Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) sgery válasza V/ (#24349) üzenetére


sgery
őstag

köszönöm :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#24352) Zola007 válasza Zola007 (#24331) üzenetére


Zola007
veterán

Na.

Csak sikerült megoldani ezt a fránya "You cannot use this credit card for this transaction. Please use another funding source." problémát.

Hozzá kell adni a fiókhoz a bankszámlát.
Add Bank Account
OTP-seknek Bank name: OTP Bank Nyrt.
számlaszám teljes formátumban 24 jegy, az IBAN betűk NEM kellenek, csak a számok, pl. 117.....,ha csak 16 jegyből áll, akkor 8 nulla a végére

Miután hozzáadtam, már szépen tudtam fizetni kártyás konverzióval

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24353) Kenguru65x válasza V/ (#24335) üzenetére


Kenguru65x
újonc

Köszönöm, nem vagyok még járatos sem az eBay-en, sem a PayPal-on, most regeltem mind2re.

Meg tudnád mondani, hogy hol tudom az eBay-en belül beállítani a PayPal-os összerendelést? Egyelőre
nem találom. Mind2ben ugyanazt a mail címet használom, ha jól látom a képen, amit betettél, majd a mail címet kell megadjam.

Azt már megtettem, hogy teljesen azonosra írtam a címet a 2 helyen hátha ez volt a gondja, mert az egyikben volt emelet, ajtó, a másikban nem. (A kért szállítás címe és a címem azonos.)

Továbbá kérdezném, hogy akkor lehet-e az, hogy csak credit/debit kártya megadással tudok egyes eladóktól vásárolni, amit idéztem angolul korábban ("Note - Some sellers require shipment to a credit card billing address registered at PayPal (also known as a Confirmed Address)."), vagy ezzel eBay-PayPal összerendeléssel, s a 2 cím teljesen azonossá tételével meg fog oldódni a gondom? (A PayPal-ra utaltam pénzt abból szeretném kifizetni az eladót.)

Válaszodat előre is köszönöm.

(#24354) Kernel válasza AcélAgyar (#24337) üzenetére


Kernel
nagyúr

Érdekes mindenesetre, nemrég én is társítottam egy kártyát. A Budapest Banknál figyeltem a Netbankos felületet, 10-15 perc után megjelent a számlatörténetben.

Ott figyelt a szükséges azonosító is, beírtam, kész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#24355) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Még egy kérdés: PayPalról utalnék vissza a számlámra pénzt. Paypalon euróban van az összeg. Ezt simán visszautalhatom a forintszámlámra, a bank pedig átvltja nekem forintra? vagy még paypalon kell visszaváltanom?

(#24347) V/: akkor írjam K és H Zrt.-ként?

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#24356) FreeName válasza V/ (#24346) üzenetére


FreeName
csendes tag

Köszönöm, megnyugtattál. :R

(#24357) V/ válasza gyurkikrisz (#24355) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyenlegről deviza ki: a Paypal forintra konvertálva küldi ki a számládra, ezt legfeljebb a bankod vételi árfolyamával hasonlíthatod, össze.
A PP csak a kártyákra vonatkozik a konverzió választása, másra nem.
Igen, írhatod úgy.

[ Szerkesztve ]

(#24358) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mikor PayPal számlámra küldök a bankszámlámról pénzt, a bank von le valamit? Vagy ez sima utalásnak számít? Unicredit-es vagyok.

(#24359) V/ válasza HollyBoni (#24358) üzenetére


V/
Topikgazda

Sima utalás, nem von semmit a bank. (tranzakciós illetéket nem ideértve)

(#24360) V/ válasza Kenguru65x (#24353) üzenetére


V/
Topikgazda

eBay Account settings Bal oldalon a nevedre állva az egérrel
Paypal Account menüpontja
Buying on eBay

Írtam hogy a kártyák nincsenek megkülönböztetve, egy régi help szöveget olvastál. És azt is hogy a Paypal alapcím és a küldés cím egyezőségre, billing, számlázási cím amire vonatkozik a szöveg

[ Szerkesztve ]

(#24361) netseft válasza Zola007 (#24352) üzenetére


netseft
aktív tag

Pont ma akartam utánanézni ennek, köszi! Érdekes, hogy nekem már hozzá volt adva az account is. Töröltem és újra hozzáadtam, aztán már engedett fizetni.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#24362) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok, nem régen(3-4 napja) szerettem volna feltölteni pénzt a paypalomra és láttam hogy nem működik az instant topup. Ezért az unicredites számlára utaltam egy nem a saját erstés számláról, és miután eltelt három vagy négy nap nem jött még meg a pénz(tudom, még megjöhet).

Az lenne a kérdésem hogy nektek ilyen esetben jött már meg pénzetek?
Valahol egyszer régebben láttam hogy hol tudok reklamálni de most nem találom. :( Esetleg valaki tudja?

(#24363) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok.
Van CAD a paypalomon
Most szeretnék ebayen fizetni GBP-t.
Hogy tudnám felhasználni fizetésre? Részben paypal balancerol részben kártyáról fizetnék.
Most alapból csak a kártyáról vonná a pénzt,a balancot nem ajánlja fel.
Mire konvertaljam? Vagy muszáj atraknom a kártyámra?

(#24364) V/ válasza Pikachu24 (#24362) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a szabály az hogy saját bankszámládról tölthetsz fel pénzt a saját Paypal egyenlegedre, még is mit akarsz reklamálni?
Úgy 15 nap múlva, max 30 visszaküldi arra a számlára amiről ment.

[ Szerkesztve ]

(#24365) V/ válasza eastsider (#24363) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán akkor az egyenlegen konvertáld fontra, de csak akkor fogja használni ha több lesz mint a vételár.

[ Szerkesztve ]

(#24366) Pikachu24 válasza V/ (#24364) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Ez biztos? Köszi az infót!

Régebben nézegettem ezt az unicredites topup-ot és akkor láttam hogy csak sajátról lehet, de amikor felakartam tölteni akkor nem vettem észre. :( Szerencsére csak 1000Ft-ről van szó.

(#24367) Pikachu24 válasza Pikachu24 (#24366) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Amúgy nem tudni mi van a rendes topup-al?

(#24368) eastsider válasza V/ (#24365) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tehát akkor nem tudok vele partial paymentet csinálni? Szóval atkonvertalnam GBP-vé vagy HUF-á és ezen felül fizetnem kártyával?!

(#24369) V/ válasza eastsider (#24368) üzenetére


V/
Topikgazda

Konvertáld át fontra és ekkor az egyenleget kártyáról kiegészítve tudsz fizetni.
Bocs, nem egyértelműen fogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#24370) V/ válasza Pikachu24 (#24367) üzenetére


V/
Topikgazda

De tudni, csak rendes Top Up van.
A régi Add funds to your account instantly márciusban a Trustpay-el szerződés bontva, majd lesz valamikor új svéd bannkal szerződés, folyik az egyezkedés a mi bankjainkkal majd egyszer működni fog a Add funds using Trustly menüpont. De ezt már az Összefoglalóban is jeleztem és itt is többször szó volt róla.

(#24371) eastsider válasza V/ (#24369) üzenetére


eastsider
nagyúr

Thx. Így már ment. Ebben nem voltam biztos, hogy gbp vagy huf :)

(#24372) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Paypalen beállítottam pár hónapja, hogy mindig a bankom váltsa át a devizát és ne a paypal. A minap rendeltem Qwertee-ről pólókat, ahol viszont meglepetésemre csak Paypal-lel tudtam fizetni, bankkártyával nem. Céges gépről rendeltem angol IP-vel, nem tudom ez számít-e valamit?

Szóval bejelentkeztem Paypalbe és nem volt olyan opcióm, mint az Ebayes rendeléseknél, hogy tudok választani a devizaváltók között, így a Paypal váltotta át a pénzt.

Ez miért történt így? Többször is fizettem már Paypalen keresztül és nem mindig tudom választani azt, hogy a bankom váltson. Az online számlainfóm nem olyan részletes, de az már kiderült, hogy amikor a Paypal vált, akkor az belföldi vásárlásnak minősül valamiért, és nem külföldinek.

Ha előzőleg beállítottam, hogy a saját bankom váltson devizát, akkor miért nem így történnek a vásárlások? Pár száz forintról beszélünk, de sokat rendelek külföldről és az már így több ezer forint bukás. A paypal csinál valamit rosszul vagy a bankom húz le?
Nem számla van kapcsolva hozzá, hanem bankkártya, az számít valamit?

szerk: megint megnéztem a konverziós opciót, visszaállt a paypalre, pedig előzőleg már megváltoztattam. Mi a fene történik?

[ Szerkesztve ]

(#24373) V/ válasza #54715584 (#24372) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Qwertee külön Paypal klienst használ előfordul, hogy a konverziós opció nem választható, mert nem kezeli le.
Ennek ellenére el is "veszítheted" a beállítást. Többen panaszkodnak ilyenre, ha eBay-n vásárolsz és ott megmaradt, akkor az lehet amit az első mondatban írtam.
Arra is figyelj, ha a kártya lejár és hosszabbítasz, -a száma marad- csak dátum és CVC kód változik, ahhoz újból be kell állítani a konverziót, mert az csak az előző kártyára vonatkozott.
Többen panaszkodnak, hogy elállítódik, én továbbra is még a böngészőt is okolnám, nekem most már 4 év óta iem állítódik le "magától" két kártyánál sem.

[ Szerkesztve ]

(#24374) #54715584 válasza V/ (#24373) üzenetére


#54715584
törölt tag

A Qwertee-s fizetésemnek valóban más volt a kezelőfelülete.
Ebaynél most már mindig ellenőrzöm, hogy hogyan vált át.
Köszi.

szerk: igen, már lejárt egyszer a kártyám, utána az első fizetésnél rájöttem, hogy változtatni kell a beállításokon. :)

[ Szerkesztve ]

(#24375) Zola007 válasza #54715584 (#24374) üzenetére


Zola007
veterán

kell is mindig ellenőrizni.
Nekem ez tavaly jött elő először, hogy bárhol, bármit adtam meg beállításnak, minden tranzakciónál visszaállította magát Paypal váltásra.
Több külföldi fórumon is panaszkodtak sokan miatt, valószínűleg a figyelmetlen / kevésbé informált emberek lehúzása a cél. Ez azóta van egyébként mióta szétvált az ebay és a paypal.

Ugyanis korábban a fizetési oldalon legalább abból lehetett tudni,hogy Paypal váltás van beállítva vagy éppen visszaállította magát, hogy Forintban adta meg az értéket.

Azonban most már eljátsszák azt a kis trükköt, hogy devizában jeleníti meg az értéket, bármi van beállítva

Tehát minden alkalommal át kell állítani /ellenőrizni az átváltási beállításokban!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24376) Zola007 válasza V/ (#24373) üzenetére


Zola007
veterán

akkor te vagy a szerencsés kivétel, mert én fizettem már Chrome, Firefox és IE-ből is, legalább 3 számítógépen és garantálhatom, hogy nem böngészőhöz kötött a dolog. :N

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24377) V/ válasza Zola007 (#24375) üzenetére


V/
Topikgazda

De többen vagyunk szerencsés kivételek. De az előfordulhat, hogy nem megfelelően van a beállítás megcsinálva.

kevésbé informált emberek lehúzása a cél.
Csak azt az egyet nem magyarázza meg, hogy akkor engem miért nem húznak le?

Azonban most már eljátsszák azt a kis trükköt, hogy devizában jeleníti meg az értéket, bármi van beállítva

Ez nem igaz. Ha csak deviza van kiírva akkor banki konverzióval veszi le és a bankod deviza értéket kap.
Ez egyértelmű:

Payment method
PayPal Conversion Rate as of,....... akkor Paypal váltás.

Ha ez látható akkor a bankod vált:

Az amit írsz nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#24378) #54715584 válasza Zola007 (#24375) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most már figyelem. De úgy tűnik még így sem lehet mindig kikerülni.

(#24377) V/ A paypales váltás nálam mindig nagyobb volt. A bankommal jártam jobban mindig. Viszont a paypales váltáskor belföldi vásárlásnak minősült az adott tranzakció, ami forintban drágább volt. Itt mi lehet a háttérben?

+ ha paypal vált át, akkor az ebay termék és a szállítás egy összegben kerül levonásra, ha nem paypal vált, akkor kapok 2 külön értesítést levonásról.

[ Szerkesztve ]

(#24379) V/ válasza #54715584 (#24378) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik banknál van számlád?

De ezt nem értem: ha paypal vált át, akkor az ebay termék és a szállítás egy összegben kerül levonásra, ha nem paypal vált, akkor kapok 2 külön értesítést levonásról.
Honnan kapsz és mi a tartalma?

Nálam mindegy, hogy melyik vált, egy értesítés jön az eBayről és a Paypalről, egy összeggel, a bankom meg egy tranzakciót könyvel.

[ Szerkesztve ]

(#24380) #54715584 válasza V/ (#24379) üzenetére


#54715584
törölt tag

Citibank (még pár hónapig).

SMS / e-mail értesítést kapok minden 1000 Ft feletti pénzmozgásról. Ha Paypal végzi a konverziót, akkor 1 üzenet jön belföldi vásárlásként és 1 tranzakció történik. Ha a bankom végzi a konverziót, akkor 2 sms jön (egyik a szállítás, másik a termék ára) és külföldi vásárlásként jelenik meg a kivonaton 2 tranzakcióként.

Üzenetben csak annyi jön, hogy vásároltam és levonták a számlámról a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#24381) Zola007 válasza V/ (#24377) üzenetére


Zola007
veterán

"amit írsz, az nem létezik"

Magyarul azt mondod hazudok. :U
Azt hiszem veled itt fejeztem be ezt a komolytalan vitát

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24382) V/ válasza #54715584 (#24380) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted a banktól kapott sms értesítés milyen Paypal probléma lenne.
Egy biztos, ha GSP-s a vásárlásod az 2 tételben jelenik meg, külön fizeted a logisztikai cég költségét és külön fizeted az eladónak a vételárat és a szállítási költség kisebb részét.
Ez esetben kaphatsz 2 sms-t,de egyéb esetben mindig egyben számol a vételár+száll.költség, azt nem szedi szét a Paypal rendszere.

(#24383) V/ válasza Zola007 (#24381) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem azt írtam, amire te következtettél. Kár besértődnöd.
Tettem fel képeket bizonyítéknak, köszönettel veszem tőled is a bizonyítékot. Akkor befejezzük és ha igazad van bocsánatot fogok kérni.
A képek cáfolják ezt az állításodat:
Azonban most már eljátsszák azt a kis trükköt, hogy devizában jeleníti meg az értéket, bármi van beállítva

[ Szerkesztve ]

(#24384) #54715584 válasza V/ (#24382) üzenetére


#54715584
törölt tag

Áááh, a GSP az valóban 2 tranzakciót jelent. Ezt nem vettem most figyelemben. :B

Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért jelenik meg külföldi vásárlás belföldi tranzakcióként?

[ Szerkesztve ]

(#24385) Zola007 válasza #54715584 (#24380) üzenetére


Zola007
veterán

Megnéztem neked ismét, az imént vettem egy biciklilámpát
Az első két kép közvetlen egymás után készült, bármiféle átállítás nélkül a második azt az állapotot mutatja, miután rákattintottam az "Other Conversion optionsr"-re

Tehát annak ellenére, hogy terhelésben 2.19 dollárt ír a Paypal, látható, hogy az átváltási beállításoknál mégis a "Use Paypal's conversion proces......" az alapbeállítás. Mindezt attól függetlenül, hogy a Paypal profilomban is a másik van megadva és a tegnapelőtti tranzakciómnál a fizetési oldalon kézzel átállítottam (3. kép).

Tehát visszaállítja magát és ráadásul az összegen sem látszik már elsőre, hogy melyik beállítás van érvényben.

Ha így hagyom, annak ellenére, hogy dollár van feltüntetve, a levonás a számlámról forintban történik.

A 4 képen egy tegnapelőtti apró tétel látható. Ott is 0,99 $-t írt a kilépő oldalon és akkor még azt hittem, hogy megoldották és megjegyezte a beállítást, de mint a Paypal kivonaton látható, mégis átváltással fejezte be a tranzakciót (Exchange rate 295 Ft)
A korábban említett 4. kép egy azt követő vásárlás,- ahol már tanulva ebből - annak ellenére, hogy 5,04 GBP devizában írta, mégis beléptem az átváltási beállításokba. Ott szintén azt írta alapból, hogy paypal konverzió és kézzel átállítva banki váltás► voilá' nincs exchange rat.




[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24386) Zola007 válasza V/ (#24383) üzenetére


Zola007
veterán

Nem besértődés, csak értelmetlennek látom olyannal vitatkozni, aki szerint minden csak úgy lehet, ahogy ő gondolja.
Tessék, alant a bizonyíték.
Én ennél jobban nem tudom bemutatni a jelenlegi helyzetet.

Én elhiszem neked, hogy nálad minden tökéletes.
Cserébe annyi kérek, hogy legyen benned is annyi tolerancia, hogy elfogadod azt is, hogy jó pár embernél máshogy működik és nem azért mert balf.szok vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24387) #54715584 válasza Zola007 (#24385) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szóval ha jól értem, akkor a paypal váltásnál van exchange rate, a bankos váltásnál nincsen exchange rate?
Mert akkor most kicsit morcos lettem. :)

(#24388) V/ válasza Zola007 (#24385) üzenetére


V/
Topikgazda

Túl tárgyaltuk, ezek szerint nálad nem jól működik a konverzió.
Akkor nem azt mondom, hogy nem igaz, hanem számomra hihetetlen, hogy éveken keresztül nálam normálisan működik.
És nem balfácán akinél nem működik :R elnézést, ha valaki így értelmezte volna :R , csak eddig még a Paypal sem tudott erre magyarázatot adni és mivel azok vannak többségben akiknél jó, nem is igazán tartják szükségesnek hogy foglalkozzanak vele.

De amikor a Bill me........ részt jelölöd és elküldöd a Submit-al, azután a visszajövő képernyőn a Save még szükséges, mert nem fogja megjegyezni.

(#24389) V/ válasza #54715584 (#24387) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen ez lenne a lényeg, a képernyő látszik még fizetés előtt.
Viszont ahogy Zola007 írta, megnézve a konverziót az első rádió gomb van bejelölve. Ilyen is lehet.

(#24390) #54715584 válasza V/ (#24389) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lassan csak rend lesz az én fejemben is. :)

Már csak annyi kérdésem lenne, amit fentebb írtam, hogy miért lesz egy külföldi oldalon történő vásárlásból belföldi, ha paypal konverzió történik? Ez az online számlakivonatból van:

[ Szerkesztve ]

(#24391) V/ válasza #54715584 (#24390) üzenetére


V/
Topikgazda

Az már a bankod kártyás vásárlások elszámolásának szabályainál lehet leírva.
Pl: az OTP-nél így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#24392) Zola007 válasza #54715584 (#24387) üzenetére


Zola007
veterán

Nem az a gond, hanem az, hogy
- nem őrzi meg a beállítást
- már fizetési oldalon az összegből sem látni kapásból, hogy melyik konverzió lesz érvényben, csak ha belépsz a konverzióválasztó menübe

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24393) Zola007 válasza V/ (#24388) üzenetére


Zola007
veterán

Éveken keresztül nálam is normálisan működött
Aztán egyik napról a másikra megváltozott
Nem volt se kártya, se böngésző, se semmi egyéb módosítás, csak azt vettem észre, hogy nincs banki váltó árfolyam a számlakivonaton, hanem egyből forintban vagyok megterhelve a paypal részéről.
Aztán visszanéztem a tranzakciókat és vagy 3 hete úgy ment és azóta is.
Azóta ügyelek rá, hogy minden lezárás előtt ellenőrizzem a váltást és javaslom másnak is.
Nem nagy erőfeszítés, 2 kattintás, de nagyobb értékű vásárlásoknál sok lehet az a ~3-4%, amit a paypal benyel.
40 ezers amerikaifoci sisakomnál már 1400 Ft körül lett volna, ami nekem speciel számít.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24394) #54715584 válasza V/ (#24391) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, akkor ezt elengedem, mert fél év és úgyis másik bankhoz kerülünk.

(#24392) Zola007 Már miért ne érteném jól? A 3. képed az 5.04 GBP az, ahol a bankod váltott át. Ott nem látszódik exchange rate.
A 4. képed a 0.99 USD, ahol a paypal váltott át, ott látszik az exchange rate.

Ugyanezt írtam fentebb is, csak nem a folyamatra értettem, hanem a képekre és nem számoztam be őket.

Áááh, ez a sok szerkesztés. :) Igen, a gond nálam is fennáll, ezért fogom mostantól mindig leellenőrizni fizetéskor, ha van rá opció és megváltoztatom banki átváltásra.

[ Szerkesztve ]

(#24395) V/


V/
Topikgazda

A konverzió ellenőrzése:
PP belépés után a Logout előtt a fogaskerék ikon.
Ezután a Payments fül
A megjelenő képernyőn Preapproved payments
Ott a táblázat jobb szélén Set Available Funding Sources
Az adott kártyánál a Conversion Options
Ha ez van jelölve akkor jó: Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Ha nem, akkor ezt jelölni és Submit.
Visszajön a Manage Funding Sources képernyő és alul Save.
Ez jön vissza: My preapproved payments ezzel az üzenettel: You have successfully updated your available funding sources.
Nálam Firefox, felugró ablak tiltás nélkül. Ezen beállítások előtt, néha célszerű a Paypal sütiket törölni.

[ Szerkesztve ]

(#24396) V/ válasza Zola007 (#24393) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem tettem hozzá, hogy a kártyák az évek alatt változtak. És ahogy külön írtam, a konverziót úgy állítottam be a változások után.
CIB és Erste kártyákat használtam Mastercard és Visa.

(#24397) #54715584 válasza V/ (#24395) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, ugyanezt csináltam én is, és néha ennek ellenére nem működik, szóval ezért kell majd ellenőriznem mindig.

Még egy hülye kérdést ha megengedtek: miért creditnek hívják a kártyákat, amikor valójában debit? :) Számít ez valamit?

(#24398) V/ Okés, mikor pár éve hozzáadtam a kártyámat, még csak credit opció volt, azóta nem kellett változtatnom, csak frissítenem a kódot, és ott nincs külön ilyen opció.

Köszi a segítséget mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#24398) V/ válasza #54715584 (#24397) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem számít, de van mindkettő.

(#24399) V/ válasza Zola007 (#24385) üzenetére


V/
Topikgazda

A 4. képeden ahol a 0,99 $ van a banki terhelésed $ vagy Forint?

(#24400) Zola007 válasza #54715584 (#24397) üzenetére


Zola007
veterán

a credit a deklarált hitelkártyákra szokták használni, a debitet a sima és dombornyomott pénzfelvevő számlához járó betéti kártyára.
nekem anno a Lloydsnál kérdezték, hogy creditet vagy debitet kérek-e, debitet kértem, így dombornyomott Visa-t adtak és 2 csekkfüzetet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.