Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Panashop hírlevélből:
TX-P50VT60: 459 800 Ft 569 990 Ft helyett.
TX-P55VT60: 609 800 Ft 739 990 Ft helyett.
TX-P65VT60: 859 800 Ft 1 049 990 Ft helyett.
(vagy ajándék lettévé. Brrr....)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59552) kleinguru válasza lovi8 (#59538) üzenetére


kleinguru
addikt

Az 50GT60 ára is mehetett volna egy 40-et lefele, holnap szaladtam is volna érte:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#59553) kolosszus87 válasza kleinguru (#59552) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Az szerintem nem lesz olcsóbb, viszik mint a cukrot, most is már csak 1 üzletükben van raktáron. Érthető is a VT60 árcsökkentése, 50-es méretben nem érte meg a jelentős többlet pénzt a GT60al szemben, így már picit elgondolkodtatóbb, bár még így is soknak tartom a difit, mert annyival nem jobb a VT, szvsz kicsit fölösnek érzem a VT-t 50"-ban, akárcsak a GT-t 42"-ban, nem jó az ár-érték arányuk, ez a 2 típus fog legtovább benn ragadni.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#59554) hunspikey válasza kolosszus87 (#59553) üzenetére


hunspikey
őstag

Én már azt sem bírtam felfogni, hogy minek VT széria. Miért nem lehetett GT-nek hívni egészen fel 65 colig és kész. E felett meg kihozni Európában a 65-ös ZT-t, aki annyira maxolni akar. Azt tudjuk, hogy gyakorlatilag a GT és a VT 50 colban ugyan azt hozza - jó hangban meg egy-két egyéb kis dologban többet ad a VT- de lényegi különbség nincs. A hangfalat simán lehetett volna ugyan így VT módra 55 coltol a szélére kihelyezni, ezalatt a méret alatt úgy sincs olyan messze egymástól, hogy megérje. A másik VT feature- a beépített kamera... most komolyan ezt a földön valaki kipróbálta? Én nem... és akkor már a ceruzára ne is fecséreljek leütést...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59555) kleinguru válasza kolosszus87 (#59553) üzenetére


kleinguru
addikt

Szomorú is vagyok, de a remény hal meg utoljára:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#59556) Hegez1 válasza kleinguru (#59533) üzenetére


Hegez1
csendes tag

Lehet én vettem meg akkor az utolsót darabot ED-ba ma délelőtt 10% kedvezménnyel 179e Ft-ért. :))
Megváltás egy led lcd Samsung 40-es es6570-es után.

(#59557) sapex


sapex
tag

1 és fél éves 50GT30-ast mennyiért lehetne áruba bocsájtani?

(#59558) Gicz válasza Hegez1 (#59556) üzenetére


Gicz
addikt

ezeket a hsz-eket össze kéne szedni, és belinkelni egyben az lcd topikba ;]

(#59559) DM-Fan válasza sapex (#59557) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem 180 eFt-ot még talán megérhet, ha abszolút hibamentes. De tudod: mindent annyiért lehet eladni, amennyiért elviszik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#59560) hunspikey


hunspikey
őstag

Nézze meg nekem legyen kedves egy GT60 tulajdonos, hogy a GT-n a panel fényesség érték sötétről közepesre váltása szintén mélyebb feketét eredményez? (amellett, hogy dither zajt hoz és árnyalatot veszít)

VT60-on erre ma jöttem rá :C

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59561) Heffi válasza hunspikey (#59560) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem csak becsapod a szemed, nem a fekete lesz mélyebb, hanem körülötte lesz világosabb minden. Én egy darabíg használtam "fehér"-en, akkor jött össze egy nagyon makacs ghost, aminek kellett 3-400 óra változó tartalom, hogy eltűnjön.

Nekem úgy rémlik, hogy ezt a beálítást javasolt "sötét"-en hagyni.

(#59562) M_AND_Ms válasza Heffi (#59561) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ő nem a 4:3-as kép mellett megjelenő oldalsávról beszélt.
Amúgy azt világosszürkére ajánlott állítani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59563) hunspikey válasza Heffi (#59561) üzenetére


hunspikey
őstag

Nem csapott be a szemem. A drive sorok közt egyértelműen megemelkedik a panel derengése a drive sorok nem duplázódnak viszont.

Teljes fekete képernyős tartalomnál néztem. Bizony, közepes állásban sötétebb a fekete.

GT60 tulajok? BBéci?? :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59564) mamago1972 válasza gorbep (#59540) üzenetére


mamago1972
tag

Nekem is ez van jelenleg (TH-42PV70E). GT60 megrendelve, sajnos egy hetet várni kell rá. Már tűkön ülök. :)

[ Szerkesztve ]

Do I make myself clear?

(#59565) Gabor970 válasza hunspikey (#59554) üzenetére


Gabor970
addikt

vannak speciális igények. Pl nálunk a családban ami kell 65"-es, az részben azért VT, mert szükség van a tunerekre és a rögzitési lehetőségre. Ausztriában kellene a UPC direct műholdas vétel, és kellene a DVB-T osztrák adás vételi lehetőség szintén. Ha mindezt rögziteni is akarja az ember, akkor a VT kell. Nem néztem, esetleg tudja valaki kapásból, hogy a VT-be hány előfizetői kártya mehet egyidejűleg?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#59566) Heffi válasza Gabor970 (#59565) üzenetére


Heffi
őstag

2 ci foglalat van rajta

(#59567) balisz válasza hl225 (#59547) üzenetére


balisz
senior tag

Megérdeklődtem a DIGI-től, tényleg nem fog menni. :(

(#59568) Heffi válasza hunspikey (#59563) üzenetére


Heffi
őstag

Éjszaka tudok csak teljes sötétet csinálni, de meg fogom nézni, hogy mi változik a teljesen fekete kép megjelenítésekor.

(#59569) hunspikey válasza Heffi (#59568) üzenetére


hunspikey
őstag

Oké, nagyon köszönöm!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59570) sapex


sapex
tag

Melyik topicban tudnám meghirdetni a tv-met?

(#59571) adodaniel


adodaniel
őstag

Kiterjesztett panashop garanciáról kapott már valaki valamit? Kezdek aggódni. :F

(#59572) TCr válasza sapex (#59570) üzenetére


TCr
veterán

Topikban nem, a fórum nem arra való.

Apróhirdetések.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59573) Hsanyika1 válasza adodaniel (#59571) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nem!dec.18 vásárlás.

(#59574) sapex válasza TCr (#59572) üzenetére


sapex
tag

Köszönöm

(#59575) tamáspapa válasza efi99 (#59549) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

ha a DIGITV-ről van szó, van nekik beltérijük:

http://digi.hu/lakossagi/tv/muholdastv/belteri-egysegek-reszletek/12

http://digi.hu/konstrukciok_muhold/meglevo_elofizeto/HD_csere

A DIGI+ csomagban összesen 5 HD adás van:

http://digi.hu/lakossagi/tv/muholdastv#muholdastv-csatornakinalat

[ Szerkesztve ]

(#59576) mayday00 válasza adodaniel (#59571) üzenetére


mayday00
őstag

Nem :(( November 24.vásároltam másnap regisztráltam is. Elvileg a 60nap még nem járt le. Remélem küldik :((

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59577) Hsanyika1 válasza mayday00 (#59576) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Szerintem megvárják jan.15-ét majd utána dolgozzák fel adatokat.Ha nem akkor asztalra csapunk :C

(#59578) mayday00 válasza Hsanyika1 (#59577) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem is megvárják a összes beérkezett regisztrációt, és utána dolgozzák fel :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59579) dgyuri0123 válasza mayday00 (#59578) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vagy bezár a Panashop. ;]

"csak a zene van"

(#59580) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Erdekes hogy a Samsung P5000 a webboltokban 180 korul mozog, a MM online-ban pedig 240(!), meg a sajat P5500-uknal is dragabb (az 230) :F
Ez most vagy eliras, vagy vm nagyon balek arazta be a dolgokat.
Panat mar sajnos nem is nezek, mert ST nincs, es en valahol 250 korul huztam meg a hatart...bar lehet kivarom amig a GT/VT-k leesnek 250-re vegkiarusitasban (csakis 50+ meret), es akkor lecsapok. :D

OK

(#59581) BBéci válasza hunspikey (#59563) üzenetére


BBéci
titán

János 20-30 centiről vizsgálgatta a különbséget, amikor kalibrált, szerintem érdemes Őt megkérdezni, mert én a kanapén hevertem. De valamikor még ma kipróbálom, úgyis szubládát kell tesztelnem, ahhoz bekapcsolom a tévét is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59582) nuke7 válasza BBéci (#59581) üzenetére


nuke7
veterán

nem vesztek fel gyakornokot..? :DDD :U :O

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#59583) M_AND_Ms válasza tamáspapa (#59575) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Papíron van nekik HD boxuk, de valóságban nincs. Digis fórumlakók elmondása szerint több hónap a várakozás

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59584) Mik_i válasza M_AND_Ms (#59562) üzenetére


Mik_i
tag

"Amúgy azt világosszürkére ajánlott állítani."

Miért világosszürkére? Én feketén használom, van valami jelentősége?

(#59585) balisz válasza Mik_i (#59584) üzenetére


balisz
senior tag

Inhomogenitást okozhat a, a fekete részen nem "öregszik" olyan gyorsan a panel, mint a többi részen. Egyébként szerintem ennyi erővel szélesvásznú filmeket sem szabadna nézni. Lehet használni nyugodtan fekete oldalsávokkal is, csak ne nézz állandóan 4:3-as tartalmat, de azt hiszem ezt már nem olyan nehéz betartani :)

(#59586) efi99 válasza tamáspapa (#59575) üzenetére


efi99
senior tag

Hát ez leginkább papíron van, nem hozzáférhető.
A "méretek: hamarosan"- ból meg arra következtetik, hogy ezelőtt még papíron sem volt.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59587) Mik_i válasza balisz (#59585) üzenetére


Mik_i
tag

Köszi! Ilyesmi jellegű válaszra tippeltem volna én is, de pont a 16:9 miatt, a kevés nézett 4:3 as tartalom miatt és az eddigi használat alapján levont tapasztalataim miatt használom egyébként feketén, mert nem látok semmilyen változást keresve sem. Viszont cserébe sokkal kellemesebb számomra így fekete oldalsávval nézni mint ha szürkén világítana.
Emlékszem olyan régebbi plazmára ahol egyébként nem is lehetett állítani a színét és fixen szürke volt az oldalsáv.

(#59588) M_AND_Ms válasza balisz (#59585) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mint, írtam (a felhasználói utasítás által) ajánlott

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59589) balisz válasza M_AND_Ms (#59588) üzenetére


balisz
senior tag

Tudom, én is birtokában vagyok használati utasításnak (egyébként a 2.39:1-hez vagy hasonló szélesvásznú képarányról szót sem tesz, ki tudja miért :F ), csak a gyakorlati használatról szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#59590) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

65VT60-nak tudjátok a felfogatási méretét? Letöltöttem a leirást, de csak az van benne, hogy mi a gyári panasonic tipus ami kell hozzá.

Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#59591) balisz válasza efi99 (#59586) üzenetére


balisz
senior tag

Jelenthetem mint gyakorlati felhasználó, hogy van nekik, csak lassú mint a tetű és borzasztó a távirányítója :D

(#59592) BBéci válasza balisz (#59585) üzenetére


BBéci
titán

Tesztkészülékeken általában fekete oldalsávval néztem a 4:3 arányú filmeket, tévéadásokat, de a sajátommal semmi szín alatt nem tenném ezt. legalább a sötét bekapcsolása ajánlott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59593) Gicz válasza BBéci (#59592) üzenetére


Gicz
addikt

tudod hogy mit szenvedek a csak piroson csak halványan látható natgeó ghostommal (erre egyébként remek a közép és fehér panelfényerő magas kontraszton mosni a logót)

sok filmet néztem ami szélesvásznú, de semmilyen színnel vagy tartalmon nem látom hogy a két általában fekete sáv más lenne. most tartok 340 óránál, és szerencsére a ghostom is halványodik már.

mondjuk az igaz, h 4:3 kép ebből a 340-ből kb 4-5 óra lehetett, tehát azokkal nincs tapasztalat. de a felső alsó sáv sosem látszódott meg.

[ Szerkesztve ]

(#59594) rgeorge válasza balisz (#59585) üzenetére


rgeorge
addikt

Így van, nem csak okozhat, de okoz is. Nálunk a 42ST50-en sokszor nézünk DVD-ről mesét Dune médialejátszóról, ahol az oldalsáv csak fekete lehet, és látszik fehér háttér (pl. jégkorong) esetén a kicsit sötétebb oldalsáv. Ezért ahol lehet, világos oldalsávot használunk, bár elég zavaró, szokatlan.
Az alsó-felső sávok valamiért sosem okoztak ilyen inhomogenitást, lehet hogy a kijelző működése (sorok?) miatt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#59595) M_AND_Ms válasza Gabor970 (#59590) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Úgy látom, hogy a 65-ös pana plazmák nem VESA szabványosak: [link]

Rögtön az első rajzon látszik, hogy a gyári konzolon 684 mm a vízszintes lyuktávolság. A kisebb tv-knél már látszik, hogy a VESA osztást követik (500, 400, stb).
A függőlegesről nincs szó sehol

A függ lyuktávolságot itt is titkolják: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59596) Gabor970 válasza M_AND_Ms (#59595) üzenetére


Gabor970
addikt

nagyon köszönöm a segítséget!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#59597) hunspikey válasza Gabor970 (#59590) üzenetére


hunspikey
őstag

Benne van a kézikönyvben. Hétszáz valamennyi x 300-as, de csak egyszer láttam ezért nem emlékszem.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59598) Gabor970 válasza hunspikey (#59597) üzenetére


Gabor970
addikt

hát végigszaladtam a kézikönyvet, lehet valahol felületes voltam, de én csak azt láttam, hogy mi a gyári tipusa. A 300-at furcsállnám, még az 50"-nél is 400X400. Persze ettől még nem lehetetlen. A fontos az volt, hogy nem kell a 800-nak meglenni, mert valami 35EUR körüli conrados konzolt találtunk, az ára jó, de csak a hétszázvalamennyit tudja az is.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#59599) Ispy


Ispy
veterán

Na, megnéztem ezt a foltosodás dolgot az ST50-en, de 1350 óra után sem találtam semmi inhomogenitásra utaló jelet a panelon (leszámítva valami ghostot, ami nem tudom mi, eddig nem is tudtam róla, meg persze a sávjaimat, amik azóta sem tűntek el).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59600) M_AND_Ms válasza Gabor970 (#59598) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"A fontos az volt, hogy nem kell a 800-nak"

Nem bizony, én is úgy látom.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.