Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78301) arty válasza razor03 (#78291) üzenetére


arty
veterán

ne pendrivevel szenvedj, van másolásvédett mentés sajnos :(

a ps3 tud egy network transfer nevű dolgot, ha hálózaton összekötöd őket - lehetőleg vezetékesen, a wifi lassu:
(Settings) > (System Settings) > [Data Transfer Utility]
régi ps3on "adás", uj ps3-on "vétel" -> minden átkerül az uj gépre! mentések, felinstallált játékok, stb.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78302) perge666 válasza Elims (#78298) üzenetére


perge666
veterán

Így hogy Tegla írja hogy a G25 nem kompatibilis PS4-el,részemröl felejtős sajnos.
G29 meg ebben az árban megint kilőve.
Mind1 egyelőre nem veszek semmit,énis úgy járnék vele mint te,nem lenne kihasználva.

(#78303) razor03


razor03
aktív tag

Lehet-e valahogy fps-t és hőfokot nézni játék közben? Vagy ez csak mókolt PS-en működik?

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78304) rumkola válasza razor03 (#78303) üzenetére


rumkola
veterán

csak mókolton

(#78305) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, sos.

Nincs valakinek mentese a lego indiana jones 2 hoz? Lehetőleg crystal skull part 3ig bezárólag.

Kisfiammal játszunk, épp itt tartunk, de az előbb véletlenül new gamera nyomott így a korábbi állást buktuk.

100%os savegamet találtam, de jobb lenne a részleges

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78306) Elims válasza Balinov (#78305) üzenetére


Elims
veterán

Csak egy ócska tipp..
Ha van account és van ps plus előfizetésed,próbáld meg felhőből visszaállítani a mentést.

(#78307) Balinov válasza Elims (#78306) üzenetére


Balinov
félisten

Próbáltam, sajna nem muxik, :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78308) arty válasza Balinov (#78305) üzenetére


arty
veterán

nem acchoz kotott a mentes?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78309) Balinov válasza arty (#78308) üzenetére


Balinov
félisten

De, csak szerintem éppen a sync előtt kapcsolta le a konzolt :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78310) Elims válasza Balinov (#78309) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem Arty arra érti,hogy fölösleges lenne egy másik mentés,nálad nem működne. ?

(#78311) Balinov válasza Elims (#78310) üzenetére


Balinov
félisten

Hmm..akkor en nem ertek valamit (legalabbis sosem jartam igy). Par helyen elerheto a 100%-os mentes (PL), akkor ezek kamu mentesek?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78312) Elims válasza Balinov (#78311) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos nem tudom. :-/
Szerintem erről az oldalról jó a mentés.
Várj még vmennyit itt a topikban,bár kétlem,hogy vki pont ugyanott tartson ahol írod,de hátha.

(#78313) Balinov válasza Elims (#78312) üzenetére


Balinov
félisten

Semmi gond, mindenesetre koszonom a tippeket. :R Meg mindig fogalmam sincs, mit csinalhatott a 6eves, mig a vacsorajat csinaltam, de nehat tud csodakat muvelni elektronikai cuccokkal.

Nem akkora gond, Crystal Skull Part 3-nak majdnem a vegen voltunk, most a Lost ark-os resszel jatszik, ha nagyon sok idonk lesz majd hosszu teli ejszakakon, befejezzk a CKPIII-at egyszer.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78314) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, bocsanat a felig off-ert, de...

Van egy elfekvo, Snapdragon 835 SOC-s telom, amibol retro emulatort csinalnek, PS3 DS kontrollerrel.

Tudtok-e olyan modszert, amivel root nelkul tudom a 2 kontrollert android ala parositani?

KOszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78315) arty válasza Balinov (#78314) üzenetére


arty
veterán

szvsz nincs ilyen lehetőség!

volt anno egy alkalmazás, Sixaxis Controller - ezzel root mellett android 6/7 alatt még ment a ds3 szépen. aztán most nézem, és leszedték a store-ból! hol a cucc, amiért fizettem?!?!??!?! :( szép a digitális világ, lehet menni a sóhivatalba reklamálni, ha "kiraboltak" :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78316) Balinov válasza arty (#78315) üzenetére


Balinov
félisten

Igen, sajnos én is erre jutottam :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78317) Dori89


Dori89
friss újonc

Sziasztok.
Új vagyok főleg a témában..
A gyerekek kaptál egy ps3 gépet.. Eddig ment,semmi gond nem volt vele. Vettünk hozzá egy varazspalca szerű plusz kamerás mütyürt... Nem akarta a varazspalca szerű kontrollert felismerni... Egyik ismerős eljott segíteni, mert hát ő állandóan ezeket nyomja, majd megcsinalja..
Rendszer Vissza állítás... Azóta a régi Controller élet sem fogadja el..
Áram alatt van a készülék, össze dugtam USB kábellel.. Villognak a ledek hátul de semmit sem csinál..
Esetleg valaki tudna segíteni? Mi történt és hogy lehet újra használhatóvá tenni?
Bocsi ha valamit beceneven írtam de nem vagyok jártas ezekben mit hogy hívnak :)
A segítségedet előre is köszönöm

(#78318) Tegla80 válasza Dori89 (#78317) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
huh ez nem lesz egyszeru,de probaljuk meg. :D
(amugy ha ott jart ismeros aki ezeket nyomja akkor miert nem lett jo a gep?....sot inkabb rosszabb lett,mert visszaallitas utan otthagyott,h nemtudja megoldani? )
szoval kezdjuk ott,h a gep az bekapcsol? (gepen van gomb azzal kellene inditani ha a kontrollerre nem indit.)
Ha sikerul elinditani akkor gyari kabelen kellene csatlakoztatni minden eszkozt.(ha ami van hozza az nem gyari ,akkor 1jobb minoseguvel erdemes probalkozni mert nem mind1 a kabel. )

[link] ,picit nezz utana mit is vettel mert nem minden jatek kezeli.(ezt csak elovigyazatossagbol irom,h kepben legyel a jovore nezve . Plusz az osszefoglaloban sok info talalhato,azt is atnezhetned....)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#78319) Dori89


Dori89
friss újonc

A gép bekapcsol. Kiirja a tv csatlakozással USB kábellel a kontrollert, amit még is tettem. Majd nyomja közepén a ps gombot.. Oké nyomjuk... De nem csatlakozik rá. Nagyon sokszor próbáltuk. Egy kábel van hozzá, amit vásárláskor kaptunk az eladótól.
Honnan tudnék esetleg másik kábelt szerezni hozzá?

(#78320) arty válasza Dori89 (#78319) üzenetére


arty
veterán

gyári dualshock3 kontroller?

usb kábellel gépre dugva (mindkét usb aljzatban próbáltátok? hátha az hibás...), betölt a ps3 rendszere és hiába nyomtok a kontrolleren bármit, semmi nem történik?

kontrolleren mind a 4 led villog ? vagy csak 1, a legelső?

(van olyan kábel, ami CSAK töltésre jó, adatkommunikációt nem tud - ezesetben a kontrollert sem tudod párosítani a ps3-hoz vele!)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78321) vargalex válasza Dori89 (#78319) üzenetére


vargalex
félisten

Nincs otthon felesleges miniUSB kábeled? Sajnos sok miniUSB kábel esetén nem írják le, hogy csak töltésre jó, vagy adatkábel egyben. De jellemzően anno digitális fényképezőgéphez adtak adatkábeleket. Én legutóbb ezt vettem (arduino-hoz), de sajnos már nem kapható.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Alex

(#78322) Tegla80 válasza Dori89 (#78319) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
kabelt onnan ami neked szimpi [link] vagy kozel van,mm,edigi,euronics,tacsko stb.... nem az ar a lenyeg,h uberdragan vegyel csak az,h adatkabel legyen ,mint irtak elottem is.
Ha +van es osszedugva inditod akkor elvileg megy majd tovabb es mar boldogulsz.... ha nem akkor irsz.(account reszt nezd at az osszefoglaloban mert online jatekhoz az is kell majd es gondolom az sincs meg. Magyart csinaljatok,nem kell mas nektek 1enlore sztem.) Amugy a fagyihoz sem kaptatok gyari kabelt?(elvileg asszem volt a gyari csomagban....bar hasznaltan veve lemaradhat az is.)

vargalex
usb- mini usb a kabel nem micro usb,mint irod,de a linked az jo....a ps4 az usb-micro usb
.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#78323) arty válasza vargalex (#78321) üzenetére


arty
veterán

miniUSB kábel ;)

nehogy Dori89 microUSB-t vegyen.... ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78324) vargalex válasza arty (#78323) üzenetére


vargalex
félisten

Bocsánat, természetesen miniUSB-t akartam írni... Köszönöm a jívítást.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#78325) Dori89


Dori89
friss újonc

Jók az USB aljzatok igen. Délután szét nézek a boltban és próbálok mini USB kábelt venni.
Köszönöm az eddigi segítséget, később jelentkezem.
Ja és majd mellékelek képeket ishogy egyáltalán a controllerek és a gép milyen.

(#78326) Elims válasza Dori89 (#78325) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Ha az új kábellel sem működne akkor reset-eld a joy-t.
Joystick alján pici lyuk,be kell nyomni egy sim kiszedő tűvel.

(#78327) Dori89 válasza Elims (#78326) üzenetére


Dori89
friss újonc

Ilyet sikerült venni.. De ez nem bele való.. Így holnap másikat kell nézzek.. Viszont a resetelest megprobalom

(#78328) gunszt


gunszt
tag

Hello,

Bocs ha láma a kérdés de eddig ps4-em volt csak, és köszi előre isha valaki tud segteni egy válasszal :R

Tervezek venni egy ps3-at és hozzá egy játékot, ami lehet hogy NTSC régiókodú,
a kérdésem az h ez gond lehet-e, tudok ettől még játszani a játékkal itthoni(európai) gépen ?

a lemezen van olyan játék ami storeból letöltös, azt csak akkor usa accos storeból tudom leszedni ?

Metal Gear Solid legacy collection a szóban forgó játék

PS4-en van USA meg HUN accom is, ott egyszerre lehetett két különböző régiójú acc is primary és megosztotdtak a játékok az accocon, ez itt is megoldható és elég ha az USA accomon töltöm le a dlc-ket ?

A The Legacy Edition tartalma:
Játékok:

Metal Gear Solid (PlayStation1) - DLC a PlayStation Networkről tölthető le
Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (PlayStation 2) - HD minőségben
Metal Gear Solid 3: Sneak Eater )PlayStation 2) - HD minőségben
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Metal Gear Solid: Peace Walker
Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel
Metal Gear Solid 2: Digital Graphic Novel

köszi!

(#78329) Energie X válasza gunszt (#78328) üzenetére


Energie X
őstag

Ha jól emlékszem PS3 régiókódos. De a szakik tutira meg tudják mondani :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#78330) arty válasza gunszt (#78328) üzenetére


arty
veterán

a lemezek régiómentesek, és tudod játszani a HU accountodon is akár

VISZONT - ha DLC kódjaid vannak vagy free DLC-t akarsz a játékhoz - azt már az USA store-ból kell hozzá letölteni/megvenni/stb, USA accountal

de csak a "vásárlás/letöltés" kell USA accon menjen, azután ezt az USA pakkot megintcsak tudod a HU accoddal játszani :) (feltéve ha az USA accot aktiválod a gépen - vagyis a gépet az accon... de ez valszeg "magától" megtörténik majd/megtörtént már)

szóval igen, nagyjából ugyan az a helyzet ps3-on, mint ps4-en!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78331) gunszt válasza arty (#78330) üzenetére


gunszt
tag

Köszi a pontos leírást így már érthető, akkor kb ugyanaz a helyzet mint PS4-en, USA storeból letudom hozzá tölteni a dolgokat és játszhatom utána bármelyik accon :C

Köszi szépen :R

(#78332) A`rpi válasza gunszt (#78331) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

Játék, és a vásárolt DLC-k legyenek azonos Store-ból vásárolva, vagy a lemez régiója egyezzen meg a store-os DLC-vel.

Letöltés és telepítés után PS3 esetében bármely fiók alól játszhatsz vele.

(#78333) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Üdv mindekinek
Van egy Slim Ps3 ( CEch-2504A) gép. Használtan vásároltam. Első bekapcsolásnál nem találta az updatet. Ezt pendriverol elvegeztem ( ps oldalarol leszedve) de 8%-tol nem megy tovább a gép. Ezt a hiba kódot irja ki. A gépet szedszettem, osszeraktam, minden hibatlan, minden uzemel. Uj gombelemet is kapott. Amire gyanakszom, a tipusszam alapjan 160gb hdd -nek kellene benne lennie ehelyett egy 80gb-s van benne. Mi lehet a hiba szerintetek?

A Hideo Kojima Game

(#78334) A`rpi válasza Liquid Snake (#78333) üzenetére


A`rpi
Topikgazda

8002f14e

Guglé első találata alapján, az optikai meghajtóra panaszkodik.

Ez a szoftver telepítés egy öntesztelés is, így nem mehet ki hibásan a gép a gyárból, sajnos a végfelhasználóknak ennyi év után viszont nem olyan szívmelengető, ha tégla lesz a gépből, egy-egy szoftver fissítés, vagy HDD /SSD csere után.

Megoldás, másik optikai drájv beszerzése, vagy íves javítás.

[ Szerkesztve ]

(#78335) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, 75-85 C cpu-rsx hőmérséklettel mennyi ideig "él" még a playstation3?

(#78336) arty válasza Mr. Erikszon (#78335) üzenetére


arty
veterán

ez melyik modell? CECH- ? (ha nincs matrica, eredeti modell, slim, superslim?)
slim/superslim esetén ez picit magas érték.... játék közben ennyi? nem pörög fel a venti közben?

mikor volt szétszedve, portalanítva, esetleg újrapasztázva?

ill félve, mert .... mert :) szóval, gondolom hen/cfw, nem lehet h simán a ventivezérlés van elállítva?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78337) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Használt ps3-akat nézegetek itt ha-n.
Demons Soulshoz kell.
Érdemes az áron kívül valami más szempontot figyelembe venni? Fat, slim, super slim, rebug, cfw, stb.?
Pl. még az is talány, hogy ez utolsó kettő mi a szöszt jelent?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#78338) Wlac válasza Weareus (#78337) üzenetére


Wlac
Ármester

A rebugot nem ismerem, a CFW pedig tört konzol, úgyhogy én hanyagolnám őket. A Super Slim jó választás, elvégre az a legfrissebb.

“The wha-"

(#78339) Weareus válasza Wlac (#78338) üzenetére


Weareus
addikt

Értem.
Köszi.
Tört konzol amúgy sem kell, csak gyári games lesz.
Jó tudni ezt.
Super slim.
Az kell akkor nekem.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#78340) perge666 válasza Weareus (#78339) üzenetére


perge666
veterán

Bár a SuperSlim a "legolcsósítottabb" mint ahogy előttem is írták az a legfiatalabb.
De nem azt jelenti hogy abból csak jó példányt tudsz kifogni.

(#78341) Wlac válasza perge666 (#78340) üzenetére


Wlac
Ármester

Nyilván, mivel régi konzolokról van szó, de szimplán idő alapon azok voltak a legkevésbé nyüstölve. És igen, tudom, hogy ilyenkor szoktak jönni páran azzal, hogy az ő első generációs FAT-jük még tökéletesen működik, de valljuk be, ők a kisebbség.

“The wha-"

(#78342) Bogyi007


Bogyi007
veterán

PlayStation Store is removing PS3 and Vita games from PC and mobile app

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#78343) razor03


razor03
aktív tag

A múltkor hasonlítgattam itt két super slim modellt (a 65 nm-est a 45 nm-essel). Most lehet hogy ki fogtok nevetni, de arra a következtetésre is jutottam, hogy az enyémnek (65) szebb képe van. Ugyanazon a TV-n ugyanazzal a kábellel.

Több játékot is kipróbáltam, a Last of Us volt a legszembetűnőbb. Olyan érzésem volt, mintha a 45 nm-es konzollal nem lenne meg a 720p... a színeket is máshogy adta...

Nem azt mondom hogy élvezhetetlen volt, sem azt hogy rossz... de a régebbi kiadású konzolom bár többet fogyaszt és jobban is melegszik, de képminőség szempontjából egész biztos hogy jobb.

Valahol olvastam neten, hogy valaki ugyanerre panaszkodott... FAT modellről váltott slim-re, és a képminőséggel voltak észrevételei.

Nem nagyon van időm bogarászni a netet, de érdekelne, hogy ez mitől lehet? Tapasztaltatok már ilyet?

Itt szeretném megjegyezni, hogy választhattam volna a két konzol között, de több nekifutás után arra a következtetésre jutottam, hogy nekem a 45 nm-es nem kell.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78344) vargalex válasza razor03 (#78343) üzenetére


vargalex
félisten

SuperSlim-ből nincs 65 nm-es CPU-val szerelt verzió. Legalábbis én több helyen ezt találtam. Pl. itt is. Viszont az esetleg különböző HDMI chip miatt elképzelhető, hogy teljesen más képernyő beállításokra lenne szükség. Egyébként azonos HDMI aljzaton próbáltad?

Alex

(#78345) razor03 válasza vargalex (#78344) üzenetére


razor03
aktív tag

Hopp elírtam, slim 65 és 45 mindkét PS3. Ezért volt érdekes tapasztalat :)

A HDMI-t nem húztam ki a TV-ből, és megnéztem a TV mindkét esetben ugyanazt a profil beállítást használta.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#78346) vargalex válasza razor03 (#78345) üzenetére


vargalex
félisten

A fentebb linkelt oldalakon viszont láthatod, hogy az összes Slim esetén 45nm-es a CPU, az RSX viszont 65, vagy 40 nm.
Én azt mondom, hogy más HDMI chip lehet rajtuk, akkor viszont elképzelhető, hogy más kalibráció kell a TV-n.

Alex

(#78347) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok van egy slim 4.85-ös rendszerü gépem ,és frissiteném pendrive-ról ,de updatenél ps3 error 8002f169 corupt data ezt irja ki

(#78348) arty válasza vargalex (#78346) üzenetére


arty
veterán

namost egy ps3-ban az aktuális, megjelenítendő képkocka egy framebufferben van, digitálisan, 0111110000
a hdmi chip annyit tesz, hogy ezeket az infókat TMDS enkódolja: 11100111 "0111110000" 11100111 + a ps3-ad beállításai (limited rgb, 720p, stb): 000111000

eleve nem tartom elképzelhetőnek, hogy a TMDS enkódolást más módon csinálja a másik HDMI chip (szabvány!), de hogy a "középső", tartalmi rész módosuljon, az totális képtelenség .... ami eltérhet, az a ps3 beállításai, van elég sok, nem csak a felbontás, razor03 talán elfelejtett átállítani valamit ... ;)

nekem van "régebbi slimem", újabb és mégújabb superslimem, tökegyforma képe van mindnek. és pont ugyan ez volt ps4 és xbox esetén is, különböző generációk esetén.
kb ugyan az a nonszendsz, mint amikor a 100 dolláros hdmi kábellel jobb a kép.....

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78349) arty válasza Bogyi007 (#78342) üzenetére


arty
veterán

ez egyelőre pletyka, bár a sonyról el tudom képzelni :(

(#78347) Vadasz1 milyen FW-t akarsz feltenni? hivatalos 4.86-ot, sony-tól szedted le?

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#78350) Vadasz1 válasza arty (#78349) üzenetére


Vadasz1
tag

Igen onnan

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.