Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34001) *Ropi* válasza fi:zi'k (#33997) üzenetére


*Ropi*
félisten

FW frissítés megvolt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34002) j.bravo válasza A Zéé (#33992) üzenetére


j.bravo
addikt

Kicsit tovább sütöd, 3-3 perc oldalanként és akkor lesz kb medium. Mondjuk mi megkapattuk az oldalát nagy lángon, hogy legyen kéreg és ne folyjanak el a jó kis szaftok, aztán visszavevettük és úgy sütöttük tovább.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#34003) fi:zi'k válasza Real_Necro (#33999) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az csak mellékes gond volt, de időközben meglett. :)

(#34000) zool1
Köszi, ahogy látom azonos az angollal.

(#34001) *Ropi*
Ja, de nem volt "lemaradva", csak egy századnyival.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34004) Balinov válasza Real_Necro (#33999) üzenetére


Balinov
félisten

az nem a legjobb hir igy az unnepek alatt. Halistennek itt 08-11 kozott a recesszio csucsan nekunk nem volt bercsokkentes, igaz emeles sem, de legalabb kaptunk +1 nap fizetett szabit karacsony elott :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34005) t_a_m_a_s válasza Balinov (#34004) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Bali, pénteken én is megyek már melózni.. Van egy kb fél napos dolgom, ötödikéig kész kell legyen. Gondoltam a két hét szabi alatt megcsinálgatom esténként, de a bejgli, halászlé és a töltöttkápi, na meg a pálesz és a félédes vörös elvette a kedvem az esti melózgatástól :)

Az utóbbi években mi is örültünk, hogy lyuk van a seggünkön, és 10-én nagyjából megvan a fizu... Nameg hogy kettőnk fizujából maradt azért hó végén is egy pici. Az idei évünk munka szempontjából nem volt rossz, viszont a hozzá tartozó bevétel az nem volt az igazi:( De nem szólhatok semmit, még egy kis pulykapénz is csurrantcseppent...

Holnap majd jól beletépünk...

(#34006) Byk01


Byk01
senior tag

Fizetős utak

Amiért belinkeltem, az a 4-es út. Az autóút tábla kb 50 m-rel van a Vecsés vége tábla után, ami azt jelenti, hogy ha valaki autóval menne a reptérre, annak fizetnie kell az úthasználatért. Nekem ez csak most hétvégén esett le, amikor arra mentem.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34007) Mercutio_ válasza Real_Necro (#33999) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kíváncsi leszek mit tapasztalsz, a válság és a fantasztikus hazai gazdasági környezet óta kicsit változott a munkaerőpiac /bérek és juttatások /munka feltételek.....

fizik :más forrás esetén megy rendesen? Audio beállítások között nincs olyan, hogy optikai kimenetre menjen a hang ne hangszóróra?

Tamás :Ne is mondd, össze kellene raknom egy anyagot kb 1 óra meló, de még nem bírtam rávenni magam.

Látom mindenki évértékelő hangulatban van. Nekem idén lettek a legjobb kollégáim, a közvetlen főnökömről már nem tudnék így áradozni, de az egyel fölötte lévő szintén jobb volt mint az eddigiek. Jan 1-el mindez megy a levesbe mivel át - /viszzaszerveznek. Új főnök, régi-új (egy szervezetben, de már termékcsoportok/szakterület ellátása volt a munkánk) kollégák, kezdhetem újra bizonyítani az alkalmasságomat illetve az új főnökkel szemben is komoly elvárások vannak a felsővezetés részéről ami ránk nézve valszeg azt jelenti, hogy az első félév túlórákkal és hazahordott melóval telik

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34008) Lassú Víz válasza Byk01 (#34006) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Rohadjanak meg... Viszont úgy tűnik, hogy a 8-as út megúszta, vagy csak benne van a brancsban valaki Veszprém tájékán.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34009) Byk01 válasza Lassú Víz (#34008) üzenetére


Byk01
senior tag

Emlékeim szerint a 8-as nem autóút (110-es táblák vannak kitéve végig). Csak azok lettek fizetősek az autópályák mellett.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34010) cOxeR válasza Byk01 (#34006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valamint aki a külső agglomerációból jár be az is megszívta... Maglód, Gyömrő, Ecser, Üllő... mindenki azon közlekedik, mert az a leggyorsabb befelé... és kifelé is. :)
No meg pl az M5-ös városban lévő része?
Elég érdekes lesz ez így...
Mondjuk nekem aki éves matrciát veszek így is úgy is... csak egy dologtól tartok, hogy majd jön a kétszeres szorzó a matricára... ha ezt meglépték

(#34011) Studi


Studi
addikt

:DDD

(#34012) cOxeR válasza Studi (#34011) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#34013) A Zéé válasza cOxeR (#34010) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem már itt van a kétszeres szorzó. Ford Fiesta Van kisteherautót hajtok, amivel idén havi matricáztam, mert már kevesebbet autópályázok. 7 matricát használtam idén, ez 33k-ba került. Na most ugye bejött az új D2 kategória, amibe a kisteherautók (így én is) és a kisbuszok tartoznak.
Nekünk a 10 napos és havi matricát nemes egyszerűséggel duplázták, 9600 ft lett, szóval muszáj lesz megvenni az évest, mert annak az ára változatlan maradt. Így 43k-t kell fizetni 33 helyett. Fater ugyan így járt, neki 5 matrica kellett idén, ami már az a mennyiség, amikor már az ő kocsijára is meg kell venni az évest, szóval 24 helyett 43 lesz neki is az éves díj. Ez egyszerre kicsi különbség, rajtunk is csak 29k-t keresnek pluszba, de hány magánszemély, meg cég járkál kisteherautókkal...

Just a simple Lineman...

(#34014) cOxeR válasza A Zéé (#34013) üzenetére


cOxeR
Ármester

Cégek így is úgy is megveszik a matricát az autókra...
Most erre mit mondjak... van-ra vizsgáztattál ekkora autót, tudtad miért teszed, és hol nyersz vele költséget... ugyanaz lett a buktatód is...

[ Szerkesztve ]

(#34015) Studi válasza A Zéé (#34013) üzenetére


Studi
addikt

Nekünk a napi bejáráshoz 0 helyett 5k lesz, mindkét autóra, az már +10. A nagyobb túrákra meg úgyis kell a 4 napos (ja, hát nem, hisz azt is megszüntették :((( ), tehát a 10 napos matrica.

(#34016) Byk01 válasza cOxeR (#34010) üzenetére


Byk01
senior tag

Persze, megszívta, de egyrészt van más alternatíva, másrészt meg tudja, hogy ha a gyorsabb utat választja, akkor annak ez az ára.
De a reptérre autóval másképp nem tudsz kimenni, csak a 4-esen, ami fizetős, ráadásul ezt nem is kommunikálták, így lesznek olyanok, akik ott (vagy a megkapott büntetésnél) fogják észrevenni, hogy fizetni kellene (kellett volna).

Az M5-nek (és a többi autópályának) nincs városban levő része. Az autópálya tábla a városhatáron kívül van, és csak a táblától kell fizetni. Az más kérdés, hogy a lehajtó előtt van, tehát ha az M5-ön akarom megközelíteni Pesterzsébetet (pl. Dél-Pest Kórház), a XVIII. kerületet, vagy csak az áruházakat, akkor majd 3-400 m-ért kell fizetni. Sőt, aki Erzsébet felől megy az Auchanba, fel sem kell hajtson az autópálya fő úttestjére, mert a mellette levő, a két felüljárót összekötő szakasz is autópálya már.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34017) Mercutio_ válasza Byk01 (#34016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így majd nem csak vasárnap kerülik majd a zemberek a multikat....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34018) Real_Necro válasza Studi (#34015) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pont a 10 napos autópálya matrica miatt nem szoktam jó idő esetén az M7-esen menni Zalába, hanem M1-M7 kihajtón szépen Bicske felé, aztán Fehérvár, majd Veszprém irányába 8-ason... Most persze ezt is elqrták, mehetek pl Budakeszi fele vagy más vonalon, hogy elhagyjam a várost...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34019) A Zéé válasza cOxeR (#34014) üzenetére


A Zéé
addikt

azért Van, mert árut szállít, és azért ekkora, mert nem kellett nagyobb. Nem nyerészkedésből lett az ekkora autóból, kisteher. 250-300 kilókat mozgat, felesleges lett volna még egy 1 tonnás kocsi. Dolgoztam több cégnél is autón, ahol 4-5 hetente volt pesti kör, mindig havi matricákkal b.szakodtunk, mert olcsóbban jött ki.
És igen, meg lesz véve rá az éves matrica, mert muszáj, csak tudod az elv zavar kimondottan, hogy az ilyen kis cégeknek, mint a miénk (15 fővel) az ilyen 5-10k-s szarok miatt lett k.rva sok plusz költség. Egyenként nem nagy összeg egyik se, de mire összeadod rohadt sok lesz.

Just a simple Lineman...

(#34020) Mercutio_ válasza A Zéé (#34019) üzenetére


Mercutio_
félisten

De azért a kormány támogatja a kkv-kat....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34021) Studi válasza A Zéé (#34019) üzenetére


Studi
addikt

Ráadásul két-három héttel az év kezdete előtt még nem tudod, milyen plusz adókkal számolj. :(

(#34022) cOxeR válasza A Zéé (#34019) üzenetére


cOxeR
Ármester

A céges kocsis adókat le lehet írni... a személykocsi üzemeltetést meg nem. A van-nak az áfa értékét is vissza lehet igényelni, azért van abban egy nagy előny. :) Nem mondom, hogy feltétlenül nyerészkedés... de azt láttam, az előző munkahelyemen, hogy az összes nem szükséges személyautót eladták és mindent van-ra vizsgáztattak... és hidd el nem ok nélkül. :)
Mindezek mellett, egyáltalán nem értek egyet ezzel az egésszel... és felháborítónak is tartom... csak a mérlegelés miatt jegyeztem meg a van vs nem van vizsgáztatást.

(#34023) Studi válasza cOxeR (#34022) üzenetére


Studi
addikt

Az jellemzően az üzemanyag elszámolás miatt van: a személyautók üzemanyagának leköltségelése sokkal nagyobb macerával jár.

(#34024) Mercutio_ válasza cOxeR (#34022) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, ha marad még miből leírni: D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34025) cOxeR válasza Mercutio_ (#34024) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az is igaz...

(#34026) Real_Necro válasza Studi (#34021) üzenetére


Real_Necro
veterán

Legalább azt már tudod, hogy jóra nem kell számítani... én arra leszek kíváncsi cég nálunk fogja e kompenzálni...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34027) Studi válasza Real_Necro (#34026) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk ezt 2010 áprilisa óta fokozottan tudjuk. És 2015 kemény év lesz, messze még a következő választás, hogy megkapjuk a kampányjólétet. Ellenben egyre több a fejükre növő harácsoló Habonyféle, akiknek az igényeit próbálják kielégíteni, és a 2018-as kampány költségeit is meg kell alapozni az elkövetkezendő 1-2 évben. Ehhez nagyon sokat kell dolgoznunk.

(#34028) Larry303


Larry303
addikt

megnéztema doblo cargo legnagyobb össztömege 2200kg...ha jól értem ez esetben nekem ezentúl sem kell matrica...mondjuk nálunk 1 azaz 1db ilyen útszakasz van a megyében :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#34029) Real_Necro válasza Studi (#34027) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban, de amíg van mit lopni, addig jó lét nem lesz, csak az aktuális banda változik...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34030) Studi válasza Real_Necro (#34029) üzenetére


Studi
addikt

Loptak, lopnak, lopni fognak. Nem ez a baj, ennél összetettebb egy kicsit a dolog, de ezt nem itt, majd valami sörrel/borral köszöntsük az újévet, és megbeszéljük mellette. :)

(#34031) Larry303 válasza Larry303 (#34028) üzenetére


Larry303
addikt

elolvastam végig...szal b@lfasz voltam...ezek meg köcsögök :) ezt az útszakaszt amit itt építettek, röpke 5 év alatt (kb 25km) szhely-szeleste, jó nagy részt EU-s pénzből, de most szépen beszedik ez után a jogos jussukat ószomnesz...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#34032) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

j(uliet) bravo: lesz végül whisky kóstoló?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34033) aleister válasza Real_Necro (#34029) üzenetére


aleister
veterán

Ezért kéne királyság!
Egy embert és a családját el tud tartani pazar pompában ez az ország, de több ezer tolvaj politikust és a sleppjét nem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#34034) Balinov válasza aleister (#34033) üzenetére


Balinov
félisten

akkor is, ha az a kiralyi csalad tobbezer tagot szamlal... ;] :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#34035) aleister válasza Balinov (#34034) üzenetére


aleister
veterán

Annyit csak nem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#34036) Mercutio_ válasza aleister (#34033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott is volt udvartartás, nemesek, nyaloncok....
A visegrádi négyek közül szinte csak nálunk nincs komolyabb retorzió politikusokkal kapcsolatban, románok, szlovákok 20-30- as nagyságrendben tolják őket dutyiba , pedig ők se angyalok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34037) Lassú Víz válasza aleister (#34033) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azért akkoriban is ott volt a nemesség sleppnek. Meg a nép sem élt jobban.
Azt viszont végképp nem gondoltam volna, hogy nem is volt az olyan rossz világ amelyikben csak talicskával tolták ki a pénzt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34038) aleister válasza Lassú Víz (#34037) üzenetére


aleister
veterán

"Meg a nép sem élt jobban."

Legalábbis a jelenlegi viszonyokat nézve. Térjünk erre vissza 2-3 év múlva! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#34039) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sportcipő addiktoknak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34040) Studi válasza Mercutio_ (#34039) üzenetére


Studi
addikt

Milyen drogot kell fogyasztani ahhoz, hogy az első lapon feldobott cipők közül az ember valamelyiket a lábára vegye? :)

(#34041) dunc válasza Studi (#34040) üzenetére


dunc
nagyúr

nem csak az első oldal szörnyű ;)

(#34042) fi:zi'k válasza Studi (#34040) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

XX

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34043) Real_Necro válasza Studi (#34040) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem értem mi ezzel a bajod... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34044) aleister válasza Real_Necro (#34043) üzenetére


aleister
veterán

Ez az átlátszó bigyóban zselés izé akkor volt divat, amikor középsulis voltam. Ez pedig akárhogy is nézem 20 éve volt.
Legalább el lehetett fröccsözni az innovációra szánt zsét. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#34045) Mercutio_ válasza Studi (#34040) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom, én csak a futócipők miatt linkeltem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34046) t_a_m_a_s válasza Studi (#34040) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A futócipők gondolom azért színesek, hogy a polgárt jobban lehessen látni szaladás közben, s ne b@sszad el autóval... Különben én csipem ezeket, bármelyiket simán hordanám:) Az már durvább, hogy az első 45K-ról van leárazva 22,5-re :Y

Holnap majd jól beletépünk...

(#34047) Byk01 válasza Real_Necro (#34043) üzenetére


Byk01
senior tag

Bazz, ez kiégette a szemem, amikor megnyitottam :DD

Viszont látom, az Adidas megunta, hogy Adios néven csak hamisítvány megy belőle :D :))

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34048) #40935168 válasza t_a_m_a_s (#34046) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én ugye járok terembe kondizni. Hihetetlen és megdöbbentő, hogy mennyire Nike színescipő-fétise van egyeseknek odabent. Úgy, ahogy más az új Audi/Merci/BMW mellett állva tanakodik a haverral azon, milyen felnire kéne a gyárit cserélni, esetleg a netet bújják emiatt hetekig, ... ugyanígy el tudnak edzés közben beszélgetni két-három különböző színű, hupikék-ciklámen-banánzöld "broáf" design-ú Nike cipőről egyesek, hogy úristen, az amúgy boltban 45, de kintről meg innen-onnan beügyeskedve megáll 12-ben + posta és hogy ami rajta van (egy full hupikék cucc) is onnan van, de ez már az új modell, mert látod .. a pipa alatti kis rész már ilyen ezüstös csillogó verzió, nem a "régi" ..

:W :W :W

dikk

Én meg kb. leemeltem a polcról a sajátomat 10-ért oszt jónapot, működik, atom kényelmes, tökéletes :D

(#34049) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Olyan klasszikus fazonúakat, mint Dart 7 már nem is kapni sehol? Most fellapoztam virtuálisan a Decathlon listáját, de nincs egy értelmes kinézetű...

Cipőből is úgy kell vásároljak mint nadrágból, hogy ha megtetszik valami akkor 2-3-at veszek belőle mert nem sűrűn találok olyat ami tetszik. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34050) rbalint88 válasza *Ropi* (#34049) üzenetére


rbalint88
addikt

Klasszik fazont sportsdirecten vagy playersroomnal keress.

Amugy ha kifogsz airmaxbol valami nem atomvillanas szinut, akkor az jo vasar 30-ert is. Ket eve hordomaz enyemet, a felsoresznek semmi baja, csak a talpa kopott el, leginkabb saroknal a vezetestol. Szombaton voltam ebben a sneakerz storeban, akkor meg csak 30% kedvezmennyel vettem egyet, most mar 50% van ra, cserebe nincs belole 46-os, igy nem banom, hogy dragabban vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.