Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) spanyoll válasza Real_Necro (#299) üzenetére


spanyoll
addikt

Na meglesem ezt a blogspotot majd, köszi a tanácsot srácok! Nekem szerencsére nem kell ilyen fogadalmat tennem, a heti egy könyv minimum megvan, de ha rövidke akkor több is :)
Valamilyen photo challenge kitalálásán gondolkozom eléggé, de nem jutott még semmi különleges és úttörő az eszembe. Nem annyira könnyű valami újat kitalálni dammit :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#302) #40935168 válasza spanyoll (#298) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nekem ezen megosztós oldalak licensz-dolgaival van bajom, emiatt inkább a kukázást választottam és saját szervert. Megvan a hátránya is, de a szépsége is. De még fogalmam sincs, milyen motor és mi hogy legyen, annyi féle van. Talán egyet tudok, hogy HTML5-öt tudja (vagy a korábbiakat, de ne flash-eljen, azt utálom. A gépet bérlem hozzá, meguntam a sajáttal tökölést is. Újrakezdtem a projektet, még csak fejemben kezd nagyjából összeállni.

(#303) Real_Necro válasza spanyoll (#301) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sajnos kevés időm van könyvekre, meg lassan is fogynak nálam, azért irigykedem, hogy nálad heti 1 "elfogy". :B

Én olyanon is filóztam, hogy Bp-i viszonylatban jó lenne páran összeállni és mondjuk havonta rászánni egy napot, hogy eljárjunk erre-arra fotózgatni. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#304) Freddy76 válasza Real_Necro (#303) üzenetére


Freddy76
addikt

Én a lenyűgöző szépirodalmi műveltségemet azon tíz év alatt szereztem meg, amíg Monorról jártam Budapestre dolgozni vonattal. Reggel 40 perc, délután 40 perc. Este pedig, ha nem volt asszony (márpedig együttélős históriába nem mentem bele korábban), szintén olvasás... Napi 120 perc színtiszta művelődés...

Aztán megismerkedtem a párommal, beköltöztem Budapestre, leszoktam a cigiről, megtanultam főzni, pocakot növesztettem, és vettem autót. Azóta évi 2-3 könyv a max...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#305) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#304) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

.. és azt se hagyd ki, hogy van egy picilányod, aki szintén nem segíti elő a könyvekben való elmélyülést... De azt hiszem bármennyi könyvet feláldoznál miatta:))

Holnap majd jól beletépünk...

(#306) spanyoll válasza #40935168 (#302) üzenetére


spanyoll
addikt

A licenszelésnek majd én is utánanézek, nem akarok pórul járni. A saját oldal lenne az igazi, de hát ki akar azzal szenvedni? (én aztán nem) Persze bérelni egy domaint meg egy gépet az nem nagy energia, egy sablon site designt levenni sem, csak ezeket összehegeszteni, meg erre időt szánni...
Később ugye alap, hogy kéne egy ilyet, plusz barátommal a közös vállalkozás keretein belül ezt úgyis végig kell zongorázni majd, de akkor is ... akkor már inkább fotózok :D

@(#303) Real_Necro: Esténként olvasok általában, de akkor persze +1 órát kell rászámolni, különben jönnek a 3kor fekszem mert olvasok történetek :D Barátnőmtől is kaptam karácsonyra egy jó kis könyvet, elolvastam 2 nap alatt, aztán még ő érezte magát szarul, hogy milyen rövid könyvet vett :DDD
Amúgy egy talis dolgot tényleg nem ártana csinálni, csak hát minden hónapban összeszervezni olyanra, hogy mindenkinek, vagy legalábbis 3-4 embernek jó legyen, az nem könnyű, plusz ki vállalná ezt el garantáltan ? (mármint a szervezői szerepet)
Részemről amúgy nagyon bejön, én elmennék rá, még ha nem is mindig vagyok Bp-en.

@(#304) Freddy76: Csupa áldozat, csupa haszon. Nincs cigi, nincs könyv, nincs kockás has, de menzakaja sem :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#307) Freddy76 válasza t_a_m_a_s (#305) üzenetére


Freddy76
addikt

Most, hogy mondod, most is kiolvasok naponta egy könyvet. Az elmúlt hat hónapban Szellőről, a csikóról olvastam ki minden este ugyanazt a könyvedt, de karácsony környékén átválottunk Csendikére, a csigára.

Meg persze micimackó. A lányom tagja a Micimackó Könyvklubnak (ajánlom nektek is figyelmetekbe), minden hónapban kapunk egy csomagot. De ott még csak átlapozzuk, és minden egyes Tigrisre rámutat, hangos óóóó, majd lapoz tovább...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#308) Larry303 válasza spanyoll (#306) üzenetére


Larry303
addikt

fotos tali, mindenki hozza a könyvét, és.... :DDD

Freddy76: érdekes amúgy ez a has dolog...nekem is megjött a lányommal együtt...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#309) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

könyves fotós partiban bennelennék :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#310) Real_Necro válasza Larry303 (#308) üzenetére


Real_Necro
veterán

Erről eszembe jut egy "nóta": :D

[link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#311) Freddy76 válasza Larry303 (#308) üzenetére


Freddy76
addikt

Nincs ezzel gond, természetes, hogy terhesség alatt hízik az ember...

:O

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#312) spanyoll válasza Mr.Csizmás (#309) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, akkor már Ph!otós könyvklub is, mi? Minden hónapra egy könyv, aztán kitárgyaljuk, összefűzzük pipatalival, közben lehet pipázni, és mindezt lefotózzuk :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#313) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#312) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem is iszunk? :U vagy elmehetnénk egy jobbféle henteshez hurkát enni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#314) spanyoll válasza Mr.Csizmás (#313) üzenetére


spanyoll
addikt

Mivel egyelőre nincs jó idő annyira, hogy mindezt kint intézzük, így természetesen a Skanzenbe kéne beülni, ott meg már akkor sörözni KELL ;]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#315) Gondwana válasza Freddy76 (#311) üzenetére


Gondwana
addikt

(Igen, az nálunk is úgy volt, hogy a zembör együtt hízik az állapotos asszonnyal, csak a zasszonyról szülés után pár hónappal eltűnnek a kilók, az emberről meg nem, nekem ez kb. +15-öt jelentett.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#316) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#314) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és hurka?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#317) Real_Necro válasza spanyoll (#314) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezzel csak annyi a gondom, hogy inkább ülnék egy füstmentesebb helyre, de az meg másnak nem kényelmes. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#318) spanyoll válasza Real_Necro (#317) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó, persze nem kötelező oda menni, csak ha már mindent összefűztünk akkor ezt is beleszőttem :D
Amúgy meg kéretik rászokni a pipázásra, és akkor nincs ilyen probléma (még, hogy elfogadjam a más véleményed ... változzál inkább :DDD ).

@(#316) Mr.Csizmás: Az meg honnan jött és miért ekkora szükséglet?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#319) Mr.Csizmás válasza spanyoll (#318) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van egy közösségi feelingje :))

de tőlem lehetne bármi, viszek könyvet, pipám nincs....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#320) Freddy76 válasza Gondwana (#315) üzenetére


Freddy76
addikt

Nálam csak 10... De nekem még kapcsolatunk elején a cigi letétele jelentett egy tízest, így most 20 van rajtam. Szoktam mondani, hogy most már nem járok vadászni, nem kell, hogy gyors legyek...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#321) Real_Necro válasza Mr.Csizmás (#316) üzenetére


Real_Necro
veterán

Photóstali egybekötve disznóvágással? :D Ott is lenne fotós téma, abálé mellett lehet könyvekről beszélni, a házi pájinka összekovácsolja a jónépet, meg szabad ég miatt még füstölni is lehet. :DD

spanyoll:
Inkább nem szokok rá és akkor pár évente tudok az árából venni egy újabb obit vagy kütyüt vagy irodalmat. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#322) spanyoll válasza Mr.Csizmás (#319) üzenetére


spanyoll
addikt

Sem a pipa, sem a könyv nem alapszükséglet szerintem, csak ezek felmerültek. Alapból ez ugyi ph!otós talizós topic, persze ettől függetlenül össze lehet szervezni hasonló érdeklődéssel programokat.
No de az a kérdés, hogy mikor hol :D
Mondjuk nekem most egy ideig lehet, hogy nem jó, de attól még elindítok egy folyamatot nektek (aztán hátha ráérek :) )

@Real_Necro: Amennyit az kivesz a pénztárcából, abból sok obit nem veszel. Persze attól függ mennyit pipázol. De nem erőszak a disznótor (ha már előjött a téma :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#323) Real_Necro válasza spanyoll (#322) üzenetére


Real_Necro
veterán

Neem, ez az Off topic, a fotós talizós topic ez: [link]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#324) spanyoll válasza Real_Necro (#323) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja tényleg. Csak írok én is a nagyvilágba, a topic címe senkit nem érdekel :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#325) Larry303 válasza Real_Necro (#321) üzenetére


Larry303
addikt

na ez odab@sz :DDD ebben bent lennék :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#326) L4mie


L4mie
veterán

kindle + fantasy, mostanában váltok másféle irodalom felé éppen.
de egy ilyen könyves fotósban simán.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#327) Freddy76 válasza L4mie (#326) üzenetére


Freddy76
addikt

Milyen izgalmas lenne. Összejönnénk, olvasgatnánk csendben, és néha lefotóznánk egymást.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#328) Real_Necro válasza Freddy76 (#327) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sőt, lehetne felolvasást tartani a különböző témákról. Mi pedig nagy áhitattal figyelnénk és sóhajtoznánk. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#329) Mr.Csizmás válasza Real_Necro (#328) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

meg egy kis hurkán csámcsognánk, és diszkréten büfiznénk...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#330) t_a_m_a_s válasza Real_Necro (#328) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

B*sszam*g, én műveletlen bunkó vagyok, mennyünk inkább sörözni:))

Persze jó lenne egyszer egy olyan fotóstali, ahová nem kocsival megyek... :O

Holnap majd jól beletépünk...

(#331) zool1 válasza t_a_m_a_s (#330) üzenetére


zool1
őstag

Pld, az egri, ami úgy is "ottalvós"... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#332) t_a_m_a_s válasza zool1 (#331) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:K :K :K

Holnap majd jól beletépünk...

(#333) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#330) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gyalog pöppet messze van Dunaújváros... ;) :D

@Freddy: Ezt a pocak dolgot meg nézhetjük úgy is, hogy kockahasunk van! Egy nagy kocka. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#334) Real_Necro válasza *Ropi* (#333) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meg le van kerekítve a sarka/széle. Egyébként az én hasam is formás, a kerek is egy forma... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#335) *Ropi* válasza Real_Necro (#334) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valld be nyugodtan, hogy maximalista vagy és tökéletes gömbalakra törekszel! ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#336) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#333) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ottalvósra tudok menni kocsival is:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#337) Real_Necro válasza *Ropi* (#335) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ahhoz nekem sokat kellene felszedni... :D

T_a_m_a_s:

Bár photóstalis topicba tartozik, de mi anno a Flamingo vendégházban voltunk. Nem egy Hilton, de jó nagy, van kertje, lehet még akár grillezni is, és gyalog kb 10-15 (fotósoknak 40) perc a Dobó tér. :)

Talán az egyetlen nagy hátrány, hogy max 3-4 kocsi fér el előtte.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#338) *Ropi* válasza t_a_m_a_s (#336) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én azon humorizéltem, hogy Flinstones módra váltva jössz találkozni. ;) Vizuális típus vagyok, vagy mi... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#339) zolka78


zolka78
senior tag

Azért ezt a sörözős dolgot összelehetne hozni, a múltkori is egészen jól sikerűlt emlékeim szerint.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#340) #40935168


#40935168
törölt tag

@cOxeR: ezért a layer, de lehet nincs értelme, de ha ma ugyanabból a teljes képből más színű szemet akarok, elég csak ehhez hozzányúlni.


(Tekintsünk el attól, hogy nem tökéletes a kép) ;)

(#341) Real_Necro válasza #40935168 (#340) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez valami szemszíncserélő addon? :)) Anno ha jól emlékszem Ulead PhotoImpact-ben volt valami ilyen fícsör.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#342) #40935168 válasza Real_Necro (#341) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem, ez csupa saját kézimunka, azért ilyen pontatlan :DDD Még finomítgatom majd a szélek kijelölését, mielőtt új rétegre kivágom.. ez egy sima 6-rétegű szem retus, nemrég lőttem.

A végeredmény ilyesmi, de ez életem első ilyenje, már lusta vagyok finomítani. Most csak kísérleteztem kicsit. Megyek olvasni tovább a természetfotós könyvet :U .. jó éjt.

[ Szerkesztve ]

(#343) Real_Necro válasza #40935168 (#342) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jaaa, azzal a fókuszos stackes progival?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#344) #40935168 válasza Real_Necro (#343) üzenetére


#40935168
törölt tag

Szemet fókusz stackelni ? :Y Azt megnézném, nem lenne szabad semmit sem moccannia, az meg lehetetlen. (Bár most, hogy bele gondolok, perverz egy ötlet, huh! Lehet ki kéne próbálni mégis) :U

Most ezt csináltam, 25 képből, iso 200, f/25, egyenként 8mp.

[ Szerkesztve ]

(#345) cOxeR válasza #40935168 (#340) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én ezen nem pepecselnék ennyit... a szem színét LR-ben is simán át lehet később alakítani. Pikk pakk... belezoomolsz, kiecseteled... és felülszínezed... és kalap kabát.
Szvsz, ha nem annyira nagyon makró, hogy a "kráterek" is látszódnak, akkor felesleges ennyit majomkodni vele... ;)

(#346) Real_Necro válasza #40935168 (#344) üzenetére


Real_Necro
veterán

Hogyan működik amúgy a progi? Amit exponálsz egyből megjelenik és feldolgozza, vagy a pc indítja az exponálást, ha van ilyen? :F

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#347) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Októberben a Magyar Pénzverő Zrt Robert Capa születésének 100. évfordulója alkalmából arany érmét bocsát ki:

Itt vannak infók róla, akit érdekel:

Tervező: ILLYÉS Antal, SZABÓ György
Anyag: Au .999
Minőség: Proof-like
Súly: 0,5 g
Átmérő/méret: 11 mm
Verhető 5000 db
Várható kibocsátás: 2013.10.22.
Névérték: 5000 Ft
Ár: 10500 Ft

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#348) Freddy76 válasza #40935168 (#344) üzenetére


Freddy76
addikt

És akkor még nem is szóltunk a kép hihetetlen esztétikai értékéről.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#349) j.bravo válasza Freddy76 (#348) üzenetére


j.bravo
addikt

Hinnyemán, van akinek egy videokártya nyákja igenis szép!
:)
De tényleg.
Persze, láttam már ennél csinosabbat is, valóban.
:D

Whatever.

(#350) #40935168 válasza cOxeR (#345) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ok hát én voltam már PS workshopon csak nem látszik, mert akkor órákat ülnék a gép előtt :D és tegnap nem ez volt a cél.. köszi, kipróbálom LR-t, asszem ideje.. (úgy látom)..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.