Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) MasterMark válasza M_AND_Ms (#59950) üzenetére


MasterMark
titán

Kivéve a Pana, mert az felezi azt is. :DDD

Switch Tax

(#59952) BBéci válasza MasterMark (#59951) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos ez így igaz. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59953) MasterMark válasza BBéci (#59952) üzenetére


MasterMark
titán

Viszont akkor HalfOU-val 1920x270. :DDD

Switch Tax

(#59954) StLui válasza BBéci (#59952) üzenetére


StLui
veterán

Erről lemaradtam (tegnap olvastam itt először), ez mikor derült ki, és csak az ST60-ra igaz, St50-re nem, meg a GT, VT-re?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#59955) MasterMark válasza StLui (#59954) üzenetére


MasterMark
titán

[link] [link]

Switch Tax

(#59956) BBéci válasza StLui (#59954) üzenetére


BBéci
titán

Az összes Panasonic plazmára érvényes. Bár a VT20-ban nem vagyok biztos.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59957) Gicz válasza BBéci (#59956) üzenetére


Gicz
addikt

Úgytudom azokra érvényes amelyek nem "600hz dubfield drve" hanem focused field driveosak felezik.

(#59958) Dave567 válasza MasterMark (#59948) üzenetére


Dave567
addikt

Köszi, remélem nem lesz probléma. :)

(#59959) StLui válasza BBéci (#59956) üzenetére


StLui
veterán

Ez komoly, de akkor ezek szerint elég jól csinálják, mert senki nem nagyon vette észre, ha jól tudom, tehát nem csak egy egyszerű felezés

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#59960) hunspikey válasza StLui (#59959) üzenetére


hunspikey
őstag

Azért jó páran észre vették és egyébként egyáltalán nem is olyan nehéz észre venni csak egy kicsit teszter szemmel kell a dologhoz közelíteni- ugyanis csak annyit kell csinálni, hogy veszel egy kutya közönséges jó minőségű 2D-s filmet - melynek van olyan jelenete ahol kicsit sűrűbben vannak a dolgok, majd ezt nézve a
TV-n benyomod a szimulált 3D-t.

Tadáááám: máris ott van előtted a jelenség, hiszen 1080p a forrás, mégis bizonyos árnyalatok, részletek eltűnnek.

A Pana védelmére szóljon, hogy ezerszer inkább ez, mint egy folyton ingadozó gamma görbe (Samsung)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59961) FishAir


FishAir
senior tag

I see dead pixel. Ma is volt egy halott pixelem, de visszajött. :F Közelről egy kicsit más a színe mint a többinek. Én már egy kicsit megbántam, hogy Panasonicot vettem. A hibás pixel neve Florentina lett. :)

iDontcare

(#59962) MasterMark válasza FishAir (#59961) üzenetére


MasterMark
titán

Miért máshol nincs pixelhiba?

Switch Tax

(#59963) lovi8 válasza FishAir (#59961) üzenetére


lovi8
tag

Mennyi óra van benne, és milyen típus?
Thx

(#59964) FishAir válasza MasterMark (#59962) üzenetére


FishAir
senior tag

Van egy rakat kijelző a környezetemben (itthon, cég), sokkal olcsóbbak voltak és egy sem pixelhibás. Csak ennyi. Elkeserítő a dolog, de majd biztos megszokom, hogy minden héten lesz egy pixelhibán és idegeskedek rajta órák hosszat. Mondjuk lehet a negyediknél már fel sem veszem.

lovi8: 50gt60 és fogalmam sincs mennyi van benne egy hónapos

Mark: Azért ennyire érzékeny ne legyen már. Na mind1 jöv héten majd megint én nyugtalak Téged. :)

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#59965) MasterMark válasza FishAir (#59964) üzenetére


MasterMark
titán

És mind plazma? Szerintem a plazma alapból érzékenyebb.

Nekem is van sokéves LCD, laptop telefon, még sosem láttam pixelhibát ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#59966) lovi8 válasza FishAir (#59964) üzenetére


lovi8
tag

Most kaptam vissza pénzem a pixelhibás 50GT60-asért

(#59967) FishAir válasza lovi8 (#59966) üzenetére


FishAir
senior tag

Mennyi idős volt? És honnan?

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#59968) Dorian válasza MasterMark (#59965) üzenetére


Dorian
félisten

Nem gondolom, hogy egyik érzékenyebb, mint a másik. Én plazmán nem láttam eddig, viszont LCD-n annál többször. A laptopomon is van egy, már vásárlás után észre vettem, de annyira nem zavart, hogy a vissza csere felmerüljön.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59969) lovi8 válasza FishAir (#59967) üzenetére


lovi8
tag

3 napos,digicam
De amire odaért hozzájuk eltünt mind a kettő

(#59970) Cok3 válasza BBéci (#59937) üzenetére


Cok3
csendes tag

Fontos lenne a 3D is. Passziv 3D-s plazma teve letezik egyaltalan? Lattam az XT50-et, de nem fullhd. Mindenkeppen passziv erdekelne.

(#59971) MasterMark válasza Cok3 (#59970) üzenetére


MasterMark
titán

Passzív nincs.

Switch Tax

(#59972) st81


st81
tag

Ma megjött az 50GT60! 3 óra akklimatizálódás. 10 perc bíbelődés a talppal, majd ment a helyére. 2,5 m-es nézési távhoz tökéletesnek érzem.
Popiról néztem a BBC "Az élet", majd az "újkori" Batman-filmeket. Pazar képminőség, és külön öröm, hogy a színei nem változnak a betekintési szög változásával (LCD-n ezt utáltam a legjobban). Végre fekete a fekete, csodásan részletezett sötét árnyalatokkal. És a 720p-s 5-10 Gb-os ripek is nagyon jól mutatnak.
Néma táp, zéró pixelhiba. 1 bekapcsolás, 13 perc üzemidővel. Perfekt :R

(#59973) psg5 válasza st81 (#59972) üzenetére


psg5
veterán

Egészségedre! :)
Gratula!
A BBC film, milyen verzióban van meg neked?

F.K.T.

(#59974) lovi8 válasza st81 (#59972) üzenetére


lovi8
tag

honnan rendelted?

(#59975) gorbep


gorbep
senior tag

Ma kaptam telefont, hogy a rendelt és 3 hetes szállításra viszaigazolt 65ST60 nem lesz...... állítólag az ígért szállítmányok elmaradnak.....már vissza is kaptam az előleget..... több helyen is láttam, hogy jövő hét utáni keddre lesz... valakinek valami infója?

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#59976) st81 válasza psg5 (#59973) üzenetére


st81
tag

Kösz, "kis" hd, 2 gigás 1 rész belőle.

Edigital-os rendelés a tv +2 év biztosítós garival. Hétfőn utaltam a pénzt és ma hozták.
Szakszerűen, állítva. A futár maga ragaszkodott a készülék kicsomagolásához, ellenőriztük a tartozékokat, kivettük a tv-t és tüzetesen átnéztük, hogy nem repedt, karcolt-e.

[ Szerkesztve ]

(#59977) Gaben01 válasza gorbep (#59975) üzenetére


Gaben01
őstag

Én ma akartam ránézni az 50ST60-ra,de se panashopban,se e-digitalban. :U

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#59978) mamago1972 válasza st81 (#59972) üzenetére


mamago1972
tag

Irigykedem, enyém kedden érkezik. :)

Do I make myself clear?

(#59979) BBéci válasza Gaben01 (#59977) üzenetére


BBéci
titán

Hetekkel ezelőtt kifújt, azt is mondták, már nem érkezik több belőle.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59980) Gaben01 válasza BBéci (#59979) üzenetére


Gaben01
őstag

Az szép,nem gondoltam,hogy ennyire gyorsan elfogy.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#59981) Hsanyika1 válasza st81 (#59972) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Gratula tv-hez :C Majd egyre szebb lesz képe idővel,én 200 óra után úgy érzem szebb képe :B 50st60

(#59982) st81 válasza mamago1972 (#59978) üzenetére


st81
tag

Remélem, szintúgy hibátlan lesz :) Hétfőn megrendelem a mediacard-os szolgáltatást a júpiszitől, mert most STB+scart kombóval nézem a kábeles adást. Nem erre a minőségre gyártották a tv-t, az biztos.
Kárpótlásképpen holnap Tron-Legacy, Ultraviolet, Matrix-trilogy Blu-ray lemezek lesznek az "etetés" tárgyai :DDD

Hsanyika1: kösz, már most is nagyon meggyőző a képe. Nappal is és este is a thx cinema-t használom, teljesen jók a színei. És meglepő, hogy - ezek szerint - a Sony lcd-met is elég visszafogott beállításokkal néztem, mert egyáltalán nem fakók a GT színei. Persze, ég-és föld a kettő. 7 év alatt rengeteget fejlődött a technika.

Bbéci: ezek szerint kijönnek beállítani, nem csak elpostázzák? (igaz, gondolom a STB-t is beviszik egy füst alatt).

[ Szerkesztve ]

(#59983) BBéci válasza st81 (#59982) üzenetére


BBéci
titán

Január másodikán rendeltem Mediacardot, tegnap közölték, hogy csak február 5-én hozzák. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59984) bigdady válasza BBéci (#59983) üzenetére


bigdady
nagyúr

Menj be egyért

(#59985) BBéci válasza bigdady (#59984) üzenetére


BBéci
titán

Azt mondták, karácsony táján kifosztották a raktárt, elvitték az összeset és még nem érkeztek újak.
Valamint az is fontos, hogy szerelő hozza ki, mert a lötyögős antenna csatlakozóval kezdeni kell valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59986) st81 válasza BBéci (#59985) üzenetére


st81
tag

Speciel nálunk 2 évvel ezelőtt az elosztót (2 tévé és a net) ki kellett cserélni, mert elég szépen búgott az egyik tévé hangszórója, pedig a koax kábelt kicseréltem, hátha a vezeték a ludas, de nem. Most éppen jó. Remélem a mediacard már immunisabb lesz a földhurokra, meg egyéb zajokra.

(#59987) Z_A_P válasza BBéci (#59979) üzenetére


Z_A_P
addikt

Bizzunk DM-fan pletykajaban...

OK

(#59988) Dave567 válasza MasterMark (#59951) üzenetére


Dave567
addikt

Na várjunk csak, most azt mondjátok, hogy ha 50gb-os fullHD3D -vel nézek egy filmet, akkor mondjuk a GT50 vagy bármelyik Pana Plazma az lefelezi 3d-ben? Magyarán hiába aktív 3d, akkor is fele felbontást kapok?
Bocsánat, hogy megint felhozom, de lehet rosszul értek valamit.

(#59989) Viperator


Viperator
őstag

Jó estét! Most az e-d...-nál vannak a készleten 50GT60 TV, a kérdésem: ezek újak vagy visszavett (hibás, pixeles) példányok?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#59990) MasterMark válasza Dave567 (#59988) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, de nem teljesen olyan egyszerű, nem simán felezi.

Switch Tax

(#59991) kovadika válasza Viperator (#59989) üzenetére


kovadika
őstag

Ezt tőlük kéne megkérdezned. Rendelésnél pedig mond meg nekik, hogy csak bontatlan csomagolású tévét küldjenek.

(#59992) Dave567 válasza MasterMark (#59990) üzenetére


Dave567
addikt

Az nem baj, akkor is csinál valamit a képminőséggel, ami számomra elfogadhatatlan, passzívról váltottam aktívra, mert megnéztem és nem fáj a fejem tőle, meg semmi, de akkor már kapjak rendes 3d-t a pénzemért.

(#59993) BBéci válasza Dave567 (#59992) üzenetére


BBéci
titán

Olvastad az AVO-n a VT60 tesztet? Abban is van szó erről és elmagyarázom, mennyire nem kell aggódni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59994) hunspikey válasza Viperator (#59989) üzenetére


hunspikey
őstag

Ezt magad is tudod ellenőrizni, a súgó menüben az állapotok közül amelyik A00 valamennyi - na az az üzemidő órában. Ha A0000 - át látsz akkor vadi új a TV.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#59995) MaUser válasza Gicz (#59483) üzenetére


MaUser
addikt

Passz, de elég látványos a difi. Jobbat nem tudok mondani, mint hogy esetleg ugorj el egy áruházba és nézz meg néhány tv-t. Szvsz lesz bőven difi.

Dave567: Csak SBS van már. Ahogy korábban írtam, nem látok különbséget 2.8 méterről az 55"-ös TV-n Blu-Ray és jó minőségű 720p rip között sem, néhány jelenetet leszámítva és egymás után megnézve. Ellenben két nap egymás után megnézve ugyanazt a filmet, nem tudtam megmondani melyiket látom (2-es szemmel mindezt, tehát nem az a "gond"). Innentől számomra értelmetlen a Blu-Ray, mert képtelenség megmondani egy látott filmről első blikkre, hogy éppen jó minőségű 720p/1080p rip-et néz az ember vagy BR-t. Nyilván ha nagyobb lenne a kijelző v. közelebb ülnék már más lenne a helyzet.

Ha ismerős itthon lesz, az F5500-at össze tudjuk nézni jobban 3d-ileg, de ő is panaszkodott már rá, hogy a rio madarai a nyitójelenetnél pl. szintén inkább a tv-n belül repdesnek.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#59996) BBéci válasza MaUser (#59995) üzenetére


BBéci
titán

Tapasztalatom szerint a 2,8 méter egy 55 colos tévéhez éppen határeset. Nagyon éles látással megáldott, gyakorlott hibakereső biztosan meg tudja különböztetni a 720p-t az eredeti full HD Blu-ray-től. Az átlagemberek zöme biztosan nem, éppen ezt "ugatjuk" néhányan évek óta. Ezért kell nagy tévét venni, vagy a kicsit közelebbről nézni.
Más megközelítésből, totálisan értelmetlen lett volna az 50 colos GT60 helyett 55-ös ST/VT-t vennem, mert azon sem látnám 3,8 méterről azt, amiről beszélünk. Egyetlen ésszerű választás a vetítő és a 2,5 m széles vászon.

Még mindig azt mondom, hogy a lejátszótól és a filmtől legalább annyira függ a 3D hatás, mint a tévétől.
Annyit beszélünk a 3D-ről, hogy a végén még előkeresem a szemüvegeket és letesztelem a saját tévémet. ;] Pedig kb. annyira hiányzik, mint kóc a s.ggembe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59997) wdarty


wdarty
tag

Mostanába nézegetek HD filmeket BD50. Tegnap pl. Arachnophobia-t néztem, nem volt benne fekete. Amíg be nem állítottam MPC-HC-ban a "Chroma upsamplinget"+ "rgb->full rgb"-t. Minden jó lett.

Létezik, hogy a media lejátszókban ez benne van, csak nem említik?

Sunshine meg olyan rossz volt, hogy az űr kékes-szürke volt. Ma megnézem újra hátha mostmár jó :D

[ Szerkesztve ]

(#59998) kolosszus87 válasza wdarty (#59997) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Azért vizsgáld meg jól, mert könnyen lehet, hogy a sötét részletek bebuktatása árán lett feketébb a fekete. Én is most trükközök a WD tv live ilyen irányú beállításaival.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#59999) DM-Fan válasza wdarty (#59997) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az Arachnophobia-val speciel nagyon belenyúltál, mert közismerten az egyik leginkább elcseszett transzferű film, szinte nulla feketével, konkrétan olyan, mintha egy függönyön keresztül néznéd a filmet. Szóval ne ahhoz állítsd be a rendszert, mert minden más szar lesz, egyébként sincs semmi szükség filmnézéshez full range RGB-re, állítsd csak vissza limited-re és húzd újra az értékeket! Később kijött belőle egy javított BD, ami már príma, de az nagyon ritka és nehezen beszerezhető, ahogy a róla készült rip is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#60000) hunspikey


hunspikey
őstag

Én személyes tapasztalatom szerint az a baj a 1080p vs 720p kérdésben a filmek zömével, hogy nagyon ritkán olyan minőségű a transzfer, hogy az valós 1080 pixelnyi információt hordoz vízszintesen. Magyarul egy 1080p anyag egy frame-je ha megnézed photoshoppal nem pixel éles - messze nem. Ezért lehet belőle megfelelő leskálázó algoritmussal gyakorlatilag információ vesztés nélkül egyenértékű 720p-s anyagot csinálni, mely visszanagyítva a TV-n,- vagy hát ugye inkább a lejátszó által 1080p-re teljesen úgy fog kinézni mint az eredeti. Nagyon ritka az, hogy tényleg több mint 720 pixel információ van horizontálisan. Az ilyen filmek azok, melyek csak úgy lemásznak a képről, még 2D-ben is minden tárgy 3 dimenziósnak hat. Ilyen pl a Batman Dark Knight - különösen az IMAX kamerás felvételek, iszonyat szép a Pí Élete, Bosszúállók, Avatar - vagy az új Hobbit széria - de a felbontás referencia akkor is a 70mm-es filmről 8k!!! szkenneléssel lemasterelt Samsara. Na azt tessék 720p rip-ből nézni és hasonlítani az eredetihez - tutti nem lesz olyan.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.