Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) philoxenia válasza *Ropi* (#500) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szép öccázadik hsz.... :D
Ugye montam, hogy kő ilyen totyik, ennél már csak akkor pörög majd gyorsabban, ha a ZTE csinál fényképezőt is és azt árulják nálunk is... Nem lenne rossz, MFT két elfogadható obival 80k HUF-ért.... :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#502) cOxeR válasza philoxenia (#501) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy hete erre készül, és tartogatta a poénképet! :DDD

(#503) philoxenia válasza t_a_m_a_s (#484) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Direkt külön hsz.

Érdekes ez a téma. Miközben más könyveit osztja meg, odaírja:

Saját könyvek

(ezeket a könyveket én írtam, ezért kérlek ne lopd el!)

A legjobb lenne, ha a papíralapúhoz járna ingyen egy elektronikus is. A régebbi könyvek pedig megvehetőek lennének olcsón...
Azonban ez nagyon szabályozatlan terület jelenleg. Jobb lenne maradni az itteni megosztás vonatkozásában a biztosan legális verzióknál.
Rengeteg anyag van fönn, amik ide készültek, letölthetőek, olvashatóak, azokból bármikor bármilyen link belefér. :)

Egyszerű kereséssel is millió találat jön:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#504) j.bravo válasza *Ropi* (#500) üzenetére


j.bravo
addikt

ööö, a nerdinfo és a noplace for us anymore mi alapján készült? nem ismerem fel :( a többi megvan!

Whatever.

(#505) Mr.Csizmás válasza j.bravo (#504) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

imdb? myspace?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#506) j.bravo válasza Mr.Csizmás (#505) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!

Whatever.

(#507) Gondwana


Gondwana
addikt

Most ott tartok, hogy gyújtaná fel valami hiblibajos, akinek elgurult a gyógyszere, azt az egész kiba.. Redmondot! Hogy azt a rohadt update-t előbb feltolta reggel, majd utána kérdezett, mint a Letöröltem, baj? (Igen) (Nem) párbeszédablak. Reggel óta ment egy render, 14.15-re fejezte volna be. Amikor először bekérdezett, hogy postpone restart, betoltam neki, hogy 4 óra, mert nem lehet több, erre most újraindította a rohadjékja az egész gépet, mert abban a 3 percben pont nem voltam a gép mellett. Most magyarázkodhatok az ügyfélnek, meg hagyhatom bent a gépet a cégben éjszakára (letiltva azt a rohadt frissítést). Linux legalább csak emlékeztet, hogy majd esetleg tanácsos lenne alkalom adtán újraindítani, de ezt nem nevezném szoftvertervezésnek, hogy nesze wazeg, hülye júzer, újraindítottam neked!
Hogy ...$!$#$$%&*&@#$%$$^!#$ (moderáltam magam, beperelni - pláne Szerbiában ilyesmiért nem tudom őket, még ha bizonyítani is tudom, hogy kb. 60€ buktám van ez a rohadt restart miatt, maximum azt tudom tenni, hogy mégiscsak lopom a cuccaikat, és akkor nem lesz alapom mérgelődni, de legalább anyagilag beleférek.)

Ha fotós offtopikban még offra is állítanám, az on lenne, úgyhogy így hagyom, szaktopikba ezt nem írom be, mert majd megkapom, hogy én voltam a hülye, hogy Win7 x64-en bekapcsoltam az automatikus frissítést.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#508) Real_Necro válasza philoxenia (#503) üzenetére


Real_Necro
veterán

Könyv? A sajátja 14 oldalas, az még munkafüzetnek is karcsú... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#509) philoxenia válasza Gondwana (#507) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem be van kapcsolva állandóan, igaz a végrehajtáshoz kell a jóváhagyás....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#510) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#507) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az egész windows kb. egy bőrkárpitos-faberakásos swift szintjén van.... :U

csak a steamos játékok miatt tartok wint, minden másra lehetne linux :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#511) #40935168 válasza *Ropi* (#479) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez két szempontból is ronda.

1. lehetek a vendégseregben Helyi Menő Fotós vendég, aki puszta hobbiból csííííz-elteti őket a háromkilós cuccával, senkinek semmi köze hozzá, mit kattintok hol, ha mondjuk legjobb gyerekkori barátom a vőlegény :D Úgy rúgnánk seggbe a Helyi Vagány Kallert hogy azt is megbánná hogy megszületett :D

2. Kicsi fityesz országunkban az ilyen kezdeményezéseknek általában csak mellékhatása az, amit Te mondasz és ami eredeti cél kellene, hogy legyen. Ehelyett a fő cél ilyenkor nem az, hogy tényleg tisztuljon a szakma, hanem hogy aki "haver, barát" és esetleg még kicsit "tejel" is zsebbe, az közel kerül a fazékhoz és lesz igazolványa, a többi meg leves. :K

De ne legyek ünneprontó és kívánom, teljesüljön álmotok ;) :K csak még addig szerintem nem ártana átmenni 1-2 paradigmaváltáson, úgy mind a 10 Milliónak.. :D :(((

(#512) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#510) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kell felvágni, Linux is úgy az igazi, ha Te írod, másképp csak a mások munkáját használod ugyanúgy szvsz. ráadásul nincs kit szidni.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#513) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#512) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

linuxon poreszt nézni elit dolog ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#514) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csinálni, Linuxszal fölvenni, saját gyártmányú kamerával, na az igen.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#515) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#514) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a kamerához vannak linuxos drájverek? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#516) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#515) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 2016-os roadmap-ben már benne lesz :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#517) *Ropi* válasza #40935168 (#511) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egész másról szólt a történet: a helyi (névtelen nulla) erő "p!n@irígy" volt a (mondjuk) fővárosból érkezett kollégára, mert belelátta magának, hogy rontja az üzletét. Szólt az ismerősének a hivatalban és bepróbálkoztak...Nem minden eskin igazoltatnak.

Sok előhívó folyadék csurog le még addig a lefolyón, mire ez életbe lép: meglátjuk mi lesz a gyakorlati értéke... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#518) *Ropi* válasza Gondwana (#507) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért van letiltva az összes gépemen az update, csak akkor ficereg, ha megengedem neki. :U

Főként, hogy az utóbbi időben volt egy-két infinite boot loop-ot okozó csomag is, amiket nem engednék fel még egyszer. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#519) cOxeR válasza *Ropi* (#518) üzenetére


cOxeR
Ármester

A lúzereknek, meg a felesleges és értelmetlen kihívásokat kedvelőknek van csak auto update-je. :))

(#520) Real_Necro válasza cOxeR (#519) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor ha én kezdetektől fogva tiltva tartom pro vagyok? :C

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#521) #40935168 válasza *Ropi* (#517) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ja hogy ez már megtörtént így ebben a formában ? Omg..

(#522) Mercutio_ válasza *Ropi* (#518) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van valami oldal ahol meg lehet nézni, az utóbbi X héten megjelent frissítések közül mi mit csinál, és melyik van kitesztelve, hogy nem okoz problémát?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#523) #40935168 válasza Gondwana (#507) üzenetére


#40935168
törölt tag

Sajnos igen, utolsó mondat érvényes. Enterprise környezetben mindennemű update és oprendszer-önállósítja-magát című dolog full off-on és ember szabályozza, mikor mehet fel update, patch, akármi, milyen gépre vagy gépekre, előtte ügyféllel egyeztetni, backup, helyreállítási terv, downtime ablak, bla bla. Van ügyfél, aki pl. szart magasról a security hole-ra. Amíg megy a vasa, mi azt ne piszkáljuk, csitt, kuss, nemkell és hagyjátokbékén.

Szóval ami működik, azt nem kell bolygatni. Nálam is off otthon, a notification meg letiltva, ne is lássam. Alap SP1 és kakukk. Adobe kancsóságok dettó, mi az, hogy egy szaros Reader hetente frissíti magát.. majd ha összevissza esnek keresztbe-kasul a betűk egy PDF-ben, elgondolkodom azon, régi-e a reader-em, de addig qss mindenkinek. Természetesen az Avast engedve.. :U

*nix rendszereken meg nem ritka a több éves host sem, amíg mindent támogat a rajta futó programnak, főleg ha ez egy VM-eket host-oló VMWare mondjuk. Az egyes VM-eket az ember egy snapshot után simán frissíti, de a teljes host szent tehén és ha csak nagyon nagyon kell és muszáj, akkor esik neki az ember az update-nek.

Nevertheless, ha fel akarod gyújtani Redmondot, a gyufát finanszírozom szívesen. Mobilgyártókat nem akarsz gyújtogatni ? Most éppen Androidról Blackberry-re migrálnám a telefonkönyvem, mission impossible szaga van, közbe kell iktatnom egy Outlook-ot, abba beimportálnom a teljes Android telókönyvet annak a szoftverével, majd feltennem a Blackberry szoftverét és Outlook-ból kiexportálnom a BB-be ezen kontaktokat, közben persze összevissza mocskolja az egész cucc az Outlook-ot és úgy a fél világot.. :W :((( Nonszensz.

(#524) nord_ válasza #40935168 (#523) üzenetére


nord_
veterán

BB nem képes gmail fiókot látni exchange-ben?

(#525) #40935168 válasza nord_ (#524) üzenetére


#40935168
törölt tag

??? Nem értem. Gmail <-> Exchange.. ?

(#526) #40935168 válasza nord_ (#524) üzenetére


#40935168
törölt tag

De amúgy kőkemény cloud ellenes vagyok és annak előfutáraira sem tölteném fel SOHA a telefonkönyvemet, se migrációs okból, se másért. Isten ments.

Marad az Outlook, egy külön Windows user alatt, aztán ha megvan, gyalu az egészre és sóval behintem még a porait is.

(#527) nord_ válasza #40935168 (#525) üzenetére


nord_
veterán

Persze... ha az Android és az iOS is képes támogatni a gmail teljes körű szolgáltatás-szinkronizálását (nevek, naptár, mailek), akkor a munkára kihegyezett BB-nek is illene. Szerintem, ha rákeresel a 'gmail exchange blackberry'-re, biztos találsz megoldást.

Szerk.
Jah, hogy az offline módit szereted. :) Én örülök a cloudnak: anno rengeteget szívtam még a Nokiákkal (pcsuite, 6ezres széria, kommunikátorok), mert természetesen mindig akkor szállt el a telefon, amikor már hetek óta nem szinkronizáltam. Így most nincs gond, mert bármit felviszek a telefonkönyvbe, naptárba, máris megvan a biztonsági mentés. Ha meg valami hacker meglátja, hogy holnapután a jogi igazgatóval lesz megbeszélésem, hadd örüljön, ha ez kell az aberrált lelkének. :)

[ Szerkesztve ]

(#528) Real_Necro válasza nord_ (#527) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én iss offliner voltam, aztán mikor a C905-ről Defy+-ra kellett rakni a dolgokat, inkább utána néztem. Azóta használom, naptárat is. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#529) Mercutio_ válasza #40935168 (#523) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bari nem kezeli a .vcf file-t? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#530) #40935168 válasza Mercutio_ (#529) üzenetére


#40935168
törölt tag

Fogalmam sincs, pár napja van meg és gyűlölöm. :)

(#531) t_a_m_a_s válasza #40935168 (#530) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az a telefon szerintem egy külön világ... Ha napi 500 mailt kapsz, akkor jó lehet, minden másra ott a droid meg az alma:)

Egyébként én is offline gyerek voltam sokáig, most is csak a privát gmailt szinkronizálom folyamatosan, meg a névjegyzéket ha új bejegyzés születik. Egyik droidos telóról a másikra áttérni így kb fél óra, ez az egyetlen előnye számomra. Ja, és az asszony nagyon utálja:))

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#532) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#531) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tapicskától nálunk is falnakmenés van :D

Ha már droid: Van valami olyan alkalmazás aminek megmondhatom, hogy melyik programok "mentéseit" archiválja és az új rendszeren visszatöltse? Olyanra gondolok mint egy játékban elért szint szóval nem olyan, hogy kompletten az alkalmazásokat :N
Eléggé döglődik az 1000 éves droidom a blade-en és újra kellene raknom, de nincs kedvem mindent újra beállítgatni, képernyőket személyre szabni, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#533) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

esti agyf@szkőoldó: winfos 8 mindenhol :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#534) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#532) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Hát ennyire én nem vagyok spíler, de a blade topikban biztos tudnak valamit mondani. Nekem is volt 1. bladem, jó kis teló az:) Most a gyerek nézi rajta az animált háttérképeket amíg én telefonálok a sajátomon:))

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#535) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#534) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálunk a gyerek az ájpedre kattant rá. Rájött, hogy ha le van "zárva", akkor is el tudja indítani a diavetítést a tárolt fotókból. Mivel ezek a Párommal közös nyaralások, utazások fotói, ezért nézheti őket. Aztán amikor rábök egy képre, hogy appa-appa, akkor azért örülök :)).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#536) m3ss válasza Mercutio_ (#532) üzenetére


m3ss
veterán

vannak ilyen backup programok erre, mybackup is vmi hasonlo volt regen ha jol emlekszek. de lehet a blade vagy telefonos topicban hamarabb segitenek...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#537) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Na folytassuk itt a zenés dolgokat. [link]

Eperkutyus: ezek már annyira nem fognak meg, a szabadeséses vidi jó, de külön ott sem fog meg a zene.
Ha nagyon pihentbe akarok menni, akkor Isao Tomita, anno szalagoson hallgattam először. De kedvelem Front Line Assembly -t is, egyik kedvenc a Vanished. Mondjuk ezek a zenék sokakban már erősen depresszív hajlamokat keltenek, engem kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#538) spanyoll


spanyoll
addikt

No, akkor én átfáradtam, és reagálnék erre, inkább rövidebben mint hosszabban.
A zene egy dolog, azzal egyet értek annyiban, hogy ha valakinek nem tetszik akkor nem tetszik. Azzal is egyet értek, hogy nem kell mindenkinek tetszeni, és nem kell mindenkinek ott lenni.
De a spiritualitásának a valósságát nem ítélheted meg mindaddig, amíg ki nem próbáltad. Sok jó emberke van ott, sokan akik nem szeretik azt a féle zenét, és nagyon jól megvannak, ezért is mondtam, hogy nem teljesen van igazad.

Más: Ha már lazulós zene, akkor ajánlom figyelmetekbe (ha nem ismernétek) Shpongle-t :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#539) m3ss válasza Freddy76 (#535) üzenetére


m3ss
veterán

hat egy ipad3-ra en is ra tudnek kattanni :DD multkor nyomogattam egyet, en nem komalom az apple termekeket (bar leginkabb az aruk miatt) de hat pff az a kijelzo...25xx vizszintes felbontassal meg olyan fenyerovel...megneztem a kepeimet es olyan jol neztek ki h azt hittem h nem is en csinaltam oket :DDD
lehet kellene nezni vmi androidos tabletet, bar ez mar megint vmi masik topic... :B

(#538) spanyoll ja jo zene ez is, bar en inkabb eperkutyus thieverys hozzaszolasara akartam bologatni :K volton vagy vhol mi is voltunk rajta...
mondjuk en inkabb rock zene de hallgatok reggaet jazzt hiphopot mindent. ozora jo buli lehet, fotozni foleg jok lehetnek ezek a fesztivalok, erre nem is gondoltam. bulizni mar lassan oreg vagyok :DDD 2 eve hegyaljat neztuk meg de tobbet voltunk a pincekben mint a fesztivalon...sikerult megszeretni az edes borokat ott :B

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#540) Real_Necro válasza spanyoll (#538) üzenetére


Real_Necro
veterán

A hely amúgy baromi jól néz ki, még a spirituális mivoltát is értem, de ez a zene számomra kicsit kiöli ezt az érzést. Tudod mit tudok ilyen díszlet mellé elképzelni?

Kb ezt. Nyári meleg, gyenge szellő, síri csend...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#541) spanyoll válasza Real_Necro (#540) üzenetére


spanyoll
addikt

Nos, a nagy színpad vagy közismertebb nevén a "main", a chill stage, és a pumpui sátron kívül csak néhol van zeneforrás. Amúgy az egész egy hatalmas több hektáros területen terül el, és bizony sok helyen van ilyesmi. Sőt van amikor vannak hasonló előadók. A chillben gyakran szól hasonló muzsika, plusz rengeteg helyen beülnek az emberkék és csak zenélnek a nagyvilágba, tehát bőven van ilyesmi is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#542) #40935168


#40935168
törölt tag

Freddy, erre reflektálva: a spiritualitás és a spirituális zene csak egy gondolkodók által bizonyos témára-témakörre ráhúzott skatulya, egy bélyeg és rengetegen komplett félreértelmezik. Vannak az ember életében pillanatok, amikor NEM gondolkodik. Csak érez.

Az is skatulya, ha én bálványimádó buddhista vagyok és attól várom az üdvözülést, hogy egy szobor előtt hajbókolok száz-akárhányszor, füstölőket gyújtok és hasonlók, már spirituálisnak és ezoterikusnak néznek, sőt, inkább vallásosnak (a vallás méreg, véleményem szerint). De mondhatnék katolikusokat is, tökmindegy. A mai világban minden skatulya, mert az emberi elme, az "ego", osztályoz, értékel, besorol. KORLÁTOZ.

A spiritualitás érzés + tudatosság, tudatos életmód, az élet szeretete, mások szeretete, önmagam szeretete (nem egoista értelemben). És főleg önmagunk vállalása mások előtt olyannak, amilyenek vagyunk.

Mondok egy példát, üss meg nyugodtan: én nem szeretem a sört. Szar. Egy híg fos, hízol tőle, böfögsz, fingasz, büdös vagy (a nők nagyja nem komálja), a szénsavat ma már utálom mert csípi a torkom, régen még a Heineken csak-csak lement, nyáron ha nagyon nincs más, még mindig. + a gyomorsav szintem az egekben tőle. Pedig faternál nagyobb sörös kevés van, irdatlan gyűjteménye van. De nem... Szóval k.o.

Rövidek dettó, és csak azért nem jó egy pálinka, mert házi. Ma már úton útfélen kapni "házi ez jó öcsém"-et és ha lehúzod esetleg társaságban a másik háziját, hogy hú ez szar, el vagy ásva. Holott bizony engem 10-en ha kínálnak házival, abból 1 ha IGAZÁN jó , sokat mondok, 2-4 iható, a többi leves. Őszinte voltam. És pálinkából családom révén van "némi" tapasztalatom. Na de lapozzunk, ennyi gyorstalpaló arról, hogy legyek önmagam és vállaljam. (=most demóztam egyet és megtettem). És a skatulyák.

A spirituális zene arról szól, hogy egy más tudatállapotba emel Téged - és többnyire felfele, nem pedig "lefele" a depresszió vagy a szomorúság irányába. Embere válogatja, őt mi emeli. A korábban "amott" linkelt zenék elektronikus-akusztikus műfaj többségében, lassú is, gyors is.. mert az én agyamban ezek keltenek olyan reakciót, amitől kész vagyok teljesen, ami kikapcsol, ami "űrutaztat" a csillagok közé ha behunyom szemem és amikre vagy bealszom, vagy nem, de ilyenkor nem a Technics van a fülemen, hanem a kis bogyó Sony a fülemben és így alhatok oldaltfekve is, hallgatva..

Marilyn Manson nem emel engem, Dire Straits sem, AC/DC sem. Ők energiát adnak, hatalmas mozgós energiát, a durva, nyers mindennapi gőzkieresztésre jók, de utána én még szállnék fentebb.. de nem szállós - számomra legalábbis.

Számodra simán lehet, nem tudom, mit szeretsz. Neked ők lesznek spirituális élmény. Mert végül minden az élményről szól :K

Spirit - lélek.

Lényegében minden, ami megérinti a lelked, spirituális. Minél mélyebben, annál jobb.

Ozora abszolút az, bár nem mondom, hogy minden egyes számtól összepisilem magam a gyönyörűségtől, de többnyire azért eléggé "elvisz" kategória. Az ott lévő emberek pedig embertársaim, nincs skatulya: nem drogosok, nem állatok, nem punk-ok, ... egyszerűen semmilyen bélyeget nem akasztok a nyakukba, mert hordanak már mások által így is eleget.

Oda nem kell kiöltözni. Arra ott az Opera, színház, ahova ugyanúgy szeretek járni.. vagy meghallgatni egy Händel - Messiást, vagy az orgonaművész volt énektanárom Bach D-Mol toccata & fuga-jára beülni a debreceni Szent Anna székesegyházba.

Ozora olyan (sokkal jobb a környezet miatt), mint itthon: ledobom a jó farmert, magamra húzom a 10-15 éves kopott másikat, ami már hülyére van viselve, itt kinyúlva, ott izé, de úgy ráállt a testemre, hogy egyszerűen mint az anyaméh, isteni benne lenni. Az atomrégi, nagyanyámtól kapott pulcsim dettó. Tommy Hilfiger ledob, pulcsi felvesz. Nem lát senki. Nem akarok senkit "megbotránkoztatni" hogy én ilyenben érzem legkomfortosabban magam itthon, az utcán kicsit túlzok, de megnéznének, hogy most jöttem át menekültként a szomszédból vagy mi ?

Na, Ozora egy "megtöréssel" indul: megbotránkozol, majd megtörsz (jó esetben), hogy hogy létezik az, hogy itt nem kapsz a nyakadba skatulyát úgy, mint az utcán. Nem néz ki senki. Nem kritizál, nem méricskél senki, mint mikor a metróban állsz reggel és zötykölődsz. Vagy a munkahelyen nem liftezik végig rajtad a recepciós csaj szeme, amikor besétálsz, hogy most akkor mi van Rajtad. Nincs álarc. Ozora megtanítja az embert elfogadni magát és másokat olyannak, AMILYEN. Azt csinálsz, amit akarsz és úgy nézel ki, ahogy akarod. Az egész az elfogadásról szól, ami olyan érzést kelt Benned, amit lehet, még soha nem éreztél, mert a világ úgy default ezt nem engedi, ő nem erről szól. Az egység érzése. Hogy Te egy nagy "szerv, élőlény, akármi" része vagy, nem pedig egy egyedüli individuum. A "külvilágban" megfelelni kell. Ozora-n senkinek nem kell semmiben megfelelni - csak Magadnak, az érzékeidnek és a határtalan élvezetnek, amit a zene nyújt. Belépsz és Magad mögött hagysz mindent: gyereket, családot, nyűgöt, bajt, munkahelyet, stresszt, mindent. A lelked visszatér önmagához, amikor még Te is kisgyerekként futkároztál a réten sokszor Magad sem tudva mi után..

Ha nyújt, mert nyilván szíved jogod teljesen más típusú zenét hallgatni, de az Opera, a színház ennek pont ellentettje. Amilyen szintetikusnak tűnik az Ozora zenéje, igazából pont emiatt, hogy itt levetkőzöl Magadról minden álarcot, ez tesz Téged a legközvetlenebb emberré, ergo a legéletszerűbbé. A színházban - ha mondjuk tolsz asszonnyal előtte egy vacsit valahol, mert úgy illik - már azt nézed, leittad-e az ingeded, jól áll-e még a ruha rajtad, amikor leülsz, ráülsz-e a zakód szélére, vagy hova tudod letenni úgy, hogy ne gyűrődjön. Feszélyezetten ülsz, ha wc-zni kell, inkább még kicsit szorítod, úgyis kibírod a végéig, előtte meg a tükörben a nyakkendőt igazítod, nem áll-e ferdén.. köhögésnél feszélyezve érzed Magad, mert nem illik, belerondítasz az előadásba és a szomszédot zavarod, ugyanakkor az ingert nem tudod megállni, a reflex mégiscsak reflex.. szépen kell beszélni, szépen kell mosolyogni, kezitcsókolom, jónapot, soroljam még a temérdek KORLÁTOT ? A korlát-falon támad egy vékony rés, amin a kultúra végül igen, eljut Hozzád és ettől az élménytől vannak oda és vissza az emberek, kihúzva magukat, hogy most művelődtek, és innye, de sokat mondott a Diótörő már megint, meg milyen szépen énekelt, stb..

Igen, hogyne. De mindezt belül éli meg egy kis gyertya, kongó üres falak között, elszigetelve a világtól.
Az Ozora baltával bontja le a falakat és a tátongó lyukon benzinnel önti le a gyertyát úgy, hogy az egész végül berobban és igazi lényed kibontakozik.. ezt nem lehet leírni.

De a színház "csak" az egyén megélése. Egyedül éled meg. Ezren ültök a teremben, mégis egyedüli az élményed, mert másban esetleg mást válthat ki, másra gondol, mást érez, másra következtet, stb.

Az Ozora-n interakcióban vagy a körülötted lévő többezer emberrel, tekintet, mosoly, látod, hogy tojnak mindenre és úgy vonaglik mindenki, mint Te kamaszkorodban a tükör előtt talán (ki tudja), ahol senki sem lát de épp rádjön az ötperc valami jó számra.. :) Még a nevedet sem kell hogy tudja senki sem, nemhogy a "rangodat" (=foglalkozás), a külsőd, vagy bármi egyéb.

Oda "lelkek" járnak felüdülni és kikapcsolni a droid programozott világból, nem idióták.

Persze nézőpont kérdése, mert akinek fentvan a "civilációs filter", annak szemében az egész esemény egy felettébb undorító igénytelen szakadt valaminek tűnik és az igazi lényegéből ami átmegy, konvergál a nullához. Ez a szomorú.

Én voltam már operában is és hasonló bulin is, tudom miről beszélek. Érdemes kipróbálni, mielőtt előveszünk egy üres skatulyát és beleteszünk "valamit". ;) Az más, hogy van aki azért megy oda, hogy rommá szívja az agyát vagy neadjisten betol egy bélyeget vagy egyéb pszichedelikus szert beszed aztán hadd szóljon. Ez az univerzális törvényeknek is ellentmond, nemcsak a "földieknek" és ezzel én sem értek egyet.

(#543) #40935168 válasza Real_Necro (#537) üzenetére


#40935168
törölt tag

Tomita jó, .. Kitaro ?

(#544) Freddy76 válasza spanyoll (#538) üzenetére


Freddy76
addikt

Neked ez a spirituális, másnak egy spangli, harmadiknak egy sör, a negyediknek egy numera, az ötödiknek egy bunyó a sarkon. Tőlem ez az egész távol áll, miként a "spiritualitás" is a szónak abban a roppant trendi és divatos értelmében, ahogy manapság használják igen gyakran. Nem szeretem ezt a zenét, nem szeretem a tömeget, nem szeretem, amikor vadidegen emberek tüntetően szeretnek, miközben három nappal később Budapesten ugyanúgy fellökik a feleségemet a metró ajtajánál babakocsival együtt.

Nem vontam kétségbe, hogy sok jó ember van ott. És nyilván sok olyan is, akiknek nem keresném a társaságát. Pl. az, akiknek el akarták adni az ott lefoglalt 2,5 kiló marihuánát, 25 csomag meszkalint, 40 darab extasy tablettát, 50 gramm hasisgyantát, 5 gramm kokaint. Ha a lányom most lenne 18, és közölné, hogy Ozorára akar menni bulizni, nem lennék nyugodt az alapján, amit tudok róla. De szerintem Tamás sem, pedig neki fia van. De ez nem neked szól, nem is a fesztiválnak, csak egy nézőpont, ennyi. Én is nagyon komáztam a Szigetet kb. 1997-ig (mert előtte minden kint voltam), holott nem örült Anyám annak, hogy kint vagyok, félve, hogy egy lepukkant alkesz rocker leszek.

De tévedett, mert lepukkant alkesz ügyvéd lettem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#545) #40935168 válasza Freddy76 (#544) üzenetére


#40935168
törölt tag

Mennyi volt a haska grammja ? Tettél félre ? ;] :))
Amúgy egyetértek. DE. Ember mindenki. Hibázik. Lásd , befordul, beszürkül újra a mindennapokban és igen, nekimennek a babakocsis feleségednek. Mert az ember gyarló.

De TÖREKEDNI akkor is lehet - és kell - a kikapcsolódásra, gőzkieresztésre.

Évi 1 helyett havi 1-2 Ozora + reggel 10 órás bejárás mellett (fél8-8 helyett) .. máshogy nézne ki a világ. :U
Hova rohanunk ? (A temetőbe)..

(#546) Freddy76 válasza #40935168 (#542) üzenetére


Freddy76
addikt

Na, mire ezt végigolvastam, lejárt a szerkesztési idő.

Volt nekem is lázadós korszakom, szigeteltem még a hőskorban, voltoztam szintén a hőskorban, körbestoppoltam fél európát, az egész Székelyföldet, hosszasan elmékedtünk tábortűz körül idegen holland "kollégákkal", és szerettem mindenkit, és rohadt büszke voltam, hogy én biza nem vagyok benne egyik skatulyában sem. És én is elmélkedtem, mondtam és gondoltam nagyokat, voltam a világ legbölcsebbje.

Nem volt jó, csak azt hittem, akartam hinni, hogy jó volt. Én akarom a civilizációs filtereimet, nem akarok abszolút nyitott lenni, nem akarok mindent és mindenkit beengedni. Most Skatulyáim vannak, dobozaim, és én ezekben érzem jól magam. Nem akarok kitörni belőlük.

Az pedig nem baj, hogy nem szereted a sört, én megiszom a tiedet is, a 10 istenkirályházipáleszből pedig valóban szar 9, ezért nem iszom pálinkát, csak itthon.

Szerk.: nem tettem félre, én eladtam mindent, mire jöttek a rendőrök. Ja, de még azzal sincs bajom amúgy, ha elpattan egy-két spangli, bár én soha semmilyen körülmények között nem próbáltam ki egyszer sem, mert rengeteget röhögök meg káromkodok tőle.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#547) spanyoll válasza Freddy76 (#544) üzenetére


spanyoll
addikt

A spirituális jelző helyett én is inkább a pszichedelikusat használnám talán Ozorára, bár tény, hogy a spirit jelző bőven igaz rá, de az megint csak jelző. A pszichedelikus is, de az ugyi erre lett kitalálva. (anno a drogokkal egyeztették a pszichedelikus dolgokat, pszichedelikum ugye, de az más téma):
Azon kívül aki ott volt az nem löki fel a feleséged :)
Ozorán kapsz egy kis csikktartót, és egy kukászsákot amikor megkapod a karszalagot. Nem láttam még ott szemetet, ha igen, más összeszedte más helyett.

@eperkutyus: Gondolkoztam, hogy leírom a véleményem hosszan, de nem tettem, és helyesen tettem, hogy nem tettem, mert te szebben fogalmaztad meg. Sőt, kicsit adtál egy tükröt magamnak most, ami most pont kellett. Pacsi. Amúgy ahogy írsz látszik, hogy vagy voltál Ozorán, vagy olyan vagy mint én tavaly. Mindenki meg volt győződve, hogy az életszemléletem, a hozzáállásom, fellépésem, minden alapján az elsőtől fogva mindegyiken voltam, aztán amikor megtudták, hogy még nem, akkor nem akarták elhinni.
Bigup!

mod@freddy: Pedig a skatulyázás nem jó buli (az, hogy ezt kimondom is már az). A címkézés szintúgy.
mod2@freddy: Röhögni és káromkodni pedig bűn és felháborító dolog! Térdelj a sarokba :D

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#548) #40935168 válasza Freddy76 (#546) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R

(#549) Freddy76 válasza spanyoll (#547) üzenetére


Freddy76
addikt

Ha már doboz: minden szava igaz :DDD .

M3ss: iPad jó, nem is hittem volna, hogy mennyire. Feleségemnek a kettes van, de nem is venném a hármast. Élmény játszani vele. És az a legjobb, hogy az Angry Birds-ön kívül más egyéb hasznos alkalmazások is vannak :DDD.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#550) #40935168 válasza spanyoll (#547) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem voltam még. Szigeten 2x (még régebben) + Balaton Sound. A Sound is állat volt és meglepően tiszta, budik előtt rahedli csap, nem volt sok sorbanállás - csak a sörpultnál. :DDD (Egy icipicit azért ittam). :U

És Finnországban egy Ozora szerűn, nagyjából rokon bulik, de előbbi "házi" volt, egy tábor szervezte, nem ilyen nagy kaliberű nemzetközivé nőtt rendezvény.

@ Freddy, ide eljut mindenki, szerintem ez a határokról szól. Szeretek elmenni a határaimig, hogy (meg)ismerjem őket. Mi kell még, és mi nem kell már. Olyan ez, mint nőknél az anál. Kipróbálja a kíváncsi ember (aki nem, az nem), de nekem spec. nembegyere. Legalább ezt is megtudtam. Hülye példa de most ez ugrott be. :)) (bocs)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.