Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74801) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#74800) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az a baj,hogy ezekből sehol sincs egy darab sem.
Használtat meg nem mernék venni.
A ledek nagyon elmaradnak a plazmától? pl

Alias: Júzer error

(#74802) DM-Fan válasza -HajTömeg- (#74801) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"A ledek nagyon elmaradnak a plazmától?"

Ennyi pénzből nagyon!

Get Moded!

(#74803) -HajTömeg- válasza DM-Fan (#74802) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:F Az a baj,hogy az általad vázolt variációk meg csak elméletben léteznek,egy darab sincs belőlük sehol.
Egy tévét meg vennem kéne :B :U

Alias: Júzer error

(#74804) Lajos1966 válasza -HajTömeg- (#74799) üzenetére


Lajos1966
tag

Van itt egy 42g20 110-ért.Érdemes lenne rákérdezned!
Némi gari még van is rajta.

[ Szerkesztve ]

(#74805) kk831228 válasza -HajTömeg- (#74803) üzenetére


kk831228
addikt

Nem fogsz csak használtakat találni... :U

Itt van ez is :[link]

Vagy ez még olcsóbb: [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74806) -HajTömeg- válasza kk831228 (#74805) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi, ezek mondjuk tényleg nem rosszak,lehet bevállalok egy használtat...

Alias: Júzer error

(#74807) kk831228 válasza -HajTömeg- (#74806) üzenetére


kk831228
addikt

Az egyik fhd másik hd ready... Majd a Többiek elmondják melyiket vegyed inkább... Mindkettő garis(nyugtatásképpen)... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74808) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

DM-Fan:

Ez a sávos panel probléma a 42ST50 -et is érint(i)ette?
Mit is jelent ez? Csak,mert nekem van 42ST50-em is a (42PY80 mellett) és érdekelne a dolog.
Kicsit megbántam már,hogy nem 50ST50et vettem de azt hittem túl NAGY lesz nekem .
Bár ha lenne egy jó vétel 50"-osból lehet megválnék ettől!

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#74809) -HajTömeg- válasza kk831228 (#74807) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

HD bőven elég...

Alias: Júzer error

(#74810) DM-Fan válasza Jackie_Chan (#74808) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Elsősorban az 50"-os modellek voltak érintettek és abban nyilvánult meg a probléma, hogy a panel vertikálisan sávos volt - általában a képernyő harmadrészénél (jobb- vagy baloldalt). Kb. 3-5 cm széles oszlopot képzelj el, amely vertikálisan végigfutott a panelen, de általában csak világos, homogén felületen lehetett észlelni. Ezen a képen lehet látni a problémát, a piros nyilakkal jelölt helyeken. Sajnos a hiba nem javítható és nem is garanciális probléma. Sokan belefutottak anno. Leginkább az 50ST50 volt érintett, egyesek 50GT50-eknél is beszámoltak a problémáról. Ismeretségi körömben van több 50GT50 is, azokon egyiken sem láttam ilyen problémát, 50ST50-en viszont magam is szembesültem vele egy ismerősömnél.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#74811) kk831228 válasza -HajTömeg- (#74809) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor x60 "kosárba tesz"... :K :B Több is rá a gari... :)) Meg is veszem a wc-be... ;] Nekem 50x60 volt, semmi baja képileg... :N

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74812) Squirrel


Squirrel
őstag

Igen, elso plazma. Olvastam, hogy cicereg a panel, de rosszul esett, hogy 0 hangeronel ennyire hangos, mikor vilagos a kepernyo. A ventillatornak tenyleg szelzaja van csak, az annyira nem zavaro, mint a panel cicergese. Hat remelem a kepminoseg karpotol majd.

(#74813) balisz


balisz
senior tag

Azokat kérdezném akik plazmát és projektort is használnak: pontosan milyen tévét és projektort használtok, milyen arányban és ha választanotok kéne akkor melyiket választanátok filmnézésre? Válaszok jöhetnek privátba is ha valaki nem karja gyarapítani az off mennyiséget. :)

(#74814) Pro Koryak válasza balisz (#74813) üzenetére


Pro Koryak
addikt

ezt úgy miért kérdezed?

ízlések és pofonok...

(#74815) Dexar007 válasza DM-Fan (#74793) üzenetére


Dexar007
veterán

Jo,nyilvan az utolso -nem cserelheto- peldanynal nem fogod magadnak bevallani,hogy valamiben szar,ez egyertelmu. ;]
Janos hozzaszolasat pedig felfogtam,csak elfogadni nem akartam,igy meg egy napot kiserletezgettem:es valoban nincs bios 7xxx + r9-es kartyakkal plazman.

Give me your cum,bull!

(#74816) DM-Fan válasza Dexar007 (#74815) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

És az számodra elképzelhetetlen, hogy a másik esetleg igazat mond és amúgy tényleg hibátlan, zajmentes készüléket fogott ki, ugye? Szánalom! Ha megintcsak figyelmesen olvasnál és nem azon volnál, hogy miként cáfold és hazugozd a másikat, akkor látnád, hogy lett volna lehetőségem cserére, ha valami zűr lett volna vele, ugyanis egy évvel ezelőtt vettem a VT60-at és ha megintcsak feltűnt volna, még ezen a héten is tudott pár fórumtársunk beszerezni belőle. Mint ahogy azt is tudhatnád, hogy anno nem voltam rest cseréltetni a G20-amat sem csak azért, hogy ne legyen pixelhibám.

Mondom: ne erőltesd a fórumozást, mert csak magadból csinálsz még nagyobb hülyét!

Get Moded!

(#74817) milszab válasza -HajTömeg- (#74809) üzenetére


milszab
senior tag

Hát X60-at tuti nem vennék. Volt egy, de ment is vissza. Feketéje borzalmas. Kb. mintha egy lcd-t néznék! De ettől függetlenül szép képe volt. És nem is cicrgett annyira mint a mostani GT-m, sőt... :Y

(#74818) oil120


oil120
senior tag

Üdv az Uraknak.
Megérkezett Németországból az e-bay-on vásárolt TX-PR50ST60-as készülékem.
Ez mint sejtettem az orosz piacra készült, de gondolom ez azért működés szempontjából nem akkora probléma.
De viszont telepítéskor csak Ukrajnát, talán Moldáviát és Oroszországot ajánlja fel, illetve van Other.
Ez végül is nem probléma, mivel a G20-nál sem Magyarországot választottam ki, hanem Germany-t, hogy legyen DVB-C.
Viszont az OSD-nél vagy csak English vagy Russia nyelv választható ki, itt egy kicsit jó lenne a magyar.
Van-e erre megoldás? Másik szoftver esetleg?
A preferált elsődleges hanghoz és felirathoz viszont választható volt a magyar.

Másik, remélem az ST60-at már nem érintette a sávosodás. Erről mit tudtok? Ez függőleges?
Ez esetleg nem orvosolható a plazma meghajtó (t-con szerű panel) flat kábeleinek tisztításával?

Válaszokat előre is köszönöm,
oil

(#74819) liszi70 válasza oil120 (#74818) üzenetére


liszi70
nagyúr

A 60-as szériát nem érinti a sávosodás. Cirmosodás előfordulhat viszont, de a te 50-es példányodon nem valószínű a jelenléte.

(#74820) lemmy9 válasza balisz (#74813) üzenetére


lemmy9
őstag

Minőség kontra méret. Mióta megvan a Vt60, kevesebbet megy a proji.
Nagy élmény a110", de a plazma olyat mutat, hogy leesik még mindig az állunk.

Szerintem!

(#74821) Lajos1966 válasza DM-Fan (#74810) üzenetére


Lajos1966
tag

Ezt a sávosodást tesztképekkel észre lehet venni?
Gondolok ez alatt piros,kék,zöld,szürke,fehér 1920X1080-as állóképekre.
Vagy csak mozgóképnél látható?

(#74822) Dorian válasza Lajos1966 (#74821) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. középszürke állóképnél észre lehet venni, vagy homogén nagy felületek oldalirányú mozgásánál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74823) adodaniel


adodaniel
őstag

János kalibrációs szolgáltatásainál ez szerepel:

A .... 2 pontos fehéregyensúly + 0 pontos színtér
B .... 2 pontos fehéregyensúly + 3 pontos színtér
C .. 10 pontos fehéregyensúly + 3 pontos színtér
D .. 10 pontos fehéregyensúly + 6 pontos színtér
E .. 20 pontos fehéregyensúly + 3 pontos színtér
F .. 20 pontos fehéregyensúly + 6 pontos színtér

Ezek közül melyik vonatkozik az ST60-ra?

(#74824) liszi70 válasza Lajos1966 (#74821) üzenetére


liszi70
nagyúr

Leginkább mozgóképnél. Nagy, homogén, világos felületeken, főleg kamerasvenkelés közben. Focimeccs zöld gyepe, sivatag, ég kékje, hokimeccs jege, stb. Én egy ideig tartogattam gyorskorcsolya-verseny felvételét, azzal jól tudtam tesztelni a nálam egy időben elég sűrűn cserélődő tévéket. :D

(#74825) kk831228 válasza milszab (#74817) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem nem rossz a feketéje...Viszont erre én is később jöttem rá... Mikor eladásra került, nem sokkal előtte... Most lehet hülyeséget fogok írni ,mert nem értek hozzá :B : Alapból ugye kikapcsoltam minden képjavító fa..got és úgy használtam. Mostanában nézegettem és találtam a menünél olyat, hogy fekete szint kiterjesztés. Feltoltam maxra és láss csodát :Y lett fekete... Hogy ez most képjavító funkció, ennél a típusnál vagy pedig feltolva fogja elérni a valós gyári értéket ,nem tudom. Az biztos hogy feltolva a csúszkát ,nem volt probléma... :N Szerintem neked se volt feltolva ,mert alapból nincs... :B :N Ha ez miatt küldted vissza, kár volt. Viszont legalább lett egy gt-d ami biztos sokkal jobb... :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74826) Dorian válasza kk831228 (#74825) üzenetére


Dorian
félisten

"fekete szint kiterjesztés"
Szerintem ez egyszerűen bebuktatja a sötétszükéket feketébe, ennyi-

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74827) milszab válasza kk831228 (#74825) üzenetére


milszab
senior tag

Én próbáltam mindent de nem lett jobb! Szerintem ezt a funkciót is amúgy. Nem tudom előtte milyen tv-d volt lehet ahhoz képest nem tűnik fel a változás, vagy én nem tudom. Mind1 a lényeg hogy most van egy faxa tv-m. :)

(#74828) Kernel válasza -HajTömeg- (#74799) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért kérdem,mert anyám az a tipus,aki reggel bekapcsolja a tévét és megy egész nap.
Ami a fogyasztás és beégés miatt is gond lehet.
De,ha ezek ellenére is a legjobb vétel a plazma,akkor persze annál maradunk.

Nem látom értelmét, pedig én is plazmapárti vagyok, ugyanakkor én sem használnám háttértévézéshez.

Viszont TV-javítások során sok emberrel találkozom, és bármennyire nem szeretném lebecsülni az említett célközönség igényeit, de a tapasztalatok alapján a többség gyönyörűnek látja a LED-es TV-k képét is.

Nyilván lehetnek kivételek, ezt már neked kell tudni, más fórumozók is jöhetnek ellenpéldákkal, de én a tapasztalt átlagos igényekről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#74829) kk831228 válasza milszab (#74827) üzenetére


kk831228
addikt

Most ut50 van , nem mondanám hogy sokkal jobb a feketéje... :U Szerintem az x-nek is messze jobb mint egy olcsóbb lcd...

Dorian : Nem tudom ,akkor az ut-n miért nincs ilyen opció?? :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74830) Dorian válasza kk831228 (#74829) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig az UT50-nek sokkal jobb a feketéje, ez főleg sötétben derül ki.
Minek kéne bele ilyen opció, hogy kiradírozzuk a sötétebb árnyalatokat?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74831) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Sziasztok!50st60-nál én azt vettem észre,hogy külső eszközről hdmi kapcsolattal gyenge fekete!MEGOLDÁS! MENÜ-KÉP-OPCIÓ BEÁLLÍTÁSOK-HDMI RGB TARTOMÁNY-NORMÁLRA állítani!! Nekem ez automatán volt!

(#74832) MasterMark válasza kk831228 (#74829) üzenetére


MasterMark
titán

Mivel nincs tükröződésgátló bevonat egyiken sem, ezért csak teljes sötétségbe derül ki a valós fekete.

Hsanyika1: Ez nem így megy, azt a forráshoz kell beállítani

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#74833) Gh0sT válasza Squirrel (#74812) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha esetleg nem tudsz ezzel együtt élni, én bármikor megszabadítalak a plazmádtól. ;] Vagy becserélhetjük a 65ST50-emre. ;)

Jól látom, nálad is CA751r-lesz/van mellé?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#74834) kk831228 válasza MasterMark (#74832) üzenetére


kk831228
addikt

:R Nálam mindig sötét vsn mivel fekete a szoba is... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#74835) BBéci válasza adodaniel (#74823) üzenetére


BBéci
titán

D
Viszont van mellette 10 pontos gamma részletes is, ami az E és F esetén nincs.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74836) oil120


oil120
senior tag

Az ST60 tud külső hdd-re rögzíteni?

(#74837) Heffi válasza oil120 (#74836) üzenetére


Heffi
őstag

Másra sem nagyon.

(#74838) oil120 válasza Heffi (#74837) üzenetére


oil120
senior tag

Ezt úgy kell értenem, hogy sem HDD-re sem egyéb külső usb eszközre nem tud rögzíteni?
A g20-am is tud, teljesen le vagyok döbbenve, ma már a legutolsó Tescóban árult LCD-k is tudnak.

(#74839) MasterMark válasza oil120 (#74838) üzenetére


MasterMark
titán

A GT60 tud is ha jól tudom. Az ST az az egyel lejjebbi kategória.

Switch Tax

(#74840) Dorian válasza oil120 (#74838) üzenetére


Dorian
félisten

ST50 még tudott, ST60-ból kivették ezt a funkciót. Ami sztem felesleges is, másnap a kölcsönzőben fent van minden.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74841) BBéci válasza Dorian (#74840) üzenetére


BBéci
titán

Ráadásul csak akkor működik a PVR, ha közvetlenül a tévébe csatlakozik az antennakábel. Set top box használata esetén nem. Az is hátrány, hogy felvétel közben nem lehet másik csatorna adását nézni, vagy csak néhányat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74842) Dorian válasza BBéci (#74841) üzenetére


Dorian
félisten

Meg a 160GB-os alsó vinyóméret - határ is hülyeség. Kallódik itthon 3db 80GB-os (azért arra is ráfér némi adás), és nem tudom használni. Mondjuk nem is nagyon vágyom rá.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74843) liszi70 válasza Dorian (#74840) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ami sztem felesleges is, másnap a kölcsönzőben fent van minden."

Csakhogy pont nem filmeket vesz ám fel az ember a tévéből, bár sokan szerintem azt is. Én például dokumentumfilmeket, személyes kötődésű riportokat, koncerteket, érdekes beszélgetős műsorokat szoktam rögzíteni, ami nekem nagyon hasznos, mert máshonnan beszerezhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#74844) BBéci válasza liszi70 (#74843) üzenetére


BBéci
titán

Amióta megjelentek a piacon a merevlemezes felvevők, azóta használok olyanokat, rendszeresen rögzítettem az engem érdeklő műsorokat. 7-8 hónapja be sem kapcsoltam a készüléket és PVR-t sem használok.

(#74842) Dorian
Samsungok 4 GB-os pendrive-ra is hajlandóak rögzíteni, ha az kellően gyors.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74845) oil120 válasza liszi70 (#74843) üzenetére


oil120
senior tag

Pontosan így vagyok vele én is és ezek nekem nagyon fontosak.
Ezért kénytelen is vagyok meghirdetni eladásra a vadi új 50ST60-at és egyenlőre marad a 42G20
Pedig hogy örültem neki :((

(#74846) MasterMark válasza oil120 (#74845) üzenetére


MasterMark
titán

Ezmostkomoly? :Y

Switch Tax

(#74847) BBéci válasza oil120 (#74845) üzenetére


BBéci
titán

Vegyél mellé egy merevlemezes BD-játszót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74848) viharkabat válasza Dorian (#74840) üzenetére


viharkabat
aktív tag

ST50 még tudott, ST60-ból kivették ezt a funkciót.

Biztos túl drága lett volna az a plusz egy chip. És utána meg csodálkoztak, hogy sokan inkább Samsung LED-TV-t vettek.

(#74849) oil120 válasza BBéci (#74847) üzenetére


oil120
senior tag

Komoly!
Rendszeresen veszek fel olyan műsort, pl a BBC Entertainment-ről amit a T-Home csak digitális adásban sugároz. Nem akarok hozzá egy beltérit pluszba.
Akkor minek a CI modul.
Szerintem szebb a képe ha a saját digit részét használja szemben a HDMI-n összekötött settopbox-al.

[ Szerkesztve ]

(#74850) liszi70 válasza oil120 (#74845) üzenetére


liszi70
nagyúr

Persze, szerintem is hasznos funkció, de csak emiatt ne add el a tévédet. Van más lehetőség is a rögzítésre, egy DVD-felvevő, vagy PC-s tunerkártya, vagy IPTV-box, stb. (Én nem a tévémmel rögzítek egyébként, bár én megtehetném, hanem az IPTV-s set top box-szal.)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.