A`rpi válasza Mr. Erikszon (#78216) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Sziasztok, két darab move "fagyival" kamera nélkül mit lehet kezdeni?"

Mindenképp kell kamera, nélküle nem használható a PlayStation Move.

[ Szerkesztve ]

(#78218) Bogyi007 válasza A`rpi (#78217) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ps3 konzolon tegyük hozzá...

Ps4 gépen a Just Dance alatt önmagában is használhatóak...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#78219) A`rpi válasza Bogyi007 (#78218) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

:DDD

(#78220) Mr. Erikszon válasza Mr. Erikszon (#78216) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Van két fagyim csak az a probléma, hogy le van törve mindkettőről a műanyag gömb, ez valamivel befolyásolja a használatot? A senzor a helyén van a menüt tudom irányítani vele jobbra-balra! :)

(#78221) Carlos Padre válasza Mr. Erikszon (#78220) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A kamera azoknak a fényét követi.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#78222) Mr. Erikszon válasza Carlos Padre (#78221) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Hát akkor szívás :))

(#78223) shaddam válasza Mr. Erikszon (#78222) üzenetére


shaddam
aktív tag

Gányolj a helyükre egy pingponglabdát

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#78224) Mr. Erikszon válasza shaddam (#78223) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

de világítani is fog?

(#78225) vargalex válasza Mr. Erikszon (#78224) üzenetére


vargalex
félisten

Az csak egy gumi borítás rajta. Ha maga a led megvan, akkor igen.

Alex

(#78226) Mr. Erikszon válasza vargalex (#78225) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

Teszek egy próbát köszönöm a tippet!

(#78227) viztelen


viztelen
tag

Sziasztok!
Ismerőstől kaptam egy PS3-at, 3.55-ös FW van rajta, a Game OS dual boot elvileg telepítve van (volt), de nem működik. (Nem tudom, hogy ennek amúgy van-e bármi értelme, linuxozáshoz ott a laptop :) )
Nem is ez a lényeg, gondolom frissíteni kéne, hogy az újabb játékokkal tudjak játszani, viszont sajnos már az elején elakadtam, nem tudok csatlakozni az internethez...

Easy - Wired
The attempt to obtain an IP address timed out

Custom - Wired
Minden automatic, UPNP Disabled, DNS: 8.8.8.8 , 8.8.4.4
Obtain IP Address Succeeded
Internet Connection Failed
DNS error - 80710101

Wireless-el ugyanez a helyzet.

Magával a routerrel nem hiszem, hogy gond lenne, mert laptop/telefon/tablet minden tud csatlakozni, azzal nincs ilyen jellegű probléma, külön tiltó tűzfal szabályok kívülre menő kapcsolatra nincsenek.
A System Information-nél látom, hogy megkapja az ip-t , de a Test Connection-re a DNS hibát dobja akkor is, ha automatikusra van állítva, és akkor is , ha a fenti Google DNS van beállítva.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond?

Már Hard reset-eltem is - Restore PS3 System - Quick Format, de a probléma ugyanúgy fennáll.

Előre is köszönöm :R

(#78228) Carlos Padre válasza viztelen (#78227) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Próbáld pendriverol.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#78229) razor03


razor03
aktív tag

Szereztem egy másik kontrollert a PS-hez de nem működik. Próbáltam kábellel de nem tölti fel és hiába nyomom a PS gombot nem kapcsolja be a gépet. A 4 piros led folyamatosan pulzál de semmit sem tudok vele kezdeni. A nyíl gombok lötyögtek szétszedtem kitakarítottam illetve raktam bele másik aksit ami biztosan jó. Szerintetek mi lehet gond? Menthetó vagy kuka?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78230) viztelen válasza Carlos Padre (#78228) üzenetére


viztelen
tag

köszi, így már sikerült :)

(#78231) Carlos Padre válasza viztelen (#78230) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Akkor mostmárt jó játékot :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#78232) nomic


nomic
aktív tag

Hali!

Megvettem a GTA IV Compelete Editiont. Az alapjáték gond nélkül feltelepült, de a két DLC megáll a telepítés valamelyik pontján és onnan többet nem mozdul, többször is újraindítottam, de semmi. Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78233) vm93hun válasza nomic (#78232) üzenetére


vm93hun
aktív tag

A korong milyen állapotban van (ha lemezes játékról van szó)?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78234) Guitar14 válasza razor03 (#78229) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ha villog akkor elvileg funkcionális a kontroller
Magát a mini usb csatlakozót kéne megnézned. Mivel kábellel szinkronizál a konzollal ezért ha nem jó a csatlakozója akkor semmire se jó, csak ha össze volt már szinkrózva másik géppel. Én megnézném a forrasztási pontokat szétszedve, hogy nem törtek-e le vagy korrodáltak el. De előtte kipucolnám valamivel a csatlakozót szétszedés előtt.
Utána esetleg valami nagyon vékony csavarzúzóval vagy tűvel benyúlsz ide amit sárga vonallal rajzoltam: [kép] és felfelé nagyonkicsit megpróbálod hajlítani de óvatosan. Ez kb. 70%-ban megoldja a problémákat mert szorosabb lesz a csatlakozás.
Utána esetleg a kábelt is összepréselheted kicsit egy fogóval így: [kép]
Ezt is óvatosan nehogy törjön és ne legyen túl szoros. Így biztosan ottmarad a helyén ha bedugod, nem húzódik ki túl könnyedén és jó esetben kontakt is elég jó lesz. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#78235) razor03 válasza Guitar14 (#78234) üzenetére


razor03
aktív tag

A kábel kb. 2 hónapja van meg, árnyékolt... egy másik wireless kontrollert használok azzal teljesen tökéletes... viszont megnézem a szóban forgó kontroller usb csatiját... lehet ott lesz a gubanc.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78236) nomic válasza vm93hun (#78233) üzenetére


nomic
aktív tag

Kisebb karcok természetesen vannak rajta, de úgy nagyjából tiszta. Összehasonlítottam egy másik lemezzel, sokkal karcosabb és azzal semmi gond nincs. De Blu-ray lemezeknél nem kéne gondot okozzanak ilyen kisebb karcok, nem?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78237) Energie X válasza nomic (#78236) üzenetére


Energie X
őstag

Alapjáraton a Blu-Ray lemezek sokkal ellenállóbbak mint a DVD-k. Hogy bántak ezekkel a lemezekkel, ha meg lettek karcolva?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#78238) nomic válasza Energie X (#78237) üzenetére


nomic
aktív tag

Jó kérdés. De nem mélyek, inkább ilyen "alap" használatból eredendő hajszálkarcok. Az a baj hogy még képet se tudok róla küldeni, mert nem látszik a kamerában. :/

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78239) vm93hun válasza nomic (#78236) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nekem is megvan ugyanez a példány, de mivel én bontatlanul vettem és nem használtam túl sokat, ezért nekem hibátlan lemezzel nem jelentkezik a probléma. A múltkor hasonlóképpen jártam a RDR-el, ott mondjuk a telepítéssel pont nem volt probléma, hanem hogy konkrétan az ötödik küldetés előtt, hacsak bejutok Armadillo-ba, a BD meghajtó nem olvas tovább és emiatt a játék is összefossa magát. Hozzáteszem, a lemez sem néz ki túl gusztusosan: [kép]
(Nem tudom, hogy ezekre a játékokra hogy vigyáztak az előző gazdáik, de az ilyen embert még a mentőben is ütném)

Most vettem egy ugyanolyan játékot, ami ugyan szintén nem tökéletes, de klasszisokkal jobb állapotban van és mit ad isten: rögtön tovább tudtam lépni a játékban vele.

Ami ki lehet ilyenkor próbálni:
-Rebuild the database
-Restore File System

Kérdés a te esetedben, hogy a BluRay meghajtó milyen hangokat ad olyankor, amikor megáll a telepítés?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78240) nomic


nomic
aktív tag

Semmilyen rendellenes hangot nem ad ki. Viszont érdekes, hogy első telepítésnél kb. háromnegyedéig jut, utána viszont mindig megáll az első negyedénél, ha letörlöm, akkor megint háromnegyedéig eljut, szóval valamennyit feltesz a gépre. Csak azt nem értem igazán, hogy miért mindkettő DLC ugyanott áll meg, mármint, nem csak az egyik kéne megálljon?

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78241) vm93hun válasza nomic (#78240) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Nem külön települnek a DLC-k, hanem egy csomagban, mint "Episodes from Liberty City".

HDD visszalejző led sem világít ilyenkor?
Bár az én esetemben RDR-nél úgy tűnt, mintha nem olvasna a BD meghajtó, de közelebről megfülelve hallottam, hogy ciripelt benne a lézer, csak a fej nem mozgott (mintha a lézer megakadt volna a karcban).

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#78242) nomic válasza vm93hun (#78241) üzenetére


nomic
aktív tag

A HDD visszajelző az az ami az USB csatlakozók mellett van, nem? Amikor eléri azt a pontot, ahol megáll a telepítés , akkor egy ideig még sárgán világít, aztán teljesen elsötétül.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78243) nomic válasza vm93hun (#78241) üzenetére


nomic
aktív tag

Szerinted megérné políroztatni a lemezt ~ 1000 forintért, hátha az a baja, vagy inkább vegyem meg külön az Episodes from Liberty Cityt 2000-ért?

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78244) perge666 válasza nomic (#78243) üzenetére


perge666
veterán

Én megvenném 2K-ért a 2 kieget.

Persze csak ha hibátlan a lemez.

Polírozással jártam úgy a PS1-es,PS2-es korszakban hogy eltűnt a karc és jónak is tűnt,de volt hogy mégis kifagyott a játék......

[ Szerkesztve ]

(#78245) razor03


razor03
aktív tag

Vettem egy 2012-ben vásárolt 320 GB-os PS3 Slimet... rokonnak lesz ajándékba. Áron felül... mert nagyon keveset használt patent állapotú... próba garis... mielőtt átadom kicsit tesztelgetem/megizzasztom néhány játékkal.

Arra lettem figyelmes, hogy NAGYON-NAGYON halk a gép! És nem is melegszik! Legalábbis az enyémhez képest sokkal kevésbé! Az enyém (Slim 250 GB) szinte süvít 30 perc játék után... sőt a venti akkor is fentebb veszi a fordulat számot, ha csak a menüben vagyok és nem játszottam még. Kell egy kis idő amíg visszahűl... kb. 15-20 percig úgy hagyom a gépet játék után, nem zárom el rögtön. Sőt, vertical stand-ben van... nekem a műanyag burkolat is nagyon meleg szokott lenni, amit ajándékba szánok csak langyos.

Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet ekkora különbség két Slim PS között? Utóbbinak jobb a hűtése? Esetleg a gyártás technológia jobb/újabb/optimalizáltabb?? Arra gondoltam, hogy az én gépemet újra kellene már pasztázni.

Mi a véleményetek?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78246) nomic válasza razor03 (#78245) üzenetére


nomic
aktív tag

Paszta plusz takarítás valóban segíthet, de nekem is 7 éves a SuperSlimem, soha nem volt szétszedve és nem olyan hangos, inkább visszavesz a teljesítményből.

A vertical standet meg ha teheted, ne használd, nem tesz jót az olvasónak.

Van egy trükk a Slimnél és a FATnél, ami felpörgeti maxra a ventillátort, próbáld meg vele kifújni a port, valamennyit segíthet.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78247) razor03 válasza nomic (#78246) üzenetére


razor03
aktív tag

Lentebb azt írták, hogy lehet vertical stand-et használni. Ha nem teszem bele, akkor fektetve "leolvad" úgy átmelegszik.

Közben megnéztem a két gép dobozát, az enyém CECH-2004B amit ajándékba vettem CECH-3004B.

Tehát nem ugyanaz teljesen. Esetleg hűtés technikai különbség lehet a két gép között?

Az enyémet mindenképp el fogom küldeni kitakarítani és újrapasztázni.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78248) A`rpi válasza razor03 (#78247) üzenetére


A`rpi
Topikgazda



~50 Wattal kevesebbet fogyaszt a gyártástechnológia előny végett, az újabb 320-as modell.

(#78249) razor03


razor03
aktív tag

Azt is észre vettem hogy ebben az újabb modellben hangosabb a bluray olvasó. A lenti linken látom hogy ezek már SATA meghajtók. Jobb vagy rosszabb mint a PATA-s típusok? Mi a tapasztalat?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78250) w.miki válasza razor03 (#78245) üzenetére


w.miki
veterán

Mennyiért vetted?

Az én gépem is nagyon hangos volt, bekapcsolás után pár perccel felvisított.
CPU: 75, GPU: 55 fok. Akkor szokott ilyen lenni, ha elöregedett a hővezető paszta.
Újra kell pasztázni, de még a CPU felett a ráragasztott IHS kupak alatt is.
Videó alapján könnyű megcsinálni csak el kell vágni a ragasztót.
Neki is álltam... Sajnos a valóság egy kicsit más....
Nagyon kemény, és vékony az a ragasztó, nehéz elvágni.
Ráadásul a kupak is csalóka, mert van az alján egy kis lépcső, és nem tudod, hogy annak nyomod neki a kést, vagy a ragasztónak. Így felsértettem a CPU-t, megkarcoltam a szélein a felületet, belevágtam a rézbe is. :(
Most nem indul el a gép... Van valakinek valami ötlete, mit lehet vele kezdeni?
Videó

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.