Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59751) DM-Fan válasza zapco1269 (#59750) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az 5' meg be lehet áldozni a fantasztikus minőségért."

Létezik ZT-ből is 65"-os!

Get Moded!

(#59752) hunspikey válasza zapco1269 (#59750) üzenetére


hunspikey
őstag

Engem a 60-as ZT sosem érdekelt, csak a 65-ös, ehhez amcsiból kell hozatni és meg kell oldani a fesz gondot - valamint fizetni kell egy kazal vámot meg áfát.

Én többek közt ezért is írtam feltételesen, hogy eladnám a friss VT60-at - ha nem tudok okoskodni valamit onnan akkor szerintem marad. Meg még van egy magyar megoldásom is esetleg - majd jövő hétre kiderül.

Csak azért kérdeztem, hogy egyáltalán érdekel-e valakit így pár órás üzemmel, 150.000 forinttal olcsóbban. Azt ugye tudjuk, hogy 500 óráig még nem is szabad kalibrálni ezek már annyira lassan öregszenek.

Az sem igaz, hogy minden paraméterében jobb a ZT mint a VT. Minden profi kalibrátor, pl D-nice, meg ilyen arcok egyértelműen leírták, hogy nem jobb sötétben a ZT a VT-nél. Na de ha van fény a szobában - akkor nagyon!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59753) zapco1269 válasza DM-Fan (#59751) üzenetére


zapco1269
tag

Igen létezik de csak a tengerentúlon.
Onnan behozatni szerintem nem éri meg, több dologból is vérzik. 110/220Volt és a 50/60HZ probléma, hiába az áram átalakító, beleszól a képminőségbe.Okos tv funkciók teljesen mások mint itt, alig működik valami Európában.
A benne levő Turnerek egyáltalán nem működnek. Teljesen más szabvány szerint van legyártva, terméktámogatás nincs rá az EU-ban.
Szállítási költség és biztonságos szállítás, vám+áfa.
Szerintem erre már rámentek volna a Nyugat EU-i kollégáink de valami miatt nem téték.Biztos letudnának gyártani a Cseh üzemben is 65'-ban de valami miatt amit nem értek, nem teszik.

[ Szerkesztve ]

(#59754) liszi70 válasza hunspikey (#59752) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én pontosan emlékszem a reakciódra, amikor kiderült, hogy nem lesz európai forgalmazásban 65ZT60. Szinte dühkitörésed volt, hogy ezt hogy tehetik, mi ez a diszkrimináció egész Európával szemben! Ez a mai ajánlatod is ennek az azóta is elfojtott, de létező fusztrációdnak az eredménye. :D Akarsz beszélni róla? :DDD

Ha tényleg eladó lesz, engem érdekel egyébként. Még annak ellenére is, hogy DMFan infója szerint, valamilyen szinten folytatják az értékesítést, talán még változtatnak is valamit.

Te nem gondolkodsz, valami tuti kivetítőn egyébként? Simán megengedheted magadnak, és a nappalid mérete is tökre indokolná!

[ Szerkesztve ]

(#59755) Gicz válasza zapco1269 (#59753) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem azonnal hívd fel az EON-t, hogy nézzék már át az utcádban a nagyfesz trafó csatlakozóit, mert lehet picit rozsdás, és emiatt neked több a ditherzajod. De akár azt is jogos követelésnek tartom, hogy tartsák állandó hőmérsékleten a teljes hozzád tartó vezetékhálózatot, mert a tápbúgásodatat erősíti a változó ellenállása a vezetékeknek. A lakásodban mindenhol arany hosszabbítót használsz ugye? Nehogy attól legyen kevésbé mély az ég kékje! ;]

Istenem.....

[ Szerkesztve ]

(#59756) hunspikey válasza zapco1269 (#59753) üzenetére


hunspikey
őstag

Nagyjából jókat írsz, csak azt felejted el, hogy egy olyan pasinak mint én a TV csak egy dologra kell: a bluray filmeket a leghűbb módon megmutatni. Ennyi. Nem kell tuner, nem kell smart, nem kell 3d, nem kell semmi. Csak 1 hdmi és arról mutassa meg a képet - de minél jobban.

@Liszi: nem, valahogy a kivetítő nem ragadott el még eddig soha. Olyan 20 millió az ami tetszene - az meg sok.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59757) tisn válasza hunspikey (#59749) üzenetére


tisn
addikt

leírhatatlan - lefényképezhetetlen - levideózhatatlan - mert nem látja semmi csak én - szóval egy ici-pici panel inhomogenitást

egy szemesz / pszihomokus lehet olcsobb megoldas lenne ;]

(#59758) DM-Fan válasza zapco1269 (#59753) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"110/220Volt és a 50/60HZ probléma"

Ez a kapcsolóüzemű tápoknak köszönhetően már nem gond, működnek hazai hálózatban is.

"Okos tv funkciók teljesen mások mint itt"

Ez igaz, de ilyen TV-t nem is ezek miatt vesz az ember. Én sem fogom használni egyiket sem. Na jó, max a Youtube-ot.

"A benne levő Turnerek egyáltalán nem működnek."

Ebben nem volnék biztos. De mondjuk valljuk meg őszintén: ezt a készüléket nem éppen TV-nézésre fejlesztették.

"Teljesen más szabvány szerint van legyártva, terméktámogatás nincs rá az EU-ban."

Ez igaz.

"Szállítási költség és biztonságos szállítás, vám+áfa."

Ez is.

Nyilván több buktatója van a dolognak, magam sem vállalnám be, akkor már inkább áldoznék 5"-t. De a ZT tényleg mocskosul drága, mondjuk tudvalévő, hogy egy kazal szolgáltatás jár hozzá az árban: kiviszik, adott esetben falra teszik, ellenőrzik a hibamentességet és be is kalibrálják a készülékeidhez. Igazi luxustermék.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#59759) BBéci válasza Gicz (#59755) üzenetére


BBéci
titán

Ezt nevezik trollkodásnak!
Kérdezd meg például Doriant, milyen változást okozott a tévéje képminőségében az, amikor minőségi elosztóba dugta annak tápkábelét. De nem csak Ő számolt be hasonlóról, mások is, akiknek nem jut most eszembe a nickje.
Megint olyasmibe kötöttél bele, amit sosem próbáltál ki.
Mindenkinek jobb lenne, ha az ilyenektől tartózkodnál!

(#59756) hunspikey
Nézd meg egy SIM2 C3X Lumis képét! Az ára messze van a 20 millcsitől. :K
Cserében 3 méter széles vásznon is brutális a képe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59760) tisn válasza BBéci (#59759) üzenetére


tisn
addikt

A trafoallomast is minosegire csereltem az utcaban, es latom a kepminosegen, ha ccgtbol vagy nuki eromubol jon a delej. A szeneromuvekbol jovo aram eseten, kicsit sotetebb a kep, ha pvbol jon, akkor meg vilagosabb :DD

(#59761) BBéci válasza tisn (#59760) üzenetére


BBéci
titán

Baromi vicces vagy.
Mondd, próbáltál minőségi tápkábeleket, és elosztókat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59762) tisn válasza BBéci (#59761) üzenetére


tisn
addikt

kizarolag kontaset gyartmanyu, magyar gyartasu, ipari hosszabbitoim vannak, kb. orok elet

de csodalkoznek, ha barmit szamitana, ennyi erovel a trafohazak szama, az aramszolgaltato kabelezese, a haz/lakas kabelezese, a kotesek minosege (wago/forrasztott), a kabelek hosszusaga/arnyekolasa mind fontos tenyezo lenne

te amugy inverterrol uzemelteted a maximalis aramminoseg elerese erdekeben a tv-t?

(#59763) BBéci válasza tisn (#59762) üzenetére


BBéci
titán

Igen, csodálkoznál, ha kipróbálnál egy speciálisan tévékhez készített hosszabbítót és tápkábeleket. Például ilyet.
Azt hozzá teszem, nem mindenhol és nem mindegyik TV esetében lesz látható képminőség változás, ezért vásárlás előtt ki kell próbálni. Viszont csak elméletek alapján ítéletet mondani ostobaság.
Az utolsó másfél méter tápvezeték a legfontosabb, az befolyásolja igazán a kép- és hangminőséget ezt mindenki tudja, aki picit foglalkozott a kérdéssel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59764) Norbi 72 válasza hunspikey (#59749) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha még nincs,én minőségi tápkábelt,és elosztót vennék hozzá.Lehet,hogy megoldaná a problémádat.
Kácsáéktól letétben több fajtát is el lehet vinni kipróbálni.

Egy próbát szerintem megérne.

Na,Bbéci is most írta.

[ Szerkesztve ]

(#59765) M_AND_Ms válasza BBéci (#59763) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hozhatom Jacko-t a popcorn-nal? ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59766) Alex91 válasza M_AND_Ms (#59765) üzenetére


Alex91
félisten

Hat en is mindennap imadkozok Istenkehez, hogy adja meg a legjobb kepet es a legjobb hangot nekem... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59767) Shadowbull


Shadowbull
addikt

ezen a ZT vs. VT teman en is rugoztam az elejen. Par honapja meg majdnem egy arban volt a ket kesszulek, mara azonban a ZT majd ezer euroval dragabb maradt, es ugye csak 60 colos. Amerikabol szurkeimportozni nekem nem palya, ugyhogy maradt a VT.

Valoszinuleg nem is latnam a ketto kozott a kuonbseget plane olyan anyagokkal amiket jellemzoen nezunk.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#59768) Dorian válasza BBéci (#59759) üzenetére


Dorian
félisten

Ráadásul ami tápszűrő-kondícionálót én használok, az egyáltalán nem kerül sokba, és letét ellenében kipróbálható. Tehát nincs vesztenivaló, max a nagy arc ;]
Egy Pana VT tulaj kérte kölcsön nemrég. Ő mondta, hogy érthetetlen, hogy az emberek százezreket költenek kicsit jobb minőségű képre, de ilyent nem jut eszükbe kipróbálni.

Maga a tápkábel csere tévénél nálam nem hozott képminőség javulást, vagy nem akkorát, hogy elérje az ingerküszöböm. Ismersz: számomra az a csere ér valamit, ahol azonnal és egyértelműen észrevehető a jobb minőség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59769) gógyi


gógyi
aktív tag

GT60 távirányítóján el lehet valahogy könnyen érni a kedvenc csatornákat? Sehol sem találom.

(#59770) Shadowbull válasza Dorian (#59768) üzenetére


Shadowbull
addikt

es milyet hasznalsz?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#59771) Dorian válasza Shadowbull (#59770) üzenetére


Dorian
félisten

Hivox Alces-t

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59772) Hsanyika1 válasza gógyi (#59769) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nyomsz egy OK gombot!Értelem szerűen beállítod és kész.A kék gombbal tudsz váltani csomagok közt.

(#59773) Isual válasza Dorian (#59768) üzenetére


Isual
veterán

A hatos már elég húzós.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#59774) Dorian válasza Isual (#59773) üzenetére


Dorian
félisten

Én egyest használok egy hármas T elosztóval, amiből egyet a DAC, másik csatit a TV kap. Máshová nekem nincs szükségem rá.

A normális minőségű hármas "T" elosztó simán használható, hosszabbítós nem javasolt. De első körben próbáld ki, hogy milyen eszközödre hogy hat. Tévéknél még mindenki egyértelműen pozitív hatásról számolt be, hangcuccoknál nem feltétlenül. Ott inkább az a tapasztalat, hogy a gyengébb-közepes rendszerek jellemző hibáit javítja, ugyanakkor ezeknél a negatívumok még nem jönnek elő. Ahogy fejleszt az ember, úgy ezeket a rendszerproblémákat minőségibb komponensekkel és megfelelő kábelezéssel megszünteti, és a rendszer elér egy olyan szintet, ahol már a zavarszűrés negatívumai is előjönnek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59775) Isual válasza Dorian (#59774) üzenetére


Isual
veterán

És ilyenkor a hármas osztónak is valami jobb minőségűnek kell lennie, vagy egy "mezei" darab is megteszi már, a lényeg, hogy az Alec-re van dugva? (Mivel nekem 6 eszközt kellene ellátni, s nyilván olcsóbb az egyes + mezei hatos hosszabbító, mint egy 3-4-es + 3-as elosztó kombináció.)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#59776) liszi70 válasza Dorian (#59774) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az erősítőt nem oda dugod?

[ Szerkesztve ]

(#59777) Dorian válasza liszi70 (#59776) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit kibővítettem az előző hsz-t.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59778) Isual válasza Dorian (#59777) üzenetére


Isual
veterán

Mi számít normális minőségű T elosztónak?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#59779) Dorian válasza Isual (#59778) üzenetére


Dorian
félisten

Hivox ezt szokta ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59780) Gicz válasza Dorian (#59768) üzenetére


Gicz
addikt

amikor bbéci elosztót meg tápkábelt ajánlott, nem az zavarszűrős dolog jutott eszembe(ami még ténylegesen számíthat is), hanem az 1000 dolláros audiquest tápkábel mindeféle szűrés nélküli sima madzag.

kábel témában olvasnivaló : [link]

jöhet a jackó kép. tápkábel és HDMI téma nagyon érdekes benne.

egy mondat előfordul mindegyik cikkben amit kiemelnék:

" The protocol for pinning something like this down is, of course, experimental double-blind testing, and for whatever reason, the audiophile community seems to dislike double-blind testing with a passion. "

a HDMI-s részben szó van az audiquest 1000 dolláros diamond kábelekről, a csoportos bemutató összehasonlítós tesztjeikről, és arról, hogy az van az audiquest előadóknak megadva, hogy ha egy mérnök kérdezősködik, ne mondjanak semmit, menjenek el.

szó van arról is hogy szebben szól e az 1000 dolláros iphone usb kábel mint a gyári.

az a rész is tetszett, hogy ahogy bemész egy ilyen audiophil bemutatóra, szinte látod a közönség hatalmas egóját, hogy itt aztán én vagyok a király, és olyat is hallok amit ti sosem! meg a dolog pszichológiájáról is van benne szó. hiszen hogy is mernéd bevallani az 1000 dolláros tápkábelre, hogy te aztán nem hallassz semmit, hogyha mindenki más állítja hogy hall! és lehet hogy hall is, vagy legalábbis azt hiszi hogy hall! (tömeg nyomása, az előadók súlykolása hogy ez ilyen olyan rézből meg ezüstből van, és persze placcebo)

hívőknek is ajánlom, hiszen nyitottan kell hozzáállni a kérdéshez :K

az egész audió-videó technikánk a mérnöki tudáson alapszik. amit méréssel nem tudsz igazolni (márpedig azt hogy "szellősebek a magashangok" nem tudta még gazolni senkisem, és avakteszten mindeki elbukik)

egy felhasználó írt az audioquestnek, és a választ egy mérnök vesézi ki, és elég jókat lehet nevetni a bejáratós hangfalkábeleken, meg hogy a dielektromos molekulák rendeződnek a kábelben! biony! DC-re még lehet is igaz, de random váltóra hogy rendeződne bármi is.... :W

az nem PH egy tech topikjába való, hanem a gyakorikérdések ezotéria rovatába.

bocsánat ha valakit megbántottam, de ez az emberek félvezetése magasfokon.

:R

[ Szerkesztve ]

(#59781) Gicz válasza Gicz (#59780) üzenetére


Gicz
addikt

mielőtt még valaki félreértene, analóg hangfalkábel az igenis számít! de a HDMI, vagy sima "tápkábel" az semmit, azoknak pusztán megbízható felépítésűnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#59782) dgyuri0123 válasza Gicz (#59781) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"de a HDMI, vagy sima "tápkábel" az semmit, azoknak pusztán megbízható felépítésűnek kell lennie."

Amit most írtál, elég nagy hülyeség már megbocsáss. Haverom szerint a régi WD tv -jének nagyon szar
a képe az új tv-jén.
Mondom, cserélj HDMI kábelt, mert hogy, csak egy 1000 FT-os kábeled van.
Erre jött az, hogy minek? Az is teljesen jó.
Mondom, akkor majd bedugjuk az én Supra kábelemet és akkor csodát fogsz látni.
Erre Ő megint csak röhögött, addig amíg valóban be nem dugtam a Supra HDMI kábelt a WD-be.
Utána szépen leesett az álla, hogy mit művel egy jó kábel egy rozzant régi WD TV-vel is.
Legeslegjobban a zajok csökkenése látszott, de minden téren rengeteget javult a kép.
Amíg ki nem poróbálsz valamit, addig légy szíves ne közöld megdönthetelen tényként az állításodat. :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59783) TCr válasza Gicz (#59781) üzenetére


TCr
veterán

Let the show begin!

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59784) Gicz válasza dgyuri0123 (#59782) üzenetére


Gicz
addikt

egy jól működő 10 dolláros 1 méteres és egy jól működő 10000 dolláros 1 méteres között nincs látható különbség. ha lenne azt méréssel igazolni lehetne. de milyen érdekes, szemábrák pl amikkel ezt szemléltetni lehet semelyik nagy gyártó oldalán nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#59785) Ispy válasza Gicz (#59780) üzenetére


Ispy
veterán

Tényleg nem értem, hogy téged ez a téma miért zavar :F

Oké, tudjuk, szerinted ez marhaság, meg placebo, meg ilyenek, de aki kipróbálta és jobbnak látja/hallja/érzi az miért fáj neked?

Akinek meg jó az olcsó 2$-os kábel, az meg örüljön, hogy mennyit spórolt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59786) Gicz válasza Ispy (#59785) üzenetére


Gicz
addikt

azért fáj, mert át vannak verve. átverve lenni nem jó, pláne ha a pénzed bánja.

legyetek szívesek negyed órát az életetekből rászánni erre 2db youtube videóra, amit az AVFORUMS csinált. köszönöm.

[első]

második

dgyuri: ez azt jelenti hogy az előző kábele hibás volt, nem pedig "jól működő"
de két jól működö 10 dolláros és 10000 dolláros között senki semmit nem láthat. pláne nem úgy hogy mélyebb az ég kékje pl. egyszerűen abból fakadóan ahogy a hdmi-n a kódolás történik. ti pedig ezt nem értitek.

[ Szerkesztve ]

(#59787) dgyuri0123 válasza Gicz (#59784) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem figyeltél: a haveromnak esett le az álla. Ami az én olvasatomban azt jelenti, hogy nem kellett mérés, mert egyértelműen és nagyon könnyen felismerhető volt a képbeli eltérés a Supra kábel javára. (a márka ebben az esetben nem számít ) :K

"csak a zene van"

(#59788) TCr


TCr
veterán

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59789) StLui válasza dgyuri0123 (#59782) üzenetére


StLui
veterán

Nem lehet, hogy csak rossz volt már a régi hdmi kábele?

Én vetítőhöz vettem most egy ilyen 10 méteres kábelt 3590Ft, kipróbáltam röviddel, ami drágább volt mint ez, és ezzel is, semmi különbséget nem tapasztaltam. De hozzáteszem, hogy én nem igazán látom a 270 átlójú képen 280 messziről a 720 és 1080p közötti különbséget sem. Tehát az biztos, hogy kell hozzá jó szem, tapasztalat hogy mit kell látni stb. Szóval én elvagyok a boldog tudatlanságban. Ja és csúcskészülékek is kellenek, mert amúgy nem a hdmi lesz a leggyengébb láncszem, meg a tápkábel, ha számítanak is ezek (azért feltételes mert én nem tudom, hogy számít-e nem láttam még, de nem is próbáltam drága kábeleket.

Botfülem ellenére viszont egyszer elmentem egy bemutatóterembe (audio) itt még a CD-t rátették egy márványszerű lapso négyzet alapú hasáb cuccra, amiben állítólag van valami elektronika, de nem is lehet a kőtől hozzáférni, elemet cserélni vagy ilyesmi. Na szóval itt volt egy 2 millás rendszer és egy 6 millás, mondtam előre, hogy nekem mutogathatja, én tuti nem fogok semmi különbséget hallani, de tévedtem. Pedig meg voltam győződve róla, hogy ha létezik is azt én nem hallom majd. Barátom brátja volt az illető, semmi nyomás nem volt, hogy "illene" hallanom valamit, a 6 milliós rendszerben kb 1,5 volt a kábelek, tápkábel valami több százezer ft volt ha jól emlékszem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#59790) Dorian


Dorian
félisten

Szerintem nyissatok egy szkeptikusok társasága c. topikot és ott beszéljétek meg az ilyesmit, mert ennek nem sok köze van a plazmatévéhez.
A boros topikban sem hiszem, hogy létjogosultsága lenne mérési eredményeket kérni két vörösbor ízéről.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59791) dedy70 válasza Isual (#59778) üzenetére


dedy70
tag

Én AVA-t használok, nagyon bevált

(#59792) Ispy válasza Gicz (#59786) üzenetére


Ispy
veterán

Szerinted vannak átverve. Itt nem az a kérdés, hogy igaz-e vagy hamis, hanem az, hogy kinek mi a jó.

Nem kéne mindig ezt a témát felhozni és megváltani a világot, aki látja a különbséget úgysem fog rád hallgatni, aki szerint meg marhaság, az meg úgysem fog drága kábelt venni. A lényeg, hogy egyszerűen túl kéne tenned magad ezen a dolgon, és nem mindig teleflemelni a topikot ugyanazzal a sz@rral, mert már 1000x lerágtuk, unalmas mindig ezt olvasni (biztos van valahol a PH mélyén egy kábel topik, ahol lehet ezeken a dolgokon vitázni).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59793) Gicz válasza StLui (#59789) üzenetére


Gicz
addikt

ott két rendszer hasonlítottál össze, persze h lesz különbség. nem ugyanazt a rendszert egy másik tápkábellel.

Ispy:

akkor amit ők "látnak" különbséget de bizonyítani nem lehet, az ezotéria kategória. lehet hogy a jupiter állásától is függ a képminőség. ennyi erővel az sem idetartozik.

egyébként ha visszaolvasol, a kábel témát csak akkor hoztam fel miután valaki valami olyasmit írt le, hogy neki neki attól hogy 1000 forintos helyett 5 ezer forintos sima kapcsolós elosztót használ, "szellősebbek lettek a magasngja". :))

[ Szerkesztve ]

(#59794) hatesz


hatesz
tag

Sziasztok!
Sokat olvasgattam az elmúlt pár napban teszteket az új Panasonic plazmákról, emellet ezt a fórumot is, nagyon jó hogy van egy ilyen hozzáértőkből/tapasztalt felhasználókból álló segítőkész közösség.
Korábban írtam már pár kérdést ide (is), mindig segítettetek is! Most még 1 dilemmám maradt.
Költözöm külföldre nem sokára, a 6 éves Pana 42" tv-met nem vinném magammal, inkább majd Németországban veszek (rendelek) majd újat.
Nagyon szeretek filmeket nézni és a PS3 majd a PS4 is sokat menne a tv-vel.
A kérdésem: megéri az árkülömbözetet az ST60 és a GT60 széria közötti különbség? Mennyire látható ez valóban?
Csak mert most ahogy az árakat nézem, 40e Ft különbség van most a P50GT60 és a P55ST60 között (nyilván az 55-ös a drágább).
Szerintetek melyiket vegyem? :)
Még valami: ti milyen hangcuccot raknátok hozzá? Valszleg társasházba költözöm, szóval nem kell/lehet túl nagy hangerő...
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#59795) Ispy válasza Gicz (#59793) üzenetére


Ispy
veterán

... a kábel témát csak akkor hoztam fel miután valaki valami olyasmit írt le, hogy...

Ilyenkor kéne erősnek lenned és simán csak átsiklani a dolog felett, hidd el mindenki jobban jár (még te is).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59796) dgyuri0123 válasza StLui (#59789) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem.

Amúgy meg nem hiszem el, hogy létezik olyan ember, aki egy 100e Ft-os lejátszót, 2000 ft-os kábellel akar összekötni a 350e FT os plazma tévéjével.
Akkor mi a francért nem vesz egy legolcsóbb kategóriájú szart és legalább tudni fogja, hogy miért szar, amit lát.
Pl. lcd 100e+ player 15e. Az egész kijön 115-ből.
Minek akkor a 450e FT-os kiadás, ha mindent elront egy ócska kábellel?
Nem fér bele még 20e FT. 2 méter HDMI kábelre? :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#59797) ricpet válasza dgyuri0123 (#59782) üzenetére


ricpet
tag

Ezt én is meg tudom erősíteni. Rengeteget számít egy kábel minősége mind audio, mind video fronton.
Pl. 2000ft-os HDMI kábelemmel meg voltam elégedve, egyik haverom áthozta a Furutech HDMI kábelét (20.000Ft) és hihetetlen különbség volt a kettő között. Azóta én is ilyet használok :)
Audió fronton is nagyon nagy különbségek vannak egy jó minőségű hangfal ill. összekötő kábel és sima kábelek között. Mintha egy más rendszered lenne.

(#59798) Gicz válasza Ispy (#59795) üzenetére


Gicz
addikt

igen, de most eszembejutott egy jó példa hogy miért zavar a dolog.

vagyok én, és előttem 5 méterre két darab teljsen egyforma vasrúd, úgy beállítva, hogy a perspekívatorzítás miatt (biztos láttatok már ilyen trükkös ábrát neten) miatt az egyik hosszabbnak látszik. és megmernék rá esküdni hogy hosszabb is.
de ha ezek után valaki odamegy, és mellérak egy mérőszalagot, amiből kiderül hogy mindegyik 100,00000cm hosszú, akkor elfogadom hogy egyformák. nem pedig szajkózom márpedig én hosszabbnak látom.

sorozatba linkelem a dolgokat hogy márpedig azok "100cm hosszúak", de homokba dugott fejjel meg sem kattintjátok, az ellenkezőjére meg soha senki nem linkelt még semmit. pedig nagyon szeretném ha meggyőznétek róla.

[ Szerkesztve ]

(#59799) Iceman83 válasza hatesz (#59794) üzenetére


Iceman83
tag

Szerintem 50GT60 legjobb árba és képminőség meg ha játékhoz is kell inputlagja is jobb ST-nél.

(#59800) dedy70 válasza Gicz (#59793) üzenetére


dedy70
tag

Én a saját rendszeremben, a saját fülemmel hallottam a különbséget tápkábel csere után.

Az a baj veled, hogy magas lóról osztod az észt nulla valós tapasztalattal a hátad mögött. Ajánlom, hogy látogass el a Kácsa bemutatótermébe, onnan letét lerakása után hazavihető több tápkábel is. Teszteld le a rendszeredet legalább egyszer és utána nyilatkozzál.

Hozzáállásod tipikus mindenkinél mindent jobban tudó egyetemistáé, zárójelbe megjegyzem 20 évvel ezelőtt én is ilyen voltam. Majd idővel rájössz, hogy a tudomány (a jelenlegi állása szerint) rengeteg a világunkban előforduló dologra nem tud magyarázatot adni. Egy villamosmérnök barátomnak hasonló volt a hozzáállása s témához, majd leesett az álla az összehasonlító teszt után.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.