Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) Crytek


Crytek
veterán

Paypalnál ellenőriznek engem.Bekérték a személyim képét ,egy csekkről képet ,hogy én én vagyok-e.
Elértem egy 1800 euros forgalmi limitet.
Valakinek volt ilyen? Mennyi idő amíg ez lezajlik?

Next PC Upgrade: 2022

(#24252) V/ válasza Crytek (#24251) üzenetére


V/
Topikgazda

7 nap a hivatalos ügyintézés, de a beérkezést követően ha minden oké -nincs kitakarva fontos információ- pár nap.
De nem csekket kérnek, a nevedre és a címedre szóló közüzemi számla másolata, ez célszerű ha valamelyik legutolsó havi, a személyigazolvány mindkét oldala és legalább pár hónap érvényessége legyen még hátra.
Ez a pénzmosás elleni törvény előírásai miatt szükséges, nem ők találták ki.

(#24253) Crytek válasza V/ (#24252) üzenetére


Crytek
veterán

Az a baj ,hogy ha valamit nem jól csinálsz akkor buktad. Mert nem szólnak ám ,hogy hé te nagyon nem jó dolgokat adtál meg. Én 2 hét után írtam rájuk ugyan mire várnak már.
Csak azután írták hogy mit nem csináltam jól. Múltkor frissítettem nekik azóta lassan megint 2 hét telt el és semmi. De tegnap megint rájuk írtam mi nem tetszik most megint.

Next PC Upgrade: 2022

(#24254) V/ válasza Crytek (#24253) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt tudom, tőlem bekérték az okmányokat elküldtem amit kértek és 24 órán belül jött az e-mail hogy oké minden. Mivel leírták mit kérnek és hogy ezért ha nem azt küldöd, nem szólnak, feltételezik, hogy elolvastad a leírást.

[ Szerkesztve ]

(#24255) Crytek válasza V/ (#24254) üzenetére


Crytek
veterán

Mindegy ma elolvassák és írnak 1 nap alatt szoktak válaszolni ezekre a levelekre. Nagyon kíváncsi vagyok most mi nem jó.

Next PC Upgrade: 2022

(#24256) szente válasza szente (#24074) üzenetére


szente
addikt

Na annyi lett az ügyből, hogy nem jött a Paypal számlára pénz, nem utalták vissza tesóméknak sem. Kaptam eddig 3 automata emailt. Egyet amibe FAQ volt, meg kettőt, amiben feedbackra kér. Viszont, ha bemegyek a message centerbe, akkor nincs ott az üzenetem, így a kérdésemre küldött esetleges választ sem látom. :F
Most akkor mit tudok tenni? :R

(#24257) SunMount3r válasza V/ (#24165) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Vissza térnék az előbbi kérdésemhez és a külföldi webshop-os topic-ba is felrakom, de hátha te is tudsz rá írni valamit.

A Futeko.com-tól kapott refound-os é-mail-jükben ezt írják: Please send by standard international mail requiring a signature on delivery.

Ebbe belefér minden amit te írtál, hogy hogyan kell küldeni? Vagy mi ennek a magyar megfelelője? Nem a sima ajánlott? :F

És még ezt is csekkold meg légyszi:[link]

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#24258) menledge


menledge
senior tag

Üdv!

Újra kérnék egy kis segítséget.

Van egy dispute, ahol üzentem az eladónak, hogy kérném vissza a pénzt. Visszaírta, hogy ha visszaküldöm, akkor full refund. De nem írta, hova is kellene küldeni... amire rákérdeztem, de semmi válasz már majdnem két hete.

Viszont mindjárt lejár, és szeretném tovább vinni a dolgot. De nekem ez a hülye BETA oldal van, és semmit nem tudok kezdeni vele. Az üzenetek alatt csak egy go to resolution center gomb van. Ott pedig a case mellet a respond gomb, ami csak az üzenetes részhez visz. Hogy a fenébe tudom ezt claimre emelni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#24259) V/ válasza SunMount3r (#24257) üzenetére


V/
Topikgazda

Kellett volna hogy mennyi a csomag súlya.
Külföldre a posta csak elsőbbségivel veszi át az ajánlott küldeményt, tehát neked elsőbbségi ajánlott és tértivevényest kellene feladni.
A csekkoláshoz:
A FUTEKO kifizeti a vissza postát? Úgy olvasom igen, akkor a Paypal-től nem igényelheted vissza.
Vagy az egyik vagy a másik vehető igénybe. Te döntsd el melyiket akarod igénybe venni.

Ők a leírásuk szerit ezt fizeti ki:
Standard Delivery is Royal Mail 1st Class Recorded in the UK and Royal Mail International Signed elsewhere.
A díjak amit figyelembevesz
International Signed
Large letters
Weight up to and including
100g £7.75
250g £8.25
500g £9.65
750g £10.55
Mondjuk 9.65 £ = 3717.12 Ft.

A Magyar Posta meg 500g 3540 Ft-ért viszi ki.

Én a visszaküldésről kérek számlát -ezen a fizetett összeg- és a feladóvevény -a címzett neve,címe- és ezt küldöm el a Paypal visszatérítéshez. Gondolom a Futekonak is ezek kellenek.

Írni kell nekik egy mailt a megadott címre és küldenek egy űrlapot.
Email mail@futeko.com with 'returns' as the subject. The email should contain enough info for us to identify your order (e.g. your order number or Paypal transaction ID) and the reason for return. We will reply with an RMA number and a link to the returns RMA form.

[ Szerkesztve ]

(#24260) laleeee


laleeee
őstag

Mennyi a legkissebb összeg,amit fel lehet tölteni top up-al ?

(#24261) V/ válasza laleeee (#24260) üzenetére


V/
Topikgazda

1 Ft. A bankod szerintem csak ennyit enged beírni, ennél kevesebbet nem, az 0,5 Ft már egyébként sem számít.
De ennyit minek küldené az egyenlegedre?

[ Szerkesztve ]

(#24262) V/ válasza menledge (#24258) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan mikor indítottad a dispute-t, mert 20 napon belül claim-re kell emelned, egyébként záródik.

(#24263) menledge válasza V/ (#24262) üzenetére


menledge
senior tag

11.-én

Igen tudom, most akartam, de egyszerűen nem tudom, mert ezen a hülye béta felületen nincs olyan more options ahol a close vagy a claim van.

Csak az vissza a resolution center-be gomb van... ez így nagyon nem frankó.
Próbáltam alul a classic site-ot behozni, de amint ráklikkerek a case sorszámára újfent a béta oldal fogad. :W

[ Szerkesztve ]

(#24264) laleeee válasza V/ (#24261) üzenetére


laleeee
őstag

az unicredites top up-ra gondolok

(#24265) patex1983


patex1983
őstag

Sziasztok!
Új vagyok még Paypal terén, légy szíves segítsetek: A Paypal számlát feltétlenül fel kell tölteni, hogy fizetni tudjak vele, vagy úgy is használható, ha csak hozzá van adva egy bankkártya?
Tehát ha a Paypal egyenleg 0 Huf és van egy havi előfizetésem, akkor azt le fogják tudni vonni?
Illetve, ha szombaton utaltam a Paypal számlámra VIBER utalással, annak nem kellett volna már megérkeznie?
Köszönöm!

X

(#24266) V/ válasza laleeee (#24264) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is arról beszéltem. Ez egy banki utalás erre az vonatkozik hogy mennyi a minimum összeg a bankodnál utalás esetén.
Én már utaltam 1 Ft-ot mert a DÉMÁSZ nem jól kerekített és annyi volt a tartozásom

(#24267) V/ válasza patex1983 (#24265) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kicsit visszaolvasva már volt ilyen kérdés és megválaszoltuk. 26-án ez a hsz.
Mi az a VIBER? ;] Én a netbankon keresztül utalok és marhára nem érdekel, hogy a VIBER vagy GIRO rendszer viszi, vagy a Mikulás.

De nem kellett még megérkezni, mert hétfőn reggel indult el a pénzed és 2-3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#24268) patex1983 válasza V/ (#24267) üzenetére


patex1983
őstag

A Viber utalás elméletileg azonnal teljesül, ezért is kérdeztem rá, de válaszod megköszönve már látom, hogy ennek nincs jelentősége, ha kártya van hozzáadva a Paypal acc-hoz.
Akkor ha jól értem, a Paypal egyenleg feltöltésének akkor van értelme, ha nincs közvetlenül hozzáadva bankkártya? Vagy más egyéb indok is van?

X

(#24269) V/ válasza patex1983 (#24268) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankok közti Viber sem azonnal és nem hétvégén működik, munkanap 7:30-tól óránként utalás, 17-ig, így 1 órán belül lehetséges, de a könyvelés az már függ mástól is.
Igen, akkor van értelme, ha nincs közvetlenül hozzáadva bankkártya, mert akkor nem tudsz fizetni
A kártyával csak akkor nem tudsz fizetni, ha bedöglött a kártya rendszer, így legfeljebb arra az esetre töltöd fel az egyenleget, illetve ha lejár a kártyád és új valamiért nem érkezne meg.

[ Szerkesztve ]

(#24270) patex1983 válasza V/ (#24269) üzenetére


patex1983
őstag

Nagyon köszi, így már sokkal érthetőbb lett ez az egész rendszer :R

X

(#24271) menledge válasza menledge (#24263) üzenetére


menledge
senior tag

Erre nincs esetleg valami másik link?

Vagy a paypal-al kellene felvenni a kapcsolatot? Félek, hogy kicsúszok az időből, mire reagálnak..

(#24272) Lacinet válasza menledge (#24271) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Nem értem, mert nekem van ilyen lehetőség....

More options
Escalate this dispute to a PayPal claim
Close this dispute

Got the item but it's not what you expected? Change your reason for this dispute.

Back to Resolution Center

(#24273) menledge válasza Lacinet (#24272) üzenetére


menledge
senior tag

És ugyan ilyen BETA oldalalad van?

Kikapcsoltam az ADP-t hátha, de ez a tipp se jött be. Se más böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#24274) V/ válasza menledge (#24273) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát valamit rosszul csinálsz, már mindenkinek a Béta van
A Resolution Centerben katt az adott Case ID-re

és alul a ott az Escalate

[ Szerkesztve ]

(#24275) menledge válasza V/ (#24274) üzenetére


menledge
senior tag

Pár hsz.-el feljebb szúrtam be képet, hogy nálam mi van. Ugyan azt csinálom, mint amit írsz is.

Egyre tudok még gondolni. Amikor visszaírtak, akkor volt egy olyan, hogy elfogadom vagy sem, és ott elfogadtam.

De ez így nagyon nem jó... Hova lehet ezzel kapcsolatban írni a paypalnak? Mert így könnyen az eladó is megúszhatja a dolgot. Annyi csak, hogy nem írja le hova kell küldened vissza a terméket, de mivel elfogadtad nem tudsz claimet indítani. Lásd az esetem.... :W

[ Szerkesztve ]

(#24276) Lacinet válasza menledge (#24273) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Igen!

(#24277) V/ válasza menledge (#24275) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha neked a View Open cases-nél van akkor az még élő, ha ezt írja ki You don't have any open cases - vagy a Closed case-nél van akkor nem tudsz már mit csinálni. Kipróbáltam, tényleg a lezárt esetén már az képernyő van amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#24278) menledge válasza V/ (#24277) üzenetére


menledge
senior tag

A view open cases-nél van!!!

(#24279) Lacinet válasza menledge (#24278) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Akkor az egy lezárt történet és nem tudsz sem claim, sem mást tenni.

(#24280) V/ válasza menledge (#24278) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos? A Status oszlopban Open, az Action oszlopban a View link mit hoz fel?

[ Szerkesztve ]

(#24281) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Az lenne a kérdésem, hogy egy külföldi szeretne tőlem megvásárolni egy cuccot, és ragaszkodik a paypal-hoz. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e valami buktató a dologban? Pl. elutalja a pénzt, de ő zárolja és nem tudom a deviza számlámra átutalni a paypal számláról?
Nem szeretném megszívni, mert nem kevés pénzről lenne szó.

Köszi a segítséget.

(#24282) menledge válasza V/ (#24280) üzenetére


menledge
senior tag

Igen biztos. A classic site alul van. Így néz ki nálam a dolog.

(#24279) Lacinet

Nagyon remélem, és ajánlom nekik, hogy nem. Mert így ez vicc, és simán kijátszható dolog. :U

[ Szerkesztve ]

(#24283) V/ válasza kungzi (#24281) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt már kérdés, mindig van rizikó az eladásban. Attól függ hogy miként kapod.
Ha fizet az azonnal a Paypal egyenlegeden, de mivel vásárlás ellenértékeként küldi előfordulhat, hogy 21 napig nem férsz hozzá, mert addig a Paypal a vásárlói védelem miatt parkoltatja.
Ha "barátként" küldi akkor azonnal hozzáférsz és ha nincs pénzküldési limited -van kártya hozzáadva- akkor mehet a Paypal-n hozzáadott bankszámládra. De nem kényszerítheted a vevőt, hogy lemondjon a PP vásárlói védelméről, mert ebben az esetben nincs neki.
Ha reklamál akkor természetesen csak a visszaküldött termék kézhez kapása után kell a szabályok szerint a pénzét visszaadni és a visszaküldés költsége az övé, ezt azért tudatni kell vele a fizetés előtt

(#24284) V/ válasza menledge (#24282) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy választ kell küldeni, az van a képen: Respond -ra katt. Azért nem lép máshová szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#24285) menledge válasza V/ (#24284) üzenetére


menledge
senior tag

Igen, ez is megvolt, akkor felhozza az alatta látható dolgokat, a korábbi levelezést alul a go to resolution center gombbal. Semmi más.

szerk.: Hogy érted ezt a nem lép máshová-t?

szerk.2: Ha megnézed a második képet, ott van egy ilyen sor: XY will send you a refund after the returned item is received. Thank you for your patience.

Szerintem tényleg az van, hogy ezt lezártnak tekinti, mivel elfogadtam, a felajánlását, miszerint ha visszaküldöm refundol. De a bökkenő, hogy cím meg sehol.. így elég nehéz visszaküldeni. Se az oldalukon, sehol. Email-re nem reagálnak, ugye ez volt az oka, hogy dispute-ot indítottam.

Ha ez mostantól így van, viszont akkor tényleg könnyedén vissza lehet élni vele, mert csak a cím hiánya kell, és máris nem tudsz mit kezdeni. Ezért is kérdeztem, hogy hol lehet írni a paypalnak ezzel kapcsolatban, hogy ez így nem frankó!

[ Szerkesztve ]

(#24286) Hintalow válasza kungzi (#24281) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ilyen esetben már az elején elég egyszerű leszűrni, hogy lehúzásról van-e szó: mit és hol hirdettél? alapból külföldre is szántad?
Amikor csak úgy megjelenik egy külföldi egy abszolút belföldre szánt eladandó dolognál, az úgyis nigerian scam.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24287) kungzi válasza Hintalow (#24286) üzenetére


kungzi
veterán

De olyat tud, hogy átutalja a pénzt, elküldöm a cuccot és ő visszavonja a pénzt? Tehát 21 napig a paypal korlátozza csak?

Amúgy jofogas.hu-n hirdettem, egy antik tárgyat.

(#24288) Lacinet válasza menledge (#24285) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Nem bántani szeretnélek, de ha időben megfigyeled, hogy valójában nem is tudod hová visszaküldeni és ezt jelzed a paypalnak, akkor szerintem nem jársz így.
Illetve én életem első rendelésénél 2 hétig olvasgattam bogarásztam a netet (így találtam ide is), hogy honnan mit érdemes. A hozzászólásokból, topikokból lehet tanulmányt készíteni, hogy ki a megbízható és az aki nem. Bár néha ez sem garancia.

(#24289) menledge válasza Lacinet (#24288) üzenetére


menledge
senior tag

Nem érzem jogosnak a felvetésed. Legalább is egy részét. Igen ismeretlen hely volt, de szerencsére azért nem nagy összeg, másrészt meg a paypal védelemre is számítottam.

Az, hogy most ilyen helyzetbe kerültem, ez az új rendszernek köszönhető, régen nem így volt.

Pont ezért lett dispute, mert nem lehetett felvenni a kapcsolatot az eladóval, mindent szépen leírtam a paypalnak. De mivel elfogadtam a visszaküldés utáni refundot, gyanítom az új rendszerben akkor ezt már lezártnak vagy elintézettnek tekintik. Vagy csak szimplán sz@rul csinálták meg.

(#24290) Lacinet válasza menledge (#24289) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Elfogadom, hiszen én még itt is újonc vagyok és paypal számlám sem olyan régi.
"Csak hajlamosak vagyunk mást hibáztatni a saját figyelmetlenségünk, türelmetlenségünk miatt."

[ Szerkesztve ]

(#24291) Lacinet válasza menledge (#24289) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Hozzátenném, hogy nem a paypalnak írod meg, hanem az eladónak, vagy azon ügyfélszolgálatnak a paypalon keresztül, ahol vásárolod, eladod a kívánt terméket.

(#24292) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Üdv!
Regisztráltam PayPal-ra, pénzt szeretnék feltölteni a számlámra, de nincs még bankszámlám/kártyám. Kérdés: ezt megtehetem úgy, hogy besétálok egy Unicredit Bankba és banki befizetéssel fizetem az adott összeget? (csekk)
Ha igen, mennyi idő, míg a pénz megérkezik a PayPal számlámra?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#24293) V/ válasza DokiBaxxi (#24292) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen pénztári befizetéssel megy. A Top Up-nál megadott adatokkal, de közlemény rovatba csak Transfer ID kerüljön. 2-3 nap.

(#24294) DokiBaxxi válasza V/ (#24293) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Értem, köszi :R

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#24295) Beni2360 válasza Lacinet (#24291) üzenetére


Beni2360
félisten

DE nagyon hamar PayPal tudós lettél.
Nekem már vagy 5 éve van számlám és használom is eleget de csak nagyon ritkán adok tanácsot. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24296) Lacinet válasza Beni2360 (#24295) üzenetére


Lacinet
csendes tag

Nem lettem tudós, csak saját hibájából tanul és okul az ember. Nem hiszem, hogy bűn volna megosztani másokkal azt, amit nekem is tanítottak itt. A tanácsot pedig valaki vagy elfogadja, vagy nem. Nem hiszem, hogy egy emberre kellene hagyatkozni itt bárkinek is, hiszen nagyon sokan vagytok, akik okosságot mondanak.

(#24297) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Ha pénzt akarok küldeni (PayPal egyenlegről, nem hozzácsatolt kártyáról), akkor ezt az üzenetet kapom:
"we can't send your payments right now. if the problem continues please contact support". Akron is ha friends/family opcióval (tehát ingyenesen), és akkor is ha normal tranzakcióként próbálom.

Írtam nekik, azt válaszolta az ügyfélszolgálatos, hogy látja hogy valamiért blokkolja a rendszer a tranzakciót, pedig a felhasználói fiókommal minden rendben van. Alaphelyzetbe állította a fiókom beállításat (?? bármit is jelentsen ez) és próbáljam meg újra másik böngészőből, és töröljem a sütiket is.
Természetesen nem segített.

Már több mint egy hete minden nap megpróbálom küldeni az összeget és még mindig nem jó.

Járt már valaki így? Baromi idegesítő, hogy a fos rendszerük miatt még én telefonálgassak az ügyfélszolgálatuknak.

[ Szerkesztve ]

(#24298) V/ válasza Stanley-B. (#24297) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rossz a rendszer, akkor senki sem tud küldeni. Nálam működik.
A kártya confirmed? Nem értél el küldési korlátot? Akinek küldöd az sincs korlátozva?
Ha van mobilod töltsd le a Paypal app-ot és próbáld meg azzal elküldeni.

(#24299) SunMount3r válasza V/ (#24259) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Úgy 2Kg körüli lehet a csomag, amennyire meg tudom ítélni. (Nincs itthon mérlegem sajna). Ezek vannak benne.

Akkor azt mondod, minden mehet úgy ahogy az először írtad: 2 kg-ig Magyar Posta levélpostai küldemény, elsőbbségi ajánlott, tértivevényes. :F

Ezt fedezi az ők Royal standard internationaly signed metódusuk?

És ha épp 2Kg fölé csúszik a csomag (pl a csomagolás miatt), akkor már nem levélpostai küldeményként kell feladni? :F

Sorry, de megpróbálok minden infót begyűjteni mielőtt a Postára megyek, ne ott érjen kellemetlen meglepetés és ha lehet, mindent a "nagy könyv" szerint akarok csinálni, hogy lehetőleg ne bukjak a postázáson egy petinget se...

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#24300) V/ válasza SunMount3r (#24299) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel a készletezéssel dobozzal együtt úgy 1,95 kg, de láttam 2,1 kg-os súlyt is ugyanerre. Mérni kell.

2 kg-ig a levélküldemény 7995 Ft. Ha ebbe már nem fér bele akkor 3 kg-ig Európa+ csomagként kell feladni, ami 10535 Ft. (Ez a 27% Áfa miatt sok, ha levélküldemény lenne, akkor 8295.28 Ft-ba számolna)

2 kg-ig a International Signed 16.65 £ (6396 Forint) ezután 25 dkg-ként+ 1,2£. Ez akkor max 17.85 £ ami kb. 6857 Forint.

Ha az ő visszatérítésüket választod, akkor sokat buksz.
7995-6396=1599 Ft -
10535-6857=3678 Ft -

Paypal
7995 Ft visszakapod, mert 9300Ft-on belüli
10535-9300=1235 Ft -, mert a 9300 Ft-ot megkapod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.