Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) zolka78


zolka78
senior tag

Nagy nehezen sikerült itt végig olvasnom, hogy mi megy itt. Sok mindenről lemaradtam. De úgy néz ki, hogy gyakran a zene határozza meg leginkább az embert. Én már nem is merek zenét belinkelni mert ki lennék tagadva :) . Fesztiválokról csak annyit, hogy nem csak a reklámozott fesztiválok vannak, ahogyan régen sem. Nem tudom most mik vannak, de régen azért egy szombathelyi LMS rockfesztivál, vagy egy kőszegi CSŐ ROCK azért még intenzíven él az emlékeimben, még ha régen is volt. Szigetről annyit, hogy az etalonnak indult. Én is egészen '96-ig kijártam. Aztán akkor amikor bejött kezdésként a pepsi sziget dolog és divat lett szigetelni, már nem volt ugyan az. Viszont az elmúlt 2 évben kint voltam mert van egy zenekar akiket csak ott tudok látni, és igazándiból fesztiválon jók leginkább. És kellemesen csalódtam a szigeten megjelenő emberekben, és főleg az életkori széles palettában. Szerencsére megszűnt ez a divatos jelenség. Engem nem zavarnak a drog árusok, sem a fogyasztok. Mindenki azzal él amivel akar.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#602) spanyoll válasza #40935168 (#600) üzenetére


spanyoll
addikt

Én meg egotol mentesen azt mondom, hogy egyre kevesebbet adnak infoban az ilyesfajta könyvek. Rádöbbenek, hogy úúú ááá, de mivel mindegyik ugyanazt írja és mondja, plusz hasonlókra jövök rá én is, ezért néha úgy vagyok, hogy ja, durva, de tudom én ezt na.
Persze amit írnak mindenki tud, így nem meglepő, de érted :D
A másik nagy vízválasztó nekem Szepes Mária volt. Imádom Mari nénit, olyanokat ír, hogy aztarohadt (bár rá is igaz a fent leírtak)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#603) m3ss


m3ss
veterán

analbol filozofiaba csaptunk at? :)) midlife crisis van fiuk? :D
tolle nekem is bejott, amit olvastam tole. oshot nem is ismerem. ayn rand megvolt?

Eperkutyus vhol titkon gondoltam hogy te mar megertetted a vilagot... :P :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#604) j.bravo


j.bravo
addikt

Nagyon jó kis beszélgetés alakult ki, fiatalok, komoly gondolatok születtek, és néha nagyon jól is tudtok írni/fogalmazni!

A linkeket persze nem tudtam még végignézni/hallgatni.. lehet nem is fogom tudni, irtózatos mennyiség.

Eperkutyus, a te szómenéseidtől gyakran megijedek, részint a terjedelemtől, részint hogy egy-egy tök szimpla hsz-tól mennyire motivált/lelkes/fel- avagy bepörgött/indult tudsz lenni ami ilyen szösszenetek megírására sarkall. Megboldogult ifjúkoromban ilyen impulzív voltam én is... öregszem? Vagy fáradok? Vagy csak lustulok? :DDD Oké, most is előfordull, bár újabban inkább szóban. Lehet hogy nem tudok elég jól gépelni :DDD Nem minddel értek maradéktalanul egyet, de zömében nagyon jó gondolataid vannak.

Freddy76, te nagyon jól össze tudod foglalni a lényeget, és szerencsére nem csak jogászul tudsz fogalmazni :D

Meg kell említenem spanyoll-t, Real-Necro-t is, és akit még esetleg kifelejtettem, nézze el.

Tök jó hogy kulturált mederben marad az eszmecsere, kevesen képesek erre. Pedig itt is többször azt hittem hogy mindjárt jön a verekedést közvetlen megelőző három kérdés ("mi van? mi van? mi van?"), de abszolút kultúrember maradt mindenki :R

Jó későn kapcsolódok be, már rég kitárgyaltatok kb. mindent azokból amik kapcsán elindult, és már el is kanyarodott a téma, úgyhogy csak úgy zárójelben említem meg, hogy a legtöbb ilyen kérdés/dolog tulajdonképpen csak definíció kérdése, és az egész eszmecserét az okozza (de teszi egyúttal lehetővé), hogy szavakkal kommunikálunk, ami egy nagyon szép dolog, épp a tökéletlensége miatt (kész csoda hoyg egyáltalán valamennyire megértjük egymást). Jó játék ez :)

Részemről sose voltam Ozorán, de mivel a zene (folyamatban a linkek végigklikkelgetése!) alapjában véve nem az én világom, nem vonz; pedig kellene valami ami vonz mert alapból a túl nagy tömeggel járó rendezvények eléggé taszítanak :(

Egyáltalán nem kapcsolódik az eddig említettekhez, de hadd dobjak be egy kissé más zenét. Sanszos hogy egyedül maradok az ilyesmi kedvelésével, de szóljatok ha mégsem :D Bár, aki Santana zenéjét szereti (én is), annak jó eséllyel bejön.

Whatever.

(#605) nord_ válasza spanyoll (#594) üzenetére


nord_
veterán

A drogosok nem sok vizet zavarnak
Ja, esetleg abban a pár napban...

(#606) spanyoll


spanyoll
addikt

Ja és rengeteg írót kihagytam, de igazából mindegy is szerintem, tényleg annyi van és mindegyikük ugyanazt írja számomra. Csak mindig visszatérít a "maghoz", hogy vegyem észre magam :)
j.bravo igazad van a szavakkal kapcsolatban, a Waking Lifeban is pont van erről szó és azzal is egyet értek. Az egy dolog, hogy tökéletlen, de az is szubjektív. Amíg csak azt fejeztük ki velük, hogy vadászat és mammut, addig oké, de amikor az jön, hogy szerelem pl, vagy boldogság, akkor hiába mondom, nem tudhatom, hogy másnak ugyanazt jelenti-e az a szó (garantáltan nem). Innentől a szavak játékra jók csak, semmi másra. Szerintem :)
@nord_ miért is?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#607) Freddy76 válasza j.bravo (#604) üzenetére


Freddy76
addikt

Ez a zene nekem bejön, bírom az ilyen igazi latinos ritmusokat (mármint az igaziakat, tehát nem a Fiesta-szerű műlatint).

Nord: erre próbáltam én is célozni. Nem tudok tolerálni olyan eseményt, közösséget, szubkultúrát, amely megtűri a drogot és a drogosokat. Nem arról van szó, aki elmegy egy évben két fesztiválra, és elpattint két spanglit, hanem a többiről. Aki Ozorán szintetikus cuccal érzi jól magát, az jó eséllyel kint is így fogja, és ez az én toleranciaküszöbömet durván mehaladja. De ez a Sound-ra is igaz, meg a Szigetre is - egyszerűen tény, hogy Ozorán durva mennyiségű drogot foglaltak le. Hogy azért, mert eleve több volt ott, vagy azért, mert a többit nem vizsgálták nem tudom.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#608) #40935168 válasza spanyoll (#602) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, ezzel egyetértek. A Thiaoouba óta nem olvasok "okosságos" könyvet, Szepest is olvastam (bele-bele), nagyon jó.

Úgy szoktam értelmezni a lelki fejlődést nagyvonalakban, hogy.. kell az ember életében egy kezdő lökés, ami pályára kényszeríti. Ha addig nem akart felébredni, "felébresztik". Egy kis baleset. Nagyobb baleset. Haláleset (ismerősé). Szerelem vége, szakítás, stb.. (ha pedig nem akar ébredni, kivonják a forgalomból és reinkarnálódik egy másik, 3-dimenziós fejlődése elején járó rendszerben, folytatva karmikus leckéit, a tanulást.. megvárva sok-sok keserves életen és éven át, míg ott is el nem jön a kiugrás pillanata). Nálam ez a seggbelökés egy mély szerelem vége volt, kb. 1 hónap élőhalott zombie mód. Akkor jött a "semmiből" , csupa "véletlenül" egy addig 6-8 éve nem látott ismerősöm, aki valami "hülye ezós hablatyot" nyomott le nekem a mekiben és két órás beszélgetés után úgy éreztem, mint aki egy borzalmas csipkerózsika-horrorból ébred, úristen, kérdeztem utána, mit csináltál Te velem ? Hát csak mosolygott és elküldött a helyi ezo klubba, a többit majd dobja a gép. Mondom jó, nem bánom, mert látványosan kigyógyultam 2 óra alatt abból, amiben már 1 hónapja benne voltam. Beléptem a klubba és "csókolom, reiki mestert keresek" mert a falon épp egy reiki-s cetli volt, hogy tanfolyam indul bla bla. Na lényeg a lényeg, itt ismerkedtem meg csupa mély lelkű emberrel, tanárokkal, jóga, pránanadi és mutatták az utat, merre. De ez még nem a sztori vége, csak egy köztes állomás - mint minden :)

Az élet nagy zavaros óceánjában kell az embernek egy vezető, akit követ, aki elviszi őt a felszínig.. felhozza a mélyből, .. a vezércsillag, hogy "ott a fény" .. de amint az ember eljutott a felszínig, egyszercsak áttör, többnyire már fél-tudatosan, szükség esetén egy újabb, nagy kaliberű kellemetlen esemény hatására, de onnantól kezdve már nincs vezércsillag - mert az már nem arról szól, hogy továbbra is követed vakon valamelyik mestert, hanem a saját utad járod, mert megtanultad lent a vízben, hogy ez lesz előbb-utóbb a dolgod.

Ahogy áttöröd a felszínt, nincs több mester, nincs több vezércsillag: előtted az univerzum , az egész világ és határ a csillagos ég, Magad szabod meg Magadnak, merre repülj és milyen tapasztalat visz Téged előre és mi hátráltat. De ekkor már mindaz az alaptudás, amire eddig hogy eljuss, szükséges volt, Benned van.

Tkp. úgy mondják ezt, hogy mindig is Benned volt, csak ugye a fátyol.. :DDD

Na ezért nem járok templomba, mert Isten nem egy házban lakik számomra.. ("Emeld fel a követ és megtalálsz engem" - Tamás Evangéliuma).. nem kőfalak között.. ezért nem hiteles számomra az egyház, Isten háza nem a templom, hanem a tested-lelked-szíved.. ezért is neveztem a buddhizmust is bálványimádásnak, mert bár gyakorlataik nagyon jók, a legtöbb mai embernek mostanra eljutva több tucat életen keresztül már nem feltétlen van erre szüksége. Már megélték sokan - egy korábbiban. :U

Jut eszembe még egy nagyon-nagyon-nagyon fontos mozzanat: Drunvalo Melchizedek - Az élet virága 1-2 és a merkaba és minden ami ehhez kapcsolódik, szakrális geometria és tsai. Na ez az, amire azt mondtam hogy "uhhh, ez sok" - 3 éve. Elő kéne venni ismét. Ott indul, hogy aranymetszés :)) de ami utána jön, nagyon mély víz :)

(#609) nord_ válasza spanyoll (#606) üzenetére


nord_
veterán

Nyilván, produktív tevékenység a megkeresett jövedelmet bűnözői körök pénzelésére fordítani. Rosszabbik esetben az ember már nem a jövedelmét költi erre... De nem csak kriminalisztikai, hanem orvosi, társadalmi szempontból se lehet sok jót mondani a kábszeres létre.

(#610) madgie válasza #40935168 (#608) üzenetére


madgie
titán

Nekem is van egy reiki mester ismerősöm. Egyszer utaztam vele 50 km-t, az út felénél már úgy éreztem ,hogy inkább ki kéne ugrani a mozgó autóból :D

(#611) Freddy76


Freddy76
addikt

Philoxenia, nyiss egy topikot Eperkutyusnak és Spanyollnak, szerintem :DDD ...

Az ilyen okoskodó könyvekről pláne nem írom le a véleményem, bölcsészkörökben ezen meg szoktak botránkozni... Maradjunk annyiban, hogy szerintem az élet igazságait és bölcsességeit nem lehet direktben leírni, és nem lehet megérteni úgy, hogy valaki ezt simán elolvassa. Vettem kézbe az általatok írt szerzők könyveit, de számomra semmit nem mondanak és semmit nem jelentenek. Egy Kundera, Marquez kenterbe veri őket. De manapság divat leegyszerűzni pl. Gárdonyit, vagy Rejtőt, holott Rejtő regényeiben, vagy Gárdonyi Láthatatlan Emberében félelmetes tartalmak vannak...

Olyan ez, mint a gimis filozófusok bölcselkedései, szerintük Arany János szar, amit nem értenek ők sem az a jó... Brrr...

Madgie, erről beszéltem. Te röviden és frappánsan leírtad azt, amit én itt próbálok körülírva megfogalmazni... Ilyenkor mindig Ford Fairlane egy klasszikusa jut eszembe: Vele beszélgetni olyan, mint sajtreszelővel rejszolni...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#612) #40935168 válasza madgie (#610) üzenetére


#40935168
törölt tag

:)) Hááát, azért az ezotériában is (utálom ezt a szót) vannak kemény útvesztők és durván eltévedt emberek + kihasználják mint valami új hype-ot (az is, csak tisztelettel kellene hozzáállni), .. szóval akár meg is értem. De akár természetes jelenség is lehetett, hogy ki akartál ugrani :D

Nem ismerem az illetőt, így aztán passz. De örülök, hogy még itt írogatsz és nem ugrottál :DDD

@ Freddy, minden nézőpont kérdése és ezzel vág egybe spanyoll mondata, hogy egyéni, szubjektív világ. Téged az indít el, egy másik úton, ami előbb vagy utóbb, de ugyanoda visz - a felszín fölé, amikor elkezdesz megélni, ahelyett, hogy olvasnál. De hogy tovább spannoljam az idegeket, itt jön képbe a rezgésszint, frekvencia, meg a többi észbontó hülyeség, a sort meg zárja Stephen Hawking párhuzamos univerzumai, húrelméletek és hasonló nyalánkságok :))

Jáj.. inkább igyunk, akkor nem pofázok csak röhögök. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#613) j.bravo válasza madgie (#610) üzenetére


j.bravo
addikt

Embere is válogatja; van reikis ismerős, van prána-nadis barát, és még egyiktől se volt ilyen érzésem :) Nem akartak agymosni. Oké, az egyikük egyszer mondta hogy én herripotteres terminológiával élve mugli vagyok, de azt is hogy szívesen mesél, válaszol kérdésekre amire lehet/tud, de nem tukmálja.

Whatever.

(#614) madgie válasza j.bravo (#613) üzenetére


madgie
titán

Off az offban: Nem tukmált ő se semmit, de alapvetően én rettentő rossz tanítvány vagyok, minden szempontból. Ha akarok valamit, megtanulom a saját káromon, végigjárom a saját utamon...

(#615) #40935168 válasza Freddy76 (#611) üzenetére


#40935168
törölt tag

Itt Karinthy, Ady pörög. Na jó, csöndben maradok :U

(#616) #40935168 válasza madgie (#614) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bejön a Guy Fawkes álarcod :P

(#617) j.bravo válasza madgie (#614) üzenetére


j.bravo
addikt

Nincs azzal baj. Mondjuk ha nem veszi a lapot, hogy inkább másról csevegnél, az kellemetlen - de szintén ezektől a dolgoktól független, szerintem. :)

Freddy76, akkor itt van egy kissé pörgősebb, jazz-esebb. Mielőtt valaki beleköt :DDD, leírom, hogy szerintem is, a jazz megint egy olyan műfaj, hogy sokféleképpen lehet csinálni (függetlenül attól hogy smooth, latin, vagy akármilyen alfajáról beszélünk): lehet a virtuozitás öncélú mutogatása (mint a progresszív rock bizonyos képviselőinél is), és lehet valóban zenei, érzések által inspirált, és a hallgatót is inspiráló vagy magával ragadó dolog.

spanyoll: ez a Sphongle érdekes. Nem hallottam még róluk, műveletlen vagyok ilyen téren. Ma már aaaannyi mindenféle zene-, film-, és hasonló van, hogy szerintem aki azt mondja hogy minden irányzatban tájékozott, az hazudik. Vagy, politikailag korrekt(ebb)tül fogalmazva, téved.
szerk.: mondjuk azok a részek tetszenek, amikor a gitárok/egyéb pengetősök vannak előtérben :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#618) spanyoll


spanyoll
addikt

Sejj de sokat írtok, amíg az ember nem tud válaszolni. No szépen sorjában akkor.

@(#607) Freddy76: "Aki Ozorán szintetikus cuccal érzi jól magát" Tehát a "természetes" tudatmódosító szereket nem ítéled el ezek szerint? Tudniillik sok enteogén van, ami a földből nő ki... Csak kérdezem :)

@(#608) Eperkutyus: Engem egy volt munkatársam (most már nagyon jó barátom) volt ilyen, pofázgattunk munkaidőben, aztán szépen lassan észrevettem magam, bár előtte is voltak hasonló dolgaim, durva felismeréseim. Sok elborult ember van, aki nem tudja meghúzni a határt és egy eszmének adja magát, de majd észreveszik magukat egyszer...
Szepesnek a Smaragdtáblája ilyen durvább mélyvíz. Dimenziófizika meg kvantumkémia. De jó dolog :)

@(#609) nord_: Attól függ kit nevezünk kápszeresnek ugye...

@(#611) Freddy76: Annyiban értek csak egyet, hogy nem lehet leírni. Ezt mondtam én is, de Tolle is ezt mondja. Nem az igazságot írja le mert azt nem lehet. Ezek csak útmutatók. Ha viszont így tekintesz rájuk, akkor sokat segíthetnek.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#619) #40935168 válasza spanyoll (#618) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Smaragdtáblát nem olvastam de jól hangzik, thx.

(#620) j.bravo válasza Real_Necro (#540) üzenetére


j.bravo
addikt

Jó kis muzsika ez is :C , bár megfelelő hangulat/elszántság/a hangszer hangjának kifejezett kedvelése kell, hogy hosszútávon essen jól hallgatni, illetve nyitottság, hogy nem csak az Európában megszokott/tanult egész- és félhangok léteznek... :DDD

Whatever.

(#621) Real_Necro válasza #40935168 (#608) üzenetére


Real_Necro
veterán

Anno nekem is jól jött volna egy kizökkentés, én 2 évig voltam bebábozódva, utána is lassan kaptam "szárnyakat", saját káromon lépkedtem felfelé (vagy lefelé). Mondhatjuk úgy, hogy feleségem 7 évvel ezelőtti megismerésekor találtam meg a helyem, előtte félévenként jött egy csavar és éltem különböző életeket/kapcsolatokat. Tulajdonképpen őneki köszönhetem, hogy nagyon sok álmom/célom megvalósult, mióta együtt vagyunk. :B

"Vezércsillag"-ra viszont nincs szükségem, szeretem a magam útját járni, nem érzem magam elveszettnek. Számomra ezek a lelki "vezetők" valahogy nem különböznek egy vallási "vezetőtől". :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#622) #40935168 válasza Real_Necro (#621) üzenetére


#40935168
törölt tag

Osho engem arra tanított meg, hogy kinézzek a dobozból. Az érme másik oldala.
A Te esetedben a Vezércsillag nem holmi ilyen-olyan vezető, hanem a feleséged :D ;)

(#623) Real_Necro válasza #40935168 (#622) üzenetére


Real_Necro
veterán

Attól függ hogy nézzük. Az utamat továbbra is magam irányítom, a döntés az enyém. (szóval nem vagyok papucs) :DDD De az is lehet, hogy tényleg így van, mert ugye minden okkal történik. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#624) Mercutio_ válasza Real_Necro (#537) üzenetére


Mercutio_
félisten

"Kiskoromban":) Szintipop, dark, alter, EBM vonalon mozogtam, ment a komolykodás, mai fejjel csak mosolygok :D
Ez a magunknak felejünk meg jó doog, egyetlen kérdésem van: Mikori magunknak? ;)

m3ss: Ozora manapság talán már nem akkora buli, mint amikor még kevésbé volt felkapott, kíváncsi vagyok léteznek-e hasonló, néhányezer fős örömzenés helyek, - persze a nagyon "kocka" zenét kihagynám :B - vagy mint amilyennek annó a művészetek völgye indult :U

Eperblöki:) Klasszikus világos sört én se nagyon csípem, nyáron nagy melegben csapolva ha nincs más lecsúszik, de egyébként félbarna/barna, búza, ha nincs tikkasztó meleg, akkor pedig rozé/fehér/siller/vörösbor, töményből a korrekt pálinka és single malt ami csúszik. Ja, zenéből itt a második felsorolásban van 1-2 zene ami talán érdekes lehet :U Színház: Nem biztos, hogy feszélyez az öltöny, lehet, hogy azt is élvezed, ha úgy érzed olyan mintha rádöntötték volna, akkor ugyanolyan mint a kinyúlt pulcsi, csak a lényed egy másik oldalának. Ha már Könyvek, gondolom mindenki túl van a klasszikusokon? (Sallinger, Asimov, Herbert, Updike, Vian, Vonnegut, Spíró, Kornis, Hankiss (János az orvos) Eszterházy) nekem annó nagyon bejött Hemingway-től az A Folyón át a fák közé (pedig a többi könyve nem tetszik)
A "spirituális" könyvek valahogy nem mozgatnak, ennek az lehet az oka, hogy már nem "keresem" önmagam. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindig ki is vagyok békülve magammal :N

Freddy76: Szigeten én is az első 2-3 alkalommal voltam kint végig, utána már csak 1-1 koncertre mentem ki, de már akkor is kacsingattam másfelé is.

Nahh a 600-adik hsz utániakra majd este reagálok :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#625) #40935168 válasza Mercutio_ (#624) üzenetére


#40935168
törölt tag

A pillanatnyi magunknak. A réginek már felesleges, a jövőbélinek meg nem tudsz. Nem ismered "őt" még.
Kérdés ? :P

(#626) Mercutio_ válasza #40935168 (#625) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, de amíg változol, addig a magadnak megfelelés sokszor csak egy jól hangzó mondat, egyfajta önigazolás a később vállalhatatlan tettekre ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#627) Freddy76 válasza Mercutio_ (#626) üzenetére


Freddy76
addikt

Hagyd szegényt. Neked szerencséd, hogy most semmi nyoma nincs egykori önmagadnak, viszont szegény Eperkutya hozzászólásait Parciék megőrzik az utókornak...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#628) Real_Necro válasza Freddy76 (#627) üzenetére


Real_Necro
veterán

[link] :DDD ;] :C

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#629) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Na most akkor az análnak melyik a jobbik vége? :F
Igazából ezt csak az döntheti el, aki mindkettőt próbálta..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#630) Freddy76 válasza philoxenia (#629) üzenetére


Freddy76
addikt

Moderátorokat ki moderálja?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#631) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#629) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD főleg ha a csajnak van olyan vágya, hogy téged jól.... ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#632) philoxenia válasza Freddy76 (#630) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt karácsonykor főműsoridőben leadja az RTL Klub...... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#633) KTTech válasza Freddy76 (#630) üzenetére


KTTech
veterán

A moderátoroknak nincs szükségük moderálásra ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#634) Real_Necro válasza philoxenia (#632) üzenetére


Real_Necro
veterán

....vagy a Bunyó karácsonyig...vagy a Reszkessetek betörők valamelyik részét. :DDD Ezért karácsonykor nálunk a tévé ki van kapcsolva. :K

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#635) fattyu válasza Real_Necro (#634) üzenetére


fattyu
veterán

nálunk nem. de south park ment, amíg el nem fogyott. akkor family guy :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#636) TayRol válasza fattyu (#635) üzenetére


TayRol
veterán

family guy for president.:D

(#637) #40935168 válasza Mercutio_ (#626) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mit is kell vállalni ? És ha már változom, gondolod, a magammal szemben támasztott "elvárások" nem változnak ? :U Van amiről lemondok, van amire pedig jobban ráfüggök és gyerünk, új cél, csináljuk, érjük el, stb.. amit régen esetleg nem. Igazából, csak a most-ban lehet változni, a múltad már kőbe van vésve, a jövődet pedig nem ismered, akkor milyen későbbi tett vállalhatatlan ? Csak az, amit a most-ban elterveztél, de nem a most-ra vonatkozik. Én most eltervezem, hogy felmegyek és eszek egy mandarint. Relatív közel van a MOST pillanat-pontomhoz az az esemény, hogy a mandarint mindjárt meghámozom és befalom. De ha most azt mondom, két év múlva XZY munkahelyen ezt és ezt dolgozom, megígérem magamnak, kitűzöm, mint célt, hát .. ott lehet pofára esés. Nem a cél elérésében, hanem ha nincs eléggé nyitva a szemem a MOST-ban az odavezető úton, lehet sokkal több egyébről maradok le.

Kevesen képesek kiszakadni a linearitásból.. ;) amikor pedig sikerül, az abban élőknek hogyan magyarázod meg tetteid motivációját ? :N

(#638) #40935168 válasza Freddy76 (#627) üzenetére


#40935168
törölt tag

Élmény lesz visszaolvasni :U

(#639) Mercutio_ válasza #40935168 (#637) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem kell ezt a dolgot túlragozni, meg látszólag nyakatekert dumákkal maszatolni :N
Azt most is tudod, hogy milyen ember akarsz lenni, gerinces, vagy gerinctelen, előbbi esetben mindegyik jelenben eldönthető, hogy később visszanézve szembeköpnéd-e magad azért amit csináltál, vagy sem. A többi már csak annyi mint egy szín árnyalatai közti különbség. Persze-persze, mindenki tudja, hogy a 0-1 között legalább annyi tört van, mint a 0 - végtelen közötti egész szám, de megfelelő távolságból mégsem látod az előbbi tartomány különbségét :D

Célok: Elég egysíkú az aki csak a "fő" célra koncentrál, és nem képes úgy "végigmenni" az oda vezető "úton", hogy annak "értelme" is legyen.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#640) #40935168 válasza Mercutio_ (#639) üzenetére


#40935168
törölt tag

Miért ragozod túl ? :U

(#641) Mercutio_ válasza j.bravo (#604) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó kis zene ez :K akkor néhány ami talán bejön neked, bár ennél lazábbak:
Ricardo Lemvo
Sergent Garcia
Orishas

Egész más, de 10 év alatt nem untam meg, Balanescu régen és ma és persze Nyman vagy épp Aubry

Eperkutyus: nem én kezdtem :N :D Ja és én nem alapoznék a következő életre :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#642) #40935168 válasza Mercutio_ (#641) üzenetére


#40935168
törölt tag

Számít ? :U
Ne alapozz. Vagy akár alapozz. Mitbánom én. Szabad akarat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#643) Mercutio_ válasza #40935168 (#642) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekem nem, senkit nem akarok meggyőzni és azt se gondolom, hogy enyém az abszolút igazság :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#644) j.bravo válasza Mercutio_ (#641) üzenetére


j.bravo
addikt

Balanescu bejön! A Kraftwerkes album meg is van va lahol... A korábban linkelt indexes hszből
Nyman is. Garciáról és Orishasról van egy fogalmam, ha majd nem mobilról leszek, csekkolom, az-e :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#645) spanyoll


spanyoll
addikt

Sejj embörök már megint!
Mindenki arra alapozzon amire akar, én nem következő életre alapozok hanem a halhatatlanságra. Ami most van elmúlik, de az "igazi" valami nem múlik el soha. Onnantól minden "materiális" dolog mindegy. SZÁMOMRA. A mostban élés meg életszemlélet, nem könnyű elérni, valaki vagy elhiszi, hogy van, pontosabban rádöbben egyszer, onnantól már megvan a folyamat, vagy marad az egója foglyaként.
Az elfogadás a lényeg. Elfogadni más más véleményét, onnantól minden jobb :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#646) Freddy76 válasza spanyoll (#645) üzenetére


Freddy76
addikt

Én is gondolkoztam, hogy beiratkozok valami lélekvándorlásos-halhatatlanságos tanfolyamra. Végül is, egyszer élünk...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#647) spanyoll


spanyoll
addikt

Nesze nektek modernsámánzene. Gúdnájt!

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#648) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#647) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dududududu :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#649) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#648) üzenetére


Freddy76
addikt

Baaaz, ez mekkora zene :DDD. Hú, ez megvolt kazettán is... Gimiben a koleszban ez volt a menő meg az Iron Maiden, és mindig lebuziztuk kvíneseket, meg a depes módosokat...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#650) Mr.Csizmás válasza Freddy76 (#649) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

régi szép idők....cerkával visszatekerés főleg. meg amikor minőségi maxellre másolhattuk az anyagot :DD chillout zene éccakára

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.