Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Freddy76 válasza Mr.Csizmás (#650) üzenetére


Freddy76
addikt

Hehe, emléxem, volt egy nagy kedvenc kazi, egyik oldalán INXS, és a másikon valami szar, ment a szobába az A, majd valaki ceruzán visszatekerte seccperc alatt, és ment tovább...

Basszus, és mekkora értéke volt egy kazettának, amelyre jó zenék voltak felvéve. Én még bunyóztam is ilyenért...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#652) nord_ válasza Freddy76 (#651) üzenetére


nord_
veterán

Látom, vagyunk egy páran korosztálybeliek. :)

(#653) fattyu válasza Freddy76 (#651) üzenetére


fattyu
veterán

és akkor a válogatáskazik amiket a csajoknak vettünk fel válogatott zenékből? :D

Ma meg ctrc ctrlv egy 16gigás pendrájvra azt válogassad ki ami tetszik :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#654) t_a_m_a_s válasza Freddy76 (#646) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

ÁÁÁÁ B+ :))

Holnap majd jól beletépünk...

(#655) Freddy76 válasza fattyu (#653) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát igen. Unokaöcsém megkérdezte múltkor, hogy mit szerettem olvasni, amikor annyi idős voltam, mint ő (20). Odaadtam neki Nick Hornby-tól a Pop, csajok, satöbbit, este meg hívott, hogy bakker, mi tényleg válogatáskazettákat másolgattunk? Teljesen ki volt kattanva, amikor meséltem, hogy mit képes volt az ember feltúrni, hogy egy bizonyos szám meglegyen...

Nem volt Torrent Áruház, mint manapság.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#656) Real_Necro válasza Freddy76 (#655) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bár pár évvel frissebb vagyok, kazis korszakunk nekünk is volt, csak mi ilyeneket másolgattunk:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Csak hogy én is hozzak egy kis szellemi leépülést. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#657) *Ropi* válasza Freddy76 (#655) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne is mondd... :D A hőskorszakban még Pioneer CT-506-os meg AIWA F220-as deckeket építettem át sebességszabályzósra, + két gombbal lehetett lassítani / gyorsítani, mint amikor a bakelit lemezt visszafogod vagy rásegítesz (később, mikor már Technics SL-1200 MK II-vel zenéltünk, akkor ott volt a gyári megoldás :D). Meg volt a nagy szerelmem, a 2x sebességűre tuningolt CT-506-om, aminek az elektronikájában mindent kicseréltem kis zajú alkatrészekre: ugyan a 60 perces kazik egy oldalára csak 2 szám fért fel, de fülre meg nem mondtad, hogy nem CD szól. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#658) Larry303 válasza *Ropi* (#657) üzenetére


Larry303
addikt

ejh régi szép idők :) 2db mkII mi is sokat hajtottuk...bár akkor még nem volt goa :) -ha már ozorázunk - de volt jó trance, techno, house a 90es évek elején közepén már...meghát az összes depeche kraftwerk stb bakelit amit akkor be tudtunk szerezni....fater nagy jazz rajongó, neki rendes szalagos magnója volt, nagyon faszán szólt emlékszem :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#659) #40935168 válasza Real_Necro (#656) üzenetére


#40935168
törölt tag

:C
Azok a jó öreg Sony UX-S és UX-Pro szalagok, meg a 3-fejes Technics, később a Nakamichi, omg :U
Ma már hol van mindez ? Értéke sincs. Meghallgattad, jól lejött a netről, kész, kipipálva.

De egy jó válogatást féltetted mint a szemed fényét :DDD
Van még vagy 3-4 UX-Pro-m, egyiken egy komplett U96 CD, Dolby B-vel felvéve. Ha anélkül játszottad vissza, több volt a magas és milyen "szépen" szólt.. :DDD :D

A Maxell metal szalagnál már nem volt ilyen gond, kivezéreltük csutkán a maximumra és semmit nem torzított :R Olyan jelzaj volt azon, ohh. Daft Punk-ra tökéletes :U

(#660) spanyoll válasza Larry303 (#658) üzenetére


spanyoll
addikt

Akármilyen meglepő, de kazis átvevős, rádióból vadászós korokat én is megéltem, jó is volt az.
(zárójelben jegyzem meg, hogy volt akkor is goa, max nem tudtunk róla, de ha tudtunk volna sem érdekelt volna talán)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#661) j.bravo válasza #40935168 (#659) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem meg havernak akivel legtöbbet csereberéltünk meg kísérleteztünk hogy mit hogyan vegyünk fel, a kedvencünk a BASF Chrome Maxima volt. A Metal Maxima, illetve később a Reference Maxima naaagyon drága volt, pécsi gyerekek csak ritkán tudtak olyat venni :)
A UX-Pro is jó volt, de a UX-S a rockzenéhez nem feküdt.
Ejj, régi szép idők.

Haveréknak volt 4, majd 6 fejes (S-?)VHS videómagnója, amivel lehetetett csak hangot is felvenni. A cucc FM modulálva rögzítette a hangot, elég jó volt :) nemcsak fülre, számadatok alapján is. És jóval költséghatékonyabb mint a CD-t megvenni - az írható CD az elején nem is létezett még, és aztán is még sokáig elérhetetlen volt az ára. MiniDisc-et, DCC-t próbálták bevezetni akkortájt.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#662) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Tékasztori ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#663) #40935168 válasza spanyoll (#660) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bizony, én is ücsörögtem a rádió előtt egy jó számért, pause villogott, készenlétben a deck..
Volt goa, volt ott minden (Paul Oakenfold - Goa Mix Silver, Goa Mix Gold, később Voyage into Trance).. Tiesto is már rég alkotott odakint, mikor itthon még DJ Bobo ment a köztudatban.
Aztán megjött, akkor már CD-n, itthon épp Sterbinszky áztatta a bugyikat.. :O :DDD omg.

Kb. apám is ilyen átszellemülten mesél a BME-s bulikról meg az Illésről, Omegáról.. :DD

(#664) A Zéé válasza spanyoll (#660) üzenetére


A Zéé
addikt

én '86-ban születtem, de még mi is másoltunk. Illetve én, mert nekünk volt a haveri körben olyan "music center" aminek volt 2 kazettás lejátszója. Bécsból hoztuk még a 90-es évek elején. Trabanttal mentünk ki, és Bécs előtt az autópályán megtolta a 100km/h-t :C , még erre is emlékszem
Meg tudott gyorsmásolást is, igaz, hogy jó szar minőségben, de mit számított akkor még az.

Amúgy tényleg fura, van jópár 90-es évek első felében született ismerősöm, és a múltkor edzés után pont erről beszéltünk, hogy ők már csak az mp3-at ismerik, használják, még a sima CD-t se, mert az milyen régimódi. És hogy mennyire nem tudják elképzelni, hogy valamit nem a netről szereznek be.

Just a simple Lineman...

(#665) #40935168 válasza j.bravo (#661) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én akkor nem tudtam mi volt a Rockzene. Tomita, Jean Michel Jarre, Vangelis, Tanita Tikaram, Dire Straits és hasonlók. A Dire Straits bár nem nevezném rock-nak, annyi elég is az elektromos gitárból nekem :D

A videókkal nekem az volt a gondom, hogy minden komolyabb gép tudta a ShowView-t és a VPS-t, de Magyarországon TERMÉSZETESEN nem ment ez a funkció. A Minidisc meg a CD tisztasága után ismét egy veszteséges tömörítés.. neeeem. A kazival is csak a zaj volt a baj, az analóg hangzást úgy-ahogy megtartotta, de utána én MD-t látni se akartam, úúú, duplatempóban átmásolni stb.. áhh nem. Havernak volt egy Sony MD, nekem nem adta. Mentem CD-vel előre, aztán jött az mp3 (és az igényesebbek elkezdtek morogni hogy mi ez a 128kbps mocsok). :D

(#666) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Jut eszembe, tavalyi lakásfelújítás alkalmával elmozgattuk a szekrényeket, (melyeket előző tulaj hagyott még ott) és találtunk egy Kraftwerk bakelit lemezt, ha jól emlékszem 70-es évekből. :D

Bakelit korszak is volt nálunk, csak akkor még ment a Boney M meg Saragosa Band, 100 folk celsius, Opus, Whitesnake, Beatles stb... Rengeteg lemez megmaradt szüleimnél. :)

(#665) Eperkutyus

Jaja, JMJ-t mi is hallgattunk, de már CD-n is. Tomita-t viszont Tesla szalagoson hallgattam, hatalmas élmény volt, főleg mikor helyi elektronikai boltban eladó egy csöves erőlködővel küldte meg. :Y Dire Straits miért nem jó? Egyik telefonhangom... :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#667) *Ropi* válasza Real_Necro (#662) üzenetére


*Ropi*
félisten

:C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#668) nord_


nord_
veterán

Pestiek emlékeznek a Labiritmusra? :)

(#669) Real_Necro válasza nord_ (#668) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pécsiek meg a Kis köcsögök-re? :D

Szerk.: Zalába is eljutott anno a kazi. :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#670) spanyoll válasza A Zéé (#664) üzenetére


spanyoll
addikt

Érdekes emberkéket ismersz, mert akiket én ismerek 94esek mondjuk, azok még bőven kaziztak, bár már nem annyira intenzíven, és nagy szám volt még a cd bejövetele nekik is.
Fura :)
Nekem rengeteg kazim van régről, egyszer elő is veszem megint majd a jó öreg walkmanemet (jaj de kurva menő voltam vele :DDD ) , aztán nyomok pár muzsikát :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#671) j.bravo válasza Mercutio_ (#641) üzenetére


j.bravo
addikt

Jó kis muzsikák ezek :)
Garcia jó eséllyel ugyanaz akire gondoltam. Tény hogy modernebb, lazább, talán populárisabb mint az általam lentebb linkelt öregek :D de még a számomra kedvelhető mértékig. A reggaetont, amire sokan rákattantak, másfél számon keresztül tudom elviselni.

Ez az Aubry is nagyon zsír!

Whatever.

(#672) nord_ válasza nord_ (#668) üzenetére


nord_
veterán

Erre már a Google se ad találatot... '80-as évek vége, November 7. tér, itt lehetett lemezt, kazettát, videót venni vagy másoltatni. Vásárláskor eldönteni, hogy az eredeti vagy a jugoszláv nyomású lemezt vegyük-e; vagy videókazettánál az eredetit venni, vagy egy (kalóz)másolatot kérni a kedvenc együttesünk koncertfilmjéről.
Ejj, mennyi Duran Durant szereztem innen. :D

[ Szerkesztve ]

(#673) j.bravo


j.bravo
addikt

Lejárt az időlimit...

Real_Necro: hűamindenit, a MegaSoundSystem tagjai, ha jól tudom, a város két akkoriban legpatinásabb gimijéből kerültek ki (ebből az egyikbe jártam; ők elvileg 1 v 2 évfolyammal felettem); de anno nekem 2-3 hallott szám kivételével kimaradtak.

Eperkutyus: A rockzene is definíció kérdése :) a Straits határeset, de szerintem még az, és jó kis muzsika. Nem is kicsit.
Tomitát most nem vágom hirtelen, rákeresek. A többi felsoroltat bírom - nagyin cikisen mainstream vagyok? :DDD :))
Ugyanezen okokból mi se nagyon bántuk hogy nem vagyunk elég vastagok az MD vagy DCC beújításához. A haver apukája által a VHS-re csak hangként (85dB jel/zaj, franctudjammennyire kicsi THD) learchivált JMJ, Vangelis, Yanni, Vollenweider, Pink Floyd, Genesis és hasonló "kvázi-CD"-kből sokat mazsoláztunk... Ja igen, erre a VHS-re persze csak realtime lehetett felvenni, ugyanúgy, mint kazettára CD-ről.

Freddy76: Queen rajongókat lebuzizni? Egy világ dőlt össze bennem, eddig úgy tudtam, jó gyerek vagy... :(

;] ;] ;]

Nem mintha ez a Twisted Sister nem lenne kellemes muzsika, persze. Mi, Queen-esek is hallgattuk.

nord_: jó kis hely lehetett pedig :) Pécsen volt egy hasonló, viszonylag kicsi lemezbolt, ahol vállaltak ilyesmit. A kilencvenes évek közepén ők is vagy lehúzták a rolót, vagy elköltöztek és már kizárólag eladással foglalkoztak...

fattyu #674: a Nagy Lajosba, '92-96. Csak nem Te is?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#674) fattyu válasza j.bravo (#673) üzenetére


fattyu
veterán

hova jártál?

Pécsi vagyok én is

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#675) madgie válasza Real_Necro (#666) üzenetére


madgie
titán

Slayer meg Van Halen bakelitem volt otthon, bitch pls :D

szerk: egy időben úgy néztem a forma 1-et, hogy kula másnaposan befeküdtem egy szál gatyába a tévé elé a szőnyegre, lepakoltam magam mellé a lemezjátszót és a két fülemnél két oldalt ordított Hanneman meg Kerry King virgázása :DDD

[ Szerkesztve ]

(#676) fattyu válasza j.bravo (#673) üzenetére


fattyu
veterán

nem. nevkós voltam, majd kicsit Babitsos :D

Akkor bnőm volt Nagy Lajosos :)

megén azért picit fiatalabb vagyok. akkortájt kezdtem amikor te végeztél.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#677) #40935168 válasza Real_Necro (#666) üzenetére


#40935168
törölt tag

Imádom a DR-t, csak nekem az nem rock. ;) De definíció szerint lehet az lenne. Nem tudom. Az igazi rockzenészek vagy rockzene kedvelők lehet jobban tudnák definiálni, én innen messziről az elektronfelhőből beszélve az elektronikushoz értek jobban, de DR-t imádom, SACD-m van Knopflertől is (szóló lemezek) és a régebbi DR-től is. (Shangri La klassz lett!!!) Zoránom is van, meg még rahedli gyönyörű zene. :U

(#678) #40935168 válasza j.bravo (#673) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nálam a VHS mint zenerögzítő, kimaradt, de hagyományos célra :) van egy hifi sztereo Sony-m, hangcsatornánként szabályozható jelerősség, képkockánként léptető tárcsa stb.. elég fullos darab volt anno, csak valami zizi van a tápjával + komplett fejcsere kell már, 50-et mondtak rá egy komoly szervizben, uhhh. Annyit nem ér. Mondjuk futott már vagy "300-ezret" :DDD így lehet, egyszer előveszem és leporolom. A fejcserét nem úszom meg, a táp meg semmiség. (Csak zizeg). De nincs VHS szalagom... a családi album mögé felvett Lady Chatterley Szeretője is már megvan DVD-n, úgyhogy arra a szalagra sincs szükségem :))

Amúgy manapság ott tartok, hogy a gépemen már nincs mp3. Nagyon megutáltam.

(#679) j.bravo válasza fattyu (#676) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaja, vén vagyok mint az országút ;] . A Nevkóba kellett volna járnom, logisztikailag nagyon jó lett volna, a lila ABC és a Fema között félúton laktunk. A Babits is jónevű volt, valóban. Mintha lett volna fizika tagozat, majdnem oda mentem (vagy az a Széchenyi volt? Fene se emlékszik 15-20 év után)

Eperkutyus: nekem nem voltak ilyen kütyüim, csóró gyerek voltam/vagyok :) Aztán amikor lehetett volna, addigra már nem volt értelme beruházni ilyenbe, elérhető ársávba került a bér-cd íratás, majd amikor még tovább esett a cd író ára, akkor annak vásárlása, ugye.
A videós-kamerás vonal kimaradt nekem teljesen. Tényleg nem volt se VHS, se kamera. Persze még lehet.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#680) madgie válasza #40935168 (#678) üzenetére


madgie
titán

"Amúgy manapság ott tartok, hogy a gépemen már nincs mp3. Nagyon megutáltam."

Hm, miért?

(#681) spanyoll válasza madgie (#680) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak a lossless! :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#682) madgie válasza spanyoll (#681) üzenetére


madgie
titán

Hja. Nem akarok hitvitát, de ez olyan, mintha csak a 16 bites pro photo rgb tiff lehetne jó fénykép.

(#683) #40935168 válasza spanyoll (#681) üzenetére


#40935168
törölt tag

Bingó, köszönöm. :C

(#684) #40935168 válasza madgie (#682) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hát nézd, lehet nagy fotós nem vagyok, de fülem van :DDD meg hangfalam is hozzá.
Gyönyörű képet lehet festeni 320-as mp3-mal is, de soha nem lesz olyan, mint egy CD-ről EAC-cal rippelt wav (+1 lépcsővel flac). Mint ahogy JPEG sem lesz sosem 16 bites pro photo TIFF.

De mi ezzel a probléma ? :U
Nekem semmi, egyszerűen imádom a minőséget és megtehetem, hogy flac-ot élvezzek, ilyen egyszerű :U
Nem beszélve a szubjektív hatásról, hogy "úristen én most minőségben hallgatom" :))

(#685) j.bravo válasza #40935168 (#684) üzenetére


j.bravo
addikt

Én anno azt hittem hogy jajdejó fülem van, de a 256kbites (kulturáltan, l3enc-kel, vagy lame-mel, megfelelő módon tömörgetett) mp3 nekem már elég jó volt :) Persze lehet hogy a vas se volt elég részletező ahhoz hogy kijöjjön minden.

Mindenesetre, bár valószínűsítem hogy egy vakteszttel a nagy audiofilek kétharmadán ki lehetne fogni, abban is biztos vagyok hogy léteznek olyan emberek akik tényleg hallják, és vaktesztben is megmondják.
Aki pedig csak szeretné hogy ennyire jó legyen a füle, annak is szíve joga hogy arra (audiofil hardver) költse a pénzét amire szeretné, és ezáltal (még ha részben placebo hatás által is) jól érezze magát.

Hasonlóan, én már palackonként párezer Ft-os borok között találok olyat, amitől hűűűaztamindenit érzésem van (pedig nem is oly rég 1000-1200 volt a lélektani határ, mint sokaknak ma is), és biztos vagyok benne hogy az ügyesen kiválasztott 3-4-5-6ezerbe kerülőkhöz képest a palackonként tizen/huszonpárezerbe kerülő nem adna annyival nagyobb élményt mint amennyivel többe kerül, biztos hogy ha vennék pár palack ilyet, akkor ha nem árulják el mit iszunk, valószínűleg azontúl hogy érezném hogy k* jó, nem tudnám megmondani hogy ez márpedig több teljes napi fizumba kerül; de simán elhiszem hogy vannak olyan ízleléssel és szaglással megáldott emberek, akik igen.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#686) madgie válasza #40935168 (#684) üzenetére


madgie
titán

Én meg csak zenéltem, meg van olyan anyagom, ami nem SACD, nem mittménmilyencédé, hanem stúdióból nyers masterelt lemez :)

De ha neked jobb az only-flac-móka, akkor én nem szólok bele :)

(#687) Real_Necro válasza #40935168 (#678) üzenetére


Real_Necro
veterán

Videóból nem volt pénzünk komoly cuccra (csak műanyag Akai), viszont fősuli végén nem tudtam otthagyni az öntvénymechanikás Sanyo-m. Mai napig megvan, lengő törlőfejes, folyadékkristályos kijelzős távcsival, melyen be lehet mindent programozni és egy gombnyomással át lehet küldeni lejátszóra. Kivezérlésjelző, zajcsökkentés húdejó... :)) Nem felejtem el megírom este a típusát.

De szüleimnél van direkt motoros Onkyo deckem, meg régi "kötélmechanikás" Pioneer tuner, meg egy 5lemezes "tepsis" Pio lejátszó. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#688) #40935168 válasza madgie (#686) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez nekem is megvolt, mármint a zenélés, a zongora, szolfézs és Németben stúdió mastering is egy rockzenekarnak, de flac tökéletes arra, hogy otthon élvezzem minőségben a zenét.

Az mp3 laposan szól, ilyen egyszerű.. ennek fényében csodálkozom, hogy egyáltalán erről beszélgetünk úgy, hogy Te mesterlemezről beszélsz :U

Gondolom Dire Straits-ből is csak master van otthon, meg az összes többiből, vagy csak azt hallgatod, amit Te csináltál ? :)) Klasszikust meg főőőőőleg nem hallgatok mp3-ban.

(#689) #40935168 válasza Real_Necro (#687) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ahh, műkincsek :R Még az Akai is ;) Ma már minden.
Vettem anyámnak 3 éve a két felújított Orion hangfalához egy ezüst, sztereó Nikko márkájú japán erősítőt.
10-ezer Ft-ért. :))

Szerk.: TRM-600-as, gugli képek között látni. Imádnivaló hangja van, apróért :D

[ Szerkesztve ]

(#690) #40935168 válasza j.bravo (#685) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én vakteszteltem egy barátommal (pont akinek MD-je volt) és az MD-CD között volt különbség. Akkor is, ha 5 perce másoltuk át. De ez Sony feature lehetett, mert "melegebben" szólt az MD, "analógabban".

Két CD játszó között analógban volt különbség, digitálisban (coax) kötve már nem (ugye miért is nagyon lenne, a transzport kb. ugyanolyan minőségű volt.. a tüskét a hosszabbító alá című hígend vuduban én sem hiszek).

MP3-at direktben hogy na leülök vaktesztelni nem jó hasonlítani, mert a LAME 320-as kifoghat az emberen átlag anyagon. Ha sokáig hallgatod, egy ideje mondjuk .. akkor viszont hiányolni fogsz belőle dolgokat, keresed keresed és nem tudod megmondani, aztán leesik: dinamika.

Rebecca Pidgeon például 320-on is "függöny mögül énekel" míg az SACD sztereó sávja FLAC-be letéve (Plextor spéci íróval, mert a legtöbb mai DVD-RW meghülyül a lemeztől) .. szóval az úgy újra fellélegzik, amilyennek lennie kell.

Neeem mindenen jön ám ki, én sem voltam-vagyok szőrszálhasogató, de a csilingelések, magasak, a közép ahogy sűrűsödik, lép be egyre több olyan hangszer és hang a középmagasba... úgy laposodik, krémesedik és veszti el a részletet mp3-ban, a lossless meg tartja a dinamikát, a legnagyobb "káoszból" is kihallod azt a hangszert, amire koncentrálsz.

Amúgy semmi extra cuccra nem kell gondolni, saját építés, de jól sikerült.

(#691) KTTech válasza Real_Necro (#687) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam csak egy Panasonic 6 fejes S-VHS(ET) van otthon, egy Technics RS-AZ6 3 fejes deck, mellé egy Taya DP-510, AT fejjel (Technics mechanika)... nem nagy szám, de ma már a legtöbbet a Popcorn C200-at hallgatom - ha otthon zenét hallgatok -, a Marantz NR-1501-es erősítőn és a Mission Mv szetten.

Azért a legtöbbet a Samsung Galaxy Note szól a fülembe egy AKG K450-es fejhallgatóval. Flac és 320-as MP3-al (amiket én tömörítek le, kellően, így gyakorlatilag megkülönböztethetetlen a FLAC-tól, hiába veszteséges).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#692) madgie válasza #40935168 (#688) üzenetére


madgie
titán

Nem, nem csak azt hallgatom. De én általában zenét hallgatok, nem hibát keresek :P (hozzáteszem normális fülessel, DAC cumóval, ilyesmi).

(#693) #40935168 válasza madgie (#692) üzenetére


#40935168
törölt tag

Értelek én amúgy abszolút.. ezért is írom már lentebb, hogy a 320-as mp3 becsapós (mert nagyon jó tud lenni. De nem jobb, mint a lossless. Pont.) Azért flacolok, amiért más RAW-zik, vagy TIFF-ezik (bár én nem nyúlok bele a "raw"-ba) ;)

(#694) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ha már ennyire eloffoltunk, ezt a Monster-t valaki hallotta már??? [link]

(#695) fattyu válasza cOxeR (#694) üzenetére


fattyu
veterán

nem de menj a fejestopikba inkább ha értelmes dolgot akarsz

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#696) j.bravo válasza #40935168 (#690) üzenetére


j.bravo
addikt

szerk utólag: nagyon jó a raw-os hasonlat (izé, tömörített raw), bár akkor már lehet hogy tiff kéne, lévén a rawnak a nyers bitfolyam felel meg, amit azért csak nem hallunk még, amíg nem vagyunk kiborgok :)

Mint írtam, sosem kételkedtem hogy ez létezik :) mp3 codec-ek között mégegy kolesz-szobában, egy gyenge közepes 80-as évekbeli Videoton rádióerősítőn és hirtelenmegnemmondommilyen hangdobozon is kijött a különbség, '98 táján sokat odavoltak a BladeEnc-ért, hogy jajdejó, nem olyan tetű lassú mint az l3enc (akkor még az volt a legjobb), sőt majdnem olyan gyors mint a Xing (ami egy röhej volt), de jajdejól szól a BladeEnc-es cucc - hát nem :) Anno még nem volt elterjedt a fórum/-ozás, nem is tudom hogy akkor már index volt-e vagy még internetto (akkoriban volt a váltás); de az mp3 levlistán sok szó esett ezekről :)

Két különböző CD lejátszó között, analógban, tök egyértelmű hogy van különbség, mint ahogy az is hogy ha ugyanazon a DAC-on meg erősítőn kergeted át, akkor nincs :)

MiniDiscet csak láttam, de sose hallgattam. :DDD

Egy flac kontra "legjobb amit ki lehet belőle hozni" mp3 összehasonlításban benne lennék, de most végképp nincs olyan cucc amin biztosan kijönne.
"Kis gagyi, de szeretem" kategóriájú Orion mini torony volt otthon (SE1025), meg HS280-ak, amik oké hogy (a Preludiumot kivéve) a Vidiknél jobban szóltak, de azért komolyabban véve mégse egy hűdenagyonübercucc, na :) Nem tudom ezen lenne-e értelme próbálkozni a best of mp3 kontra flac össtehasonlítással. Mindenesetre most ez sincs összerakva, az egyik magassugárzót (illetve akkor már mindkettőt) egyébként is cserélni kéne.
Még akkor a kis "közepesen olcsó" fülhallgatóm lenne a legalkalmasabb összevetni.
Azért a nosztalgia kedvéért összeraknám a kis Orion szettet ha lenne hova/mikor.

Az erősítő a saját építés vagy a hangdobozok? Vagy mindkettő?

Mondjuk mióta asszonyhoz költöztem, és nincs összerakva célapparát, nem is igen volt olyan hogy kifejezetten zenét hallgatni ültem volna le, minden mást kizárva. Nem is tudom hova tudnám elhelyezni szépen, szimmetrikusan a hangszórókat. Azt hiszem, kb. sehova. De nem bánom, tulajdonképpen.
Kicsit örülök, hogy annyira nem kattantam rá erre a hifi-dologra, mert akkor lenne még egy drága dolog amire lehet költeni és még többet lehetne agyalni, hogy éppen mire is szórjam el :D
Mondjuk lottó ötös esetén befigyelne a dolog azért.

cOxeR: jaja, mi itt csak offolunk meg nosztalgiázunk :D szaktopikban több a sansz. Mindenesetre kinézni jól néz ki a cucc. Vagy ügyes volt a tárgyfotós :D

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#697) spanyoll


spanyoll
addikt

Hinye de jó dolgotok van. Lennék én is audiofil ha lenne mibű', de egy laptop sima jack kimenetével, meg a beépített MONO hangszóróból nem várok semmi :D
Ha igényességre vágyok, akkor letöltöm a flacot, rádobom a sansa clip+ra, hozzá a stanton djpro 3000 (amit megvettem, mert azt mondták, hogy az jó :D), aztán placebó hatásként fappolok, hogy jaj de jól szól.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#698) j.bravo válasza spanyoll (#697) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem vagyok már trendi gyerek (különben is, vén vagyok mint az országút), nem ismerem a mai szlenget, mit jelent az hogy fappolni? Onanizálni? Csak épp nem eufemizálva de nem is vulgárisan, hanem trendin mondva?
Nem röhög!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#699) nord_ válasza #40935168 (#684) üzenetére


nord_
veterán

Hehe, ez az érvelés rettentő ismerős nekem - csak akkor még a bakelit-hívők ekézték pont ugyanígy a CD-ket. Egyébiránt volt is igazságuk, mert van nekem, nem is egy olyan komoly- és könnyűzenei CD is a 90-es évek elejéről, amit most hallva sírva fakadnál és térdenállva könyörögnél egy 256-os mp3-ért. :DDD
(Zenei előképzettség nálam is megvan: zene-szakos általános iskola, többféle hangszeres tudás, énekkar.)

(#700) nord_ válasza KTTech (#691) üzenetére


nord_
veterán

Na végre egy AKG-s! :R
Két Sennheiser is van itthon (egyik az eH-250), de följebb szeretnék lépni, mert sajna ez a fejhallgató túlhangsúlyozza a mélyet... Néztem az AKG K540-et is, szerinted ez jó? Meg vagy elégedve a 450-essel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.