Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78101) vargalex válasza Guitar14 (#78100) üzenetére


vargalex
félisten

Van az 16 forrasztási hely is. :) Bár, nekem mintha úgy rémlene, hogy alul-oldalt csak 3-3 láb va, de az akkor is 14.

Alex

(#78102) arty válasza Guitar14 (#78100) üzenetére


arty
veterán

biztosan elhasználódott, tehát cserés az analog :(
maga a "gomba" rész jó még....

vargalex: atyaég :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78105) vargalex válasza arty (#78102) üzenetére


vargalex
félisten

Nem olyan sok az. Én már cseréltem...

Alex

(#78107) w.miki


w.miki
veterán

PS3 kontroller gombja néha beragadnak, és teljesen megőrül a joy.
Ezt hogyan lehet javítani? Van valami szétszedő, javító video, vagy ilyesmi?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#78108) Guitar14 válasza w.miki (#78107) üzenetére


Guitar14
senior tag

Meg lehet oldani egy csavarhúzóval és egy kis ügyességgel. Nincs tökéletes érintkezés. Feljebb írtam hogy a szivacs a megoldás a csatlakozónál de írj privátot nekem és segítek (csinálok videót is róla akár)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#78109) A`rpi válasza Guitar14 (#78108) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Nyugodtan vitassátok meg itt a topikban a dolgot, így másoknak is tanulságos lehet a tapasztalatod. :K

(#78110) w.miki válasza Guitar14 (#78095) üzenetére


w.miki
veterán

A szivacsos tipp tényleg jónak tűnik, most nem látom az össze-vissza nyomkodást, a kontroller megzavarodását a PS3-on. :R
Kétoldalú ragasztóval ragasztottam a gumi alá egy kis darab szivacsot, mert magától nem állt meg a helyén.
Szétszedni egyébként könnyű a joy-t, 5+1 csavart kell kiszedni, 2-2 pöcköt kipattintani a rezgőmotornál, de összerakni macerás.
Aki szeret legózni, annak jó, de én túl türelmetlen vagyok ehhez :(
Főleg, hogy az egyik joy-on eltört az R2 gombot tartó egyik pöcök, így még nehezebb volt összerakni úgy, hogy ne ragadjon be.
Úgy látom kontrollerből is több fajtát tervezett a Sony, mert az újabbiknak(CECHZ2U) hitványabb a belseje, és az elosztása, mint a régebbinek (CECHZC2E).

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#78111) arty válasza vargalex (#78105) üzenetére


arty
veterán

talán ha egyszer jobb forrasztó leszek (és jobb cuccom lesz hozzá :D a mostani lidl-ös párezreses pákámmal futottam bele megoldhatatlan problémába, amikor egy teszt-xbox alaplapról próbáltam kondikat kiforrasztani... pedig az csak két láb :D de persze gyakorlatom sincs, ill. kaptam azóta jó tippeket, szóval a távlati terv mindenképp a saját megoldás)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78112) A`rpi válasza arty (#78111) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Ha ki szeretnél forrasztani valamit, tenni kell rá plusz forrasztó ónt, így a hőközlés jobb, és gyorsabban ki tudod forrasztani.

Ha megvagy a kiforrasztással, utána ón szippantóval érdemes neki esni, esetleg ónszívó szalaggal.

(#78113) arty válasza A`rpi (#78112) üzenetére


arty
veterán

szalagot próbáltam, nem vált be, de a napokban más is szintén az új ón hozzáadását javasolta... én azért ettől csodát nem várok, szerintem nem elég "meleg" a pákám, de persze majd kipróbálom :) köszi!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78114) A`rpi válasza arty (#78113) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Szalagot barátom utólagos ón eltávolításra használja.

(#78115) vargalex válasza arty (#78113) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig tényleg a plusz ón a megoldás.
A szalag egyébként kevés lesz, ónszippantó kell.

Alex

(#78116) arty válasza vargalex (#78115) üzenetére


arty
veterán

azért nem vagyok teljesen hülye, nyilván ónszippantóval próbálkoztam :)

az elmélet megvan, gyakorlatban viszont nem sikerült szépen kiszedni a kondenzátorokat az alaplapról, hiába melegítettem őket, csak nem engedtek... próbáltam több fejjel a pákában, kisebb, nagyobb, laposabb fejjel, mindhiába... holott néztem elég youtube videot, hogyan kellene ezt csinálni, illetve élőben is követtem, ahogy egy profi srác megcsinálja :)
arra jutottam, hogy nem tudok elég hőt juttatni a megfelelő helyre, ezért nem olvad meg az eredeti ón, s ezért nem tudom kiszippantani. ekkor jutottam arra a következtetésre, hogy egy erősebb pákával talán nagyobb szerencsével járhatok, csak aztán kitört a vírus és hagytam a fenébe a "felszerelkezést" :) (és persze veszek minőségi, modern ónt is a munkához, mert azt is már többetek említette, hogy segít)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78117) Callme


Callme
tag

Sziasztok!
Ps3-as start the party-t szeretném platinázni, és egy trófea nem akar felpattanni: Brilliant bouncer. Próbáltam csak egy labdát pattogtatni, megvolt a 10, de mégse adta meg. Aztán azt is megkíséreltem, hogy közelebb állok a kamerához, így nagyobb az ütő, de nem maradnak meg rajta a labdák. Külföldi fórumokat mind végigolvastam, még a játék patch-ét is töröltem, de úgy se jó.
Akinek sikerült, tudna adni valamilyen tippet?
Írtam a trófeás topikba is, de gondoltam itt is megpróbálom, hátha többen olvassák ☺

PSN ID: CallmeEighty8

(#78118) Callme válasza Callme (#78117) üzenetére


Callme
tag

Oké, látom csak írnom kellett... Megvan!!! :C Tényleg közel kell menni a kamerához, és minden labdát felütni... kb a harmadik felütésnél megadta a trófeát

PSN ID: CallmeEighty8

(#78119) A`rpi válasza Callme (#78118) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Gratulálok! :)

Nekem ez adta anno fel a leckét:

Chain King!
Pop a colour chain of 70+ fish in Poppin' on Hard difficulty

A többi viszonylag egyszerűen megvolt nekem.

(#78120) Callme válasza A`rpi (#78119) üzenetére


Callme
tag

Köszi szépen ☺
A Chain king az elsők között volt, amire ráhajtottam, valóban izzasztó volt :D Mondjuk egy video alapján sikerült, ott a srác úgy tartotta a motion conttrollert, mint egy ecsetet, így sikerült nekem is. Utoljára maradt a Pinata basher... rá kellett jönnöm, hogy csuklóból püföljem a lovat, ne vállból. Már meg is van a platina, jó kis játék ez :K

PSN ID: CallmeEighty8

(#78121) razor03


razor03
aktív tag

Nemrég vásároltam egy talpat a PS3 slimhez. Egyszerű műanyag talp, csak rá kellett tolni a konzolra. Nem mondom hogy csúcsminőség (Speedlink) de azért megáll benne :DDD és szépen elfér az Xbox One-om mellett ami szintén talpon áll. Utóbbi fémbetétes talpon áll, szóval kicsit minőségibb mint a PS3-é. PS3-hoz nem nagyon találtam normális talpat neten.

A másik ok, amiért állítva használom a két konzolt, mert a TV állványom fából van, és emiatt elég durván átmelegszik a két konzol, ha fektetve vannak. Természetesen nincsenek bezárva, de így mindkét oldal szellőzik.

Az lenne a kérdésem - mert neten itt-ott lehetett olvasni, nem tudom PS-nél vagy Xbox-nál de tuti olvastam - hogy nem tesz jót sem a hűtésnek, sem az optikai meghajtónak amennyiben állítva vannak a konzolok. Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78122) A`rpi válasza razor03 (#78121) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Használd nyudodtan állítva. :K

Hűtés szempontjából jobb, az optikai meghajtónak nem lesz baja.

(#78123) razor03 válasza A`rpi (#78122) üzenetére


razor03
aktív tag

Köszi, akkor úgy maradnak! :) :R

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78124) BOBAKILL válasza Guitar14 (#78095) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszi ezt a leírást, én is megcsináltam és most szuperül működik a kontrollerem. Nálam a dpad ment össze-vissza. Mondjuk lehet hogy csak a gumi 'bigyó' csúszott el a szallaggon. Fene tudja. Mindkét érintkező alá raktam pici szivacsot. Szépen kitakarítottam és mintha új lenne. Már hónapok óta nem használtam a konzolt, de ma csapattam is egy kis demons soulst és megtaláltam a lollipop chainsaw-t is, beteg egy játék. :D
Van utángyártott kontrollerem is de az azért nem az igazi..
Frissítettem is a konzolt mert az online része anélkül nem akart menni. Féltem picit mert volt már hogy szórakozott a BT. De most az is szépen működik.
Szóval nagyon jó ötlet ez a szivacsos dolog, köszi! :R

(#78125) Guitar14


Guitar14
senior tag

Na nem gondoltam ennyien elvetemednek, hogy írásomra megmókolják a kontrollereiket. :D
De örülök akinek sikerült. (ahogy írták felttem a szivacs helyett kétoldalú ragasztóval valóban egyszerűbb dolgunk van csak legyen legalább 1 mm vastagsága)
Én meg amit írtam a letört műanyagot kijavítani. Funkcionalításban sikerült mert így már nem akad meg meg akad ki. De esztétikában picit rontottam meg kicsit nyertem is.
Csippentettem egy nagyobb darab műanyagot, azt forrasztópákával odanyomkodtam mindenhová, hogy jó vastagon legyen anyag a lyuk körül. Aztán nekiálltam csiszolni kis kézi csiszoló/gravírozó géppel, utána csiszoló papírral addig amíg lett hely az analog kupaknak kényelmesen. A kívánt idézőjeles "sima" felület meglett azt még barátnő ötletére fekete körömlakkal bekentem és így viszonylag szép végeredmény született. (hát kinek mi :DDD )
De sötétben játszva vele az ég világon semmi rendellenes nem érződik. 2nd playernek tökéletes. A fentebb leírt dolgok képekben: [kép]
Sárgával karíkáztam a tanulságot, csak ne olyan hevesen a gravírozó géppel :U
Végeredménynek ilyet sikerült elérni: [kép] Hasonló törés esetén mindenki gondolja meg mielőtt belekezd mert időigényes, türelmes munka. De még mindig megéri mint kukába dobni/venni egy utángyártottat-használtat (5-6k) vagy komplett házat rendelni hozzá (5k)
Végszóként, hogy a 360 kontrollerről való analog kupak nem vált be mert szorult összeszerelés után kicsit így maradt az eredeti amin nincs gumi de majd rendelek kínából pár százért. Jó barkácsolást! :)

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#78126) A`rpi válasza Guitar14 (#78125) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Szép munka, és hasznos írás, köszönjük! :)

(#78127) Wlac


Wlac
Ármester

A Move-val kapcsolatban lenne szükségem egy kis felvilágosításra. Ha a House of the Dead Overkillt szeretnénk ketten játszani, akkor mikre van szükségem? Kamera, kettő fagyi, kettő navi kontroller? Van más rail shooter vagy hasonló kooperatív játék, amire tudnánk használni ezt a szettet?

“The wha-"

(#78128) fausto válasza Wlac (#78127) üzenetére


fausto
addikt

Kamera mindenképp és annyi fagyi, ahányan játszotok. Bár úgy emlékszem, hogy controller-rel is lehet játszani, de nem ugyanaz az élmény.
Navi, sharpshooter nem kötelező, anélkül is megy.
Ami még eszembe jut, van csomagban a House of the Dead 3-4, meg van Resident Evil Chronicles, de messze az Overkill a legjobb rail shooter

(#78129) Wlac válasza fausto (#78128) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi, ennek függvényében nézelődök.

“The wha-"

(#78130) arty válasza fausto (#78128) üzenetére


arty
veterán

+ (#78127) Wlac
nekem a kedvencem a Dead Space Extraction volt - az is megy co-opban elvileg.

szerintem a The shoot is jó, illetve a Time Crisis (utóbbiban a minigamek jobbak, nem konkrétan a railshoot rész)

Rambo The Video game szintén coop (nehéz!), ill még military shooter a két Heavy Fire játék (ezek nekem spec tetszettek, bár tudom hogy nem valami polírozottak :D )

meg van pár vadász játék is move-ra (elég bénák szvsz)

ha van sharpshootered/navi kontrollered, akkor még ezekhez jön pár "tradicionális" fps/tps is

---

hamár hotd3 - a ps3-asban nem lehet unlockolni a HOTD2-t? wii-sben lehetett, az biztos!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78131) razor03


razor03
aktív tag

A PS settingsben mit jelent a PS smoothing? Érdemes bekapcsolva hagyni? Én úgy értelmezem hogy javít a grafikán/képminőségen.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78132) A`rpi válasza razor03 (#78131) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

PS1 / PS2-es játékokat érinti. Bővebben itt olvashatsz a funkcióról: [link]

(#78133) razor03 válasza A`rpi (#78132) üzenetére


razor03
aktív tag

Köszi a linket, így már értem. Gondolom a Slim esetében ez csak a PS1 címekre vonatkozik.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78134) w.miki válasza fausto (#78128) üzenetére


w.miki
veterán

Ha csak kamera van, fagyi nincs, azt lehet használni valamire? Van olyan alkalmazás, amivel csak a kamera használható játékra valahogy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#78135) A`rpi válasza razor03 (#78133) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Store-ból vásárolhatsz "digitálisan" PS2 játékokat is.

(#78136) arty válasza w.miki (#78134) üzenetére


arty
veterán

pár játékban a saját fotód lehet az "avatárod" (pl GTI Club+)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78137) fausto válasza w.miki (#78134) üzenetére


fausto
addikt

Van valami szőrős állatos játék, EyePet talán? Azt hiszem integethetsz meg ilyenekkel lehet irányítani. Meg a Burnout-ban volt olyan funkció, hogy amikor online kilőkök egy játékost, csinál róla egy képet és elküldi. Ezt onnan tudom, hogy egy ilyen alkalommal kaptam egy képet egy dühös, dagi német pasiról, aki egy szál fecskében tolta a PS-t, kb. akkor kapcsoltam ki ezt a funkciót :D
De egyébként önmagában a kamera nem sok mindenre használható. Még lehet mikrofonját lehet használni online játék közben beszélgetésre.

(#78138) Balinov válasza A`rpi (#78135) üzenetére


Balinov
félisten

Hogyan? Én már ps3 címeket is alig látok (ps4hez képest) :((

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78139) A`rpi válasza Balinov (#78138) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

[link]
[kép] (USA Store)

Itt van össze szedve kategóriákban, hazai store-ban nem biztos hogy minden megvásárolható, kiindulási alapnak tökéletes. (Rákeresel a saját Store-odban.)

[ Szerkesztve ]

(#78140) Balinov válasza A`rpi (#78139) üzenetére


Balinov
félisten

:R mindig tanul az ember valami újat, köszi!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78141) razor03 válasza A`rpi (#78135) üzenetére


razor03
aktív tag

Nem kell hogy Fat modell legyen? Enyém slim.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78142) A`rpi válasza razor03 (#78141) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

PS1 játékokat viszi tudtommal, ketteseket is vinné?, meglepődnék.

...Van elfekvőben PS2-re NTSC-s GTA Vice City-m.

Mondjuk nekem Super Slim-em van.

[ Szerkesztve ]

(#78143) Carlos Padre válasza A`rpi (#78142) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tudtommal csak a legelső szériás fat volt hardveresen kompatibilis a ps2 játékokkal, a későbbiekből ez kikerült költségcsökkentési okokból.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#78144) A`rpi válasza Carlos Padre (#78143) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Így van én is így tudom, mondjuk régebben mikor valaki írta a PS1 támogatottságot, azon is csodálkoztam.

...No nem mintha sok PS1 es játékkal játszanák. :)

(#78145) A`rpi válasza razor03 (#78141) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Nem kell hogy Fat modell legyen? Enyém slim."

Közben újra neki futva, és értelmezve a hozzászólásod.

Ha PS2-es lemezes játékkal szeretnél játszani, azt kizárólag FAT gépen teheted meg (amiben van benne hardver az emuláláshoz).

A PS Store-ból vásárolt játékok viszont minden PS3 gépen játszhatóak, legyen az FAT, Slim, vagy Superslim.

(#78146) razor03 válasza A`rpi (#78145) üzenetére


razor03
aktív tag

Köszi az infót. Viszont nem látom storen a ps1-2 játékokat. Nekem csak ps3 és vita címeket ad be.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78147) A`rpi válasza razor03 (#78146) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

(#78148) w.miki válasza Guitar14 (#78125) üzenetére


w.miki
veterán

Felbuzdulva a sikeres javításon a haverom is odaadta a kontrollereit, hogy szedjem szét, javítsam meg.
Hogyan tudom ezeket rápárosítani az én PS3-amra kipróbálásra, és utána visszapárosítani a PS3-at az én kontrollereimmel?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#78149) vargalex válasza w.miki (#78148) üzenetére


vargalex
félisten

Vezetéken csatlakoztatod és megnyomod a PS gombot. "Visszapárosítani" nem kell a sajátjaidat, azok párosítva maradnak.

Alex

(#78150) Matzel


Matzel
csendes tag

Sziasztok!
Sok-sok év után elromlott a fat ps3(80gb) konzolom/sárga led/.A rengeteg játékom miatt sikerült vennem használtan egy fat 60gb verziót rendkívül jó állapotban. Soha nem volt szétbontva még a garancia matrica is sértetlen. KB 4-5 óra folyamatos tesztnek vetettem alá ps2/ps3 játékokkal. Egyelőre jónak tűnik , viszont megfigyeltem hogy bekapcs után kb 10 perc alapjáraton megy a ventilátor aztán emelkedik egy szintet majd még 10 perc és mégegy szintel magasabban forog. Tudom hogy ezek a szériák sokkal jobban melegszenek. A kérdésem az hogy akinek ilyen típusú gépe van szerinte ez normális működés? Vagy bontsam meg és pasztázzam újra? Az igazság hogy sajnálnám mert még gyári szinte teljesen karcmentes és így számomra érték. De ha muszáj vagy nagyon ajánlott akkor megcsinálom
A válaszotokat megköszönöm előre is! :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.