Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59501) Hsanyika1 válasza TCr (#59500) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

:F További szép napot.

(#59502) nuke7 válasza Gicz (#59498) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#59503) mamago1972


mamago1972
tag

Sziasztok,

beszerzés alatt van egy GT60-as modell. Van valakinek ilyen, vagy olyan készüléke, amelyben van DVB-S tuner? Az érdekel, hogy forgatómotort kezeli-e a szoftver. Kezelési útmutatójában nem találtam semmit erről.
Előre is köszönöm.

Do I make myself clear?

(#59504) Heffi válasza mamago1972 (#59503) üzenetére


Heffi
őstag

A forgatómotorhoz csatlakozási pontok is kellenének, nem? Azok meg nincsenek a tévén, szóval ne ringasd bele magad nagyon, hogy kezelni fogja.

(#59505) mamago1972 válasza Heffi (#59504) üzenetére


mamago1972
tag

Mire gondoltál csatlakozási pont alatt? Ha adott készülék kezeli, akkor egy koax elég neki. Akkor úgy látszik zsákbamacska lesz.

Do I make myself clear?

(#59506) Heffi válasza mamago1972 (#59505) üzenetére


Heffi
őstag

Biztos le vagyok maradva a forgatással kapcsolatban, nekem anno volt egy ilyen beltéris készletem, a motprnak adta a működtető áramot, illetve fogatta az impulzusjeleket a forhgatótol. Erre volt vagy 2 csatlakozási pont a beltérin. A tévén nincs ilyen csak az F csatlakozó a sat vevőfej részére.

Vant fent egy maradék fix tányérom, a kíváncsiság kedvéért rákötöttem a tévére, de a UPC direkt műholdjáról sugárzott ingyenes csatornák nem érték meg nekem, hogy foglalkozzak ezzel a tunerrel. De rövid próbálkozásom alatt semmi jelét nem láttam a beállításokban, hogy tudna pozicionálni mozgató rendszert.

(#59507) mamago1972 válasza Heffi (#59506) üzenetére


mamago1972
tag

Köszi a választ. F-csatin minden átmegy. Már várom a készüléket... :)

Do I make myself clear?

(#59508) bogabi válasza Heffi (#59506) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha megnézel egy SAT beltéri hátát, milyen csatlakozók vannak rajta, akkor azokon is csak HDMI, esetleg SCART, optikai/koax digit audio és esetleg RCA analóg audio van rajta, semmi dedikált csati a forgató motornak. Na jó, van még rajta RJ45 is.

Ezen mondjuk van RS232 is, de az tuti nem a motorhoz van.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#59509) mamago1972 válasza bogabi (#59508) üzenetére


mamago1972
tag

Ez pontosan így van. Egyébként hasonló készülékem van. Csak f-csati kell, koaxon kiadja a vezérlőjelet is a motornak. Ezért volt részemről ez a felvetés.

Do I make myself clear?

(#59510) Heffi válasza bogabi (#59508) üzenetére


Heffi
őstag

Én még az analóg korban műholdaztam. Egy pace 1000 típusú eszközöm volt. Épp most tervezgetem, hogy napkollektor forgatót csinálok belőle.

(#59511) bogabi válasza mamago1972 (#59509) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem most UPC-s beltéri van, a Humax DVR, de gondolkodom, hogy átmegyek Direct+ kártyára, és veszek saját beltérit. Az a baj, hogy pl. ez a Vu+ Solo2 100 ezer, a Duo2 meg 150... :W

@Heffi: nálunk van egy pacák, még valami riport is volt vele valamelyik országos TV-n, ő csinált valami hasonlót:

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#59512) mamago1972 válasza bogabi (#59511) üzenetére


mamago1972
tag

Nekem Alien2+ van. 50 körül megkapod a 3 tunerest, csak ajánlani tudom. :)

Do I make myself clear?

(#59513) mamago1972 válasza mamago1972 (#59512) üzenetére


mamago1972
tag

Közben nézem a tv kezelési útmutatóját és van olyan funkció a beállítások menüben, hogy antenna rendszer. Biztató. :)

Do I make myself clear?

(#59514) mamago1972 válasza mamago1972 (#59513) üzenetére


mamago1972
tag

Figyelmetlen voltam, nincs motor vezérlés. Csak DiSEqC 1.0. :(

Do I make myself clear?

(#59515) dittore


dittore
csendes tag

Sziasztok!
Ti 400000ft-ból egy képminőségben nemigazán kifogásolható plazmatévét vennétek vagy inkább egy projektort, aminek ugyan nem olyan jó a képminősége viszont jóval nagyobb a vetített képe?

(#59516) Gicz válasza dittore (#59515) üzenetére


Gicz
addikt

Szerintem ez nézési táv, és szoba függvénye is.

Ird körül jobban picit!

(#59517) Dorian válasza dittore (#59515) üzenetére


Dorian
félisten

Itt nyilván plazmát, a projektoros topikban meg projektort.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59518) balisz


balisz
senior tag

Van digi műholdas előfizetésem és egy beltéri egységem, és benne egy kártya (nem tudom mi a hivatalos elnevezés :D), namármost a GT60-ban van sat tuner is. Van arra mód, hogy kiváltsam a nem túl kényelmes set-tob boxot?

[ Szerkesztve ]

(#59519) mamago1972 válasza balisz (#59518) üzenetére


mamago1972
tag

Van kártyaolvasó, megfelelő CI modult veszel bele és elvileg működik is. Azért csak elvileg, mert ha a kártya párosítva van a szolgáltató beltérijével, akkor nem fog működni. Ezért kezdett a digi nemrég csak CI modult és kártyát értékesíteni.

Do I make myself clear?

(#59520) balisz válasza mamago1972 (#59519) üzenetére


balisz
senior tag

A részleteket akkor gondolom a digi-től kéne megérdeklődni. A GT60-ban nem csak sima CI-van?

(#59521) BBéci válasza dittore (#59515) üzenetére


BBéci
titán

Ha el tudsz csípni egy olyan használt vetítőt, ami hibátlan állapotú és új korában legalább 1000000 forintba került, akkor megfontolandó azt venni TV helyett. De ne feledkezz el a vászonról, amiből 200000-ért is csak erősen kompromisszumosat kapni!
Mindezt egy 400000 forintos tévé képminőségét figyelembe véve írom.

(#59520) balisz
Legalább két éve CI+ van mindegyik tévében.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59522) M_AND_Ms válasza BBéci (#59521) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már az E-s G20-asban is az volt (a B-s-ben még nem)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#59523) BBéci válasza M_AND_Ms (#59522) üzenetére


BBéci
titán

Nos, igen, a Panasonic ebben és élen járt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59524) Gabor970 válasza BBéci (#59523) üzenetére


Gabor970
addikt

mert a G20 korábbi mint a C-s samu? Abban is CI+ van, legalábbis kifogástalanul kezeli a UPC mediacard-ot.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#59525) ricpet


ricpet
tag

Tudnátok adni egy kontaktot, hogy Budapesten ki tudna prof. módon bekalibrálni egy GT60-ast?
Köszi

(#59526) dedy70 válasza ricpet (#59525) üzenetére


dedy70
tag

janos666

[ Szerkesztve ]

(#59527) BBéci válasza Gabor970 (#59524) üzenetére


BBéci
titán

Ketten haladnak az élen. Így már számodra is elfogadható? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59528) Mik_i


Mik_i
tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy hol lehet még kapni P42ST60 készüléket? Edigital azt írja a mai naptól már nem forgalmazzák.
Kik a hivatalos eladók? edigital, panashop, (auchan?)?
Köszi!

(#59529) balisz válasza Mik_i (#59528) üzenetére


balisz
senior tag

PanShop:
http://panashop.hu/items/details/40261/category/303/tx-p42st60e/panasonic/107cm-es_3d_full_hd_plazmatv_2500hz_infinite_black_pro_my_home_s/

[ Szerkesztve ]

(#59530) salapp válasza TCr (#59500) üzenetére


salapp
addikt

Az olyan, mint a homoszexuálisoknál az orgazmus? :DDD

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#59531) Mik_i válasza balisz (#59529) üzenetére


Mik_i
tag

Köszi!

a panasonicwebshop
http://panasonicwebshop.hu/panasonic-tx-p42st60E az kicsoda? ők is hivatalos forgalmazók? név alapján annak tűnnek, de nem ismerem őket.

(#59532) Alpee


Alpee
aktív tag

Megéri a GT60 azt a plusz pénzt az ST60-al szemben 42-es méretben, vagy inkább kicsivel GT60 fölött 50ST60? Csak az a baj, h azt nem lehet kapni errefele :(

(#59533) kleinguru válasza Alpee (#59532) üzenetére


kleinguru
addikt

Hihetetlenül nehéz kérdés, úgy voltam vele, hogy legrosszabb esetben 42st60 180 ezerért (10% kezdveménnyel) erre elfogyott:W

Most még panánál van (van még rá +2 év gari :F ).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#59534) viharkabat válasza kleinguru (#59533) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Hol adtak 10% kedvezményt?

(#59535) MasterMark válasza viharkabat (#59534) üzenetére


MasterMark
titán

Gondolom a Cetelem kártyás.

Switch Tax

(#59536) nuke7 válasza kleinguru (#59533) üzenetére


nuke7
veterán

&(#59532) Alpee
nem nehéz, mindenképp a nagyobbat kell venni… ennyi.
(én is 42-vel kezdtem) :U

(#59537) Gabesz26 : utállak ;]

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#59537) Gabesz26 válasza Alpee (#59532) üzenetére


Gabesz26
senior tag

42-es méretben szerintem a kepminőségbeli különbség nem mérvadó (nagyon közel kellene ülni ahhoz, h lásd a különbséget). Ha gond a magas input lag, vagy szükséged van a GT adta plusz szolgáltatások valamelyikére (pl. HDD-re történő felvételi lehetőség stb.), véleményem szerint akkor válaszd csak a GT-t.

Más: holnap megyek a VT60-ért. :C

Ha valakit érdekel még megvan az 50GT50 ;)

nuke7: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#59538) lovi8


lovi8
tag

Most látom hogy a panashopban lementek a VT árak...

(#59539) balisz válasza lovi8 (#59538) üzenetére


balisz
senior tag

Ne csábíts...

(#59540) gorbep


gorbep
senior tag

Ma jártam Pesten. gondoltam megnézem magamnak az 65ST60-at. Alle, Panashop.....ST60 2 van egy 42" megtekinthető és egy 50" ami kint van de már ki van kapcsolva, mert eladták.... :Y 65" csak raktáron van, megnézni nem lehet! :Y (Ezek ám a kereskedők!!!) 5 perc könyörgés után pendrive-ról hegesztettek rá HalfSBS 3D-t.....És közbe szitkozódtak, mert a szemüveg párosításhoz az összes többi TV-t ki kellett kapcsolniuk..... Ja és a demó az összes TV-n EurosportHD, szép logóval.... ;]

Tapasztalatok:

1. Akinek öreg pana plazmája van mint nekem (TH-42PV70E) nézze meg az ST60-at, bődületeset fejlődtek panáék azóta. Ég és föld a különbség ( pedig reméltem alig lesz jobb, akkor könnyen lemondok róla, nem jött be :W ) A régi tévém és ez között 100x akkora a különbség mint a VT- ST között....

2. A 3D-je is szép volt, én nem láttam áthallást (átlátást), és valami Grand Canyon-os demó volt, gyönyörű előre kijövő buborékokkal, szóval akinél a 3D csak befelé van, ott rossz a forrás vagy valami beállítás.

3. Sajna meg kell vennem......

Valaki kérdezte, ott még van 42ST60.....

MaterMark: Csak volt aki itt írta, hogy szar az ST6 3D-je, mert neki csak befelé megy, de bezzeg ua a demo az LCD-n meg kijön, alig tud félreugrani előle....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#59541) MasterMark válasza gorbep (#59540) üzenetére


MasterMark
titán

Sötét jeleneteknél látszik az áthallás jobban.

Az ilyen demók mindig kifele is jönnek, de filmekben nem jellemző.

Switch Tax

(#59542) mayday00 válasza gorbep (#59540) üzenetére


mayday00
őstag

65ST60 at veszel? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#59543) gorbep válasza mayday00 (#59542) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha lesz még...... de megnézném előtte...... :W Most csapkodom itthon földhöz a malacperselyeket.... talán összejön....Ha valaki tud helyet ahol megtekinthető ne tartsa magában.....

De volt egy "60 LCD , azért annak sem volt semmi a mérete...... igen tetszett a 42"-hoz szokott szememnek....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#59544) nuke7 válasza gorbep (#59540) üzenetére


nuke7
veterán

az összes pana bolt ilyen… rohadtul nem értem őket…
mintha ők tennének szívességet. Tényleg BÁRHOL máshol - utolsó webshop-ban - segítőkészebbek…
nem értem mit csinálnak ott… :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#59545) bogabi válasza nuke7 (#59544) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem nyáron szó nélkül hoztak ki a raktárból egy bontatlan 50ST60-at, mert vásárlás ELŐTT mindenképp le akartam tesztelni. Ez a Ferenc körúti Pana márkaboltban volt. De ugyanez volt a helyzet az Allee-s boltban is.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#59546) mhmpista válasza nuke7 (#59544) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Gondolom azért mert sokan csak kibontatták velük majd nem vették meg, majd haza érve rendeltek netről és feltételül szabták hogy bontatlan példányt kérnek belőle.
Sajnos sok ilyen van.
Kibontatni lazán kibontatja a vásárló de ha véletlen bontott viszacsomagolt pár órásat akarnak rá sózni akkor meg felvan háborodva.
Nehéz igazságot tenni.
Ha velem eljátszanák párszor, én sem engedném az üzletben kibontani. (ha csak ki nem fizette, és akkor az elvitel elött oké akkor a szándék tuti meg van.)
Rendeld meg és ha nem tetszik 8 napon belül visszaküldheted.
Persze ezt is nagyon szeretik :) szóval 2. már nem engedik a rendelést.
Ami szintén vitatható eljárás de még is csinálják, mert volt aki 3x küldte vissza majd kért másik bontatlan példányt.

[ Szerkesztve ]

(#59547) hl225 válasza balisz (#59518) üzenetére


hl225
tag

Nem fog menni.

Diginél a kártya és a beltéri párosítva van és csak együtt működnek. UPC-s előfizetéssel tudnád esetleg megcsinálni.

(#59548) efi99 válasza mhmpista (#59546) üzenetére


efi99
senior tag

Nem egészen értem. Akik csak megnéznék (és hát tulajdonképpen mi másért bontatnák ki), azok részére ki lehet nevezni egyet és mindig azt mutogatni, nem?
Azt meg eleve fel lehetne tüntetni a számlán vagy mittudomén hol, hogy a kereskedő 0 órásan (vagy nem 0 órásan) adja át és kész. Helyette mi van? Vevő görcsöl, hogy valaki már tapizta és a szervízmenüt bújja, mert nem biztos benne, hogy teljesen újat vett. Kereskedő görcsöl, hogy már 15-öt felbontott, de el nem adott, meg 27-et visszaküldtek, mert volt benne 10-20 óra. Jó, persze utóbbi valahol esetleg érthető, mert az a 20 óra végül is a standon is keletkezhetett és az nem egészséges (de ez is csak akkor, ha hibát is találunk, a 20 üzemóra önmagában az nem hiba), de nincs ez egy kicsit túllihegve?
Tisztázni kéne valami jogszabállyal, hogy mi a vadiúj, nem csak tv-ket küldenek vissza 8 napon belül, és esetleg lehetne 1-2% kedvezményt adni a csak majdnem 0 km-es termékekre pl.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59549) efi99 válasza hl225 (#59547) üzenetére


efi99
senior tag

Ebben az esetben komolyan érdekelne, hogy a vezérigazgatón kívül ki tudta/tudja HD-ben nézni a műholdas HD-adásaikat?
HD sat beltérijük ugyanis egyelőre nincs, legalábbis a honlapjuk szerint.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59550) nuke7 válasza bogabi (#59545) üzenetére


nuke7
veterán

Az addig ok, ha elmondod, hogy Megveszed, csak mutassák meg.
Bármi többlet info vagy segítség bármi nem kifejezetten es közvetlenül az eladással kapcsolatban mar kb. Nulla

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.