Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49001) Real_Necro válasza TayRol (#49000) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kicsire nem adunk. Rég rossz, ha a fotózás arról szól, kinek van modernebb meg divatosabb cucca, mintsem milyen képeket lő vele. :P ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49002) Studi válasza Freddy76 (#48983) üzenetére


Studi
addikt

Mai Tibiatya, aktuális. :))

(#49003) Mercutio_


Mercutio_
félisten

t_a_m_a_s:

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49004) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#49003) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nofene, búvár?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49005) Viszlát


Viszlát
addikt

Sok-sok cikket elolvastam, de kivancsi lennek ti milyen objektiveket ajanlanatok portrefotozashoz? Van egy 24-105 f4-em es mar uton van a 135 f2, amit Riccio kolleganal lattam eloben es egybol beleszerettem. Ezen kivul milyet lenne meg erdemes venni?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49006) TayRol válasza Real_Necro (#49001) üzenetére


TayRol
veterán

Arra gondoltam, hogy már rég nem én vagyok a legsűrűbben cserélgető.

(#49007) madgie válasza Viszlát (#49005) üzenetére


madgie
titán

135/2 istenkirály portréhoz, mit akarsz még?
85/1.2, ha nagyon el akarod verni a pénzt :D

(#49008) Studi válasza madgie (#49007) üzenetére


Studi
addikt

135/2 az amúgy L-es obi, nem? Szerintem annál jobbat portréra nemigen lehet találni. Annyi vele a baj, hogy kell neki a tér, beltérre picit szűk. De mellette egy amúgy korrekt 85/1.8 gyászos lesz. :)

Viszlát: FF váz amúgy, ugye?

(#49009) Viszlát válasza madgie (#49007) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem a penz elverese lenne a lenyeg, hanem, hogy le legyenek fedve a leggyakrabban elofordulo helyzetek. :)

Egy 50 f1.2-t gondoltam meg ami ugye nem csak portrezashoz lenne jo, viszont nem tudom mennyire eri meg a ketto koze bevasarni egy 85-ost is meg, az en zsebem sem vegtelen azert. :U

(#49008) Studi: igen.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49010) madgie válasza Viszlát (#49009) üzenetére


madgie
titán

A kettő közé ne vegyél semmit, 50/1.2L meg 135/2L együtt több, mint brutál. Igazából az f1.4-es ötvenes sem rossz, de rég volt Canonom.

(#49011) Freddy76 válasza Balinov (#48996) üzenetére


Freddy76
addikt

Szeptember, remélhetőleg.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#49012) Viszlát válasza madgie (#49010) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, en is erre jutottam az olvasottak alapjan. Lassan osszeallnak a dolgok, vaku is uton, mar csak egy jo kis taskat kell talalnom meg allvanyt (ajanlasokat tobb mint szivesen vennek). :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49013) Real_Necro válasza Mercutio_ (#49003) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nocsak, elfogyott a szabad karod, hogy már az üvegre is került egy? ;] (grat ;) )

Ez koronáról nem húzható ugye? Mekkora átmérő?

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49014) Throme válasza spanyoll (#48995) üzenetére


Throme
veterán

Regisztráljak egy másik néven, hogy ne kelljen sokáig várnod arra az egy emberre? ;)

(#49015) Balinov válasza Freddy76 (#49011) üzenetére


Balinov
félisten

Év vagy idén? 😊

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#49016) atok666 válasza spanyoll (#48985) üzenetére


atok666
őstag

Nalam par regebbi gamma kivetelevel megy minden, amit probaltam.

Atok

(#49017) cdl válasza Viszlát (#49009) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.
Az 50 1.2 előtt Én megkérdezném Robotert is esetleg, hogy mi a véleménye róla.
Nem tudom már pontosan idézni, de nagyon lesujtó, amit gondól róla.

(#49018) spanyoll


spanyoll
addikt

Ez a runtastic mekkora egy f@sz. Másodjára nem képes a dunaparton jelet találni és összevissza mér mindent... Még szerencse, hogy megvetette magát.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49019) Freddy76 válasza Balinov (#49015) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát, nem tudom. Nehéz kérdés ez. Én nem voltam hajlandó nekiállni a felújításnak addig, amíg nem megy kompromisszumok nélkül, ehhez az anyagi feltételeknek kellett rendelkezésre állni. Ez megvan. Innen jöttek a generálkivitelezők, akik olyan horror árat mondtak, hogy a székről leestünk. Úgy gondoltuk, hogy a generálkivitelezőt sem lehet magára hagyni, azt is kell ellenőrizni, így inkább nekiállunk mi. Eltelt pár hónap a megbízható mesteremberek felkutatásával, különösen a gépésszel szívtunk sokat, egyik sem tudta (pontosabban nem akarta) megvalósítani az elképzelésünket. Végül volt egy, akinek jó referenciái voltak, és vállalta, amit akartunk, de kb. fél millát dobott az áron a plusz munka. Cserébe nem jön be a gáz a lakásba (tárolóban van a kazán), van vízmelegítő ugyanott, és egy használaton kívüli kéményt nyitottunk újra, vagyis minden téren függetlenedtünk a ház többi részétől.

Menet közben persze mindenki csúszik, és nem könnyű összehangolni a munkát. A kőművest az elején kidobtuk, burkolót nehéz volt találni, emiatt álltunk egy hónapot. Burkolót ugyebár nem a szaknévsorból választ az ember...

Most ott állunk, hogy a WC falát ki kell bontani, mert még a korábbi kőműves úgy építette fel, hogy elvesztett kb. 8-10 centit, és mivel relatíve kicsi a WC, ez számít. Gépészet kész, villany kész, burkolás majdnem kész, még az erkélyt kell burkolni, a szegélyeket felrakni, WC-t befejezni. Nyílászárók a helyükön, redőnyök berakva, bekötve (motoros mind), szellőző ventillátorok berakva, párkányok berakva, a festő minden javítással végzett. Burkoló végez jövő hét második felében, hét elején felszerelik a riasztót (ehhez minden megvan, csak szerelvényezni kell), utána utolsó festés, szerelvényez a villanyszerelő, a vízszerelő, és az asztalos berakja a bútorokat, amik készen vannak. Ez mind egy napos munka.

Az ár érdekes: kicsit megcsúsztunk, ott lesz a vége, ahol a legolcsóbb generálkivitelező ajánlata volt... Viszont abban műanyag nyílászárók voltak, nálunk fa minden, az ajánlatban nem volt padlófűtés, itt van több helyiségben, kb. 25 %-kal több aljzat van (szinte minden falra tettünk konnektorokat és csatlakozót, persze lesz olyan, amit letakarunk, lefestünk), felsőkategóriás a burkolat mindenhol (kb. kétszeres négyzetméteráron, mint amit a kivitelező számolt), gépészetben mindenből jobbat vettünk, mint ami az ajánlatban volt, szerelvényekből szintén. Cserébe persze alkoholista lettem, híztam, a gyerekem magáz, a feleségemtől pedig csak azért nem váltam el, mert ahhoz sincs erőm, hogy összepakoljak...

Van otthon egy Edradour straight from the cask, azt felbontom, ha kész leszünk, és visszaköltözünk. És nem kínálok meg senkit, csak a feleségemet, két okból, az egyik, hogy ő is rengeteget szív, a másik, hogy egyáltalán nem szereti a whisky-t. Most ott tartunk, hogy ha szeptemberben megy a visszaköltözés, és nem kell októberre kifizetni az albérletet, veszünk egy Dom Perignon-t, legalább megtudom, mi olyan menő azon...

Hú, de jól esett kiírni.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#49020) Balinov válasza Freddy76 (#49019) üzenetére


Balinov
félisten

Huh, akkor nálatok sem múlik el a dolog szoporoller nélkül, örülök hogy már a vége felé jártok

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#49021) madgie válasza Viszlát (#49012) üzenetére


madgie
titán

Egyikben sem vagyok otthon, tizenkét éves ebay-es állványom van, a táskám meg MILC-hez méretezett :)

Freddy: nekünk most kezdődött el a teraszon a szopóroller, szerintem nyárra ha kész lesz :DDD

(#49022) Fandango válasza Freddy76 (#49019) üzenetére


Fandango
veterán

Ez még olvasva is sok(k), de a végeredmény olyan lesz amit elképzeltetek, remélem. :)

(#49023) Real_Necro válasza Freddy76 (#49019) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt mondják egy építkezés eléggé meg tud viselni egy kapcsolatot. Amilyen mértékű átalakítást végeztek, gondolom van stressz bőven. Kitartást nektek, leírtak alapján már lassan finisben vagytok. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49024) spanyoll


spanyoll
addikt

Zuhanyzóba létezik olyan tusfürdőtartó, amit csak fel kell cuppantani a falra és mindenféle fúrás és hasonlók nélkül ott is marad zuhanyzás alatt is? Fogalmam sincs milyen keresőkifejezésekkel kéne megszelídíteni a guglit, úgyhogy help me pls.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49025) Freddy76 válasza spanyoll (#49024) üzenetére


Freddy76
addikt

Tapadókorongos tusfürdőtartó ifjú padawan. Ez lesz a kulcsszó, és meglásd, eljön, mire vágyakozol.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#49026) TayRol válasza Freddy76 (#49019) üzenetére


TayRol
veterán

Mindjárt vége, lassan bontsd az üveget...

(#49027) t_a_m_a_s válasza Mercutio_ (#49003) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Láttam az órásban, zsír! Gratulálok hozzá. Asszony mitszólt? ;]

Holnap majd jól beletépünk...

(#49028) Studi


Studi
addikt

Nézte valaki a US Open női elődöntőt, döntőt rajtam kívül? :)

(#49029) TayRol válasza Studi (#49028) üzenetére


TayRol
veterán

Igen. De csak a második felét. A döntőt most nem néztem.

(#49030) Larry303 válasza Studi (#49028) üzenetére


Larry303
addikt

azért nézed mert nyögdécselnek bent a lányok, vagy szereted is nézni tényleg? :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#49031) madgie


madgie
titán

Kockavasárnap: valaki ismeri ezeket a kis intel NUC cuccokat? Lehet eladnám a mekkminit, ha ezek a 50k forint körüli vasak elég erősek médiaszervernek (Plex). Legalább két Full HD streamet kéne elbírniuk hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#49032) *Ropi* válasza Viszlát (#49009) üzenetére


*Ropi*
félisten

A 135/2L még mindig etalon, de az 50/1.2L-nek már lement a nap: a Sigma [Art] 50-ese nagyságrendekkel jobb nála.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#49033) Viszlát válasza *Ropi* (#49032) üzenetére


Viszlát
addikt

Olvastam rola, de tobb helyen csak annyi pozitivumot emlitettek, hogy elessegben veri a konkurenciat a sarkokban, na meg az ara ugye. Viszont negativumkent szinte az osszes tesztben megemlitik az osszeszerelesi minoseget es AF problemakrol is olvastam...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49034) *Ropi* válasza Viszlát (#49033) üzenetére


*Ropi*
félisten

Te tudod, de szerintem megér 200k-t az a fél óra, amíg leellenőrzöd megvétel előtt. Ha meg véletlenül mégis gond van vele, akkor ott a garancia. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#49035) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Inter[Mézga]stellar.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#49036) Viszlát válasza *Ropi* (#49034) üzenetére


Viszlát
addikt

Van sajat tapasztalatod rola? Ha igen, ne tartsd magadban. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49037) #40935168


#40935168
törölt tag

Na. Bosch lesz. Köszi a tippeket. :R

(#49038) Mercutio_ válasza t_a_m_a_s (#49027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asszonyról szó se essen :D (majd, ha ha eladom a Casio-t és a Vostok -ot élővezetem, hogy "milyen jó üzletet kötöttem... ";]

real_necro : Úgy emlékszem húzható, de majd rákeresek, 42mm de érzésre kisebbnek tűnik mint az MDV -106

Freddy:Horror B.szki, horror! Előre félek ha innen költözünk, már pedig 1-2 év és esélyes mert kettőnknek nagy a lakás.

madgie :Htpc, esetleg mITX topic.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49039) #40935168 válasza madgie (#49031) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ha csak továbbítani kell a stream-et, akkor szerintem elegendők. Ha kódolnia is, netán átkódolnia (pl. ha telefonon nézed, hogy kisebbet toljon át), oda izom kell. Én inkább mini ITX-eznék, bár ott jelentősen nagyobb a CPU fogyasztás (még a kisebbeké is), de cserébe a kraft is. De a méret is. Persze egy kis mini ITX doboz oké, de set-top-box méretben csak a NUC és társai jönnek szóba a hűtés miatt. Csak puszta hálózati kiszolgálásra, szervernek elég szvsz a NUC. Én utóbbi utat járom amúgy (mini ITX rendes CPU-val, a VGA-mat is most vettem frissen pár napja, egy GTX960-as nvidia és a mini ITX-es Gigabyte verzió lett, picit gépet építek, ami erős).

(#49040) |AP|


|AP|
veterán

létezik olyan táska, ami hasonlít ehhez, de emberi áron van?

(#49041) Real_Necro válasza *Ropi* (#49035) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért kíváncsi lennék tényleg van e valóság alapja. :D Van pár tényleg nagyon hasonlító jelenet. :)

Kutyus:

Azzal szerintem nem lesz gondod. Jó választás. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49042) fi:zi'k válasza *Ropi* (#49035) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát ez jó. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#49043) #40935168 válasza Real_Necro (#49041) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R Nézem a porszívót, kell az is. :D (Porzsákmentes, csak vizes verzió).

(#49044) Byk01 válasza Larry303 (#49030) üzenetére


Byk01
senior tag

A Williams-Vinci meccset csak a nők miatt nézni mazochizmus lett volna, szerintem :)
Mondjuk én csak belenéztem két Vuelta ismétlés közben (azt viszont tényleg a látványért kell nézni ... nem az emberek, hanem a táj látványáért :D). Egyébként egy Le Mans-i 24 órás sprintverseny hozzá képest :)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#49045) Real_Necro válasza #40935168 (#49043) üzenetére


Real_Necro
veterán

Abból többet Samut nem veszek. Jó lesz az Electrolux, csak nem óccsók a tartályosok, a porzsákost meg nem szeretem mert állandóan vehetem hozzá...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49046) spanyoll válasza |AP| (#49040) üzenetére


spanyoll
addikt

Náluk találtam én hasonlót, mint amit linkeltél, azóta is az a rohangálós kicsit fotóstáskám.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#49047) Studi válasza Byk01 (#49044) üzenetére


Studi
addikt

Egyetértek. :)

Viiszont emberileg nagyon nagy volt az az elődöntő, és a döntő is. :R Vinci ugye soha nem járt még Grand Slam elődöntőben, és Serena ellen szettet se nyert még korábbi találkozásaik során. Ehhez képest ahogy 0-1-ről megfordította a meccset, közben még az amerikai közönséget is szinte maga mellé állítva, az fantasztikus volt. Voltak olyan labdamenetek, aminek a végén szinte szénné alázta Williamset, és utána mosolyogva ment fogadni a következő szervát. Látszott, hogy tényleg teljesen lazán játszik, hozza, amit ő tud, de közben úgy érzi magát, mintha valami mesében lenne.
Sajnos erőnlétileg viszont teljesen lemerítette ez a meccs, a döntőre már nem maradt sok benne. De ahogy a két Grand Slam döntőben soha korábban nem járt barátnő kedélyesen nevetgélt és csevegett a végén győztes-vesztes pozícióban az megint hatalmas pillanat volt. Ilyen hangulatban még a két Williams lányt sem láttam soha, pedig ők testvérek. Pennetta bejelentése pedig tényleg történelmivé tette ezt az egész meccset.

Nem szeretem a női teniszt, mert olyannyira hullámzó az egész, a kisebbik (korra, nem fizikailag) Williamsen kívül senki nem képes a mezőnyből három meccsen keresztül jó formában játszani. De ezeket a meccseket most nagyon élveztem.

Este meg jönnek a férfiak, ez megint hatalmas csata lehet. Federer az előző meccseken tán újra élete egyik legjobb formáját hozta, kíváncsi leszek, hogy ez mire lesz elég Djoker ellen. :R

(#49048) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ez de lol. ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#49049) Studi válasza Real_Necro (#49048) üzenetére


Studi
addikt

Ilyen mintájú pólót akarok csinálni a sógornak születésnapjára. :DDD

(#49050) madgie válasza #40935168 (#49039) üzenetére


madgie
titán

Kódolnia is kell, ezt eddig a Mac Mini röhögve megoldotta (i5-3210m-mel, HD4000-rel).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.