Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76001) j.bravo válasza Jahno (#75999) üzenetére


j.bravo
addikt

Oh. Mi az indoklás, miert ez a trend?

Whatever.

(#76002) Jahno válasza rekid (#75998) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy kaphatsz egy ilyet:

https://www.flickr.com/photos/mjahno/26253424363/

Aztán ha nem hívnak be, akkor mehetsz valami EU biztoshoz, hogy jaajjj, jaaajjjj, biztos az előítéletek, mert nem nézek ki túl jól és a hátrányos megkülönböztetés meg a minden, hol a kártérítés, jajj, jajjj :-D

(#76003) Jahno válasza j.bravo (#76001) üzenetére


Jahno
őstag

Előítélet. Mert kopasz, sötét, világos, félig kancsal, miazmás.

(#76004) Balinov válasza Freddy76 (#75997) üzenetére


Balinov
félisten

Erdekes, Paddynek is volt Frozen-es idoszaka ( plane, mikor 1 eves kora korul parszor megneztuk a gyerekkorhaz surgossegi varojaban). Aztan mostanaba a Moana, jegkorszakok, :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76005) Mercutio_ válasza Balinov (#76004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Öregszenek :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76006) Real_Necro válasza j.bravo (#76001) üzenetére


Real_Necro
veterán

Manapság kiadványszerkesztőnek kell lenned egy normális CV összerakásához. :) Párom nem régen Publisherrel rakta össze a sajátját, egész pofás lett. Mondjuk nem kellett fotós hozzá. :B
Már csak azért kell szorítani, hogy összejöjjön a keresett meló... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#76007) Balinov válasza Mercutio_ (#76005) üzenetére


Balinov
félisten

jaja, 1-2 het es mar 5 eves lesz a pocsos, szeptemberben mar a sulit kezdi :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76008) j.bravo válasza Jahno (#76003) üzenetére


j.bravo
addikt

Első gondolatom ilyesmi volt nekem is, hogy ezt kivegyék a szűrésből, de ezek ugrottak be rögtön:

- nem feltételezi-e a HR-es hogy előnytelen a jelölt külseje, azért nem tesz be képet a CV-be?
- a mai, szósölnetworkkel átitatott világban elég gyorsan találnak valami képet a jelöltről...
tudom, be lehet állítgatni hogy ki mit lát a profilomból, stb, de elég kevesen teszik meg. Aki mégis, ahhoz pár ismerősi lépcsőn keresztül el lehet jutni (kb bárkihez)... más kérdés hogy a HR-es szán-e erre időt, és ha nem akkor kukázza-e a CV-t. Persze, lehet törölni is magunkat, vannak akik soha fel se iratkoztak, de ez is kevéssé jellemző.
.
.
.
- értem hogy ha a jelölt csúnya vagy ijesztő, akkor neki jó ha nem rostálják ki már nulladik körben.
Értem hogy ha a jelölt különösen vonzó külsejű, akkor indokolható hogy ezért ne élvezzen sem előnyt, sem pedig - más logikával - hátrányt, mondjuk oly módon hogy a HR-es feltételezné hogy "ha túl szép akkor tuti nem elég okos", vagy szimplán mert felmerülne hogy az előnyös külsejével óhajtana felvételt nyerni.
De annyira azért ugye nem trendi, hogy ha a jelölt átlagos külsejű, akkor szimplán azért kukázza a HR-es a CV-t mert van fotó...? :F :U :F

Real_Necro: le lehetek maradva kissé, mivel lassan 15 éve dolgozom egy cégnél (átnevezéseket, adás-vételt leszámítva), anno némiképp favágó módon wordben a táblázat fícsörök használatával - szerintem - elég vállalható pofájú doksit tudtam kreálni, PDF-ben ma is elmenne talán :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#76009) Jahno válasza Real_Necro (#76006) üzenetére


Jahno
őstag

Másol meg úgyis a linked a menő. De főleg a személyes ismerettség.

(#76010) Freddy76


Freddy76
addikt

MI az elmúlt években háromszor kerestünk ügyvédjelöltet. Itt ugyebár huszonéves, jogvégzett emberek pályázatairól beszélünk, akikről feltételeznénk némi intelligenciát (nem feltétlenül sokat, valamennyit). Ehhez képest a képek jelentős része vállalhatatlan volt:
- Láthatóan régi, érettségi tablókép;
- Haverokkal összekapaszkodós képből kivágás, látszik a vállon a másik keze;
- Borozós-merengős-instafilteres;
- Hajat hátradobós szexiskedőn kamerába nézős;
- Miniszoknyás-dekoltázsos buliruhás lotyós (ez utóbbit behívtuk, elég jól nézett ki, de olyan fizetési igényt nyögött be, amit a jogi tudásával sehol sem kap meg, legfeljebb ha a testét is adja - erre nem kérdeztünk rá).

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#76011) Balinov


Balinov
félisten

Valaki nem mozog otthonosan IPTV temaban? Megbizhato szolgaltatot keresnek, lehetoleg UK/ROI csatornakinalattal is.

CelHW, WebO 3.0-s LG okostv

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76012) atok666 válasza Real_Necro (#76006) üzenetére


atok666
őstag

CV sablont talalsz barmennnyit, mar ha szukseg van hozza sablonra.
Fotot nem teszel, helyette mondjuk egy QR kodot a linkedin profilodra, azzal hamarabb kitunik a tobbi CV kozul a tied - szerintem.

Atok

(#76013) Mercutio_ válasza Jahno (#76009) üzenetére


Mercutio_
félisten

LinkedIn mióta tömegesen rászabadultak a fantáziátlan HR-esek kevésbé "menő".

j.bravo: szerintem word-ben ami egy CV-be kell mindent meg lehet oldani, és mivel alap, hogy nem szerkeszthető formában (preferred PDF) tesszük elérhetővé , így mindegy miben lett összerakva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76014) rekid


rekid
addikt

Szerintem fölösleges a polkorrektségen agyalni. Egy CV-nek linkedin profilképnek normálisnak kell lenni hiszen el akarod adni magad. A kép minősége téged jellemez. Ha tetszik ha nem az állás interjúk többsége az első 10 másodpercben eldől. Kár ezen vitázni. Ha meg egyszer az ember még fotózgat is is akkor alap, hogy magáról is legyen egy jó képe.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#76015) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#76013) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

LI-n a fél ismerősi köröm azok a HR-esek, akiknek valaha küldtem cv-t :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76016) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#76015) üzenetére


rbalint88
addikt

Kinek nem? :D

(#76017) Mr.Csizmás válasza rbalint88 (#76016) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:U :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76018) Jahno válasza Mr.Csizmás (#76015) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem olyan nincs is, csak sok más. Én sem értem az egész kókányolt vackot és keresőszavas izét, de legtöbb helyemen az arcoknak még fizetős fiókjuk is van. Nálam most az a nyomás, hogy osszuk meg a napi vállalati híreket is, de hát ne má....

(#76019) Ear001 válasza Freddy76 (#75997) üzenetére


Ear001
addikt

Nálunk hamar megvolt a kilépés a Disney univerzumból, jöttek Miyazaki meg a Ghibli stúdió filmjei. Totoro például remek, hogy elengedjük a sötétben félést a misztikus lényektől, mert azok lehetnek őőőőrülten cukik, Kiki, mint kalandfilm, de majd jön rövidesen a kistinis szempontból nézés, Cihiro, ami megtanít, hogy ne ítélj első látásra, a Vándorló palota, az olyan kedves mozik, mint a Könyvek hercege vagy a Yesterday. és most a kedvenc a Yamada család, ami helyenként könnyesen röhögősen mutatja meg, hogy a japánok is pont olyan gyarló kisemberek tudnak lenni, mint mi.

(#76020) Mr.Csizmás válasza Ear001 (#76019) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ponyo megvolt? arriety is cuki. Laputa: a technológiáért felelősségel tartozunk (csernobilhoz még fiatal lenne imho), Nausicaa hasonlóképpen a jövőről szól, + ha már komolyabb, a Porco Rosso, és Szél támad.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76021) Mercutio_ válasza rbalint88 (#76016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Yelen;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76022) Ear001 válasza Mr.Csizmás (#76020) üzenetére


Ear001
addikt

Meg, a Porco Rosso az nagyon fiús még, a Szél támad-ot viszont nem találtam meg sehol magyar felirattal.

(#76023) Mr.Csizmás válasza Ear001 (#76022) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a fő kölcsönzőben 1080-ban fentvan, gugle alapján ezt találtam, nekem is van valami felirat, ha érdekel átdobom. [link] ps. angol és japán szinkronnal is remek, előbbinél Joseph-Gordon Levitt-Emily remek, majdhogynem jobb, mint az eredeti.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#76024) Ear001 válasza Mr.Csizmás (#76023) üzenetére


Ear001
addikt

Köszi, megnézem!

(#76025) atok666 válasza Ear001 (#76019) üzenetére


atok666
őstag

Nalunk is menobb a Ghibli. Tobbszor nezi a lanyom (10).

Atok

[ Szerkesztve ]

(#76026) Balinov


Balinov
félisten

Studinak meg boldogat!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76027) Mercutio_ válasza Balinov (#76026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyel öregebb lett?:Y

Boldogot!🍾 :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76028) Balinov


Balinov
félisten

Jövünk Patrikkal Anyáért, kocsiban yt, pvd-angel, bbe 7 days, Carl Cox, chemical brothers. Nézek hátra a gyerekulesre, pöcsös tombol, imádja a zenéket.

Én meg a büszkeségtol, a nosztalgiától meg vigyorgok ezerrel (lámpánál a másik sofőr meg néz hogy ez a fasz meg mit vigyorog :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76029) Real_Necro


Real_Necro
veterán

1 órája értem haza Zebegényi túrából. Igen, sz@rrá áztunk... de jó volt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#76030) cdl


cdl
senior tag

Jó hír reggelre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#76031) TayRol válasza Real_Necro (#76029) üzenetére


TayRol
veterán

Láttam mi van most otthon, kemény eső lehetett.

(#76032) Studi válasza cdl (#76030) üzenetére


Studi
addikt

Jajj, de jó! Mondjuk az első négyet még nem láttam. :Y :D

(#76033) madgie válasza Studi (#76032) üzenetére


madgie
titán

Három van csak, a negyedik még most fog jönni.

Ja, utólag is lehet boldogszülit kívánni? :D

(#76034) atok666 válasza cdl (#76030) üzenetére


atok666
őstag

Harmadik nekifutasra se jutottam tovabb a negyedik epizodnal. Jobb lesz kesobb, eroltessem meg?

Atok

(#76035) Mercutio_ válasza atok666 (#76034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fuss neki ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76036) cdl válasza atok666 (#76034) üzenetére


cdl
senior tag

Én nem erőltetném.
Esetleg olvasd el, hátha megjön a kedved hozzá.

(#76037) konyi79


konyi79
addikt

Tud valaki tippet adni, külföldi autó bérlésnél az extra biztosítást érdemes fizetni? 10 napra egy mini kb 32k benne a CDW, de fullos biztosítás +3000/nap. Érdemes ezzel közel megduplázni a költségét?
Goldcar / Rhodium / Interrent? Egy hasonló modell a Sixt-től 2,5x árról indul alapból.
Köszi!

(#76038) Balinov válasza konyi79 (#76037) üzenetére


Balinov
félisten

Hol? Spanyolország? Keress külsős autobiztositast inkább, talán netrisken árulnak. Mi sosem veszünk kolcsonzotol, utasbiztosito, ahol éves biztink van, árul 2.99/napert eun belül

Hol néztél eddig körül?

Szerk, hitelkártya valszeg kelleni fog

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76039) konyi79 válasza Balinov (#76038) üzenetére


konyi79
addikt

Madeira.
Mindenféle weben fellelhető oldalt néztem, kb hasonló. Ez, ami feltűnően még olcsóbb. De bárhol a Goldcar jön ki legolcsóbbnak, de azért van rossz híre rákeresve.
Sajnos ebben semmi gyakorlatom.
Kártya nem gond, de egy rossz hírű cégnek nem szívesen adnék zárolni 1200€-t.

Ez jó ötlet itthon megkötni rá, szétnézek..

(#76040) Balinov válasza konyi79 (#76039) üzenetére


Balinov
félisten

Huh, elég húzós áron van ott, random augusztusi 1 hétre. Fiat 500 van annyiért kb mint a Tucson volt 8 napra hertztol júniusban Mallorcán

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76041) konyi79 válasza Balinov (#76040) üzenetére


konyi79
addikt

Az ára még egy dolog, meg elég oda kettőnknek az 500-as, majd legfeljebb kinyomom a szemét az emelkedőkön :)
A biztosítást sokallom, annyi, mint maga a bérlés.
Nem tudom mennyire maffiák ma ezek a cégek, kell-e a premium biztosítás. Azt hittem már leszoktak erről, erre múlt hónapban ismerős járt úgy, az első parkolóban ahol lerakták a bérelt kocsit, 3 elemet húztak végig kulccsal :U Ok, igaz Macedonia.

(#76042) rbalint88 válasza konyi79 (#76041) üzenetére


rbalint88
addikt

Autos topikban vannak rutinos berlok, erdemes ott megkerdezni.

(#76043) konyi79 válasza rbalint88 (#76042) üzenetére


konyi79
addikt

Körbekérdezek ott is, köszi!

(#76044) Mercutio_ válasza konyi79 (#76039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Irányjelzős Madeira topicot gondolom már nézted mit írnak :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76045) konyi79 válasza Mercutio_ (#76044) üzenetére


konyi79
addikt

:Y Dehogy.
Ki nem állhatom a fórumát, nem bírom a felületét. De most úgy látom rászokok kicsit, köszi!

(#76046) Mercutio_ válasza konyi79 (#76045) üzenetére


Mercutio_
félisten

A felülettől és a (az alig működő, buta) keresőtől én is lábrázást kapok, ha hosszabb hsz-t írsz, azt érdemes előtte wordben tenni és csak átmásolni, mert rendszeresen elszáll az üzenet és klimpírozhatod be újra, de tartalom szempontjából vannak ott hasznos dolgok utazós-túrázós-repüléses témában. (Persze ott se mindegy ki és mit mond ;] )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76047) Jahno válasza rbalint88 (#76042) üzenetére


Jahno
őstag

Index téma specifikus vagy fapados utazóz. Csak ne kérdéssel kezdje, mert pár havonta ugyanazt leírjuk, csak elég beleolvasni.

(#76048) Mercutio_ válasza Jahno (#76047) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kivéve, ha olyat kérdez ami most változott, vagy évente friss infó kell (pl. máltai buszok menetrendje :DDD , ramdom helyen melyik autóbérlő cég ajánlott, mi a következménye egy új fapados szabálymódosításnak, stb.) ott nem sokat segít a visszaolvasás.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76049) Balinov válasza konyi79 (#76041) üzenetére


Balinov
félisten

Mik a konkret datumok? Szoktam kapni innen-onnal kupont, hatha tudok segiteni.

Par extra dolog, amire erdemes figyelni:

1) Desk at terminal: nincs annal gec*bb dolog, mikor N+1 ora szardiniazas utan meg transzfer buszra is kell varni, hogy elvigyenek az alsobivalybasznadi depojukra . Malagan MARBESOL-al volt ilyen, vagy 15 perc buszozas a repteri dzsungelben, cargo reszen, azota kosz nem, inkabb csak terminal pickup, ott jellemzoen a terminallal szemkozti parkolohazban van a pickup/drop off
2) Fuel policy: full-full, minden mas lehuzas adott esetben.
3) Korlatlan KM, bar ez Madeiran valszeg meg akkor sem lenne gond, ha napi x100 KM lenne a limit.. Kollegamra huztak ra vagy 150€-t az olcso helyi spanyol kolcsonzok Barcelonaban, mivel kb 150km-el tulleptek a km limitet.

Europcarhoz van 30% off ha aug 11-ig foglalsz, 2020 marciusi pickup datumig.Argus carhiren is van most pormo. Esetleg Ryanair car hire, ebookers.com.

Erdemes megnezni az adott repter honlapjan, konretan milyen kolcsonzo cegek mukodnek es mi a nyitvatartasuk. Nekunk pl Pálmán kiesett az ott szolgaltato cegek fele, mert a jaratunk este 10.30kor landolt (volna, ha nem kesett volna 1 orat a lantos szuzmarjaja). Goldcaron kivul csak a Hertz standjat lattuk nyitva, pedig ott aztan van dogivel mindenfele szolgaltato.

Ha megvan, hogy X helyen kik szolgaltatnak, es a jarat varhato erkezesekor ki lesz nyitva is erdemes megnezni az adott ceg honlapjat direktbe.

Mi utolso 3 alkalommal Hertz.ie-n, direktbe foglaltunk, olcsobb volt par 10€-val, mint a tipikus gyujtooldalakon. Elso alkalomnal checkin online email, par alap dolgot kellett elkuldeni es mind Pozsonyban, mint Pálmán kezunkben volt a kulcs, papirok, stb 5 percen belul.

2 jelenlegi kollegam is a Hertz-nel dolgozott, itt a szomszed uzleti parkban, claimekkel foglalkoztak. Ok kifejezetten ajanlottak, hogy ha csak picit dragabb is, erdemes direktben foglalni, mint pl. ryanaircarhire.com-on keresztul. Azok mind a Cartrawler B2B platformot hasznaljak es kb 30 napon tul semmi eselyed nincs az aktualis szolgaltatoval, ha valami karigenyt miatt baszakodnak. Direktben altalaban hosszabb idod all rendelkezesre panaszt tenni.

3 dolog meg;

1) Hitelkartya kell es zarolnak is X €-t rajta, tobbnyire akkor nem, ha megveszed a vese araert kinalt sajat biztositast. Tapasztalataink szerint kategoriatol fuggoen 6-800-1000€-t. Tenerifen valami 850 volt az IX35-ert, Pozsonban picit tobb, mint 600 a 308SW-ert, legutobb meg valami 900 valemennyi a Tucsonert.

2) Alap, hogy papirozasnal nezd meg, mit iratnak ala veled, addig nem hagyni az ugyintezot nyugton, amig nem az van, amit foglaltal (pl. extra navi, kutyafasza, amit 3-4-5 ora repules utan csontnelkul alairsz faradtan, csak hogy mar vegyed at a kocsit). Atvetelnel kolcsonszerozdesen feltuntetett hibak leellenorizese, akar telefonnal videozva, ha talalsz valami extrat, ami nincs rajta a papiron, jelezd, es irasd ra veluk a szerzodesre

3) (Sajnos) sajat tapasztalat, kar eseten az extra biztivel is megterhelik a hitelkartyat. Minden esetben kell szamlat adniuk errol, ami kelleni fog a biztositasho.

Sok sikert!
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#76050) konyi79 válasza Balinov (#76049) üzenetére


konyi79
addikt

10.13-22. Hülye időpont, de idén nekem olyan projektek futnak, más nem jöhet szóba. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.