Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84001) |AP| válasza gorgo (#83999) üzenetére


|AP|
veterán

a Kleopátra küldetés nagyon magasra tette a lécet, kicsit félek tőle, hogy ez nem fogja megugrani. De én is kíváncsi vagyok rá :)

(#84002) Mercutio_ válasza Jahno (#84000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem csoda, hogy pukkan le minden, csak idén 50 milliárdot vontak el :U

De ezt a vonalat ne is vigyük tovább:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84003) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#84002) üzenetére


Lassú Víz
őstag

De legalább jön az olcsó országos bérlet és oda utazhatsz, ahová lesz mivel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#84004) Byk01 válasza Lassú Víz (#84003) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem tudom, hogy ezeket a bérlet árakat ki találja számolja ki, de sokszor elég érthetetlenek a számok. Egy budapesti havi bérlet 9500 Ft. A múltkor valamilyen cikkben láttam, hogy egy Keleti-Gyömrő havi bérlet meg 2x000 Ft. Nyilván ezek az új megyei ... bocs vármegyei ... bérlet árak sem jók, de a régiek meg a másik végletnek tűnnek.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#84005) Mr.Csizmás válasza Lassú Víz (#84003) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez szállóige lesz a hónapok óta tartó járművész árnyékában :C (a héten 7/7 nem volt nagyatádi vonalra kiadás, székesfehérváron is beugrós, illetve pótló....)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84006) gorgo


gorgo
őstag

gyakorlatilag egy az egyben kommunista eszközökkel kezd operálni viktor. Csak ennek az új neve nem kommunista, hanem "államkapitalista". Ami megint baromság, mivel nem az, hanem feudál-kommunista, mert az állam mindent is elszed-begyűjt, majd a hűbéruraknak, sleppnek kioszt. A vége pont az lesz a mint a kommunizmusnak: elvben lesznek olcsó állami szolgáltatások, gyakorlatban az egy határ nagy szar és/vagy nem elérhető. Remélem, amikor felhúzzák a debreceni akkugyárat, és importálnak sokezer migránccsal egyenértékű munkavállalót, hogy a mérgező gyárban valaki dolgozzon is, - mindezt kemény pénzért - és majd beüt az aszály és választhatnak hogy akku vagy ivóvíz, akkor a birka nép elkezd gondolkodni (? :F), hogy nézmá' nem pont ilyet akartunk... satöbbi.

Nade legalább láttam tegnap egy nagyon jó filmet: A sziget szellemei. Tudom ajánlani, nézzétek meg míg adják. Sajnos az Isten földjét nem néztem meg moziban, már nem adják, viszont legalább letölteni sem lehet.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84007) Freddy76


Freddy76
addikt

Ma hallottam, és annyira jó, hogy nem tudom nem megosztani:

A férfiak és a nők kedvenc filmjében az a közös, hogy mindkettőhöz kell zsebkendő.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84008) gorgo válasza Freddy76 (#84007) üzenetére


gorgo
őstag

Fujj, te disznó! :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84009) Balinov válasza Freddy76 (#84007) üzenetére


Balinov
félisten

Hehe, ez tényleg jó :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#84010) Studi válasza Freddy76 (#84007) üzenetére


Studi
addikt

(#84011) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak, uv lámpás dolgokat ki fotózott itten? valakire emlékszem. szeretnék tanácsot kérni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84012) j.bravo válasza Mr.Csizmás (#84011) üzenetére


j.bravo
addikt

.mf neve ugrik be nekem UV-val világított virágokról, gombákról. De Jahno sem kizárt.

Whatever.

(#84013) Jahno válasza j.bravo (#84012) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kizárt, mert mint általában mindennel akkorát oboáztam néha vele, mint állat, mert a kis lámpám nagyon gyenge és egyszer nekiugrottam egy cseresznyefának úgy, hogy havercsajhoz vittem vidékre 120 centis UV csöveket és 50 méteres kábeldobookat, aztán azzal sem látszott semmi :DD

(#84014) gorgo válasza Studi (#84010) üzenetére


gorgo
őstag

Sztem Freddiék sem ugyan azokat a filmeket nézik otthon az asszonnyal :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84015) Jahno válasza Mr.Csizmás (#84011) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, többfélét. Rossz tanácsot bármikor adhatok, de kérdezz :-D

Egy jó UV vaku nem lenne rossz, de hátja... Ennél a csajnál jó volt, az UV festék az UtánVilágítós volt, ami fény után sötétben minimálisan fluoreszkál, bláááá. Nekünk nyilván nem ez kellett volna, sminkessel meg is fejtettük vagy 2 óra alatt :-D

Utána már egyszerűbb. Virágot megvilágítod, festetthez meg idehaza is lehet mindenféle jó minőségű festéket kapni. Ami a trükk, hogy ne kend vastagon, ha nem világít eléggé mert sok festéknek van olyan tulajdonsága, hogy minél vastagabb annál kevésbé világít. Ne kérdezd miért, ez ilyen :-D

A nyakán a lilás szín azért van, mert alulról túl közel raktam a csövet, szóval kis csel ezekben is van, adhat egy alap színes fátylat maga a fény színe.

De mi a kérdés?

(#84016) Freddy76


Freddy76
addikt

Jó az írás, de aki ért angolul, nézze meg a videót is. Aztán gondolkozzunk el azon, hogy fogunk-e ilyet látni kormánypárti politikussal itthon a mi életünkben:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84017) gorgo


gorgo
őstag

Megnéztük az Asterix - középső birodalmat. Nem rossz, gyerekekkel jó hétvégi program.
A kínai hercegnő rendkívül szemrevaló...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84018) rbalint88


rbalint88
addikt

Boldog nőnapot a Zoltánoknak és viszont :R

(#84019) Mercutio_ válasza rbalint88 (#84018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Éljen a nemzetközi Zoltánnap! :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84020) Lassú Víz válasza rbalint88 (#84018) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Köszönöm! :R

Nem nőnapot, csak nőt! :D
És ne hagyjuk ki a Jánosokat meg az Apolkákat sem!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#84021) .mf válasza Mr.Csizmás (#84011) üzenetére


.mf
veterán

Jelen!* Egy jó ideje már nem töltöttem fel ide új UV-s fotót, de itt van pár.
Próbáltam UV vakut is (Godox TT600-ast alakítottam át UV-áteresztő szűrővel), de az gyenge; főleg Convoy UV zseblámpákat használok (van 2, a nagyobb S12 sokkal jobb).

* most már - ma hajnalban értem haza. Majdnem egy hónapot voltam Jordániában, bejárva az országot túrázva, a helyiek által is elég nehézkesnek tartott tömegközlekedéssel, valamint stoppolva. Szuper hely, nagyon jó fotótémák vannak (lőttem is 1500 képet géppel), az emberek nagyon kedvesek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84022) Mr.Csizmás válasza .mf (#84021) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

követgetem fb-n a jordán témát, csak el vagyok maradva az olvasással :( :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#84023) .mf válasza Mr.Csizmás (#84022) üzenetére


.mf
veterán

Én pedig az írással :)) De most majd kicsit felgyorsul a dolog, billentyűzeten könnyebb kisregényeket írni, mint mobilon mindazt betapicskolni, főleg utazás közben, buszon vagy este alvás helyett... :))

Ha UV érdekel, most már itthon vagyok, össze tudunk futni, mert ez élőben kipróbálva jobban átjön, mint üzenetekben próbálni magyarázni. Ha van egy 18650-es akkud, a kisebbiket kölcsön is tudom adni, nem is használtam már, mióta megvan a nagyobb. Csütörtökön lesz is Jahnónál fotóklub, majd UV-val sztrítelünk :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84024) Jahno válasza .mf (#84023) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, a végén meg bedobom a ritka opciót, hogy a csütörtöki nekem elmarad, de max. szórakoztok helyettem, mert most rendezgetem a naptárat és van egy ezer éves járványtól a rezsicsökkentésig elhalasztott színházjegyem amit persze aznap estére dobtak be.... Ááááááááfakk.

Előzőnél kicsit bizonytalankodtam, hogy jó ötlet-e ebben a formában mászkálni, de végül kijött valami, ami jó lett. Meg gyalogosan kicsit lassú is, néha egyik szegletét kellene megkerülni valamelyik kerületnek, aztán másik sarkába húzni és ott körbejárni. Valami lesz.

(#84025) atok666


atok666
őstag

Létezik olyan weboldal, amin keresztul le tudom kérni telekszám szerint a tulajdonos adatait? Ideálisan ingyenes, ha nincs, akkor jó a fizetett is.

Koszi,
Atok

(#84026) aleister válasza atok666 (#84025) üzenetére


aleister
veterán

A földhivatalnál, ügyfélkapun keresztül van ilyen, de egy szenvedés a keresője. Szerezz helyrajzi számot, akkor egészen használható.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84027) Freddy76 válasza atok666 (#84025) üzenetére


Freddy76
addikt

Ügyfélkapun keresztül le tudod kérni (már ha van ügyfélkapu regisztrációd): magyarorszag.hu ---> bal oldali menüben "Tulajdon", majd "Ingatlan" ---> jobb oldalon "tulajdoni lap lekérdezés".

Évente kettő lekérhető ingyen azon túl fizetős. Ha nincs ügyfélkapud (ha jól emlékszem, te külföldön élsz), lekérem neked, és átutalod nekem a 3.000 Ft-ot.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84028) atok666 válasza Freddy76 (#84027) üzenetére


atok666
őstag

Szuper, koszonom :R
Ha szukseg lenne a segitsegre, jelzem. (jol emlekszel, nem mo-n lakom :) )

@ali Koszi neked is

Atok

(#84029) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szépszemű, jó hangú.

Sorozat ajánló: Békeharcos, a Doom Patrol és a The Boys keveréke

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84030) aleister válasza Mercutio_ (#84029) üzenetére


aleister
veterán

Még a debütáláskor láttam. Teljesen eszement ez a sorozat. :)
Azóta a Peacamaker main theme a csengőhangom. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84031) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Gáboroknak Boldog Névnapottt! :DD

aleister: Remélem lesz következő évada :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84032) Mercutio_ válasza aleister (#84030) üzenetére


Mercutio_
félisten

És azok a glamrock zenék talán még freddynek is bejönnek :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84033) Freddy76 válasza aleister (#84030) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem is óriási. Judomasternek külön sorozat járna.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84034) gorgo


gorgo
őstag

A szomorúság háromszöge
Megosztó film azért csak 6.8 értéket kapott. Nálam vastagon 10 pont. :))
Kurvajóóóóó!!!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84035) Freddy76


Freddy76
addikt

Jó csaj, jó zene.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84036) aleister válasza Freddy76 (#84033) üzenetére


aleister
veterán

A sorozatnak köszönhetően ismét az aktív szókincsem része lett a "Faszom!". :)
Judomaster egy állat! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84037) j.bravo válasza Freddy76 (#84035) üzenetére


j.bravo
addikt

:K Köszi, figyelemre méltó találat.
Megnéztem az eredeti klipet is. A jelenlegi hölgy tényleg szebb, de azért Alannah Myles megjelenésében is volt dög (a hangjáról nem is beszélve).

Whatever.

(#84038) Mercutio_ válasza j.bravo (#84037) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hasonlítsd össze a "John Bovi" szám feldolgozását is :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84039) j.bravo válasza Mercutio_ (#84038) üzenetére


j.bravo
addikt

JBJ livin’ on a prayer videójában nem láttam jó csajt :DDD

Whatever.

(#84040) j.bravo válasza j.bravo (#84039) üzenetére


j.bravo
addikt

Viszont belehallgattam ebbe is. Ez konkrétan (az ének miatt is) jobban bejön mint az eredeti. Amúgy több Scorpions nóta (ezt is beleértve) van amit tök jól megírtak, a hangszeres muzsikusok rendesen feljátszottak, csak Klaus Meine hangja valahogy nem eléggé adja ki.

Whatever.

(#84041) Jahno válasza j.bravo (#84040) üzenetére


Jahno
őstag

Én maradok a szélsőségeknél: [link]

(#84042) Freddy76 válasza j.bravo (#84040) üzenetére


Freddy76
addikt

Én ma Siófokra menet meghallgattam a Spotify csatornájukat, vannak jó átdolgozások (pl. az AC/DC nóták, Dirty Diana). Van persze olyan is, amit inkább hagyni kellett volna (Rebell Yell), de összességében bejön.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84043) .mf válasza Freddy76 (#84035) üzenetére


.mf
veterán

Jó csaj, jó zene, de az ének messze nem ér fel az eredetihez. Abban több volt a karakter, az erő. És az eredeti is jó csaj volt akkoriban, sőt, nekem jobban is tetszik.

Jahno: nálam is inkább olyanok forognak, amire itt a többiek inkább csak a szemöldöküket húzzák fel :))
Nemrég mélyedtem jobban bele a Dillinger Escape Planbe. Azt az albumot ismertem és szerettem, amin Mike Patton (Faith No More, Mr. Bungle, Fantomas, és még sok tucat egyéb projekt) énekel (Irony is a dead scene), mondjuk kissé nehezen emészthető, de vannak zseniális részei; egy-kettő másik albumba még belehallgattam, de anno annyira nem jöttek be. Most viszont végighallgattam az Ire Works albumot, és rohadt jó dolgok is vannak benne (a maga módján). Viszont pont a legkevésbé metál számok tetszenek róla: Mouth of Ghosts, Dead as History, Black Bubblegum.
Na jó, volt normálisabb zene is az elmúlt percekben. Jamiroquai - Space Cowboy, az album-verzió, ami szerintem sokkal jobb; és egy újabb műfaji váltással Om - State of non-return. Most még egyszer Dillinger - Mouth of Ghosts és megyek aludni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#84044) Mercutio_ válasza Freddy76 (#84042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem emlékszem volt-e zene, de a csaj jó 👌 :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84045) gorgo válasza Mercutio_ (#84044) üzenetére


gorgo
őstag

:Y aztamindenit!

(a háborúpárti propagandát 4x adta be 2 perc alatt a rohadék YT :((()

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#84046) Freddy76


Freddy76
addikt

Pár napig egyedül voltam itthon, ledaráltam a Disney+-on az Obi Wan sorozatot, és a Mandalóri első évadát. Szegény Obi Wan eléggé el lett szúrva, az egész logikátlan, erőltetett. Vader egyszer megfog egy csillaghajót az erővel, aztán Obi Wan legyakja úgy, hogy alig marad belőle valami, hogy aztán újabb tíz év múlva Obi Wanból csak egy köpeny maradjon. A karakterek erőtlenek, a sztori bukdácsol. A Mandalóri ezzel szemben lassan indul, de egyszerűen nem tudom abbahagyni. A látvány, a sztori, a színészi játék köröket ver az Obi Wanra.

Nem teljesen értem, hogyan tudnak elkúrni a Disney-nél mindent, mi a fősodor (új trilógia, aminek a befejezése gyalázatos, Han Solo film, Obi Wan sorozat), míg a mellékvágányon nagyon jó filmek születnek. Nekem a Mandalórin kívül nagyon bejött a Zsivány Egyes is, és állítólag az Andor is nagyon jó.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#84047) Studi válasza Freddy76 (#84046) üzenetére


Studi
addikt

Biztos bennem van a hiba, de én már lekövetni sem tudom, ki kivel van, meg hány sorozat/film készült az elmúlt 10 évben a Star Wars sztoriból. Van erről valami idősíkos összefoglaló? :DDD

(#84048) Mercutio_ válasza Studi (#84047) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mi az az idő sikosító? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84049) madgie válasza Freddy76 (#84046) üzenetére


madgie
titán

Az Andor nagyon jó, főleg, ha az ember el tudja engedni azt a koncepciót, hogy a Star Wars csak fénykardkaszabolós Jedi-hókuszpókusz lehet.

(#84050) cdl válasza madgie (#84049) üzenetére


cdl
senior tag

Ha Valaki esetleg scifit akar még, akciós az Amazon Prime előfizetés.(50 zlotyi 1 évre)
Az Expanse 6 évada fent van itt.Meg persze még más is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.