Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gondwana válasza philoxenia (#50) üzenetére


Gondwana
addikt

(megfordìtva: van olyan üveg, amit nem lehet (m)4/3-ra adaptàlni?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52) philoxenia válasza Gondwana (#51) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem Pentaxom van, a P viszont tudtommal nem gyárt 4/3 -os vázat.... vagy van már?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#50) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minden aminek van fizikai rekesz/fókuszállítója (mondjuk lehet akkor is, ha csak elektronikus van, de akkor adatbusz hiányában nem igazán lesz éles kép :DDD)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54) MC Pite válasza philoxenia (#52) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha már m43ra rakod és a lencse rohadt nagy rajta, akkor vehetsz rá gombokért öreg manuál obit. Gondolom.
Af és mindenféle nyalánkság nem lesz slren meg mft-n is. Ahhoz az mft lencsék magukban is drágák :DDD . Nem tudom van-e olyan átalakító, de egy jó evf-el és belenagyítással villámgyors és pontos mf-os képeket tudsz lőni (G2vel 10 perc alatt nagyon ráéreztem anno).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#53) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Átalakító nélkül szeretném használni lehetőleg... :)
MC Pite:Drága az átalakító aránylag azonkívül ha van időm rákészülni, akkor már vihetem a K10D-t is... Nekem úgy lenne jó, ha tudnám használni a vázat normálisan...A kereső milyen ezeken a kicsi vázakon?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56) MC Pite válasza philoxenia (#55) üzenetére


MC Pite
veterán

Az evf a milceken 1,44millió képpontal 1 és 1,4×es nagyítás között? Komoly kérdés?
Belenézel egyszer és azon gondolkozol mi a gyíkért tudnak még tükrös gépeket eladni...

Ez az átalakító passzívnak tűnik, af-ről ne álmodj vele.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#57) philoxenia válasza MC Pite (#56) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most nézem, hogy van átalakító a Pentax Q-hoz.:[link]
A váz még olcsó is:[link]
Az adapter ellenben k*va drága:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#57) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pentaxokon a régi DA? obik mennek, BiriBum foglalkozott vele sokat, natívba fel is ismeri a váz, meg fókuszvisszajelzés is van.

a pentax Q meg remek koncepció arra, hogy milyen milcet NE csináljunk :D nagy, nehéz, formátlan, kényelmetlen, és még kukker sincs benne, de cserébe a batár dslr lencsékkel használható.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59) MC Pite válasza philoxenia (#57) üzenetére


MC Pite
veterán

1, Két kézzel fogod majd az obit, vagy csipesszel a vázat az obihoz képest?:D
2, Ez komoly hogy felvilágosult ph-esként meg akarsz venni egy cserélhető obis 1/2,3"os szenzorú gépet :F Egy Oly vagy Fuji (X10) annyi kört vert rá hogy el sem hiszed. Vagy egy EPL1 használtan ocsóért. Gondolkoztam ingyen kéne-e. De még a telefonomban is nagyobb szenzor van f/2,8al (amúgy pocsék) üveggel :U Kicsit drágább az OLYMPUS PEN E-PL3. de nem egy ligában játszanak.

Szóval nem is értem a rápakolást igazán, meg a gépet sem, de te tudod. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#60) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#58) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amiről te beszélsz az a Pentax K01 a Q utódjáról a Q10-ről pedig pihe írt egy ismertetőt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#58) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagy? Melyik kisebb nála?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#60) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aaa....tényleg. köszi a pontosítást.

mondjuk mindkettő koncepciós zsákutca :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#63) philoxenia válasza MC Pite (#59) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemigen veszek ilyesmit, nekem igazából igazán nagyméretű szenzor az álmom, egy középformátumú gépet vennék, ha volna rá pénzem. De a meglévő DSLR mellé jól jönne egy komolyabb kompakt, a Nikon P50 már azért nagyon gyenge az újak mellett....
Szerintem a minőségben kötök inkább kompromisszumot, a múltkor nézegettem a Nikon és a Pana kicsi UZ-it, vagy van jobb kis méretben, hosszú obival?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64) MC Pite válasza philoxenia (#63) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, előbb írtam. 1/1,7"környéki 10mpixeles gépek, vagy 2/3"osak, remek obival és kezelhetőséggel (X10).
Skubizd a mélységélesség összehasonlítást az APS-C-s kittel: [link]

szerk: Mennyibe fáj egy gf1 14 vagy 20assal? Nem is igen látok

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#65) Mr.Csizmás válasza philoxenia (#63) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

GF1+14 vagy 20-as minimálkit? kompakt helyett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#66) *Ropi* válasza philoxenia (#50) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, a boros-, és sörösüvegek mindenképpen, de talán még a konyakosak is.;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#67) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Relatíve hosszú zoomot szeretnék, a P50 egyik baja a rövid "hatótáv" Az X10 aránylag drága és csak 4x-es zoom, akkor már tényleg a micro 4/3 érné meg...

Ropi:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#68) fattyu


fattyu
veterán

most akkor én leszek a tahó köcsög de ha az offolás el lett zavarva az m43 topikból mint kontraproduktív és szabályellenes akkor mi a thököm értelme van ennek itt most? Itt megy a technika kibeszélése.
Tessék befejezni és szakmai topikba vonulni vele...

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#69) philoxenia válasza fattyu (#68) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez neked szakmai? Ugatok itt bele, mint aki ért hozzá, de csak csevegünk igazából, mivel nekem MILC nem volt még a kezemben, csak MILF.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#70) MC Pite válasza philoxenia (#67) üzenetére


MC Pite
veterán

Halkan jegyzem meg hogy mft fronton egy nagyobb átfogású lencse (magában) többe kerül mint az X10, a 28-112 mm meg esetleg madár/sportfotóra nem elég... Most akkor jobbat akarsz mint egy húszezres kompakt vagy nem? Minek dobsz ki egy csomó pénzt az ablakon, lidl/aldiban 15ért szokott lenni, most is van.
Combos zoom és kis szenzorral dunát lehet rekeszteni, lehet venni ami külsőre tetszik/árban jó; korrekt obi/fogás és szenzor párosra meg az X-S1. 1/2,3" mire kinéz egy 'gödörből', nem sok fény jut rá. De az a kompaktos ajánlós topik, nem offolok :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71) spanyoll válasza philoxenia (#69) üzenetére


spanyoll
addikt

Na végre valami, amihez én is hozzá tudok, tudnék szólni ;]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#72) *Ropi* válasza philoxenia (#67) üzenetére


*Ropi*
félisten

:C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#73) philoxenia válasza MC Pite (#70) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából madárra nem mennék vele, csak zsebbe kéne valami, ha nincs nálam fotóstáska, a telefon meg nekem nem opció...
A kompaktosban régebben olyan is osztott észt, aki óvodába járt, mikor az itteni fotósok már fotóztak... ;] Nekem a filmes korszak kimaradt, akkor csak kattintgatás volt, drága volt a film.. 2004-ben kezdtem egy Minolta Z2-vel, azért hiányzik a tele...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#74) *Ropi* válasza spanyoll (#71) üzenetére


*Ropi*
félisten

A MILF-hez, vagy a hozzászólása számához (69)? :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#75) Mr.Csizmás válasza fattyu (#68) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

technológiai recskázásra min. 80% tag mindig kapható, én is szívesen olvasok a zeiss panoptikumodról bárhol :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76) philoxenia válasza *Ropi* (#74) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

MILF-hez persze...
MILF fotó lehet, hogy MILC-cel készült... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77) spanyoll válasza *Ropi* (#74) üzenetére


spanyoll
addikt

Is-is ;)
De mindegyikhez jobban mint a milcekhez :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#78) Real_Necro válasza *Ropi* (#74) üzenetére


Real_Necro
veterán

Inkább azt súgd meg mennyi csajt próbáltál ma befűzni... láttunk ám... kíváncsi leszek mennyi lesz közülük bevállalós... :DDD Jut eszembe, ha kell menni segíteni derítő lapot tartani, szólj. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#79) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt mivel lőhették ugyan? [link]
Nagyon szép kép.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#80) Real_Necro válasza philoxenia (#79) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Error 403 Forbidden"

Galambbal...? :DDD

Vagy vak tyúkkal. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#81) philoxenia válasza Real_Necro (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálad szűrve lehet, nagyméretű kép... Másik forrás:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82) *Ropi* válasza philoxenia (#81) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nálam sem jön be, a kicsi meg túl kicsi. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#83) cOxeR válasza philoxenia (#81) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem mobillal. :))
Valami nézhető méret, vagy csak egy jó link a nagyra? :DDD

(#84) Mercutio_ válasza philoxenia (#79) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom, de én is meglőném néhány szögből:-D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#85) spanyoll válasza philoxenia (#81) üzenetére


spanyoll
addikt

Nálam is csak a kicsi jön be, úgyhogy a hiba az ön készülékében van :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#86) #40935168


#40935168
törölt tag

Nálam bejön a nagy. (Opera böngésző).

(#87) spanyoll válasza #40935168 (#86) üzenetére


spanyoll
addikt

Nekem is opera, mégsem megy. Pedig semmi extra siteblocker dolog nem fut amitől nem jöhetne be.
Biztos csak valami kamu adatlopó oldal, és már veszik is le a számlámról a pénzt (ami nincs rajta) :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#88) #40935168 válasza spanyoll (#87) üzenetére


#40935168
törölt tag

EZT Ezt nézed ?

[ Szerkesztve ]

(#89) cOxeR


cOxeR
Ármester

Srácok közeleg nagyon a karácsony... meg az új év... még most lehet áttérni FF gépre! :)
Eladóvá váltak hőn szeretett vázaim, rám jellemzően megkímélt és megóvott eszközök.

Váz1 - 5D mkII

Váz2 - 5D mkII

Markolat - BG-E6

[ Szerkesztve ]

(#90) madgie válasza cOxeR (#89) üzenetére


madgie
titán

Te, ugyanannyi az expószám a két vázon? Beakadt a copy-paste? :D

szerk: hogy én is offoljak: az aláírásomban szereplő kitűnő Eizo monitorom eladóvá vált :)

[ Szerkesztve ]

(#91) #40935168 válasza madgie (#90) üzenetére


#40935168
törölt tag

Még az hogy ugyanannyi, de hajszálpontosan 64 kilobyte, a nullával együtt :U :C

(#92) cOxeR válasza madgie (#90) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) valamit elnézhettél! :DDD

(#93) madgie válasza cOxeR (#92) üzenetére


madgie
titán

De gyorsan átírtad :D

(#94) spanyoll válasza #40935168 (#88) üzenetére


spanyoll
addikt

Továbbra is semmi, de azt hiszem tudok élni a nagy kép nélkül is :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#95) t_a_m_a_s válasza spanyoll (#94) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ha nem tudnál, csak guglizz rá a témára, biztosan talál neked pártízezer képet:))

Holnap majd jól beletépünk...

(#96) spanyoll válasza t_a_m_a_s (#95) üzenetére


spanyoll
addikt

...vagy legalábbis te úgy hallottad :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#97) Mercutio_ válasza spanyoll (#94) üzenetére


Mercutio_
félisten

Christina Hendricks

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#98) Bogyó bá' válasza philoxenia (#76) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kicsit pöttyös a néni (pixelhibás?), de nem rossz!

Na jöttem én is offolni egy kicsit... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#99) L4mie


L4mie
veterán

hohó Flickr adott valami karácsonyi ajándékot :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#100) spanyoll válasza L4mie (#99) üzenetére


spanyoll
addikt

Merry Flickr!

Enjoy 3 months of unlimited storage for your amazing photos.

-------------------------

Well thank you for your compliment, dear ?Mr.? Flickr :DDD

pont jól jött, nem kell januárban erre költenem :DD

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.