Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59051) Ispy válasza salapp (#59050) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt értem, de én erre reagáltam :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59052) salapp válasza Ispy (#59051) üzenetére


salapp
addikt

Oks.
Az, hogy művi környezetben és beállításokkal, marketingesekkel közösen választott anyagokkal egymás mellé állítanak megjelenítőket, valóban nem sokat mond.
Azt hiszem, vannak az lcd-technológiának (is) olyan korlátai, amit nem lehet átlépni, csak igyekezni trükkökkel becsapni a szemet, hogy kevésbé legyenek zavaróak.
Ha elég jók a trükkök, akkor már csak elegendő hit kell hozzá, hogy pl. egy lcd képét "közel plazma szintűnek" lássuk.
De már annyira régóta jelen van az lcd technológia is, nem gondolom, hogy most hipp-hopp olyan hatalmasat tudnának lépni, csak muszáj valamivel - legalább látszólag - pótolni a plazmák megszűnésével keletkezett űrt.
Persze ettől még érdeklődve nézem majd meg saját szememmel a jövőben esetleg megjelenő reinkarnálódott lcd-ket.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59053) tisn válasza Shadowbull (#59049) üzenetére


tisn
addikt

ez mar a VT ? :P

(#59054) Shadowbull válasza tisn (#59053) üzenetére


Shadowbull
addikt

nem, meg az ST. A VT-vel varok meg egy honapot legalabb, amilyen utemben esnek az arak, erdemes.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#59055) hunspikey válasza Shadowbull (#59049) üzenetére


hunspikey
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59056) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Többen írtatok róla (tapasztalatok alapján is), h a 60-as szériánál idővel emelkedik a feketeszint. Ez minden modellnél előfordulhat (ST, GT, VT)? Ha igen van valami infó róla, h pontosan mennyivel emelkedik a gyári értékhez képest?

(#59057) hunspikey válasza Gabesz26 (#59056) üzenetére


hunspikey
őstag

Én nem tudom erről ki írt neked, semmilyen külföldi fórumon erre vonatkozólag nincs adat - még csak nem is beszélnek róla - pedig ott már vannak több mint ezer órás készülékek. Szerintem ez hoax.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59058) dedy70 válasza Gabesz26 (#59056) üzenetére


dedy70
tag

Én nem vettem észre a saját 50GT60 készülékemen fekete szint emelkedést.
Aki írta sem tudta mérésekkel alátámasztani, csak a szemére és az emlékeire hagyatkozott. Szerintem a kezdeti állejtős fekete megtapasztalása után idővel hozzászokott és most már úgy emlékszik, hogy kezdetekben mélyebb volt. Teljes képernyős fekete esetén én is csak sötétszürkének látom, de amint megjelenik más világos tartalom is a kijelzőn szinte beleolvad a keretbe. Széles vásznú film esetén nehéz megkülönböztetni az alsó-felső fekete sávokat a kerettől besötétített szobában.

(#59059) Dorian válasza dedy70 (#59058) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem is pusztán megszokás.
Egyébként én ha magát a filmet nézem, akkor nem látom az alsó-felső sáv és káva közt az átmenetet, ha a sávra fókuszálok, akkor igen. Mivel az előbbi a lényeg, így gyakorlatban tökéletesen elegendő a fekete.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59060) dgyuri0123 válasza Dorian (#59059) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

"csak a zene van"

(#59061) nuke7 válasza Isual (#59042) üzenetére


nuke7
veterán

lipsync funkció a tv-ben van..? :F
(konzolon nem fps-ezek, és ha nem annyira zavaró mint pc-n akkor az a kisebbik gond… )

https://youtube.com/user/nuke7

(#59062) Gicz válasza Gabesz26 (#59056) üzenetére


Gicz
addikt

szerintem is hoax. az enyémnél nem vettem észre emelkedést, pedig hasonlítgattam újkorában meg mostis, de semmi. de világosabnak látom! (megszoktam)

(#59063) MasterMark válasza nuke7 (#59061) üzenetére


MasterMark
titán

TV alapból késlelteti magához a kimeneteit.

Amúgy a lejátszón, vagy HM erősítőn tudod korrigálni.

Switch Tax

(#59064) Gabesz26


Gabesz26
senior tag

Köszi mindenkinek a választ. A GT50-nél én sem tapasztaltam ilyet, sőt a mai napig olyan a fekete, mint mikor megvettem.

No mindegy azt a kis bizonytalanságot is eloszlattátok, ami felmerült bennem, így már valószínűleg a héten meglesz a VT60 :DDD

Remélem jut még az ajándék lcd-ből is, ha igen, akkor már csak azért is lehet összehasonlítom, és a család kétkedő tagjainak is megmutatom a kettő képvilága közti "apró" különbséget :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59065) nuke7 válasza MasterMark (#59063) üzenetére


nuke7
veterán

erősítőmön nincs ilyen. Lejátszón olyan firmware van, amin szintén nincs ilyen…
ez az ST60 nekem eléggé veszett fejsze nyele egyre inkább :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#59066) Gicz válasza nuke7 (#59065) üzenetére


Gicz
addikt

és honnan fog jönni a hang a filmhez?

(#59067) tamáspapa válasza BBéci (#59031) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

A merevlemezről való filmlejátszást miért kell elfelejteni?

(#59068) hunspikey


hunspikey
őstag

Történelmi érdekességképp itt egy cikk ahol van pár dokumentált eset a régi TV-el kapcsolatosan.

Viszont a G20/VT25 generáció óta egy szó se esik sehol sem az MLL emelkedésről. Lehet a pana már végre összhangban van ez ügyben.

régi pana TV-k fekete emelkedése

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59069) TCr válasza tamáspapa (#59067) üzenetére


TCr
veterán

Mert a tévék belső lejátszója nem képes 24p kadenciahelyes megjelenítésre.
Külső médialejátszó / HTPC / BD lejátszó ajánlott mozizáshoz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59070) Dorian válasza tamáspapa (#59067) üzenetére


Dorian
félisten

Mert ahogy itt is leírtuk már ezerszer, a tévék lejátszója 60Hz-re force-ol minden bejövő jelet, így az eredendően 60Hz-es forráson kívül a 24p és 50Hz is helytelen kadenciával jelenik meg, tehát aprókat ugrál a kép, főleg svenkeknél idegesítő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59071) nuke7 válasza Gicz (#59066) üzenetére


nuke7
veterán

pio bdp-150 vagy a média player… :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#59072) MasterMark válasza nuke7 (#59071) üzenetére


MasterMark
titán

A Pio-n eredeti szoftver van? Azon sincs hang késleltetés?

Switch Tax

(#59073) Gicz válasza nuke7 (#59071) üzenetére


Gicz
addikt

Az ok, de min fog szólni?? Erősítőn? Vagy tv-n? Fizikálisan minek a hangszórójából?

[ Szerkesztve ]

(#59074) BBéci válasza tamáspapa (#59067) üzenetére


BBéci
titán

A tévékbe épített, médialejátszónak nevezett valamit kell elfelejteni. Ahhoz, amit a többiek leírtak, hozzáteszem, hogy kép- és hangminőségben sem méltóak egy jó plazmatévéhez. Éppen egy órával ezelőtt vizsgálgattam ezt GT60-on.

(#59073) Gicz
Házimozi rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59075) adodaniel válasza tamáspapa (#59067) üzenetére


adodaniel
őstag

Mert a TV minőségéhez méltatlan képességű belső lejátszót építenek be, csak azért, hogy legyen valami.

(#59076) tamáspapa válasza TCr (#59069) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Tcr, Dorian, BBéci : némileg félreértésben vagyok/voltam, mert hirtelen azt hittem, hogy alapból nem jó a hdd, az eszembe sem jutott, hogy itt arról a felállásról van szó, amikor a hdd közvetlenül a tv-hez csatlakozik. Azt már tudom, hogy ilyenkor mi van. Ahhoz már elég rég óta olvasom a topicot. Bocsesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#59077) nuke7 válasza Gicz (#59073) üzenetére


nuke7
veterán

lehet, h új vagy :B

pio-bdp 150 - furutech koax - yamaha rx-v1600 - cables (power-r) kábel front, a többi sinus live - focal chorus 7-es rendszer (715,705 meg 7es center és sub)

ha a média player van (3d iso mondjuk) akkor az eleje az egreat r6s-re és optikai kábelre módosulna, a többi ugyanaz…

(#59072) MasterMark : nem találtam még rajta ilyet :N

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#59078) Gicz válasza nuke7 (#59077) üzenetére


Gicz
addikt

És ezek közül egyik sem tud hangot csúsztatni?

És akkor mondjátok h a media player mennyivel jobb mint a htpc. Ahol pl hangot csúsztatni 2 kattintás akármennyivel

(#59079) nuke7 válasza Gicz (#59078) üzenetére


nuke7
veterán

én nem mondok semmit, a sztereó a gépről megy - tény, hogy macerás lenne bluray lejátszásra belőni.
a media player valsz. tud is hangot csusztatni, de az enyém ilyen androidos szemét, szóval sokat nem várok tőle :DDD
(viszont az árából még egy vga se jönne ki htpc-hez - vagy a htpc ház se jönne ki :P )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#59080) M_AND_Ms válasza nuke7 (#59077) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A yamaha rx-v1600 erősítő tudja az auto lipsync-et, de lehet manuálisan tologatni.

Amúgy nekem is külön megy a hang (erősítőbe -yamaha rx-v1600- 7 méteres optikai kábelen) és a kép (tévébe -G60- 10 méteres hdmi-n) pc-ről. Nem tapasztaltam zavaró csúszást. Pedig nálam még van a pc-n egy röptébe dts kódolás.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59081) Lehiñito válasza nuke7 (#59079) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Azért én a helyedben kipróbálnám az R6S lip sync. funkcióját ha van rá lehetőséged. Veszteni nem vesztesz vele semmit ha kipróbálod.

[ Szerkesztve ]

(#59082) BBéci válasza Gicz (#59078) üzenetére


BBéci
titán

Médialejátszókon is egyszerű a csúszást korrigálni, nem értem, miről beszélsz. Valamint a házimozi erősítők is képesek rá egy bizonyos szint felett és kor alatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59083) mp54 válasza tamáspapa (#59076) üzenetére


mp54
senior tag

Rossz volt a megfogalmazás, én is úgy értettem, ahogy te....
Én egy külső HDD-t dugok dedikált MP-re, ez is HDD-ről játszás...

(#59084) Gicz válasza BBéci (#59082) üzenetére


Gicz
addikt

Akkor nuke7 nak miért probléma az input lag? :F

(#59085) BBéci válasza Gicz (#59084) üzenetére


BBéci
titán

Mert nincs tisztában az erősítője képességeivel és a "médialejátszója" valami Androidos bigyó.
Még nem próbálta az ST60-at, csak elmélkedik, játszik a gondolattal. Ha elolvastad az összes hozzászólását, azokból mindez kiderül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59086) MasterMark válasza Gicz (#59084) üzenetére


MasterMark
titán

Igazából nem probléma, de azon mindenki átesik, hogy rágörcsöl az input lag-ra. :DDD

Most nézem azon az erősítőn 0-240 ms skálán lehet állítani az audio késleltetést. :))

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59087) Gicz válasza BBéci (#59085) üzenetére


Gicz
addikt

ez OK, de ha ő is visszaolvasott, akkor láthatja hogy az input lag nem probléma ilyen felhasználásnál :K

[ Szerkesztve ]

(#59088) Neszójábe válasza Gicz (#59087) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Azért itt előjött az, hogy a média lejátszóhoz is utána kell olvasni, akár a pc-hez (ehhez valószínűleg kicsit többet, felhasználó tudásának függvényében).

Peace

(#59089) psg5 válasza Gicz (#59005) üzenetére


psg5
veterán

Nálam (ST60) ghost minden kontrasztos akármi után van, mindegy hogy logo vagy oldalt v. felül fekete sáv. Ha ezek megjelenítése után nézek teszképet vagy fehérmosásba belenézek a ghost látszik, kb 1-2 óra után már nem.
Egyébként pl a fehérmosás ha indul a fekete sáv ha elvonul, akkor azonnal erősebb a ghost a fekete sáv mellett, de amikor távolabb van akkor enyhébben látszik. (na ez nem tudom érthető-e)

F.K.T.

(#59090) Ispy


Ispy
veterán

Az első panasonic fecske.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59091) MasterMark válasza psg5 (#59089) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam is ilyen fehérmosásnál, de csak a nagyon friss ghost. Nekem általában fehéren, vagy fehérmosásnál látszik ha van ghost.

Switch Tax

(#59092) dgyuri0123 válasza psg5 (#59089) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ne rémítsd halálra azt a néhány megmaradt jövőbeli plazma vásárlót kérlek. :D

"csak a zene van"

(#59093) hunspikey


hunspikey
őstag

Rossz hír az 50-es széria tulajdonosainak: :O

1000 órás használat után egyre több felhasználó jelent két foltot a képernyőjén. Az egyik bal oldalt van kicsit a horizontális középvonaltól feljebb és majdnem kör alakú, a másik meg jobb oldalt van, majdnem teljesen a kép szélénél, ez utóbbi jóval inkább ellipszisre hasonlít, mely függőleges irányba hosszabb. A jelenség fehér képen figyelhető meg, ugyanis ezek a foltok enyhén sárgásak. Teljesen fekete képen viszont ott enyhén világosabb a fekete. Így utólag azt kell mondjam, lehet nekem is volt ilyenem - Jánossal kalibrláskor néztük is hogy mi lehet, de olyan halvány volt, hogy nem foglalkoztunk vele - azt hittük enyhe IR, vagy foszfor glow...

A külföldi TV tulajok egyöntetű panaszai alapján viszont sokkal inkább úgy néz ki, hogy a panasonic rosszul llítja be (vagy kalibrálta) a VSUS értéket - ez a panel hajtó feszültség. Ha ez túl alacsony, akkor nem tud a gázvisszaáramlás megtörténni, illetve egész pontosan ott ahol a panel melegebb már nem jó a gázáramlás. Ettől lesznek a sárgás foltok fehér képen. Ezt én is láttam az enyémen.

Ezek az amcsi gyerekek nem szarral gurigáznak, egyből szétkapták a TV-t, mint foxi a lábtörlőt és meg is találták azokat a potmétereket, melyek a VSUS értéket állítják.

Bátrak itt találnak infót, illetve itt lehet megnézni, mi is ez a probléma.

Sajnos elmondásuk alapján érinti a probléma az ST, GT, VT szériát!

LINK

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59094) nuke7 válasza BBéci (#59085) üzenetére


nuke7
veterán

hát igen. az egreat pont annyit tud és úgy, hogy még megérje nekem :DDD
viszont akkor ha az erősítőm tud ilyet, akkor azt nem kell mindig forráshoz állítani..?
(teszem azt pio bluray, mediaplayer, pc ? mindig fix ugyanannyi lesz a lag..? )

https://youtube.com/user/nuke7

(#59095) MasterMark válasza nuke7 (#59094) üzenetére


MasterMark
titán

A lag a TV-ben van. :D Ha azonos beállításokkal használod akkor nem kell.

Switch Tax

(#59096) psg5 válasza MasterMark (#59091) üzenetére


psg5
veterán

Igen.
Nagyon hamar lesz ghost, tulajdonképpen fél óra kontrasztos logo is meglátszik, de hamar el is múlik.
Azt sosem értem amikor írják, hogy egyáltalán nincs ghost, szerintem vagy olyan messziről nézik, hogy nem releváns.
Plazma sajátossága a ghost, az hogy kevésbé hajlamos valamelyik attól még van.

(#59092) dgyuri0123. aki ettől elijed az amúgy sem akart plazmát...:)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#59097) MasterMark válasza psg5 (#59096) üzenetére


MasterMark
titán

Senki nem mondta, hogy nincs. De az ilyen ghost amiről beszélünk, nálam kb. 3 perc fehérmosásra, kijön. Gyakorlatilag említésre sem méltó.

Switch Tax

(#59098) sinick válasza psg5 (#59096) üzenetére


sinick
senior tag

Azt sosem értem amikor írják, hogy egyáltalán nincs ghost, szerintem vagy olyan messziről nézik, hogy nem releváns.

Én pl. írtam, hogy sosem láttam. Na azóta egyszer láttam egy jó kis esti retekklubbozás (sic!) után. Másnap este megnéztem és már nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#59099) psg5 válasza MasterMark (#59097) üzenetére


psg5
veterán

Csak az utóbbi időben írták többen, régebben meg +
pl:
itt vagy itt

De szerintem is emlitésre sem méltó.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#59100) dedy70 válasza psg5 (#59099) üzenetére


dedy70
tag

Ghost-on a legtöbben a tartós ghost-ot értjük. Az ami pár perc alatt eltűnik említésre sem méltó. A régi tv-men megnéztem egy 1,5 órás meccset a sporttévén és legalább ugyanennyi idejű más tartalom kellett az eltüntetéséhez, a 60-as szériánál elég pár perc.

Én a History HD / Animal Planet HD / Travel Channel HD közül valamelyiket szoktam alkalmazni "homogenizáló" adóként a plazmabarát logóik miatt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.