Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82001) cdl válasza spanyoll (#81996) üzenetére


cdl
senior tag

Vegyél egy Nast. Ha bolond biztos kell, akkor Sy, ha van hozzá affinitásod, akkor bármilyen.

(#82002) gorgo


gorgo
őstag

Újra nézem az anime Cowboy Bebop-ot, az is tetszik, az is nagyon szórakoztató! :)). Mindkettő fasza!
Az alapítvány pedig elmegy, nem rossz! Szégyen, nem szégyen, nem olvastam könyvben, így nem fáj :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#82003) spanyoll válasza .mf (#81999) üzenetére


spanyoll
addikt

Fontos a torrent sajna. Netflix előfizu még magyar fizuból is megvolt, de az lófasz babbal. Mátrix pl lekerült most róla valamiért, ergo ha egy ilyen alap filmet nem találok ott, akkor az sokat elmond, hogy mire elég. Az, hogy majdnem mindent amit nézni akarok tudjam is szüttyögés nélkül, ahhoz kéne még mellé egy hbo, egy prime meg egy disney plus. Annyit meg a tököm sem fizet ki havi szinten ezekért, hogy estkénként néha nézzünk valamit.
Abba meg bele se menjünk, hogy ha Bud Spencer Terence Hill filmeket akarok nézni, vagy bármi hasonló kaliberűt, akkor azt az égadta világon semmi nem fogja nekem streamelni.
Lehetne egy 10-20tbos hddn miiiinden ilyen, de a tököm sem tölt le mindent, inkább akkor amikor épp szükség van rá.

@Ear: Köszi, körbelesek.
@Bali: ja régi laptop amin még agyalok.
VPNen is gondolkoztam, hátha azzal ki tudom játszani a Zállamot, de ha látják az adatforgalom mértékét akkor csak gyanús nekik, hogy mi ez a havi sok giga adatforgalom vpn alatt, azt meg valahogy csak ki tudják szimatolni, hogy mi megy alatta, nem?
ISP csak lát valamit ha akar.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82004) Jahno válasza spanyoll (#82003) üzenetére


Jahno
őstag

ISP ha akar, akkor lát. Max. VPN-t még nem akar, mert irreális erőforrás.Többit tök tudja. Adj ide egy 4 terás HDD-t, és telerakom örök klasszikussal :-P

Éppen most trógerolom és vakarom a fejem, hogy minden vincsim és mentésem mentése is tele, kellene úgy legalább 200k, hogy rendbeszedjem magam de ezt le nem törlöm az biztos:

(#82005) Freddy76 válasza Jahno (#82004) üzenetére


Freddy76
addikt

Kár érte, kiváló ügynök volt.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82006) Balinov válasza spanyoll (#82003) üzenetére


Balinov
félisten

forgalom miatt nem aggodnek, annyi yutuber, game streamer van, FHD/4k stremhez kepest egy 720p/1080p release kb minimalis. A mullvand vpn-n amit en hasznalok garantaltan nem logolt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82007) spanyoll válasza Jahno (#82004) üzenetére


spanyoll
addikt

Na ezaz. Ha akarja akkor látja. Akkor meg inkább megoldom így okosba.
@Bali: Az egy dolog, hogy a vpn provider nem logol, de az isp csak lát valamit ha nagyon akar.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82008) Balinov válasza spanyoll (#82007) üzenetére


Balinov
félisten

Én nem fosnek ennyire :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82009) Jahno válasza Balinov (#82008) üzenetére


Jahno
őstag

Beszélgess néhány német ismerőssel, aztán majd csak pislogsz, mint egy 20 forintos peep showban.

(#82010) Freddy76 válasza Balinov (#82008) üzenetére


Freddy76
addikt

Pedig fosson csak. A németek nem nagyon viccelnek ilyenekkel.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82011) Balinov válasza Jahno (#82009) üzenetére


Balinov
félisten

Érdekes :(

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82012) spanyoll válasza Freddy76 (#82010) üzenetére


spanyoll
addikt

Én is ezt hallottam. Sőt, amennyire láttam ebből itt néhány ügyvédi iroda akik gondolom a netszolgáltatókkal dolgoznak hobbit is csinálnak, hogy akiknél látják, hogy torrentezik rögtön tolják a csekket és a fenyegetést, hogy ha nem fizetnek akkor perre viszik stb.
Ezért akarom inkább óvatosan. Magyarországon lefostam, a világ összes dolgát leszedtem, de a sokszáz sőt pár ezer eurós csekk nem hiányzik, főleg költözés után.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82013) Freddy76 válasza spanyoll (#82012) üzenetére


Freddy76
addikt

Tehát haza kell jönni telepakolni a meghajtót, és kivinni...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82014) Jahno válasza Freddy76 (#82013) üzenetére


Jahno
őstag

Pont ezen gondolkoztam, hogy belép távolról a gépre, ide letöltögeti aztán kész :-D

(#82015) Balinov válasza spanyoll (#82012) üzenetére


Balinov
félisten

Akkor viszont a mo-i letoltogep tényleg megoldás és ftpn at húzod germaniaba . Nem gondoltam volna hogy a friccek ilyen szigorúak. Itt 13 év alatt 1x kaptam figyelmeztetest, azt sem igazán torrent miatt, inkább hogy úgy 100 gbval tulleptem a fair usage limitet.

Mondjuk utóbbi években Netflix, prime, YT és disneyland + mellet f1 kivételével kb csak pár 100 kbyteos ebookokat töltök.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82016) spanyoll válasza Freddy76 (#82013) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja az lesz. Vagy ott beüzemelni egy gépet akkor erre aztán onnan meg áthúzni ftpn.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82017) tvamos válasza spanyoll (#82016) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hát, egy NAS lenne a legegyszerűbb, úgy mások is javasolták. 20 perc beüzemelni, keveset fogyaszt, kompakt. Nekem is így van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82018) Mercutio_ válasza spanyoll (#82016) üzenetére


Mercutio_
félisten

FTP-t nem látja/figyeli a szolgáltató, csak a torrentet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82019) j.bravo válasza Mercutio_ (#82018) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem ragadtam billentyűzetet, de gondoltam rá én is.
Látni nyilván látja, a kérdés hogy figyeli-e...

Whatever.

(#82020) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#82018) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Generálsz egy kulcspárt, elviszed magaddal a kikódolót, a NAS-on meg bekódolod amit át akarsz ftp-zni. Nem gondolnám, hogy a szolgáltató sokra menne vele. Legfeljebb azért küldi rád a kommandót mert fingja sincs, hogy te akarod bevenni Dallast vagy Debbie.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#82021) Jahno válasza Lassú Víz (#82020) üzenetére


Jahno
őstag

Tud Nála a NAS VPN-t is, de én gyakorlatban ezt a kulcspáros dolgot így júzerként nem érteném. Azt igen, hogy ha átlag megoldást ki szeretne pöcsölni a szolgáltató, akkor ki tudja. Ha nem is folyamatosan ellenőrizve, mert ahhoz combos erőforrás kell, de ezek ha más cégeknél működnek és errefelé megy a világ, akkor a jó ég tudja mit fog bevezetni, amiért csak pislogunk.

(#82022) Mr.Csizmás válasza Jahno (#82021) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nas-on "bekulcsozod", áthúzod, saját gépen helyben "kikulcsozod". mint a zip, csak tömörítés helyett fekete fólia az ablakokra.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82023) Jahno válasza Mr.Csizmás (#82022) üzenetére


Jahno
őstag

Javagyúgy. Harmadik menet után tényleg előfizetnék Netflixre és mindenre is :-D

(#82024) Freddy76


Freddy76
addikt

Sokkal egyszerűbb, ha csinál egy gyereket, és nem lesz ideje filmet nézni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82025) Novics válasza Freddy76 (#82024) üzenetére


Novics
senior tag

Én is ezt akartam írni. Már a kérdésfelvetésnél, szóval +1. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#82026) szuszinho válasza Freddy76 (#82024) üzenetére


szuszinho
őstag

Még jobb, ha rögtön kettőt.

(#82027) Mercutio_ válasza Novics (#82025) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tényleg nálatok mi újság?
Rég jártál erre :((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82028) j.bravo válasza Mercutio_ (#82027) üzenetére


j.bravo
addikt

Az említett okokból nincs ideje :)

Whatever.

(#82029) Mercutio_ válasza j.bravo (#82028) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az tiszta :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#82030) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, most hogy kifogytam Wilbur Smith fele olvasnivalobol esett le, hogy Rejto kimaradt ezidaig.

Van valami ajanlott olvasasi sorrend Rejto konyvekhez vagy WS-el ellentetben minden tortenet kulon szal es mind1 a sorrend?

B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82031) Jahno válasza Balinov (#82030) üzenetére


Jahno
őstag

Mind külön van és ugye írt western regényeket meg novellákat is.

(#82032) Balinov válasza Jahno (#82031) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, minap olvastam a Tropusi Poklot, 500 valahany FT volt a Dibook-tol, ma meg 30% eksunben bevasaroltam meg ugy 6-7 rejtot, tetszik a stilusa

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82033) Jahno válasza Balinov (#82032) üzenetére


Jahno
őstag

Főleg mert a Rejtő ingyen van bár nem tudom, hogy ehető formátumban le lehet-e szedni MEKről.

(#82034) Balinov válasza Jahno (#82033) üzenetére


Balinov
félisten

Ob+, és tényleg. Mind1 300 valahány volt darabja, egy doboz cigit nem kapok itt belole

Mekrol mindenféle formátumban is van, Calibre megbirkozik kb minddel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82035) Freddy76 válasza Balinov (#82030) üzenetére


Freddy76
addikt

Egy-két könyv van, ahol egyik követi a másikat és érdemes sorrendet tartani, de annyira nem fontos, önállóan is teljesen értelmezhetők:
1. Elátkozott part, 2. Három testőr Afrikában
1. Elveszett cirkáló, utána mindegy milyen sorrendben Piszkos Fred, a kapitány, Piszkos Fred közbelép, Megkerült cirkáló.

Nekem a western-jei és az egyéb regényei nem jöttek be, ellenben a légiós és a kikötői vagányok között játszódók nagyon is. Pár kedvenc, amelyeket már többször újraolvastam: Előretolt helyőrség (az én kedvencem), Elátkozott part, Három testőr Afrikában, 14 karátos autó, Láthatatlan légió, Elveszett cirkáló, Piszkos Fred, a kapitány, Piszkos Fred közbelép, Megkerült cirkáló.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82036) Balinov válasza Freddy76 (#82035) üzenetére


Balinov
félisten

:R köszi Freddy

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82037) Jahno válasza Balinov (#82036) üzenetére


Jahno
őstag

Furcsa figurák, fura pofonokkal, Nobel díjjal és miazmással. Amúgy ilyennel én néha úgy vagyok, hogy megveszem, mert úgyis annyi mindent összeszedek, magyar kiadású dolgok, néha akciós DVD-k, miazmásokra adok pénzt, mert így is az van amit mondasz, hogy jelentéktelen összeg, éves erre költött keretemnél néha többet adok egy napi borravalónak, ha nyaralok valami rendes kocsmában.

(#82038) Novics válasza Mercutio_ (#82027) üzenetére


Novics
senior tag

Read only vagyok, de az rendszeresen. :K

Nyáron/ősszel végigvertem egy felújítást, amivel már majdnem végeztünk. Beltéri ajtók, és emiatt pár szegély még hiányzik. Meg belső párkányok, kültéri világítás, pár beltéri lámpa, a konyhabútor frontjai, gépészet festése, teljes kert rendbetétele. Apróságok. :DDD
2 gyerek mellett néha visszakívánkozok irodába, főleg úgy, hogy most nagyon el lettünk kapva, rengeteg a meló. Cirka 40 év SAP HR tapasztalat ment el a 1,5 hónap alatt. Annyira szar a helyzet, hogy belőlem is seniort csinálnak. :))
Mocorgás tavaly kimerült az árokásásban meg sitthordásban, de holnap végre megint mehetek az egyesülettel túrázni!

Amúgy minden fasza, köszönöm kérdésed. Tavasz végére jó lenne egy tókört összehozni, vagy valamit.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#82039) j.bravo válasza Novics (#82038) üzenetére


j.bravo
addikt

Hifi témában végül mi lett? (Odatévedtem nemrég véletlen, és épp láttam h keresel kisebb méretű rendszert)

Whatever.

(#82040) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[még a családtámogatás, csok, stb. margójára] :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#82041) spanyoll válasza Freddy76 (#82024) üzenetére


spanyoll
addikt

Rossz embernek mondod. Asszonnyal folyamatosan felmerül a kérdéskör, értetlenül egymásra nézünk és mindig arra jutunk, hogy minek? Ő se akar, én sem.
Tudom, tudom, "majd megjön hozzá a kedv", de egyelőre nagyon kétlem és nem értem miért lenne értelme gyereket csinálnunk.
Nem tartjuk őket 95%ban aranyosnak, vagyis ritka amelyiket igen, nem vonz minket az egész tovább örökíteni a bármit gondolat (nevet, gondolkodást, vérvonalat, akármit), akkor meg minek?

Tökre megértem azt, ha valakinek ez fontos, tudom, hogy itt is kb. mindenkinek van, ami teljesen rendben van, de minket ez az egész kérdéskör őszintén szólva hidegen hagy (mindaddig amíg nem akarnak meggyőzni róla rokonok vagy barátok, mert akkor már dühít).

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82042) atok666 válasza spanyoll (#82041) üzenetére


atok666
őstag

…”Nem tartjuk őket 95%ban aranyosnak, vagyis ritka amelyiket igen, nem vonz minket az egész tovább örökíteni a bármit gondolat (nevet, gondolkodást, vérvonalat, akármit), akkor meg minek?”…

Azert ezt majd olvasd vissza, miutan lesz sajat gyereketek :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#82043) spanyoll válasza atok666 (#82042) üzenetére


spanyoll
addikt

De pont ezt mondom, hogy nem akarunk :U

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82044) Balinov válasza spanyoll (#82043) üzenetére


Balinov
félisten

Hány éves vagy? Minden él nélkül kérdem :R nálunk Vera szeretett volna korábban, én igazán csak olyan 33-34 éves koromban.. Hasonló szitu ugye mint nálatok, expat élet felepitese, stb

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#82045) spanyoll válasza Balinov (#82044) üzenetére


spanyoll
addikt

Én 31, feleségem 29. Expat élettől függetlenül sem érezzük rá a vágyat, otthon is megvolt már ez.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#82046) Novics válasza j.bravo (#82039) üzenetére


Novics
senior tag

Végül egy Denon RCD-M41 lett Dali Spektor2 polcsugárzókkal. De egy mélysugárzó még kelleni fog, hogy rendesen szóljon a dub. :))
Meg persze majd normálisan el is kell helyezni valahol.
Egyébként valószínűleg egy 50ezres minihifi is bőven elég lett volna a botfülemnek - a feleségemnek ezért jobb a hallása, de ő sem audiofil - de akkor már valami komolyabbat szerettem volna.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#82047) Freddy76 válasza spanyoll (#82045) üzenetére


Freddy76
addikt

31 évesen mi is így gondoltuk, és abban is biztosak voltunk, hogy ez nem fog megváltozni. Aztán felnőttünk :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#82048) cdl válasza spanyoll (#82045) üzenetére


cdl
senior tag

40 évesen lett meg az első, 44 a második.
Ráérsz.
(bár a nagyobbikat (14) néha el tudnám cserélni bármilyen haszontalan dologra)

(#82049) j.bravo válasza Novics (#82046) üzenetére


j.bravo
addikt

Jónak tűnik :)

Whatever.

(#82050) spanyoll válasza cdl (#82048) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja tudom. Látok rá egy nagyon minimális esélyt, hogy ez változik, de egyelőre jól van ez így. Éljük az életünk, haladunk a dolgainkkal, amikor épp nincs vége a világnak akkor utazgatunk, jól érezzük magunkat. Majd ha változik a hozzáállásunk akkor úgyis újrabeszéljük az egészet. Ha nem akkor meg marad ez így, jó ez nekünk :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.