Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) A`rpi válasza w.miki (#78250) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

"Most nem indul el a gép... Van valakinek valami ötlete, mit lehet vele kezdeni?
Videó"

Íves javítást tudom javasolni.

(#78252) razor03 válasza w.miki (#78250) üzenetére


razor03
aktív tag

Én inkább a szervizre bízom a pasztázást.

Viszont a bluray kérdés (2004B vs. 3004B) továbbra is érdekelne. Nekem a régebbi jobbnak tűnik. A régi PATA-s bluray meghajtó szemmel láthatóan szebben veszi be a lemezt és játék közben sokkal halkabban olvas.

Szerintetek a 2004B meghajtók megbízhatóbbak?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78253) vargalex válasza razor03 (#78252) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tölt be lassabban a játék a régebbi olvasóval? Valószínűleg azért halkabb, mert lassabban is forgatja a lemezt... Egy tisztítás után lehet, hogy az is hangosabb lenne.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#78254) vargalex válasza w.miki (#78250) üzenetére


vargalex
félisten

Én egy halott alaplapnál próbáltam meg a kupak leszedést. Nekem sem sikerült. Pedig pengével is próbáltam, de valóban nagyon kemény a ragasztó. Igaz, PS3 esetén volt is már ideje rendesen beszáradni. (A videó ugye 7 éves, tehát annyi előnye biztosan van emberünknek.)

Alex

(#78255) razor03 válasza vargalex (#78253) üzenetére


razor03
aktív tag

Na erre nem figyeltem :) .

Viszont van egy másik dolog ami még feltűnt.

Ha kicsit megrázom a két PS-t, akkor "valami" jobban lötyög-zörög a 3004B-ben. Konkrétan az optikai meghajtóból érkezik a hang. Ezzel nem arra akarok utalni, hogy rottyon van a két meghajtó, mert eddig nem észleltem a problémát, csak szeretek utána járni a dolgoknak, és ez esetben is kíváncsi lennék mi lehet. :)

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78256) rumkola válasza razor03 (#78255) üzenetére


rumkola
veterán

Szerintem kicsit már túlliheged ezt :)
Ha földhöz vágod melyik csattan hangosabbat? :D

(#78257) razor03 válasza rumkola (#78256) üzenetére


razor03
aktív tag

Ajándékba lesz az egyik PS. Nem hiszem hogy hibás lenne csak szeretném tudni mielőtt átadom.

Szerintem nem hülyeséget kérdeztem. Azért írok ide mert sok hozzáértő van a prohardver fórumon... és eddig mindenre kaptam választ.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78258) nomic válasza perge666 (#78244) üzenetére


nomic
aktív tag

Végül megrendeltem kétezerért egy másik Complete Editiont, végülis minden akciós a boltban. Majd ha holnap kipróbálom megírom nektek mire jutottam. A segítséget köszönöm!

Több játékot is vettem az előző héten, és egy újabb problémába futottam. The Last of Us prológusán sehogy nem tudtam túljutni, glitches, nem tölt be a pálya egy része, aztán végtelen loading screen. Megpróbáltam újratelepíteni, patchel/nélküle elindítani, database rebuild, autosave on/off, semmi. Aztán kivettem a lemezt, és jobban megnéztem. Ahogy látom, az előző tulajdonosa, aki beadta a boltba, megrongálta a lemezt:

[link]

A lemez szélén körbe, valamint a felső oldal közepén az a fekete színnezés az filctollal lett készítve, valamint a lemez olvasott oldalán is vannak fekete foltok. Jól gondolom, hogy emiatt nem fut normálisan a játék?

Így kéne kinéznie: [link]

Szerintetek ha így visszaviszem a boltba, van rá esély hogy visszaadják az árát/kicseréljék? Vagy ráfogják, hogy használt, oszt akkor jóvan. (GameCity-nél vásárolva)

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78259) vargalex válasza razor03 (#78255) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt csak szétszedéssel lehetne megmondani. Gondolom a lemez behúzó mechanikában valami feszesebb a másik meghajtóban.

Alex

(#78260) MasterMark válasza vargalex (#78259) üzenetére


MasterMark
titán

Alapjában véve szerintem nem gond a lötyögés, az optikai meghajtóban van rezgéscsillapítás ami lötyöghet ha rázzák.

Switch Tax

(#78261) vargalex válasza MasterMark (#78260) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, én is arra gondoltam, hogy valamelyik eszközben feszesebb a rugó.

Alex

(#78262) perge666 válasza nomic (#78258) üzenetére


perge666
veterán

Sajnos ezek a PS3 lemezek sem lesznek már újak soha,az ég tudja hány gépbe lehettek már.:(

Én amit tehetek megveszem a Storeba,digitális átálláson vagyok.:D
TLOU mondjuk pont nincs PS3-ra magyar storeon......

PS4-en már 1db lemezes játékom sincs,PS Vitán is csak 1db dobozos van.
PS3-ra van 10db lemezes,de van vagy 30 digitális vásárlás.

(#78263) nomic válasza perge666 (#78262) üzenetére


nomic
aktív tag

Én azért szeretem ha ott üldögélnek a polcon :D Sok játék nagyon drága digitálisan, egyébként meg 7 év alatt most van először negatív tapasztalatom használt játékkal, szóval annyira nem zavar ez a két eset, bár azért a rongált lemez eléggé dühít. Fel nem tudom fogni, hogy lehet így bánni velük, a 6 éves BF4 lemezemen, amit újonnan vettem, majdnem új állapotú, csak a használatból eredő apró, még karcnak se nevezhető vonalkák vannak rajta.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78264) razor03


razor03
aktív tag

YouTubeon van fent videó hogy a 320 Gigás modellek bluray meghajtója tényleg fura... holnap belinkelem... jó sok komment van alatta.

Itt szeretném megjegyezni hogy azért is írok ide mert elég kevés időm van a neten külföldi fórumokon bogarászni. Nyilván le vannak ezek a dolgok írva, de jobb itt prohardveren beszélni... nekem amúgy sincs tapasztalatom...

Lemezek: egy két játék kivételével mindent az elmúlt 4 hónap során bontatlanul vettem meg... 3-4000 Ft körül... ha az ember szétnézt Cenex-en jófogáson stb még éppen be lehet szerezni az AAA címeket PS3-ra :) minden hónapban rendelek valamit lehet néha csak essential vagy platinum kiadású de érzés még ennyi év után is adja :)

Így legalább nem maszatos nem karcos és a tok is rendben van.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78265) nomic válasza perge666 (#78262) üzenetére


nomic
aktív tag

Na, a másik lemezzel egyből feltelepült, tehát tényleg a karcok miatt volt rossz. :/

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78266) perge666 válasza nomic (#78263) üzenetére


perge666
veterán

Mondjuk PS3-ra már nem nagyon akcióznak,teljes áron meg tényleg elég drágák.

Na az szuper ha másik lemezzel jó lett,legalább mostmár tudsz vele játszani.

[ Szerkesztve ]

(#78267) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Bocsánat a kérdésért,de fura problémám lenne..
Nemrég vettem egy ps3-at,és sikeresen tönkrevágtam a hozzá adott vezeték nélküli irányitót..
Vettem egy utángyártott vezetékes kontrollert ami szép és jó,csak bizonyos játékokkkal nem akar műkődni.
Pl a Gran Tourismo 5 ben tudok navigálni vele e menüben,de ha autóba ülük (versenyeznék) már csak a start gombra reagál,semmi mást nem lehet csinálni..
A Fifa 13 majdnem ugyanez,menüben lépegetek vele,de mindenhez vezeték nélküli irányitót kér...
Mit lehet tenni ilyenkor?tudom vegyek új gamepadot de az épp nincs a közelemben..
Minden tanácsot mély tisztelettel elfogadok,köszönöm előre is :R

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#78268) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok
Csak eredeti kontrollerel lehet a recovery menübe belépni?

(#78269) Mr. Erikszon válasza Mr. Erikszon (#78268) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

...mert ugye nem mindegyik utángyártottnak van PS gombja

(#78270) nomic válasza BeerBier (#78267) üzenetére


nomic
aktív tag

Konkrétan milyen kontroller? Használtam már utángyártott, még csak nem is kifejezetten PS3-hoz való kontrollert, és nem volt gond. Egyébként 5000ért kapsz használtan eredetit, annyit szerintem megér, persze majd ha lesz lehetőséged rá.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78271) arty válasza perge666 (#78262) üzenetére


arty
veterán

nagy buli lesz, amikor majd kilövik alólad a store-t ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78272) A`rpi válasza arty (#78271) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Netkapcsolat nélkül működnek a feltelepített játékok. Ha vigyáz a gépre. Évtizedekig nem lehet probléma a géppel.

És vélhetőleg ha lekapcsolja a Sony a PS hoz kapcsolódó szolgáltatásait, biztosan kínál valami alternatívát a "digitális" vásárlóinak. :)

(#78273) Tegla80 válasza arty (#78271) üzenetére


Tegla80
addikt

az valszeg akkor lesz mikor osszeomlik ez a sargomboc amin 3d-ben jatszunk,mert ez amig penzt hoz addig mukodni is fog.En nem aggodom es kb 10eve mar tudatosan digitben vasarolom azt ami fixen kell es marad(igaz nem is veszek meg minden xart) nameg zsakolom a havi plus-t minden platformra.
A ps5 digit verza sem azt sugalja,h Ők maskepp latnak,szval....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#78274) perge666 válasza arty (#78271) üzenetére


perge666
veterán

:C

(#78275) vargalex válasza Tegla80 (#78273) üzenetére


vargalex
félisten

A kolléga csak a PS3 tartalomra gondolt, nem globálisan.

Alex

(#78276) arty válasza A`rpi (#78272) üzenetére


arty
veterán

Ennyire ne legyünk naivak :)

Sem a ps3 nem örök darab, sem a sony nem a jófej szomszéd. SAJNOS!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78277) A`rpi válasza arty (#78276) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Én nem fogok hittéríteni, mindenki eldönti, elvégre nagyfiú, nagylány, milyen formátumban szeretne vásárolni. ;)

Ha tudsz szolgálni hivatalos infóval (mikor offolják a PSN-t), jöhet, egyéb esetben felesleges találgatni. :R

(#78278) Tegla80 válasza vargalex (#78275) üzenetére


Tegla80
addikt

a store nem eszkozonkent ertendo.szval nincs olyan,h ps3 store(max a gep annyit er el belole),de neten nezve latod minden platformot es kezelheted is ugye.A psnow is azert van,h digitben jatsz es a vilag is ezen iranyba tart.....
szval mirol is beszelgetunk 100+millio felhasznalo mellett?! temerdek tartalom(penz) lekapcsolasarol? ugyan mar. :D

Sony® & PlayStation®

(#78279) vargalex válasza Tegla80 (#78278) üzenetére


vargalex
félisten

Nem hinném, hogy a Sony-nak jelentős bevételt hozna még a PS3 digitális tartalom vásárlása. Senki nem mondta, hogy a Store-t állítaná le, de nincs rá garancia, hogy amíg van Store, addig PS3 tartalom is lesz rajta...

Alex

(#78280) razor03 válasza BeerBier (#78267) üzenetére


razor03
aktív tag

Szia!

Nekem egy Logitech F310 volt egy darabig (én hülye eladtam a controllert ami a géphez volt, gondoltam majd veszek újat... de csak ilyen ratyi hamisítványokat lehet újonnan szerezni) és az F310-el sem ment a GT5... csak a menüben tudtam lépkedni...

Használtan tudsz még szerezni PS3 kontrollert de annak a fele szét van taposva vagy olyan retkes hogy nincs gusztusod megfogni. Én 3-mat vettem mire találtam egyet amivel szinte nem is játszottak...

Mr. Erikszon: telepíteni csak eredeti kontrollerrel tudtam, igaz nem recovery volt... hanem SSD-re PS3 rendszer telepítés, de a Logitech-el nem indult el...

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78281) arty válasza A`rpi (#78277) üzenetére


arty
veterán

bedöglött az üveggömböm ;)

ez mindesetre beszédes: [link]
de azt gondolom te sem tartod reálisnak, hogy a psn az "örökre" menni fog (ps3-ról)
sony híres "szerverlekapcsoló", a játékaik szerverei néha pár év után mennek a levesbe...

vargalex: már akciók se nagyon szoktak lenni a ps3 psn storen.... totál nem foglalkoznak vele :( valószínűleg már csak nyűg az egész....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78282) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok
Ismerősömnek kellene egy kormány ps3 hoz.
Amatőr szinten használná és maximum 25 ezer lenne a kerete rá.
Tudnátok ajánlani valamit ?
Ezeket nézegettük:
- Thrustmaster Ferrari Red Legend Edition 23 490
- Spirit of Gamer Kormány - RACE WHEEL PRO 2 19 990 Ft
- SPEEDLINK Trailblazer Racing Wheel SL 24 990 Ft
- Speedlink DRIFT O.Z. Racing Wheel 18 390 Ft

Utóbbi 2 speedlink között mi a különbség ? a szinen kivul
Illetve talán 1 gombbal kevesebb van rajta.

(#78283) nomic válasza Kreash (#78282) üzenetére


nomic
aktív tag

Szerintem ennyiért jobban járna egy használt DFGT-vel.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78284) arty válasza Kreash (#78282) üzenetére


arty
veterán

nagyon muszájból talán a thrustmaster, de a DFGT annyival jobb, hogy talán megéri a használt megkockáztatása... (ahogy nomic ajánlotta)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78285) perge666 válasza Kreash (#78282) üzenetére


perge666
veterán

Nekem is mozgatja a fantáziámat egy kormányszett.
PS3-PS4-hez használnám.

De ti hogy oldjátok meg a kényelmes használatot,készítettek hozzá valami tartókonzolt vagy hogy?

(#78286) arty válasza perge666 (#78285) üzenetére


arty
veterán

vannak ilyen osszehajtogathato allvanyok... pl a wheel stand pro szeria. szvsz jo kompromisszum.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78287) perge666 válasza arty (#78286) üzenetére


perge666
veterán

Ó azigen,jó tudni hogy ilyenek is vannak.:C

Csak elég húzós az áruk ahogy nézem.

(#78288) Elims válasza perge666 (#78287) üzenetére


Elims
veterán

Nagyon húzós...
Viszont vmelyik nap láttam egy házilag barkácsoltat itt a hardveraprón.10e-ért adja az eladó egy üléssel együtt.
Ha te vennél kormányt,hallgass rám légyszives és g25 alatt ne vegyél.
Az már egy fasza kormány ps3-hoz. ;-)
Ha nem kapkodod el a vásárlást,25e körül megveszed.

De inkább 2x gondold át a vásárlást....nem biztos,hogy hosszútávon használnád.Tapasztalatból írom.
Ha mégis veszel egyet,jó élményben lesz részed és az olyan játékok mint a gran turismo,picit könnyebben fog menni.Kormánnyal min.5km/h+szal tudod bevenni bármelyik kanyart joy-hoz képest.
Persze gyakorlás kérdése lesz.Idő kell,hogy megszokd.

(#78289) perge666 válasza Elims (#78288) üzenetére


perge666
veterán

Pont a GranTurismo miatt gondolkozok egy kormányon,de sajnálok most kiadni annyi pénzt,autó cserét akarok mert a 21 éves Seatomba öregszik elfelé minden.

G25-öt már használtam pár éve egyik cimborámnál na az nem alsó kategóriás kormány.:)

Meg ahogy írod is,nem biztos hogy kihasználnám hosszú távon,de azért csak jó volna egy.....

(#78290) Elims válasza perge666 (#78289) üzenetére


Elims
veterán

Akkor ha gondolod,nézek neked egy faszát és kifizeted pár részletben. :-)
Úgy a kocsi is meglenne+a kormány is.
Az olcsóbbal az a baj,hogy -szerintem- nem sokat ér főleg egy gran turismo-nál..
Mindegy,gondold át. ;-)

Vagy..kölcsönben lenne a legjobb! :-) Használnád pár hónapot.Sokat úgysem nyomnád vele.
Legalábbis én úgy voltam vele.Megvolt kb.1-2évig,de csak pár alkalommal volt elővéve.
Ahhoz kellene egy külön szoba.Egy komolyabb/szebb nappaliban nem egy mutatós darab. :-(

(#78291) razor03


razor03
aktív tag

Lehet-e olyat PS-en, hogy pendrive-ra kimentem a profilom és a mentéseimet? Mert adott egy PS3 super slim, és nem kerülne semmibe váltani rá...

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78292) nomic válasza razor03 (#78291) üzenetére


nomic
aktív tag

Profilról nem tudok nyilatkozni. Mentéseknél van amit nem enged, de a legtöbbet igen.

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78293) razor03 válasza nomic (#78292) üzenetére


razor03
aktív tag

És ha csak egyszerűen átrakom az SSD-t a másikba? :D

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78294) perge666 válasza Elims (#78290) üzenetére


perge666
veterán

Ááá részletről szó sem lehet!!

Ha rászánom magam a beszerzésen,az a 20-30 000ft már nem oszt nem szoroz a kocsi vásárlásba sem.

De mostanában nem volt bekapcsolva a PS3 sem,jobban pörög most a PS4,igaz az is ritkábban.
Én télen szoktam többet játszani,lehet akkor fogok majd beszerezni kormányt.

A Logitech G25 kompatibilis egyébként a PS4-el is?Mert a Dirt Rallyt is biztos szuperebb lenne kormánnyal nyomni.......

(#78295) nomic válasza razor03 (#78293) üzenetére


nomic
aktív tag

Ha jól tudom az úgy nem működik, mert formázni fogja a másik PS, de sose próbáltam. Ethernet kábellel viszont ha összekötsz két PS3-at, akkor azokat a fájlokat is át tudod másolni, amiket amúgy nem engedne.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 5600 / RX 6700 XT NITRO+

(#78296) A`rpi válasza razor03 (#78291) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

-Játékmentéseket kiteszed pendrive-ra.
-Ha a trófeákat gyűjtöd, feltöltöd a megszerzett tropy-kat.
-Ha vannak PSN fiókhoz kötött játékaid, deaktiválod a fiókod.

"És ha csak egyszerűen átrakom az SSD-t a másikba? :D"

Ezt ne csináld!
Minden adatot töröl a PS3 rendszere, ha új adattárolót teszel a készülékbe.

(#78297) razor03 válasza A`rpi (#78296) üzenetére


razor03
aktív tag

Okkés, köszönöm nektek a segítséget! :R

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78298) Elims válasza perge666 (#78294) üzenetére


Elims
veterán

O.K.

Nem tudom,hogy a ps4 viszi e a g25-öt. :-(
Amikor volt rá lehetőségem nem próbáltam ki.
Néha szoktam látni akcióban g29-et 60e-ért.Megfordult már a fejemben,hogy veszek egyet,de eszembe jutott,hogy a g25 is a nálam töltött ideje 98%-át a dobozban töltötte.
A g29 biztos kompatibilis a ps4-gyel. ;-) Viszont akkor a seat kerékagycsapágyak/lengőkarok/stb. biztos váratna még magára. ;-)

(#78299) Tegla80 válasza Elims (#78298) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
dfgt,g25,g27 ezek csak ps3 kompatibilisek mig a g29 mar jo ps4-re.
Valaki irta mulkor mikor akcios volt a g29 ,h kiszorjak ezeket is mert jonnek az uj kormanyok loginal. Gondolom a ps5 is ezekbol kap majd valamit.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#78300) Elims válasza Tegla80 (#78299) üzenetére


Elims
veterán

:R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.