Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) Sonja


Sonja
veterán

Sony ran outdated software and no firewall on its servers!

"Apparently, the Apache Web server software that Sony used was an outdated version and it also didn't have a firewall installed. Oooops."

Gyönyörű. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23802) karakpecze21 válasza Gebriel (#23800) üzenetére


karakpecze21
senior tag

A Crysis2 nekem nagyon tetszett.Bár azt Pc-n játszottam végig és eléggé szivatott is ez az, de maga a játék tetszett.

Hát még jó, hogy azért akad 1-2 offline játék amivel elidőzünk.

(#23803) Zigur


Zigur
senior tag

Na, hátha már nincs sok vissza a működő PSN-hez :

http://blog.us.playstation.com/2011/05/05/important-step-for-service-restoration/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=psn_service_050511

Today our global network and security teams at Sony Network Entertainment and Sony Computer Entertainment began the final stages of internal testing of the new system, an important step towards restoring PlayStation Network and Qriocity services.
As previously mentioned, we’ve been working around the clock to rebuild the network and enhance protections of your personal data. It’s our top priority to ensure your data is safe when you begin using the services again.
We understand that many of you are eager to again enjoy the PlayStation Network and Qriocity entertainment services that you love, so we wanted you to be aware of this milestone and our progress. We will provide additional updates as soon as we can.

(#23804) anulu válasza Zigur (#23803) üzenetére


anulu
félisten

hacsak az EU-s vizsgalat miatt el nem halasztodik...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23805) heim válasza Zigur (#23803) üzenetére


heim
tag

Akkor jövőhét szerda.... :C

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#23806) karakpecze21 válasza heim (#23805) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Hát igen.
Csak kérdés, hogy melyik "jövő héten". ;]

(#23807) heim válasza karakpecze21 (#23806) üzenetére


heim
tag

Annyira elhúzzák, hogy engem már nem is idegesít...nem is érdekel.

Csak Norrisz poénokhoz alapvető tudás szükségeltetik, Csak Norrisz a legkeményebb (PSN ID: Heimsz)

(#23808) Mazsika


Mazsika
őstag

ps3-at szeretnék összekötni, hdtv-vel (ez már megvan), illetve 5.1-el ebben tud valaki segíteni, vagy egy megfelelő topikba irányítani?

Dáccsika

(#23809) dilipok válasza Mazsika (#23808) üzenetére


dilipok
veterán

hasznald az optikai kimenetet

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23810) Gebriel válasza dilipok (#23809) üzenetére


Gebriel
veterán

:K

(#23811) dilipok


dilipok
veterán

na ha ez igaz, akkor asszem hekker barataink kezdenek atesni a lo tulso oldalara...

[link]

jolvan, megmutattak a sonynak, kart is okoztak, orulhetnek. De ha ezzel megint eltoljak a PSN visszaallitasat illetve ha meg publikaljak is a user adatokat, minth ahogy irjak, akkor szerintem azok is elpartolnak melloluk, akik esetleg eddig szimpatizaltak veluk

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23812) Zigur válasza dilipok (#23811) üzenetére


Zigur
senior tag

Azt hiszem ez csak egy "sima" adatlopásos betörés volt, nem is látom miért kellene szimpatizálni velük.
Az is lehet hogy a tolvajok nem tudják eladni az adatbázist (azért a vevő tudja hogy vérre szomjazó FBI, Visa, Mastercard és Sony-sok mennek utána bármit is merne lépni a kártyadatokkkal... így nehéz vevőt találni), és most próbálnak szabadságharcost játszani.
Végül is, fel lehet fogni mint komoly security tesztet a dolgot, ha az új PSN kiállja a próbát az nekünk csak jó :)

(#23813) dilipok válasza Zigur (#23812) üzenetére


dilipok
veterán

viszont ha nem, az meg annal szarabb... a szimpatizalast meg csak arra ertettem, hogy sokak szemeben "megmutattak" a sonynak, hogy ki tudnak veluk babralni, ha akarnak.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23814) Zigur válasza dilipok (#23813) üzenetére


Zigur
senior tag

Ha megint leáll a PSN ... ezt nem engedheti meg maganak a Sony vagy tényleg elveszti az arcát.
Mi persze meg szívunk :D Xbox exkluzívok nem érdekelnek, megvenni mindent Xbox-ra hogy ott multizzak... ehh.

(#23815) dilipok válasza Zigur (#23814) üzenetére


dilipok
veterán

en sem fogom megvenni ugyanazokat a jatekokat, amikkel PSen multizok... Meg jo, hogy van amit boxra vettem meg :D Nagyon remelem, hogy nem lesz semmi problema...

[ Szerkesztve ]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23816) v!ct0y


v!ct0y
veterán

"We will be offering PSN users the opportunity to select two PS3 games from a list of five, as well as offering PSP users the opportunity to choose two games from a list of four."

Na ez tetszik.:)

(#23817) Zigur válasza v!ct0y (#23816) üzenetére


Zigur
senior tag

Szerintem is rendben a dolog, már ez is több mint amit vártam.

(#23818) karakpecze21 válasza v!ct0y (#23816) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Sajnos nem értek angolul és a google fordítóval csak sejtésem lett. :B
Ezek a játékok most végül is PSN+-hoz lesznek kötve?
Mert kezdetben ugye valami olyasmiről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#23819) v!ct0y válasza karakpecze21 (#23818) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem hiszem. Azon felül lesz még 2 ajándék játék amit 5 közül lehet majd kiválasztani.

(#23820) karakpecze21 válasza v!ct0y (#23819) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Na ez akkor tényleg jól hangzik. :)
Izgi..izgi...

Köszi. :R

(#23821) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!
Miért nem tudok még mindig bejelentkezni PSN-re? :( Legalább 1hónapja nem enged be.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#23822) v!ct0y válasza manutdzoli (#23821) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mert le van kapcsolva. Olvass vissza egy párat.....

(#23823) Gebriel


Gebriel
veterán

[link]
".."Meglepő módon" azonban rögtön tele lett az internet olyan hírekkel, miszerint "egy újabb hackertámadás készül" a PSN ellen - így aztán az indulás el is maradt. Teljesen nyilvánvaló, hogy itt már nem adatlopásról és kalózkodásról van szó, hanem módszeres ellehetetlenítésről, melynek a szálai magasabbra, beljebbre és messzebbre vezetnek, mint azt korábban gondolhattuk... "

:( :(

(#23824) henesa válasza Gebriel (#23823) üzenetére


henesa
aktív tag

Amikor elindul a rendszer és mindenki egyszerre fogja lehúzni a játékokat na akkor jön a következő halál

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#23825) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Is PSN Up?

xD

amúgy nagyon bízhatnak az "új, biztonságos rendszerükben", ha egy hackeres pletyka miatt nem merik visszakapcsolni a psn-t. epic fail :D

[ Szerkesztve ]

(#23826) MrPG8 válasza r3dsnake (#23825) üzenetére


MrPG8
aktív tag

vagy az, vagy pedig ők maguk kezdték el terjeszteni a hírt, hogy ne kelljen csütörtökön visszakapcsolni, mert annyira szarul állnak a dolgok...

(#23827) Gebriel válasza r3dsnake (#23825) üzenetére


Gebriel
veterán

Teljesen mind1, a támadok még mindig most is az én szórakozásomat gátolják, így továbbra is menjenek a 3.14-ba. :U

(#23828) dilipok válasza Gebriel (#23827) üzenetére


dilipok
veterán

:K

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#23829) r3dsnake válasza Gebriel (#23827) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

szerintem nem a támadókat kell okolni, hanem a sony-t, hogy ilyen alapvető biztonsági hibákat ejtettek (tűzfal hiánya, plain text, stb.)

nagyon helyes, hogy ez történt, legalább a sony legközelebb nem bízza el magát ennyire.

(#23830) Gebriel válasza r3dsnake (#23829) üzenetére


Gebriel
veterán

Ne viccelj már, ha valahova betörnek, akkor nem a betörő a hibás hanem a ház gazdája mert nem volt elég jó a védelme?
Ezt Te tényleg így gondolod?
Nem akarlak meg sérteni, de ez véleményem szerint azok emberek gondolkodás akik nem tudnak elérni valamit és inkább kárt tesznek, megmutatva, hogy ők is tudnak valamit.
Nem beszélve arról, hogy itt jelenleg kb 75millió ember szórakozását gátolják, bár ez titeket nem érint, mert részetekről az online nem járható út, és ha már nektek nem lehet akkor más se használja.
Mondj egy nyomos indokot arra, hogy kit jogosít fel bármiféle tett arra, hogy az ő érdekét több ember elé helyezze és azt érvényesítse?

Neked lehet, hogy helyes hisz alapból ki voltál zárva a rendszerből, de nekem nem mert nekem semmi gondom nem volt a Sony-val és most sincs.
Lassan már gyárthatnék más fikciót is, hogy az MS keze van benne, hisz így, jó pár usert állíthat a maga oldalára.

Ha nem összefüggő amit írok akkor sorry, kicsit sok volt a szarvasos cola. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23831) karakpecze21 válasza r3dsnake (#23829) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan.
Az okés, hogy a Sony-nak is voltak hiányosságai, de ez attól még senkit nem jogosít fel egy betörésre.

R3dsnake nagyon jó példákat hozott fel.
Elég szomorú, hogy mindenkinek kemény pénzeket kell költenie a magántulajdon védelmére.
Milyen szép volna, ha esetleg minimális védelem mellett is biztonságban lenne minden.

(#23832) v!ct0y válasza r3dsnake (#23829) üzenetére


v!ct0y
veterán

Jó akkor én egyik éjszaka betörök hozzátok. De te akkor nem fogsz feljelenteni mert ugye te voltál a hibás, hogy nem lakatoltad le a kapudat. Ez hülyeség szerintem te is belátod.

De az ingyen játékot te is le fogod tölteni!

[ Szerkesztve ]

(#23833) DM-Fan válasza Gebriel (#23830) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Ne viccelj már, ha valahova betörnek, akkor nem a betörő a hibás hanem a ház gazdája mert nem volt elég jó a védelme?"

Ez azért nem egészen ugyanaz a szituáció és nem is lehet ennyire gyök szintre leegyszerűsíteni. Természetes, hogy a fő hunyó itt az, aki betört a rendszerbe és adatokat lopott. De azért nagyon nem lehet afölött sem elmenni szó nélkül, amit a Sony művelt! Konkrétan a legfelelőtlenebb multi, akiről eddig olvasni lehetett. Ő nem a saját tulajdonát védi, mint Te a házadat. Ő adatkezelő és mint bizalmas, személyes adatokkal gazdálkodó fél, igencsak más szabályok vonatkoznak rá, mint rád, amikor a tyúkóladat véded. Kutya kötelessége a lehető legnagyobb védelmet biztosítani a felhasználói adathalmaz részére! Ez kb. olyan, hogy Te megadod valakinek a személyes adataidat (név, születési idő, lakcím, hitelkártyaszám, stb. - most ne menjünk bele a magyar PSN-helyzetbe, mert irreleváns), adsz neki némi pénzt is (store-egyenleg) az meg felírja egy papírra és kiteszi otthon a komódra a pénzzel együtt és úgy megy el otthonról, hogy tárva nyitva hagyja az ajtót. Nem okolható a ház tulaja azért, mert egy arra járó betörő tudta, hogy mi van odabent a Sony házában, bepróbálkozott és mivel látta, hogy nincs kutya, nyitva az ajtó, beosont és szépen elvitt mindent, amit a komódon talált? Hát dehogyisnem, nem kicsit! Konkrétan milyen lenne, ha a bankok az összes adatodat (köztük a létező összes személyes adatodat, bankkártyád minden paraméterével, pin kódjával), csak úgy föltennék egy hálóra, amibe komolyabb erőfeszítés nélkül be lehetne törni és plain text-ben elolvasni? Nem okolnád azért a bankot, hogy nem alkalmazta a legbrutálisabb bitmélységű titkosítást és legkeményebb tűzfalas védelmet? Ne röhögtess már! Ha ezek után nem bírságolják meg ezért a Sony-t hanyag (sőt továbbmegyek: elégtelen) titokgazdálkodás miatt dollármilliókra, akkor nincs igazság.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#23834) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Amúgy tessék, pont itt van egy tegnapelőtti cikk a témáról. Azon sem lennék meglepve, ha ezek után nem lenne PS4 sem. Amúgy mindegy is, mert eleve bukásra volna ítélve, legalábbis nem kis handicap-pel indulna, kicsit nagy presztízsveszteség ez a Sony-nak, meg persze az is, ahogy a helyzetet kezelte és kezeli most is. Nem kevés ember bizalmát játszották el és ami a legszörnyűbb, hogy tényleg sok emberben megingatták a biztonságos online vásárlásba és adatkezelésbe vetett hitet. Sokkal többről van itt szó, minthogy a vérpistikék 3 hétig nem tudtak felmenni a PSN-re multiban agyatloccsantani.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#23835) vaksi8 válasza DM-Fan (#23833) üzenetére


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Ebben van némi igazad csak itt már szerintem túlment ez a tevékenység a "csak cross game chatet meg mkv meg mittudomén mit akarok"hackerek kalózkodásán.Itt már azért komolyabb szakértelem meg komolyabb technikai háttér kell ahhoz, hogy csak egy két gamer ezt megcsinálja.(gondolom én mint laikus).Van ennek egy kis ellehetetlenítés szaga mondjuk Ms.
Nem hinném hogy azért olyan "gyenge"lett volna a védelem.Betörtek már a pentagonba meg a Nasaba is.Nem mindegy ki és hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#23836) r3dsnake válasza v!ct0y (#23832) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Rosszul látjátok a példámat. Ha egy bankra rábízod a pénzedet, és ellopják, ki ellen lépnél fel egyből? Az ismeretlen tettes ellen vagy a balfasz bank ellen, akinek nem volt rendes védelme?

Az ingyen játék meg kell a fenének.

(#23837) DM-Fan válasza vaksi8 (#23835) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Itt már azért komolyabb szakértelem meg komolyabb technikai háttér kell ahhoz, hogy csak egy két gamer ezt megcsinálja.(gondolom én mint laikus).Van ennek egy kis ellehetetlenítés szaga mondjuk Ms."

Teljesen irreleváns, hogy ki csinálta, mint ahogy az is teljesen nyilvánvaló, hogy nem mezei gamer-ek voltak, de szerintem ilyet nem is állított senki. A tény ettől még tény marad: a Sony-nál saját bevallása szerint NEM VOLT megfelelő védelem, tehát az adatok kvázi közszemlére voltak bocsátva, aki meg egy csöppet is ért hozzá, az meg tudta szerezni. Én nem gondolnám, hogy az MS ilyet tenne, ez nem az ő módszerük, amúgy is röhögnek a markukba, mert toronymagasan vezetnek a Sony előtt és egyébként sem rizikóznának meg olyasmit, hogy kiderüljön, hogy az ő kezük van a dologban, mert abba belebukna a cég.
Ha már összeesküvés-elméleteket kéne gyártani (mondjuk nem értem minek, teljesen lényegtelen ki volt - nem büntetőjogi szempontból persze, kizárólag technológiailag) én akkor már sokkal inkább gondolnék belső munkára, tekintve, hogy állítólag pár héttel korábban tettek lapátra egy rakat embert az online-részlegtől, akik nyilvánvalóan jól tudták, hogy mennyire védtelen a rendszer. Egy elkeseredett, vérszemet kapott munkavállaló a legveszélyesebb. Szerintem egyértelmű a szitu, ezt nyilván ők is tudják, csak kellemetlen lenne ezt a szennyest is kiteregetni.

r3dsnake: "Ha egy bankra rábízod a pénzedet, és ellopják, ki ellen lépnél fel egyből? Az ismeretlen tettes ellen vagy a balfasz bank ellen, akinek nem volt rendes védelme?"

Ööö, nem pont ezt írtam én is előbb? :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#23838) r3dsnake válasza DM-Fan (#23837) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Most olvastam csak el, tőled függetlenül írtam (amíg írtam a HSZ-t, addig küldted a tiédet.)

De legalább egyre gondoltunk.

(#23839) Gebriel válasza DM-Fan (#23837) üzenetére


Gebriel
veterán

Maradjunk abba, hogy a legnagyobb luzer az aki a bankáratya adatait közé teszi a netten.
És hogy az adati illetéktelen kezébe került?
Kíváncsi lennék, hogy a PSN felhasználok hány százaléka található meg valamelyik közösségi portálon. Facebook stb ahol nyilvános a személyes adatai.

Ráadásul ha nem tévedek akkor a PSN regisztrációnál ki van írva, hogy felelősséget nem vállalnak az adatokért.

Továbbra is azt mondom, ha nincs kutyám és nyitva az ajtó SENKINEK SINCS JOGA az én házamba be menni, nem hogy onnan akár egy száll gyufát is elvinni. :U

r3dsnake
Csak nem egy bankról beszélünk hanem egy szolgáltatásról. Egy olyan szolgáltatásról ahova önkényesen adod meg az adataidat és ha nem valósak akkor is használhatod azt.
Hogy ezt feltörték és megmutatták gyenge, néz csak utána, hogy milyen visszhangot keltet.
Bármelyik fórumra mész a 98% a hackereket hibáztatja és nem a SONY-t.
Nem zörög a haraszt ha nem fúja a szél.

[ Szerkesztve ]

(#23840) r3dsnake válasza Gebriel (#23839) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De ha egy online szolgáltatásnak része a bankkártyás fizetés, akkor ne legyenek már hülyék, hogy nincs titkosítva semmi.

Nem tudok igazat adni, mert ez elsősorban a Sony hibája.

Nem védem a hackereket, mert ők se ártatlanok, de az egész alapja egy szar rendszer.

És én a legtöbb helyen azt olvasom, hogy a Sony-t hibáztatják... Nem tudok egyetérteni azzal, aki védik őket, mert itt nem csak névről meg címről van szó, hanem bankkártya adatokról, plain textben, cvv kóddal... Ha már eltárolják legalább építsenek köré rendes védelmet.

[ Szerkesztve ]

(#23841) DM-Fan válasza Gebriel (#23839) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"Maradjunk abba, hogy a legnagyobb luzer az aki a bankáratya adatait közé teszi a netten."

Több tízmillió olyan "lúzer" van, aki nap mint nap bankkártyával/hitelkártyával vásárol a neten. Attól, hogy Te nem teszed, ez még egy XXI. századi fizetési mód és ha tetszik, ha nem, ez a jövő. Ha majd kimész idén a Szigetre, ott fogsz nagyokat pislogni, ugyanis sehol nem fognak már készpénzt elfogadni, minden kártyáról fog menni, először Európában.
Miért tennéd közzé a neten bankkártya adataidat? Te mégis miről beszélsz? Attól, hogy azzal vásárolsz, nem teszed azt közzé, szerződéses viszonyt létesítesz a másik féllel, akinek alapvető kötelessége, hogy az adatokat titkosan kezelje és ne adja ki harmadik félnek. A Sony volt az, aki ezt titkosítatlanul tárolta, ami most illetéktelen kezekbe került, egyértelmű a felelőssége, ezt el is ismerte és át is vállalja a kártyák lecserélésének díját az ügyfelektől. Te is csak írsz, de nem olvasol, úgy látom. :U

"Kíváncsi lennék, hogy a PSN felhasználok hány százaléka található meg valamelyik közösségi portálon. Facebook stb ahol nyilvános a személyes adatai."

Az, hogy vannak idióta webtrollok, akik sz*rás közben is arról Twittereznek, Facebook-oznak, hogy épp mit csinálnak, még nem mentesít egy világcéget a szigorú adatvédelmi szabályoknak való megfelelés alól. Ha valaki olyan hülye, hogy kiteregeti az életét, az magára vessen, az az ő saját idiotizmusa! Lehet ezeket a felületeket ésszel is használni, más kérdés, hogy sokan nem így teszik és ebben a magyarok élen járnak.

"Ráadásul ha nem tévedek akkor a PSN regisztrációnál ki van írva, hogy felelősséget nem vállalnak az adatokért."

Tévedsz! Pont az ellenkezőjére vállalkozik a Sony. Csúnya is lenne, mikor a legutolsó hazai webshop-nak is kutya kötelessége megfelelni az adatvédelmi törvényben leírtaknak és csak hatóságoknak adhatják ki az adatokat.

"Továbbra is azt mondom, ha nincs kutyám és nyitva az ajtó SENKINEK SINCS JOGA az én házamba be menni, nem hogy onnan akár egy száll gyufát is elvinni. :U"

Ezt senki nem vitatta, de hagyjuk, látom nem is kapisgálod.

"Csak nem egy bankról beszélünk hanem egy szolgáltatásról. Egy olyan szolgáltatásról ahova önkényesen adod meg az adataidat és ha nem valósak akkor is használhatod azt."

Miért? A banki szolgáltatás nem szolgáltatás? Ott nem önként adod meg az adataidat? Nem önként választasz bankot?

Ja, hogy a PSN-en valótlan adatokat adtál meg??? Ja, akkor ugye semmi gond nincsen! Ez is a Sony becsületét erősíti, hogy még azt sem teszi neked lehetővé, hogy miután megvetted a drága gépét, tudj itthon a saját, valós adataiddal vásárolni. Ettől függetlenül ha kártyával vásároltál, a kártyaadataidhoz még hozzájutottak és tudják azt csapolni, nem a neved a lényeg.

"Bármelyik fórumra mész a 98% a hackereket hibáztatja és nem a SONY-t."

Igen, a sok 15 év körüli kissrác, aki nem lát tovább annál, hogy na most nem tud online lődözni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#23842) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

30 percet ment az uncharted 2 főmenüje és miután kiléptem a classic háttérbe beleégett a az "uncharted 2" felirat.

ez mitől lehet? PS3 vagy TV(lcd)?

Aurea mediocritas

(#23843) DM-Fan válasza AXisBOLD (#23842) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Csúnya lenne, ha egy LCD-be 30 perc alatt beleégne egy statikus képelem. Ennyire még a plazmák sem érzékenyek. Milyen LCD-ről van szó?

Get Moded!

(#23844) Gebriel válasza DM-Fan (#23841) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem okolható a ház tulaja azért, mert egy arra járó betörő tudta, hogy mi van odabent a Sony házában, bepróbálkozott és mivel látta, hogy nincs kutya, nyitva az ajtó, beosont és szépen elvitt mindent, amit a komódon talált? Hát dehogyisnem, nem kicsit!

"Továbbra is azt mondom, ha nincs kutyám és nyitva az ajtó SENKINEK SINCS JOGA az én házamba be menni, nem hogy onnan akár egy száll gyufát is elvinni. :U"

Ezt senki nem vitatta, de hagyjuk, látom nem is kapisgálod."

Kicsit ellentmondasz saját magadnak nem gondolod. :U ;]

A bankkártyával való vásárlásnak bárhol, akár a Szigeten mi köze lenne az interneten megadott kártyaadatokkal :F
És akár milyen jövőről beszélsz, NEM. NEM vásárlok a netten kártyával, hanem után fizettek amikor a kezemben a termék.

A Sony volt az, aki ezt titkosítatlanul tárolta, ami most illetéktelen kezekbe került, egyértelmű a felelőssége, ezt el is ismerte és át is vállalja a kártyák lecserélésének díját az ügyfelektől. Te is csak írsz, de nem olvasol, úgy látom. :U

Hogy miattuk plusz költség merül fel, és azt magukra vállalják természetes, de attól még nem a SONY a szemét hanem az aki a kárt okozta.

Ez is a Sony becsületét erősíti, hogy még azt sem teszi neked lehetővé, hogy miután megvetted a drága gépét, tudj itthon a saját, valós adataiddal vásárolni.

Hogy nincs magyar Store az igen gáz, de jééé lehet venni feltöltőkártyát. Hoopppp ;)

Igen, a sok 15 év körüli kissrác, aki nem lát tovább annál, hogy na most nem tud online lődözni.

Maradjunk annyiban, hogy Te sem olvasol, csak írogatsz, nem kell messzire menned. Itt a PH-n igen csak nem 15 éveseknek a véleménye ez, sőt a PlaystationCommunity-n sem nagyon sok a 15 éves. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23845) Vladi válasza manutdzoli (#23821) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te hol voltál az elmúlt egy hónapban. :D

Várom azért azt a pár játékot. :C

(#23830) Gebriel:

Azért nem eszik ilyen forrón a kását. Ha te nem használsz rendes zárat, akkor a biztosító sem fizet. :N

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23846) Gebriel válasza Vladi (#23845) üzenetére


Gebriel
veterán

Az is igaz. :B

(#23847) DM-Fan válasza Gebriel (#23844) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Látom teljesen reménytelen vitázni veled, érveid nincsenek.

Miért mondanék ellent magamnak? Leírtam világosan, hogy attól hogy valakinek nincs joga betörni a Sony-hoz, még nem menti fel őt az alól, hogy nem védekezett. A kettő szerinted hol áll ellentmondásban? Neked csak a személyes tárgyaid vannak a lakásban, amikkel kapcsolatban - már ne is haragudj - de rajtad kívül senkit nem érdekel, ha elviszi a betörő. A Sony viszont őrzi x millió ember személyes adatait, amiért felelni köteles és nem mutogathat a hacker-ekre, hogy gonosz, csúnya bácsik, miért törtek be, a fene a pofájukat. Neki kötelessége mindent megtenni azért, hogy a felhasználók adatai biztonságban legyenek és ezt nem tette meg, maga is elismerte. Ha ezt nem látod be, akkor szerintem hagyjuk is, a másik x millió ember már belátta, ebből van a balhé és emiatt lesz a Sony-nak hatalmas kiadása.

"A bankkártyával való vásárlásnak bárhol, akár a Szigeten mi köze lenne az interneten megadott kártyaadatokkal :F"

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a készpénz el fog tűnni, de látom, nem tudsz elvonatkoztatni. Én ahol lehet, kártyával fizetek és akármilyen hihetetlen, postán sem állok sorba már sárga csekkel elég régóta.

"Hogy miattuk plusz költség merül fel, és azt magukra vállalják természetes, de attól még nem a SONY a szemét hanem az aki a kárt okozta."

Most megint kezded elölről?

"Hogy nincs magyar Store az igen gáz, de jééé lehet venni feltöltőkártyát. Hoopppp ;)"

...és hoppp, milyen jól elbukta most pár ezer user azt a pénzt, ami esetleg a wallet-jában maradt és a gonosz hacker-ek adott esetben lelopták róla. Meg milyen jól is tudott vele rendelkezni az elmúlt egy hónapban, ugye? Csakmert még az sem tisztázott, hogy mi lesz ezekkel az összegekkel, amiket esetleg így nyúltak le és nem igazolható, hogy a leállás előtt a user költötte el, avagy helyette az adataival visszaélve a hacker, ugyancsak a Sony fantasztikus védelmének köszönhetően, hogy még egy nyamvadt IP-szűrést sem alkalmaz, ami észlelné, hogy adott esetben a profilomat másik kontinensen használják, mint ahol én szoktam.

"Maradjunk annyiban, hogy Te sem olvasol, csak írogatsz, nem kell messzire menned. Itt a PH-n igen csak nem 15 éveseknek a véleménye ez, sőt a PlaystationCommunity-n sem nagyon sok a 15 éves."

Még jó, hogy pont én linkelek cikkeket, amiben ugyanezt írják le, amit itt leírtam. A PS Comm-on nincs sok 15 éves? Na ne röhögtess már, az átlagéletkor sem éri el a 20 évet! Az meg, hogy ebben a topicban sok a fanatikus, elvakult Sony hívő, aki még most, hogy ellopták x millió felhasználó személyes adatait is azt hajtja, hogy a Sony teljesen ártatlan és nem tehet semmiről, az régóta nyílt titok, nem változott itt sem semmi.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#23848) csab2 válasza DM-Fan (#23847) üzenetére


csab2
veterán

Szerintem mindkettotoknek igaza van. Szerintem is hibas a Sony, ha nem vedte le megfeleloen a szemelyes adatokat.
A peldaitok azonban nem jok. Ahhoz ugyanis, hogy az adatokat el tudjak lopni elobb be kellett torni a PSN-be, ami azert megis csak el volt vedelemmel latva ha evekig nem tortek fel. Miutan betortek azutan tudtak elvinni az adatokat, amelyek nem voltak vedve.
Vagyis a hazbetoreses peldanal maradva a kulso vedelem jo volt (megfelelo kerites, eros ajto bezarva, stb.) csak a lakasban az ekszerek nem voltak szefben, hanem csak az asztalon hevertek.
Vagyis az eroszakos betores megtortent, a buncselekmeny tenye vitathatatlan. A tulajdonos meg verheti a fejet a falba, hogy miert nem hasznalt szefet. Bizott a kulso biztonsagtechnikai megoldasokban (zar, lakat, riaszto), amelyek kevesnek bizonyultak. A Sony is igy tett. Ezzel hibazott. Senki nem vitatja. Legalabb is en nem. De ettol meg a betores az betores. Es ezen semmi nem valtoztat. Ha csak azert tortent volna a betores, hogy a Sony figyelmet felhivjak a rendszereben levo biztonsagtechnikai resekre/szakadekokra, akkor nem loptak volna el az adatokat.
Azzal is egyet ertek, hogy a Sony feleossege nagyobb, mert nem a sajat ertekeit vedte hanyagul hanem masoket. De jobban hibaztatni a Sonyt mint a betoroket nekem akkor is visszas.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#23849) DM-Fan válasza csab2 (#23848) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem egészen úgy volt ám:

"A Sony San Diego-i leányvállalatánál levő szervert elvileg két tűzfal is védte, de mint kiderült, a rendszeren az Apache Web Server régi, biztonsági javítások nélküli verziója futott, annak összes befoltozatlan, széles körben ismert sebezhetőségével. Szakértők szerint hónapok óta nem frissítették a megtámadott rendszert, és maga a Sony is elismerte, hogy tudott a biztonsági résekről."

Szóval maradjunk annyiban, hogy ajtó éppen volt, csak nem volt kulcsra zárva, így nem kellett hozzá nagy tehetség, hogy bárki besétálhasson. Az más kérdés, hogy eddig nem tette senki. Ehhez még adjuk hozzá, hogy az adatok titkosítatlanul hevertek a rendszerben. A Sony felelőssége megkérdőjelezhetetlen, ez teljesen evidens, maga is elismeri. Azt meg senki nem vitatja, hogy a hackertámadás és adatlopás elítélendő és súlyosan büntetendő - nagyon remélem, hogy elkapják a felelősöket és leültetik őket vagy 10 évre - de ettől függetlenül ehhez a leveshez a Sony hordta össze a hozzávalókat, a hacker-ek csak alágyújtottak a fazéknak.

Get Moded!

(#23850) Gebriel válasza DM-Fan (#23847) üzenetére


Gebriel
veterán

A Te érveid sem több a saját véleményednél, tehát Te itt ne gyere nekem az álszent szöveggel.

A készpénz elfog tűnni...Muhahaha mikor 3011-ben???? :DDD :DDD Ne nevettesd már ki magad ;]

Sony hívő, aki még most, hogy ellopták x millió felhasználó személyes adatait is azt hajtja, hogy a Sony teljesen ártatlan és nem tehet semmiről, az régóta nyílt titok, nem változott itt sem semmi.

Kimondta, hogy ártalmatlan de nem történt volna semmi, ha nem törnek be.
De látom a Te szűk látókűrsegédtől nem látod a fától az erőt.

Tudod mit legyen igazad....
DE egyszer törjenek be hozzád vagy az autódba már ha van és vigyenek el bármit is...
Akkor emlékez majd erre, hogy nem az a hibás aki betört hozzád hanem TE jó magad, vagy is nem, hanem a ház kivitelezője vagy a kocsi gyártója. ;]
OFF

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.