Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet kollégák

Melyik a legjobb autós játék pl grid, gran turismo 5? Bár az utóbbiról pár negatívumot olvastam. Melyiket érdemes vadászni :)

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77302) Sarkadi válasza gyuszmó (#77301) üzenetére


Sarkadi
tag

Szórakoztató autós játékok voltak -számomra legalábbis- : Blur, Split/Second nézz róluk egy-két videót, hátha... ;)

(#77303) gyuszmó válasza Sarkadi (#77302) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77304) Toby888 válasza Sarkadi (#77302) üzenetére


Toby888
senior tag

NFS ( :

(#77305) gyuszmó válasza Toby888 (#77304) üzenetére


gyuszmó
őstag

:R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77306) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Nem teljesen autós, de wipeout esetleg?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#77307) gyuszmó válasza Bdanyy (#77306) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ranezek, kaptam egy Ferraris kormány _pedál szettet egy havertol bonyolult felrakni? Van vmi jó leírás róla estleg?
Trustmaster.
Köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77308) Málnabeach


Málnabeach
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémába ütköztem, hogy a PS3 egyszerűen nem érzékeli, ha a kontrollert mozgatni kell. A Last of Us esetében a zseblámpánál szükséges, a Beyond Two Soulnál pedig több esetben is rázni kell össze-vissza a kontrollert, de mégsem történik semmi. Mi lehet a probléma? :)) :F

(#77309) vargalex válasza Málnabeach (#77308) üzenetére


vargalex
félisten

Gyári kontroller? Az utángyártott kontrollerekben a legtöbb esetben nincs gyro (sixasis) szenzor.

Alex

(#77310) Málnabeach válasza vargalex (#77309) üzenetére


Málnabeach
csendes tag

Elméletileg gyári, úgy vásároltam a konzolt az egyik boltból nemrégiben. Persze ez nem garancia rá, hogy nem vertek át. :D
Mellesleg DS4 kontrollerrel is próbáltam, azzal se ment.

(#77311) A`rpi válasza Málnabeach (#77310) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Elméletileg gyári, úgy vásároltam a konzolt az egyik boltból nemrégiben. Persze ez nem garancia rá, hogy nem vertek át. :D
Mellesleg DS4 kontrollerrel is próbáltam, azzal se ment."

DS4 ben előfordul hogy nem megy, de gyári DS3 nak mennie kellene, lefényképezed a joy hátsó címkéjét?

(#77312) seniman válasza Málnabeach (#77310) üzenetére


seniman
addikt

Gyári,csak nem a Sony gyárából jött ki.Én visszavinném,aztán a fejükhöz vágnám.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#77313) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet

Vettem egy cod 4 használt játékot az első részben minden rendben volt vele. Újabb pályára értem volna amit nem hajlandó betolteni. Van egy nagy fekete üres képernyő egy fehér csíkkal ami kb 10% eljut és onnan nem megy tovább.
Legalább 4-szer próbáltam. Gép vagy cd hiba valószínűbb? Estleg vkinek lenne kölcsön egy cod 4 tesztelni hogy hol lehet a gond?

Más játékokkal nem volt ilyen probléma.

Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77314) Toby888 válasza gyuszmó (#77313) üzenetére


Toby888
senior tag

ha más játékokkal nincs baj, akkor kizárólagosan a COD4 lemezed a hibás

(#77315) gyuszmó válasza Toby888 (#77314) üzenetére


gyuszmó
őstag

Én is ezt gondolom, pár kis karc van rajta, nem gondoltam hogy ennyi is gondot okoz. Ezek szerint csak a teljesen karc mentest szabad megvenni :(

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77316) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Jól olvasom (értelmezem), hogy a 12Gb-os slim PS3-ba csak be kell szerelnem egy HDD-t vagy SSD-t (mindkettő van itthon elfekvőben) a beépítő keret segítségével és semmit nem kell mentenem, másolnom pendrive-ról (főleg, hogy egy teljesen új, szűz rendszert szeretnék)? Vagy mindenképp kell az aktuális firmware pendrive-on, kérni fogja indításkor?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#77317) A`rpi válasza Bozsi80 (#77316) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Sziasztok!

Jól olvasom (értelmezem), hogy a 12Gb-os slim PS3-ba csak be kell szerelnem egy HDD-t vagy SSD-t (mindkettő van itthon elfekvőben) a beépítő keret segítségével és semmit nem kell mentenem, másolnom pendrive-ról (főleg, hogy egy teljesen új, szűz rendszert szeretnék)? Vagy mindenképp kell az aktuális firmware pendrive-on, kérni fogja indításkor?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R"

Nem kell semmi, csak be kell tenni a háttértárat, és a rendszer mindent átmásol.

(#77318) Bozsi80 válasza A`rpi (#77317) üzenetére


Bozsi80
tag

Köszönöm válaszod! :R

A háttértárat sem kell formáznom előtte, a konzol csinál mindent?

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#77319) A`rpi válasza Bozsi80 (#77318) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Köszönöm válaszod! :R

A háttértárat sem kell formáznom előtte, a konzol csinál mindent?"

Legyen az HDD, vagy SSD, a rendszer magától formázza, és a szükséges adatbázist rámásolja az adat tárólóra, éppen ezért, ha bármilyen fontos adat van a kívánt háttértárolón, előtte mentsd le, mert formázáskor mindent töröl a PlayStation 3 rendszere. (Erre a művelet előtt egy üzenet is emlékeztetni fog.)

(#77320) Bozsi80 válasza A`rpi (#77319) üzenetére


Bozsi80
tag

Értem, köszönöm! :R

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#77321) Toby888 válasza gyuszmó (#77315) üzenetére


Toby888
senior tag

nem minden esetben kell a teljesen karc mentes lemez,nekem is van pár karcos játékom amit eleinte nem akart betölteni, de egy optikai meghajtó szétszedés/kitakarítás megoldotta a problémát, és igaz kicsit lassabban de betöltötte a karcos lemezeket is, szóval ez olvasótól is függhet, nem mai darabok ezek a PS3-ak, szal kitudja :D 1000 és 1 baja lehet már az évek során szegénynek :/

(#77322) A`rpi válasza Toby888 (#77321) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"nem minden esetben kell a teljesen karc mentes lemez,nekem is van pár karcos játékom amit eleinte nem akart betölteni, de egy optikai meghajtó szétszedés/kitakarítás megoldotta a problémát, és igaz kicsit lassabban de betöltötte a karcos lemezeket is, szóval ez olvasótól is függhet, nem mai darabok ezek a PS3-ak, szal kitudja :D 1000 és 1 baja lehet már az évek során szegénynek :/"

Mondjuk, karcosabb lemezzel én nem "terhelném" a meghajtót.

Ilyenkor lényegesen nagyobb áram folyik a lézerdiódán, ami az olvasó élettartamára negatívan hat.

(#77323) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm uraim, jó tanulság volt számomra, csak karcmentes lemez.

Tudtok vmi magyar nyelvű segédletet a little Big Planet 2 hoz?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77324) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Mai napon szert tettem egy PS 3 Slim gépre, életem második konzolja a PS 2 Slim után. Kezdésnek két fő kérdésem lenne:

1: Manapság mi a legköltséghatékonyabb módja, hogy kipróbáljak különböző, nevesebb játékokat? Vegyek használtan és adjam el utána lemezeket? Vagy van más mód is esetleg? Valamint lemezes játékokat hol érdemes venni? Debrecenben lakom, itt van 576, Konzolvilág, Playbox, Cenex. Ezekben lehet játékokat venni használtan, majd utána ha kijátszottam visszavinni felvásárlásra? Neten is jó, eddig csak a Hardveraprón és a Jófogáson néztem. Most leginkább ilyesmi érdekelne: GRID (race driver/autosport), Burnout Paradise, Uncharted, Last of Us.

2: Slim gépre hogyan tudok rákötni olyan hangrendszert, aminek Jack csatlakozója van? A TV-m HDMI-s, de nincs rajta jack kimenet :W

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#77325) A`rpi válasza hentes555 (#77324) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"1: Manapság mi a legköltséghatékonyabb módja, hogy kipróbáljak különböző, nevesebb játékokat? Vegyek használtan és adjam el utána lemezeket? Vagy van más mód is esetleg? Valamint lemezes játékokat hol érdemes venni? Debrecenben lakom, itt van 576, Konzolvilág, Playbox, Cenex. Ezekben lehet játékokat venni használtan, majd utána ha kijátszottam visszavinni felvásárlásra? Neten is jó, eddig csak a Hardveraprón és a Jófogáson néztem. Most leginkább ilyesmi érdekelne: GRID (race driver/autosport), Burnout Paradise, Uncharted, Last of Us."

Használt lemezes verzióval olcsóbban meg tudod úszni, habár, már annyira olcsón mennek ezek a játékok nem érdemes miatta postára, ide oda szaladgálni. És ott van annak a lehetősége is hogy a vásárolt használt lemez már viseltes.

Szóval mérlegelj.

Ami a hazsnált piacot illeti, még itt érdemes körbenézni: http://www.jatekaim.hu

"2: Slim gépre hogyan tudok rákötni olyan hangrendszert, aminek Jack csatlakozója van? A TV-m HDMI-s, de nincs rajta jack kimenet :W"

A témában található gyakran ismételt kérdéseknél ezt (is) kiveséztük korában:
[link]

A készülékhez gyárilag jár egy AV kábel,
ezt könnyedén át lehet alakítani jack csatlakozóra.

[ Szerkesztve ]

(#77326) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Vannak olyan ps3 játékok amikkel full HD 1080 felbontasban is lehet játszani, vagy ezt csak a ps4 tudja?
A dobozon 3D s opciót is reklámoz a Sony.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77327) vargalex válasza gyuszmó (#77326) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Én ezt a listát találtam. Nem tudom, hogy mennyire fedi a valóságot.

Alex

(#77328) gyuszmó válasza vargalex (#77327) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok köszi megnézem

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77329) hentes555 válasza A`rpi (#77325) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi szépen a válaszokat.

Lenne még egy kérdés: A bal joystick tetején levő gumi cucc forog a műanyagon. Levettem, és mind a gumi “sapka” belső része, mind pedig az alatta levő joystick műanyag gombja ilyen ragacsos, zsíros tapintású. Ezt hogyan lehetne megoldani? Láttam kínából lehet rendelni ilyen gumi sapkát, ha csak azt cserélem rajta az megoldás lehet vagy az egész joysticket cserélni kell? Ha elég a gumit, akkor azt itthon hol tudnám beszerezni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#77330) A`rpi válasza hentes555 (#77329) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Köszi szépen a válaszokat.

Lenne még egy kérdés: A bal joystick tetején levő gumi cucc forog a műanyagon. Levettem, és mind a gumi “sapka” belső része, mind pedig az alatta levő joystick műanyag gombja ilyen ragacsos, zsíros tapintású. Ezt hogyan lehetne megoldani? Láttam kínából lehet rendelni ilyen gumi sapkát, ha csak azt cserélem rajta az megoldás lehet vagy az egész joysticket cserélni kell? Ha elég a gumit, akkor azt itthon hol tudnám beszerezni?"

Érdemes cserélni, itt pl lehet venni: [link]

A cseréhez szét kell szerelni a készüléket.

Szerelés nélkül ez lehet megoldás: [link]

(#77331) hentes555 válasza A`rpi (#77330) üzenetére


hentes555
senior tag

Köszi!

Még átgondolom melyik megoldás legyen. Ha csak a kupapot cserélem rajta, akkor mennyi esély van, hogy úgy is jó lesz és nem fog forogni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#77332) A`rpi válasza hentes555 (#77331) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Zsírtalanítd, és ha zavar a mozgása valamilyen módon rögzíted (ragasztóval mondjuk.)

(#77333) seniman válasza gyuszmó (#77326) üzenetére


seniman
addikt

Van upscaler módja.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#77334) gyuszmó válasza seniman (#77333) üzenetére


gyuszmó
őstag

???

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77335) seniman válasza gyuszmó (#77334) üzenetére


seniman
addikt

Felskálázza 1080p-re.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#77336) gyuszmó válasza seniman (#77335) üzenetére


gyuszmó
őstag

Bármelyik játékot? Mit kell beállítani,
?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77337) Bogyi007 válasza hentes555 (#77324) üzenetére


Bogyi007
veterán

A Cenex elég jó árakkal dolgozik használt fronton, Szegeden már vettem náluk pár játékot olcsón...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#77338) MasterMark válasza gyuszmó (#77336) üzenetére


MasterMark
titán

Bármelyiket. Nézd végig a beállításokat.

Switch Tax

(#77339) vargalex válasza MasterMark (#77338) üzenetére


vargalex
félisten

Erre mondjuk én is kíváncsi lennék. Ha arra gondolsz, hogy a kimeneten csak az 1080p-t engedélyezed, azt nálam pl. nem lehet. Az 576p mindenképpen bejelölt marad, nem módosítható. Így pedig vannak játékok, amik 576p-ben mennek (csak egy gyors próbát végeztem, de pl. a Farm Simulator 2015 az ilyen).

Alex

(#77340) gyuszmó válasza MasterMark (#77338) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi sikerült

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77341) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Anno nagyon szerettem a return to castle wolfenstein játékot pcn. Ha jól tudom adtak ki ps3 ra is vmi hasonlót.
Vissza adja valamennyire az eredeti hangulatot?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77342) seniman válasza gyuszmó (#77341) üzenetére


seniman
addikt

PS3-ra csak a New Ordert ismerem.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#77343) A`rpi válasza seniman (#77342) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

New Order ugrott be nekem is, szerintem nem nagy eresztés.

RCW viszont hatalmas kedvenc, lehet fel is teszem. :D

(#77344) gyuszmó válasza A`rpi (#77343) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok köszi, Rcw?

Mármint a return pcn?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77345) A`rpi válasza gyuszmó (#77344) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Igen, PC-n játszok majd a Return to Castle Wolfenstein-el.

(#77346) gyuszmó válasza A`rpi (#77345) üzenetére


gyuszmó
őstag

Első játékom volt pcn nagyon szerettem. Fantasztikus hangulata van. Lehet hogy letoltom a laptopra.
.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77347) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Azt hiszem kiprobalom a Gran turismot sok jót olvastam róla, viszont nem tudom hogy egyből a 6 kezdjem vagy előbb az 5 vegyem meg ismerkedni.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77348) Zolaash válasza gyuszmó (#77347) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Legyen a 6, az 5 valójában csak egy demó. Nekiálltam én is (mindkettőnek), de a 2. részhez képest semmi plusz sincs benne (a 6.-ban se) a grafikát leszámítva.

Rip and tear

(#77349) NeoExDeath válasza NeoExDeath (#77296) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a két választ a hivatkozott kérdésemre. Időközben elvittem a Konzolok szervizébe, ahol megszakértették, és arra jutottak hogy javíthatatlan... Azt mondták hogy valami forrasztás felolvadt az alaplapra integrált GPU környékén, és ha még sosem volt javítva, akkor jó eséllyel megcsinálják. Hát úgy néz ki hogy mégsem tudták. Gondolom akkor a táp hiba kizárva, arra egyszerűbben rájöttek volna gondolom. Ismerős valakinek ez a GPU alaplap probléma Slim konzolnál?

Most nem tudom mi lenne a jó next step: gondolom nem érdemes más szervizekbe hurcibálni a gépet. Ami fontos lenne hogy a mentéseim meglegyenek a Slim konzolról hogy egy használt másik PS3-ba tudjam használni. Ez megoldható valahogy? Esetleg a hibás Slim vinyóját egy az egyben át lehet emelni egy másik gépbe, betölt a rendszer róla? Vagy máshogy átmenteni?

Nem emlékszem már pontosan hogy a mentések Cloud szinkronizációja hogy is volt PS3-on, azt hiszem manuálisan ment. Végülis az is egy jó opció lehet nem? Csak nem tudom hogy minden fel volt-e töltve...

(#77350) kreten67 válasza NeoExDeath (#77349) üzenetére


kreten67
senior tag

Ne kérd a hibás géped BGA javítását,mert a Ps3 nem szereti a BGA javítást és ha működne is csak néhány hónapig (szervizben dolgozom profi BGA rework állomással,de a Ps3 bga javításra nem beszélnélek rá).
Inkább vegyél egy használt működőképest,én nemrégiben vettem egy hibátlan slim gépet joy nélkül 20 db ezresért. Korábban vettem egy Fat CECHK04 (ezek nagyon megbízhatónak számítanak) gépet BD-rom hibával 5 db ezresért joy nélkül és azt már több mint egy éve nyüstölik napi szinten és hibátlanul teszi a dolgát.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.